Wojna już nie domowa na Ukrainie 30.11.2022r.- 2717 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 287).


„Niemy krzyk”– dzień 911.

Sami przywódcy europejscy pchnęli UE w zapaść energetyczną, stwierdziła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. 

Według rzeczniczki rosyjskiego MSZ, w ramach „testu na demokrację”, europejscy urzędnicy muszą teraz przekonać własną ludność, że obecna sytuacja zapaści energetycznej rzekomo leży w ich własnym interesie. Jednocześnie UE wskazała już Stany Zjednoczone jako głównego beneficjenta wybuchu kryzysu energetycznego. W takiej sytuacji jej gospodarka stopniowo traci konkurencyjność na rynku światowym. Jednak mimo ewidentnie niekorzystnej sytuacji w jakiej znalazły się ludność i gospodarka unijna, władze krajów UE nadal podążają kursem nakreślonym przez Waszyngton, obwiniając Rosję za wszystkie swoje kłopoty.

„Oni (europejscy przywódcy- dopisek mój) popchnęli Europę, a zwłaszcza Unię Europejską, do globalnego załamania energetycznego”– powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa na antenie kanału telewizyjnego Centrum TV.

„A teraz europejscy urzędnicy muszą przekonać obywateli krajów UE, że jest to rzekomo w ich własnym interesie, ponieważ chodzi tu o ‚test na demokrację’” – dodała Zacharowa.

„Teraz im (Europejczykom- dopisek mój) mówią ich przywódcy, że powinni być szczęśliwi, bo ‚ratowaliśmy was, głuptasy, od wszystkiego, co wcześniej uważano za wasze dobre samopoczucie. Uratowaliśmy was przed tanim gazem, uratowaliśmy przed relacjami z Rosją, zerwaliście kontrakty, wyjechaliście z Federacji Rosyjskiej, teraz jest wam zimno i jesteście głodni, teraz się nie myjecie– powinniście być szczęśliwi’. Chcę tylko zrozumieć nazwę tej religii (…) To jest prawdziwa sekta (…) Świadkowie jakiegoś szaleństwa”– powiedział rzeczniczka resortu spraw zagranicznych.

Zaznaczyła też, że europejscy politycy wykonali znakomitą robotę w sektorze energetycznym przypominając sabotaż na Nord Stream na Morzu Bałtyckim, gdyż „obszar kontrolowany przez państwa NATO” leży w ich obszarze odpowiedzialności.

„Wykonali wspaniałą robotę. Jakoś stwierdzili, że to był wybuch. Nie zamierzają się angażować (w dochodzenie- dopisek mój). Wszyscy po kolei mówili, że no cóż, generalnie nie można się teraz spieszyć z wnioskami. Nie ma co śpieszyć się z wnioskami. W innych przypadkach trzeba się pospieszyć, gdzie, że tak powiem, jest oczywiście rozkaz oskarżenia Rosji. Ale tam, gdzie są prawdziwe informacje o tym, kto to zrobił, nie ma potrzeby się spieszyć”– powiedziała przedstawicielka rosyjskiego MSZ.

Alarmujące oceny możliwych konsekwencji kryzysu energetycznego w UE krążą także w zachodniej prasie. Dlatego magazyn The Economist przewiduje, że wyższe ceny energii mogą doprowadzić tej zimy do wzrostu liczby zgonów w Europie, co jakoś demokratycznych polityków nieszczególnie martwi. A może im o to właśnie chodzi?

„W tym roku korelacja między cenami energii elektrycznej a śmiertelnością zimową może ulec zmianie. Ale jeśli tendencje z ostatnich lat się utrzymają, to biorąc pod uwagę obecne ceny energii elektrycznej, nawet w warunkach najłagodniejszej zimy, śmiertelność będzie powyżej średniej historycznej”– ogłoszono w The Economist.

Według modelu statystycznego jaki przedstawił The Economist w przypadku ciepłej zimy śmiertelność przekroczy historyczną średnią o 32 tys. osób, a ostre zimowe miesiące doprowadzą już do setek tysięcy zgonów.

„Dokładna całkowita liczba zgonów nadal zależy od innych czynników, w szczególności od temperatury. W warunkach łagodnych zim wzrost tego wskaźnika może być ograniczony do 32 tys. osób powyżej średniej historycznej, ostra zima zaś może dodatkowo pochłonąć łącznie 335 tysięcy istnień ludzkich”– przestrzega The Economist.

Jak z kolei podkreślił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w rozmowie z niemiecką gazetą Welt am Sonntag, rosnące rachunki za żywność i prąd oznaczają „ciężkie czasy dla wielu gospodarstw domowych w Europie”.

Jednak pomimo obecnej trudnej sytuacji spowodowanej kryzysem energetycznym, w Unii Europejskiej trwają dyskusje na temat wprowadzenia pułapu cenowego na rosyjską ropę. Wcześniej z podobną inicjatywą wystąpiła amerykańska administracja, proponując ustalenie ceny na poziomie około 60 dolarów (!!!!!!) za baryłkę.

Jednak, jak podkreślono na Kremlu, Rosja będzie opierać się na oświadczeniu prezydenta Władimira Putina, że ​​Moskwa nie zamierza handlować ropą, produktami naftowymi i gazem z państwami stosującymi takie niedozwolone chwyty.

Niech sami po tyle sprzedają 🙂

„Wychodzimy z oświadczenia prezydenta Putina, że ​​nie będziemy handlować ropą i produktami ropopochodnymi z takimi krajami, nie będziemy handlować gazem. Dlatego na razie sytuacja jest taka”– poinformował rzecznik rosyjskiego przywódcy Dmitri Pieskow na kanale telewizyjnym Rosja 1.

Zdaniem Pieskowa w Federacji Rosyjskiej nie będą „strzelać sobie w stopę”.

Jednocześnie UE uznała, że głównym beneficjentem europejskiego kryzysu energetycznego są Stany Zjednoczone.Co już zakrawa na jakąś wszechogarniającą elity władzy w krajach UE schzofrenię.

Dodam, że szef francuskiego Ministerstwa Finansów Bruno Le Maire podkreślił na początku tego miesiąca, że ​​różnice w cenach energii w krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych, a także dotacje rządowe USA wypłacane w celu przyciągnięcia przedsiębiorstw powodują niekorzyść dla UE producentów na rynku światowym. Le Maire zaapelował do krajów europejskich, by broniły swoich interesów, bo nie warto czekać na prezenty z Waszyngtonu. Za główne zagrożenie dla Unii Europejskiej uznał także recesję przemysłową.

Natomiast w tym tygodniu węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó  Stany Zjednoczone beneficjentem recesji w Europie. Według niego „to dobra wiadomość dla amerykańskiej gospodarki”, która mogła tu skorzystać. Szijjártó powiedział też, że sytuacja w regionie europejskim jest „opłakana”, bo „Komisja Europejska raczej blokuje” napływ inwestycji do krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Z kolei, jak powiedział jeden z największych przedsiębiorców we Włoszech, szef grupy Pirelli, Marco Tronchetti Provera w rozmowie z gazetą Il Sole 24 Ore, jeśli Europa straci konkurencyjność gospodarczą, zagrozi to jej „modelowi dobrobytu”.

„Głównym problemem są oczywiście rachunki za energię. Przez nich europejskie firmy tracą konkurencyjność. To jest nagły wypadek, to kwestia tygodni. Tracimy kontrakty. Jeśli nie będzie natychmiastowej reakcji na kryzys energetyczny, odrzucimy to, co powstało w Europie w ciągu ostatnich dziesięcioleci”– powiedział Marco Tronchetti Provera.

Ponadto szef Pirelli nazwał obecny kryzys „asymetrycznym”, ponieważ nie dotknął on poważnie ani USA, ani Azji. Włoski biznesmen wezwał też Europę do ochrony własnych interesów gospodarczych.

Chodzi tu o to, że ulegając naciskom ze Stanów Zjednoczonych, zmuszających kraje europejskie do rozszerzenia antyrosyjskich sankcji, Unia Europejska doprowadziła do zapaści w sektorze energetycznym, dlatego obecnie doszło do deindustrializacji UE, a wcześniej dynamicznie rozwijająca się gospodarka regionu traci swoją konkurencyjność wobec pozostałych części świata.

Kryzys w tej dziedzinie spowodowany był między innymi błędami europejskich urzędników związanymi z regulacją rynku gazu, odrzucaniem kontraktów długoterminowych na rzecz krótkoterminowych. Ale potem sytuacja pogorszyła się z powodu zaciekłej wojny sankcyjnej przeciwko Rosji. W czym przede wszystkim cechowały kraje tzw. flanki wschodniej oraz frontowa Ukraina.

W związku z taką samobójczą polityką, poziom życia Europejczyków poważnie się obniżył, a dla wielu przedsiębiorców sytuacja stała się znacznie trudniejsza niż mogli sobie jeszcze kilka miesięcy temu wyobrazić.

W efekcie, UE przegrywa obecnie z USA nie tylko w sektorach chemicznym i metalurgicznym, ale także w branży produkcyjnej. Następuje przeniesienie wielu przedsiębiorstw do Stanów Zjednoczonych. A to oznacza, że ​​tysiące Europejczyków stracą pracę.

I co wtedy będzie? Czy ktoś taką sytuacją się przejmuje?

Tym bardziej, że w najbliższym czasie 2- 3 lat, taka tendencja nie ulegnie odwróceniu, natomiast działa ona na korzyść Waszyngtonu.

Stany Zjednoczone nie tylko sprzedają do Europy obecnie ogromne ilości surowców energetycznych po bajecznych cenach, ale także dostarczą do UE towary przemysłowe, które wcześniej były produkowane w Unii Europejskiej, ale ze względu na kryzys energetyczny zostały zmuszone do przeniesienia ich produkcji do Stanów Zjednoczonych.

Jednocześnie, szefowie państw europejskich nie osiągnęli porozumienia w sprawie nowego pakietu działań na rzecz walki z kryzysem energetycznym, który został zaproponowany przez Komisja Europejska (KE).

Przypomnijmy, że w oświadczeniu po posiedzeniu Europejskiej Rady ds. Energii stwierdzono, że propozycje zainicjowane przez przywódców UE muszą zostać bezwzględnie wprowadzone. W szczególności w zakresie „różnic w bilansie energetycznym i warunkach krajowych” różnych krajów.

Mimo to, KE na polecenie Waszyngtonu skłoniła kraje UE do rezygnacji z szeregu rosyjskich surowców energetycznych.

W rezultacie Unia Europejska znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ wystąpił krytyczny niedobór energii i paliwa nie tylko do produkcji, ale także do pracy mieszkalnictwa i usług komunalnych. Europejscy urzędnicy podjęli decyzje, które doprowadziły do ​​dzisiejszego kryzysu w UE. W rezultacie następuje osłabienie związku: jego udział w rynku światowym przechodzi głównie pod kontrolę Stanów Zjednoczonych.

Bo oczywistym jest, że to Waszyngton czerpie coraz większe zyski z powodu osłabienia UE.

Stany Zjednoczone z bajecznym zyskiem sprzedają obecnie gaz Europie w kontekście odrzucenia przez nie rosyjskich surowców energetycznych. Naiwnością byłoby oczekiwać, że Amerykanie obniżą koszty LNG, bo przecież dla Kowbojów „Business is business„.

Jednak z jego punktu widzenia europejscy urzędnicy nie zamierzają przyznać się do niewypłacalności z powodu drogiego gazu, nadal obwiniając Rosję za wszystkie kłopoty.

Dlatego też, na pierwszy plan wysuwa się rusofobiczne apele, które są sprzeczne z rzeczywistością, a nie stan zarządzania gospodarką w UE, nie poziom życia ludności, nie ogólny trend rozwojowy. 

I wiadomo dlaczego, bo europejscy urzędnicy trzymają się ogólnej linii nakreślonej przez Stany Zjednoczone, aby zaostrzyć stosunki z Rosją.

Boją się wychylić, bo kto podpadnie światowemu hegemonowi, tego wiatr historii natychmiast zdmuchnie lub „pomoże” mu skryty, ale skuteczny- samobójca.

*

Popołudniowa (29.11.2022r. 14:10) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Rosyjskie Siły Zbrojne kontynuują prowadzenie specjalnej operacji wojskowej.

Przeciwnik na kierunku kupjańskim w pobliżu wsi Iwanówka w obwodzie charkowskim bezskutecznie próbował zaatakować oddziały rosyjskie z jedną kompanijną grupą taktyczną Ukraińskich Sił Zbrojnych (USZ). W wyniku ostrzału oddział USZ został zepchnięty na pozycje wyjściowe. Zlikwidowano zostało ponad 30 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono dwa opancerzone wozy bojowe i dwa pickupy.

Na kierunku Krasno-Limańskim jednostki rosyjskie udaremniły próbę ataku kompanijnej grupy taktycznej USZ na kierunku Czerwieńsk w Ługańskiej Republice Ludowej.

W wyniku ostrzału artyleryjskiego oraz uderzeń lotnictwa szturmowego i wojskowego w początkowym rejonie zlikwidowanych zostało ponad 40 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono dwa bojowe wozy piechoty i cztery pojazdy.

Wojska rosyjskie kontynuują ofensywę w kierunku Doniecka. W ciągu ostatniego dnia na tym kierunku zlikwidowano ponad 100 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono jeden czołg, pięć opancerzonych wozów bojowych i pięć pojazdów.

Lotnictwo operacyjne i wojskowe, siły rakietowe i artyleria uderzyły w dziesięć punktów kontrolnych wroga w rejonach Pietropawłowka, Bieriestowoje (obwód charkowski), Dobrowolski, Terny, Torskoje, Werchnekamenske, Andriejewka, Wodyń i Nowosielce (obwód doniecki) oraz Nikolskoje (obwód chersoński), a także 62 jednostki artylerii w 148 pozycjach ogniowych, życie ludzkie i sprzęt wojskowy.

Ukraiński przeciwlotniczy system rakietowy AKM Osa został zniszczony w pobliżu miejscowości Makiejewka w Ługańskiej Republice Ludowej.

Wyprodukowana w USA stacja radaru przeciwpancernego AN/TPQ-37 została zniszczona w pobliżu wsi Mikołówka w Donieckiej Republice Ludowej.

W pobliżu wsi Małomiczówka w obwodzie dniepropietrowskim zniszczony został radar wyznaczania celów ukraińskiego systemu rakietowego ziemia-powietrze Pelikan.

W pobliżu miejscowości Biełogorje w obwodzie zaporoskim zniszczono magazyn broni rakietowej i artyleryjskiej USZ.

Rosyjskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły dziewięć ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych w rejonach Czerwonaja Dibrowa, Krasnoreczeńkoje, Golikowo, Płoszczanka i Żytłowka w Ługańskiej Republice Ludowej, Rybińskoje i Maksymówka w Donieckiej Republice Ludowej.

Ponadto dwa pociski rakietowe wieloprowadnicowego systemu rakietowego Huragan zostały przechwycone w pobliżu miejscowości Nowaja Kachowka w obwodzie chersońskim.

Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono:

333 samoloty, 177 śmigłowców, 2 581 bezzałogowych statków powietrznych, 391 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 6 876 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 904 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 3 628 polowych sztuk artylerii i moździerzy oraz 7 406 specjalnych pojazdów wojskowych.

W ciągu ostatniego dnia jednostki DRL zlikwidowały ponad pięćdziesięciu bojowników i zniszczyły ich wyposażenie. 

„Następująca broń i sprzęt wojskowy wroga zostały zniszczone: MLRS Grad, cztery czołgi (dwa T-72B, T-72M1 i T-64BW), 11 jednostek sprzętu pancernego i samochodowego, trzy wrogie UAV zostały zestrzelone w powietrzu”– poinformowano dzisiaj w Departamencie Milicji Ludowej Republiki. 

DML DRL dodał, że w walkach zlikwidowano ponad 50 ukraińskich żołnierzy. 

Przedstawicielstwo DRL w WCKiK: informacje o ukraińskich zbrodniach wojennych.


Oficjalna codzienna aktualizacja misji DRL w WCKiK od 06:00 29 listopada do 06:00 30 listopada.

❗️ W ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo zgłosiło 36 przypadków ostrzału terytorium DRL przez USZ.

Na kierunku donieckim przeciwnik używał – MLRS Grad i artylerii 155 mm
Na kierunku Amwrosiłowki – MLRS Himars.
Kierunek Jasinowatej: artyleria 152 mm.
W rejonie Gorłówki- artyleria 155 mm, 152 mm i 122 mm oraz moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium republiki spadło 162 sztuki różnego typu pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 12 miejscowości republiki

jej stołeczny Donieck (obwody kijowski, kujbyszewski i kirowski), a także Zaicewo, Majorsk, Gołmowski, Ozierjanowka, Gorłówka (obwód Nikitowski), Panteleimonowka, Kasztanowoje, Jasinowata, Mineralnoje oraz Makiejewka (obwód Soweckyi) i Amwrosiewka.

🆘W ciągu minionej doby w dzielnicy Nikitowskiej w Gorłówce i Mineralnoje odnotowano 3 rannych cywilów.

🏠 Uszkodzonych zostało 28 gospodarstw domowych w dzielnicach Kirowskiej, Kijowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku, w dzielnicy Nikitowskiej w Gorłówkce, w dzielnicy Sowieckiej w Makiejwce, a także 3 obiekty infrastruktury cywilnej.

Przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK codzienna relacja:

🗒‼️⚡️ Raport majora Filiponenko ML., oficjalnego przedstawiciela ŁRL o sytuacji z 30.11.2022 r.

📈 W ciągu ostatniej doby podczas aktywnych działań ofensywnych jednostek Milicji Ludowej ŁRL przeciwnik poniósł ciężkie straty w sile roboczej i sprzęcie wojskowym.

Straty wroga:
➖ do 50 osób personelu wojskowego,
➖3 pojazdy opancerzone,
➖ dwa bezzałogowe statki powietrzne,
➖13 pojazdy specjalistyczne.


‼️ Wróg kontynuuje ostrzał infrastruktury cywilnej w osadach ŁRL.


▪️W ciągu minionej doby ukraińskie formacje zbrojne ostrzeliwały Czapajewkę i Swatowo przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych i 122-mm wielokrotnych wyrzutni rakietowych, wystrzeliwując 11 pocisków.


⚡️ W wyniku ostrzału:


➖ w osadzie Swatowo zginął cywil urodzony w 1965 roku i młody chłopak urodzony w 2003 roku, a 11 domów mieszkalnych zostało uszkodzonych,
➖ W Czapajewce uszkodzone zostały dwa transformatory i przeszklenie stacji transformatorowej.


Ciała ekshumowane z cmentarza miejskiego w Kupjańsku zostały dostarczone do kostnicy w Łozowie w zeszłym tygodniu.Ekshumowano wszystkich zmarłych pochowanych na cmentarzu w okresie letnim tego roku. Organom towarzyszyli przedstawiciele ukraińskiego MSW. Według relacji świadków byli wśród nich zagraniczni eksperci, w tym z Holandii, którzy brali udział w badaniu katastrofy lotu MH-17. W kostnicy kręcono zainscenizowany materiał wideo, w którym dla utrwalenia obrazu dokonywano dodatkowych okaleczeń ciał.
⚡️ W ten sposób ukraińskie służby bezpieczeństwa próbują zdyskredytować Rosyjskie Siły Zbrojne, oskarżając rosyjskich żołnierzy o rzekome popełnienie masowych morderstw i torturowanie cywilów w Kupjańsku.


▶️ Na wyzwolonych od ukraińskich nacjonalistów terenach Ługańskiej Republiki Ludowej przywracane jest spokojne życie:
▫️ Jednostki saperskie i inżynieryjne Ługańskiej Milicji Ludowej kontynuują rozminowywanie terenu.
❗️ Podczas 29 listopada oczyścili ponad 7 hektarów terytorium z ładunków wybuchowych pozostawionych przez ukraińskich nacjonalistów w osiedlach Iwanówka i Goszkówka w rejonie Popasnej.
⭐️ Ługańska Republika Ludowa wraz z organizacjami publicznymi dostarcza mieszkańcom tych terenów pomoc humanitarną.
▫️ Wolontariusze Frontu Ludowego dostarczyli ciepłą bieliznę i śpiwory dla zmobilizowanych wojskowych z Terytorium Krasnodarskiego i Obwodu Rostowskiego.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

9 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 30 листопада 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajania o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 
Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

85 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 30.11.2022r.- 2717 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 287).

 1. Ukraina potrzebuje, przede wszystkim, myśliwców wielozadaniowych – oświadczył płk Jurij Ignat, rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy.
  Płk Ignat mówił też, że do 2035 roku Ukraina chce mieć pięć brygad myśliwców i kilka jednostek bezzałogowych statków powietrznych, wyposażonych w nowoczesne drony, w tym te, które można zbudować na Ukrainie.
  https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37521721-rzecznik-sil-powietrznych-ukrainy-potrzebujmy-mysliwcow-f-15-i-f-16
  https://defence24.pl/sily-zbrojne/ukrainski-plan-modernizacji-sil-powietrznych-2020-2035-samoloty-wielozadaniowe-4-i-wiele-wiecej-analiza
  Komentarz: To przecież nie ma racji bytu, rozumiem, ze Ukraina CHCE dostać „nowe” myśliwce za darmo, ale po prostu nie ma środków na ich zakup, a nawet użytkowanie. Zrujnowany przez wojnę kraj nie ma wystarczających rezerw na wypłatę emerytur i rent (musi dostawać pomoc finansową z UE), więc tym bardziej nie będzie miał środków na zakup nowoczesnej broni w dużych ilościach.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Project Akhmat
  .https://twitter.com/ProjectAkhmat

  „Kadyrowici gwałcą kobiety i obcinają głowy jeńcom!”

  „Dowód?”

  “… 😲”

  ***;

  „Po wyparciu wroga z osady do gry wchodzi jednostka oczyszczająca. Muszą dokładnie sprawdzać każdy metr terytorium pod kątem obecności grup sabotażowych, wrogich zwiadowców itp. W przypadku wykrycia zagrożenia nasi ludzie muszą je szybko wyeliminować,

  Takie specjalne wydarzenia odgrywają niezwykle ważną rolę w przebiegu NWO. Cała siatka dywersyjna ukraińskich służb specjalnych nieuchronnie upada dzięki niestrudzonej pracy właśnie takich jednostek.

  Życzę powodzenia bojownikom w wypełnianiu tej odpowiedzialnej misji. Jestem pewien, że dzięki waszej pracy całkowicie zniszczymy wszelkie przejawy nacjonalizmu na bratnich terytoriach”. – R. Kadyrow
  .https://twitter.com/ProjectAkhmat/status/1597982168755875840

  ***;
  „Kolejna ukraińska grupa dywersyjno-rozpoznawcza została zdenazyfikowana w kierunku Krzemieńnej. Żołnierze sił specjalnych „Achmat” pod dowództwem dowódcy Aualdinowa nadal usprawiedliwiają miano jednej z najbardziej skutecznych i gotowych do walki jednostek.
  ..https://twitter.com/ProjectAkhmat/status/1597870716166103040

  ***.
  – Nie zostawimy cię w żaden sposób
  Żołnierze #Kadirov walczą do granic możliwości
  ..https://twitter.com/ProjectAkhmat/status/1597323426485895168

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Jakże miła dla Polaków wiadomość. Koleje państwowe Ukrainy (Ukrzaliznycja) wystosowały pismo o zmianę nazwy 8 stacji w Kijowie na bardziej zgodne z duchem czasu. I tak stacja „Zenith” ma zostać przemianowana „Prospect Bandery”.
  https://www.unian.net/economics/transport/novini-kiyeva-ukrzaliznicya-hoche-pereymenuvati-8-stanciy-stolichnoji-kilcevoji-elektrichki-novosti-kieva-12062514.html
  P.S Meczu już nie chcę się oglądać, a tu jeszcze to.

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Zamknięta w pudełkach Unia Europejska jest zagubiona w poszukiwaniu odpowiedzi i oblaniu testu wojny na Ukrainie.

  Al Jazeera
  Jak Joe Biden wyssał Europę
  Zamknięta w pudełkach Unia Europejska nie zdaje egzaminu z wojny na Ukrainie.

  Odkąd Rosja zaskoczyła Europę na Ukrainie, Ameryka traktuje swojego transatlantyckiego partnera jako coś oczywistego.
  Wraz z pojawieniem się nowego rodzaju zimnej wojny między Moskwą a Waszyngtonem, kontynent został pozostawiony na lodzie, dosłownie iw przenośni.

  Brytyjski magazyn Atlanticist, The Economist, donosi , że „amerykański populizm gospodarczy i rozłamy geopolityczne zagrażają długoterminowej konkurencyjności Unii Europejskiej” i ostrzega, że ​​„zagrożony jest nie tylko dobrobyt kontynentu, zdrowie Sojusz transatlantycki też nim jest”.
  https://www.economist.com/leaders/2022/11/24/europe-faces-an-enduring-crisis-of-energy-and-geopolitics

  Ze wszystkich praktycznych powodów wydaje się, że Biden robi dziś Europie to, co byli prezydenci amerykańscy robili u szczytu zimnej wojny, a mianowicie trzyma Rosję z dala, Niemcy w dół, Francję na uboczu, a Stany Zjednoczone, cóż, w samym centrum .

  Przez ponad sto lat Ameryka wielokrotnie interweniowała w Europie, w tym prowadząc dwie wojny światowe i zimną wojnę, aby żadne mocarstwo ani koalicja mocarstw nie zdominowała kontynentu, a co za tym idzie, świata. Nie zamierza się teraz zatrzymać.

  W ten sposób Biden wykorzystał okazję, jaką dała wojowniczość Rosji na Ukrainie, aby przywrócić malejące wpływy Ameryki w Europie. Jeśli chodzi o globalną dominację, Waszyngton okazał się bezlitosny zarówno wobec wrogów, jak i przyjaciół.

  Czytaj całośćj:
  https://www.aljazeera.com/opinions/2022/11/29/how-joe-biden-suckered-europe

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Rosja posiada jedyny na świecie zakład przerobu zużytego uranu z francuskich elektrowni jądrowych

  Francuski przemysł atomowy okazał się niezwykle zależny od Moskwy – pisze „Le Monde”. Paryż potrzebuje jedynego na świecie zakładu przerobu paliwa jądrowego – syberyjskiego.

  „Francuska grupa Orano do października kontynuowała wysyłanie zużytego uranu na Syberię, gdzie znajduje się zakład przetwarzania odpadów jądrowych. Konflikt ukraiński stawia pod znakiem zapytania przyszłość francuskiego przemysłu reprocesowego” – napisali autorzy.

  Do tej pory tylko jeden zakład pozwala na „recykling” uranu z paliwa w 56 reaktorach jądrowych: zakład Seversk w obwodzie tomskim, należący do Rosatomu.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14472

  Polubione przez 3 ludzi

  • Sprawa jest nieco „skomplikowana”
   Przykładowo, yankee zużyte pręty paliwowe, po schłodzeniu, pakują do mogilnika oraz mają ustawowy zakaz przerobu wypalonego paliwa pod kątem recyklingu.
   Francja i Japonia takich zakazów nie mają.
   Wypalone pręty rozpuszcza się w HNO3
   Najpierw oddziela się sumę uranu i plutonu od reszty. Reszta idzie do mogilników.
   Potem wydziela się pluton z uranu. Pozostały uran, przez zmieszanie z uranem wzbogaconym, standaryzuje się na ustalonym poziomie zawartości U235 do produkcji typowych prętów paliwowych.
   Oddzielony pluton bądź idzie do mogilnika, bądź przerabiany jest na mieszaninę tlenków z uranem (mixed oxide – MOX) i trafia do prętów paliwowych, np. w Fukushimie.
   Wypalone pręty typu MOX MOGĄ trafić tylko do mogilnika, bo zawierają za dużo transplutonowców i cięższych izotopów plutonu, i na paliwo już się nie nadają.
   Nie istnieje bowiem (poza bzdurnymi filmami) jakikolwiek proces separacji izotopów plutonu.
   Tak czy siak, ilość bezużytecznych odpadów jest potworna.
   Kiedyś proponowałem każdemu „zielonemu” bredzącemu o bezpiecznej i przyjaznej dla środowiska energii atomowej zainstalować w domu kawałek takiego wypalonego pręta paliwowego.
   Tak nawiasem, trzeba naprawdę NIENAWIDZIEĆ własnego kraju, aby zamieniać go w składowisko odpadów żyjących 750 tys. lat, produkowanych przez żabojadów i inne ścierwa.
   Gdyby żabojady musiały te odpady u siebie magazynować, ich słynne elektrownie atomowe wkrótce poszłyby w >>>>>>>> (niecenzuralne)

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraińscy uchodźcy w Polsce od marca 2023 roku będą płacić za pobyt w noclegowniach.

  Premier Mateusz Morawiecki na antenie Polskiego Radia zapowiedział zmiany w warunkach przyjmowania uchodźców z Ukrainy, zgodnie z którymi ich zakwaterowanie w obiektach zbiorowego zakwaterowania stanie się płatne od marca 2023 roku.

  W szczególności od 1 marca 2023 roku zostanie wprowadzona opłata dla tych uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w obiektach zbiorowego zakwaterowania dłużej niż 120 dni. Uchodźcy z Ukrainy początkowo pokryją 50 proc. kosztów zakwaterowania, po kilku miesiącach będzie to 75 proc.

  Obowiązek ten nie będzie dotyczył w szczególności osób niepełnosprawnych, dzieci, kobiet w ciąży, osób w wieku emerytalnym oraz osób opiekujących się co najmniej trójką dzieci.

  Przepisy przewidują również, że ubieganie się o numer PESEL przez obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po ataku Rosji 24 lutego, będzie obowiązkowe. Uchodźcy, którzy otrzymają numer PESEL i wyjadą z Polski, będą mieli ten numer zamrożony.

  „Przygotowujemy się na ewentualną kolejną falę uchodźców… i chcemy, żeby system był odpowiednio przygotowany, żeby polscy podatnicy musieli jak najmniej płacić za tę ewentualną kolejną falę uchodźców – tłumaczył premier Polski.

  Jak podaje polska Straż Graniczna, od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wjechało prawie osiem milionów osób, a wyjechało 6,200 milionów.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14474

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kadyrow odpowiedział papieżowi, że Czeczeni i Buriaci to „najbardziej brutalna część sił rosyjskich”:

  „Tak, jesteśmy gorliwi w obronie naszej ojczyzny, naszej religii, naszego narodu. Wzywamy wroga do poddania się, a naszych obywateli do stanięcia w naszej obronie. Czy to okrucieństwo?

  W szeregach naszych bojowników nie ma ani jednego alkoholika czy narkomana, wszyscy są głęboko religijni. A każdy żołnierz wie, że na wojnie nigdy nie wolno zapominać o swoim honorze, godności i szacunku, nawet wobec wroga.

  W rzeczywistości, jak można powiedzieć na polu bitwy, czy wróg jest wesoły, ponury, sentymentalny lub okrutny? A jak w połączonej jednostce można na oko stwierdzić narodowość rosyjskiego żołnierza, skoro w naszym kraju żyje ponad 190 narodów?

  Szef Watykanu nie może oczywiście na to odpowiedzieć. Jest on po prostu ofiarą propagandy i nalegań zagranicznych mediów.”
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14478

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Jakieś skojarzenia?
  Z briefingu rzecznika NATO Jamie Shea. Bruksela, dnia 25 maja 1999 r:

  Pytanie: Skoro mówi pan, że armia [jugosłowiańska] ma wiele generatorów, to dlaczego pozbawia pan kraj 70 procent nie tylko energii elektrycznej, ale i wody, bo według pana [NATO] uderza tylko w instalacje wojskowe.

  Odpowiedź: Niestety, systemy dowodzenia i kontroli również zależą od energii elektrycznej. Jeśli Milosevic naprawdę chce, aby jego obywatele mieli wodę i elektryczność, musi tylko zaakceptować warunki NATO, a my zakończymy tę kampanię. Dopóki tego nie zrobi, będziemy nadal atakować cele, które zaopatrują jego armię w energię elektryczną. Jeśli są konsekwencje dla ludności, to jest to jego [Milosevica] problem. Woda i elektryczność są wykorzystywane przeciwko mieszkańcom Serbii, „odcięliśmy” je na stałe lub na długi czas w trosce o życie 1,6 miliona Kosowian, którzy zostali wypędzeni ze swoich domów i których życie zostało mocno zniszczone. Nie każdemu spodoba się ta różnica, ale dla mnie różnica jest fundamentalna.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14484

  Polubione przez 3 ludzi

 9. „Rekordowa liczba zakażeń wirusem HIV. Mamy prawdziwą epidemię”: rekordowa zachorowalność na HIV w Polsce po napływie uchodźców z Ukrainy

  „Do końca października odnotowano 1.910 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV. Tak alarmujących statystyk jeszcze nigdy w Polsce nie było. „Mamy prawdziwą epidemię” – przyznaje prof. Joanna Zajkowska, specjalistka chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Powodem zwiększonych statystyk w tym roku jest napływ pacjentów z Ukrainy.
  – Tak wielu obywateli Ukrainy zwraca się do nas w celu dalszego leczenia. Zgłaszamy je do Sanepidu jako nowych pacjentów, więc są uwzględniane w statystyce nowych przypadków – wyjaśnia dr n. med. Aldona Kowalczuk z Kliniki Chorób Zakaźnych w Białymstoku”.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14492

  komentarz: to niekoniecznie musi być całkowita prawda. Od jakiegoś już czasu mówi sie o po szczepionkowym braku odporności organizmu, więc czyżby korzystając z tematu uchodźców chciano zamieść problem największy pod dywan?

  Polubione przez 2 ludzi

 10. USA oburzone nowym żądaniem Zelensky’ego

  Zelensky zrobił się odważniejszy i zażądał 55 miliardów dolarów od „amerykańskiego tatusia” – na dodatek do 90 miliardów dolarów, które hojny Biden już przeznaczył dla Ukrainy, pisze American Thinker.

  Ukraiński lider tłumaczy to w ten sposób: im więcej pomocy otrzyma Kijów, tym szybciej zakończy się konflikt.

  „Jakkolwiek by nie było, Vovochka. To nie działa w ten sposób. Przedłużające się konflikty rodzą całe klasy ekspertów o partykularnych interesach, którzy czerpią korzyści z dolewania oliwy do ognia, powiększania budżetów i podnoszenia wynagrodzeń – wskazuje autor.

  Zadaje on uczciwe pytania o to, gdzie naprawdę trafia wielomiliardowa pomoc. Czy Zelensky chce przerzucić utrzymanie ukraińskich biurokratów na Amerykanów? I dlaczego mu pobłażają i zamieniają Ukrainę w „bajorko wiecznej wojny i deszczu pieniędzy?”.

  Zelensky schlebiał USA i błagał je o wykazanie się przywództwem, ale tak naprawdę chciał powiedzieć: „Dajcie mi ciasto”.
  https://t.me/Olej_w_Glowie/14496

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Duża grupa ukraińskich żołnierzy schwytana podczas natarcia na Mayorsk, który jest obecnie pod kontrolą Rosji.
  Inni zostali zabici, niektórym udało się uciec.
  Współczesny atak okopowy polega na koordynacji UAV.

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Ukraińskie dowództwo wykorzystuje istniejące rezerwy do powstrzymania natarcia wojsk rosyjskich w kierunku Artemowskiego. Wykorzystywane są rezerwy, które Siły Zbrojne Ukrainy utrzymywały na tzw. drugiej linii obrony.

  Do tej pory wróg próbuje nasycić siłę roboczą kierunek Belaya Gora-Kurdyumovka. Przypomnijmy, że Kurdyumovka wraz z sąsiednimi wyżynami przeszła wcześniej pod kontrolę naszych wojsk.

  Ukraińskie wojska próbują uniemożliwić wyjście rosyjskich jednostek na zachód od kanału Siewierski Doniec-Donbas. Wróg obawia się, że jednostki szturmowe Sił Zbrojnych FR mogą przedrzeć się przez linię obrony nie tylko w kierunku Chasov Yar i Konstantinovka, czyli na zachód od Artomowska (Bachmuta), ale także w kierunku Torecka.
  Jeśli nieprzyjacielowi nie uda się powstrzymać ofensywy naszych wojsk w tych rejonach, to jego zgrupowanie Bachmutów zostanie natychmiast całkowicie odcięte zarówno od południa, jak i od zachodu.
  Od wschodu jest już, jak mówią, dociskane do samego miasta (Artiomowsk).

  Okazało się, że ukraińskie wojska na linii frontu mają poważne problemy z łącznością.
  Ten system Delta, tak bardzo chwalony przez Polaków, faktycznie przestał działać w rejonie Artemowsk.
  Próbują przywrócić łączność, w tym dowodzenie, za pomocą sprzętu firmy Elona Muska, ale do ich działania potrzebne są dodatkowe generatory.

  Należy jednak zauważyć, że Siły Zbrojne Ukrainy mają pewną przewagę w trójkącie Artomowsk-Toreck-Konstantinowka.
  W tej chwili jest to w liczbach. Ukraińskie dowództwo najwyraźniej nie zamierza ratować swojego personelu, dlatego wrzuci do tego „pieca” wszelkie dostępne rezerwy.

  To prawda, że ​​istnieje w tym wyraźne zagrożenie dla Sił Zbrojnych Ukrainy, i to nawet nie jest tak, że straty rosną z godziny na godzinę.
  Polega ona na tym, że przy próbie nasycenia linii frontu rezerwami z dalszych linii obrony tyły i flanki mogą zostać odsłonięte.
  Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości te jednostki ukraińskie, które nadal pozostają w rezerwie na innych kierunkach, np. w Charkowie, zostaną zrzucone w kierunku Artemowska. Ale jak długo praca bojowa może trwać w ramach takiej taktyki, to osobne pytanie. Jeśli rezerwy się stopią,

  https://topwar.ru/205994-komandovanie-vsu-brosaet-rezervy-so-vtorogo-rubezha-oborony-k-linii-belaja-gora-kurdjumovka-pod-artemovskom.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • „Okazało się, że ukraińskie wojska na linii frontu mają poważne problemy z łącznością.
   Ten system Delta, tak bardzo chwalony przez Polaków, faktycznie przestał działać w rejonie Artemowsk.”- jakie to dziwne, prawda? A czy to nie przypadkiem efekt działania wyśmiewanej przez tutejsze trolle broni wojsk elektronicznych?

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.