Wojna domowa na Ukrainie 4.08.2016r.- 530 dzień od nowego rozejmu.


Gorłówka- skutki przedwczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko.

W ukraińskiej Wierchownej Radzie został złożony przez niezrzeszonego deputowanego Ołeha Musija projekt uchwały upamiętniającej „ofiary ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951”.

W dokumencie tym można m.in dowiedzieć się, że:

„Polonizacja, pacyfikacja, deportacja i fizyczne unicestwienie ukraińskiej Galicji Wschodniej, Wołynia i UPA- jest esencją prawdziwej antyukraińskiej polityki szowinistycznego państwa polskiego w pierwszej połowie ubiegłego wieku”

I to zdanie każdy polityk z obecnych elit władzy, nawołujący do przyjaźni polsko-ukraińskiej i wspierania tego społeczeństwa oraz ich państwa z kieszeni polskich podatników powinien sobie wytatuować na czole, tak aby zawsze gdy spojrzy w lustro mieć go zawsze przed swoimi oczami.

Może wam, w imię jakiś urojonych racji politycznych, Ukraińcy mogą i mają prawo pluć w twarz, ale rodzinom ich ofiar- już nie.

W związku z tym czy już nie nadszedł czas na to, aby postkomunistyczne elity polityczne rządzące od ponad ćwierćwiecza w Polsce, nie pokajały się przez Ukraińcami prosząc ich o wybaczenie za zbrodnie dokonane jakoby przez „szowinistyczne państwo polskie” na nich ?

Jak sądzę osoby bezpośrednio uwikłane w proces tuszowania naszej historii, jak i tolerowania ekscesów ukraińskich w Polsce polegających na budowie nielegalnych pomników upamiętniających ukraińskie ofiary polskich działań zbrojnych oraz wspieranie Ukrainy z odradzającym się w niej skrajnym nacjonalizmem skierowanym przeciwko mniejszością zamieszkującym teren tego kraju, powinny teraz ponieść za to wszystko odpowiedzialność. Oczywiście za szkodzenie interesowi Polski.

Proszę zapamiętać kto wspierał, zachęcał i pomagał Ukraińcom na kijowskim Majdanie, kto personalnie odpowiadał za ukrywanie zbrodni ukraińskich dokonanych na naszych rodakach w czasie i po II Wojnie Światowej, kto ukrywa do tej pory prawdę na temat tego co się dzieje w Donbasie, i wreszcie kto prowadząc politykę proukraińską jednocześnie napuszczał naród polski na Rosję.

Kto wprowadzał sankcje  i agitował za ich rozszerzaniem szkodząc  w ten sposób bezpośrednio gospodarce naszego kraju, kto postanowił zrobić z Polski strefę frontową z możliwością użycia nawet na jej terenie broni jądrowej, kto wprowadził tu obce siły zbrojne i topi- jakże niezbędne do zaspokajania  podstawowych potrzeb społecznych- pieniądze w uzbrojenie i koszty obsługi sił zbrojnych oraz pomoc dla Ukrainy, w tym na fundowanie wykształcenia dla kilkudziesięciu tysięcy rocznie ukraińskich studentów, czy też tolerując pracę setek tysięcy Ukraińców w Polsce, czym są zaniżane pensje dla Polaków i wielu z nich nie mogąc znaleźć pracy w swojej ojczyźnie zmuszonych zostało do emigracji za chlebem na obczyznę.

Tego wszystkiego nie da się już zamieść pod dywan i osoby bezpośrednio odpowiedzialne za istniejący stan rzeczy do którego doprowadziły, jak i osoby tolerujące, go muszą zacząć ponosić za to odpowiedzialność.

Jak sądzę rozwieszony na ponad ćwierć wieku parasol ochronny wobec nowych elit politycznych naszego kraju musi już zostać zwinięty, bo wiele spraw za daleko zaszło szkodząc ewidentnie interesowi Polski.

W tym oczywiście poroniona przyjaźń polsko-ukraińska, czy też zwierzęca wściekła i nie skrywana antyrosyjskość.

Ludzie cechujący się taką postawą, lekceważący przy tym opinie i interes Polski i Polaków, muszą odejść.

Następnie cały cały dotychczasowy dorobek Polski musi ulec przewartościowaniu jeśli chcemy istnieć nadal jako suwerenne, bezpieczne w swych granicach i bogate państwo szanujące prawa i potrzeby jednostki, czyli wyborców- a nie bydła, za które Polaków wielu będących u koryta władzy uważa.

Poniżej oficjalna informacja na stronach Wierchownej Rady, o złożeniu w niej projektu uchwały „o upamiętnieniu ofiar ludobójstwa, dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951”:

Oraz opublikowany na swojej stronie na Facebooku przez ukraińskiego deputowanego Ołeha Musija projekt wspomnianej wyżej uchwały:

https://web.facebook.com/oleh.musij?_rdr

I jeszcze ukraińska droga ku europejskiej cywilizacji:

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja militarna w rejonie linii frontu w Donbasie ponownie się zaostrzyła.

I tak, już w wczesną nocą, około godziny 20:50, ukraińscy żołnierze przy użyciu haubic kaliber 122 mm oraz moździerzy, opancerzonych wozów bojowych oraz broni ręcznej przeprowadzili intensywny ostrzał dzielnicy przemysłowej na zachodnich obrzeżach Jasinowatej.

Dziś rano, około godziny 07:25, ukraińska artyleria przy użyciu haubic kalibru 152 mm ponowiła ostrzał w tym rejonie, uszkadzając tam m.in. linię wysokiego napięcia doprowadzającej prąd do Doniecka i okolicznych miejscowości, w tym do stacji filtrów zasilających w wodę Donieck.

Poza tym ukraiński ostrzał prowadzony był w rejonie Zajcewa, zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, w rejonie lotniska i na południowym odcinku frontu- Sachanki i Komiternowa.

Walki toczyły się na przedpolu Awidiejewki, w okolicy Zajcewa, na zachodnich i północnych obrzeżach Doniecka oraz na wschód od Mariupola.

Dodam, że podczas przedwczorajszych ostrzałów prowadzonych przez ukraińskich żołnierzy w rejonie frontu zginął jeden powstaniec, a dwóch cywilów- 57 i 32 letni- zostało rannych w miejscowości Zajcewo.

Natomiast po bliskim kontakcie z miną przeciwpancerną, zginęło wczoraj dwóch ukraińskich żołnierzy, a trzech zostało bardzo poważnie rannych.

A oto poniżej ostatni raport służby prasowej ukraińskiego dowództwa wojskowego operacji ATO dotyczący sytuacji na froncie:

Na koniec tego wątku, jeszcze film dokumentujący skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy Gorłówki:

I materiał dokumentujący skutki ostatniego ostrzału dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku:

***

Przedstawiciel władz DRL Denis Puszilin po raz kolejny przestrzegł, że sytuacja wzdłuż linii frontu pogarsza się z każdym kolejnym dniem. Brak też efektów po ostatniej rundzie negocjacji w sprawie politycznego rozwiązania konfliktu. Sytuacja pozostaje napięta i w każdej chwili może wybuchnąć przeistaczając się w otwarty konflikt na pełną skalę.

Powiedział również, że sytuacja uległa pogorszeniu w ciągu ostatnich pięciu/sześciu dni. Jeśli więc Ukraina nie wypełni co najmniej trzech pierwszych punktów porozumienia umory Mińsk-2, to w Donbasie wznowione zostaną działania wojenne.

Dodał, że w takim przypadku wina za jego rozpoczęcie będzie leżała po stronie Kijowa, ze względu na to, że republika ma prawo się bronić. Jednocześnie przestrzegł, że obie republiki mają zgromadzone wystarczające siły aby odpowiednio zareagować.

Ukraiński MON ujawnił informację, w jakiej wysokości uzyskał pomoc wojskową w okresie od 01.01.2014 do 15.07.2016 roku otrzymała Ukraina od zagranicznych przyjaciół dla swoich sił zbrojnych.

Łączna kwota pomocy w tym okresie wynosiła 164176754 dolary, w tym z Polski wartość tej pomocy osiągnęła sumę 5421745 dolarów (czyli około 25 mln złotych):

Na stronie Poroszenki w Twitterze zamieszczono zdjęcia nowych plastikowych dowodów osobistych, jakie niebawem mają zostać wprowadzone na Ukrainie:

Natomiast żony ukraińskich górników odpowiedziały na to tak:

Na koniec kilka zdjęć:

Gorłówka- chłopiec i pozostałości jego domu.

https://web.facebook.com/ivan.prikhodko.9/posts/1059987840717149

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

121 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 4.08.2016r.- 530 dzień od nowego rozejmu.

 1. Żadne to jest fakt, że polskie bandersyny sa sterowane przez ober banderowca Tymę , ze Związku Ukraińców /banderowców/ w Polsce, Już ponad dwa lat walczę z tą zarazą no forum Omletu, a czasu mam dużo , bo jestem 70-cio letnim emerytem, to i moja wiedza na ten temat jest większa ! Pozdrawiam

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Adnovum, dziękuję za trafny – jak zwykle komentarz wstępniaka. Moja uwaga formalna – słowo ” mniejszości” – komu, czemu – ” mniejszościom ” a nie ” mniejszością”.
  Lapsus który Ci się powtarza.
  …… Ku chwale Ojczyzny, albo na zdrowie …..:).

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Historii o emerycie z obwodu ługańskiego, co to w bańce z miodem przyniósł na ukraiński tzw. blokpost ładunek wybuchowy, który nastepnie zdetonował ciąg dalszy. Jak się okazuje dopisał go (wielokrotnie przeze mnie cytowany) ukraiński „wolontariusz ATO” Jurij Kasjanow, który napisał że, emeryt dokonał tego w zemście za bandycką tzw. operację pacyfikacyjną przeprowadzoną w Stanicy Ługańskiej w styczniu 2015 roku przez zwyrodnialców z tzw. roty specjalnej MSW Ukrainy „Tornado”, których sądzi się dzisaj w Kijowie…
  http://www.politnavigator.net/raskryta-pravda-o-pensionere-vzorvavshem-ukrainskikh-soldat-pri-pomoshhi-banki-s-mjodom.html

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Jeden z dowódców sił Republiki Donieckiej, „Achaz’ (d-ca Brygady „ПЯТНАШКА „) ocenił sytuację na „froncie”. Według niego, Kijów prze do zaostrzenia sytuacji, ponieważ potrzebuje wojny, z kolei republiki noworosyjskie chcą pokazać opinii międzynarodowej że chcą pokoju i są gotowe do zwarcia kompromisu. Jenak sa także przygotowane do walki i to nie tylko w obronie, ale także do działań ofensywnych. I takie tez zostaną podjęte jeżeli Kijów podejmie regularna ofensywę;
  http://www.politnavigator.net/komandir-pyatnashhei-abkhaz-poroshenko-ne-stesnyayas-otpravlyaet-na-ubojj-dazhe-mertvye-dushi.html

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Było już linkowane, ale teraz wersja w języku polskim…

  Na Ukrainie wzrasta ilość zachorowań dzieci na gruźlicę. Wszystko z powodu braku szczepionek BCG. Państwo przestało kupować ten preparat już trzy lata temu.
  O sytuacji alarmują lekarze:
  „Statystyki z ostatniego półrocza pokazują, że z 26 chorych na gruźlicę różnego typu, połowa z nich jest w wieku poniżej czterech lat.” – skomentowała Ludmyła Czernyszewa, dyrektor dziecięcego szpitala przeciwgruźliczego w Zaporożu.
  „Nie ma nawet o czym rozmawiać, ponieważ w 2014 roku otrzymaliśmy 1% zapotrzebowania na szczepionki BCG. Zaledwie jeden procent. W tym roku, na dzień dzisiejszy nie ma szczepionek w ogóle!” – poinformowała dyrektor departamentu ochrony zdrowia administracji państwowej Zaporoża, Wiktoria Kłymenko.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/7136-na-ukrainie-odnotowano-smiertelny-deficyt-szczepionek-przeciwko-gruzlicy.html

  Polubione przez 4 ludzi

  • w związku z tym wątkiem inny cytat z artykułu.

   „W obwodzie lwowskim, w którym również nie ma szczepionek BCG, niektórzy rodzice zabierają chore dzieci i jadą do sąsiadującej Polski.
   Krystyna, mama dwumiesięcznego Pawlika, na razie się zastanawia.
   „Po pierwsze, potrzebna jest wiza. Mnie się skończyła. Po drugie, trzeba jechać w tym upale autobusem z miesięcznym dzieckiem na rękach. Jestem gotowa zapłacić za tę szczepionkę, byle tylko można ją było znaleźć na Ukrainie.” – skarży się mieszkanka Lwowa, Krystyna Kokot.”

   Komentarz: Z tekstu wynika, że szczepionki w prywatnych klinikach są , ale kosztują (450 hrywien- w innej części artykułu). Tymczasem jazda z chorym dzieckiem do Polski (gdy ma się wizę!) oznacza nie mniej ni więcej, że „pomysłowi” Ukraińcy postanawiają leczyć swoje dzieci w Polsce (darmowa opieka zdrowotna).
   Kurde prorok jaki ze mnie czy co- rok temu pisałem ,że będziemy w Polsce leczyć za darmo Ukraińców (cywili, żołnierzy leczymy od dawna) i się sprawdziło…

   Polubione przez 6 ludzi

 6. Kółko rolnicze 🙂

  Pozytywna wiadomość dla Ukrainy…

  Ukraińscy rolnicy do 1 sierpnia zebrali plony z obszaru 8,1 miliona ha (84% prognozy), gromadząc 31 milionów ton zbóż.
  Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności, pisze agencja UNIAN.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/7121-ukrainscy-rolnicy-zebrali-juz-31-milionow-ton-zboz.html

  negatywne…

  Rekordowe zbiory zbóż w Rosji są coraz bardziej prawdopodobne. W ubiegłym roku w Rosji zebrano 104,8 mln ton zbóż.
  http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rekordowe-zbiory-zboz-w-rosji-coraz-bardziej-prawdopodobne,65287.html

  Polscy rolnicy nie chcą zboża z Ukrainy
  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1648960,Import-zboz-z-Ukrainy-Jest-problem-czy-nie

  Polubione przez 5 ludzi

  • ad. polscy rolnicy:
   W sezonie 2015/16 Instytut Ekonomiki Rolnictwa szacował import zbóż ogółem na 6,1 mln ton, eksport na 4,6 mln ton, czyli mamy nadwyżkę eksportu nad importem – wyjaśnia rozmówczyni.
   // ja przepraszam ale czy to jest tzw. kreatywna statystyka czy rozmówczyni obijała się w szkole na matmie?

   Polubione przez 4 ludzi

 7. Dodam zanim pójdę do sklepu 😛
  Polska jest potęga gazową no i basta!
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło współpracę z ukraińską spółką Eru Trading w zakresie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę, poinformowała spółka. Finalnymi odbiorcami gazu ziemnego są odbiorcy przemysłowi na rynku ukraińskim.
  http://forsal.pl/artykuly/965352,pgnig-rzuca-wyzwanie-gazpromowi-rozpoczyna-dostawy-gazu-na-ukraine.html
  Tymczasem „ciocia wiki” podaje
  Polskie wydobycie i konsumuje gazu ( na samym dole tabelki z prawem strony)
  – produkcja: 2,1 mld m³
  • konsumpcja: 11,5 mld m³
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski
  Resztę prosze sobie samemu dopowiedzieć 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 8. wklejam po całości 🙂

  Od jutra przez cały weekend w Łucku odbywać się będzie jubileuszowy, 10. festiwal „Bandersztat”. Słowo Bandersztat oznacza Lwów (z niemiecka – miasto Bandery), a w szerszym znaczeniu zachodnią część Ukrainy, matecznik banderowców gdzie notują oni najwyższe poparcie. Jak określają organizatorzy jest to „przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne przepełnione patriotyzmem i ukraińskością”. Podstawą jego są występy zespołów muzycznych (jedną z gwiazd tego roku jest zwyciężczyni konkursu Eurowizji – Jamala). Nie braknie jednak warsztatów poetyckich i artystycznych, zawodów sportowych i przeglądów filmowych. Gościem imprezy jest regularnie poseł do Rady Najwyższej Ukrainy – Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycza, dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii. W 2011 r. na wiecu we Lwowie Jurij Szuchewycz wraz z Rostysławem Nowożencem wzywał do przyłączenia do Ukrainy zamieszkiwanych przez Ukraińców ziem znajdujących się m.in. w Polsce: „Łemkowszczyzny”, Nadsania, Chełmszczyzny i Podlasia.
  http://www.dzienniknarodowy.pl/1959/ukraina-jutro-na-wolyniu-zaczyna-sie-festiwal-ba/
  Komentarz: Polecam zdjęcia…

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Jak doradca d/s PR szefa partii „Blok Poroszenki” na terenie obwodu mikołajowskiego, Jurija Birjukowa, okazął się byc „opołczeńcem” i „rosyjskim nacjonalistą” (współpracującym z „nacjonalistyczną” organizacją ‚Ruskij Centr”) Aleksandrem Nojniecem;
  http://podrobnosti.mk.ua/2016/07/15/piarschik-glavy-nikolaevskoy-bpp-aleksandr-noynec-okazalsya-storonnikom-russkogo-mira.html
  A tu niespodzianka, czyli „coming out” Aleksandra Nojnieca w którym zdradza że ‚W 25 % jest Ukraińcem, a 75 % Żydem”, a cała jego „działalność” związana z tzw. rosyjską wiosną miała na celu zdyskredytowanie całego ruchu i była uzgodniona z ówczesnym szefem ukraińskiej bezpieki Naliwajczenką…
  http://gwinplane.livejournal.com/3236064.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Witam

  Proszę wybaczyć moje ostatnie gościnne występy. Obiecuję trzymać nerwy na wodzy.

  Ja tylko na temat „małego ruchu” polskich(?) władz, który niestety w moim regionie zaczyna być na prawdę odczuwalny i może niebawem spowodować sporo nieodwracalnych szkód. Na prawdę źle to wygląda 😦

  http://gazetaolsztynska.pl/374786,Koniec-malego-ruchu-granicznego-Umowa-wrocila-tylko-z-Ukraina.html

  Polecam pełne goryczy komentarze. Zwłaszcza ten jest niepokojący (nie wiem tylko czy to prawda):

  „A, jeszcze jedno do mnie dotarło przedwczoraj; w czerwcu zapowiedziano zwolnienia wśród pracowników służby celnej (czy celników, nie wiem). Teraz już wszystko się składa w jedną całość… Myślę, że MRG nie powróci. Czekać tylko, aż mieszkańcy terenów przygranicznych wyjdą na ulice. Bo, że kaliningradczycy nie ośmielą się protestować, to jasne. Po cichu liczą na nas.”

  P.S. Jako, że diaspora ukraińska u nas całkiem spora, nie brak i pełnych satysfakcji komentarzy.

  Wśród nich często pada argument przemytu paliwa. Wierzcie mi, że to nie tak. Mój region o walorach wybitnie turystycznych przyciąga sporo zamożnych wczasowiczów – głównie z Warszawy. Ceny niestety – zwłaszcza w letnie miesiące idą w górę. Miejscowa biedota musi szukać oszczędności. Jedna z nich jest zakup taniego paliwa.

  Gdy chodziłem do liceum, z większości okolicznych wiosek proletariat – uczący się i pracujący – mógł bez problemu dojechać do większych ośrodków PKS-em. Dziś przystanki autobusowe porasta mech a żywiciele rodzin przebijają się do miast zdezelowanym autem, robiąc ściepę na kurs (jeśli w danej dziurze luksus stałej pracy posiada kompletna obsada auta). Zatankowanie takiego auta na stacji benzynowej w Polsce z punktu podnosi jego wartość o dobre 30%. Nie każdego na to stać.

  Mały ruch graniczny to na prawdę duża rzecz dla tego regionu,i dla przedsiębiorców i dla maluczkich.

  P.P.S. Często jeżdżę samochodem z Olsztyna do Olsztynka do mojej matki. po drodze zabieram czasami kobiety, które pracują w przetwórni krewetek w znajdującej się na trasie Stawigudzie. Zapach nie do pozbycia się (w aucie utrzymuje się ze 2 dni). Dziewczyny rano o 5.30 na kamasz dostają się z Olsztynka na obwodnicę na stopa. Potem harówa w smrodzie. I z powrotem na stopa. Oczywiście, żadna niema stałej umowy. Kończy się okres śmieciówki – won na jagody, albo na kurki (jak jest akurat sezon).

  Pozdrawiam wszystkich, szczególnie Panią Ariadę

  Polubione przez 7 ludzi

  • Dziekuję za pozdrowienia. W przepięknym regionie Pan mieszka.

   Dziś przypadkowo (gdyż nie oglądam wiadomości TVP, ale telewizor był włączony) usłyszałam w TVP o dalszym zawieszeniu przez Polskę umowy o MRG z obwodem kaliningradzkim. Jako uzasadnienie podano względy bezpieczeństwa państwa przywołując wojnę w Donbasie i jako pozytywny przykład zabezpieczania się innych państw przed agresją Rosji pokazano zasieki postawione na granicy przez Estonię.
   Musiałam wyjść na balkon odreagować, obrywając przekwitnięte kwiatki.

   Dla tych prymitywnych, zadufanych w sobie władców obecnej Polski nadarzyła się okazja, że mogą o czymś zadecydować w stosunkach polsko-rosyjskich i będą nadal tym faktem upojeni. Nieważne, że ze szkodą dla Polaków. Niewykluczone też, że ŚDM to była okazja, aby na zawsze zerwać umowę z Rosją. Chyba nawet linkowałam wypowiedzi o braku powodów do zawieszenia umowy.

   Bardzo, bardzo żal ludzi, których egzystencja – nie bogactwo, ale właśnie egzystencja zależała od przybyszów z Rosji. Czytałam wypowiedzi przedstawicieli lokalnych władz (m.in. Braniewa), że byt wielu miejscowości jest uzależniony właśnie od turystów czy klientów z Rosji.

   Pozdrawiam

   Polubione przez 5 ludzi

 11. Potwierdzają się informacje podawane przez stronę noworosyjską. Przedstawiciel Sił Zbrojnych Republiki Donieckiej Eduard Basurin poinformował że około 20 ‚bojców ATO” ze stacjonującej w rejonie Awdijewki 58 Brygady Piech. Zmotoryzowanej zostało zabitych lub rannych w wyniku błędu artylerzystów ze stacjonującej w pobliżu ukraińskiej brygady artylerii;
  http://antifashist.com/item/korrektirovshhik-vsu-pod-avdeevkoj-obezvredil-20-kievskih-silovikov.html
  A tu piszą o tym media prokijowskie, tłumacząc jednak to że „bojcy ATO” zostali ostrzelani od tyłu, tym że większość mieszkańców tych terenów to „stronnicy separatystów”, a także że sami „bojownicy separatystów” ukrywają się w domach mieszkalnych udając ich mieszkanców;
  http://ru.tsn.ua/ato/v-marinke-po-ukrainskim-voennym-otkryli-ogon-s-tyla-685127.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Prokurator Generalny Ukrainy Jurij łucenko chce na świadka oskarżenia w sprawie byłego przewodniczącego Partii Regionów Jefremowa powołać bandytę oraz dewianta , członka tzw. roty specjalnej MSW Ukrainy ‚Tornado’ (dokładnie ‚zastępcę dowódcy”) Nikołaja Cukura. Ps. Na zdjęciach w środku artykułu przedstawiono „relaksującego się przed walką” „dowódcę” tej bandy, notorycznego kryminalistę Rusłana Oniszczenkę (Uwaga 18+)…
  http://antifashist.com/item/lucenko-golovu-ne-lomal-ubijca-cukura-stal-glavnymobvinitelem-eks-regionala-efremova.html

  Polubienie

 13. Ukraiński portal poinformował o skarżących się na grabieże i bezprawie „bojców ATO” mieszkańców „wyzwolonej” Krasnohoriwki. Według ich słów od lata 2014 roku nie mogą dostać sie do własnych domów oraz mieszkań „okupowanych” przez „niezwyciężoną armię kijowską”, poinformowali takze o tym ze te mieszkania które „bojcy” opuszczaja są zdemolowane (m.in. powybijane okna i powyrywane z futryn drzwi) oraz doszczętnie ograbione (giną nawet gniazdka elektryczne). Kiedy próbuja sie dostac do własnych lokali, odganiaja ich groząc bronią „bojcy ATO”;
  http://hromadskeradio.org/news/2016/08/04/u-nas-vybyti-dveri-v-kvartyrah-nagazheno-meshkanka-krasnogorivky

  Polubienie

 14. Witam z wieczora! Nie wiem czy wszystko doczytałem – DZIĘKUJĘ! – więc proszę o wybaczenie jeżeli „cuś” już było…

  Na początek o dynamice płac na UPAdlinie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46819%2Fall
  .http://cs626316.vk.me/v626316342/23927/SZ4C4gqdIwA.jpg

  Społeczeństwo przecina opony zmierzającym na front samochodom wojskowym
  http://antifashist.com/item/na-hersonshhine-epidemiya-vreditelstva-ukrainskim-voennym-karatelyam-rezhut-shiny-probivayut-radiatory-i-portyat-toplivo.html#ixzz4GNBHY4pg
  .https://youtu.be/iiOKeA4jjxQ

  I rozbija szyby w autach „patriotów”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46797%2Fall
  .http://cs604331.vk.me/v604331338/22a14/ZE6t054G7zI.jpg
  .http://cs604331.vk.me/v604331338/22a1d/G9fo73GOdNo.jpg

  Mem do czytania o Polsce
  .http://cs604330.vk.me/v604330840/2475b/xBlsR5fwHl0.jpg

  Co w praktyce oznacza to że UPAdlina nie chce rosyjskiego ambasadora? Ano wprowadzenie wiz dla ukraińców!
  http://riafan.ru/543111-otkaz-prinyat-rossiiskogo-posla-mozhet-oznachat-vvedenie-viz-dlya-ukraincev
  .https://youtu.be/24zO-ibR0lQ

  Podczas gdy Pani Natalia wzięła urlop bo bierze udział w wyborach – jest nowy prokurator Krymu
  .http://vognebroda.net/ispolnyayushchim-obyazannosti-prokurora-kryma-naznachen-andrey-fomin

  Pani Natalia Pokłońska wsiadła na kombajn
  https://russian.rt.com/article/315306

  Mem!
  .http://cs631321.vk.me/v631321636/12ee9/ThU-M51e6TQ.jpg
  Angielscy uczeni odkryli że bojec ATO ma bardzo bogate wnętrze! Nerka – 40 tysięcy USD, Serce 100 tysięcy USD itd…

  I jeszcze jeden mem bardzo ukraiński
  .http://cs604431.vk.me/v604431594/1e3e6/knmJe5W3QRk.jpg

  Pan Zacharczenko wręcza paszporty DNR
  http://news-front.info/2016/08/04/aleksandr-zaxarchenko-vruchil-pasporta-dnr-voennosluzhashhim/
  .https://youtu.be/Hv33FLYSY6k

  Mem!
  .http://cs630616.vk.me/v630616343/39b79/wYdldZqkRCI.jpg
  Absolutna większość ukraińców liczy na to, że trzeba jakos przeżyć. Potem albo staną się częścią Jewropy albo przyjdzie Rosja i ich uratuje

  Parszywosekciarze żądają wyrzucenia z pracy niewidomego wykładowcę
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46799%2Fall
  .http://cs626719.vk.me/v626719119/1c3cc/tDCDJoBghkU.jpg
  .https://youtu.be/mY8eTsxoE08
  .https://youtu.be/YDDTeXxjwDI

  http://vk.com/brusek?z=video15216916_171482938%2F1d1086fa9663198f5b%2Fpl_post_15216916_13453
  (18+) Бойцы ополчения Новороссии: РУССКИЕ СВОИХ НЕ БРОСАЮТ!

  Mem!
  .http://cs626527.vk.me/v626527929/20c09/pjnqGxBLJLg.jpg
  Dolar już po 25, benzyna po 23, „komunałka” +200%, gaz +300%. Nie rozumiem przeciwko komu USA i Unia sankcje wprowadzili?

  O „dokładności” ukraińskiej artylerii – tajemnice wyjaśnia Connor
  http://john-connor85.livejournal.com/155737.html

  Historyczna mapa Noworosji
  .http://cs631716.vk.me/v631716513/39fe4/U2Wt2omVKsM.jpg

  W DNR powstało „pod klucz” kolejnych 18 domków jednorodzinnych
  http://dan-news.info/obschestvo/xozyaeva-stroyashhixsya-pod-klyuch-18-chastnyx-domov-v-donecke-vyberut-nazvanie-dlya-svoej-ulicy-mer.html

  .http://cs604431.vk.me/v604431594/1e868/pcgY7uMrZUc.jpg
  Jest ZYCIĘSTWO!!!! Kijów – według zachodnich mediów – został uznany za seksualną stolice EUropy!

  OT – przed rocznicą Śmierci Aurora Małego Księcia
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_46777%2Fall

  .http://cs633223.vk.me/v633223345/4747c/8tPvTIzvi8A.jpg
  Jak zakończyć debilizm ukraińców? Zabronić dwóch słów! „Putin” i „Rosja”

  Na dobranoc OT turystyczne
  .https://youtu.be/KMZLYW2CHNE
  Dzika Rosja. Soczi
  „Отдых в России”
  Сочи.Тисо-самшитовая роща.

  Mem na dobranoc!
  .http://cs637325.vk.me/v637325287/45c4/2g4lwZVbrLk.jpg

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.