Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2016r.- 548 dzień od nowego rozejmu.


Pod takim znakiem organizacji nazistowskiej hitlerowskich Niemiec „Hitlerjugend”, prezentowała się jedna z ukraińskich doborowych jednostek bojowych, biorąc udział w paradzie z okazji ukraińskiego Dnia Niepodległości.

Oczywiście tego prezydent Polski- a więc kraju tak okrutnie doświadczonego przez niemieckich jak i ukraińskich zbrodniarzy w czasie II Wojny Światowej- Andrzej Duda nie widział, albo nie chciał dostrzec, czy też nawet może, z braku dostatecznej wiedzy, jak i wiedzy jego licznego grona doradców był nieświadomy w czym on uczestniczy i swą osobą, jako głowy państwa- promuje.

Powiedział za to te oto słowa:

„W czasie parady wojskowej, dzisiaj, kiedy maszerowały oddziały, a w nich żołnierze, którzy walczą dzisiaj o wolność, w obronie niepodległości Ukrainy, widziałem scenę, która ścisnęła moje serce. Na telebimie pokazano kobietę w objęciach młodej dziewczyny, która płakała. Myślę, że była to matka, która straciła syna”

Tak więc pod znakiem janczarów Hitlera, w Kijowie z okazji tamtejszego święta Niepodległości uczestniczyli żołnierze ukraińskich formacji zbrojnych, wśród których znajdą się i tacy, których matki może będą też już niedługo opłakiwać, a nad czym użalił się mocno, z powodu „ściśnięcia serca”- prezydent Polski Andrzej Duda.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend

A tak w ogóle Andrzej Duda stał się ostatnio bardzo nad aktywny, bo niemalże bezpośrednio z defilady z Kijowa udał się do Dubrownika, gdzie usiłuje stworzyć poszerzoną ideę „międzymorza” o pomysł „trójmorza”:

„Wyzwaniem dla regionu ‚trójmorza’, które bezpośrednio dotyka większości naszych państw, jest dominacja jednego dostawcy surowców energetycznych. Stan ten rodzi oczywiste zagrożenia, których wszyscy jesteśmy świadomi, o których wielokrotnie już rozmawialiśmy”.

I oczywiście na to wyzwanie Andrzej Duda znalazł bardzo proste rozwiązanie, rozwijając połączenia energetyczne, tak aby zapewnić realną dywersyfikację dostaw energii:

„Flagowym projektem, którego realizacja bez wątpienia zmieni oblicze sektora energetycznego w naszym regionie, w regionie Europy Środkowej, jest korytarz gazowy Północ-Południe łączący działający już terminal LNG w Świnoujściu z terminalem na chorwackiej wyspie Krk” – powiedział prezydent.

A wszystko to się działo podczas forum państw „trójmorza”, czyli Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego.

Jak widać obecna ekipa rządząca w Polsce ma nieograniczone apetyty i może idea „trójmorza” zostanie rozszerzona przy udziale Finlandii Norwegii do formatu „czteromorza”?

Mnie osobiście się wydaje, że „czwórmorze” brzmi dumniej i dostojniej niż „trójmorze”.

Pomysł został rzucony, teraz poczekajmy czy ktoś go przechwyci i zacznie wcielać w życie, bo przecież nie od parady mamy, pod szefostwem Waszczykowskiego, dyplomatów, którym żaden problem i zadanie nie jest straszne.

O nad aktywności polskiego prezydenta świadczy też fakt, że jeszcze nie zdążył złapać dobrze oddechu po przylocie do Dubrownika, a już zaczął nas uspokajać jak wzorowy ojciec narodu.

A wszystko to, z powodu histerii w jaką wpadł szef MON, gdy się dowiedział, że o przeprowadzeniu przez rosyjskie siły zbrojne nadzwyczajnych ćwiczeń sprawdzających ich gotowość bojową.

MON po, w trybie nadzwyczajnym zwołanej naradzie,  wydało w tej sprawie  swoje oficjalne stanowisko:

„Sprawdzenie gotowości bojowej armii Federacji Rosyjskiej można traktować jako kolejną prowokacyjną próbę wywarcia presji na Zachód przed spotkaniem grupy 20 najbogatszych państw – napisano na stronie MON. – Sytuacja jest przez polskie Siły Zbrojne stale monitorowana. Meldunki na bieżąco otrzymuje Prezydent RP, Premier i Minister Obrony Narodowej. Pozostajemy również w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami” – zapewnił rzecznik MON i prawa ręka ministra Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz.

W reakcji na taką bezpardonową odpowiedź szefostwa MON i dowództwa naszych sił zbrojnych, jak już wspomniałem wyżej, musiała głos też zabrać kancelaria prezydenta RP jak i on sam.

Tym razem sygnał stamtąd płynący był, o dziwo łagodzący i tonujący stanowisko przedstawione przez MON:

„Jesteśmy w stałym kontakcie z dowództwem wojskowym w Warszawie. Sytuację trzeba monitorować. To, co dzieje się dzisiaj także w relacjach wojskowych między Rosją i państwami naszej części Europy, to także do pewnego stopnia gra emocji i ważne, by tym emocjom nie ulegać, tylko by sytuację analizować i na nią odpowiednio reagować. Tę czujność i tę gotowość do reagowania strona polska, pan minister Macierewicz z dowództwem wojskowym zachowuje, a pan prezydent jest o tym informowany”– zakomunikował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Kolejny po nim zabrał głos sam prezydent, mówiąc że:

„Nie jest to coś, co byłoby absolutnie nadzwyczajne, są prowadzone ćwiczenia, ich elementem mogą być również alerty bojowe – skomentował dzisiaj manewry sił rosyjskich prezydent Andrzej Duda. – Bez emocji, natomiast z dużą uwagą to obserwujemy, jesteśmy w kontakcie z sojusznikami (…) W jakimś sensie jest to na pewno związane z zaplanowanymi, wcześniej zapowiedzianymi ćwiczeniami wojsk rosyjskich. Ja podchodzę do tego spokojnie i bez żadnych emocji, i takie podejście zalecam. Jestem w stałym kontakcie z ministrem Macierewiczem i z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Jesteśmy generalnie w stałym kontakcie z kwaterą główną NATO w Brukseli, jesteśmy członkiem Sojuszu, podejmujemy decyzje razem i razem działamy. To jest kwestia podejścia bez emocji i stałego monitorowania sytuacji”.

Jak widać z powyższego zaczyna się powoli ujawniać podział ról jakie pełnią minister MON i prezydent Duda, gdzie ten pierwszy jest złym policjantem- straszącym nawałą rosyjską społeczeństwo polskie, i ten drugi, który ma być tym dobrym policjantem uspokajającym zestrachane społeczeństwo.

Może też być tak, że obaj ci panowie uprawiają zupełni przeciwstawną sobie politykę, co może nagle obrócić się z glorii chwały polskiego oręża pod szefostwem Antoniego Macierewicza w jego nędzny powrót do siermiężnej rzeczywistości pod innym kierownictwem.

No chyba, że rzeczywiście ktoś już wcześniej zaplanował wciągnięcie Polski w konflikt militarny z Rosją- wtedy to przyszłość będzie się rozwijała po myśli Antoniego Macierewicza i jego misiaka. Ale nie sądzę, że świat już tak oszalał, że chce popełnić samobójstwo.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym nadal ukraińskie wojsko wykazywało podwyższoną aktywność militarną wzdłuż linii frontu w Donbasie.

I tak, już w godzinach popołudniowych (od około 15:30) ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy ostrzał terenu stacji uzdatniania wody w Doniecku.

Ponadto, przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz czołgów, w godzinach pomiędzy 19:00, a 01:10 ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał w rejonie Jasinowata wieś Mineralnoje, donieckiego lotniska, zachodnich obrzeży Doniecka we wsiach Aleksandrowka, gdzie została uszkodzona główna linia energetyczna i Trudowska, Jelienowki i Jasnoje koło Dokuczajewska oraz okolice Sachanki, Leninska i Komiternowa koło Nowoazowska.

Łącznie na teren kontrolowany przez powstańców, spadło 185 pocisków moździerzowych kaliber 120 i 82 mm oraz 21 pocisków artyleryjskich kaliber 122 mm i 39 wystrzelonych z czołgów.

Walki toczyły się w rejonie donieckiego lotniska, na wschodnim przedpolu Awdiejwki, koło Aleksandrowki i Marinki-na zachodnich obrzeżach Doniecka w rejonie trasy zaporoskiej, oraz w rejonie Szirokina, Krasnogorowki, Starognatowki i Nowogrigoriewki na południowym odcinku frontu.

Poza tym, okazało się, że w wyniku przedwczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko rejonu miejscowości Zajcewo, na północnych obrzeżach Gorłówki, została zabita jeszcze jedna kobieta, co daje bilans dwóch zabitych cywilów i dodatkowo czerech, którzy zostali ranni.

Na koniec tego wątku jeszcze film dokumentujący odgłosy nocnych walk toczących się w okolicy Awdiejewki:

I jeszcze dwa filmy dokumentujące skutki wczorajszego ostrzelania przez ukraińskich żołnierzy Gorłówki:

***

„Od czasu zarzucenia bezpodstawnych oskarżeń przeciwko Ukrainie o panowaniu podjęcia działań dywesryjno-sabotażowych w okupowanym Krymie, pomiędzy prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko i rosyjskim prezydentem Władymirem Putinem nie było żadnych bezpośrednich kontaktów. Także po dniu 7 sierpnia 2016 roku i nie było żadnych kontaktów pomiędzy kancelariami prezydentów Ukrainy i Rosji”– takie oświadczenie wydało wczoraj biuro kancelarii prezydenta Petro Poroszenko.

Przypomnę, że 11 sierpnia prezydent Ukrainy polecił MSZ, aby zainicjowały rozmowy z przywódcą Rosji, a co on odpowiedział, że w świetle usiłowania dokonania aktów sabotażu, udaremnionych przez FSB, prowadzenie rozmów  w formacie normandzkim nie ma dalszego sensu.

Jak widać, mimo formalnego nie zerwania stosunków dyplomatycznych Rosji z Ukrainą, praktycznie zostały one zerwane, gdyż Rosja przestała traktować Ukrainę jako wiarygodnego partnera.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- zorganizowano kolejną wystawę obrazów w narodowym muzeum sztuki pt. „Dar miasta: I. Sziszkin, I. Ajwazowskij, Z. Sierebriakowa”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Reklamy

94 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2016r.- 548 dzień od nowego rozejmu.

 1. Szef Narodowego Komitetu Olimpijskiego Ukrainy Siergiej Bubka podał przyczyny ‚katastrofy” olimpijskiej reprezentacji Ukrainy (zdobycie tylko 11 medali). Według Bubki sport to odbicie tego co dzieje się na Ukrainie, czyli kraju pogrążonego w wojnie i kryzysie ekonomicznym. Ukraińscy sportowcy utracili bazy treningowe na Krymie oraz infrastrukturę sportową w Doniecku i Ługańsku, wymiera takze pokolenie „sportowców trenowanych według systemu sportowego ZSRR”, a wchodzi pokolenie wychowanych już na niezależnej Ukrainie ze wszystkimi jej problemami i bolączkami;
  https://lenta.ru/news/2016/08/26/bubkaukrainerio/

  Polubione przez 5 ludzi

 2. W Nowoswietłowce (Republika Ługańska) odsłonięto pomnik upamiętniający trzech czołgistów sił noworosyjskich którzy polegli (dwóch zmarło w szpitalu z powodu odniesionych ran) w trakcie wypędzania z miejscowości okupujących ją ukraińskich spadochroniarzy oraz wspierających ich bandytów z tzw. batalionu ochotniczego „Ajdar’;
  http://www.politnavigator.net/v-novosvetlovke-na-luganshhine-otkryli-pamyatnik-trem-tankistam-pogibshim-v-neravnom-boyu-s-vsu.html
  Nowoswietłowka po wypędzeniu „bojców” z „niezwyciężonej armii kijowskiej”, sierpień/wrzesień 2014 roku;
  >https://www.youtube.com/watch?v=VuE41u1JMpQ
  >https://www.youtube.com/watch?v=3AocrZfCeWk
  „Działania wyzwoleńcze” tzw. batalionu ‚Ajdar w Nowoswietłowce…
  >https://www.youtube.com/watch?v=rMgI61MrkM4

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Dzień jak co dzień, awantury w siedzibie władz miejskich Odessy gdzie Miejscowe „szczere ukraińskie patrioty” z banderowskich „Swobody”, „Prawego sektora” i „klubu miłośników Sonderkommando AzoV” (tzw. korpus obywatelski) domagali się przemianowania nazw ulic na bardziej ukraińskie i patriotyczne;
  http://timer-odessa.net/news/besporyadki_v_merii_natsionalisti_pitayutsya_sorvat_obschestvennie_slushaniya_779.html

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Dobranoc i kilka linków…

  Dzień „niezależnośći” 🙂
  .https://youtu.be/R1dNpyd6bX4

  Najnoszey produkt myśli ukraińskiej, moździerz „Młot” juz trafił do Opołczenia gdzie go przerobią, porawią usterki i skierują we właściwą stronę!
  6 sztuk juz gotowe!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_49111%2Fall
  .https://youtu.be/bjuKEkvGas4

  W Szirokino ukry zastrzeliły wolontariusza ATO spod Lwowa
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_49110%2Fall

  .https://youtu.be/8mN_0YHbUOM
  Украинские бизнесмены: Просим лишить нас гражданства этой несчастной страны
  http://riafan.ru/549258-ukrainskie-biznesmeny-prosim-lishit-nas-grazhdanstva-etoi-neschastnoi-strany

  ROsjanie piszą o informacji z Kresów, króre piszą o ukraińcach
  https://cont.ws/post/355547

  W Ługańśku złapali szpiega i dywersanta
  .https://youtu.be/Xe0-8Um3TnU

  Zamachy, dywersanci, najemnicy http://tragediadonbasu.pl/zamachy-dywersanci-najemnicy/

  Szczęścia i pomyślności życzę! Jak ci w aucie…
  .https://youtu.be/kXy5Zi3y2b4

  Polubione przez 3 ludzi

   • W filmie jest opowiedziane że obie strony się kontaktują bo „ATO-wcy” przychodzą po jedzenie na strone Opołczenia. Te 6 sztuk zostało wymienionych na żywność a ukraińcy „rozpisali” je „w papierach” jako „straty”…
    Zgodnie z opisem z filmu – lufy są „poradzieckie” – pradopodobnie zakupione w „Pribałtyce” – reszta dospawana ale z materiałów które się do tego nie nadają…

    Polubione przez 2 ludzi

 5. Kolejny ukraiński policjant oskarżony o zabójstwo człowieka. Tym razem w obwodzie charkowskim aresztowano sierżanta policji oraz trzech jego „kolesi” (spoza służby) pod zarzutem śmiertelnego pobicia mężczyzny. Do zdarzenia miało dojśc pod koniec czerwca tego roku w jednym z lokali gdzie zamordowany świętował wraz z rodziną ukończenie studiów przez swoją córkę. Pijany policjant wraz z towarzyszącą mu trójka mężczyzn wszczął awanturę i skatował mężczyznę oraz jego zonę, ktora na szczęście przeżyła;
  http://ua1.com.ua/society/na-harkivshchini-policeyskiy-sadist-zabiv-lyudinu-nasmert-23607.html
  Strach się bać, nie wiadomo co gorsze na Ukrainie, czy być napadniętym przez bandytę, czy spotkać „funkcjonariusza prawa”…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ostrzeżenie przed prowokacją CIA/Mossad wobec Narodu Polskiego i Prezydenta Rosji Władymira Putina .Krótki zarys publikacji

  https://cont.ws/post/351223

  https://wiernipolsce1.wordpres

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl…,ostrzezenie-przed-prowokacja-cia-mossad-przeciw-rosji

  https://wiernipolsce1.wordpres

  http://wps.neon24.pl/post/1334…,pomocnik-aptekarza-nowym-szefem-mon-w-iiizydo-rp

  http://alexjones.pl/aj/aj-swia

  Reakcja Moskwy i Warszawy

  Rosja przeprowadziła ćwiczenia z gotowości bojowej .

  Szef MON Antoni Macierewicz wpadł w histerię , gdy się dowiedział o przeprowadzeniu przez rosyjskie siły zbrojne nadzwyczajnych ćwiczeń sprawdzających ich gotowość bojową.

  MON po, w trybie nadzwyczajnym zwołanej naradzie, wydało w tej sprawie swoje oficjalne stanowisko:

  „Sprawdzenie gotowości bojowej armii Federacji Rosyjskiej można traktować jako kolejną prowokacyjną próbę wywarcia presji na Zachód przed spotkaniem grupy 20 najbogatszych państw – napisano na stronie MON. – Sytuacja jest przez polskie Siły Zbrojne stale monitorowana. Meldunki na bieżąco otrzymuje Prezydent RP, Premier i Minister Obrony Narodowej. Pozostajemy również w stałym kontakcie z naszymi sojusznikami” – zapewnił rzecznik MON i prawa ręka ministra Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz.

  W reakcji na taką bezpardonową odpowiedź szefostwa MON i dowództwa naszych sił zbrojnych, jak już wspomniałem wyżej, musiała głos też zabrać kancelaria prezydenta RP jak i on sam.

  Tym razem sygnał stamtąd płynący był, o dziwo łagodzący i tonujący stanowisko przedstawione przez MON:

  „Jesteśmy w stałym kontakcie z dowództwem wojskowym w Warszawie. Sytuację trzeba monitorować. To, co dzieje się dzisiaj także w relacjach wojskowych między Rosją i państwami naszej części Europy, to także do pewnego stopnia gra emocji i ważne, by tym emocjom nie ulegać, tylko by sytuację analizować i na nią odpowiednio reagować. Tę czujność i tę gotowość do reagowania strona polska, pan minister Macierewicz z dowództwem wojskowym zachowuje, a pan prezydent jest o tym informowany”– zakomunikował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

  Kolejny po nim zabrał głos sam prezydent, mówiąc że:

  „Nie jest to coś, co byłoby absolutnie nadzwyczajne, są prowadzone ćwiczenia, ich elementem mogą być również alerty bojowe – skomentował dzisiaj manewry sił rosyjskich prezydent Andrzej Duda. – Bez emocji, natomiast z dużą uwagą to obserwujemy, jesteśmy w kontakcie z sojusznikami (…) W jakimś sensie jest to na pewno związane z zaplanowanymi, wcześniej zapowiedzianymi ćwiczeniami wojsk rosyjskich. Ja podchodzę do tego spokojnie i bez żadnych emocji, i takie podejście zalecam. Jestem w stałym kontakcie z ministrem Macierewiczem i z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Jesteśmy generalnie w stałym kontakcie z kwaterą główną NATO w Brukseli, jesteśmy członkiem Sojuszu, podejmujemy decyzje razem i razem działamy. To jest kwestia podejścia bez emocji i stałego monitorowania sytuacji”.

  Jak widać z powyższego zaczyna się powoli ujawniać podział ról jakie pełnią minister MON i prezydent Duda, gdzie ten pierwszy jest złym policjantem- straszącym nawałą rosyjską społeczeństwo polskie, i ten drugi, który ma być tym dobrym policjantem uspokajającym zestrachane społeczeństwo.

  Może też być tak, że obaj ci panowie uprawiają zupełni przeciwstawną sobie politykę, co może nagle obrócić się z glorii chwały polskiego oręża pod szefostwem Antoniego Macierewicza w jego nędzny powrót do siermiężnej rzeczywistości pod innym kierownictwem.

  No chyba, że rzeczywiście ktoś już wcześniej zaplanował wciągnięcie Polski w konflikt militarny z Rosją- wtedy to przyszłość będzie się rozwijała po myśli Antoniego Macierewicza i jego misiaka. Ale nie sądzę, że świat już tak oszalał, że chce popełnić samobójstwo.

  za źródlo : https://adnovumteam.wordpress….

  PS. W istocie rzeczy ostatnio, w krótkich odstępach czasu , w okupowanej Polsce przez reżim , idący na smyczy syjonistycznej Ameryki, mieliśmy do czynienia z dwoma próbami prowokacji . O ile pierwsza była skierowana wobec Rosji i miała na celu wywołanie konfliktu polsko-rosyjskiego , to celem tej drugiej było wywołanie zamieszek w Polsce , w tym puczu w wojsku.

  Na szczęście obie te próby prowokacji zostały w zarodku stłumione . Stało się to w dużej mierze dzięki mojemu demaskatorskiemu artykułowi umieszczonemu przez mnie na rosyjskiej platformie społecznościowej KONT i natychmiastowej reakcji na niego ze strony rosyjskich służb specjalnych , które ten temat podjęły i go upubliczniły na świecie min. na chińskich i arabskich serwerach. Pod tym artykułem znajduję się też podziękowanie dla mnie za ten sygnał. Dla mnie – jako byłego pracownika kontrwywiadu wojskowego – jasnym jest to, iż za tym podziękowaniem wobec mnie konkretnej osoby stoją rosyjskie służby specjalne, cytuję :

  „Михал Яжыньски, спасибо. Интересно, конечно. Но Вами могут быть заинтересованы эти спецслужбы, и не поздоровится. Не боитесь? „ /tłum .własne : Michał Jarzyński dziękuję. Oczywiście interesujące. Wami /czyli mną/ mogą być zainteresowane służby specjalne i nie będą z tej sytuacji zadowolone . Nie boicie się ? /

  Moja odpowiedź , cytuję :

  „Bym się bał gdybym tego nie zrobił , a teraz niech oni się boją. Oni liczą się tylko z mocniejszymi od nich zawodnikami , słabymi gardzą , pomiatają i mają ich w d…e. Wydaje mi się, iż zrobiłem to w ostatnim momencie przed planowaną akcją tzw. „rzutem na taśmę”. Ciekaw jestem co oni teraz zrobią za ruch. . Zostali przecież publicznie zdemaskowani zanim udało im się wyciągnąć jeszcze pistolet z kabury.

  Sytuacja ta unaocznia nam jak niebezpieczny dla Polski i Polaków , ale też dla pokoju na świecie jest marionetkowy agenturalny wobec Ameryki i Izraela uplasowany przez nich w Polsce reżim.

  Akurat to ,że Antoni Macierewicz po fakcie dekamuflażu /dekonspiracji tych prowokacji /akcji pod fałszywą flagą/ dostał histerii wcale mnie nie dziwi. Przecież jego zachodni mocodawcy tak mu ufali , a on spartaczył powierzoną mu przez nich robotę, a w zasadzie akt dywersji i międzynarodowego terroryzmu za który zarówno on jak i cala władza w Polsce powinni ponieść międzynarodową odpowiedzialność jako za działanie przeciwko pokojowi na świecie.

  Wydaje mi się , iż histeria Macierewicza to dopiero początek jego przygody z psychiatrią za całe zło jakie on wyrządzą Polsce i Narodowi Polskiemu. Obiecuję Macierowiczowi , iż osobiście zadbam o jego dalsze zdrowie psychiczne . Ja mu pomogę .

  Obserwatorom patrzącym z boku na tę sytuacje może wydać się zaskakujący fakt , iż rosyjskie służby specjalne , skądinąd znane ze swojej skuteczności i perfekcjonizmu na świecie wcześniej nie wykryły tej prowokacji i nie podjęły przeciwstawnych wobec niej działań. Nie wiem na ile rosyjskie służby specjalne antycypowały zagrożenie / nie dysponuję danymi , by o tym mówić/ , niemniej dla mnie najistotniejszym jest ich szybka rekcja na mój sygnał o zagrożeniu oraz podjęte działania odstraszające w postaci upublicznienia tej informacji na świecie oraz zorganizowania ćwiczeń wojskowych na wieść których zamachowiec Macierewicz i jego mocodawcy mają pełne gacie.

  PS. AdNowum dziękuję za tekst we wstępniaku ,który był dla mnie inspiracją do napisania powyższego bardzo ważnego postu

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.