Wojna domowa na Ukrainie 4.11.2016r.- 618 dzień od nowego rozejmu.


Usuwanie „prezentów” od neobanderowskich demokratów z Kijowa.

 

„Wyrażam zadowolenie, że zostało podjęte śledztwo prokuratorskie, które, jak jestem przekonany, wykaże nieprawdziwość medialnych oskarżeń i próbę zorganizowania politycznej nagonki na Prawo i Sprawiedliwość oraz na pana dyrektora Bartłomieja Misiewicza” – oświadczył szef MON Antoni Macierewicz w komentarzu przesłanym „PAP”, po tym jak prokuratura okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo wobec Bartłomieja Misiewicza, byłego szefa gabinetu politycznego MON i najbliższego współpracownika ministra Antoniego Macierewicza.

 

Śledztwo dotyczy przekupstwa, za które grozi do 8 lat więzienia. Chodzi o obietnicę korzyści osobistej i majątkowej w zamian za konkretne zachowanie. Korzyścią, jak twierdzi prokuratura, miało być zatrudnienie, a jego warunkiem – oddanie przez radnych Platformy głosów wraz z Prawem i Sprawiedliwością na kandydata tej partii na wicestarostę powiatu bełchatowskiego.

Zawiadomienie w tej sprawie, po doniesieniach medialnych, złożyło w prokuraturze dwóch posłów PO. W postępowaniu sprawdzającym, co regulują przepisy, nie można przesłuchiwać nikogo poza zawiadamiającymi – między innymi dlatego prokuratura zdecydowała się na wszczęcie śledztwa.

W tej chwili przygotowywany jest plan przesłuchań osób, które uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego miała paść propozycja Misiewicza.

Przypomnę, że problem niemoralnych propozycji „nie do odrzucenia” złożonych przez Bartłomieja Misiewicza- pełniącego w tym czasie funkcję szefa gabinetu politycznego ministra Macierewicza poruszył już w połowie sierpnia tego roku tygodnik „Newsweek”.

W tekście tym red. Michał Krzymowski napisał:

„Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz przyjeżdża do Bełchatowa w letnie popołudnie 30 sierpnia z konkretnym zadaniem. Ma znaleźć nową większość w radzie powiatu, dzięki której PiS obsadzi stanowisko wicestarosty. Ściąga więc do siedziby powiatu radnych Platformy i proponuje im koalicję. Stawia jeden warunek. Muszą rozwiązać swój klub i przystąpić do koalicji jako niezrzeszeni, bo Jarosław Kaczyński zabrania wchodzenia w oficjalne układy z Platformą. – Zapewnimy wam zatrudnienie – zachęca.

Czy to pusta obietnica? Raczej nie, bo w spotkaniu towarzyszy mu Sławomir Zawada, prezes państwowej spółki PGE GiEK, największego pracodawcy w okolicy. Gdy Misiewicz obiecuje radnym pracę, prezes Zawada, zresztą także partyjny, milczy.

Biuro prasowe GiEK-u w mejlu przesłanym do ‚Newsweeka’ przyznaje, że prezes Zawada uczestniczył w spotkaniu z Misiewiczem. Ale, jak zapewnia, tematem rozmowy były ‚kondycja gospodarcza i problemy regionu’. Koalicyjne targi? Posady dla radnych? Insynuacja.
Sam Misiewicz odpisuje w podobny sposób. Nie zaprzecza, że mówił o zatrudnieniu dla radnych, ale twierdzi, że nie oferował go w zamian za przystąpienie do koalicji.”

Co na to wszystko przyjaciel Misiewicza- szef MON Antoni Macierewicz?

A no dla niego sprawa jest jak zwykle prosta:

„Jestem przekonany, że takie bezprawne działania opozycji powinny być ścigane z mocy prawa i dobrze się stało, że Bartłomiej Misiewicz postanowił podjąć kroki prawne wobec posłów Platformy Obywatelskiej, którzy świetnie wiedząc, że nie doszło do popełnienia żadnego przestępstwa, szkalują jego dobre imię”

A co będzie jak znajdą się dowody na popełnienie poważnego przestępstwa w trakcie pełnienia funkcji publicznej przez Misiewicza? Czy wtedy Macierewicz wreszcie- starym polskim zwyczajem- wlezie pod stół i odszczeka swoje wszystkie dotychczasowe kłamstwa?

Wątpię, bo do tego trzeba mieć jeszcze zdolność honorową a z tym wśród tych „elit” jest bardzo cienko (https://pl.wiktionary.org/wiki/honorowy).

 

Dodam tylko, że wbrew odwołaniu ze stanowiska szefa gabinetu politycznego ministra MON, Bartłomiej Misiewicz nadal nieformalnie wykonuje w resorcie obrony różne misje, w tym prowadził kilkanaście dni temu odprawę na temat szkolenia dla oficerów Obrony Terytorialnej:

https://twitter.com/JacekCzarnecki1/status/789006506842882048.

*

http://www.newsweek.pl/polska/bartlomiej-misiewicz-dyrektor-i-rzecznik-mon-skad-sie-wzial-misiewicz-,artykuly,397167,1.html (warto zapoznać się z komentarzami),

http://www.ebelchatow.pl/og%C3%B3lny/misiewicz,

http://pis-da.blogspot.com/2016/09/czowiek-z-aromii.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze eskalowali napięcie militarne wzdłuż całej linii frontu w Donbasie.

I tak, już od godziny 15:45, przy użyciu opancerzonych wozów bojowych i automatycznych wyrzutni granatów, ukraińscy żołnierze przeprowadzili intensywny ostrzał w rejonie wsi Sachanka na południowym odcinku frontu, na wschód od Mariupola.

Poza tym, mniej więcej w tym samym czasie ukraińscy żołnierze przeprowadzili jeszcze ostrzał, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm, terenu przemysłowego znajdującego się pomiędzy miejscowościami Awdijewka-Jasinowata oraz wioskę Aleksandrowkę na zachodnich obrzeżach Doniecka.

Później, a więc od godziny 18:00 do 01:00, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii, moździerzy, opancerzonych wozów bojowych, granatników i ręcznych karabinów maszynowych przeprowadzili ostrzał w rejonie wsi Trudowskiej i Aleksandrowki na zachodnich obrzeżach Doniecka,  w okolicy lotniska, strefy przemysłowej na zachodnich obrzeżach Jasinowatej, północnych obrzeży Doniecka koło miejscowości Spartakus oraz wsi Sachanki i Leninska na południowym odcinku frontu donieckiego. Łącznie w/w rejonach spadło ponad 388 pocisków ciężkiej artylerii kaliber 152 i 122 mm oraz moździerzowych kaliber 120 i 82 mm.

Poza tym walki toczyły się na odcinku miejscowości Zajcewo-Majorsk, Makijewki, pomiędzy Awdiejewką i Jasinowatą oraz w okolicy punktu kontrolnego Jasinowata.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze przeprowadzili dwukrotnie ostrzał pozycji sił zbrojnych ŁRL, w rejonie wsi Łogwinowo, gdzie został w wyniku tego ranny jeden Milicjan ŁRL oraz w rejonie pomnika Kniazia Igora koło mostu na drodze Ługańsk-Stanica Ługańska. Ostrzał tam prowadzony był przy użyciu broni p.panc, ciężkich karabinów maszynowych, automatycznych wyrzutni granatów i broni ręcznej.

Poniżej jeszcze raport dobowy sporządzony przez służbę prasową ukraińskiego dowództwa prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) wobec ludności cywilnej zbuntowanego Donbasu:

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z okolic mostu łączącego Ługańsk ze Stanicą Ługańską:

***

 

 

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy punktu kontrolnego na moście koło Stanicy Ługańskiej znajdującego się pod kontrolą Milicji Ludowej ŁRL.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Na filmie poniżej, to nie narkomanka w mundurze ukraińskiej policjantki, tylko „zmęczona” funkcjonariuszka na służbie:

 

 

Pozdrawiam.

48 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 4.11.2016r.- 618 dzień od nowego rozejmu.

 1. Według stanu z godziny 6:00 rano na granicy Ukrainy i Polski w ośmiu punktach kontrolnych utworzyły się kolejki, w których oczekiwało 1670 samochodówю
  Informację przekazuje na swoim Facebooku służba prasowa Zachodniego Regionalnego Zarządu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.
  Samochody utknęły w następujących punktach:
  „Uściług” – 400
  „Krakowiec” – 350;
  „Rawa Ruska” – 300;
  „Jagodzin” – 180;
  „Hruszów” – 150;
  „Uhrynów” – 140;
  „Szeginie” – 120;
  „Smolnica” – 30.
  .https://www.facebook.com/zahidnuy.kordon/?fref=ts
  Sytuacja ma się juz stabilizować. Kolejki mają byc coraz mniejsze

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Prezydent Poroszenko raz jeszcze.

  Z okazji znalezienia nowych pokładów złóż gazu ziemnego w obwodzie lwowskim Prezydent Ukrainy wypowieedział kilka pamietnych słów.
  „Obecnie zwiększyliśmy udział w produkcji energii jądrowej, która tworzy warunki do tego, aby ukraińska produkcja stała się konkurencyjna. Zgromadziliśmy odpowiednią ilość węgla. Całe to gadanie o tym, że zimą będziemy przechodzić wachlarzowe odłączenia prądu, że zimą Ukraina pozostanie bez ciepła i bez węgla, a Ukraińcy nie będą mieć wystarczająco dużo gazu w swoich podziemnych magazynach – to wszystko skończyło się w 2014 roku. Pomimo wojny zbudowaliśmy gospodarczo silną niepodległość naszego państwa”, – powiedział prezydent.
  http://www.ukrinform.ru/rubric-economix/2113842-na-lvovsine-nasli-novye-zalezi-gaza.html
  Komentarz: Brusek pisał o tym szerzej- Ukraina z uwagi na deficyt wegla postanowiła zwiększyć pobór mocy z elektrowni atomowych ( prezydent Ukrainy to potwierdził w wywiadzie).
  Problem polega na tym, ze elektrownie muszą zwiększać i zmniejszać produkcję energii elektrycznej w zależności od potrzeb-a to zaburza ich pracę i może doprowadzic do awarii.

  Polubione przez 3 ludzi

 3. 3 listopada Rada Najwyższa uprościła procedurę eksportu usług w celu rozwoju branży informatycznej i rynku freelancerów na Ukrainie.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/8580-poroszenko-obiecal-ze-niezwlocznie-podpisze-ustawe-o-uproszczeniu-eksportu-uslug.html
  komentarz: Największym rynkiem usług na Ukrainie sa usługi z dziedziny IT. Ukraina jest w czołówce krajów (ale nadal za Polską), ktora zajmuje się pisaniem programów i nadzorem nad siecią dla dużych firm.

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Policja w Przemyślu nie znalazła sprawców profanacji pomników na ukraińskim cmentarzu wojskowym w miejscowości Pikulice dokonanej w kwietniu i maju tego roku, w związku z czym miejscowa prokuratura zamknęła dochodzenie.
  „Profanacja” czyli przyozdobienie grobu 47 UPO-wców, współsprawców mordów w Birczy odpowiednim opisem została zakwalifikowana jako profanacja miejsca pochówku. Oburzony na działanie policji jest prezes związku Ukrainców Piotr Tyma.
  http://wschodnik.pl/polska/item/8570-zamknieto-dochodzenie-w-sprawie-zbezczeszczenia-grobow-wojownikow-upa.html
  Dla przypomnienia link dotyczący „profanacji”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/dokonano-patriotycznej-rekonstrukcji-tablic-na-grobach-zbrodniarzy-z-upa-foto

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Pozytywna wiadomość.
  „DTEK Energo” zakupi w Polsce jeszcze 30 tys. ton węgla gazowej marki do wcześniej zakontraktowanych 100 tys. ton i dostarczy je w listopadzie do Bursztyńskiej i Dobrotwirskiej Elektrowni Cieplnej („DTEK Zachidenergo”), poinformowała służba prasowa przedsiębiorstwa.
  „DTEK” od czerwca pracuje w trybie nadplanowego spalania węgla. Po poleceniu dyspozytora „Ukrenerho”, elektrownia „DTEK” rekompensuje deficyt mocy w systemie energetycznym. To znacznie zwiększyło obciążenie zarówno naszego sprzętu, jak i ilości dostaw węgla do naszej elektrowni”, – zaznaczył dyrektor ds. działalności gospodarczej „DTEK Energo” Witalij Butenko.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/8564-dtek-zwiekszy-zakup-gazowej-marki-wegla-w-polsce-do-130-tys-ton.html
  Komentarz: Gdyby ukrainskie elektrownie weglowe za kredyt od Polski zmodernizowałyby swoje zaklady tak, by mogłyby byc napedzane weglem gorszej jakości ( wegiel gazowy), to polskie górnictwo miałoby zapewniony kolejny rynek zbytu…gdyby.

  Polubione przez 3 ludzi

   • W latach 70-tych mój Teść (wtedy jeszcze przyszły), pracownik naukowy SGGW, bywał w różnych „dziwnych” krajach jako ekspert w różnych „wycieczkach” Ministerstwa Rolnictwa. Był w Albanii i Korei Północnej. Wozili ich w różne dziwne miejsca (farmy, sady, hodowle, ośrodki badawcze itp.), które były niedostępne dla turystów.
    Opowiadał, że szokiem dla niego było to, że chociaż jest tam bieda, to ludzie są weseli i zadowoleni. Przypuszcza, że jest to kwestia „wschodniej mentalności” (Albanii też jest bliżej do Wschodu niż do Europy).
    W połowie lat 70-tych wybrałem się z kolegą autostopem do Bułgarii. Jeździliśmy po bocWracaliśmy, przez biedne południowo-zachodnie rejony Rumunii.

    Polubione przez 2 ludzi

  • Wrocław to już zamiejscowa stolica Ukrainy, więc nic dziwnego, że nawet linie lotnicze się zainteresowały. Kilkadziesiąt tysięcy zatrudnionych – przybyłych do Wrocławia z rodzinami, ukraińskie szkoły utrzymywane z podatków Polaków, opieka zdrowotna na nasz koszt, podobnie ukraiński klub sportowy i jeden bóg ten od finansów – wie co jeszcze.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. Obecna na posiedzeniu Rady Najwyższej zastępczyni ministra zdrowia ds. integracji europejskiej Oksana Sywak zaznaczyła, że wstępne badania europejskich ekspertów wykazały, że na Ukrainie nie ma bezpiecznego i wiarygodnego testu na zakażenia przenoszone z krwią. Sywak powiedziała, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad reformą służby krwi i nad zaadaptowaniem obowiązującego prawa do wymogów UE.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/8563-rada-nie-zezwolila-cudzoziemcom-na-oddawanie-krwi-na-ukrainie.html
  Komentarz: To bardzo wazna informacja- oznacza to nie mniej ni więcej, że każda z tranfuzji krwii wiąże sie z ryzykiem zarażenia wirusem HIV lub wirusowego zapalenia wątroby typu C.
  Dodam, ze PRAWDOPODOBNA ilośc nosicieli wirusa HIV na Ukrainie to już około 2% całej populacji.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Parlament Ukrainy ratyfikował zmiany w projekcie budżetu na 2017 rok.
  Głównym elementem było zatwierdzenie nowej płacy minimalnej w wysokości 3200 hrywien. Jednocześnie rada zatwierdziła wskaźniki makroekonomiczne na podstawie jakich będzie opierał się budżet. Wzrost PKB ma być 3-4 %, inflacji na poziomie 8% i kursy hrywny na poziomie 27,2 hrywny za dolara.
  http://www.unian.info/economics/1606151-ukraine-cabinet-approves-draft-budget-for-2017-with-raised-minimum-wage.html
  Komentarz: Nawet NBU twierdzi ,ze wzrost na 2017 rok wyniesie tylko 2,5%, innych wskaźników nawet nie warto komentować…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Odnośnie ostatnich „występów” generalissimusa Poroszenki, czyli jego „rozmów” z prezydentem Kirgistanu…

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-Ukrainy-padl-ofiara-zartu-telefonicznego-3609240.html
  I komentarz pod artykułem…
  „~Dr_Jan 2016-11-03 15:08
  Tak szczerze i po ludzku 🙂 Ja tez lubie wypic – ale jeszcze nie mialem „rozmów”, które inni nie prowadzili ze mna, a ja bym je pamietal 🙂 A Waltzmann – po zonie Poroszenko, widzi i pewnie slyszy rzeczy, nierealne. Odwykówka Panie Prezydencie ?”

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Na prywatnej posesji, w podziemnym bunkrze na przedmieściach Kijowa słuzby specjalne Ukrainy wykryły arsenał broni. Zarekwirowano nie tylko broń krótką, ale też moździerze i miny ppancerne.
  Komunikat policji jest mało zrozumiały: ” wykryto 60 obiektów przypominających pociski do wyrzutni „Grad” itp itd.
  Niemniej rzeczywiście arsenał musiał być potęzny, ciekawe kto był właścicielem zatrzymanego uzbrojenia?
  http://uatoday.tv/crime/huge-cache-of-weapons-apc-found-in-a-private-house-outside-kyiv-799664.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. amerykańskie OT
  |Ta informacja brzmi bardzo nieprawdopodobnie, dlatego zalecam potraktowanie jej z pewną rezerwą. Niemniej coś jest na rzeczy i wiele wskazuje na przygotowywaną próbę obalenia amerykańskiego zbrodniczego establiszmentu – admin|

  Steve Pieczenik, założyciel Delta Force, najsłynniejszy agent służb specjalnych USA, po raz pierwszy od 25 lat pokazał się publicznie. Występuje reprezentując patriotów amerykańskich z 16 różnych amerykańskich organizacji, w tym głównie militarnych, którzy mają już dość korupcji i zniewolenia przez korporacje.

  „To jest druga amerykańska rewolucja” – powiedział Pieczenik, Hillary Clinton i jej sitwa próbowały dokonać zamachu stanu. My przeprowadzamy kontrrewolucję. Wybory mają być sfałszowane przez klan Clintonów. Jeśli w ogóle do nich dojdzie i Hillary zostanie wybrana, to będziemy ją usuwać za pomocą impeachmentu.

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/99186-czy-dzisiaj-w-nocy-w-usa-beda-aresztowania

  Polubione przez 4 ludzi

 11. W Doniecku z okazji drugiej rocznicy inauguracji Przywódcy DRL odbyło się spotkanie, w którym wzięło udział 4000 mieszkańców Donbasu.
  http://dan-news.info/politics/miting-ko-vtoroj-godovshhine-inauguracii-glavy-dnr-sobral-v-stolice-respubliki-chetyre-tysyachi-zhitelej.html

  A.Zacharczenko na spotkaniu z mieszkańcami Republiki odpowiadał na pytania dot. aktualnych problemów oraz przyszłości.
  http://dan-news.info/politics/pryamoj-razgovor-glavy-dnr-aleksandra-zaxarchenko-s-zhitelyami-respubliki-zavershilsya.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Mieszkanka Donbasu, która straciła rodzinę wystąpiła z pozwem przeciwko Poroszence do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zamachu na życie jej rodziny, zabójstwa i bezprawnego prowadzenia działań wojennych z użyciem zakazanej prawem broni.
  Nawet, jeżeli pozew zostanie odrzucony, ważne jest moim zdaniem, że takie oficjalnie doniesienie dotrze do „Europy.”

  http://rusvesna.su/news/1478262963

  Polubione przez 4 ludzi

 13. FIFA ukarała Ukrainę grzywną w wysokości 15 000 fr.szw. za banderowska flagę na meczu z Kosowem w Krakowie.
  Flaga banderowska figuruje w spisie zakazanych symboli FARE (Football Against Racism in Europe).

  Wcześniej FIFA zdyskwalifikowała do 2020 roku stadion „Arena-Lwów” za nazistowską symbolikę na trybunach podczas meczu w San Marino.

  Brawo!

  http://rusvesna.su/news/1478261072

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Witam i dając zbiorowe pięć gwiazdek Szefowi i Państwu dorzucam na noc:

  Były szef sędziów ukraińskich opuścił mlekiem i miodem płynącą Krainę
  https://ria.ru/world/20161104/1480697036.html

  Piatka a potem jak się okazało siódemka obywateli Krainy zmieniła sobie nazwiska na „Ajfon Siedem”… Czekamy kiedy zaczną zmieniać nazwiska na Afolf Hitler…
  http://john-connor85.livejournal.com/202356.html

  Religia na słuzbie rusofobii w U’Krainie
  http://ren.tv/blog/138020

  Poroszenko twierdzi że tyle części Kraina produkuje do samochodów VW i Audi że to iz te samochody sa produkowane to wyłącznie zasługa ukraińców, dlatego to są w zasadzie ukraińskie samochody!
  http://dnr24.com/main/25446-nasha-zasluga-poroshenko-prichislil-audi-i-volkswagen-k-ukrainskim-avtomobilyam.html

  Informacje o bogactwach ukraińców niezwykle wzburzyły Amerykę!
  http://svpressa.ru/politic/article/159930/

  Europę także, i dlatego w grudniu Europa pokaże wielka figę ukraińcom!
  http://www.politnavigator.net/zheleznyjj-zanaves-evrosoyuza-dlya-ukrainy-uzhe-v-dekabre.html
  http://www.politnavigator.net/bezvizovyjj-rezhim-okazhetsya-takojj-zhe-falshivkojj-kak-soglashenie-ukrainy-ob-associacii-s-es.html

  W Niemczech pamiętają o tragedii w Odessie
  http://infocenter-odessa.com/index.php?newsid=42945
  .https://youtu.be/Yto9lMxIHjU

  Młodzież z Kaliningradu w Polsce
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/7131-zdravstvujte-my-khotim-u-vas-uchitsya-vizit-kaliningradskoj-molodezhi-v-elblonge

  W Kijowie policzyli ile przysyłają obywatele pracujący w Rosji a ile „wkładają w rosyjski budżet”
  http://www.novorosinform.org/news/62866
  http://voicesevas.ru/news/27205-v-kieve-podschitali-skolko-ukrainskie-gastarbaytery-vkladyvayut-v-rossiyskiy-byudzhet.html

  A Poroszenka a raczej jego firma płaci więcej Rosjanom w swoich fabrykach w Rosji niz ukraińcom na UPAdlinie
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55494%2Fall

  Tu miał być produkowany super czołg „Nawoziec” a może „Azowiec”?
  .https://youtu.be/QEWrud5J9MU

  Tymczasem prosperita w DNR. Kopalnie szukają 3700 pracowników
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_55463%2Fall

  Banderowiec Korczyński przyznaje że „do banderowców wstępują ci którym się nie chce pracować”
  http://dnr24.com/main/25442-korchinskiy-priznalsya-chto-v-banderovcy-idut-te-kto-ne-hochet-rabotat.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. O tym jak pewien muzyk doprowadził do ruiny koleje żelazne na UPAdlinie
  http://antifashist.com/item/polskie-reformatory-pomogli-ukrainskim-bratyam-dovesti-zheleznuyu-dorogu-do-defolta.html#ixzz4OwR38mBc

  Na Donbasie wydobyto milionowa tonę wegla (w październiku)
  http://politvesti.com/?p=20013

  Już było, ale warto
  .https://pp.vk.me/c837537/v837537076/bceb/-NIq2HSKgkE.jpg

  Podobno Poroszenka „zapomniał” wpisać do deklaracji skropmenj willi w Hiszpanii
  http://nahnews.org/957943-leshhenko-zapodozril-poroshenko-v-uklonenii-ot-deklarirovaniya-villy-v-ispanii/

  Polubione przez 2 ludzi

  • Jeśli chodzi o koleje ukraińskie to sprawa jest skomplikowana. Balczun rzeczywiście STARA się wprowadzic reformy i.. tyle mozna powiedziec dobrego. Jego plany finansowe sa rozsadne i skalkulowane, ale nie uwzglednił w nich jednego czynnika…. pracuje na Ukrainie a nie w kraju UE.
   W efekcie ma przeciwko sobie wszystkich od dolu po sama wierchuszke ktora robi mu kolo piora. Szeregowi pracownicy nie lubia Balczuna bo za kradziez panstwowego mienia wyrzuca z roboty (np za kradziez paliwa).
   Wysocy urzednicy rowniez nie lubią Polaka(?). Przeszkadza im w zawieraniu „kontraktów’ i chce uproscic taryfy przewozowe (koniec ulg dla oligarchow). W efekcie menadzer dostaje baty z jednej i drugiej strony.
   Niemniej od poczatku: Firma MIAŁA zysk i to nawet ładny do czasu aż PAŃSTWO doliczyło firmie zaległe podatki wraz z odsetkami z czasów gdy Balczun był znany tylko jako spiewak, a nie szef ukrainskich kolei.
   Menadzer chciał wyrzucic z roboty „beton” i … nie moze „beton” jest na chorobowym ( maja zaswiadczenie z wsteczna data). Balczun chciał by koleje były czystsze i to akurat sie udało (przynajmniej czesciowo), zlikwidował układ w ramach którego kradziono srodki przeznaczone na czyszczenie wagonów osobowych.
   Polak(?) chce wprowadzic jednolite standardy na WSZYSTKICH stacjach i wymienic tabor, bo wlasnie tabór jest najwieksza bolaczka firmy. Kontrakty sa, mozliwosci sa, nawet w warunkach ukrainskich przewóz jest opłacalny, ale… nie ma czym wozić.
   Czy się uda zmienic sytuacje w ukrainskiej kolei? Powatpiewam, bez wsparcia rzadu nawet Herkules Balczun nie da rady.

   Polubione przez 3 ludzi

 16. Witam późno wieczorową porą.

  Tymczasem Na Onecie
  „Separatyści z Donbasu zapowiadają wybory na 2017 rok”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/separatysci-z-donbasu-zapowiadaja-wybory-na-2017-rok/tzey9v
  A tam:
  „Szef bojówkarzy z Doniecka tłumaczy, …”
  „…szef tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko planuje przeprowadzenie wyborów już w następnym roku.”

  A jak tam szef „bojówkarzy polskich”, niejaki JK?

  Pozdrawiam i dodaję komentarz. 🙂

  ~Polak mały : Szefem bojówkarzy to jest np. taki Dymytro Jarosz z Prawego Sektora, albo taki Bieleckij, a tu mówimy o szefie jednej z separatystycznych republik i czy się wam to podoba czy nie… one już NIGDY nie będą ukraińskie. Ciekawe, że o szefach PI piszecie tylko przywódcy lub ważni dowódcy choć to są zwykli bandyci. Z jaką radością podajecie np. że ruscy stracili w Syri helikopter..Taka drobna uwaga.

  Polubione przez 3 ludzi

 17. ukraińscy i inni nacjonaliści w Moskwie
  .https://youtu.be/SvS6ad6HRFk
  Мужчину с украинским флагом задержали на Русском марше в Москве 04.11.2016

  Журналисты РЕН ТВ сообщают, что на Русском марше в Москве был задержан мужчина с украинским флагом.

  „Забрали его! Будут судить!” – заявила корреспондентам РЕН ТВ женщина. Товарищи задержанного человека уверяют, что стражи порядка забрали у них несколько украинских флагов.

  Ранее стало известно о задержании двух парней в масках. У них были обнаружены дымовые шашки, петарды, цепь. Ранее в полиции сообщили, что в связи с проведением марша националистов были повышены меры безопасности.

  Участники „Русского марша” планируют пройти от улицы Перерва до памятника Солдату Отечества на улице Люблинская. Затем запланировал митинг. В шествии, по данным МВД, принимают участие около 350 человек.

  https://www.ridus.ru/news/235406
  Колонну русских националистов в Люблино возглавил Марк Израилевич

  Ukraińcy „zmiękczają” sankcje przeciw rosyjskim bankom. Chyba zaczyna byc źle…
  https://vk.com/feed?w=wall-41232698_2003938

  Cariow o finansowaniu przez rosyjskie banki banderowców
  http://svpressa.ru/politic/article/127389/

  W Krzywym ROgu urzędnicy zlikwidowali 2 mln usd które miały iść na drogi…
  http://politvesti.com/?p=20128

  СБУ: Россия в ноябре планирует дестабилизировать ситуацию в 15 регионах Украины
  SBU: „Rosja planuje destabilizacje Krainy”
  http://www.novorosinform.org/news/62882

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Artykuł o „zrzuceniu jarzma rosyjskiego” i systemach gazowych Ukrainy z pisma branżowego 🙂
  cytat:
  „Kijów postawił na zwiększenie krajowego wydobycia, ograniczenie konsumpcji, jednak nadal musiał importować 13-14 mld m3 gazu rocznie. Jak rozwiązano ten problem?
  Ukraina kupuje obecnie surowiec (rosyjski), ale od firm europejskich i pobiera go wykorzystując tzw. rewers. Moskwa – co oczywiste – jest zdania, że to nieracjonalne zachowanie, bo sama sprzedawałaby bezpośrednio gaz taniej. Tyle, że w Kijowie nie dają tym słowom wiary.
  Jak można ocenić obecną sytuację gazową na linii Rosja – Ukraina? Z pewnością pod względem prestiżu Moskwa doświadczyła porażki, w stosunkowo krótkim czasie straciła jednego z największych swoich odbiorców. Z drugiej strony nadal to rosyjski gaz, obok własnego, głównie jest wykorzystywany na Ukrainie, więc straty finansowe jeśli są, to raczej niewielkie.”
  http://gazownictwo.wnp.pl/mija-rok-od-zerwania-przez-ukraine-gazowej-smyczy-rosji,284885_1_0_1.html
  Komentarz: Kurcze Brusek, Mania, Szef moja skromna osoba od ponad roku podaje tą informację , a oni dopiero TERAZ się zorientowali?

  Polubione przez 3 ludzi

  • 🙂
   Idiotyzm:

   Z pewnością pod względem prestiżu Moskwa doświadczyła porażki,

   Z punktu gospodarczego lepiej ukrom sprzedać gaz przez posredników, sprzedając gaz posrednikom drożej jak ukrom! 😀

   Polubione przez 2 ludzi

  • „…moja skromna osoba od ponad roku podaje tą informację , a oni dopiero TERAZ się zorientowali?”- oni też to doskonale wiedzieli, ale muszą pilnować się kurczowo swoich stołków, bo apanaże są nie liche, a tyle jeszcze kredytów trzeba pospłacać 🙂

   Niestety, ale dla większości pieniądze to sens całego życia, i nic po za tym się nie liczy.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.