Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2018r.- 1206 dzień od nowego rozejmu.


Władymir Żyrinowski i jego dwaj partyjni koledzy z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) mają stawić się w siedzibie SBU w Kijowie 27 września br. gdzie mają zostać przesłuchani oraz otrzymać akty oskarżenia w związku ze śledztwem, które toczone jest przeciwko nim od 2014 roku.

Wezwanie, które opublikowano w gazecie rządowej „Uriadowyj Kurier” (http://ukurier.gov.ua/uk/), dotyczy zarzutu finansowania terroryzmu przez Żyrinowskiego.

Jeszcze w lipcu br. Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że Żyrinowski i dwóch deputowanych do Dumy finansowało w 2014 roku działalność organizacji terrorystycznych, którymi wg. ukraińskich władz są samozwańcze republiki separatystyczne w Donbasie: doniecka i ługańska.

„Rosyjscy politycy ogłaszali i prowadzili zbiórki pieniędzy na potrzeby separatystów, a także udostępnili im pomieszczenia na przedstawicielstwo w Moskwie”– wyjaśniała wtedy Prokuratura Generalna Ukrainy.

Prokuratura Generalna Ukrainy oświadczała, że w 2014 roku Żyrinowski miał wraz z innymi rosyjskimi deputowanymi stworzyć „zorganizowaną grupę”, która za zebrane wśród Rosjan pieniądze przekazywała samochody wspieranym przez Kreml rebeliantom na wschodzie Ukrainy.

Miało być to sześć pojazdów produkcji rosyjskiej, „których część wykorzystywana była podczas ataków terrorystycznych przeciwko wojskowym i policyjnym jednostkom Ukrainy, m.in. na donieckim lotnisku”– napisano w komunikacie prokuratury.

Zarzut o przekazaniu przez Żyrinowskiego samochodów dla donieckich separatystów oparty jest o informacje podawane cztery lata temu przez ukraińskie media, które pisały w maju 2014 roku, że Żyrinowski przekazał separatystom prorosyjskim w Donbasie opancerzony samochód terenowy GAZ-2975 „Tigr„.

W związku z działaniami Prokuratury Generalnej Ukrainy, w zeszłym tygodniu jeden z sądów rejonowych w Kijowie zezwolił, by śledztwa wobec Żyrinowskiego i pozostałych dwóch osób prowadzone były bez ich udziału. Czyli zaocznie.

Dodam, że zgodnie z ukraińskim prawem za finansowanie terroryzmu grozić może Żyrinowskiemu, i dwóm innym członkom jego partii, kara do 12 lat pozbawienia wolności i konfiskata mienia.

Tak więc, w kraju gdzie panuje totalne bezprawie i wszechogarniająca go korupcja. Gdzie przez ponad 3 lata nielegalnie prowadzona była wojskowa operacja pacyfikacyjna wobec ludności Donbasu, pod pretekstem operacji antyterrorystycznej. Ten sam kraj chce skazywać na długoletnie więzienie połączone z konfiskatą mienia, rosyjskich polityków.

Już samo to pokazuje, jak bardzo ten kraj jest chory. I to nie tylko dlatego, że chce ścigać kogoś, kto jest dla niego nieuchwytny, ale przede wszystkim dlatego, bo oparł się na zbrodniczej ideologii, jednocześnie gloryfikując zbrodniarzy jako narodowych bohaterów. No i oczywiście zaprzeczając zbrodniom ludobójstwa popełnionych m.in. na ludności polskiej, w imię tej ideologi. Nie rozumiem więc, jak to jest możliwe, że świat zachodni tak bardzo wyczulony na wszelki przejawy łamania jego norm moralnych przez inne kraje, nagle nie widzi tego do czego doszło na Ukrainie, i że pogrąża się ona w otchłani jądra ciemności.

Oczywiście, postawa Zachodu wobec Ukrainy nie jest przypadkowa, czy też wynikająca z braku zrozumienia tego, co się w tym kraju dzieje. Jest to cyniczna gra mająca na celu wykorzystanie Ukrainy jako własne narzędzie wojny prowadzonej z Rosją.

Już kiedyś w historii Zachód też miał takie narzędzie, za co cały świat, w tym Polska, zapłacił najwyższą jak do tej pory, cenę. Czy teraz postanowiono poświęcić, nie dziesiątki milionów ludzi jak to miało miejsce podczas ostatniej wojny światowej, tylko całą naszą cywilizację, na szali swego militarystycznego obłędu?

Jeszcze postawę Stanów Zjednoczonych, czy nawet Wielkiej Brytanii, czy też innych krajów w sposób znikomy doświadczonych przez II WŚ, można w pewnym sensie zrozumieć. Ale postawy naszych elit politycznych, już absolutnie- nie!

Dlatego, nie można, bo tu na tej ziemi zostało zabitych miliony naszych Rodaków, często najbliższych członków rodziny, tu też doszło do, przechodzących ludzkie wyobrażenie- zbrodni na Kresach Wschodnich II RP. I teraz okazuje się, że politycy wywodzący się z kręgów opozycji antysystemowej czasu PRL-u i środowisk solidarnościowych, są największymi zwolennikami wciągnięcia naszej Ojczyzny w oko cyklonu, konfliktu światowego. Co o takich ludziach można powiedzieć?

Niech każdy rozważy we własnym sumieniu już sam.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym sytuacja na donieckim odcinku frontu nie uległa poprawie, gdyż ukraińscy żołnierze dokonali tam 27 ostrzałów. Pierwszy z nich miał miejsce o godzinie 10:25, a ostatni zakończył się o 22:40.

Do pierwszego ostrzału doszło w rejonie Doniecka, kiedy to z kierunku Bogdanowki została ostrzelana- przy użyciu broni maszynowej, wieś Pietrowskoje. Łącznie w tym punkcie frontu przeprowadzono 10 ostrzałów, z których ostatni miał miejsce o godzinie 22:30. Ostrzał ze strony ukraińskiej prowadzony był przy użyciu moździerzy kaliber 120 (7 min) i 82 mm (4 miny) oraz opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (20 wystrzałów), granatników: AGS-17 (58 granatów) i SPG-9 (5 granatów), a także działka przeciwlotniczego ZU-23-2 (40 wystrzałów) i broni maszynowej, w tym ciężkiej. Ostrzał prowadzono tam z kierunków: Awdiejewki, Krasnogorowki i Marinki, w stronę: Jasinowatej, Staromichajłowki, terenu kopalni „Trudowska” i im. Abakumowa w Doniecku, Wasilewki i wsi Kasztanowoje.

Od godziny 12:55, rozpoczął się ostrzał w rejonie południowego odcinka frontu, i prowadzony był on 6 razy, z przerwami do godziny 22:40. Ostrzał miał tam miejsce z kierunku: Talakowki, Szirokina i Lebiedyńskoje, w kierunku: Komiternowa, Szachanki, Leninskoje i Dzierżyńskoje, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (32 miny) i 82 mm (18 min), a także opancerzonych wozów bojowych BMP-1 (36 wystrzałów) i BMP-2 (80 wystrzałów), a także granatników: AGS-17 (58 granatów) i broni maszynowej, w tym ciężkiej.

Kolejna seria ostrzałów, która rozpoczęła się o godzinie 16:10, zakończyła z przerwami o godzinie 23:00, miała miejsce w rejonie Gorłówki (8 ostrzałów) zaś po jednym w rejonie łuku światłodarskiego (z kierunku Nowoługańskoje w stronę Dolomitnoje, w godzinach od 22:25 do23:00) i Dokuczajewska (z kierunku Nowotroiczkoje, w godzinach od 22:25 do 23:00).

Łącznie podczas tej serii ostrzałów, których było w sumie 10, wystrzelono 88 granatów AGS-17, 2 granaty SPG-9, 60 pocisków z opancerzonego wozu bojowego BMP-2 i 8 z BMP-1. Poza tym w użyciu była tam broń maszynowa, w tym ciężka.

Zaostrzyła też się sytuacja na ługańskim odcinku frontu, gdzie ukraińscy żołnierze aż 6 razy naruszyli warunki rozejmu, prowadząc ostrzał przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 122 mm, moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, granatników AGS-17 i broni maszynowej, w tym ciężkiej. Ostrzał prowadzony był w rejonie wsi Mariewki, Prisziba, Donieckiego, Kalinowa i Wiesełogorowki.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat sytuacji na linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation.

1 min.

Ранкове зведення на 07:00 25 вересня 2018 року.

Упродовж минулої доби, 24 вересня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил була напруженою, проте цілком контрольованою Об’єднаними силами.

Російські окупанти 27 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому ворог двічі застосовував озброєння, заборонене Мінськими домовленостями.

Противник вів прицільний вогонь із мінометів калібру 120 та 82 мм, протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Російсько-окупаційні війська здійснювали обстріли позицій Об’єднаних сил в районах населених пунктів Кримське, Новотошківське, Золоте, Світлодарськ, Зайцеве, Південне, Піски, Красногорівка, Мар’їнка, Новотроїцьке, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине.

З мінометів 82-го калібру ворог обстрілював позиції Об’єднаних сил на Маріупольському напрямку в районі населеного пункту Гнутове. Міномети 120-го калібру противник застосував поблизу Південного, що на Горлівському напрямку. По опорному пункту наших військ біля Кримського на Луганському напрямку ворог відкривав вогонь з протитанкового ракетного комплексу. А по захисниках Водяного російсько-окупаційні війська застосували озброєння бойових машин піхоти.

В ході бойових дій втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

За даними розвідки, протягом доби одного окупанта знищено, чотирьох поранено.

Від початку доби ворог двічі обстріляв позиції Об’єднаних сил з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї на Маріупольському
напрямку в районі населених пунктів Водяне та Широкине. Втрат серед наших захисників немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”

Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z osiedla przy kopalni im. Gagarina na północnych obrzeżach Gorłówki:

Oraz z Sachanki, na południowym odcinku frontu:

I z Nabiereżnoje:

A także z Nowej Łaspy:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

36 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.09.2018r.- 1206 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na poczatek, „przypomniał” o sobie „słynny” ukrainski moździerz ‚Mołot” (wyprodukowany w zakładach należących do Poorszenki), kóry jak zwykle eksplodował podczas ćwiczeń prowadzonych przez „ukrowojaków”. Na razie pojawiły sie informacje o trzech rannych „ukrowojakach” ze składu ukraińskiej 72 Brygady;
  https://korrespondent.net/ukraine/4015190-smy-soobschyly-o-novom-vzryve-mynometa-molot

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem „generalissimus’ Poroszenko, wraz z „first lejdi”, pojawił się za Oceanem, gdzie zamierza wystapić podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak widać na zdjecie, znowu im „dywanika powitalnego” poskąpili 🙂
  https://strana.ua/news/162882-prezident-ukrainy-petr-poroshenko-pribyl-v-ssha-25-sentjabrja.html
  I jeszcze w temacie, czyli ‚zaoceaniczne spotkanie na szczycie” dwóch…pajaców…
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szczerski-prezydent-duda-rozmawial-z-prezydentem-usa-i-ukrai,nId,2635580

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Ukraiński koncern”Naftohaz” zaserwował ukraińskim przedsiebiorstwom oraz zakładom przemysłowym, a także „podmiotom gospodarczym finansowanym z państwowego budżetu”, kolejne podwyżki cen gazu, tym razem o prawie 10 % (dokładnie od 9,4 do 9,7%). Nie trzeba chyba tłumaczyć w jaki sposób to wpłynie na ukraiński przemysł;
  https://strana.ua/news/162837-naftohaz-povysil-tsenu-na-haz-dlja-promyshlennykh-predprijatij-i-bjudzhetnikov.html
  i jeszcze jeden „njus” zwiazany z „Nafyohazem”. Jak poinformowały ukromedia kijowski sąd ukarał prezesa tego koncernu, Andrija Kobolewa grzywną w wysokości 1700 hrywien za to że odmówił przedstawienia jednemu z ukraińskich parlamentarzystów przekazania listy osób nagrodzonych „astronomiczną premią” za „wygranie” sprawy sądowej pzred międzynarodowym arbitrażem (która jak wiadomo wcale sie jeszcze nie zakończyła). Sąd uznał że w ten sposób Kobolew, który co warto podkreślic jest WYSOKIM URZĘDNIKIEM PAŃSTWOWYM, naruszył obowiązujace przepisy prawne;
  https://strana.ua/news/162900-sud-oshtrafoval-hlavu-naftohaza-ukrainy-koboleva-na-1-700-hriven-po-isku-deputata-vlasenko.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. UKROSZAJBA ciąg dalszy, czyli przewodniczący parlamentarnej frakcji „Blok Poroszenki” określił żądanie grupy ukraińskich parlamentarzystów by Poroszenko ujawnił wszystkie informacje na temat swoich „biznesów” w Rosji (czyli „państwie – agresorze”) jako „brudna technologię” ktora ma „odwrocić uwage od tajnych podróży Tymoszenko [czyli obecnej liderki sondaży kandydatów na stanowisko Prezydenta Ukrainy] do Moskwy”…
  https://strana.ua/news/162864-artur-herasimov-zashchitil-poroshenko-ot-napadok-deputatov-zajavil-chto-biznesa-v-rossii-u-neho-net.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Pada jedna z czołowych „tub UKROPROPAGANDY”, czyli kanał TV „UA:Перший” („Perszyj kanał”), ktoremu właśnie odłaczono sygnał analogowy (a ‚za chwilę” również sygnał cyfrowy). Nie sa to jednak skutki „wrogich działań separatystów oraz Kremla”, a po prostu wynik tego ze zarząd kanału ‚zapomniał” płacić rachunków;
  https://strana.ua/news/162919-v-ukraine-za-dolhi-otkljuchili-uapershij-zurab-alasanija.html

  Polubione przez 2 ludzi

 6. OT światowe, czyli jak informuje niemiecki ‚Deutsche Welle” UE zamierza powołać „specjalny finansowy instytut” którego JEDYNYM CELEM MA BYĆ „KOMBINOWANIE” JAK OBCHODZIĆ AMERYKAŃSKIE SANKCJE WPROWADZONE PRZECIWKO IRANOWI 🙂 poinformowała o tym „minister spraw zagranicznych UE”, czyli Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini po spotkaniu jakie odbyła w Nowym Jorku, przed rozpoczęciem Zgromadzenia Ogólnego ONZ, z przedstawicielami Wlk. Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji, Chin oraz samego Iranu;
  https://korrespondent.net/world/4015182-evrosouiz-nashel-sposob-oboity-sanktsyy-ssha-protyv-yrana
  Ps. Mam bardzo negatywny stosunek do „brukselskich eurastów”, ale za ten pomysł mają u mnie dużego plusa 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Podczas gdy w ukromediach (szczególnie tych POROCHOBOTOWYCH) trwa euforia po tym jak dwa ukraińskie okręty przepłynęły pod Mostem Krymskim (po wcześniejszym uzgodnieniu ze strona rosyjską oraz uiszczeniu wymaganych opłat) i zapowiedzi jak to „klęska spotka Moskali jak tylko Ukraina zbuduje baze morską na wybrzezu Morza Azowskiego” , amerykański dwutygodnik „The American Conservative” pacyfikuje nastroje pisząc ze taką „baze to Rosjanie zlikwidują w kilka minut”…
  https://www.theamericanconservative.com/buchanan/russia-gives-up-on-trump-and-the-west/
  Cytat „Kiev has several patrol boats in the Sea of Azov, with a few more to be transferred there in coming months. Russia’s navy could sink those boats and wipe out that base in minutes”

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Z dziejów „chwały ukraińskiego oręża”, czyli 23 września we Lwowie odbyła się uroczysta prezentacja ksiażki o „chwalebnych dokonaniach Ukraińców” którzy w czasie IIWŚ służyli w…5 Dywizji Pancernej SS „Wiking”, a jak opowiadał autor tego ‚dzieła” źle tam nie mieli ponieważ pozwolono im na noszenie „narodowych ukraińskich oznak”;
  http://vgolos.com.ua/news/u-lvovi-prezentuvaly-knygu-pro-ukrayinskyh-vikingiv-u-drugij-svitovij-foto_843364.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Tymczasem Międzynarodowy Kijowski Instytut Socjologii przy wsparciu Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) przeprowadził badanie opinii publicznej na Ukrainie z którego wynika że za NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANA INSTYTUCJE NA UKRAINIE UWAŻAJĄ ONI RADE NAJWYŻSZĄ (czyli ukraiński parlament);
  https://korrespondent.net/ukraine/4015276-verkhovnaia-rada-samyi-korrumpyrovannyi-orhan-v-strane-opros

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Tymczasem w jednym z kijowskich parków, w znajdujacym sie tam kompleksie sportowym „Muromiec” złodzieje okradli grupe mężczyzn którzy przyszli tam poćwiczyć. Jak się okazało byli to szef Wydziału Śledczego Prokuratury Generalnej Ukrainy, a takze pracownicy prokuratury generalnej oraz ukraińskiej policji. Złodziej mieli dostać sie do szatni kompleksu sportowego i „złupić” znajdujące się w niej szafki;
  https://strana.ua/news/162943-v-kieve-obokrali-sledovatelja-horbatjuka-i-dvukh-politsejskikh.html

  Polubione przez 2 ludzi

 11. „Polski specjalista’ Słąwomir „Zegramistrz” Nowak, obecnie szef ukraińskiej państwowej agencji drogowej,”na celowniku SBU”? Ukrobezpieka poinformowała o tym że prowadzi śledztwo przeciwko jednemu z „zarządzających” ta instytucją w związku z podejrzeniem że organizował on w latach 2017 -2018 „ustawione” przetargi w wyniku których budżet Ukrainy poniósł straty na ponad 30 mln hrywien;
  https://korrespondent.net/business/companies/4015338-ukravtodor-obvynyly-v-krazhe-30-mln-hrn
  Jak widać nawyki pomimo zmiany obywatelstwa pozostały te same…
  >https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/T9SktkpTURBXy8xNjc5NjczNTY1MmE3OGE5MjFhOTVhZTkwMzkyNDg4My5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

  Polubione przez 3 ludzi

 12. Ukraińska codzienność, czyli w obwodzie dniepropietrowskim zatrzymano handlarza bronią, który próbował sprzedać, nielegalnie oczywiscie, granatnik oraz granat bojowy;
  https://korrespondent.net/ukraine/4015331-v-dnepropetrovskoi-oblasty-zaderzhaly-torhovtsa-oruzhyem
  Z kolei we Lwowie do samochodu osobowego wrzucono granat bojowy, który na szczęscie nie eksplodował;
  https://korrespondent.net/city/lvov/4015372-vo-lvove-muzhchyne-v-mashynu-podbrosyly-hranatu

  Polubione przez 2 ludzi

 13. Mediomatoły.pl w swoim ‚najlepszym stylu” czyli…
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/prowokacja-rosyjskiego-kutra-na-morzu-azowskim/f8722pp
  Pomijając głowny bzdet o :prowokacji” warto zwrócić uwagę na ten zwrot „które przedwczoraj przepłynęły pod kontrolowanym przez Rosję Mostem Krymskim” (?!) Za nie długo sie może okazać że Most Krymski zbudowali Ukroince a Rosjanie go bezprawnie przejęli…

  Polubione przez 3 ludzi

 14. artykuł o obecnej zależności gazowej od Rosji jak jest udziałem Ukrainy.
  Choć władze w Kijowie podejmują działania, by zwiększyć krajowe wydobycie gazu tak, by w 2020 r. kraj był niezależny od importu, to są one niewystarczające i spóźnione. Największym zagrożeniem dla realizacji tego celu jest ukraińska polityka – wskazał w poniedziałkowym komentarzu analityk Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia, Wojciech Konończuk.
  http://forsal.pl/artykuly/1273177,osw-ukraina-ma-wystarczajace-zasoby-gazu-by-uniezaleznic-sie-od-importu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Dla zainteresowanych, o tym jak wczoraj znowu ‚Bibi” Netanjahu wydzwaniał do Prezydenta Rosji i sie kajał, szczególnie po tym jak strona rosyjska poinformowała o tym ze przekaże Syrii systemy rakietowe S – 300. Niestety, dla „Bibiego” oczywiście, Prezydent Rosji nie uległ jego „czarowi” i potwierdził że rosyjskie systemy rakietowe wzmocnia syryjską obronę pplot [w domyśle przeciwko bandyckim atakom „tęczowej demokracji BW”}
  http://www.kremlin.ru/events/president/news/58616
  Ps. „Bibi” Netanjahu powinien poprosić o „przeszkolenie z czarowania” u sierżanta CaHaLu ps. Jonny Daniels, który zdołał „oczarować” nasze „elity PISowczyzny”…

  Polubione przez 1 osoba

 16. OT światowe, czyli US Donald podczas wystapienia na 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych miał nazwać Międzynarodowy Trybunał Karny rezydujacy w Hadze „bezprawnym” i ogłosił ze USA nie beda z nim współpracować. Warto przy tym przypomnieć że strona ukraińska zaskarżyła właśnie w Międzynarodowym Trybunale Karnym Rosję za jej „działania na terytorium Ukrainy” i wielokrotnie ogłaszała że Waszyngton udzieli jej przy tym wszelkiej pomocy 🙂
  https://www.ukrinform.ru/rubric-world/2545465-tramp-zaavil-cto-gaagskij-tribunal-nelegitimnyj.html
  Tymczasem Chiny odmówiły wydania wizy i wpuszczenia do portu w Hongkongu okretu US Navy. Oficjalnie w wydanym przez siebie komunikacie MSZ Chin stwierdziło że „amerykańskie okrety wojskowe są wpuszczane do chińskich portów tylko w wyjątkowych przypadkach”, ale chodzi raczej o narastające napiecie pomiędzy Chinami i USA z powodu trwajacej pomiędzy nimi „wojny celnej”;
  https://www.scmp.com/news/china/military/article/2165697/china-denies-request-hong-kong-port-call-american-warship

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Tymczasem na ukraińskim Zakarpaciu, ukromedia informują o ograniczeniu pracy dwóch przejść granicznych, w „trójkącie granicznym” pomiędzy Ukrainą, Słowacją oraz Węgrami, Ograniczenie ich pracy ma potrwac od 27 września do 20 grudnia i ma mieć zwiazek z instalacją nowych systemów skanujacych przejeżdżajacych przez nie pojazdów;
  https://korrespondent.net/ukraine/4015466-na-zakarpate-ohranychat-rabotu-dvukh-punktov-propuska
  Ps. Warto ten „njus” skonfrontować z tym wczesniejszym o przerzucaniu na Zakarpacie ukraińskich jednostek wojskowych

  Polubione przez 2 ludzi

 18. „Ewakuacja’ z Ukrainy trwa. Ukromedia informuja że w Kijowie na policję zadzwonił meżczyzna który chciał skorzystać z usług jednego z kantorów wymiany walut, ale nikogo w nim nie zastał. Jak odkryli przybyli na miejsce policjanci pracownik kantoru „oczyscił go” z całej gotówki (30 tys. $, 5 tys. euro oraz 66 tys.rosyjskich rubli) oraz zainstalowanej tam kamery, a następnie zbiegł za granicę…
  https://strana.ua/news/162908-politsija-objavila-v-rozysk-kassira-kotoryj-obchistil-obmennik-v-kieve-i-sbezhal-s-denhami-za-hranitsu.html

  Polubione przez 2 ludzi

 19. Tymczasem w Nowym Jorku podczas Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych rozmawiali o sytuacji na Ukrainie i na Donbasie, „generalissimus” Poroszenko ze specjalnym wysłannikiem USA d/s Ukrainy Volkerem;
  https://korrespondent.net/ukraine/4015519-poroshenko-y-volker-obsudyly-sytuatsyui-na-donbasse
  A także szef MSZ Rosji ławrow z szefowa „dyplomacji UE” Mogherini;
  https://korrespondent.net/world/4015521-moheryny-y-lavrov-pohovoryly-ob-ukrayne

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.