Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2018r.- 1088 dzień od nowego rozejmu.


Premier Izraela Benjamin Netanjahu- kolejny solista najważniejszego tria na świecie po Poroszence i Morawieckim, zabrał w niedzielę (18 luty) głos podczas minionej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Benjamin Netanjahu powiedział na monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że Iran stanowi największe zagrożenie dla świata, a Izrael w razie potrzeby gotowy jest do działania nie tylko przeciw wspieranym przez Teheran siłom na Bliskim Wschodzie, lecz także przeciw samemu Iranowi:

„Izrael nie pozwoli, żeby reżim (irański- dopisek mój) założył nam na szyję pętlę terroru. Jeśli będzie taka potrzeba, podejmiemy akcję nie tylko przeciw wspieranym przez Iran siłom, ale także przeciw samemu Iranowi”.

Dla podkreślenia swojej wielkiej determinacji, Netanjahu pokazał jakiś metalowy kawałek złomu, który jak następnie stwierdził, jest częścią irańskiego drona, który naruszył izraelską przestrzeń powietrzną. Pokazał też mapę Bliskiego Wschodu, ilustrującą zwiększającą się aktywność Iranu w regionie, apelując do zgromadzonych w Monachium amerykańskich i europejskich urzędników, aby natychmiast dali tej aktywności odpór.

Przypomnę, że dotychczas podobnymi gadżetami posługiwał się ukraiński prezydent Petro Poroszenko, co w połączeniu z atakiem skoordynowanym atakiem na Polskę w związku z uchwaleniem przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN, jest dowodem na bardzo silne powinowactwo mentalne oby tych polityków.

No, ale powracając do niedzielnego wystąpienia Netanjahu na forum Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, to stwierdził on, że podczas gdy koalicja pod dowództwem USA odzyskuje terytorium od Państwa Islamskiego, Iran umacnia swoją pozycję, próbując „ustanowić ciągłe imperium otaczające Bliski Wschód od południa w Jemenie, ale także próbując stworzyć most lądowy z Iranu do Iraku, Syrii, Libanu i Gazy”.

Przypomnę, że wzrost napięcia między Izraelem a Iranem nastąpił 10 lutego, kiedy to Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii po zestrzeleniu wysłanego z Syrii irańskiego drona, który naruszył izraelską przestrzeń powietrzną. Podczas ataku na irańskie stanowisko w Syrii, siły izraelskie straciły jeden samolot wielozadaniowy F-16.

Tak więc strach Netanjachu jest konsekwencją amerykańskiej polityki kanonierek prowadzonej na Bliskim Wschodzie pod pretekstem walki z arabskim terroryzmem i wprowadzaniem tam siłą propagowanych przez siebie zasad „demokracji” zachodniej, których USA mianowała się wzorcem.

http://niezalezna.pl/217364-grozba-wojny-na-bliskim-wschodzie-premier-izraela-nie-wyklucza-uzycia-broni-przeciw-iranowi.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ostatni dzień minionego weekendu, wzdłuż linii styku na donieckim odcinku frontu w Donbasie, miało miejsce dalsze uspokajanie się sytuacji.

I tak, ukraińscy żołnierze w niedzielę i minionej nocy, przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonego wozu bojowego, a także broni maszynowej, tylko 5 razy ostrzeliwali terytorium DRL w rejonie znajdujących się na nim 5 miejscowości.

I tak, w rejonie północnych obrzeży Gorłówki, ukraińscy bojcy przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm przeprowadzili 2 razy ostrzał wystrzeliwując w kierunku linii obronnych sił zbrojnych DRL 4 miny.
Natomiast przy użyciu moździerza kaliber 82 mmm przeprowadzili tylko jeden jednorazowy ostrzał ( 1 mina), przy użyciu granatników RPG I SPG 2 razy ostrzał oraz również dwa razy przy użyciu AGS (58 granatów) i dwukrotnie przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych. Jak widać były to w ciągu minionej doby tylko dwa ataki.

W rejonie zachodnich i północnych obrzeży Doniecka, ukraińscy bojcy postrzelali sobie trochę z automatycznego granatnika ASG wystrzeliwując w kierunku nieokreślonym 29 granatów. Tam też oddano jedną serię na wiwat z ciężkiego karabinu maszynowego.

Podobnie sytuacja wyglądała na południowym odcinku frontu, gdzie ukraińscy bojcy wystrzelili po jednej serii przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (3 miny) i 82 mm (9 min).

W obszarze ostrzałów znalazły się okolice: Dolomitnego, Zajcewa i Michajłowki oraz osiedla Trudowskiego i Dzierżyńskiego. Łącznie w tym czasie na tym odcinku frontu w niedzielę i minionej nocy spadło około 120, różnego rodzaju i kalibru, pocisków wystrzelonych z kierunku stanowisk ogniowych ukraińskich sił ATO. Strat nie było.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w minioną dobę, sytuacja raptownie się zaostrzyła.

I tak, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz automatycznych granatników ASG, przeprowadzili 4 razy ostrzał w rejonie następujących miejscowości na terytorium ŁRL: Niżnego Łozowego, Wiesiełogorowki, Sokolników i Kalinowa. Strat nie ma.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko cywilnej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 18 лютого 2018 року

Протягом сьогоднішнього дня знову спостерігалася ворожа активність. Російсько-окупаційні війська продовжують обстрілювати позиції Збройних Сил України із забороненого Мінськими домовленостями озброєння.
На Луганському напрямку ворог застосував міномети неподалік Троїцького і Новолуганського. З гранатометів різних типів загарбники обстрілювали захисників Луганського. Окрім того, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї окупанти порушували перемир’я біля Новоолександрівки та Станиці Луганської.
На Донецькому напрямку противник вів вогонь зі 120-мм мінометів поблизу Широкиного на приморській ділянці нашої оборони.
Загалом, від початку доби зафіксовано 7 обстрілів укріплень сил АТО з боку російсько-окупаційних військ. Унаслідок вогню агресора один український воїн зазнав поранення”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

„Зведення Прес-центру штабу АТО за 18 лютого 2018 року

Протягом минулої доби в районі проведення АТО спостерігалася подальша активність бойовиків російсько-окупаційних угрупувань. Зокрема ворог продовжував застосовувати по позиціях захисників України міномети, які давно мали б бути відведеними від лінії розмежування.
На Луганському напрямку противник активізувався поблизу Кримського, Троїцького, Новолуганського та Зайцевого, де вів вогонь з мінометів різних калібрів. З гранатометів різних типів та великокаліберних кулеметів загарбники обстрілювали наших оборонців у районі Луганського. Зі стрілецької зброї включно із кулеметами незаконні збройні формування порушували перемир’я неподалік Новоолександрівки та Станиці Луганської.
На Донецькому напрямку ворог застосував 120-мм міномети довкола Широкиного на Приазов’ї.
Загалом, минулої доби, зафіксовано 10 прицільних обстрілів опорних пунктів Збройних Сил України. Унаслідок ворожого вогню поранення зазнав один український захисник. У задовільному стані його доставлено до військового мобільного госпіталю та надано необхідний обсяг лікарської допомоги”.
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec trochę zdjęć:

Tak to się kończy gdy się włoży nóżkę nie tam gdzie trzeba 🙂

Poniżej na zdjęciach dalsza część zabaw w Kijowie Ukraińców normalnych inaczej:

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

Reklamy

80 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.02.2018r.- 1088 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na początek wystąpienie Ołeksandra Medinskiego „weterana ATO”, obecnie prowadzący kanału na YT „Open Ukraine”, krytycznego wobec obecnych władz w Kijowie. Medinskij prosi w nim o WYBACZENIE ZA WSZYSTKO CO CZYNIŁ JAKO „BOJEC ATO” ORAZ ZA TO CO WYDARZYŁO SIĘ NA UKRAINIE (a do czego pośrednio się przyczynił), CZYLI MAJDAN, KRYM, DONBAS ORAZ OBJĘCIE WŁADZY PRZEZ POROSZENKE…

  Ps. Nie życzę mu wcale źle, ale wydaje mi się że tym wystąpieniem znacznie sobie skrócił życie na ‚wolnej i demokratycznej” Ukrainie…

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Skandal z „patriotycznym teledyskiem” nakręconym na potrzeby kampanii prezydenckiej Poroszenki, po tym jak okazało sie ze wykorzystano w nim muzykę nie pytając się jej autorów o pozwolenie. na takie działania poskarżyła sie m.in ukraińska piosenkarka Anastazja Prychodko;
  https://strana.ua/news/124830-pevitsa-anastasija-prikhodko-zajavila-chto-ee-obmanom-snjali-v-ahitatsionnom-rolike-poroshenko.html
  https://strana.ua/news/124841-skandal-s-rolikom-poroshenko-muzyka-v-ahitatsionnom-video-okazalas-kradennoj.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Tymczasem w Kijowie pod siedzibą parlamentu trwa zorganizowany przez Socjalistyczną Partię Ukrainy ( z której „pognano precz” jej samozwańczego ‚lidera’, czyli”weterana ATO’ schizofrenika Ilje Kiwę) oraz inne ukraińskie ugrupowania lewicowe, ‚MARSZ PUSTYCH GARNKÓW’. Uczestnicy marszu demonstrują przeciwko pogarszającej sie sytuacji ekonomicznej Ukraińców, a także przyspieszonych wyborów oraz „rozprawienia się” z nieuczciwymi politykami oraz oligarchami;
  https://ukranews.com/news/548145-v-kyeve-provely-marsh-pustykh-kastryul

  Polubione przez 4 ludzi

  • Co chcieli to mają; Może się ktoś z Państwa orientuje czy akumulatory Forse nadal produkują ?
   Aku , nie do zajechania w naszych warunkach , ale skoro wszystko upada…:(

   Polubione przez 2 ludzi

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/terlecki-o-kryzysie-zwiazanym-nowelizacja-ustawy-o-ipn-wpedzil-nas-ruch-kukiz-15/

  Znaczy, chłopcy z PIS, gdyby nie przypadek z ustawą, ciągle nie wiedzieliby ile jest warty sojusz Polsko – Ukraińsko – Amerykańsko – Izraelski. Nie wiedzieliby co tak naprawdę myślą o Polsce Ukraińcy i Żydzi. Z tego wniosek że Polska dyplomacja, wywiad nie mają żadnego absolutnie żadnego rozeznania w temacie antypolonizmu jaki panuje w Izraelu i na Ukrainie.Nie rozumieją, że ustawa 447 przegłosowana przez Senat de facto zmierza do przejęcia majątku państwa polskiego przez Uncompensated Survivors of Holocaust.
  To jakieś przedszkolaki, dzieci we mgle które absolutnie nie rozumieją otaczającego ich świata.

  No chyba, że to tylko Terlecki lewituje już na kolejnej orbicie świata wymyślonego i nie jest w stan zrozumieć różnicy między skutkiem a przyczyną i nie zdaje sobie sprawę z tego co się teraz dzieje..

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem dyrektor generalny firmy „Roshen’ (należącej do „generalissimusa” Poroszenki) w udzielonym przez siebie wywiadzie ogłosił ze jeżeli nie uda sie sprzedać należącej do firmy, a znajdującej się w rosyjskim Lipecku, nie uda sie sprzedać po cenie jaka będzie odpowiadała ‚Roshen”, to zostanie ona pozostawiona by uległa zniszczeniu;
  https://strana.ua/news/124896-v-roshen-zajavili-chto-ne-prodadut-fabriku-v-lipetske-deshevle-stoimosti.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Skandal na Uniwersytecie Medycznym w Kijowie, przeciwko władzom którego prokuratura wszczęła śledztwo w związku z podejrzeniem o doprowadzenie do samobójstwa studentki z Turkmenistanu, która 30 stycznia tego roku skoczyła z jednego mostów w Kijowie (jej ciała do tej pory nie odnaleziono);
  https://ukranews.com/news/548137-rukovodstvo-nmu-ym-bogomolca-podozrevayut-v-dovedenyy-do-samoubyystva-ynostrannoy-studentky
  Pod budynkiem uczelni odbyła sie pikieta które uczestnicy uczcili pamięć studentki oraz domagali sie ukarania władz uczelni, ktorym oprócz doprowadzenia do tragedii zarzucają takze korupcje;
  https://strana.ua/news/124900-kievskij-meduniversitet-piketirujut-iz-za-samoubijstva-studentki.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Szef MSW Ukrainy Awakow w związku z ostatnią decyzją jednego z kijowskich sądów który dzięki poręczeniu ze strony ukraińskich parlamentarzystów zwolnił „ukropatriotę” który podczas jednej z demonstracji postrzelił funkcjonariusza ukraińskiej Gwardii Narodowej, zagroził ze podległe mu służby przestaną ochraniać sądy na Ukrainie;
  >https://www.facebook.com/arsen.avakov.1/posts/1669367836486649
  Ps. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt ze „ukropatriota” to ‚weteran ATO”, a pistolet z którego strzelał otrzymał w nagrodę właśnie od Awakowa…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Kolejna rocznice pogromu „niezwyciężonej armii kijowskiej” w tzw. kotle debalcewskim (o czym w jednym z linków powyzej) szef Sztabu Generalnego Ukrainy Mużenko „uczcił” oskarżajac publicznie byłego „dowódcę” tzw. batonu ‚Donbas” Kostię Griszina („legendarnego marszała Semena Semenczenkę”) że to przez niego „wycofujace się” spod Debalcewa poniosły straty bo „wypaplał” w mediach informacje o ich planowanym odwrocie 🙂
  https://www.obozrevatel.com/crime/boj-za-debaltsevo-v-genshtabe-rasskazali-kak-semenchenko-podstavil-silyi-ato.htm
  Kostia Griszin, „Stirlitz” naszych czasów…

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Tymczasem Węgrzy znowu wyprowadzili Ukroinców z równowagi. Ukromedia informuja ze w Budapeszcie sprzedawano mapy Ukrainy na ktorych nie dość że Krym „oznaczony był takim samym kolorem jak Rosja”, to jeszcze południowe skrawki obwodów odeskiego oraz chersońskiego, takze oznaczono „kolorem innym od koloru jakim oznaczono Ukrainę”;
  http://www.t.ks.ua/v-budapeshte-prodavalii-karty-gde-krym-chasti-hersonskoy-i-odesskoy-oblastey-oboznacheny-drugim

  Polubione przez 3 ludzi

 10. A rzadzacy na Ukrainie zacierają rączki, bo nowa ustawa PiS spowoduje, że prężnie dzialająca branża futrzarska może zostac zniszczona, a rynek przejmą firmy z Ukrainy.
  Zarówno dziennik „Ekonomiczeskije Izwiestija”, jak i brytyjski portal Status Quo przekonują, że Ukraina już nie może się doczekać wprowadzenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS de facto niszczący polski przemysl futrzasrski.
  https://strajk.eu/ukraina-przejmie-polski-przemysl-futrzarski-przygotowuja-ustawy/

  Polubione przez 2 ludzi

 11. OT z Germanistanu (dawniej Niemcy), w miejscowosci Heilbronn pijany 70 – latek posiadający obywatelstwo niemieckie oraz rosyjskie „starł się” z trzema tzw. uchodźcami ( z „Iraku”, „Syrii” oraz „Afganistanu”) w wieku od 17 do 25 lat.Jako ze emeryt okazał się być „dozbrojony w bron białą’ (w nóż) „starcie” zakończyło się hospitalizacją dla „uchodźców”. Krewkiego staruszka zdołali uspokoić i przekazać policji przypadkowi przechodnie…
  https://www.rnz.de/nachrichten/metropolregion_artikel,-messerattacke-in-heilbronn-70-jaehriger-stach-auf-drei-fluechtlinge-ein-_arid,339225.html

  Polubione przez 3 ludzi

 12. „Tera je wojna,
  Kto handluje ten żyje.
  Jak sprzedam rąbankę,
  Słoninę, kaszankę,
  To bimbru się też napiję”
  Jeden desperat z Ukrainy forsował granice z Rosja cieżarówką wypełnioną orzechami;
  https://strana.ua/news/124907-ukrainets-pytalsja-na-hruzovike-provezti-v-rossiju-2-tonny-orekhov.html
  Drugi „okleił się”s erem i kiełbasami (!) i tak „ubrany” póbował dostac się na „okupowany” 9wg Kijowa) Krym;
  http://sevastopolnews.info/2018/02/lenta/sobytiya/069290636/

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Tymczasem w Kropiwnickim w koszarach w których stacjonuje ukraiński 3 Pułk Specjalnego Przeznaczenia uroczyście otwarto ‚Muzeum Bojowej Sławy”;
  http://kropyvnytskyiua.com/u-kropivnitskomu-na-bazi-3-go-polku-spetspriznachennja-vidkrili-muzei-boiovoi-slavi
  W którym m.in pokazano ‚zdobycze ukraińskie” z okresu walk w tzw. kotle debalcewskim…
  >https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/28059162_1882341955141418_4996554959567906236_n.jpg?oh=a9099f6d42d72486ee97cbe1ac9d8f69&oe=5B236772

  Polubione przez 2 ludzi

  • Separatyści pokazywali ręczne wyrzutnie rakiet (stosy takich wyrzutni) nowoczesne radary made in USA broń ciężką, a ukrainskie wojsko chmm chyba obdarli kilku dziadków z mundurów i wstążek jak szli świętować zwycięstwo nad Niemcami.
   Eh, zakłamywanie rzeczywistości, rzadzacy Ukrainą starają się ukazać kocioł w Debalcewie za sukces militarny. Nawet jesli nie było to zwycięstwo tak widowiskowe jak te z przełomu lata 2014 to separatyści wygrali tę bitwę. I żadne zakłamywanie tego nie zmieni.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Cytat „Nawet jesli nie było to zwycięstwo tak widowiskowe jak te z przełomu lata 2014” bo to były zupełnie inne operacje. Latem 2014 roku można napisać że „dobijali” jednostki ukraińskie, które DZIEKI BŁĘDOM WŁASNEGO DOWÓDZTWA praktycznie same wpakowały sie w tzw. kotły (prac do przodu z gromkim „HURRA!” nie oglądajac siena to ze rwa im sie linie zaopatrzeniowe), a tzw. kocioł debalcewski to był już „fachowy” szturm prowadzony na umacniane przez pół roku fortyfikacje polowe. I „separatysci” pokazali że oni te pół roku wykorzystali by stworzyć własne SIŁY ZBROJNE zdolne do współdziałania ze soba i prowadzenia zlożonych operacji wojskowych (pomimo tego ze zdarzyło się tez pare błędów) w przeciwieństwie do armii ukraińskiej ktorej „bojcy” w przeważajacej liczbie, „tradycyjnie” porzucili podległe im stanowiska i uciekali ile sił w nogach…

    Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.