Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2015r.- 188 dzień od nowego rozejmu.


Rowienka (ŁRL)- płonie gaz wydobywający się z uszkodzonego gazociągu.

„Myślenie, że można zbudować Europę przeciwko Rosji, jak chce tego parę krajów UE niedawno przybyłych do naszej wspólnoty, to tragiczny błąd”– powiedział szef włoskiego rządu Matteo Renzi  podczas zjazdu katolickiego ruchu „Komunia i Wyzwolenie”.

Ciekawe o jakich krajach myślał Matteo Renzi mówiąc powyższe słowa?

Otóż te „parę krajów UE niedawno przybyłych do naszej wspólnoty”, to: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Malta, Cypr, Bułgaria, Rumunia i Chorwacja.

Po dokonaniu selekcji wśród państw „niedawno przybyłych” do UE pozostają następujące kraje usiłujące „zbudować Europę przeciwko Rosji”: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Bułgaria, Rumunia i ewentualnie Chorwacja. Jak widać zdecydowana większość państw bojowo nastawionych przeciwko Rosji wywodzi się z tzw. obozu krajów demokracji ludowej.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że są to same „potęgi” tak militarne jak i gospodarcze, które dodatkowo mają „wiele” do powiedzenia w strukturach państw członkowskich UE.

Jako, że pozycja polityczna tych krajów jest bardzo skromnego formatu, zaś gospodarki i siły militarne są nieliczącym się marginesem w całej strukturach UE i paktu NATO, można wysnuć wniosek, że ich siłą jest wyłącznie bezwzględne podporządkowywanie się polityce Stanów Zjednoczonych, które za ich pośrednictwem usiłują wpływać na europejskie kondominium.

Dowody spolegliwości władz wymienionych wyżej krajów jest dość, ale bardzo charakterystyczny jest ostatni epizod, polegający na propozycji złożonej przez ledwo co rozpoczynającego swoją kadencję nowo wybranego prezydenta Polski Andrzeja Dudę, który zapomniał zapewne o przyrzeczeniach socjalnych składanych swoim wyborcom, ale za to zajął się z mety sprawami, które nasz kraj ani ziębią ani grzeją, ani nie ma na nie wpływu, czyli pośrednictwem w rozwiązaniu konfliktu wewnętrznego na Ukrainie.

Dowód ten polega na tym, że z nami jako z „mocarstwem regionalnym” nikt liczyć się nie będzie, ale przy protekcji i namowie Stanów Zjednoczonych możemy odegrać przypisaną nam za oceanem kolejną rolę.

Tym razem chodziło o to aby wetknąć patyk w szprychy toczącemu się  obecnie jak po grudzie procesowi wdrażania porozumień pokojowych podpisanych w Mińsku, którego pomysł polegać miał na dalszym ich przedłużaniu w połączeniu z rozmydlaniem meritum problemu. W ten sposób Polska, jak i zaproponowane przez nią „kraje sąsiedzkie” stałyby się skutecznym narzędziem wpływającym na opóźnianie i sabotowanie procesu pokojowego toczącego się w pertraktacjach Mińskich. Wpływ zaś ten nie polegałby na przyśpieszeniu czy też skutecznym rozwiązywaniu wewnętrznych problemów Ukrainy, tylko skutek jego byłby odwrotny.

Oczywiście kraje-  formatu normandzkiej czwórki- uczestniczące w procesie mińskich rozmów pokojowych od razu zorientowały się jaki prawdziwy cel przyświeca propozycji złożonej przez polskiego prezydenta. I nawet Ukraina, która obecnie nie życzy już sobie mieszania się w jej wewnętrzne sprawy przez Polskę (pomna poprzednich doświadczeń z byłym ministrem SZ Radosławem Sikorskim i obiecywanych później gruszek na wierzbie) jeszcze w trakcie ostatniego spotkania w Berlinie z Angelą Merkel i Françoisem Hollande, słowami ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki bardzo jasno określiła wobec tej propozycji swoje stanowisko:

„Nie potrzebujemy nowych formatów. Mamy format miński i format normandzki; w ich ramach możemy dyskutować o wszystkim.”

Jak sądzić można ukraiński prezydent doszedł wreszcie do wniosku, że rozszerzanie nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych na kształt i przebieg toczących się rozmów pokojowych w Mińsku i tak już jest za duży, więc aby zachować równowagę, wystarczy taka formuła jaka obecnie się ukształtowała.

Możliwe również jest, że Poroszenko czując się zdradzony przez władze Stanów Zjednoczonych, które poza gołosłownymi deklaracjami i obietnicami nie zrobiły nic więcej aby realnie pomóc Ukrainie, usiłuje teraz lawirować wśród przywódców czołowych państw UE, z tamtej strony dostrzegając- w myśl zasady, że  „bliższa ciału koszula”- możliwość ugrania czegoś konkretnego dla Ukrainy.

Bo co obecnie mogą oferować Ukrainie Stany Zjednoczone poza dalszą eskalacją konfliktu wewnętrznego w tym kraju i ewentualnym wyciąganiu co smaczniejszych kąsków z gospodarki ukraińskiej?

Otóż nic, więc szanse na to, że jednak coś uda się osiągnąć istnieją wyłącznie przy współpracy z wiodącymi krajami UE, a do nich- „niedawno przybyłe” kraje do wspólnoty europejskiej- nie należą, bo są za słabe i nie mają realnego wpływu na kształtowanie się nowego europejskiego ładu

Tym samym Poroszenko pragmatycznie ocenił, że również z ich strony, podobnie jak ze strony USA, nic korzystnego dla Ukrainy nie może już więcej, ponad to co osiągnął, oczekiwać.

Tak więc po raz kolejny prysł, jak bańka mydlana, mit o roli Polski jako „mocarstwa lokalnego”, które będzie w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej kształtować rzeczywistość polityczną, bo okazało się, że Polska jest tylko słabym krajem, o którym- gdy nasz kraj przyłączył się pod naciskiem amerykańskim do grupy państw popierających wojnę w Iraku- francuski prezydent Jacques Chirac powiedział, że:

„Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho”

I taka właśnie z pragmatycznego punktu widzenia jest nasza rola; „siedzieć cicho” i korzystać z dobrodziejstw gospodarczych jakie zapewnia nam nasze położenie geograficzne i przynależność do grona państw UE.

Ale oczywiście naszym elitom politycznym taka rola nie pasuje, bo ich ambicje oparte na urojonych mirażach, są daleko bardziej idące.

Wynika to z prozaicznego powodu, który wynika z tego, że jeśli nie mogą i nie umieją popisać się umiejętnością dobrego rządzenia w kraju, zapewniając w ten sposób bogactwo Polski i dostatek jej obywateli, poszukują innych możliwości samorealizowania swych chorych ambicji, a ten cel można tylko osiągnąć brylując na zagranicznych salonach.

Prawda zaś jest taka, jak ją określił dosadnie Jacques Chirac, mówiąc, że mamy „siedzieć cicho”, i jak jednoznacznie dał do zrozumienia w poniedziałek w Berlinie Petro Poroszenko, że Ukraina ma w głębokim poważaniu propozycje polskiego prezydenta.

Tak więc panie prezydencie RP, proszę się wziąć za realizowanie obiecanek wyborczych, a wielką politykę zostawić wielkim, bo w innym przypadku nasz kraj ponownie się stanie pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej.

***

Kończąc dzisiejszy wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj już w godzinach popołudniowych ukraińska artyleria rozpoczęła ostrzał celów cywilnych w rejonie Doniecka. I tak około godziny 16:00 zostało ostrzelane osiedle podmiejskie Staromichajłowka w dzielnicy Kirowskiej. Na skutek tego ostrzału zginął jeden cywil.

Już od godziny 14:30 w dniu wczorajszym w rejonie osiedla Staromichajłowka doszło do ostrych starć z atakującym tam ukraińskim wojskiem. Walki prowadzono przy użyciu moździerzy, ciężkich karabinów maszynowych i granatników.

Później walki rozpoczęły się tam na nowo,  gdy ukraińskie wojsko od godziny 21:09 zaczęło ostrzeliwać pozycje obronne sił powstańczych. Ostrzeliwana również była po godzinie 22:20 droga w okolicy osiedla Trudowskiego i prowadzono działania wojenne na linii miejscowości Marinka-Gieorgiewka. Po godzinie 23:05 walki jeszcze bardziej stały się intensywne w wyniku skutecznego odpierania ataków ukraińskiego wojska:

Wczoraj i dzisiejszej nocy w Gorłówce było względnie spokojnie, tylko na jej zachodnich, południowo-zachodnich i północnych obrzeżach dobiegały odgłosy toczących się walk. Odgłosy szczególnie intensywnych walk przy użyciu broni ciężkiej dochodziły z kierunku miejscowości Szumy.

Poniżej film przestawiający skutki poprzedniego ostrzału Gorłówki:

W rejonie frontu południowego ukraińska artyleria przeprowadziła wczorajszej nocy około godziny 00:30 ostrzał  miejscowości Szirokino i Sachanki:

Natomiast w tym samym rejonie frontu, dziś nad ranem około godziny 03:00, ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii przeprowadziło ostrzał miejscowości Telmanowo, w wyniku czego uszkodzone zostały trzy domy.

Na odcinku frontu ługańskiego według komunikatu przekazanego przez przedstawiciela dowództwa ługańskich sił zbrojnych, od godziny 06:00 24 sierpnia do godziny 06:00 25 sierpnia, ukraińskie wojsko cztery razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak:

Pomiędzy godzinami 19:10 a 19:40 ukraińskie wojsko ze stanowisk ogniowych rozmieszczonych na wzgórzu 282,1 ostrzelało intensywnie przy użyciu czołgów i moździerzy kaliber 120 mm okolice miejscowości Sanżanowki.

Około godziny 19:10 ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów przeprowadziło ostrzał z kierunku miejscowości Swietłodarsk na obrzeża wsi Łozowoje.

Pomiędzy godzinami 21:50 a 22:05 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ostrzeliwało z kierunku miejscowości Szczastie rejon strategicznego skrzyżowania dróg koło miejscowości Oboznoje.

Następnie w godzinach 23:00-23:45 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm z kierunku miejscowości Troczkoje ostrzeliwało okolice wsi Wiesiełogorowki leżącej na obrzeżach Pierwomajska.

Dziś w godzinach wczesnorannych ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii ponownie przeprowadziło ostrzał miejscowości Sanżarowki i Łozowoje.

Wczoraj w nocy dwukrotnie o godzinie 21:40 i 22:30 ukraińskie wojsko z kierunku wsi Tiła leżącej koło Stanicy Ługańskiej przeprowadziło ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm okolic pomnika Kniazia Igora.

Natomiast ze wzgórza 175,9 o godzinie 22:40 ukraińskie wojsko przy użyciu opancerzonych wozów bojowych i działek przeciwlotniczych ostrzelały okolice uroczyska Suchodoł.

Nie ma informacji o ofiarach wśród ludności cywilnej i po stronie powstańców.

Reasumując:

Jak na razie, pomimo znacznej koncentracji sprzętu, broni i wojska, przez ukraińskie dowództwo wojskowe w pobliżu linii frontu- nadal trwa względna cisza, zaś sytuacja od strony sił powstańczych jest utrzymywana pod całkowitą kontrolą. Próby przebicia się wojska ukraińskiego przez linię frontu są, przy znacznych stratach, udaremniane. Ukraińska artyleria obecnie kieruje swój ogień w kierunku punków oporu sił powstańczych usiłując w ten sposób rozpoznać ich lokalizację. Ostrzały te nie powodują na ogół strat po stronie powstańców, natomiast przypadkowymi ofiarami jest ludność cywilna.

Nadal ukraińskie władze nie podjęły decyzji o rozpoczęciu nowej ofensywy w Donbasie, konsultujące się intensywnie w tej sprawie z partnerami zagranicznymi. Wiadome jest, że w Berlinie Petro Poroszenko nie dostał zgody na rozwiązanie problemu ukraińskiego na drodze agresji militarnej. Tak więc wszystko obecnie zależy od tego jakie decyzje zostaną podjęte za oceanem.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Sewierodonieck- wystawa z karykaturami Putina.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

105 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2015r.- 188 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam serdecznie i wraz z pięciogwiazdkowym podziękowaniem stwierdzam że nie mamy szczęścia do prezydentów. Wszyscy po kolei przynoszą wstyd i budzą zażenowanie. A otwarte pokazanie przez Pana Rzeźnika gdzie jest miejsce Pana Dudy – jest obrazą ciężką i osobistą nie tylko Pana Prezydenta, nie tylko osoby Andrzeja Dudy jako polityka lotu takiego jak on demonstruje – ale ciężką obrazą Polski i Narodu!
  I jeżeli ktoś do tej pory mógł mieć jakieś nadzieje, iluzje związane z reżimem kijowskim – to teraz już chyba nikt nie ma najmniejszych złudzeń!
  I mam nadzieję że takie reportaże jak z polskiej tv pojawią się na stałe by nie tylko notować ogrom zbrodni ale i uświadamiać naprawdę wielkie zagrożenie naszego kraju, zupełnie bezbronnego i wystawionego na banderowców – jakich już tysiące jest wśród nas!

  Jak to pisze Szef – po tym przydługim początku – podrzucam kilka linków porannych:

  Dwugodzinny film o banderowcach (Banderowcy nie są bohaterami. Odcinek 3. Tragedie wojny w Noworosji)
  .https://youtu.be/XV5_VYTOpgI

  Film niemiecki, jaki juz był kilka razy – ale warto…
  .https://youtu.be/28D3AcsGW-A

  Banderówki też nie są chyba bohaterkami, a może są? Kilka z nich ogłosiło że oddaje się na aukcji której utarg ma iść dla banderowców na front
  .http://cs622130.vk.me/v622130806/45595/FvSO8xIhDfM.jpg
  .http://cs622130.vk.me/v622130138/3fa66/31qriZKu0-E.jpg
  .http://cs622130.vk.me/v622130003/3fc71/FtnTmptT74s.jpg
  .http://cs622130.vk.me/v622130758/4500f/BGiXR_kBBeQ.jpg
  Brać, przebierać, wykorzystywać po zabezpieczeniu się i grzywien nie żałować – banderowska diasporo!

  Od bloggera „Rossum’a” na temat faszyzmu którego nie ma oficjalnie..
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12234%2Fall
  Z wielu obrazków linkuję najsmakowitsze
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103579/1fcd1/5XtT6kkusWA.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103579/1fc9f/ZjdnwHP7RCE.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103579/1fc97/2jg71cQ5X0k.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103579/1fcb9/YkwLqXMTbOQ.jpg

  Ten banderofaszyzm nie wziął się z nieba – to zaplanowana akcja od lat planowana i przeprowadzana. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12150%2Fall Zaczyna się od faszyzowania dzieci…
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29048/AaV8-Z7qqQM.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29024/jx23QHhNXws.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29063/3oihxPHQVW4.jpg
  Co dzieci mają o Wołyniu? >>> .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29036/VMLgtYFyP-E.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/2905a/Xa7JEgQja08.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29051/t3XlDQS9bcs.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/2902d/GDYG1uWsGvw.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/2903f/975EYIs1DVs.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/2906c/ua4VlIdkmF8.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/29075/JqPvo7cPGZM.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008441/2907e/msdEGtQeSXw.jpg

  Kończę magazynek zdjęciem z Kijowa. Rok 1888, pomnik Chmielnickiego z napisem jaki był w momencie odsłonięcia pomnika: „Bohdanowi Chmielnickiemu. Jedyna i niepodzielna Rosja”.
  W końcu on zaprzedał się Rosji plując na Polskę i Kozaków z Rusinami
  .http://cs624129.vk.me/v624129311/3ef74/t3BYI2rCWSc.jpg

  Polubione przez 11 ludzi

  • Co do tych banderówek -pamiętam wątek był poruszany w tamtym roku (zdjęcia też pochodzą z tego okresu-Brusku) tuz przed sławetnym letnim laniem. Był to okres hura-optymizmu i hura-patriotyzmu. Dziewczyny prześcigały się w „akcjach” na rzecz wspomożenia armii. Organizowano zbiórki, konkursy, wyprzedawano domowej roboty produkty i wystawiano na licytacje wartościowe przedmioty.
   Te zamieszczone na zdjęciach oferowały na licytacjach „siebie”, chodziło jednak bardziej o coś na kształcie spędzenia razem wolnego czasu, pójścia do kina niż działań 18+.
   Inne panie były bardziej radykalne np w Kijowie istniała specjalna myjnia toples. Dziewczyny z gołymi klatami myły samochody dla „bojców” i ich sponsorów. Były inne akcje np chodzenie na randki sprzedaż zdjęć etc itd
   Jednak najbardziej ucierpiały moralnie i fizycznie nie te które oferowały wyżej wymienione usługi ,ale dziewczyny, które miały wspomagać podczas spotkań żołnierzy. Założenie było takie, że samotni mężczyźni po przejściach frontowych będą odzyskiwać równowagę psychiczna radość życia i siły w otoczeniu młodych pięknych pań. Oczywiście jak to na Ukrainie z „usług” pań korzystali dekownicy, różne elementy z batalionów ochotniczych, których walka z separatystami kończyła się na pobiciach i gwałtach na ludności cywilnej. Ci którzy naprawdę dostali psychicznie po dupie na przyjęcia nie trafiali
   Wracając do meritum sprawy. Oficjalnie miały być to tylko spotkania, bycie obecnym na przyjęciu z żołnierzami, skończyło się na tym ,ze tego typu praktyki zostały szybko zakazane. Powód- gwałty na kobietach. Dziewczęta brano siłą ,albo spijano do nieprzytomności i robiono z nimi co tylko chciano. Część z Pań przeczuwała, albo nawet wiedziała na co się pisze, ale część były to po prostu nastawione patriotycznie dziewczyny. Głupie bo głupie niemniej porządne, uczciwe i ….często niewinne.
   Sprawę zaczęto zatuszowano, choć kilka gazet ukraińskich podjęło temat. Dziewczyny-ofiary także nie chciały nagłaśniać skandalu ze zrozumiałych względów.
   Obecnie po hura-optymizmie i hura-patriotyzmie nie ma nawet śladu. Akcje dla bojców prowadzą instytucje państwowe, szkoły, wolontariusze z zagranicy (min z Polski i Kanady) i kilka zorganizowanych grup. Akcje wspierania armii ukrainskiej tez przygasły. Od czasu do czasu jakaś firma da coś od siebie ale o ile w poprzednim roku dla UA ludność Ukrainy przeznaczyła 144 mln hrywien to obecnie po ponad pół roku kwota ta wzrosła do 159 mln. Biorąc pod uwagę to, że 144 zebrano w niecałe 10 miesięcy nie nazwałbym sukcesem zebranie dodatkowych 15 mln w w 8 miesięcy sukcesem.

   Polubione przez 13 ludzi

 2. Rozmarzył się kolejny raz szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin, który stwierdził że Na Zgromadzeniu prawo weta Rosji w ONZ może zostać ograniczone ograniczone. Podobno ma to zostac wprowadzone na posiedzeniu ONZ we wrześniu;
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3555330-na-henassamblee-oon-pravo-veto-rossyy-mozhet-byt-ohranycheno-klymkyn
  Na czym „dyplomatoł” Klimkin oparł swój wywód niestety nie wiadomo…

  Polubione przez 9 ludzi

 3. Media ukraińskie relacjonują „brawurową akcję” kierowcy ciężarówki na granicy rosyjsko – białoruskiej który „ocalił” 1,5 tony pomidorów, które jako objętych sankcjami chciano zniszczyć w Rosji. „Bohater z narażeniem życia’ wywiózł je na Białoruś…
  http://censor.net.ua/news/346703/voditel_spas_sanktsionnye_pomidory_ot_sojjeniya_bejav_iz_rossii
  czy „ocalone” pomidory wyraziły wdzięczność „zbawcy” brak informacji…
  .https://media3.giphy.com/media/vXWzQQmSlEVSU/200.gif

  Polubione przez 10 ludzi

 4. Teraz wrzucam linki jak leci… 😦

  http://vk.com/brusek?z=video182901945_169988406%2Fe1d14d1700adfdf1b9
  Film krótki o tych „300 władcach planety Ziemia”

  Krótki wykład o kapitaliźmie .https://youtu.be/SRF5pIuPvlc

  Banderowcy z okazji urodzin swego dowódcy bombardują – chyba sami nie wiedzą co. Ważne żeby postrzelać i kogos zabić… .https://youtu.be/bfRJPf8NcrQ

  Banderowcy zbudowali pomnik sobie http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12145%2Fall
  Фашитсы „Правого сектора” установили в Киеве памятник в свою честь
  Фашисты «Правого сектора» установили в киевском сквере рядом с Михайловской площадью «Тризуб Героев» — скульптуру, части которой напоминают гильзы от патронов и бомбы.
  На церемонии открытия члены ПС заявили, что Украина может быть независимым государством только с националистами во власти.
  Памятник освящен представителями раскольнической УПЦ КП анафемы Денисенко.

  Przerywnik graficzny dobry .http://cs613529.vk.me/v613529875/106fc/wJZd0GGkyP8.jpg

  Nie cichną różne skrajne i przeciwstawne opinie na temat wyjazdu Poroszenki do Berlina. Jedna z nich mówi że Poroszenkę nakłaniano do nie dawania sygnału do ataku. Możeliwe że jak tam piszą i jak pisze Szef – kilka najbliższych dni da odpowiedź. ALe ja widze czarno. Tam z wielką pompa i fanfarami zgromadzono w okopach 90 tysięcy chłopa. I co – maja wrócić do domu? Nie dostać „statusu weteranów ATO”? http://sobityadnya.ru/blog/43248735185/Po-zakonu-Putina?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

  26.08.15 Голос Германии : Первый канал Германии о визите Порошенко.
  24.08.2015 20:00. Фрагмент выпуска вечерних новостей на первом канале Германии ARD. Оригинал на немецком: .https://youtu.be/Earo3VHNSwA?t=6m59s
  .https://youtu.be/NJC66owESD8

  Inni twierdzą że Poroszenko wrócił z Berlina całkowicie zgnębiony bo obiecał wiele rzeczy których nie dotrzyma. W linku te informacje
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12197%2Fall

  W linku 10 największe straty w czasie wojny – chodzi o widoczne gołym okiem miejsca-symbole.
  10 самых страшных разрушений за время войны на Донбассе
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12148%2Fall
  W linku zdjęcia i filmy

  W nocy banderowcy bombardowali Spartak pociskami zapalającymi http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508260756-j0a8.htm

  Wczoraj. Poranne piekło w Gorłówce .https://youtu.be/bwcfm4jbXSE
  http://news-front.info/2015/08/25/segodnya-v-gorlovke-karateli-ustroili-ad-alena-kochkina/
  .https://youtu.be/XjmLp16ITPI
  http://vk.com/brusek?z=video-35276355_171251697%2F1f8ac034468734aeba

  Pierwomajsk .https://youtu.be/9KZ6NWDjowk

  OBWE zanotowało skąd banderowcy strzelali do szpitala w Marjince. Sukces?
  http://dnr24.com/main/12548-v-obse-soobschili-otkuda-velsya-obstrel-gospitalya-v-marinke.html

  Politycy Noworosji nie wierzą w to że Kijów zdejmie blokadę ekonomiczną
  http://vognebroda.net/v-mintranse-ne-veryat-chto-kiev-poydet-v-minske-na-snyatie-transportnoy-i-ekonomicheskoy-blokady

  Zauważono że Kijów kieruje do Mińska na rozmowy niekompetentnych n-to rzędowych urzedników http://nahnews.org/329706-morozova-kiev-napravlyaet-v-minsk-nekompetentnyx-predstavitelej/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  A zima coraz bliżej, noce coraz chłodniejsze. A węgla brak… http://politikus.ru/events/56613-novosti-ukrainy-nezalezhnast-prodlilas-nedolgo.html

  Minister Braku Energii potwierdził że zakupy wegla na końcach swiata (RPA i Australia) sa „trochę drogie” – więc dlatego zacznie się kupowac „od agresora”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12167%2Fall

  Na razie trudno kupować węgiel na DOnbasie z uwagi na ciągłe niszczenie torów przez kijowian http://www.novorosinform.org/news/id/35633

  Brak też gazu więc u’Kraina zwraca się kolejny raz z pokorną prośba do „agresora” o gaz „na krechę”. Oni sa tak bezczelni że nie ma na to słów!
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=13637

  Na razie Kraina planuje by grzać jak temperatura spadnie w domach ponizej 16 st C. Raczej chodzi im o 16 w plusie! Минрегион Украины предупредил о возможном снижении минимального температурного режима в жилых помещениях до 16 градусов, если в стране не хватит газа: http://ria.ru/world/20150825/1207262771.html

  Tymczasem na bliskim wschodzie. Kurdowie odpowiadając na ataki na swoje terytoria rewanzują się kolejnymi wybuchami na tureckich gazociągach
  http://podrobnosti.biz/news/4119-yuzhnokavkazskiy-gazoprovod-byl-podorvan-boevikami-na-territorii-turcii.html

  Palmira wczoraj i dziś
  http://od-novorossia.livejournal.com/1135113.html

  Film z Syrii .https://youtu.be/7Hwrz4bSINs

  Skrót wydarzeń z Syrii http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12195%2Fall

  W bonusie o propagandzie jaka się sączy z zachodnich seriali .https://youtu.be/jNg8QD0Klf0

  Polubione przez 10 ludzi

 5. W oparach absurdu, czyli firma pocztowa na zlecenie Prokuratury Generalnej Ukrainy, dostarczyła do „miejsca zatrudnienia” Szefa Sztabu Generalnego rosyjskich sił zbrojnych Walerija Gierasimowa wezwanie na przesłuchanie przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego Ukrainy Anatolija Matiosa. ‚Wezwanie” to ma związek z prowadzony od 5 sierpnia przez SBU śledztwem w związku z „organizacją, przygotowaniem i rozpętaniem konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy”…
  http://nv.ua/ukraine/events/nachalnik-genshtaba-vs-rf-vyzvan-na-dopros-v-ukrainskuju-voennuju-prokuraturu-65748.html
  Ps. Po.ebało się już chyba kompletnie we łbach…

  Polubione przez 11 ludzi

 6. Linki na temat rozpoczetej już dedolaryzacji Planety Ziemia…

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q6vi528gseA
  Greenspan: USA zawsze może dodrukować dolara
  http://www.szczesniak.pl/comment/23588#comment-23588

  .Richard Nixon zamyka złote okno
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rcnhF09QN78
  Zwróciłbym uwagę na sformułowania:
  „w interesie Ameryki”
  „amerykański dolar nigdy nie będzie zakładnikiem międzynarodowych spekulantów”
  „dla dobra amerykańskiego bilansu płatniczego oraz miejsc pracy nakładam 10-procentowe cła na importowane towary”

  De Gaulle jasno widzi strukturę przyszłego kryzysu dolara
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i-g2iGskFPE

  To była historia… Teraz chwila obecna…

  Chiński CentroBank wini USA w zawaleniu się rynku akcji http://www.novorosinform.org/news/id/35630

  Trzeci dzień kryzysu http://jpgazeta.ru/mirovoy-krizis-den-tretiy-bezuspeshnaya-kontrataka-frs/

  Dow Jones bije kolejne antyrekordy
  Биржевой индекс Dow Jones установил антирекорд. Такого снижения не было 119 лет: http://ria.ru/economy/20150826/1207865113.html

  Kolejny tekst opisowy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12204%2Fall

  Opis sytuacji dnia wczorajszego http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12201%2Fall
  .http://cs623721.vk.me/v623721774/42e84/x_eiZUmJKy8.jpg

  A tymczasem Polska daje UPAdlinie kolejny kredyt na 100 mln Euro
  http://ria.ru/economy/20150826/1208187801.html

  Polubione przez 8 ludzi

 7. Linki różne, wymięszane cokolwiek…

  Banderowcy dowieźli na front jeszcze 60 szt „techniki” http://ria.ru/world/20150826/1208264317.html

  Kuczma zaś dotarł do Mińska na rozmowy pokojowe http://ria.ru/world/20150826/1208245103.html

  Tymczasem pod Moskwą odbywa się „air-szoł” i związane z tym targi broni lotniczej a także impreza dla wielkich tego świata. Przy okazji tych spotkań szefowie Egiptu i Jordanii potwierdzili konieczność „pokojowego uregulowania spraw SYrii” http://ria.ru/world/20150826/1208264559.html

  Wystąpienie WWP
  .https://youtu.be/8q8HTxRj61o

  ВИДЕО. Международный авиационно-космический салон МАКС-2015 стартовал в подмосковном Жуковском. Смотрите на видео, какие летательные аппараты представлены на выставке: http://ria.ru/tv_society/20150825/1206619924.html

  Pierwszy dzień MAKS-2015 – zdjęcia http://ria.ru/photolents/20150825/1206222917_1206190824.html

  В России разрабатывается третье поколение „самолетов Судного дня”
  Задача таких самолетов – организация сетей связи в условиях, когда наземная инфраструктура отсутствует либо полностью разрушена
  http://tass.ru/armiya-i-opk/2210919

  Airbus и «Российские космические системы» открывают совместное производство в России
  Airbus Defence and Space заключила с «Российскими космическими системами» соглашение о начале производства оборудования для спутников. По словам главы РКС Андрея Тюлина, компании уже согласовали номенклатуру изделий, которые будут выпускаться на территории РФ.
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/111243
  Krótko mówiąc Airbus otwiera fabrykę w Rosji

  Представители Airbus и Boeing в интервью RT рассказали о важности партнёрства с Россией
  В эти дни в подмосковном Жуковском проходит международный авиакосмический салон МАКС-2015. Кроме образцов российской промышленности, на нём можно увидеть продукцию производителей из США, Франции, Швеции, Бельгии, Чехии и других стран. В их числе такие крупные компании как Airbus Group и Boeing. В эксклюзивном интервью RT гиганты авиационной промышленности рассказали о важности сотрудничества с Россией.
  ➡ Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/111220
  Boeing, podobnie jak Airbus dalej chętnie chce współpracować z Rosją

  Przerywnik graficzny – ile krajów składa się na jedną Rosję (powierzchniowo)
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/3a217/uQEmJYn8loQ.jpg

  .http://cs627527.vk.me/v627527338/114b1/KnEJaeeZ4dY.jpg
  Demokracja… USA wprowadziło cenzurę na dokumenty w sprawie rzekomych przyczyn wojny w Iraku…

  Przerywnik lotniczo-technologiczny
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12209%2Fall
  21 апреля 1989 года.Самолет ВВС сша SR-71A-разбился из-за развалившегося подшипника компрессора. Шрапнель от двигателя разбила правую сторону и перебила гидравлику.В результате самолет потерял управление, Pilot катапультировался.
  Для справки.
  ЦРУ разработало схему с участием сети подставных фирм, через которые закупало советский титан для постройки SR-71. Своих-то технологий работы с титаном как не было тогда, так и нет сейчас.Как и самого титана.
  .http://cs540102.vk.me/c540105/v540105267/5f69c/d-iQPcX6GoE.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540105/v540105267/5f6a4/U3q79n2gnVs.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540105/v540105267/5f6dc/dCxuM9am6Yc.jpg
  Więcej fotek w linku opowiadającym o rozbiciu się samolotu SR-71-A. Przy okazji tej katastrofy której przyczyna było rozlecenie się łozyska kompresora – odkryto że cały tytan na te samoloty jest kupowany przez poddostwaców w Rosji. Bo Amerykanie nie mają ani tytanu ani swojej technologii do jego obróbki. I tak zostało do dzisiaj…

  W bonusie wieloryb. Był już wyskakujący z wody tuz koło łódki, był ten „nasz”… Teraz inny, który dopłynął do ludzi z wyraźną prośbą by mu z pyska wyjeto folię która tam się dostała
  http://rodovid.me/Live_Earth_1008/kit-prosit-vytaschit-iz-pasti-polietilenovyy-meshok-video.html <<tekst i filmy w linku

  Plus ponad godzina z Panem Ławrowem który odpowiada na pytanie "kto stoi za tymi wojnami" .https://youtu.be/Pp9Wf0JvoYY

  PS
  Podobno Francja chce sprzedac Mistrale Malezji
  http://nahnews.org/329691-inosmi-franciya-obsudit-s-malajziej-vozmozhnuyu-prodazhu-mistralej/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Polubione przez 9 ludzi

  • Facet mówił tam w tym wywiadzie coś o Krymie, nawet nie zauważył, że podczas ostatniej wizyty Putina na Krymie, nikt z zachodu tego specjalnie ostro nie skomentował. Prasa też raczej się nie ekscytowała.
   To oznacza panie Duda , że temat Krymu jest zamknięty, koniec kropka!! ( Tak mówił pan WWP na Krymie). Żelazna logika nakazuje dać sobie spokój z tym tematem i nie artykułować go w żadnych wywiadach , ani wypowiedziach publicznych.
   Tak bym panu poradził, zamiast pana Szczerskiego, który niby doradca, niby profesor, a ma problemy z poprawnym wypowiadaniem się i formułowaniem myśli ( to było bardzo widoczne podczas konferencji, na której przedstawiał plany wizyt zagranicznych).
   🙂

   Polubienie

 8. Podobno Pan Żyrinowski, kolejny raz wysłał pismo do naszego Sejmu z planem podziału UPAdliny http://dnr24.su/ukrainskie-novosti/6948-zhirinovskiy-predlozhil-polyakam-plan-razdela-ukrainy.html

  Połowa upadlińskiego biznesu to szara strefa
  .http://cs623920.vk.me/v623920774/3d3b1/o9pkmI5EjiA.jpg

  Wiewióry donoszą że w DOniecku odbędzie się posiedzenie rządu na wychodźctwie – czyli gabinety cieni http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12206%2Fall

  Di Caprio dostanie Oskara? Nie wiadomo czy za to spotkanie czy może za rolę w ewentualnym filmie gdzie zagrał by Pana WWP?
  .http://cs621716.vk.me/v621716035/39042/phrFTKnZe-s.jpg

  CyberBerkut – ogłoszenie nr 3 .https://youtu.be/gUMvFVs5I6w

  Helpers dawno nie linkowany!
  .https://youtu.be/k6lLJLCJOVA

  Kolejne echa oświadczenia JKM o tym że w przypadku rozpadu Jewrosojuza Polska może zostać „rozebrana” przez przyjaciół z Berlina i Kijowa
  Польше следует позаботиться о защите своей территории. В случае распада Евросоюза она может оказаться зажатой между «враждебными» Германией и Украиной, заявил польский политик: http://ria.ru/world/20150825/1206837376.html

  Mem. „Niezależność”
  .http://cs628623.vk.me/v628623962/12244/gM9W_C1AoFI.jpg

  Украинские журналисты являются военными преступниками
  Ukraińscy dziennikarze są przestępcami wojennymi
  http://varjag-2007.livejournal.com/8953778.html

  Okazuje się że kijowska parada była teatrem jednego wsytępu. Bo tradycji stało się za dość i dokładnie jak rok temu paradującym żołnierzom po marszu zabrano te piekne mundury! Z teatru były?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12184%2Fall
  У бойцов украинской армии после парада в Киеве забрали новую форму

  Вопреки заверениям советника президента Юрия Бирюкова о том, что после Марша Мира на Крещатике у военнослужащих украинской армии не будут забирать новую парадную экипировку, форму все-таки забрали.

  «Таки забрали… у десантников 79-й, 25-й и 80-й бригад все забрали… на склад 95-й бригады с формулировкой «нам самим пригодится»… Извините, я не хотел публиковать, но ни до кого не дозвонился – все празднуют после парада», – сообщил на своей странице в Facebook старшина 9-й роты, 3-го батальона 79-й отдельной аэромобильной бригады Андрей Хоманчук.
  Военнослужащий 79-й отдельной аэромобильной бригады Николай Проскуряков подтвердил данную информацию.
  «Вот это все отжали», – написал военнослужащий под фото в посте на своей странице в соцсети Facebook.
  Ранее советник президента Украины Юрий Бирюков заверил, что у военнослужащих после Марша Независимости в Киеве не будут отбирать военную экипировку, и выложил соответствующий документ на своей странице в соцсети. Напомним, 12 августа моветник министра обороны Украины Юрий Бирюков заявил, что украинские военные носят непригодную форму, при этом на складах уже лежит много хорошей.
  По данным Бирюкова, в январе – феврале этого года министерство обороны Украины получало полевую форму из ткани 2701, всего 10 тыс. комплектов, непригодной для пошива летней военной формы.

  Mem historyczny o Krzyżakach i…
  .http://cs628623.vk.me/v628623962/12221/G5_0GGObMuQ.jpg

  .https://youtu.be/EnVYMrGrYqo
  ВИТРЕНКО. НЕЗАВИСИМОСТЬ: ПРАВДА ПРОТИВ ЛЖИ. ВРАГ – БАНДЕРОВЩИНА
  Лидер ПСПУ, д.э.н. Наталия Витренко дала свои оценки как Дню независимости Украины, так и по политическим и социально-экономическим проблемам, порожденным такой независимостью.

  O Stalinie – chyba ciekawe? .https://youtu.be/Fa_1QKqTWCo

  W bonusie dla surwiwalowców rada jak oczyścić sobie wodę na biwaku. Bierzemy kawałek gałęzi sosny i…
  ФИЛЬТР ДЛЯ ВОДЫ ИЗ ВЕТКИ
  Если, разбив палатку на берегу озера, вы вдруг обнаружили, что не запаслись питьевой водой — не отчаивайтесь.
  Есть простое решение проблемы: срежьте ветвь с ближайшей сосны, очистите ее от коры, и используйте ветку вместо фильтра, медленно пропуская через нее озерную воду. Самодельный фильтр остановит любых бактерий.
  Ученые из Массачусетского технологического института обнаружили, что подобная система фильтрации может производить до четырех литров питьевой воды в день. Этого достаточно, чтобы избавить от жажды среднестатистического человека.
  В работе, опубликованной в издании PLoS ONE, исследователи продемонстрировали, что небольшой кусок заболони эффективно отфильтровывает свыше 99% бактерий E. coli из воды. Размер пор в заболони, состоящей из ксилемы, по которой на всю длину дерева транспортируются соки, также позволяет блокировать большинство известных бактерий.
  Соавтор исследования доцент Рохит Карник отметил, что заболонь является перспективным, дешевым и эффективным материалом для фильтрации воды, особенно в сельских сообществах, где недоступны более передовые системы фильтрации.
  «Мембраны современных фильтров содержат нанопоры, которые по понятным причинам в гараже своими силами не сделать», заявил Карник. „Но ничего изготавливать и не надо: природа уже обо всем позаботилась. Достаточно взять сосновую ветку и сделать из нее фильтр“.
  .http://cs629526.vk.me/v629526335/da7b/R1LlT_RV9zY.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Eksperci o propozycjach dt podatków na Ukrainie. W skrócie przedsiębiorcy płacący podatki proszą o uproszczenie całego systemu fiskalnego i zmniejszenie państwowych haraczy. Jako argument przedstawiają , ze w zaistniałej sytuacji decyzje o zwiększeniu podatków spowodują zniszczenie ukraińskich zakładów (nieopłacalność produkcji).
  Ponadto postuluje się, żeby ograniczyć wydatki państwa do 35% PKB Ukrainy.
  http://www.kyivpost.com/content/business/experts-lowering-simplifying-taxes-will-help-economy-396531.html
  O restrukturyzacji długu Ukrainy Słowa minister Jaresko
  “There is no agreement yet, negotiations are still going on to meet the International Monetary Fund targets. The government of Ukraine has taken no decision and all options remain on the table,
  http://www.kyivpost.com/content/business/3-billion-russian-bond-status-still-fuzzy-as-ukraine-creditors-reportedly-accept-20-percent-haircut-396494.html
  Dwóch wziętych do niewoli pod Ługańskiem „specnzowców” poszerzono oskarżenie o kilka nowych zarzutów.
  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/ukrainian-prosecution-brings-new-charges-against-two-russians-captured-in-luhansk-region-396557.html
  Po odzyskaniu kilkuset hrywien od ex Prezydenta Ukrainy Janukowycza rzad w Kijowie prosił Szwajcarię o zmiany w prawie, które umożliwiłyby wgląd w lokaty ex-prezydenta. Szwajcaria przychyliła się do prośby Ukrainy. Nowe prawo ma powstać do końca tego roku.
  http://uatoday.tv/politics/switzerland-to-adopt-law-to-speed-return-of-yanukovych-s-assets-to-ukraine-481813.html
  OSCE zauważyło ciężarówki z …. węglem zmierzającym z Ługańska w kierunku FR. Węgiel dla ukraińskich elektrociepłowni?
  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/osce-monitors-observe-120-trucks-trailers-loaded-with-coal-heading-for-russia-396553.html
  PrivatBank uzyskał zgodę na restrukturyzację zadłużenia.
  http://www.reuters.com/article/2015/08/26/bonds-privatbnk-ukraine-idUSL5N1110ZV20150826

  Polubione przez 7 ludzi

 10. Blogger „hrono6” prorokuje gdzie skieruje się fala uciekinierów z krajów gdzie „pokojowo wprowadza się demokrację”
  http://vk.com/feed?w=wall121471350_139473
  Twierdzi on że dla Brukseli – UPAdlina to idealne terytorium by tam skierować te kilka milionów wędrujących ludzi. A Poroszenko nie może odmówić żądaniom Brukseli! I tak nastąpi długo wyczekiwana eurointegracja!

  Не удивлюсь, если скоро мы узнаем о том, что во имя идеалов Майдана и евроинтеграции Украина открывает свою границу для несчастных беженцев из Азии и Африки, обустраивая для них огромные лагеря.
  Надеюсь, что украинцы выстроятся вдоль дорог с цветами, и будут восторженно махать ЕСовскими флажками, приветствуя толпы мигрантов.
  Очень похоже на то, что украинцы, азиаты и африканцы скоро станут братьями навек. И это правильно! Не с «москалями» ж родниться.
  .http://cs628425.vk.me/v628425178/1a6af/F0EUM5OU7mc.jpg
  .http://cs628425.vk.me/v628425178/1a6a7/TAsp5VtkuP0.jpg
  .http://cs628425.vk.me/v628425178/1a6b8/6xT0bHF8XGg.jpg

  Guantanamo. Bez komentarza. .http://cs623327.vk.me/v623327217/3fe78/-6hHKJUxzk4.jpg

  Pan Duda wykonujący pracę tymczasową Prezydenta chce pogadać z Merkelową i skłonić ją do „zwiększenia sankcji”. On ma jakiś odlot!
  Президент Польши Анджей Дуда хочет усилить давление на Россию и намерен обсудить это с Ангелой Меркель: http://ria.ru/world/20150826/1208041696.html

  OT!
  Burza pyłowa w USA – film
  Пыльная буря окутала аэропорт в американском Фениксе
  В американском штате Аризона пыльная буря накрыла международный аэропорт Финикс Скай-Харбор. Подобное природное явление происходит в регионе ежегодно в сезон муссонов.
  ➡ Смотреть видео: https://russian.rt.com/videoclub/video-1212

  Banderowskie ścierwa używają polskiej amunicji!
  http://riafan.ru/385328-boevyie-kombaynyi-polskie-minyi-i-shalnyie-marshrutki-frontovyie-budni-lnr/

  Американская компания из-за антикрымских санкций запретила регистрировать домены жителям Украины
  Американская компания Network Solutions, предоставляющая услуги по регистрации доменов и хостингу, исключила Украину из списка стран, предлагающегося при регистрации аккаунта.
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/111310
  Nie można zarejestrować strony z ukraińskim prefiksem domeny! 🙂

  Twarze przestępców wojennych wydający rozkazy
  Запомните эти лица! Это убийцы детей и женщин!
  Вот эти нелюди отдали сегодня утром приказ на обстрел Горловки.
  Подполковник Виктор Южко (позывной „брама”) и Лисовой Олег (Командир 44-й отдельной артиллерийской бригады ВСУ)
  Всего зафиксировано 12 раненых. По Горловке стреляли из ствольной артиллерии 122 и 152 калибров
  В одной из разбитых квартир пострадавшего дома находились беременная женщина и шестилетний ребенок. Им чудом удалось спастись. Перед самым попаданием снарядов они успели укрыться у соседей.
  .http://cs622927.vk.me/v622927988/2e0e2/NIu0wa71qTQ.jpg
  .http://cs622927.vk.me/v622927988/2e0eb/ovUpAKgA9BQ.jpg

  Михаил Леонтьев: Обама так старался порвать экономику России, что обрушил весь мир
  http://www.russiapost.su/archives/55317 „Obama tak sie starał rozwalić ekonomike Rosji że rozwalił cały świat”

  http://ryfinski.blog.pl/2015/08/24/to-nie-kaczynski-tylko-lepper-powinien-lezec-na-wawelu/

  Последует ли Русская Православная Церковь по стопам Польской Католической Церкви ?
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5661-posleduet-li-russkaya-pravoslavnaya-tserkov-po-stopam-polskoj-katolicheskoj-tserkvi

  A tymczasem Odessa nie uchwaliła że „Rosja jest agresorem”. Radni sie rozeszli i nie byłu kworum http://riafan.ru/385349-odessa-otkazalas-priznavat-rossiyu-agressorom-deputatyi-razbezhalis/

  Dowódca „Cyborgów” wyleciał na minie http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508261127-otdf.htm

  W Sartanie ostrzelanej przez banderowców i przez nich okupowanej – teraz trwa rozprawa z tymi co twierdzili że to właśnie banderowcy strzelali
  http://news-front.info/2015/08/26/o-vinovnyx-v-obstrele-poselka-sartana/
  Из письма Алене Кочкиной в facebook:
  «Алена, в Мариуполе идет расправа над людьми которые говорили, что Сартану обстреляли свои военные. Тех, кто говорил об этом избивают, угрожают наказать семью, приказывают молчать. Все пострадавшие — жители поселка Сартана. Расскажите об этом всем. Спасибо».

  Tekst Pana Zadornowa, ciekawy jak zawsze. Ale wolałbym zobaczyć wideo…
  http://www.novorosinform.org/articles/id/1751

  „Nie ma faszyzmu” .http://cs7055.vk.me/c540103/v540103131/2dee5/uc8Ekk7r3sw.jpg

  Plakat sprzed wielu lat – ale aktualny!
  .http://cs623916.vk.me/v623916613/3c6ae/pVlwNbvRUBc.jpg

  Austriacy twierdzą że Ukry i Rosja także dostawali przez lata „certfikaty” by „obniżać CO2” a handlowali tym w bardzo korzystny sposób. Myślę że to oligarchowie „wsjech stran” to robili – nie znam się na tym, przyznaję
  http://russian.rt.com/inotv/2015-08-26/ORF-Rossiya-i-Ukraina-nagreli

  Z ukraińskiej TV – tak wygląda „Mińsk” .https://youtu.be/EtIh3HF7nZ8

  Ukraiński sprawozdawca tv, który agitował za wojną przejrzał na oczy i przyjechał do Doniecka
  http://vk.com/feed?w=wall-97874588_2895
  .http://cs625418.vk.me/v625418519/3d549/fMy0HTp6A68.jpg
  Na zdjęciu Generał Ruban z tym niejakim Moczanowem

  5 minut Pana Piakina w radiu .https://youtu.be/xwhRkrJ72uU

  Fotka z przeszłości. Chochłom tak zostało… .http://cs7004.vk.me/c628619/v628619306/fb36/NR03XoeAMKk.jpg

  Bezpośrednia transmisja z lotniska pod Moskwą!
  https://russian.rt.com/article/111306

  Polubione przez 6 ludzi

 11. „Rosyjski opozycjonista przebywający na emigracji w Kijowie” Paweł Szechtman wezwał ‚braci – kozaków” do protestu w związku z zatrzymaniem w Rosji, innego „rosyjskiego opozycjonisty” Jaszina…
  .https://twitter.com/PavelShehtman/status/636504069545267200
  „Kozak” Szechtman…
  .http://ic.pics.livejournal.com/mordorianin/63179067/5090/5090_600.jpg
  „Bracia kozacy’…
  .https://www.youtube.com/watch?v=ApDluq1AOfc
  .

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.