Wojna domowa na Ukrainie 16.09.2015r.- 209 dzień od nowego rozejmu.


Ta kobieta własnoręcznie strąciła ukraińskiego drona:)

„Zmiany przepisów dotyczących samorządu terytorialnego niektórych części Donbasu mogą zniknąć z projektu konstytucji, jeśli nie będzie wdrożona umowa mińska”– ogłosił wczoraj lider proprezydenckiej partii „Blok Poroszenki”, Jurij Łucenko.

„Plan Kijowa: my konsekwentnie wykonujemy umowę mińską, ale Moskwa całkowicie sabotuje wykonanie swojej części zobowiązań. Plan Moskwy: na froncie zaprzestać walk nie interesując się przy tym wypełnianiem innych warunków porozumienia podpisanego w Mińsku, o wycofaniu broni ciężkiej, wycofaniu wojsk okupacyjnych,  uwolnieniu zakładników, bo celem jest tylko to aby zostały zniesione sankcje. Jeśli tak się nie stanie Kreml dokończy wykonanie planu Noworosja i dodatkowo planu Nowosyria”– powiedział Jurii Łucenko.

W związku z tym, jak powiedział Łucenko; „główne przesłanie prezydenta Poroszenki jest jasne: umowy mińskie są ważne ale tylko do końca tego roku. Innymi słowy, agresor musi teraz wyjść z Ukrainy. Bez tego, żadna zmiana w Donbasie nie jest możliwa”.

Ponadto, wg. słów Łucenki:„w przypadku dalszej obecności uzbrojonych formacji na terytorium donieckiego i ługańskiego obwodu kontrolowanego przez separatystów, należy zacieśnić wobec nich blokadę gospodarczą i ekonomiczną”.

Przypomnę, że w lecie zeszłego roku Łycenko określił zbuntowane republiki mianem „raka” i opowiedział się wtedy za ich blokadą.:

„Szef administracji cywilnej i wojska w obwodzie ługańskim, pan Moskal, który zakazał całkowitego ruchu pojazdów z terytorium okupowanego (tj. z obszaru ŁRL– dopisek mój), postąpił słusznie. Obecnie powinno to być rozszerzone na całe terytorium okupowanego Donbasu”- zaproponował Łucenko.

W tym miejscu przypomnę, że podczas ostatniej konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES), Petro Poroszenko zadeklarował, że rozmowy dotyczące wdrażania porozumień mińskich nie będą przedłużone na kolejny rok i wszystkie problemy muszą zostać rozwiązane do 31 grudnia tego roku.

Pomimo to liczenie, że nawet przy tak okrojonych zmianach, przegłosowana zostanie w grudniu inicjatywa ustawodawcza dotycząca zagwarantowania konstytucyjnego prawa dotyczących specjalnego statusu samorządów na terenach kontrolowanych przez separatystów, nie ma praktycznie szans.

Wynika to z arytmetyki parlamentarnej, gdzie do poparcia wniosku w drugim czytaniu o zmianie konstytucji musi za nim zagłosować ponad 300 deputowanych, a obecnie takie poparcie oscyluje w granicach 270 głosów.

Tak więc nawet te pozorne zmiany, zaproponowane przez prezydenta Poroszenkę, nie mają szans wejść w życie z braku odpowiedniego poparcia w Wierchownej Radzie.

Tym bardziej, że nawet jeśli udałoby się je jakimś cudem przeforsować, na takie zmiany nie godzą się władze zbuntowanych republik, uważając je za nie idące z duchem porozumienia mińskiego, a więc nie wystarczające i do tego nie były ona konsultowane w grupach dwustronnych.

Taka sytuacja dowodzi jasno, że ukraińskie władze de facto nie mają zamiaru nadać Donbasowi specjalnego statusu, zaś wszelkie działania z ich strony są tylko pozorne.

Ten fakt dostrzegł również rosyjski prezydent Putin, co z racji zaangażowania się Rosji w realizację procesu pokojowego na Ukrainie jest znamienne.

Otóż, podczas odbywającego się na początku września Forum Ekonomicznego we Władywostoku, że porozumienia pokojowe podpisane w Mińsku, przewidują uzgadnianie poprawek do konstytucji i przepisów o wyborach lokalnych z przedstawicielami władz republik. „Nie ma żadnego uzgadniania (z Donbasem– dopisek mój) tych poprawek do ukraińskiej konstytucji i to jest najważniejsza, zasadnicza sprawa” – podkreślił we Władywostoku Putin. Zarzucił także władzom ukraińskim, że nie realizują innych postanowień porozumień mińskich, jak przyjęcie ustawy o amnestii i wdrożenie ustawy o szczególnym statusie samorządów w zbuntowanej części Donbasu.

Pomijając te zasadnicze kwestie, których ukraiński rząd nie podjął się rozwiązania, to jednocześnie warto wrócić do zacytowanych na wstępie słów Łucenki, który odniósł się do obecności w Donbasie „uzbrojonych formacji zbrojnych”, budując na tej tezie strategię polityczną Kijowa wobec tej części Ukrainy.

Otóż, w porozumieniu mińskim jest wszystko, co byłoby niezbędne do przywrócenia właściwych relacji pomiędzy władzą centralną, a zbuntowanymi republikami, ale nie ma ani słowa o ich siłach zbrojnych.

Tak więc koncentrowanie się obecnie na tym sztucznym problemie, jest odwróceniem uwagi od rzeczy zasadniczej, która polega na tym, że ukraińskie władze nie robią nic w tym kierunku, aby wdrożyć w życie porozumienia podpisane w Mińsku.

Przyjąć więc można, że jest to gra na zwłokę, mająca jakieś inne cele niż deklarowane, a więc rozwiązania konfliktu na drodze pokojowej.

Natomiast w odniesieniu do obecności sił powstańczych, to są one jedynym gwarantem dla powstańców, że w Donbasie będzie panował spokój. Dopiero wywiązanie się ze wszystkich porozumień mińskich przez władze kijowskie może stanowić dalszą podstawę do rozmów na temat przyszłości powstańczych sił zbrojnych.

Jak widać porozumienia mińskie, szczególnie przy takim do niego podejściu jakie reprezentuje ukraiński rząd, na chwilę obecną niczego nie załatwiają i niczego nie rozwiązują. Dlatego też, obecnie obowiązujące zawieszenie broni, jest prawdopodobnie tylko czasową przerwą w walkach.

Ale jak przestrzegł we Władywostoku rosyjski prezydent Władymir Putin: „Mińska-3 już nie będzie”, co można rozumieć w ten sposób, że w momencie podjęcia kolejnej próby ofensywy w Donbasie przez ukraińskie siły zbrojne, nie ma co liczyć na zatrzymanie powstańców, gdy w odpowiedzi przejdą do kontrataku.

Dlatego też, w Mińsku ukraińska delegacja podjęła wreszcie rozmowy dwustronne z przedstawicielami DRL i ŁRL w celu omówienia problemów zmiany konstytucji w artykule nr. 10, który mówi o „O zmianach w funkcjonowaniu samorządu lokalnego w niektórych regionach Doniecka i Ługańska”. Celem tych pertraktacji ma być uzgodnienie szczegółów przeprowadzenia na terenach kontrolowanych przez władze powstańcze wyborów samorządowych.

Rozmowy mają być kontynuowane dzisiaj z rozszerzeniem ich tematu o problem amnestii.

***

Kończąc wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczorajszej doby nadal utrzymywał się względny spokój i wojska ukraińskie przestrzegając warunki zawieszenia broni nie prowadzili ostrzału na cele cywilne w Donbasie.

Jedynie co daje się ostatnio zauważyć, to wzrost prowokacji przeprowadzanych przez ukraińskie wojsko w rejonie linii styku. Szczególny wzrost działań ukraińskich zauważalny jest na odcinku frontu ługańskiego, gdzie ostatnio coraz częściej dochodzi do ostrzału prowadzonego w kierunku linii obronnych sił powstańczych.

I tak; w ciągu ostatniej doby, na odcinku frontu ługańskiego, ukraińskie wojsko dziesięć razy naruszyło warunki zawieszenia broni, gdzie wielokrotnie z kierunku Stanicy Ługańskiej przy użyciu różnego rodzaju broni prowadzony był ostrzał na pozycje powstańcze.

Doszło również do incydentu zbrojnego polegającego na tym, że w trakcie inspekcji prowadzonej przez obserwatorów misji OBWE w okolicach Łogwinowa koło Debalczewa, ukraińscy żołnierze otworzyli ogień przy użyciu ręcznej broni maszynowej w ich kierunku. Na szczęście, ze względu na znaczną odległość od prowadzących ostrzał ukraińskich żołnierzy, nikomu z obserwatorów nic się nie stało.

Szef rządu DRL, Aleksander Zacharczenko ogłosił wczoraj na konferencji prasowej, że podjął decyzję o całkowitym zakazie dostaw węgla na Ukrainę:

„Zabraniam dostaw węgla na Ukrainę, bo nie jest to warte żadnej ceny (…) Nie interesuje mnie jak przetrwają zimę we Lwowie i Kijowie”

Ponad 40% przedsiębiorstw przemysłowych znajdujących się na terenie kontrolowanym przez ŁRL wznowiło ponownie produkcję:

„Do tej pory około 200 firm wznowiło swoją działalność. Aby zrozumieć skalę zjawiska dodam, że przed rozpoczęciem działań wojennych było tu 480 przedsiębiorstw (…) Odnotowujemy ciągły wzrost, oczywiście chcielibyśmy jeszcze więcej, ale mimo to dynamika wzrostu jest obecnie pozytywna”– poinformował Minister Przemysłu ŁRL, Dmitrij Bożic.

W dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku wyremontowano i oddano do użytku przedszkole zniszczone wcześniej podczas ukraińskiego ostrzału:

Na koniec kilka zdjęć:

Uszkodzony przez kobietę pracującą na polu ukraiński dron szpiegowski.

Wczoraj na poligonie koło wzgórza Saur-Mogiła rozpoczęły się ćwiczenia sił pancernych DRL.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

104 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.09.2015r.- 209 dzień od nowego rozejmu.

 1. Krótkie wejście:

  Kopaczowa za „kolonistami” a Jarosławpolskezbaw walczy o głosy wyborców – niestety…
  .https://youtu.be/i-lNZlhAIsI

  „Proponuję iść i dać się im zgwałcić.” Bibliotekarka straciła pracę za wpis o uchodźcach http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/n,1000167555,proponuje-isc-i-dac-sie-im-zgwalcic-bibliotekarka-stracila-prace-za-wpis-o-uchodzcach.html

  Granica serbsko-węgierska na zywo – zamieszki .https://youtu.be/_PnapmSRO2I
  Przypominam że to Europa a nie Palestyna…

  Zdjęcia http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14885%2Fall

  film .https://youtu.be/MUnb7hgFHLU Sytuacja chyba wyszła spod kontroli

  informacje
  http://russian.rt.com/article/115786
  http://ria.ru/world/20150916/1255667545.html

  Полиция в Венгрии применила против беженцев слезоточивый газ
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115751

  http://varlamov.ru/1460338.html
  Почему беженцы начали штурмовать границу с Европой…

  http://www.wspolczesna.pl/polska-i-swiat/art/7638603,kolejna-fala-uchodzcow-wkrotce-zaleje-europe-nastepna-grupa-imigrantow-wyrusza-z-libanu,id,t.html?cookie=1

  Гражданин германии Ове Шаттауер, известный в интернете как «рассерженный немец», рассказал, что мечтает встретиться с Владимиром Путиным и выпить чаю с Сергеем Лавровым.
  .https://youtu.be/XGPMIC45TX8
  .https://youtu.be/KJWz_mVhYYE

  O nas coś piszą, nie doczytałem bo znikam… http://podrobnosti.biz/news/5945-novoe-ob-imperiyah

  PS
  Tymczasem Poroszenko podpisał „ukaz” o wprowadzeniu sankcji przeciwko Rosji
  Пётр Порошенко подписал указ о введении санкций против России
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115799
  .http://cs540109.vk.me/c540105/v540105528/52cea/H7stbPpu2Ik.jpg

  PS2
  .https://youtu.be/YUnB1cS5rK4 O zonie Poroszenki – Niemcy w szoku
  Жена Порошенко пукнула на официальном приёме,немцы в шоке))

  PS3
  Wicekanclerz Niemiec grozi że Niemcy przestana finansować Unię! Szok!
  http://www.dw.com/ru/%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D1%84%D1%80%D0%B3-%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82-%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%8C-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B5%D1%81/a-18715068

  mem bez kropki!

  PS ostatnie
  СМИ: Немецкая компания отказалась продать Венгрии колючую проволоку для защиты от беженцев

  Немецкий поставщик проволоки Mutanox отказался поставлять Венгрии колючую проволоку для строительства стены на границе с Сербией после осложнения ситуации с беженцами. По словам директора компании, взрослые и дети, которые бегут на Запад, не являются преступниками, чтобы применять против них такие средства.

  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115727
  Niemiecka firma nie sprzeda Wegrom siatek i drutów kolczastych bo by się dzieci pokaleczyły!

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Video, które ma na celu chociaż częściowe zdementowanie manipulacji, kłamstw i półprawd dotyczących sytuacji Syrii rządzonej przez Partię Baas i prezydenta Baszara al-Assada. Czy wiedziałeś, że al-Assad to protektor chrześcijan i orędownik tolerancji religijnej? Czy wiesz, że tzw. „pokojowi demonstranci” występujący przeciw jego „reżimowi” to tak naprawdę terroryści i fundamentaliści islamscy, którzy zamordowali ponad 1000 żołnierzy i policjantów syryjskich, a także podrzynali gardła ludziom popierającym Assada na ulicach Damaszku? Czy wiesz, że obalenie Assada i rządów Partii Baas oznaczać będzie etniczną czystkę syryjskich chrześcijan? Czy już teraz wiesz, jak dalekie od prawdy są doniesienia również naszych, polskojęzycznych mediów?
  NIE dla wojny z Syrią! Poznaj prawdę o Assadzie!

  Rosja wysłała właśnie do Syrii dwa okręty desantowe do przewozu czołgów (LST), dodatkowe samoloty i przerzuciła tam „niewielką liczbę” żołnierzy – pisze Reuters, powołując się na informacje dwóch przedstawicieli władz USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość.
  ….
  źródło/dalej
  http://www.rp.pl/artykul/1228769.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Wróciłem! Wpierw linki pomięszane ale świeżynki:

  Manilia – studenci pod amerykańska ambasadą .https://youtu.be/61vK6dJqu3o

  .http://cs629123.vk.me/v629123509/123b4/IeXl6rQ-V9Y.jpg
  Zdjęcie jak zdjęcie, ale ktos dowcipnie napisał tak:
  Obama tak się zezłościł na Putina że pogodził się z Kuba i Iranem. W kolejce na wyrazy przyjaźni czeka Kim… Żal, że Bin Laden nie dozył….

  Wymiana jeńców 2 na 4. Zdarzenie z dnia 08.09.2015 | Обмен Пленными 2 на 4 состоявшийся 08.09.2015 .https://youtu.be/rS74jvGJlOw

  Gazprom i Naftogaz ustaliły że Rosjanie zaczną tłoczyć gaz do pustych rur ukraińskich od 1 października. http://nahnews.org/356248-gazprom-ozhidaet-vozobnovleniya-postavok-gaza-na-ukrainu-s-1-oktyabrya/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Domyślam się że to jest ten „interes” jaki Unia z Rosja zawarła że kasę Jewrosojuz przeleje bezpośrednio Gazpromowi…

  Przy tej okazji przypomnę że ukraińskie firmy wisza Naftogazowi 21 mld grzywien http://nahnews.org/356112-dolg-ukrainskix-kompanij-pered-naftogazom-vyros-do-21-mlrd-griven/

  Wiadomość z VK ale bez źródła o tym jak jakaś duża firma branzy IT przenosi się z pracownikami z Dniepropietrowska „w Polszu” do nowego biurowca we Wrocławiu… Chodzi o 908 pracowników! Powodem jest „odnoszenie się ukraińskich władz do branzy IT”… COkolwiek to znaczy…
  http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1043193

  Armia Syrii odbiła pola naftowe Dżazal http://rusnext.ru/news/1442404899
  .http://rusnext.ru/sites/default/files/styles/by_text/public/jazal.jpg?itok=B8fQqabo
  Więcej szczegółów w linku wyżej…

  Granica serbsko-węgierska! .https://youtu.be/9TYz1IoXuLs
  W tej chwili czytałem że w wyniku zamieszek rannych jest ponad 20 wegierskich policjantów… > http://nahnews.org/356237-vzbuntovavshiesya-bezhency-ranili-na-granice-20-policejskix-vengrii/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  .http://cs623416.vk.me/v623416055/483c4/nQYKNALGr9E.jpg
  Lekcja tolerancji – wkrótce w Twoim mieście!

  Dlaczego utajniono obrady rady bezpieczeństwa państwa FR?
  .http://www.youtube.com/watch?v=jPl4LDftx1A
  Почему засекретили заседание Совета безопасности РФ?
  Деньги иностранных агентов в Костроме перешли в собственность государства.
  Майдан в Ереване опять не удался. Может быть взять на вооружение опыт армянских коллег? Об этом в программе «Что произошло?» #21

  Czy grozi nam wojna jądrowa a raczej czy USA zaatakują Rosję?
  http://friend.livejournal.com/2005576.html

  To ten słynny zaasfaltowany most zwodzony w Mikołajewie .https://youtu.be/JI4lTtPr-g4

  A według niemieckiej prasy Motorola do Syrii pojechał tylko sie rozejrzeć po to by ściagnać resztę armii!
  http://vk.com/feed?w=wall-97874588_4526
  Mapka: .http://cs629301.vk.me/v629301093/11bb0/2D4mfVg09lc.jpg
  🙂 🙂 🙂

  Wino z Abchazji! 🙂
  .http://cs627619.vk.me/v627619796/1988a/hMSgbj65q6U.jpg

  Pan Dawid nadaje o wyborach w DNR
  Słów kilka o wyborach
  http://tragediadonbasu.net/?p=2854

  Czerwony Krzyż: na Donbasie przepadło bez wieści tysiące ludzi
  http://od-novorossia.livejournal.com/1206981.html

  O faszyźmie reportaż .https://youtu.be/0MHhUKq16hk

  Szarij o Saakaszwilim: .https://youtu.be/vmnNz2XIUXs

  Wczoraj i dzisiaj…
  .http://cs623721.vk.me/v623721710/515d0/GUPkrZSq9bA.jpg

  Nowy banknot .http://cs622118.vk.me/v622118558/46b2b/fZ4PgwPGp3U.jpg

  O demokracji policyjnej – czyli USA .https://youtu.be/8lYq5fYIk-E <<polecam!

  Закат Европы 2029 http://vk.com/feed?z=video11513957_145385948%2F23fc94b0ffb85a19e4

  Donieck dziś wieczorem http://vk.com/feed?z=video-23502694_171538723%2F6b924084dc3cf4caaf

  Nowoazowsk dwa dni temu. Sparta była na plaży! .https://youtu.be/T4TTeVUCoJ4

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Węgry dzisiaj .https://youtu.be/qDxu6KfsgsM
  .https://youtu.be/oyfzR34W_9c

  Budapeszt – dworce kolejowe:
  .https://youtu.be/5lPqUPLiqhM

  Zdaniem bloggera – Europa na progu wojny
  http://lytkin-pavel.livejournal.com/456097.html

  Syria – strzelanie z SPG-82 .https://youtu.be/x0ZLwElb8fE

  Новости: Боевики „Правого Сектора” спровоцировали аварию, погибли люди.
  .https://youtu.be/L73bSBNQJZk

  Jakby przeliczać ruble i dolary na złoto to wychodzi kurs taki 6,28 Rubla = 1 USD
  http://rusplt.ru/world/esli-tyi-ne-imeesh-zoloto-zoloto-imeet-tebya-18804.html
  http://vk.com/feed?w=wall246436709_2905

  W temacie złota – złoto w ROsji. Zbiór bardzo ciekawych infografik!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14852%2Fall
  .http://cs629507.vk.me/v629507683/107a9/ybXCSmFF81o.jpg
  .http://cs629507.vk.me/v629507683/107b3/pUPw9lVH3Vk.jpg

  Idealnie pasuje! 🙂
  .http://cs623121.vk.me/v623121244/f9eb/8s4T3dfBFGc.jpg

  Amerykanie przygotowują dywersantów! .https://youtu.be/Q4mUyk3r8vc

  Wielki UKR! Tak wygląda! .http://cs629219.vk.me/v629219107/13d12/Ba1UzHnn4uk.jpg

  W Doniecku władze zlikwidowały działalnośc domu publicznego…
  .http://dnr-news.com/kriminal/25325-mvd-dnr-likvidirovali-publichnyy-dom-v-donecke.html
  .https://youtu.be/5NgK7rjOTuo

  15 faktów które warto wiedzieć o nowym liderze Labour Party
  http://news-front.info/2015/09/16/dzheremi-korbin-nato-likvidirovat-krym-otdat-rossii/

  Na Krymie znacjonalizowano ziemie pod „obiektami” Kołomojskiego.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14810%2Fall

  Krym cd. Z kolei firma Rinata A. dostaje wielkie zamówienia…
  http://nahnews.org/355785-aksenov-zavod-oligarxa-axmetova-v-krymu-zagruzyat-zakazami-ot-rzhd/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14813%2Fall

  Embargo robi dobrze Rosjanom! Co na to nasi mleczarze i serowarzy?
  .https://youtu.be/K40_ACh928U

  A tak podobno bije serce Rosji! 🙂
  .http://cs627426.vk.me/v627426533/1978c/gksdXcX6EaY.jpg

  A propos Pana WWP. Rzekomo miał rozmawiac z niejakim Eltonem J. Ale okazało się że Eltona znów ktoś wkręcił!
  СМИ: В роли Владимира Путина с Элтоном Джоном разговаривал пранкер Вован
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115770

  Było linkowane o targach książki we Lwowie. Teraz prokuratura ściga!
  http://www.politnavigator.net/vo-lvove-zaveli-ugolovnoe-delo-za-knigi-iz-rossii.html
  .http://www.politnavigator.net/wp-content/uploads/2015/09/11988244_1062621957090700_8429430146795641415_n.jpg

  A. Nowak: dodakowych rabatów za gaz dla Ukrów nie będzie!
  http://dnr-news.com/dnr/25324-novak-dopolnitelnoy-skidki-ukraine-na-gaz-na-zimniy-period-ne-budet.html

  Most Kerczeński – jest budowany zgodnie z planem!
  http://rueconomics.ru/99424-u-rosavtodora-vsyo-idet-po-planu-kerchenskiy-most-sdadut-v-srok/
  Wizja?: .http://cs627321.vk.me/v627321862/16922/jz5aqXAEwBY.jpg
  Real? .http://cs627321.vk.me/v627321862/1692b/dR1R4fMnWHk.jpg

  Linkowałem o kradzieży w prosektorium. Teraz jeszcze idziemy krok dalej. Walka o zwłoki przybiera na sile i w ruch idą granaty – które jak juz się przyzwyczailiśmy, są podstawowym narzedziem i środkiem wymiany poglądów!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14827%2Fall

  Rosja zaniepokojona uzyciem broni chemicznej w Iraku
  http://russian.rt.com/article/115760

  Виталий Чуркин: Мандат ООН по расследованию химатак в Сирии нужно распространить на Ирак
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/115763

  Dziwne rzeczy dzieją się na rynku ropy. Od paru miesięcy ceny zmieniają się w zależności od komunikatów z USA o „stanie ich zapasów magazynowych”.
  После ряда сокращений в нефтяных запасах США, последовала положительная динамика роста цен на чёрное золото. DL mnie dziwne wydają się te skoki i informacje…
  http://putininfo.com/8332241-sledstvie-mirovogo-podorozhaniya-nefti/

  OT. Oststnie przemówienie Kennedyego – czyli dlaczego Pan WWP nie może nagle zlikwidować 5-tej kolumny oraz zmienić konstytucji napisanej w USA
  .https://youtu.be/N4B9EW__d5U
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14830%2Fall <<tekst

  Pan Puszilin zauważa /chyba czya AdNovum?/ że dzięki Mińskom Dwóm DNR jest dostrzegane na arenie międzynarodowej
  http://dnr-news.com/dnr/25323-pushilin-u-dnr-est-dostup-k-mezhdunarodnoy-ploschadke-iz-za-minska-2.html

  Puszilin o wyzwalaniu dalszych ziem:
  http://riafan.ru/407180-pushilin-dnr-osvobodit-iz-zalozhnikov-zaporozhe-harkov-i-odessu/

  O młodym Poroszence. Warto! .https://youtu.be/LWAjbj7h1LY

  W ROsji zatrzymano dwie młode siostry – ukrainki. Handlowały heroiną na duża skalę!
  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fnahnews.org%2F355808-dve-ukrainki-popalis-v-rossii-pri-prodazhe-10-tysyach-doz-geroina%2F%3Futm_source%3DVK%26utm_medium%3Dnova%26utm_campaign%3DVV&post=274493429_14834
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14834%2Fall
  http://nahnews.org/355808-dve-ukrainki-popalis-v-rossii-pri-prodazhe-10-tysyach-doz-geroina/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Bez komentarza.
  Это просто без комментариев 🙂 🙂 🙂
  Разговор с киевлянами и гостями столицы. Ненависть, ненависть, ненависть и нищета.
  .https://youtu.be/IQrPuhRmg4c

  Разгром и детонация украинских позиций этой ночью. Укрепрайон оккупантов полыхал больше часа, грохот и зарево распространялись на всю округу. Эксклюзивное видео с места событий. Это именно та детонация укропов, о которой ночью приходили сводки от разных источников.
  .https://www.youtube.com/watch?v=O8A6XcbFe5w
  Znowu ukry paliły papierosy w składzie amunicji?

  Niewidzialny samobójca znów krąży nad Krainą!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14845%2Fall
  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008485/9ee9a/Ped34pmlqPg.jpg

  Info o tych lekarstwach podejrzanych o których pisaliśmy .https://youtu.be/8ZYFkFxEd2Y

  Z cyklu przestepstwa wojenne .https://youtu.be/HQY3C91SEVs

  W Ługańsku zatrzymano damę która donosiła do SBU
  http://vk.com/brusek?z=video6040200_171936637%2Fad2e0e04f201266f05

  Requiem dla Krainy
  .https://youtu.be/ifpvgSo8zWE

  Na terenie okupowanym Obwodu Donieckiego aresztowano zabójcę żołnierza
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14859%2Fall
  .http://cs623721.vk.me/v623721710/51511/ucZcwb9_Cdc.jpg

  Grupa kontaktowa ds bezpieczeństwa nie podpisała uzgodnionego dokumentu z winy kijowian!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14871%2Fall
  Контактная подгруппа по безопасности не согласовала документ об отводе вооружений.
  "Существует компромиссный вариант, который мы готовы подписать, но позиция Украины в целом не изменилась", – заявили в пресс-службе Дениса Пушилина.

  Pentagon przyznał się oficjalnie do tego że za pomoca dronów bombarduje wojska syryjski!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14875%2Fall
  .http://cs622927.vk.me/v622927988/31814/LPEuYRpmon0.jpg

  Dawno nie linkowany Pan Chodos. Dlatego nówka jest długaśna! .https://youtu.be/uqf3vIQYs80

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Takie OT zupełne – ktoś zadał sobie trud i pozbierał przykłady „przyjaźni europejsko-u’kraińskiej” 🙂
  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c85a/ZK9kp-zURDo.jpg
  Дверная ручка в замке Глубока в Южной Богемии представляет собой деталь фамильного герба Шварценбергов. Ворон выклёвывает глаза бедолаге c оселедцем.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c837/HTd_gvBb4Ik.jpg
  Кутна Гора, Богемия. Украшенная статуями терраса перед иезуитским колледжем напоминает Карлов мост (в своё время этот город соперничал с Прагой, как Тверь соперничала с Москвой). Cтатуя Людовика IX Святого в окружении его пленников. Людям с оселедцами опять не повезло.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c830/L8IvtHeNbbU.jpg
  Warszawa – pomnik znany – opisują tak: Варшава, Польша. Памятник Яна III Собесского, спасителя Вены от азиатского нашествия. Обладателю оселедца и на этот раз не повезло. Вместе со своим собратом в чалме он оказался под копытами королевского коня.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c829/7y6ll2la8z4.jpg
  Вена, Австрия. Собор св. Стефана. Xороший человек (св. Франциск) попирает ногами поверженного врага рода христианского. Как обычно, человеку с оселедцем не повезло.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c83e/2gyEyjG70uc.jpg
  Ла-Валетта, остров Мальта. Гробница Николаса Котонера, Великого магистра Ордена мальтийских рыцарей. Семейство Котонеров – аристократия примерно одного уровня со Шварценбергами. И эти старые звери до сего дня никуда не делись из европейской политики (например, один из Котонеров был воспитателем отказавшегося от престола в 2014 году испанского короля Хуана-Карлоса I). Бюст великого магистра поддерживают невольники. Один из товарищей по несчастью – ярко выраженный негроид, второй – обладатель ярко выраженного оселедца. Похоже, людям с оселедцами катастрофически не везло по всей Европе.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c822/WQObx239gxA.jpg
  Добро пожаловать в Еврoпу или С оселедцем вход воспрещён. Ещё одна деталь декора одного из шварценбергских замков.

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c81b/zNhEnZ3GNH4.jpg
  Герб венгерского города Komádi

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c845/mljRvKVOZaQ.jpg
  Герб венгерского города Хайдудорог

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c868/wL9DEbh_OoU.jpg
  Герб венгерского города Хайдунанаш (Hajdúnánás)

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c84c/LSk2oeGqZac.jpg
  Герб молдавского города Сороки

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c87d/Iwl882FfKvI.jpg
  Герб венгерского города Сечень

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c853/KTdi-DYQr70.jpg
  Герб Нитрянского края (Словакия)

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c861/WT4h76in2vQ.jpg
  Герб села Мокрин (Сербия, край Воеводина)

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c88b/VUruhoDRfLY.jpg
  Герб сербской общины (населённый пункт) Вршац

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008032/3c876/x9XxT2va55Y.jpg
  Родовой герб одного из богатейший родов Австрии немецкого происхождения, владевшего в свое время практически всей Южной Чехией, и сыгравшего значительную роль в истории Европы – это герб рода ШВАРЦЕНБЕРГ.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Kilka filmów z Węgier których chyba nie było?
  .https://www.youtube.com/watch?v=CKQ7sBY5zVE Migrants undeterred by Hungary border crackdown

  .https://youtu.be/hI2gpKels24 Hungary Declares Emergency: Seals Border With Razor Wire, Detains Migrants

  .https://www.youtube.com/watch?v=Q1HpTRNlkms Migrants in Serbia protest at closed border with Hungary

  .https://www.youtube.com/watch?v=sM2cx6bES_4 No Man’s Land For Refugees Between Hungary And Barbed Wire

  .https://www.youtube.com/watch?v=fgJRjy2Xc0c Message to illegal immigrants from Hungary

  .https://www.youtube.com/watch?v=h96jy9QxPGk Hungary – Serbia border

  .https://www.youtube.com/watch?v=CtCGgoxusWU Hundreds of migrants protest at Hungary border

  .https://www.youtube.com/watch?v=fIFBrehMll8 Serbia: ‚Open the door’ – Refugees protest against Hungary’s sealed border

  .https://www.youtube.com/watch?v=O8ZRapsZIFA Hungary: Police deploy tear gas and water cannon against refugees at border

  .https://www.youtube.com/watch?v=7VO3mpg4Xbc The moment police on the Hungary-Serbia border started using tear gas and water cannon on migrants

  .https://www.youtube.com/watch?v=5SePM4aWePM Clashes provoke ’30-day suspension’ of Hungary-Serbia border crossing

  Po zamknięciu granic na Węgrzech część ludzi odpływa do Chorwacji. Nie wiem czy linkowałem informację że tamtejsze „ścieżki” są jeszcze często zaminowane…
  .https://www.youtube.com/watch?v=WJO3F-KxH0E

  Polubione przez 3 ludzi

 7. + .https://www.youtube.com/watch?v=9McdcF3CglE Calais Migrants: What’s it like in the „Jungle”? (360 video) BBC News

  .https://www.youtube.com/watch?v=76gPv_YAhbI Refugees fed ‚like animals in pen’ in Hungary camp

  Małe miasteczko w Niemczech .https://www.youtube.com/watch?v=oaMNpWsFEfc Refugee fight in Germany: Migrants fight in German town of Friedland – TomoNews

  .https://www.youtube.com/watch?v=EmqbtyfQ3f8 Why migrants / ” refugees ” want Sweden and not Denmark

  .https://www.youtube.com/watch?v=bwuqEOUgKKY Migrants walk into Austria from Hungary after train suspended

  Polubione przez 4 ludzi

  • Refugees fed ‚like animals in pen’ in Hungary camp – swego czasu oglądałem na Discovery program o pielgrzymce do Mekki. Identycznie wyglądało wydawanie ofiarnych owiec dla ubogich których nie stać na kupno baranka ofiarnego….. Tak wygląda praca z tłumem który nie potrafi ustawić się w kolejce….

   Polubione przez 4 ludzi

 8. SYRIA
  IGIL przerwało strategiczną trasę Damaszek – Homs
  http://warsonline.info/siriya/islamisti-pererezali-trassu-damask-choms-islamskoe-gosudarstvo-vtorglos-v-rayon-chadzhar-al-asvad.html
  .http://warsonline.info/images/stories/news/15/09sept/syria/damascus/douma-harasta-map15sept15-1.jpg

  Российская мобильная радиостанция Р-166-0.5 в Сирии
  http://warsonline.info/siriya/rossiyskaya-mobilnaya-radiostantsiya-r-166-0-5-v-sirii.html

  Wracając na DOnbas – spotkanie Pani Gubariewej z mieszkańcami Nowoazowska
  .https://youtu.be/0hKA69HhuUs

  Ameryka – siewca faszyzmu .https://youtu.be/RxkgsOHS5_Q

  .https://youtu.be/A9xCbw6Nmek Opołczeniec opowiada o tym jak było w niewoli u banderowskich ścierw…

  Podobno ONZ żąda od Węgier by otworzyli granice…
  http://www.novorosinform.org/news/id/37260

  DOBRANOC!

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.