Wojna domowa na Ukrainie 2.05.2015r.- 72 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińscy demokraci.

„Polacy wiedzą, co to znaczy przeciwstawić się tyranii. Historia triumfu Polski od czasu upadku komunizmu inspiruje zwolenników wolności na całym świecie. Pokazaliście, do czego zdolni są ludzie, gdy zyskają prawo do stanowienia o własnej przyszłości”powiedział w czwartek (30 kwietnia !) przy okazji składania Polakom życzeń dotyczących święta 3 Maja, amerykański sekretarz Stanu USA John Kerry.

Przy okazji Kerry nawiązał też do sytuacji na Ukrainie chwaląc poparcie Polaków dla społeczeństwa obywatelskiego i reform konstytucyjnych, jakie przeprowadzają Ukraińcy. Zapewnił też, że USA bardzo cenią sobie relacje w dziedzinie bezpieczeństwa z Polską, sojusznikiem w ramach NATO i podziękował za ofiarę polskich żołnierzy u boku amerykańskich w Afganistanie.

„Podczas gdy Polska świętuje Dzień Konstytucji, Stany Zjednoczone są z wami, by pracować razem na rzecz wolnego, dostatniego i demokratycznego świata”– powiedział na zakończenie swoich życzeń John Kerry podkreślając jednocześnie, że składa je w imieniu amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, który to widocznie jest tak bardzo zajęty, że nie może osobiście i we właściwym czasie, tj. w dniu 3 maja, złożyć tych kilku zdaniowych lakonicznych życzeń?

Widocznie wg. hegemona nie zasługujemy na więcej i powinniśmy być i z takiej formy ugłaskiwania nas zadowoleni, dowartościowani i niezmiernie wdzięczni.

Mniej więcej w tym samym czasie wypowiedział się w wywiadzie udzielonym „Voice of America” w sprawie Ukrainy, a nie Polski, były prezydent amerykański Jimmy Carter, który powiedział w nim, że przyłączenie Krymu przez Rosję było- w sytuacji próby przesunięcia granicy paktu NATO dalej na Wschód- nieuniknione i jednocześnie dodał, iż takie było życzenie mieszkańców tego półwyspu.

Oczywiście informacji o tej wypowiedzi byłego prezydenta USA nie znajdziemy w naszych mediach, chociaż już od 25 lat nie ma tu cenzury i Stany Zjednoczone wspierają nas w budowie „wolnego, dostatniego i demokratycznego świata”, tylko, że tej wolności, dostatku i demokracji mimo upływu kilkudziesięciu lat jakoś nie widać.

No ale może życzenia Johna Kerry z okazji święta 3 Maja spowodują jakiś cud i zaświta płomień nadziei?

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, gdzie wszystkie złe cechy współczesnej „demokracji” ujawniły się jak pod szkłem powiększającym.

W dniu wczorajszym nadal ukraińska artyleria prowadziła ostrzał obrzeży Doniecka, a tam: rejon lotniska, dzielnicy Putiłowki oraz tereny wokół kopalni „Oktriabskiej”.

Jak przekazał dziś wiceszef Rady ŁRL Denis Puszylin, w dniu wczorajszym zatrzymano na terenie Doniecka grupę działaczy organizacji „Prawy Sektor”, którzy na cmentarzu „Lidijewka” i w jeszcze jednym miejscu gdzie licznie gromadzą się ludzie podrzucali nadajniki naprowadzające na cel ukraińską ciężką artylerię.

Na terenie lotniska i w rejonie miejscowości Piaski toczyły się walki przy użyciu ciężkiej artylerii i broni ręcznej.

Napięta sytuacja występuje również w rejonie miejscowości Spartakus i Awdiejewka gdzie dochodzi do sporadycznej wymiany ognia.

Północno-zachodnie przedmieścia Gorłówki ostrzelane zostały od strony ukraińskich wojsk przez armaty „Rapier”.

Ostrzał kopalni „Oktriabskaja” w Doniecku:

Wczorajszy ostrzał przez ukraińską artylerię obrzeży Doniecka:

Polowanie na drona w Doniecku:

W Szirokino wczorajszej nocy od godziny 20:00 trwał ostrzał prowadzony przez ukraińską artylerię przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm i 120 mm na pozycje obronne sił powstańczych i na cele cywilne.

Według przedstawiciela biura prasowego ukraińskiego dowództwa wojskowego sektora „M” (Mariupol) Dmitrija Gorbunowa, wczoraj zostały ostrzelane pozycje ukraińskie z granatników i rakiet przeciwpancernych nie powodując przy tym ofiar.

W pasie neutralnym na zachód od Szirokino, rozgraniczającym linie obronne wojsk ukraińskich i powstańców, zauważono od jakiegoś czasu, że operuje tam niezidentyfikowana grupa uzbrojonych ludzi, którzy ostrzeliwują jednocześnie pozycje powstańców i wojsk ukraińskich prowokując w ten sposób obie strony do wymiany ognia i rozpoczęcia walk.

W okolicach Ługańska przedwczoraj zginął jeden ukraiński żołnierz, który podczas wykonywanej misji zwiadowczej wszedł na minę.

Przygotowywania do defilady wojskowej w Ługańsku:

Na punkcie kontrolnym w pobliżu Dniepropietrowska żołnierze z organizacji „Prawy Sektor”, którzy stanowią obsadę tego punktu otworzyli wczoraj w nocy ogień z broni maszynowej w kierunku autobusu wiozącego dziennikarzy. Według wyjaśnień złożonych przez dowództwo wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej żołnierze nie strzelali w kierunku autobusu, tylko oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, co wynikało z tego, że autobus zbliżał się do punktu kontrolnego z dużą prędkością i nie chciał się zatrzymać:

W Nikołajewie ukraińscy nacjonaliści nie dopuścili do przejścia pochodu pierwszomajowego zorganizowanego tam przez partię komunistyczną:

Do incydentów w związku z obchodami święta 1 Maja doszło też w Kijowie:

W rocznicę zbrodni w Odessie w Domu Związków Zawodowych, zamieszczam film przypominający ten tragiczny incydent:

Na koniec kilka zdjęć:

Rozmieszczenie ukraińskiego sprzętu ciężkiego i stanowiska obronne wojsk na zachód od Doniecka.

I relacji filmowych:

Pozdrawiam.

Ps.

Lektura, którą warto przeczytać:

http://polska.newsweek.pl/dlaczego-w-polsce-zyje-sie-zle,artykuly,362296,1,2.html

76 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.05.2015r.- 72 dzień od nowego rozejmu.

 1. .https://youtu.be/G9eniiL0Fhg Specjalny reportaż…

  http://russian.rt.com/article/89280 Экс-премьер Польши Лешек Миллер назвал политической паранойей одержимость польской правящей элиты российскими байкерами. Он считает это страх проявлением слабости. Миллер призвал не создавать вокруг себя врагов и дружить с Россией.

  Miller czasem przyparty do muru mówi jak jest!

  A nawet u-Kraiński polityk tez potrafi powiedziec prawdę – szok! .https://youtu.be/n6U271kBa-Y

  Colonel o ostrzale DOniecka http://colonelcassad.livejournal.com/2168877.html

  .https://youtu.be/1BDCQ6wAbYI Ostrzeliwane jest cenytrum Doniecka

  Polubione przez 6 ludzi

  • Właśnie uspokoiło się w Doniecku. Teraz jest cicho. Mieszkańcy piszą, że takiego intensywnego ostrzału nie było od początku tzw. „rozejmu”.
   Co na to obserwatorzy OBWE? Znowu „separatyści” sami ostrzeliwują się?

   Polubione przez 5 ludzi

   • Zrobią to co zawsze, założą ciemne okulary i będą udawać ślepych. Ale dobrze ,że pan pisze ,że już spokojnej. Ostrzał dzisiejszy to znak ,że trzeba ściągać artylerię na front , a sam front przesunąć do granic obwodu Donieckiego i Ługańskiego.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Сильно обстреляли Донецк. Досталось Киевскому, куйбышевскому. Трудовским. Есть попадания в частные дома, школы. Сейчас ТИХО! Всем МИРА!!! Дайнам Бог!

     Polubione przez 4 ludzi

  • Taka techniczna uwaga. Jeśli chcesz pokazać obrazek lub inny zasób ze swojej kolekcji na dysku twardym – musisz go opublikować na jakimś serwisie w internecie i wkleić link do niego. Nie można niestety skopiować po prostu zasobu na serwer WordPressa. 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Ukraińskie wydanie «Вести» opublikowało artykuł, w którym jest mowa o dobijaniu rannych próbujących wydostać się z płonącego budynku w Odessie.
  http://rusvesna.su/news/1430598760

  A. Zacharczenko – jak zawsze realista i romantyk
  http://www.planetoday.ru/02-05-15-intervu-e-sazonova-s-glavoi-dnr-a-zaharchenko/

  Istotna odpowiedź na pytanie, czym zakończy się rozejm : ” Фундаментальный вопрос в Минске не был решен. Мы декларируем себя как отдельное независимое государство, а Украина нас декларирует как часть своей территории. Поэтому пословицей отвечу: «Хочешь мира — готовься к войне». Как там дальше будет, неизвестно.”

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Komitet Obrony w Kongresie SZj. wniósł o „pomoc’ dla Ua w wysokości 200 mln dol.
  Przegłosowane za 60 / 2
  Teraz wszystko w rękach noblisty.
  Że Ua ma obietnice środków m.in. SZj. w dużych pieniądzach na wsparcie reform, walkę z korupcją, czy wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego …. wiadomo.

  Jednak teraz kolejne 200 mln ma zostać przeznaczone oprócz szkoleń, logistykę itp., również / tu muszę posłużyć się cytatem/ na ” broń obronną o śmiertelnym charakterze”.
  I to wszystko ma służyć „utrzymaniu jedności terytorium Ua i obrony przeciw agresorom oraz stworzeniu warunków celem zakończenia konfliktu”.

  źródełko: DWN

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Amerykanie patrzą na Rosję jako na ich kolejny łakomy kąsek do zjedzenia i już dzielą skórę na Niedźwiedziu poprzez pryzmat swojej wpojonej im megalomanii i nadrzędności nad innymi narodami /w dziejach ludzkości mieliśmy już przykład takiego podejścia do innych narodów żyjących na Ziemi -Hitler i wiemy jak to się dla świata i ich samych tj.Niemiec pod rządami Hitlera skończyło/ wychodząc z założenia , iż „to niesprawiedliwe , żeby jeden rosyjski naród dysponował takim ogromnym terytorium na Ziemi „.

  http://3rm.info/main/56699-amerikancy-mechtayut-o-rossiyskih-zemlyah-i-uzhe-delyat-ih.html

  Naturalnie sprawiedliwe było ludobójstwo Indian i zagarnięcie ich ziem , czy też posłużenie się Murzynami w Afryce jako ich niewolnikami . Dynastia Monsanto, która stała za tym procederem , teraz podbija świat swoimi produktami GMO, które należy od strony wojskowej rozpatrywać nie tylko jako zagrożenie dla zdrowia ludzkości – co zostało naukowo dowiedzione , a mimo to jest kontynuowane min. w zwasalizowanej Polsce , lecz przede wszystkim jako broń żywnościową, która użyta na planecie Ziemia , po spacyfikowaniu Ziemi roślinnością GMO może doprowadzić ludzkość świata do wielkiego głodu w sytuacji , gdy rośliny na Ziemi zastąpione roślinnością GMO z wszczepionym genem terminatora nie będą mogły się same reprodukować.

  Między innymi ja dlatego bojkotuję obecne wybory w Polsce nie chcąc być kolaborantem i pomocnikiem w przestępstwie.

  PS. w dniu 30.04.2015 r. Komitet Sił Zbrojnych Kongresu USA zatwierdził dostawę śmiercionośnej broni na Ukrainę. Wcześniej Kongres USA uchwalił rezolucję, która wzywa prezydenta Baracka Obamę, aby rozpocząć dostarczanie śmiercionośnej broni na Ukrainę. Jego sekretarz prasowy w Białym Domu Eric Schultz stwierdził, iż prezydent Obama nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie dostaw śmiercionośnej broni na Ukrainę..

  http://3rm.info/main/56705-komitet-vooruzhennyh-sil-kongressa-ssha-odobril-postavku-letalnogo-oruzhiya-na-ukrainu.html

  Polubione przez 8 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.