Wojna już nie domowa na Ukrainie 02.12.2022r.- 2719 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 289).


„Niemy krzyk”– dzień 913.

Zimą Niemcy czekają na przerwy w dostawie prądu– powiedział szef niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof, Ralph Tisleri, dodał, że wynika to nie tylko z niedoborów energii, ale także z „celowych okresowych przerw w dostawie prądu przez dostawców”, aby zapobiec zagrożeniom dla ogólnego zaopatrzenia w energię. 

W związku z tym Tisleri zaapelował do obywateli Niemiec, aby byli przygotowani na sytuacje kryzysowe i nie myśleli, że wszystko „zawsze będzie dostępne bez problemów”. Jako że kłopoty lubią chodzić parami, to w związku z trudnościami energetycznymi w Niemczech rynek mieszkaniowy wymknął się spod kontroli, także zaczyna brakować leków. W efekcie Niemcy przeżywając liczne trudności związane z kryzysem energetycznym, mogą utracić swój statusu gospodarczej i przemysłowej lokomotywy UE.

Przerwy w dostawach energii elektrycznej w Niemczech spodziewane są w miesiącach zimowych, powiedział Ralf Tiesler, szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BBK) w wywiadzie dla gazety Welt am Sonntag.

„Powinniśmy wyjść z tego, że zimą będą przerwy w dostawie prądu. Mam na myśli regionalne i ograniczone czasowo przerwy w dostawie prądu. Jednocześnie będą one spowodowane nie tylko niedoborami energii, ale także celowymi, okresowymi wyłączeniami sieci przez dostawców, aby chronić sieci i nie szkodzić ogólnemu zaopatrzeniu. Ale od stycznia i lutego ryzyko tego wzrośnie, więc zakładamy, że w niektórych miejscach będą przerwy w dostawie prądu przez określony czas”– powiedział Ralf Tiesler.

Jednocześnie Tisler zauważył, że niektóre regiony są „niewystarczająco przygotowane” na przerwy w dostawie prądu i wezwał Niemców do zaopatrzenia się w wodę i konserwy na wypadek kryzysu.

„Dostosujcie się do możliwych kryzysów, nie zakładajcie, że wszystko zawsze można uzyskać bez problemów”– powiedział szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof .

Z kolei dziennikarze telewizji ZDF próbowali uspokoić Niemców, mówiąc, że przerwa w dostawie prądu będzie „ostatnią deską ratunku dla operatorów sieci elektroenergetycznych w przypadku braku możliwości pełnego pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną”. Telewizja musiała jednak przyznać, że takich zaciemnień nie obserwowano w Niemczech od czasów drugiej wojny światowej.

Jednocześnie w związku z problemami energetycznymi w Niemczech zaczęły się problemy i trudności związane z rynkiem mieszkaniowym. Według magazynu Der Spiegel energia elektryczna w Niemczech pozostanie droga w dającej się przewidzieć przyszłości, podobnie jak koszty i czynsze za nieruchomości mieszkalne, co może nawet doprowadzić niektóre rodziny do bankructwa.

„Najpierw nastąpiła eksplozja czynszów, potem cen zakupu, a potem stóp procentowych (…) Dla milionów ludzi klasyczna zapowiedź mieszkania w przyszłości będzie wyglądać tak: trzy pokoje, kuchnia, bankrut”– donosi DerSpiegel.

Kolejny poważny problem w Niemczech, spowodowany kryzysem energetycznym, związany jest z niedoborem leków. W rozmowie z Der Spiegel Thomas Price, prezes North Rhine Pharmaceutical Association, zauważył, że sytuacja pogorszyła się w ostatnich miesiącach: przemysł farmaceutyczny bardzo cierpi z powodu wysokich cen energii i surowców. Spowodowało to znaczne ograniczenie podaży na rynku farmaceutycznym, brakuje leków.

Według dziennikarzy Der Spiegel, Thomas Price przyznał, że jest w zawodzie od ponad 30 lat, ale z takim stanem rzeczy spotkał się po raz pierwszy.

Przypomnę, że kryzys energetyczny w Niemczech pogłębił się po przystąpieniu tego kraju do unijnych sankcji antyrosyjskich i odmowie zakupu dużej części rosyjskich surowców energetycznych, a po zamachu terrorystycznym na Nord Stream dostawy gazu z Rosji zmniejszyły się jeszcze bardziej.

Faktyczna rezygnacja Berlina i innych stolic europejskich z rosyjskiego gazu praktycznie sparaliżowała system energetyczny nie tylko w Niemczech, ale także w innych krajach europejskich. Do tego wszystkiego RFN została popchnięta przez Stany Zjednoczone, które teraz w żaden sposób nie mogą pomóc. Co więcej, Waszyngton wykorzystuje sytuację do własnych celów, zwabiając do siebie niemiecki biznes. Niemiecki rząd nadal podąża za przykładem z Waszyngtonu. Zobowiązania niemieckiego rządu wobec wielkiego brata dla Berlina okazały się ważniejsze niż dobro własnych obywateli.

Ponadto szefowie państw Unii Europejskiej nie doszli do porozumienia w sprawie nowego pakietu działań na rzecz walki z kryzysem energetycznym, który zaproponowała Komisja Europejska.

Na ostatnim  posiedzeniu Europejskiej Rady ds. Energii stwierdzono, że propozycje przedstawione przez przywódców UE wymagają sfinalizowania. W szczególności należy wziąć pod uwagę „różnice w bilansie energetycznym i warunkach krajowych” różnych krajów.

Rada Europejska zgadza się jednak co do konieczności przyspieszenia redukcji zapotrzebowania na energii, uważa jednak za konieczne sfinalizowanie inicjatyw w zakresie rozszerzenia inwestycji na rzecz przyspieszonego przejścia na alternatywne źródła energii.

Zdaniem niemieckiej minister spraw zagranicznych Annalena Burbock konieczne jest jak najszybsze odejście od paliw kopalnych i przejście na odnawialne źródła energii. Poinformowała  o tym  w przededniu 27 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w dniach 6-18 listopada w Egipcie.

Idąc drogą takiego zielonego populizmu i decydując się w szczególności na zatrzymanie elektrowni atomowych, Niemcy mocno ograniczyły się w swobodzie wytwarzania energii elektrycznej, gdyż możliwość jej zwiększenia produkcji po przez alternatywne źródła ma również swoje poważne ograniczenia.

Dlatego też, inicjatywy minister Burbock są absurdalne na tle licznych problemów, które w Niemczech narastają jak kula śnieżna w związku z kryzysem energetycznym.

Powoduje to, że niedobory energii zaczynają już przynosić maksymalne szkody. Tym bardziej, że energia elektryczna w Niemczech jest wytwarzana głównie ze źródeł kopalnych, bez względu na to, co mówi Burbock. Natomiast alternatywne źródła energii, takie jak wiatr, słońce, woda, stanowią znacznie mniejszy udział procentowy w całkowitej produkcji energii.

Dlatego też, niemieckie władze będą musiały podjąć działania zapobiegawcze, wobec efektów swojej polityki energetycznej. Co oczywiście jest paradoksem tej tragicznej sytuacji w jakiej znalazła się ludność i przemysł.

Już wiele przedsiębiorstw zostało zmuszonych do zamknięcia z powodu wygórowanych kosztów surowców energetycznych, w tym z powodu rosnących cen energii, chociaż jeszcze nie zaczęły się mrozy. Mieszkańcy są aktywnie zachęcani do oszczędzania energii elektrycznej: nie myć się, nie rozgrzewać. Naprawdę nie było takiej sytuacji w Niemczech od czasów drugiej wojny światowej, kiedy kraj był pogrążony w całkowitej ruinie.

W Niemczech istnieje poważny problem z zaopatrzeniem w energię, z którym obywatele RFN nie musieli się wcześniej borykać.

Wiadomym jest, że w wyniku długiego pasma sukcesów gospodarczych Niemcy są przyzwyczajeni do wygodnych warunków życia, nawet za nieduże pieniądze. A w tym roku zaczęły się problemy, które wymagają oszczędzania przez nich zasobów energii. I przez cały ten rok w Niemczech są w to aktywnie zaangażowani, ponieważ ceny energii wzrosły bardzo mocno. Ale kluczowym problemem jest to, że nie można teraz osiągnąć takiego samego poziomu komfortu jak wcześniej, a tym bardziej za te same pieniądze. Czyli, będą płacić drożej, a i tak będzie im zimniej.

Z tym, że nadchodząca problematyczna zima nie będzie ostatnią dla Niemców.

Kolejne sezony zimowe też nie będą łatwe. Już teraz duży odsetek przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech po prostu wstrzymał lub znacznie zmniejszył wielkość produkcji z powodu niemożności opłacenia wymaganych ilości zasobów energetycznych. Do tego, wszystkie łańcuchy produkcyjne w Niemczech są ściśle powiązane z cenami energii.

Tak więc, wzrost cen energii prostą drogą prowadzi do wzrostu cen żywności, paliw i wszystkich innych produktów przemysłowych, surowców do szerokiej gamy produktów chemicznych: tych samych nawozów mineralnych, różnych farb, włókien syntetycznych i komponentów do leków itd, itd. Obecny wzrost cen energii dotyka prawie wszystkich obszarów produkcji.

Być może, z powodu polityki obecnego rządu, Niemcy już nigdy nie osiągną tak wysokiego statusu rozwoju i materialnego, jak w latach poprzednich. Na pewno nie stanie się to w ciągu najbliższych pięciu lat.

*

Popołudniowa (01.12.2022r. 13:40) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal prowadzą specjalną operację wojskową.

Na kierunku donieckim w wyniku ofensywnych działań wojsk rosyjskich osada Andriejewka w Donieckiej Republice Ludowej została całkowicie wyzwolona. Zlikwidowanych zostało ponad 40 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono dwa czołgi i pięć bojowych wozów opancerzonych.

Na kierunku Kupjańskim wyprzedzający ogień artyleryjski, ciężkie miotacze ognia i uderzenia lotnictwa wojskowego udaremniły nieprzyjacielską próbę ataku w kierunku osady Kuziemowka w Ługańskiej Republice Ludowej. Zlikwidowanych zostało ponad 60 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono sześć czołgów, pięć bojowych pojazdów opancerzonych i cztery pojazdy opancerzone.

Na kierunku Krasno-Limańskim kompania grupy taktycznej USZ została zaatakowana ogniem w rejonie osady Stelmachówka w Ługańskiej Republice Ludowej. Ponadto ostrzał artyleryjski i uderzenia lotnictwa wojskowego udaremniły nieprzyjacielską próbę ataku w kierunku osady Czerwonopopowka w Ługańskiej Republice Ludowej. Straty nieprzyjaciela dziennie na tym kierunku wyniosły 20 zabitych i rannych ukraińskich żołnierzy, jeden czołg i cztery bojowe wozy opancerzone.

Na kierunku południowo-donieckim jednostki USZ bezskutecznie próbowały kontratakować pozycje wojsk rosyjskich w rejonie osad w Donieckiej Republice Ludowej Nowomichajłowka i Władimirowka. W wyniku zniszczeń ogniowych i aktywnych działań oddziałów rosyjskich wszystkie kontrataki zostały odparte. Wróg został odepchnięty na swoje pierwotne pozycje. Zlikwidowanych zostało do 30 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono cztery bojowe wozy piechoty i trzy pickupy.

Operacyjne lotnictwo taktyczne i wojsko, siły rakietowe i artyleria pokonały trzy punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek zagranicznych najemników w rejonie osady Słowiańsk w Donieckiej Republice Ludowej, a także 85 jednostek artylerii na stanowiskach strzeleckich, siła robocza i sprzętu wojskowego w 162 obwodach.

Podczas walki przeciwbateryjnych w rejonie osady Oriechowatka w Donieckiej Republiki Ludowej trafiono w wyrzutnię amerykańskiego wieloprowadnicowego systemu rakietowego HIMARS wraz z amunicją i załogą.

Na obszarach osiedli Kriwaja Łuka i Markowo w Donieckiej Republice Ludowej zniszczono dwie amerykańskie przeciwbateryjne stacje radarowe AN / TPQ-37.

Trzy magazyny broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji USZ zostały zniszczone na terenach osad Wolnoje Pole w Donieckiej Republice Ludowej i Orechowo w obwodzie zaporoskim.

W ciągu dnia systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły trzy ukraińskie bezzałogowe statki powietrzne w rejonie osad Żytłówka i Czerwonopopowka w Ługańskiej Republice Ludowej i miasta Donieck.

Ponadto w rejonie osad Swatowo w Ługańskiej Republice Ludowej, Nowoje w obwodzie zaporoskim, Zieleny Gaj i Żdanowka w Donieckiej Republice Ludowej przechwycono osiem rakiet HIMARS i Olcha.

Łącznie od początku prowadzenia specjalnej operacji wojskowej zniszczono:

334 samoloty, 177 śmigłowców, 2592 bezzałogowe statki powietrzne, 391 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 6930 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 905 wozów bojowych wieloprowadnicowych systemów rakietowych, 3642 artylerii polowej i moździerzy oraz 7431 sztuk specjalnych pojazdów wojskowych.

W ciągu dnia siły DRL zestrzeliły siedem bezzałogowych statków powietrznych wroga, a także zlikwidowały inny sprzęt formacji zbrojnych Ukrainy. 

„Następująca broń i sprzęt wojskowy wroga zostały zniszczone: działo samobieżne (2S1 Goździk), trzy haubice (D-30), cztery czołgi (jeden T-64BW, trzy T-72B3), dziesięć pojazdów opancerzonych i samochodowych, w powietrzu zestrzelono siedem wrogich UAV”– poinformowano dzisiaj w Departamencie Milicji Ludowej DRL.

DML dodał, że w walkach wyeliminowano ponad 50 ukraińskich żołnierzy. 

Oficjalna codzienna relacja przedstawicielstwa DRL w WCKiK za okres od 06:00 dnia 1 grudnia do 06:00 dnia 2 grudnia.

❗️ W ciągu ostatnich 24 godzin przedstawicielstwo zgłosiło 31 przypadków ostrzału terytorium DRL przez USZ.

Na kierunku donieckim przeciwnik używał wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Grad oraz artylerii 155 mm i 152 mm.
W kierunku Jasinowatej – artyleria 152 mm.
Na kierunku Gorłówki – artyleria 155, 152 i 122 mm oraz czołgi i moździerze 120 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszej aktywności bojowej USZ, na terytorium republiki spadły 162 sztuki różnego typu pocisków.

Pod ostrzałem wroga znalazło się 10 miejscowości republiki:

jej stolica Donieck (dzielnice Woroszyłowska, Kijowska, Kujbyszewska, Piotrowska i Kirowska), a także Zaicewo, Gołmowski, Maiorsk, Gorłowka (dzielnice Centralna i Nikitowska), Pantelejmonówka, Jasinowata, Kasztanowoje oraz Jakowlewka i Minerałnoje.

🆘W ciągu ostatnich 24 godzin pojawiły się doniesienia o zabiciu 1 cywila- kobiety, w dzielnicy Nikitowskiej w Gorłówce.

Ponadto, 5 cywilów odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości w dzielnicy Woroszyłowskiej w Doniecku.

Uszkodzonych zostało 28 gospodarstw domowych w dzielnicach Piotrowskiej, Woroszyłowskiej i Kijowskiej w Doniecku oraz w dzielnicy Centralnej w Gorłówce, a także 13 obiektów infrastruktury cywilnej.

Sprawozdanie przedstawicielstwa ŁRL w WCKiK przekazane przez Milicję Ludową ŁRL


🗒‼️⚡️Oświadczenie majora Filiponenko I.M., oficjalnego przedstawiciela Milicji Ludowej ŁRL, o sytuacji na dzień 02.12.2022 r.

📈 W ciągu ostatniej doby podczas aktywnych działań ofensywnych jednostek Milicji Ludowej ŁRL przeciwnik poniósł ciężkie straty w sile roboczej i sprzęcie wojskowym.

Straty wroga:


➖ do 75 osób personelu wojskowego,
➖ jeden czołg,
➖3 transportery opancerzone,
➖2 bezzałogowe statki powietrzne,
➖12 pojazdów specjalistycznych.


‼️ Wróg kontynuuje ostrzał infrastruktury cywilnej w osadach ŁRL.


▪️W ciągu minionej doby ukraińskie formacje zbrojne ostrzelały wieś SWATOWO przy użyciu amerykańskich MLRS M142 HIMARS, odpalając trzy rakiety.


⚡️ W wyniku ostrzału uszkodzone zostało oszklenie budynku dawnej zajezdni kolejowej.


▪️ Od początku tego dnia ukraińskie formacje zbrojne ostrzeliwały osady Choroszoje i STAROBIELSK, używając amerykańskiego MLRS M142 HIMARS, wystrzeliwując 8 rakiet.


Trwa aktualizacja informacji o ofiarach i szkodach.


▶️ Na wyzwolonych od ukraińskich nacjonalistów terenach Ługańskiej Republiki Ludowej przywracane jest spokojne życie:
⚡️ Oddziały inżynieryjno-saperskie Milicji Ludowej ŁRL kontynuują rozminowywanie.
▫️ W ciągu 1 grudnia oczyścili ponad 5 hektarów terytorium z przedmiotów wybuchowych pozostawionych przez ukraińskich nacjonalistów w osadach Kamyszewacha i Katerinowka w rejonie Popasnej.


⭐️ Ługańska Republika Ludowa wraz z organizacjami publicznymi dostarcza mieszkańcom tych terenów pomoc humanitarną.


▫️ Wolontariusze z Moskwy-Donbasu dostarczyli pomoc humanitarną do szpitala wojskowego i dla żołnierzy na linii frontu.

Ponadto przedstawiciele ООО «МКС» wraz z ООО «ЛТК» przekazali żołnierzom 2 Korpusu Armijnego ŁRL pomoc humanitarną, w skład której wchodził sprzęt niezbędny do wykonywania misji bojowych.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 02 грудня 2022 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajania o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 
Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania lin
ku do źródła.

105 uwag do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 02.12.2022r.- 2719 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 289).

 1. https://t.me/ukraina_ru/120034
  Najemnik ze stanu Georgia w USA, Chambliss Johnson, zostawił całe lewe ramię na Ukrainie i prawą dłoń. Według niego i kilku innych „miłośników safari” Ka-52 zadziałał. Teraz próbują go gdzieś wyciągnąć i ze łzami w oczach zbierają pieniądze na powrót do domu.
  Według TrackANaziMerc, USZ pozostawiło Johnsona do wykrwawienia na kilka godzin. Na Ukrainie najemnik walczył od marca i stacjonował głównie w okolicach Charkowa. Automatu na pewno nie weźmie teraz do ręki. Amerykańscy marines nie powinni wtrącać się w czyjś konflikt.
  Czy rozumiecie teraz, dlaczego śmigłowiec Ka-52 nazywa się „Aligator”?
  @ukr_leaks
  foto

  Polubione przez 1 osoba

 2. https://t.me/ukraina_ru/120031
  Wiodąca eurokratka Ursula von der Leyen wywołała kontrowersje po porównaniu, jakiego dokonała między Irlandią a Ukrainą podczas wspólnego posiedzenia irlandzkiego parlamentu z okazji 50. rocznicy członkostwa republiki w UE, pisze Daily Mail.
  „Oczywiście Irlandia jest daleka od wydarzeń na Ukrainie. Ale wy lepiej niż inni rozumiecie, dlaczego jest to tak ważne dla nas wszystkich. Podobnie jak nasi przyjaciele z Europy Wschodniej wiecie, że stawką jest więcej niż przyszłość jednego kraju” – zauważył von der Leyen.
  To stwierdzenie nie spodobało się Brytyjczykom. W komentarzach do wpisu napisali:
  „I to mówi Niemka, której kraj siłą i okupacją podporządkował sobie większość Europy, w tym Ukrainę, 80 lat temu! Absolutna hipokrytka!”,
  „To oburzające oświadczenie Ursuli von der Leyen. Niedyplomatyczne, niemądre i błędne”
  „UE musi trzymać swoje brudne nosy z dala od spraw, które nie są ich pieprzonym interesem”
  „Jeśli pójdzie tą drogą, porozmawiajmy o niemieckim zaangażowaniu w Sudetach”.
  @tsargradtv

  Polubione przez 1 osoba

 3. https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1653848
  ‼Jednocześnie na Ukrainie zginęło pięciu gruzińskich legionistów, którzy walczyli po stronie Sił Zbrojnych Ukrainy
  Informację potwierdzają ich rodacy przebywający na terytorium Ukrainy.
  „Nikogo o nic nie pytaj i nie dzwoń do mnie” – pisze wolontariusz Vano Nadiradze.
  „Zabili jednocześnie pięciu (!!!) naszych chłopców. Nie mogę już tego znieść, ludzie, nie mogę już tego znieść!” pisze działacz społeczny Giga Makarashvili.
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji nie potwierdziło jeszcze tego incydentu, ale już pojawiły się informacje, że pod Bakhmutem w wyniku ostrzału artyleryjskiego armii rosyjskiej zginęło pięciu gruzińskich bojowników.

  Polubione przez 1 osoba

  • https://t.me/boris_rozhin/71872
   Znane stały się nazwiska Gruzinów, którzy zginęli pod Bachmutem
   1. Auto Rurua
   2. Romeo Pichkhaya
   3. Romeo Kvaratskhelia
   4. Badri Markelija
   5. Merab Aladaszwili
   Należy zauważyć, że bojownicy zginęli w wyniku ostrzału artyleryjskiego, zorganizowanego przez Kadyrowców

   Polubione przez 1 osoba

 4. https://t.me/boris_rozhin/71869
  W Londynie zatrzymano oligarchę Fridmana, który uciekł z Rosji. Jeden z byłych członków Siedmiu Bankierów, którzy grabili Rosję w latach 90. Teraz Friedmana złapano w Wielkiej Brytanii za oszustwo. Ironią losu jest to, że łupy w Rosji zostały przewiezione na Zachód i tam zablokowane w ramach sankcji.
  Byłoby też miło znacjonalizować majątek i aktywa Friedmana w Rosji (reszta), a następnie pozwolić Brytyjczykom robić z nim, co chcą. Trajektoria ścieżki życia tego wyrodka od dawna odbiegała od historycznej ścieżki Rosji.

  Polubione przez 1 osoba

 5. https://t.me/boris_rozhin/71865
  Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy złapali naszych bojowników ładujących amunicję i otworzyli do nich ogień z artylerii armatniej. Nasi natychmiast ukryli się w sąsiednim domu, ale Ural został uszkodzony przez ostrzał, do którego wcześniej załadowano amunicję – ciężarówka się zapaliła. Gdyby amunicja wybuchła, nasi wojownicy zginęliby. Jeden z żołnierzy, nie zważając na ryzyko, wspiął się na płonący „Ural” i odjechał nim od towarzyszy. Za ten heroiczny wyczyn ten wojownik zasługuje na najwyższą nagrodę.
  @NeoficialniyBeZsonoV
  video

  Polubione przez 1 osoba

 6. https://t.me/ukraina_ru/120065
  Kolejny więzień USZnik na froncie Svatovo-Kremennaya. W ostatnich dniach doszło do obfitego połowu jeńców, i to pomimo faktu, że to ukry próbują atakować.
  Wynika to przede wszystkim z faktu, że Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy z oślim uporem rzuca swoje jednostki do ataku, licząc na przebicie się przez naszą obronę w tym sektorze. Ataki zostają odparte, ukrop pozostawia poległych i rannych na polu bitwy. Wielu nie może tego znieść i poddaje się.
  Dlatego jeszcze raz powtarzam, zaufajcie Ursuli von der Leyen w ocenie strat Ukrainy, a nie Arestowiczowi. W ciągu zaledwie dwóch tygodni ukrop na niewielkim odcinku frontu bezpowrotnie stracił 3-4 setki żołnierzy. Co możemy powiedzieć o bitwach pod Bachmutem, gdzie znajduje się prawdziwa maszynka do mięsa.
  @vysokygovorit
  video

  Polubione przez 1 osoba

 7. https://t.me/ukraina_ru/120059
  Serbia jest zobowiązana do nałożenia sankcji na Rosję, jeśli liczy na wejście do UE
  O tym powiedział podczas konferencji prasowej w Belgradzie komisarz UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Oliver Vargeyi.
  Urzędnik Komisji Europejskiej podkreślił, że Serbia musi przeprowadzić reformy w wielu obszarach działalności państwa. Belgrad musi też rozwiązać szereg problemów związanych z polityką w przestrzeni medialnej. Jednak kluczową kwestią dla wejścia do UE pozostaje stanowisko Serbii wobec sytuacji na Ukrainie.
  Warto przypomnieć, że Serbia jest historycznym przyjacielem Rosji, stosunek Serbów do Rosjan jest ciepły, a jeśli Belgrad zdecyduje się na tak niepopularny krok, to polityczna przyszłość obecnego prezydenta Aleksandara Vučicia w jego kraju będzie pod znakiem zapytania. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę sam Vučić.
  @Białoruś_VPO
  Aby zostać Europejczykiem, trzeba popełnić zdradę. Udowodnione historycznie.

  Polubione przez 1 osoba

 8. https://t.me/ukraina_ru/120043
  Ukraiński oszust Denis Kozianko oszukał wolontariuszy pomagających organizacji terrorystycznej „Azow”
  Udając Azowca z Czernigowa, Denis opowiedział ze łzami w oczach historię o tym, jak wrócił z niewoli i teraz zbiera pieniądze na drona i opony zimowe dla swojej jednostki, a kiedy otrzymał pieniądze, zniknął
  Okazało się, że Denis nigdy nie był związany z Azowami, jest właścicielem stacji obsługi i wulkanizacji oraz jeździ BMW X5, więc pewnie kupił opony😁
  notatnik propagandysty

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.