Wojna domowa na Ukrainie 28.04.2016r.- 432 dzień od nowego rozejmu.


„To pierwsze po 1989 roku ćwiczenia o takich rozmiarach w Polsce, ale mam nadzieję, że nie ostatnie” – powiedział dziennikarzom zastępca dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych gen. bryg. Sławomir Wojciechowski, który wraz z grupą polskich generałów i oficerów rozmawiał w lutym tego roku Wiesbaden z przedstawicielami dowództwa wojsk lądowych USA w Europie.

 

„Anakonda-16” będzie częścią większej serii manewrów w naszej części Europy. Będzie ona zsynchronizowana z ćwiczeniami wojsk powietrznodesantowych „Swift Response”, manewrami sił lądowych USA „Saber Strike”, które odbędą się w krajach bałtyckich oraz morskimi ćwiczeniami „Baltops” na Bałtyku. Ważną rolę w „Anakondzie” mają odgrywać dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie oraz Centrum Operacji Lądowych – Dowództwo Komponentu Lądowego w Krakowie.

W planie ćwiczeń „Anakonda” jest m.in. lądowanie pod Toruniem amerykańskich spadochroniarzy, którzy mają przylecieć bezpośrednio zza Atlantyku. Częścią tych samych manewrów będzie też forsowanie Wisły pod Chełmnem przez jednostki z kilku krajów. Natomiast elementem ćwiczeń „Baltops” ma być desant na plaży koło Ustki.

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosław Różański powiedział PAP, że w „Anakondzie” weźmie udział blisko 12 tys. żołnierzy z Polski, zaś komponent amerykański ma liczyć 13,9 tys. ludzi. Ćwiczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych – sił lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych. Powoływani będą też żołnierze rezerwy.

Różański poinformował, że w pełnym wymiarze będą ćwiczyły dwa z trzech polskich dowództw dywizji w Wojskach Lądowych – 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania i 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga. Z kolei dowództwo 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej wydzieli grupę operacyjną, która uzupełni kierownictwo ćwiczeń. Na poligonach ćwiczyć będą żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 17. Brygady Zmechanizowanej z Wędrzyna, 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego i 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa, a także innych jednostek. W manewrach wezmą udział jednostki lotnictwa bojowego i transportowego oraz śmigłowce bojowe. Ćwiczyć będzie też Marynarka Wojenna.

Ćwiczenia „Anakonda-16” są zaplanowane na okres od 7 do 17 czerwca, niedługo przed szczytem NATO w Warszawie. W manewrach ma wziąć udział ponad 25 tys. żołnierzy z 24 państw (19 krajów NATO i pięciu partnerskich) – poza Polską z Albanii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Turcji, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Ćwiczenia odbędą się w jednym czasie na wszystkich większych poligonach w Polsce.

Te ambitne plany, które mają na celu zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw i pododdziałów w ramach prowadzonej operacji obronnej o wymiarze połączonym, czyli angażującej różne rodzaje sił zbrojnych. Dodatkowo podczas manewrów mają zostać zweryfikowane procedury w ramach odgrywania przez Polskę funkcji państwa gospodarza dla sojuszniczych wojsk (ang. HNS).

„Po raz pierwszy będziemy mieli możliwość sprawdzenia w rzeczywistości naszego wsparcia jako państwa gospodarza przy tak wielkim wymiarze wojsk sojuszniczych i koalicyjnych wchodzących i przechodzących przez nasze państwo” – powiedział wczoraj na spotkaniu sejmowej komisji obrony gen Marek Tomaszycki.
Scenariusz ćwiczeń przewiduje działania w warunkach zagrożenia hybrydowego oraz we wszystkich środowiskach walki, w tym w cyberprzestrzeni. „Po raz pierwszy dzięki Amerykanom będziemy mieli bardzo dużą możliwość praktycznego wprowadzenia zakłóceń w cyberprzestrzeni w ramach ćwiczenia” – powiedział Tomaszycki. Dodał, że w takich właśnie warunkach będzie ćwiczone przemieszczanie się wojska po kraju, w tym przez przeprawy na Odrze i Wiśle.
Między 7 a 17 czerwca siły polskie i sojusznicze będą dowodzone przez polskie centra operacji lądowych, morskich, powietrznych i specjalnych, a następnie przekazane pod dowództwo NATO, co zostanie przećwiczone w rzeczywistości po raz pierwszy. Wojskami kierować wówczas będzie dowództwo komponentu lądowego NATO z Izmiru (jego mobilny element przemieści się do Krakowa) oraz dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie. Dla obu tych dowództw udział w „Anakondzie” będzie połączony ze sprawdzianem i certyfikacją.

Gen. Tomaszycki podkreślił, że na chwilę obecną nie ma zagrożeń dla przygotowania ćwiczenia „Anakonda-16”. Jednocześnie powiedział posłom, że przygotowania do manewrów trwają od 18 miesięcy, ale w lipcu 2015 r., gdy NATO wycofało się z decyzji, że „Anakonda” będzie wspólnym ćwiczeniem Sojuszu, trzeba było zmienić założenia i znów zacząć planowanie.

Jako jedno z wyzwań Tomaszycki wymienił to, że Niemcy „bardzo mocno chcą”, by w „Anakondzie” nie wzięła udziału Ukraina. Jak powiedział generał, w tym zakresie obecny szef MON Antoni Macierewicz (PiS), jak i jego poprzednik Tomasz Siemoniak (PO) „sztywno trzymali kurs, że udział Ukrainy dla nas jest kluczowy”, więc Polska z tego się nie wycofała.

Dowódca operacyjny podkreślił też, że władze Niemiec wprowadziły ograniczenia w wykorzystaniu dróg i autostrad oraz odmówiły zgody na przekroczenie granicy polsko-niemieckiej przez wojska amerykańskie. „Będziemy prawdopodobnie sprawdzać nasze zapasowe możliwości od południa” – dodał Tomaszycki.

Jak z tego można się zorientować, tak hucznie rozgłoszona przez naszą propagandę jedność atlantycka, czego dowodem mają być przeprowadzone na terenie naszego kraju ćwiczenia wojskowe „Anakonda”– okazały się mitem, bo w rzeczywistości są to ćwiczenia wojsk polskich i amerykańskich, z którymi pod różnymi błahymi pretekstami najwięksi europejscy członkowie NATO nie chcą mieć nic wspólnego.

Dodatkowo władze niemieckie zademonstrowały wobec nich swoją niechęć wprowadzając ograniczenia w ruchu na swoich drogach i autostradach uniemożliwiając w ten sposób- pod pretekstem ich remontów- przemieszczanie się wojsk amerykańskich. W związku z tym amerykańskie kolumny wojskowe będą zmuszone przejechać do Polski i krajów bałtyckich okrężną drogą jadąc przez Czechy.

Ciekawe czy polskie władze w związku z przejazdem amerykańskich kolumn wojskowych praktycznie przez całe terytorium Polski- znając stan naszych dróg i bezpieczną możliwość poruszania się nimi- są w stanie odpowiednio zabezpieczyć ich drożność i bezpieczeństwo innych użytkowników?

Oby w dniach 7/17 czerwca nie okazało się, że ofiar cywilnych w wyniku kolizji drogowych nie było więcej niż podczas prowadzenia regularnych działań bojowych.

Jak na razie należy nam tylko podzielać za szefem MON Antonim Macierewiczem jego optymizm, że wszystko zakończy się sukcesem.

Ale jednocześnie budzić też zaniepokojenie „wprowadzenie zakłóceń cyberprzestrzeni w ramach ćwiczeń” „Anakonda”.

Tu można się spodziewać różnych dziwnych przypadków w działalności cyberprzestrzeni.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal utrzymywał się w Donbasie względny spokój, ale zauważa się też- po wczorajszym prowokacyjnym ostrzale celów cywilnych przez ukraińskie wojsko w Jelenowce- wzrost aktywności sił ATO w rejonie linii frontu.

I tak, ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał okolic miejscowości Dokuczajewsk, Jasinowatej, Zaicewa, Sachanki i obrzeży dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, w tym wsi Trudowska oraz okolic lotniska.

Później w nocy ostrzelane zostały również Bieriezowyje, droga prowadząca do Dokuczajewska.

Następnie w późnych godzinach nocnych ukraińskie wojsko ostrzelało również północne obrzeża Doniecka, przedmieścia Spartakusa i okolice Jasinowatej oraz ponownie okolice donieckiego lotniska i jego teren.

Na odcinku frontu ługańskiego, który ostatnio został wzmocniony oddziałami składającymi się z ochotników Tatarów krymskich, również wczoraj strona ukraińska prowadziła ostrzał na pozycje sił Milicji Ludowej ŁRL. Ostrzelane zostały okolice Łozowa, Sancharowka i Krasnyj Liman. Celem ostrzału było też uniemożliwienie przywrócenie normalnego ruchu cywilów w rejonie Stanicy Ługańskiej. Po wczorajszym ostrzale został ranny żołnierz sił zbrojnych ŁRL.

Łącznie ukraińskie wojsko przeprowadziło 147 ostrzałów naruszając 6 razy warunki zawieszenia broni podpisane w Mińsku.

 

***

Dowództwo sił ATO, którym podlegają również skierowane tam jednostki wojskowe MSW, skierowało 300 funkcjonariuszy pułku „Azow” z Mariupola do Odessy. Czyżby władza zaczynała poważnie obawiać się rewolty społecznej?

Jednostka ta podobno została wprowadzona do Odessy na osobisty apel do prezydenta Poroszenki wystosowany przez gubernatora obwodu odeskiego Michaiła Saakaszwilego o „pomoc w przywróceniu porządku”:

https://web.facebook.com/SaakashviliMikheil/videos/vb.260603653970023/1178096715554041/?type=2&theater&_rdr

Tym jednak informacjom zaprzeczył doradca ministra MSW Zorian Sziriak, że nie ma takiej potrzeby aby wprowadzać do Odessy dodatkowych sił wojskowych i wezwał Saakaszwilego do „zaprzestania histerii”:

https://web.facebook.com/zoryan.zoryan?_rdr

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82k_%E2%80%9EAzow%E2%80%9D

Jednocześnie rosyjskie MSZ wyraziło zaniepokojenie narastającym napięciem wywołanym napływem do Odessy, przed drugą rocznicą zbrodni dokonanej 2 maja w Domu Związków Zawodowych, bojowników skrajnie nacjonalistycznych formacji zbrojnych: „Prawego Sektora”, brygady „Ajdar” i „Azow”.

MSZ Rosji zwrócił również uwagę na fakt, że po upływie dwóch lat od tych tragicznych zdarzeń, podczas których wg. danych oficjalnych miało zginąć 48 osób, natomiast wg. informacji zebranych przez niektórych ukraińskich polityków ofiar miało być 116- ukraińskie władze nie ustaliły prawdziwych okoliczności tej zbrodni i nie ukarały winnych.

M.in. dlatego też rosyjski przedstawiciel w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rozpowszechnił wśród jej członków deklarację wzywająca ONZ do zbadania i wyjaśnienia zbrodni dokonanej w Domu Związków Zawodowych w Odessie w dniu 2 maja 2014 roku przez ukraińskich nacjonalistów i pospolitych przestępców na 48 osobach, które tam zostały spalone. Jakie dalsze kroki podejmie przedstawicielstwo rosyjskie przy RB ONZ, będzie zależało od reakcji na tą propozycję innych członków RB.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- w tamtejszej Filharmonii Akademickiej otwarto nową małą salę koncertową na 60 miejsc. Występ inaugurujący otwarcie sali kameralnej poprowadziły zespoły: „Ricecar”, duety i tria fortepianowe oraz soliści, wokaliści i instrumentaliści Filharmonii. Grano dzieła Mozarta, Prokofiewa, Szostakowicza, Rachmaninowa i Schuberta.

Kijowskie władze szykują uzupełnienie w nowy sprzęt przeciwko cywilom w Donbasie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

Pozdrawiam.

Reklamy

59 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.04.2016r.- 432 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dziękując za bardzo, ale to bardzo ciekawy wstępniak – jestem od pewnego czasu w chronicznym niedoczasie i w zasadzie dowiaduję się wszystkiego z Adnovum 🙂 – dodam, ze w dniu w którym banderowcy zamordowali ludzi ich przywódca – Poroszenka – dekorował uroczyście artylerzystów.
  Ilu z nich ma na sumieniu życie cywili zamordowanych – mam nadzieję że w końcu jakiś trybunał to zbada przed wydaniem wyroku skazującego na męki piekielne!

  .https://youtu.be/1tayeWDoS0U
  В день убийства ВСУ,мирных гражданских на КПП в Еленовке.
  Порошенко награждает артиллеристов,радуется новым минометам и другим средствам артиллерийской войны ВСУ.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Witam z kolejnego dopadu do klawiatury…

  Bez kropki informacja

  Co myślą mieszkańcy Doniecka?
  .https://youtu.be/EFToLmF0ML4

  Krótki film o Odessie
  .https://youtu.be/pe-jIgXLBxE

  Mem a raczej świat się śmieje z „polskich” władz
  .”Польша” заколебала уже 😊
  .http://cs633316.vk.me/v633316343/2eebd/kM3Ys-QJUHQ.jpg

  i Jeszcze jeden mem!
  .http://cs633316.vk.me/v633316343/2ee67/cmhRDHXrWjM.jpg

  Rosja się śmieje z ukrów!
  В Киеве поручили задержать командующего ЧФ России Александра Витко. За то, что он не явился на допрос в украинскую прокуратуру: http://ria.ru/world/20160428/1422191171.html
  .http://cs635100.vk.me/v635100999/8d9c/A4xstAoz3VI.jpg

  Adwokat banderówki Sawczenko twierdzi że wypełniają dokumenty „ekstradycyjne”
  Адвокат: Надежда Савченко начала заполнять документы на экстрадицию
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/300211

  Jewrosojuz jest przeszczęśliwy! Powodem jest dwukrotne podwyższenie cen na gaz dla majdaniarzy. Skakuny będę wyżej skakać?
  http://korrespondent.net/world/worldabus/3675786-v-es-dovolny-povyshenyem-tsen-na-haz-dlia-ukrayntsev

  Mem i tekst
  Ребят, поставим лайк в уважение и поклонение!….
  Спасибо всем павшим героям Донбасса!!!
  .http://cs615828.vk.me/v615828863/9689/Z-000YIGFds.jpg

  Mem z tekstem w środku. Kombinat im. Ilicza zdekomunizowano i nazwano też imieniem Ilicza
  .http://cs604329.vk.me/v604329884/5bcf/UwTvDzF8vkg.jpg

  Niemcy sa przeciwne uzbrojeniu OBWE na Donbasie
  МИД Германии отверг идею вооруженной миссии ОБСЕ в Донбассе
  http://www.novorosinform.org/news/id/51824

  Polskie Borne Sulinowo chce zarabiac na radzieckich pomnikach!
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201604271823-4fqy.htm

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Dzień dobry, 🙂
  Wczoraj (27 kwietnia) wieczorem na TVP1 leciał dokument „Żółte Wody”. Choć nam Żółte Wody i zwłaszcza Korsuń kojarzą się z bezprzykładnymi klęskami polskich wojsk koronnych, to reportaż dotyczył pozostałości po odkrywkowych kopalniach uranu w tym rejonie. Sporo tego uranu musiało być, że aż woda od niego kolor na żółty, typowy dla rozpuszczalnych uranianów, zmieniła! Reportaż dotyczył skażeń po przeróbce rudy. Uran naturalny teoretycznie nie jest materiałem niebezpiecznym pod względem radiologicznym i jest silniej toksyczny jako metal ciężki, ale ….. Rudy uranu przez miliony lat produkują izotopy pochodzące ze swojego rozpadu. Zauważyła to już Maria Skłodowska-Curie, że odpady z przerobu rudy uranowej mają większą aktywność, niż uran wydzielony z rudy. Są dwa szczególnie paskudne izotopy: rad 226Ra. jeden z najbardziej toksycznych radioizotopów, oraz radon 222Ra, gaz (!!!) szlachetny o b. dużym ciężarze właściwym, łatwo zalegający w różnych zagłębieniach i morderczy w kopalniach, nawet niektórych kopalniach węgla kamiennego (!!!). To tymi odpadami najprawdopodobniej skażona jest cała miejscowość. W Polsce taką miejscowością, w której do połowy lat 60-tych funkcjonowały kopalnie uranu, są Kowary. Tyle że w Kowarach były podziemne wyrobiska, w których radon zbierał swoje żniwo. Napiszę jasno i prosto – z górników i pracowników zakładu przeróbki rudy w Kowarach nikt już nie żyje! W Kowarach odpady po przeróbce rudy zwieziono na hałdy i przykryto grubą warstwą ziemi, którą zalesiono. Tyle, że związki uranu 6+ są łatwo rozpuszczalne w wodzie…..
  Warto wpisać w Google „prof. Zbigniew K. Zagórski” – można znaleźć intresujące artykuły.

  Polubione przez 8 ludzi

  • Takie są uboczne skutki rabunkowego wydobywania pierwiastków promieniotwórczych.

   A jakie są w takim razie skutki przeprowadzanych testów z bronią atomową?

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Testy_atomowe

   Proszę zwrócić uwagę, że w powyższej informacji Wikipedii zamieszczono tabelkę, w której opisano próby z bronią jądrową. Okazuje się, że Stany Zjednoczone, które przeprowadziły największą ilość testów z bronią jądrową, do dziś nie ujawniły żadnych informacji na ich temat (a może obowiązuje w tym przypadku jakiś zapis cenzury?)

   Natomiast o amerykańskich testach można się dowiedzieć z innego tekstu zamieszczonego w Wikipedii, który poświęcony jest sprawie poligonu atomowego na atolu Bikini:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Crossroads

   No i na koniec jest pytanie: czy testy broni atomowej przyniosły więcej szkód środowisku naturalnemu i znajdującym się w polu ich oddziaływania ludziom, czy też te jakie spowodowało wydobycie pierwiastków promieniotwórczych?

   Jak sądzę, sprawa zanieczyszczeń środowiska naturalnego w wyniku wydobywania pierwiastków promieniotwórczych jest celowo przejaskrawiana, natomiast jeśli chodzi o skutki prób z bronią jądrową, to są one celowo ukrywane przed społeczeństwem.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 6 ludzi

 4. Co się dzieje?
  Руководитель украинского телеканала сравнила «Азов» с ИГИЛ (фото, видео)
  Представители гражданского корпуса «Азов» и члены батальона «ОУН» сегодня решили снести памятник чекистам, стоящий на площади около станции метро «Либедская» в Киеве.
  http://pohnews.org/14318-rukovoditel-ukrainskogo-telekanala-sravnila-azov-s-igil-foto-video
  .https://youtu.be/yVqCzTZDSt0

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Kilka linków z kresów 🙂

  Polscy pracodawcy masowo zgłaszają chęć zatrudnienia przybyszy zza wschodniej granicy, przede wszystkim z Ukrainy. Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, w tym roku zostanie pobity kolejny rekord.
  W ubiegłym roku zapraszanie Ukraińców i innych osób ze wschodu rozpoczęło się na masową skalę – pracodawcy zgłosili wówczas do pośredniaków chęć zatrudnienia aż 782 tys. cudzoziemców z tej części świata. Było to dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Jednak obecnie ten rekord może zostać pobity. Tylko w 1. kwartale tego roku pracodawcy złożyli oświadczenia o planowanym zatrudnieniu 318 tys. obcokrajowców – o 51 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pracodawcy-szukaja-ukraincow-zapotrzebowanie-bije-rekordy

  Ukraińcy w Polsce pracują przede wszystkim w prostych zawodach, głównie w branży remontowo-budowlanej (mężczyźni), usługach dla gospodarstw domowych (kobiety) i w rolnictwie. „Na rękę” zarabiają średnio 2 tys. zł, przesyłając znaczną część z tego za granicę. Tak wynika z nowego raportu NBP.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nbp-sprawdzil-jak-i-za-ile-pracuja-ukraincy-w-polsce

  Balcerowicz chwali PiS za politykę wobec Ukrainy
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/balcerowicz-chwali-pis-za-polityke-wobec-ukrainy

  I żeby Ukraińcom nie było do śmiechu kolejne plany Pana B.
  W wywiadzie dla Gazety Prawnej Leszek Balcerowicz stwierdził, że to on był inicjatorem powstania grupy doradców strategicznych na Ukrainie. Jest również pod wielkim wrażeniem polityki pomajdanowych władz w Kijowie. Podkreśla jednak, że niebawem musi nastąpić podwyższenie wieku emerytalnego dla Ukraińców i odsłonił kulisy planowanej prywatyzacji.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/balcerowicz-powolanie-grupy-strategicznych-doradcow-na-ukrainie-to-moja-inicjatywa

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Polscy pracodawcy masowo zgłaszają chęć zatrudnienia przybyszy zza wschodniej granicy, przede wszystkim z Ukrainy”- dlaczego nie chcą zatrudniać Polaków?

   Czyżby już 2 tysiące złotych na rękę miesięcznie dla polskiego pracownika było już za mało?

   Natomiast jeśli chodzi o Balcerowicza i jego obecne wypowiedzi na temat Ukrainy to wpisują się one w cele propagandowe jakie chce on założył przyjmując posadę szefa grupy doradców ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki.
   Tymi celami są m.in. zmiana międzynarodowego postrzegania przez opinię publiczną Ukrainy oraz propagowanie osiągnięć jej nowej ekipy proeuropejskiej.

   Pozdrawiam.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

     • Niektórzy pracując na samozatrudnieniu. Podatek (część) odprowadza zatrudniający, natomiast ubezpieczenie jest w gestii zatrudnionego. Mam kilku znajomych Ukraińców, którzy tak pracują w Polsce od kilkunastu lat. Jeden w budowlance, a jego żona sprząta. Ubezpieczenie opłacili u siebie, a większość pieniędzy dostają „po stołem”, mimo że formalnie pracują tu legalnie. Inni pracują na 1/4 etatu też legalnie, a jakoś te 1/4 to 12 godzin pracy przez cały tydzień.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Dzięki za wyjaśnienie.

      A więc nie mają się nasze władze czym chwalić, bo jest to kolejny dowód na to, jak represyjnie podchodzą one do firm legalnie zatrudniających tylko Polaków, zaś przymykając oczy na takie co zatrudniają na półlegalnie Ukraińców.

      Co na to PiS?

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

 6. Przepraszam za źródło ,ale… zreszta przeczytajcie Państwo sami 😀

  Maciejczuk przejrzał na oczy, bardzo sensownie i dobrze napisane 🙂
  Maciejczuk odpowiedział na krytykę Ukraińców dt. filmu Wołyń.
  Nigdy nie sądziłem, że przyjaźń polsko-ukraińska będzie tak trudna, tak zatruta przez zbrodnie UPA, których Ukraińcy w żaden sposób nie zamierzają rozliczać. Im mniej potrzebują naszej pomocy, tym większe będziemy mieli z nimi problemy. Film „Wołyń” wywoła taki skandal na Ukrainie, taki antypolonizm, że aż boje się pomyśleć jak będą wyglądały stosunki miedzy zwykłymi Polakami i Ukraińcami. Oni nie chcą znać prawdy. Oni chcą pomocy finansowej, ruchu bezwizowego i innych bonusów.
  http://kresy24.pl/80616/maciejczuk-przepraszam-ukraincow-za-rzez-wolynska/

  Denis Szubin z nazistowskiej organizacji ukraińskiej „Misanthropic Division”, który w lecie 2015 r. „wsławił się” wykonywaniem gestu „sieg heil” na tle dawnego obozu koncentracyjnego w Majdanku, znowu wjechał do Polski. I znowu robi to samo, tylko na większą skalę!
  http://kresy24.pl/80626/to-juz-przekracza-wszelkie-granice-ukrainski-nazista-znow-grasuje-po-polsce-ktory-konsul-dal-mu-wize-foto/

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Farsy ciąg dalszy a raczej jedna z tysięcy fars… Sąd kijowski kazał zatrzymać dowódcę rosyjskiej Floty Czarnomorskiej
  http://ria.ru/world/20160428/1422191171.html

  A jak jesteśmy w temacie „morskim” – to w krymskiej stoczni „Zaliw” ma zostać uruchomiona produkcja rosyjskich odpowiedników Mistrali
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37172%2Fall

  I informacja dodatkowa ale nie morska lecz rakietowa. Koncern Kałasznikowa otrzymał dwa duże zlecenia. Jedno od MON FR a drugie od nie nazwanego „zamawiającego” zagranicznego na dostawy rakiet „Wicher-1”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37171%2Fall
  Управляемая ракета «Вихрь-1» предназначена для поражения бронированной техники, а также малоскоростных воздушных целей. Максимальная дальность стрельбы составляет 10 км, при этом пуски могут осуществляться с высоты до 4 км,

  Mówią mieszkańcy Jelenówki
  .https://youtu.be/EFQCtlDzDDk

  Donbas z Texacem
  .https://youtu.be/NBv4HYk0Twg

  2 maja, w Doniecku odbędzie się uroczysty mityng poświęcony zamordowanym w Odessie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37174%2Fall

  W ukraińskim więzieniu urodziła dziecko (nie pozwolono jej przewieść do szpitala) szefowa agencji RTV „Nowa Fala”. Zatrzymana i przetrzymywana od roku bez jednego dnia za antypaństwowość ogólnie biorąc
  http://nahnews.org/729451-uznica-kievskogo-rezhima-rodila-pryamo-v-sizo/#more-729451
  Na wolności i w więzieniu banderowskim
  .https://nahnews.org/wp-content/uploads/2016/04/44191.jpg

  Do Odessy przybyło 300 bojców z „Azowa”
  http://ria.ru/world/20160428/1422062890.html
  .https://youtu.be/wkdG94Xm5ng

  Gieraszczenko o mitach ukropskiej propagandy?
  .https://youtu.be/U466GmdN08c
  http://www.politnavigator.net/gerashhenko-massovaya-z

  Это митинг сторонников Гитлера в 1937 году. Такого числа людей не собирал ни один митинг в истории человечества. Через 8 лет (в 45-ом) они скажут, что никогда не поддерживали идеи Гитлера.
  .http://cs636031.vk.me/v636031921/3e32/Cxtuw-mrTt8.jpg
  To mityng stronników Hitlera – największe zgromadzenie ludzkie na Ziemi w historii. Za 8 lat, ci wszyscy ludzie będą twierdzić że nie popierali Hitlera

  Pod Kijowem ktoś spalił schronisko dla psów razem ze zwierzetami. Zywcem spaliło się 70 psów
  http://www.politnavigator.net/na-kievshhine-neizvestnye-sozhgli-postroennyjj-italyancami-priyut-dlya-zhivotnykh-70-sobak-sgoreli-zazhivo.html

  Zestaw filmów w linku ze spisem
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37184%2Fall
  1. Что думают жители ЛНР о планах Украины переименовать их города
  2. Сводка народной милиции ЛНР
  3. Интервью с семьей Героя ДНР (посмертно) Олега Гришина
  4. Donetsk Live №382: Ольга Проскурина – МО „Наследники победы”
  5. На Украине политикой декоммунизации решили воспользоваться, чтобы набить собственные карманы.
  6. Депутаты Национального собрания Франции рассматривают вопрос о снятии антироссийских санкций
  7. Пентагон продолжает наращивать военное присутствие в Европе
  8. Политика. Выпуск от 27.04.2016 (Одесса)
  9. Евгений Сатановский и Владимир Соловьев – Конференция по безопасности впечатлила всех

  O „delegacji” dajesz na ukrainie… Jest się czego bać!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_37186%2Fall

  Mem!
  .http://cs631928.vk.me/v631928840/24aa3/KKXIhc67w_o.jpg
  Pokaz filmu grozy „Agresywna Rosja”. Reżyser sprawdza reakcje widzów…

  Ukry twierdzą, że zadnych wyborów na DOnbasie nie będzie i już!
  http://sharij.net/52862

  Mimo, że Nulandowa dała taki rozkaz!
  https://cont.ws/post/257451

  Polubione przez 3 ludzi

 8. „Policja” kijowska pobiła mistrza olimpijskiego z roku 1996
  http://stuki-druki.com/news/VIDEO-Vyacheslav-Oleynik-zverski-izbit-kievskimi-policeyskimi.php

  A to… tak! Waszyngton! Rozdają „gieorgijewki”!
  .https://youtu.be/ORi5830fvjs

  O rzezi w Odessie – 30 minut
  .https://youtu.be/pCWwHp84i7Y

  КОНСТАНТИН ДОЛГОВОЙ ПРОВОКАЦИИ В ЕЛЕНОВКЕ
  .http://youtu.be/oDtbCvc0n9Q

  Znów ofiary miny-pułapki ukrów
  http://anna-news.info/node/57590
  Молодая семейная пара погибла, пытаясь обойти закрытый украинский контрольно-пропускной пункт в районе Станицы-Луганской: муж и жена подорвались на растяжке. Об этом сообщает агентство «Луганский информационный центр».
  Szli na skróty do Ługańska bo „punkt graniczny” został przez ukrów zamknięty

  Większość Niemców nie chce pomagać Polsce w przypadku „rosyjskiej agresji”
  .http://cs633316.vk.me/v633316343/2f074/1l4ok0Rakek.jpg

  Sensacyjne informacje od krwawej Julki
  http://antifashist.com/item/sensacionnoe-priznanie-yulii-timoshenko-kakaya-zhe-svoloch-prishla-k-vlasti-posle-majdana.html
  Сенсационное признание Юлии Тимошенко: «Какая же сволочь пришла к власти после Майдана…»
  Własnoręcznie pisane…

  Spis oststnich idących do swego Bandery czyli do piekła ze zdjęciami stosownymi
  Эти укрофашисты уже получили свою достойную награду за убийства мирных жителей Донбасса:
  http://vk.com/feed?w=wall-67760305_122316

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Z Łoneta
  Siostra Nadii Sawczenko wróciła na Ukrainę
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/siostra-nadii-sawczenko-wrocila-na-ukraine/4x9l2s

  Wg kilku informacji z „mendiów”.
  Siostrzyczka wracała do macierzy, coś tam nabluzgała sędziemu, więc policaje chcieli ją zatrzymać na granicy, ale konsul swoim samochodem na dyplomatycznych blachach, ukrył ją w konsulacie,
  Teraz tłumaczę na polski (dla „dziennikarzy” Łonetu)
  – Konsulat nie jest placówką dyplomatyczną, a konsularną.
  – Pracownicy konsulatu, oraz ich samochody, nie są służbą dyplomatyczną i nie obowiązuje wobec nich dyplomatyczny immunitet. Są służbą konsularną.
  – Jakby chcieli zatrzymać siostrunię, to żaden konsul by nie pomógł.

  Czyli znowu „góra urodziła mysz”

  Polubione przez 6 ludzi

  • Raczej Padalec 🙂 🙂 🙂

   Zgrilują sobie go nasi generałowie na czele z szefem MON, popiją cedrem, zakurzą machorkę i zaśpiewają w nocy przy ognisku rzewna pieśni 🙂 🙂 🙂

   Wiecie, że szef MON to harcerz?

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

   • „Wiecie, że szef MON to harcerz?”

    Wiem. 😦
    Takie OT
    Dawno dawno temu w 1 klasie szkoły średniej poszedłem na spotkanie drużyny harcerskiej. Poprowadził spotkanie harcmistrz – nawiedzony, kaprawe oczka. Zrezygnowałem, wstąpiłem do apolitycznego ZMSu.
    Dziś ja jestem nikim, a harcmistrz ministrem MON.

    Polubione przez 4 ludzi

 10. Szkirak uważa że Saakaszwili jest paranoikiem. A nawet tak mówi publicznie…
  Skaczcie dalej!
  http://nahnews.org/731303-zoryan-shkiryak-nazval-saakashvili-bolnym-paranoikom/

  Za „prawem Sawczenko” lobbowali oligarchowie co trafili do więzień
  http://nahnews.org/731278-advokat-zakon-savchenko-lobbirovali-oligarxi-popavshie-v-tyurmu/

  Niektórzy na u’Krainie zaczynają dostrzegać związek pomiędzy wzrostem przestępczości a „prawem Sawczenko”
  http://dnr-news.com/dnr/32173-glava-nacpolicii-ukrainy-obespokoena-rostom-prestupnosti-v-svyazi-s-zakonom-savchenko.html

  Dolar po 32 grzywny?
  http://nahnews.org/730772-valyutnye-gorki-pri-provale-peregovorov-s-mvf-dollar-vzletit-do-32/

  Po filmie o zestrzelonym przez ukrów MH-17, kolejnym krokiem będzie poinformowanie świata o rzeźni w Odessie
  http://topwar.ru/94636-posle-filma-pro-sbityy-boing-sleduyuschim-shagom-budet-rasskazat-pravdu-pro-odessu.html

  Iszczenko u Goblina!
  .https://youtu.be/N0XzmlMiVy4
  Завтра у этой страны нет!

  Pan Zacharczenko będzie rozmwaiał i odpowiadał na pytanie mieszkańców Charkowskiej i bezarabskiej obłasti
  http://dan-news.info/politics/pryamaya-liniya-glavy-dnr-aleksandra-zaxarchenko-s-zhitelyami-xarkovskoj-oblasti-obnovlyaetsya.html

  Passkudni żurnaliści znaleźli wezwanie do mogilizacji wystawione na Poroszenkę -syna… w Sankt Petersburgu…
  http://dnr-news.com/dnr/32174-zhurnalisty-nashli-nevestku-poroshenko-v-baze-zhiteley-sankt-peterburga.html

  O kasie syna króla czekoladowego
  http://vk.com/feed?w=wall8187556_70343

  „Mińsk-2” w całej okazałości
  .https://youtu.be/3anOdzduOLY
  http://vk.com/feed?w=wall303927153_15208

  Większość mieszkańców Krainy jest przeciwko „osobnemu statusowi” Donbasu
  http://politexpert.net/4601-ukraincy-protiv-osobogo-statusa-donbassa.html

  Polubione przez 3 ludzi

 11. I kolejne OT z cyklu, a to Polska właśnie
  Więźniowie będą pokrywać koszty swojego utrzymania
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/praca-w-wiezieniu-w-polsce-ruszy-nowy-program/fkg1bz

  Przypominam, że tak było w wiktoriańskiej Anglii, ale nie zdało egzaminu – więźniowie marli z głodu.
  Natomiast we wrażym PRLu były Bieszczady, Żuławy itd.
  Ale to wtedy „komuniści” nie respektowali praw człowieka.

  A teraz świeże bułeczki.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie trzeba wysyłać nikogo w Bieszczady lub Żuławy, wystarczy stworzyć przy każdym miejscu odosobnienia sortownie butelek zwracanych za kaucją lub firmę zajmującą się produkcją papierowych torebek na zakupy, które mogłyby zastąpić popularne, ale bardzo nieekologiczne plastikowe reklamówki. Za jednym podejściem można byłoby rozwiązać dotychczas nierozwiązywalne problemy.
   Sądzę, że sporo osadzonych zgłosiłoby się do pracy, aby zacząć spłacać zaległe alimenty lub przy wyjściu na powietrze mieć jakąś kasę na start z wypiski, a nie zaczynać od obrobienia jakiegoś kiosku.

   Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.