B ♫ 01.05.2015 dochodzi północ


kraina_w_unii Pierwszomajowy, dopółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to kolekcjoner linków i tłumacz-amator…

 

 

 przed_i_po   Mińsk #2… a raczej chyba kończące się tzw. „przerwanie ognia”…

Bander armia zwiększa częstotliwość bombardowań Noworosji

 

 

niebieska_sotnia ZBRODNIE WOJENNE U-KRAINY

Niegdyś polski Lwów teraz ośrodkiem faszyzmu!

Mija rocznica tragedii w Odessie!

Krew, ból i łzy Odessy

W linku film Mamontowa o Odessie

Jak donoszą informatorzy “Ruswiesny” przed 9 maja ma nastąpić akt terroryzmu polegający na wysadzeniu w powietrze rurociągu transportującego amoniak z zakładów w Togliatti (Rosja) do Odessy. Transportowany amoniak ma ciśnienie 35 atmosfer. Planowany akt terroru ma być powodem do wprowadzenia stanu wyjatowego na terenie UPAdliny oraz – oczywiście – kolejnej ofensywy na Donbas

 

 

boze_chron NOWOROSJA

Максим Равреба, Началось? 18+ (без купюр)

W Ługańsku odbył się największy pochód pierwszomajowy od czasów ZSRR. Tekst i film…

W Doniecku zatrzymano banderowskich terrorystów – dywersantów

Mieszkańcy DNR do Pana Zacharczenki: “I gdzie jest ta tańsza benzyna?”

 Татьяна Монтян в Донецке или Правда которая понравится не всем ….

Татьяна Монтян 04 04 2015 Часть 1+2

 

 

kraina_05 Kijów i okolice

 Dzień Zwycięstwa u banderowców

Jaceniuk nazwany przez rodziców “Arszenikiem” oznajmił że Naftogaz podał do sądu Gazprom za brak gazu. To że oni ćpają jest wiadome od dawna ale co ćpają nadal stanowi słodką tajemnicę! PS Rosjanie twierdza że nic o tym co wyżej nie wiedzą!

Ponieważ wszyscy na całym świecie już wiedza że Ukry ćpają ale nie wiedzą co to jest za specyfik, pewien miliarder zwietrzył interes I pewnie się chce włączyć do dystrybucji I tego biznesu! Na razie proponuje by Ukry zalegalizowały handel prochami i stąd czerpały kasę na wojnę!

Banderowiec z bandy zbrojnej “Azow” przekradł się na Krym by podpalac meczety i tym doprowadzić do wściekłości Tatarów

Kijowianie twierdzą że Pan Putin zezwolił na wprowadzenie wojsk rozjemczych na Donbas. Linkuję ze świadomością że to na 100% bzdura…

Politolog: Ukraina przekształca się w mało rozwiniętą kolonię

Oligarchowie zaczynają tracić wiarę w Wuja Sama!

Na terenie całej Krainy dochodziło dzis do ekscesów z banderowcami. Tu info z Mikołajewa

 W Sumach SBU zatrzymało obywatela który nawoływał do odtworzenia ZSRR

 Rozbił się autobus wiozacy wracających z wojny zdemobilizowanych obywateli Krainy. 2 osoby nie żyją, 5 rannych

 Tymczasem eksperci z Krainy na U twierdzą że ta Kraina już jest całkowicie zależna od „innych krajów. Na ostatnim spotkaniu z „Europą” podkreślano że pieniądze na urzędnicze podwyżki jaki miały niedawno miejsce na terenie Krainy idą z kieszeni Europejczyków!

 Wybierający się na ryby obywatel Krainy zapomniał na przystanku granatu który miał mu pomóc je głuszyć…

Po opublikowanych setkach przypadków powoływania do wojska upadlińskiego epileptyków oraz osób chorych na gruźlicę – prokurator UPAdliny nazwał te działania „nieprofesjonalnymi”… Nie wiadomo czy płakac czy się śmiać…

Tymczasem w Petersburgu na pochód przyszli aktywiści z LGBT pod flagami UPAdliny, USA i Iztaela. Tekst i film

Do rosyjskiego parlamentu wniesiono project ustawy która będzie regulować “organizacje religijne” i możliwość ich zagranicznego finansowania

Ottawa jest wściekła po spotkaniu Pana Putina z byłym premierem Kanady

Nocne Wilki w Europie!

Putin: życie jest proste. I okrutne.

 

 

zloto_rosji Wszystko o GAZIE. Ale nie takiej „strefie” ale o gazie jako stanie chemicznym substancji, a dokładniej o gazie ziemnym… Plus o ropie, kasie i dedolaryzacji świata także…

The Telegraph: światu zagraża największy kryzys w historii

Washington Times twierdzi że w marcu Rosja zakupiła około 30 ton złota!

Europa wraca do starego i odrzuconego pomysłu “Nabucco”. Problemem nie jest wybudowanie tego gazociągu ale trzeba mieć czymś go napełnić!

Przyczyny strachu władz USA przed “złotym rublem”

 

 


dejaviu III-cia Wojna Światowa…

Gwiezdne wojny. Tekst plus film

Czy wznowienie produkcji TU-160 to łatanie dziur?

Syria. Kolejny film Andrzeja Fiłatowa

Trochę historii czyli II W Ś oczami Rosjan

Trochę rzeczywistości która nie jest Sci-fi. Месяц работают на орбите участники годовой экспедиции космонавт Михаил Корниенко и астронавт Скотт Келли. Опыт, накопленный в таких экспериментах работает на будущее – путешествие к другим планетам. Но мало кто знает, что большинство тестов, определяющих возможности организма в космосе разработаны на земле в отряде, о котором десятилетиями молчали. Гриф секретности сняли лишь несколько лет назад. У истоков современных космических разработок стоял фронтовой врач-хирург, ветеран Великой Отечественной войны Акаки Согратиевич Цивилашвили.

 

 

życie po nowemu Dzień dobry Polsko. Noworosja po polsku nadaje!

Strona teraz jest chwilowo po angielsku! Link na wersję polską niżej!

Ale działa strona na FB!!!!

Strona Noworosji po polsku – POLECAM!

 

tragediadonbasu

Blog Pana Dawida! POLECAM!!!!

 

grobik Nie tylko Noworosja nadaje po polsku!! Linki na strony „polonijne”…

Strona Polaków z Kaliningradu

Jutro, 2 maja 2015 odbędzie się concert dla Polonii

Strona Polonii na Litwie

Wykaz litewskich organizacji polonijnych

Strona Polonii na Łotwie

O polszczyźnie na Łotwie

O Klubie Semper Polonia z Dyneburga na Łotwie

Polonia z Odessy

Polonia z Odessy po raz drugi

Polonia z Mariupola

 

 

chleb Stanisław Stremidłowski poleca

O buncie na u-Krainie który ma niebawem wybuchnąć

O oczekiwaniu na “europejski Baltimore” na brzegach Bałtyku

Stanisław Tarasow: “Dlaczego Putin wybrał Erewań?”

Przegląd prasy kanadyjskiej gdzie premierem jest u-krainiec

 

 

Obudź się POLSKO! karta_polaka

Zaczęło się? Pierwszy tekst jaki spotykam w którym się pisze o tym czy na ziemi rosyjskiej powinny byc cmentarze wrogów Rosji. Co prawda tekst mówi o Niemcach i niemieckich cmentarzach ale stąd jest jeden a może dwa kroki do niszczenia polskich cmentarzy na terenie byłego ZSRR

Link na stronę z “Polityki” o tym kto wymyślił i zbudował komory gazowe. To jest w związku z tym że już zaczyna w sieci krążyć nazwa „Polska komora gazowa”

Wysyp idiotów

Bronisław Komorowski otwarcie grozi swoim oponentom podczas wiecu ZOBACZ FILM

Komorowski zmasakrowany w Stargardzie Szczecińskim

Ciekawy wywiad z “Chirurgiem”. Polecam!

Krótki film o tym jak na Krainie w ruinie nie ma faszyzmu

Dawno nie linkowany blog Pani Zofii – polecam!

Blog “Ja ruski agent”. Polecam!

Kacap z Moskwy nadaje!

banderowcy

Reklamy

14 uwag do wpisu “B ♫ 01.05.2015 dochodzi północ

 1. Су-30СМ на МАКС 2013 в солнечный день. Двухместный Су-30 с ПГО – самый красивый из семейства Су-27. Пилотировали самолёт отец и сын – Вячеслав и Евгений Аверьяновы. Жаль в программе не было кульбитов как в 2005м.
  Su-30SM at MAKS 2013 on a sunny day. Two-seater Su-30 with canards – the most beautiful of the Su-27 family. Piloted by father and son the Averianov – Vyacheslav and Eugeny. Too bad program not includes somersaults like in 2005.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Пе-8 (другие обозначения ТБ-7 и АНТ-42) — советский четырёхмоторный тяжёлый бомбардировщик дальнего действия (иногда классифицируется, как стратегический) периода Второй мировой войны.Использовался в основном для стратегических бомбардировок тылов противника (в частности, Пе-8 бомбили Берлин, Кёнигсберг, Данциг, Хельсинки).

  Проектирование самолёта под рабочим названием «АНТ-42» было начато в июле 1934 года бригадой В. М. Петлякова ОКБ А. Н. Туполева. По своему назначению разрабатываемый самолёт являлся скоростным высотным тяжёлым бомбардировщиком дальнего действия. В конце 1934 года, после нескольких уточнений, были определены требования к самолёту. Скорость машины должна была составлять 400 км/ч, дальность полёта — 1200-3800 км, грузоподъёмность — 2 т, практический потолок — 12000 м.Опытный экземпляр бомбардировщика, получившего обозначение АНТ-42, был изготовлен осенью 1936 года. Лётные испытания, начавшиеся 26 декабря, подтвердили основные расчёты конструкторов. Тем не менее, коллектив продолжал совершенствовать новый самолёт, готовя его к серийному производству.

  Polubione przez 1 osoba

 3. @BRUSKU!!!!!!!!!!
  nie wiem czy to takie moje wołanie na puszczy czy coś dpleci do twoich uszu..
  Ewidentnie pani Zofia Bąbczyńska-Jelonek stara się pisać historię okresu II WŚ na nowo, znaczy zakłamuje historię. Z jej zaangażowania – domniemuję – że wynika to raczej z jej niewiedzy niż ze złej woli. Widać że jej wiedza (w temacie) jest dość płytka ale to tak jest jak ktość usiłuje wypowiadać się w każdym temacie jaki się nawinie. Ale niewiedzą to można się chwalić w memuarach, na blogu raczej nie wypada. Tak sądzę.
  A rzecz się rozchodzi o wejście wojsk radzieckich we wrześniu 39 do Polski. Nie będę się rozpisywał w temacie bo wiesz o co biega skoro zrobiłeś z jej wypowiedzi wpis na adnovum. Dziwi mnie tylko, że nie zareagowałeś i nie skomentowałeś od razu jej błednego podejścia do tej sprawy, ale może to z twojego (znanego już 🙂 ) permanentnego braku czasu. Wpisałem się jej na blogu z odpowiednim tekstem, kwestia czy opublikuje, w co wątpię.
  pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 4. БМП-3 (Боевая Mашина Пехоты-3) — советская и российская боевая бронированная гусеничная машина, предназначенная для транспортировки личного состава к переднему краю, повышения его мобильности, вооружённости и защищённости на поле боя в условиях применения япумадерного оружия и совместных действий с танками в бою.
  Разработана курганским Специальным конструкторским бюро машиностроения. БМП-3 производится на ОАО «Курганмашзавод». Впервые была публично продемонстрирована в 1990 году на Параде в честь 45-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
  На данный момент «БМП-3» является одной из самых распространенных БМП в мире и может сравниться с такими моделями как: «Пума», «TH-495» и «M2 Брэдли». Также КНР в 1997 году приобрела лицензию на производство боевого отделения БМП-3, которым впоследствии были вооружены китайские боевые машины пехоты Тип 97.

  Polubione przez 2 ludzi

  • tak tylko w temacie 8 i 9 maja. Przecież można, zdroworozsądkowo, zrobić tak – na zachodzie : 8 maja defilada, 9 maja dzień „flagowy” a na wschodzie: 8 maja dzień „flagowy” a 9 maja defilada. Wyjątkowo wilk syty a owca cała 🙂 Ale czy to tylko ja mam tyle dobrych chęci a politycy muszą stawiać na swoim…?
   pozdrawiam

   Polubienie

    • Toż ja wiem że to „polityka” grzebie swoimi łapskami w historii i szczuje jednych na drugich. I nawet wiem (czy też domyślam się) gdzie ta „polityka” ma swoje biura :). Niemniej, sądzę że mój pomysł zadowoli wszystkich w czasach s-pokoju, oby taki wreszcie u nas nastał.
     pozdrawiam

     Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.