Wojna domowa na Ukrainie 11.06.2015r.- 112 dzień od nowego rozejmu.


Donieck wczoraj.

Wczoraj podczas wizyty we Włoszech rosyjski prezydent Władymir Putin powiedział, że w odniesieniu do Ukrainy „nie ma innego rozwiązania niż pokój”.

Władymir Putin odwiedził wczoraj Włochy aby wziąć udział w Dniu Rosji na światowej wystawie Expo 2015 w Mediolanie oraz spotkać się z papieżem Franciszkiem.

Na zakończenie wizyty na wystawie Expo 2015 rosyjski prezydent wziął udział wraz z włoskim premierem Matteo Renzim w konferencji prasowej, na której odniósł się do kilku aktualnych spraw dotyczących konfliktu na Ukrainie, a w szczególności porozumień podpisanych w Mińsku:

„Porozumienia powinny być wprowadzone we wszystkich swych aspektach natury politycznej, militarnej, humanitarnej i społecznej, ale nie wszystkie zostały w pełni zrealizowane”

Ze swej strony włoski premier oświadczył, że porozumienia z Mińska powinny stać się „gwiazdą polarną, busolą, punktem odniesienia dla wszystkich wysiłków” w sprawie zaprowadzenia pokoju na Ukrainie.

Władymir Putin poinformował również, że rozmawiał z premierem Renzim o sankcjach nałożonych na Rosję:

„Mówiliśmy o tym w sposób realistyczny, o tym, jak te sankcje uniemożliwiają nam współpracę (…) Sankcje albo muszą zostać zniesione, albo zmienione, by wspierać firmy, które chcą z nami współpracować. To odnosi się też do kontraktów podpisanych w dziedzinie wojskowej i technologicznej”

Rosyjski prezydent zapytany przez dziennikarza o to dlaczego przedstawiciel Rosji nie został zaproszony na niedawny szczyt państw grupy G7  do Bawarii odpowiedział, że:

„Nie ma po prostu żadnych relacji Rosji z G7. Kiedy tam należeliśmy, braliśmy udział, proponowaliśmy alternatywny punkt widzenia, ale nasi partnerzy zdecydowali, że tego nie potrzebują”

Przypomnę, że tegoroczne spotkanie państw grupy G7 zakończyło się kilka dni temu i jednym z głównych tematów prowadzonych tam rozmów była sprawa sankcji wobec Rosji, więc nic dziwnego, że jej przywódca nie został tam zaproszony.

Jak wynika z informacji przekazanych przez amerykańskie media, Barack Obama starał się podczas szczytu złagodzić napięcia na linii Waszyngton-Berlin aby uzyskań niemieckie poparcie w celu przedłużenia sankcji. Dlatego też Barack Obama pozwolił sobie stwierdzić, zabierając głos w imieniu wszystkich państw członkowskich UE, że:

„Unia Europejska również nie złagodzi restrykcji. A to oznacza przedłużenie po 1 lipca obecnych sektorowych sankcji”

Jak ze słów tych wynika, Barack Obama traktuje już UE nie jako organizację suwerennych państw członkowskich, które coś jeszcze mają do powiedzenie, tylko jako totalitarny monolit- czyli jeden z elementów służący do realizacji amerykańskiej polityki, którego głównym składnikiem są Niemcy i ewentualnie Francja.

Ceną zaś za poparcie jakiego udzieliły Niemcy dla przedłużenia sankcji jest ustąpienie im w kwestii dekarbonizacji gospodarki, czyli całkowitej eliminacji węgla z produkcji energii elektrycznej na rzecz odnawialnych źródeł energii, co spowoduje dramatyczny wzrost cen za energię elektryczną w niektórych krajach UE, w tym i w Polsce. Oczywiście zyskają te kraje, w których energię elektryczną pozyskuje się w znacznej części ze źródeł odnawialnych oraz wytwarza w elektrowniach jądrowych i jednocześnie, które są producentami elektrowni wiatrowych i paneli słonecznych, czyli przede wszystkim Niemcy.

Dlatego też niemiecka kanclerz Angela Merkel podczas szczytu państw grupy G7 opowiedziała się za dalszym utrzymaniem sankcji, zaś Donald Tusk- szef Rady Europejskiej przestrzegł nawet przed możliwością ich zaostrzenia. Tylko czy nasza gospodarka- no i oczywiście społeczeństwo- takie zaostrzenie sankcji wytrzyma?

Na zakończenie dodam, że tak jak rosyjski prezydent, przywódcy państw grupy G7, przedstawiciele władz kijowskich- jak i ostatnio również papież- opowiadają się z pokojowym rozwiązaniem konfliktu na Ukrainie, ale mimo to pokoju tam nadal nie ma.

Co oczywiście wynika z braku faktycznej zgody przez ukraińskie władze, ale również i w części przez przedstawicieli władz DRL i ŁRL, na pełne wdrożenie porozumień zawartych w Mińsku.

Wynika to z prostej przyczyny, że obie strony musiałyby pójść na niekorzystny dla siebie kompromis, dlatego też porozumienie to jest i będzie tylko bezwartościowym kawałkiem papieru, którego przede wszystkim strona kijowska nie będzie przestrzegała usiłując nadal uzyskać rozwiązanie konfliktu na drodze siłowej.

Oczywiście w tym sposobie myślenia utwierdza Kijów poparcie dla jego działań przez amerykańską administrację, a szczególnie poparcie jakie udzielają mu niektóre koła amerykańskiego establishmentu politycznego, finansowego i zbrojeniowego.

Te zaś wszystkie aspekty powodować w sumie będą, że konflikt w Donbasie toczyć się będzie nadal wbrew składanym deklaracjom o jego pokojowym zakończeniu.

Po prostu na drodze pokojowej tej sprawy nie uda się w sposób sensowny rozstrzygnąć, bo wszystko już za daleko poszło i nie da się tej sytuacji cofnąć do punktu wyjścia, czyli sprzed rewolucji na kijowskim Majdanie.

Tak więc pomimo, że obowiązuje już od prawie trzech miesięcy porozumienie podpisane w Mińsku, to wojna tli się tam z różnym natężeniem każdego dnia grożąc w każdej chwili rozpoczęciem działań wojennych na szeroką skalę.

Kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na początku relacji zamieszczam aktualną mapę dokumentującą przebieg walk w Donbasie:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/5a188c0e697fa14caf4c4f17e53266df.jpg

Wczoraj wieczorem od godziny 19:00 ukraińska artyleria wznowiła intensywny ostrzał osiedla Oktjabrskiego w Doniecku. W trakcie tego ostrzału jeden z pocisków trafił w szpital nr. 21. Na szczęście nie spowodowało to ofiar wśród pracowników i przebywających w nim chorych. Poza tym ostrzelane zostały przez ukraińską artylerię dzielnice Kujbyszewska i Kijowska, gdzie uszkodzone zostały trzy domy, przedszkole oraz pozrywane przewody zasilania energii elektrycznej. W dzielnicy Kijowskiej pociski trafiły w pięć domów, wywołując pożar czterech z nich oraz spadły na teren przedsiębiorstwa „Tochmasz” oraz wydawnictwa „Donieczczina”.

Łącznie w dniu wczorajszym ukraińska artyleria 38 razy prowadziła ostrzał na cele cywilne w Donbasie.

Gorłówka wczoraj w nocy również była pod intensywnym ostrzałem ukraińskiej artylerii. W wyniku tego ostrzału zostało rannych dwoje dzieci; 7- letni chłopiec z urazami czaszki oraz 16-letnia dziewczyna, trafiona odłamkiem pocisku artyleryjskiego w klatkę piersiową. Ponadto zostały zabite cztery inne osoby; trzy kobiety i jeden mężczyzna. Spadające pociski uszkodziły cztery budynki mieszkalne, trzy garaże z samochodami oraz dwie kotłownie i stację filtrów sieci wodnej pozbawiając w ten sposób dużą część miasta dostępu do wody bieżącej:

W tym samym czasie gdy ukraińska artyleria rozpoczęła ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku, doszło do wznowienia walk w rejonie lotniska wspieranych ostrzałem ze strony ukraińskiej moździerzy kaliber 120 mm:

W nocy od godziny 23:55 doszło do bardzo ostrych walk pomiędzy miejscowościami Stromichajłowką a Krasnogorowką, na południowy-zachód od Doniecka. W rejonie tym do miejscowości Żiełanoje Pierwoje ukraińskie siły zbrojnie skierowały dwa ciężkie działa samobieżne dalekiego zasięgu SAU 2S5 „Hiacynt”:

W miejscowości Spartakus od strony Awdiejewki ukraińskie wojsko atakowało pozycje sił powstańczych usiłując się tam przebić przez linie obrony:

Ostrzeliwana również była wczoraj około godziny 22:40 miejscowość Szirokino, gdzie z trzech miejsc na wschodnich obrzeżach Mariupola ukraińska artyleria przez dziesięć minut prowadziła bardzo intensywny ogień:

W rejonie Ługańska ukraińskie wojsko przy użyciu artylerii ostrzeliwało z kierunku miejscowości Stanica Ługańska pozycje sił powstańczych znajdujące się po prawej stronie rzeki Siewierskij Donieck koło tamtejszego mostu:

Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego DRL ogłosiło, że sporządziło listę 613 funkcjonariuszy, którzy będąc pracownikami w okręgu donieckim porzucili swoją służbę i przeszli na stronę władzy kijowskiej. Wobec nich za zdradę mieszkańców Donbasu, dla których podjęli się służby, wszczęte zostanie postępowanie karne, szczególnie wobec tych, którzy biorą udział w tzw. operacji antyterrorystycznej.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię w dniu 9.06.15r. Gorłówki.

Jeden z pocisków artyleryjskich jakimi została wczoraj ostrzelana przez ukraińskich żołnierzy Gorłówka. Jest to dowód na to, że ukraińskie wojsko nie wycofało na nakazaną odległość od linii rozgraniczenia ciężkiej broni artyleryjskiej.

I aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

85 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 11.06.2015r.- 112 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i tradycyjne „dziękuję” za wstępniak

  Coś co w pierwszym momencie może zdumiewać ale po pewnym zastanowieniu wcale nie jest już tak zaskakujące

  „Dziennikarz Mark Dice prosił mieszkańców San Diego w Kalifornii o podpisywanie wymyślonej petycji o dokonanie prewencyjnego ataku nuklearnego na Rosję w celu utrzymania amerykańskiej supremacji. Większość pytanych nie domyśliła się, że to żart i ochoczo podpisywała petycję”
  „Uderzenie nuklearne na Rosję to jedyny sposób na utrzymanie przewagi USA… Rosja ostatnio zagraża naszemu państwu… Ok podpiszę, mam nadzieję że Obama mnie nie zawiedzie… itp ”

  http://rt.com/usa/265936-us-nuclear-strike-russia/

  po polsku:
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150610/501737.html

  .https://www.youtube.com/watch?v=CNr5czZKEdk

  Chyba trudno o jakiś rzeczowy komentarz… Może tylko taki, że społeczeństwa tzw. świata zachodniego są coraz bardziej bezkrytyczne chyba, że przyjmiemy tezę o „wyjątkowej bezmyślności” społeczeństwa amerykańskiego?

  Polubione przez 12 ludzi

  • Może społeczeństwo utrzymywane jest w błogiej nieświadomości,co do faktycznych możliwości przeprowadzenia przez Rosję uderzenia odwetowego.No,ale w końcu z budżetu idą miliardy na tarczę i inne „wynalazki” więc społeczeństwu wydaję się,że nic im nie zagraża.Pokonaliśmy Irak,Libię,Binladena to i Rosji damy radę! 🙂

   Polubione przez 13 ludzi

  • Jest to ewidentne szaleństwo – nie znalazłem słów adekwatnych jak to wczoraj linkowałem…
   Ale …. U nas też by chyba znalazło się kilku takich szaleńców i całkiem spore grono idiotów którzy by podpisali taką listę 😦

   Polubione przez 11 ludzi

 2. Szef Fundacji Batorego Aleksander Smolar w audycji radia TOK FM stwierdził, że PiS powinno zająć jeszcze ostrzejsze stanowisko wobec Moskwy:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jezyk-pis-zbyt-lagodny-wobec-rosji

  „Łagodny język w stosunku do Rosji jest niepokojący”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Smolar

  …prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego….

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Stefana_Batorego

  …Fundacja im. Stefana Batorego jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego założoną przez amerykańskiego finansistę i filantropa George’a Sorosa oraz grupę działaczy polskiej opozycji demokratycznej lat 80…

  — Jednym z członków fundacji jest Mirosław Czech, członek zarządu Związku Ukraińców w Polsce i dziennikarz pro-banderowskiej i skrajnie anty-rosyjskiej GW

  Polubione przez 14 ludzi

 3. Dziękuje za artykuł wstępny 🙂 Podane przez Pana informacje o wszczęciu postępowania karnego wobec 613 funkcjonariuszy, którzy będąc pracownikami w okręgu donieckim porzucili swoją służbę i przeszli na stronę władzy kijowskiej są bardzo ciekawe
  Obwód Doniecki liczył ponad 4,5 mln mieszkańców, z czego teren zamieszkany przez około 2,5 mln jest pod zarządem/kuratelą/kontrolowane przez siły DRL (dane stricte szacunkowe, dużo osób przebywa w Rosji, wielu uciekinierów z terenów kontrolowanych przez UA przebywa na obszarach kontrolowanych przez DNR etc itd).
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Obw%C3%B3d_doniecki
  Jeśli lista 613 funkcjonariuszy jest w miarę dokładna (a wydaje się ,że tak) oznacza to nie mniej ni więcej ,że większość funkcjonariuszy państwowych: urzędników państwowych i samorządowych, milicjantów, sędziów, prokuratorów poparło projekt noworosji lub przynajmniej czynnie nie opowiedziało się przeciwko niemu. Z drugiej strony mieliśmy już informacje ze strony Kijowskiej, że 18 000 milicjantów przeszło na stronę separatystów zestawienie tylko tych dwóch liczb 18000 i 613 robi wrażenie.

  Polubione przez 12 ludzi

 4. Informacja prawno-ekonomiczna wprost z Ukrainy. Od dzisiaj przestaje obowiązywać podatek 1,5% tzw podatek wojenny od sprzedawanych walut. Po kilku miesiącach parlament Ukrainy zreflektował się i zrozumiał, że podatek był w świetle prawa… nielegalny. Ciekawe, czy teraz „ostrzyżeni” przez fiskus obywatele będą mogli domagać się odszkodowania. Znając realia Ukrainy….
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/29069-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%83%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F-1,5-%D0%B2%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9-%D0%B7%D0%B1%D1%96%D1%80-%D0%B7-%D0%BE%D0%B1%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%83-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8E%D1%82.html

  Polubione przez 9 ludzi

  • „Ciekawe, czy teraz „ostrzyżeni” przez fiskus obywatele będą mogli domagać się odszkodowania. Znając realia Ukrainy….”- a czy u nas- znając realia polskie- możliwy byłby zwrot nielegalnie pobranego przez państwo podatku?

   Jak na razie takiego precedensu nie było.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 9 ludzi

 5. Pozwolę sobie wrzucić poniższy link pomimo tego, że daleko mu go głównego tematu blogu.
  Niemniej jest to sytuacja tak wielce urągająca poczuciu przyzwoitości, że warto ją zasygnalizować. Jest ona jednocześnie jednym z wielu sygnałów w jakim państwie żyjemy po 25 latach tzw. „wolności”…

  „Eksmisja osiemdziesięciolatki. Nowy adres zna tylko z nazwy…Pani Józefa ma pierwszą grupę inwalidzką. Płacze, bo czeka ją eksmisja z mieszkania, w którym spędziła ostatnie 35 lat”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,18089898.html#MTstream

  Można z pewnym cynizmem stwierdzić, że i tak ta Pani ma szczęście iż dostanie lokal zastępczy. Przecież teraz normą prawną są tzw. eksmisje na bruk.

  Jednocześnie można zadać sobie pytanie. Państwo polskie zgodnie z ustanowionym prawem zwraca „właścicielom” lub ich „spadkobiercom” (w cudzysłowie gdyż zazwyczaj ci co odzyskują nieruchomości nie mają z jednymi ani drugimi nic wspólnego) nieruchomości a jednocześnie osobom, które przed II Wojną Światową zainwestowały często całe swoje oszczędności w obligacje skarbu państwa II RP nie zapewnia ich wykupu. Przecież politycy obecnej III RP odwołują się do spuścizny II RP odmawiając jednocześnie tego tytułu PRL…

  Czyżby chodziło o grupy społeczne – z jednej strony właściciele kamienic a z drugiej strony drobni ciułacze?

  Polubione przez 12 ludzi

 6. WItam juz popołudniowa porą i dziękując za wstępniak – dodam do NIEZWYKLE WAŻNEGO oststniego filmu jaki Szef zamieścił – już dwa razy linkowaną przeze mnie także NIEZWYKLE ważna wypowiedź Pana Piakina .https://www.youtube.com/watch?v=sVvId9uyuJI&feature=youtu.be

  Jedno i drugie warte jest przetłumaczenia na polski a przynajmniej dokładnego wysłuchania i powielania gdzie się da!

  Przyznaję że od kilku dni docierające zdjęcia i filmy z rozbitych mieszkań, zbombardowanych miast zaczynają źle oddziaływac na moją psychikę – na tyle że zaczynam przewijać te filmy gdyż trudno to zdzierżyć, ten wszechogarniający obraz sukinsyństwa i barbarzyństwa a ręce bezsilnie się zaciskają w pięści… 😦

  Polecam do popołudnowej kawy https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32802 (Wizyta Władimira Putina w Watykanie i Włoszech, czyli „izolacja” Rosji w praktyce) a także „Ofiary ośmiorniczek i robienia łaski odchodzą w niesławie, czyli Stonoga i nieprzyjaciele” https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32794 oraz „Iluzja rozwoju Polski w okresie ludobójczej neoliberalnej transformacji” https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32782

  do tego pierwszego jako dopełnienie linkowany w „prasówce” tekst
  Как миротворец миротворцу: о чем говорили Путин и папа Франциск http://regnum.ru/news/polit/1932635.html

  plus takie ciekawostki:
  Бойцы «Азова» клянчат деньги на помощь «пострадавшим от пожара»
  Подробнее: http://antifashist.com/item/bojcy-azova-klyanchat-dengi-na-pomoshh-postradavshim-ot-pozhara.html#ixzz3ckgrt29L

  Miła wiadomośc że Донецкий металлургический завод возобновил свою работу http://eto-donetsk.com/main/662-doneckiy-metallurgicheskiy-zavod-vozobnovil-svoyu-rabotu.html

  A jak jesteśmy przy gospodarczych sprawach to tutaj druga częśc ciekawej analizy o Turcji i gazie. Pierwsza część w środku linku jako link http://naspravdi.info/analitic/988

  Wczoraj wieczorem hakerzy włamali się do serwerów wojska litewskiego skąd ściągnięto informacje o przygotowaniach tych idiotów, razem zresztą z WP!!! – do aneksji Kaliningradu. Co oni ćpają? http://vk.com/feed?w=wall-15007644_1213829

  W Słowiańsku jeden ukr-wojak rozstrzelał swoich trzech kolegów http://dnr-news.com/video/21493-butusov-v-doneckoy-oblasti-soldat-vsu-rasstrelyal-troih-sosluzhivcev-dvoe-raneny.html

  O kosztach energii i nie tylko na UPAdlinie http://nahnews.org/252068-minfin-progovorilsya-ukrainu-zhdet-ocherednoj-vzlet-tarifov-zhkx/

  Świeży film ze Spartaka .https://youtu.be/HCQDEfySo9s

  .https://youtu.be/LJYE8LW4FMI Film o zatrzymanych wolontariuszach fundacji „swoich nie porzucamy”

  Odessa .https://youtu.be/8vt__jRNYKo 10.06.15 УБЭПовцы избили трёх женщин отказавшихся платить за крышевание .Одесса Северный рынок
  Инциндент произошёл сегодня на северном рынке Одессы.Люди представившиеся работниками УБЭП предлагали предпренимателям платить день за то что бы с ихним бизнесом всё было хорошо другими словами „крышевание”.Несогласившись с ихним предложением.Предстовители „УБЭП” начали закрывать прилавки,ломать ролеты и распустили руки на трёх женщин.Всё это снял очевидец на видео и поделился с нашим каналом.Пострадавшие от рук беспридельщиков этого так оставлять не будут,сняли побои (гематомы) и намерены подать иск в суд.От рук этих падонков пострадали три женщины.

  Na koniec może coś co pozwoli nam na inną perspektywę widzenia świata?
  .https://youtu.be/W57UzHHKAc4

  i… coś do śmiechu o „polskich panach” .http://cs627428.vk.me/v627428485/7dc4/vB4DZ7tAWtc.jpg

  PS
  Rosjanie odmawiaja podpisywania petycji by zbombardować „nuklearnie” USA .https://youtu.be/MK64aTNFmsA

  Polubione przez 12 ludzi

  • „Wczoraj wieczorem hakerzy włamali się do serwerów wojska litewskiego skąd ściągnięto informacje o przygotowaniach tych idiotów, razem zresztą z WP!!! – do aneksji Kaliningradu.” – ależ wcale. Już ukazały się wypowiedzi jakiegoś banderowca (kto to był ?), który przygotowuje się do zarządzania rosyjskimi terenami. Najwyraźniej zostało im to przedstawione jako plany i to od strony USA i oni w to uwierzyli

   Polubione przez 6 ludzi

 7. Witam!, A nie mogą rebelianci z Donbasu przejść do kontrofensywy? Są zbyt małe siły czy też taka sytuacja jest frontowa, że siły obu stron są wyrównane? Bo ostatnie drugiej ofensywnie ukraińska doznała klęski. No chyba, że teraz „uruchomiła” jakieś „rezerwy rezerw”? Zna ktoś odpowiedzi na te pytania? Pozdrawiam.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Po prostu powstańcy przestrzegają porozumień podpisanych w Mińsku, więc kontrofensywa będzie dopiero miała miejsce gdy ukraińskie wojsko przystąpi do rzeczywistej ofensywy.
   W innym przypadku czas wykona za Opołczeńców tego żniwa.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 8 ludzi

   • No niby tak, ale widać przestrzeganie jak widać nic nie daję, skoro Ukraińcy tego nie robią. To jest na zasadzie dwóch urwisów się biło, nauczycielka kazała zaprzestać, aby przestrzegać rozejmu. A jeden z nich nie stosuję się, a ten bije drugiego, który słucha tego rozejmu, wbrew temu co się dzieję. Nie wiem czy dobra taktyka, ale zobaczymy. Pozdrawiam.

    Polubione przez 8 ludzi

    • Na ogół każdy atak to większe straty po stronie atakującego!
     Kijowianie chcą za wszelka cenę rozpętać piekło. Najlepiej jakby Powstańcy zdenerwowali się stratami ludności cywilnej i ruszyli do ataku! Już wiedzę te transmisje na zywo o okrucieństwach „separatystów” którzy nie przestrzegaja „mińskich porozumień”. A już idealni by było jakby Rosja oficjalnie pomogła Powstańcom!

     Polubione przez 10 ludzi

     • Na ogół każdy atak to większe straty po stronie atakującego!

      A jeśli to jest atak artyleryjski? Straty praktycznie żadne. Nie słyszałem by normą było, że banderowcy są szybko namierzani za pomocą radaru pola walki i dostali kontrę, która anihiluje ich armaty raz na zawsze.

      Długotrwały ostrzał to spadek morale, straty ludzkie i starty materialne. Straty ludzkie są największe, bo np. kaleka nie będzie pracować, a niejedno dziecko wyrośnie na wariata. Toż to żołnierze mają zespoły stresu pourazowego, a co powiedzieć o dzieciach.

      Zdecydowanie mi się to nie podoba.

      Polubione przez 11 ludzi

     • Re: sceptycznynemo , Czerwiec 11, 2015 at 17:25
      Mnie tez się to ZDECYDOWANIE nie podoba!
      Problem jest taki że banderowskie ścierwa – jak było wielokrotnie pokazywane – stacjonują i mają swoje baterie artyleryjskie pomiędzy domami, w osiedlach przy blokach wielopietrowych!
      Nie ma jak ich zniszczyć nie niszcząc infrastruktury i nie zabijając mieszkańców!
      A wszak Opołczeńcy czesto sa stamtąd, to sa ich domy i osiedla!

      Polubione przez 7 ludzi

 8. Witam jeszcze raz! Czy mi się wydaję, że trochę rebelianci straci terytorium, patrząc na aktualną mapę frontową? Chodzi o rejon Ługańska, gdzie na północny mnie się wydawało, że obszar opanowany przez powstańców szedł nieco dalej niż granice miasta. Ma ktoś tą mapę sprzed nowej ofensywy? Pozdrawiam.

  Polubione przez 5 ludzi

 9. cd…

  .https://youtu.be/S37JofIPF9s Если у вас хватит мужества ответить на вопрос:Зачем врут СМИ? – то конфликт на Донбассе прекратится.

  O tym że Rosja może uratować Grecję http://ria.ru/world/20150610/1069316387.html

  Украинские террористы расстреливают дома, чтобы грабить http://antifashist.com/item/ukrainskie-terroristy-rasstrelivayut-doma-chtoby-grabit.html

  Жестокие пытки, голод, 15 лет тюрьмы – судьба волонтеров, попавших в плен к ВСУ
  Подробнее: http://antifashist.com/item/zhestokie-pytki-golod-15-let-tyurmy-sudba-volonterov-popavshih-v-plen-k-vsu.html#ixzz3cklMC5xn

  Под Киевом загорелись лес и торфяники, смог затянул несколько жилых районов
  Подробнее: http://antifashist.com/item/pod-kievom-zagorelis-les-i-torfyaniki-smog-zatyanul-neskolko-zhilyh-rajonov.html#ixzz3cklSSB4m

  Pożary… .https://youtu.be/TnfJzAh0XKQ

  Jaceniuk w MFW http://russian.rt.com/article/96798

  .https://youtu.be/W9TIkxl1oNg Автомобиль LifeNews обстреляли из пулемета под Луганском

  z kropką 🙂 .http://cs543107.vk.me/v543107549/734d/WcbrhsWuRqs.jpg

  Kolejne echa wizyty w Watykanie http://russian.rt.com/article/96885

  Colonel: Сегодня в Москве состоялось заседание Комитета общественной поддержки жителей Юго-Востока Украины Совета Федерации РФ. http://colonelcassad.livejournal.com/2230097.html

  Babcia ministra Prawdy Jedynej .http://cs621720.vk.me/v621720363/27354/-zTowxPoZRM.jpg

  Film dla miłośników nowinek technicznych w wojsku .https://youtu.be/vm83ejiYHtQ

  Polubione przez 10 ludzi

 10. Dlaczego to wszystko!! Wstrząsające!! Zostalismy oszukani! Ukrywali to przed nami dziesiątki lat!! dlatego nas chcą przejąć!!! WSZYSCY POLACY POWINNI TO OBEJRZEĆ! Abyśmy nie stracili naszej ojczyzny poprzez niewiedzę że ZYJEMY NA BOGACTWACH NATURALNYCH, mamy najbogatsze złoża na świecie. To o to chodzi !

  Polubione przez 5 ludzi

  • Moim prywatnym zdaniem ta informacja może się wiązać z nagłą dymisją ambasadora USA w Warszawie oraz opublikowaniem „taśm prawdy”.
   Bo jeżeli faktycznie Ambasador Były jest naszym przyjacielem co zaznaczał protestując jak żaden z Amerykańskich polityków przeciwko żydowskiemu sformuowaniu o „polskich obozach” to jako ambasador NA PEWNO wiedział tak samo szybko albo jeszcze wcześniej niż nasz „wywiad” o tym że te materiały zostaną opublikowane i w efekcie dojdzie do dymisji rządu. Jezeli maczał w tym paluchy brudne Mossad czy inna taka „organizacja” to może z punktu widzenia ambasady USA w Warszawie to co się miało wydarzyc było niekorzystne na USA i Ambasador może protestował albo w szymś się z Faszyngtonem nie zgadzał. Natomiast z punktu widzenia Faszyngtonu wydarzenia ida w dobrym i właściwym kierunku – co podkreslaja Rosjanie – widziałem tekst niezły na „pomiziańcu” – jak się dokopię to potem wkleję…
   Otóż Rosjanie słusznie wracaja do tego co rok temu chyba zostału upublicznione w tych „kelnerskich nagraniach”. A więc – jak sie temu przyjrzeć – a Rosjanie zacytowali co ciekawsze fragmenty – to te rozmowy były „antyamerykańskie” a wiec i rozmówcy odsłonili sie jako fałszywi sojusznicy USA.
   Możliwe że jest tak nieciekawie że ujawnieniem „taśm” i dymisjami Faszyngton czyści sobie przedpole w Polsce tak by u władzy nie było żadnego rozpoznawalnego polityka poza Elektem Lizo-Jebb’em

   Polubione przez 4 ludzi

   • W Macedonii też afera taśmowa wybuchła niedawno…Potem terrory…przepraszam niezidentyfikowani bojownicy z sąsiedniego kraju się objawili. Co z tą Macedonia znowu się wyprawia?! O jakimś nowym rurociągu tam wspominali. Że niby z Turcji gaz Putina.
    No nie ważne, zaraz Czwarta Edycja Depilacji na Lodzie w Polsacie, a potem Zrób Laskę Sojusznikowi w TVN, a potem transmisja z wodowania naszego pierwszego lotniskowca na jeziorze Wigry w ramach ćwiczeń obronnych NATO-EU Tęczowa Fala 2015.
    Nie oddamy Putinowi nawet guzika, bo guzik mamy, ale jedynie do powiedzenia.

    Polubione przez 7 ludzi

 11. Amerykanie chcą ustanowić oficjalny, prawno-ekonomiczny protektorat nad Europą za aprobatą większości europejskich biurokratów:

  „Parlament Europejski krępuje dyskusje na temat umowy o partnerstwie handlowym i inwestycyjnym (TTIP) otwierającym rynek UE na penetrację kapitału i towarów z USA”

  „TTIP może oznaczać nie tylko zniesienie wszelkich barier handlowych i regulacji rynków kapitałowych. Amerykańskie korporacje domagają się przepisów, które pozwalałyby im łatwo pozywać przed arbitraż rządy państw narodowych za pogarszanie warunków inwestycji”

  „Najbardziej kontrowersyjną sprawą jest forsowane przez Amerykanów ISDS czyli możliwość stawiania przed arbitrażem państw nawet za wprowadzenie nowych przepisów ochrony pracowników czy środowiska lub też zmiany w opodatkowaniu”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/parlament-europejski-krepuje-dyskusje-o-strefie-wolnego-handlu-z-usa#

  — Wszystko dowodzi, że osiągnięcie celów TTIP zagraża wywalczonym na przestrzeni wieków kluczowym prawom pracowników a także społecznym interesom ogółu ludności —

  https://panoptykon.org/wiadomosc/awantura-o-ttip

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/488116,ttip-o-co-chodzi-w-umowie-miedzy-unia-europejska-a-usa.html?gclid=CLyOiqrgh8YCFcsAcwod73wAcw

  http://uwagattip.pl/

  Polubione przez 11 ludzi

   • A sytuacja w balansującej na krawędzi bankructwa Grecji radykalizuje się. Coraz powszechniejsze są opinie, że Syriza nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych:

    „Sprzeciwiający się polityce finansowej kraju greccy związkowcy ze związanego z partią komunistyczną PAME zajęli budynek ministerstwa finansów w Atenach”

    „Okupacja ministerstwa jest wyrazem sprzeciwu wobec kontynuowania negocjacji z MFW i polityki radykalnych oszczędności”

    http://xportal.pl/?p=21204

    Polubione przez 8 ludzi

    • Grecję już pochłania czarna dziura, podobnie jak Ukrainę i niebawem kilka innych krajów europejskich.
     Dlatego też są poważne obawy, że ta sytuacja może być powodem do realizacji innego scenariusza- militarnego.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 7 ludzi

     • Bankructwo to bankructwo. Państwa bankrutowały i jakoś nadal istniały. Przy obecnym poziomie długu Grecji to problem wierzycieli niż Grecji ponieważ Grecja i tak nie spłaci tych długów – to jest po prostu niemożliwe.

      Kuriozalnie jedno państwo w dwudziestym wieku było dwukrotnie bankrutem, ale nikt tego jakoś nie zauważył, bo za każdym razem to państwo było w obozie zwycięskim 🙂 To paradoks Wielkiej Brytanii i jej długów wojennych 🙂

      Polubione przez 2 ludzi

     • Re @krzysztofjarzynazszczecina , Czerwiec 12, 2015 at 08:40

      Był taki dowcip stary, o ile go nie spalę to chyba leciał tak:

      Salcia z Mośkiem leżą w łóżku i Salcia czuje że Mosiek zasnąć nie może… Kręci się, wzdycha, coś mamrocze pod nosem wielkim…

      W końcu Salcia, jak na dobrą żonę przystało wstaje, zapala światło i pyta: co się dzieje?

      Mosiek załamanym głosem mówi jej cicho: „Wiesz, jestem winny sto złotych Goldbergowi. Jutro mija termin a ja nie mam takich ogromnych pieniędzy – więc się martwię i nie wiem co robić..”

      Na to Salcia podchodzi do okna, otwiera je na całą szerokość okiennicy i w ciszy popółnocnej warszawskich Nowolipek zaczyna krzyczeć!

      Goooooooldberg! Goooooooooooooooooooldberg!

      Na końcu ulicy w raz z innymi oknami gdzie po jej krzyku zapalają się światła otwiera się też okno u Goldbergów.
      Goldberg wychyla się przez okno i wrzeszczy: „Cooooo sięęęęęę staaaaa łooooo”

      Salcia rozdziera się na cały regulator:

      „Mosze nie odda ci jutro pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

      Salcia zamyka okno, gasi światło, przytula się do Mośka i szepce mu w ucho:

      „Śpij! Teraz to on ma zmartwienie!”

      Polubione przez 3 ludzi

 12. „Po prostu na drodze pokojowej tej sprawy nie uda się w sposób sensowny rozstrzygnąć, bo wszystko już za daleko poszło i nie da się tej sytuacji cofnąć do punktu wyjścia, czyli sprzed rewolucji na kijowskim Majdanie.” – ależ mniejsza różnica jest między natychmiastowym przejściem do pokoju, a tym stanem wojny, niż między kolejnym z licznych bajdurzeń banderowskich, czy propagandy Zachodu, a rzeczywistością – to da się zrobić już dziś popołudniu. Kijów prowadzi nie tylko brutalną wojnę przeciwko swojemu narodowi, bezbronnym ludziom przede wszystkim, lecz również samobójczą dla gospodarki, państwowości Ukrainy. To nie da się wytłumaczyć patrząc tylko na Ukrainę – ale wiemy, że za tym stoi oligarchia USA.

  Polubione przez 6 ludzi

 13. Zaporoże chce autonomii gospodarczej,finansowej i politycznej od Ukrainy.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-zaporoze-przyznalo-sobie-autonomie-foto
  Ruchy na średnim szczeblu w państwie Ukraińskim. Zwolniony ze stanowiska został gubernator obwodu donieckiego. Oficjalnie za zbyt opieszałe prace nad budową sieci umocnień.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/poroszenko-zwolnil-szefa-obwodu-donieckiego

  Polubione przez 9 ludzi

   • Bo to jest ten sam „nierząd” – oni podpisują wszystko a niezadowolenie z niewolniczej pracy topią w łyskaczu by przy ośmiorniczkach pogadac że źle się czują jako niewolnicy Wielkiego Szatana…

    Polubione przez 2 ludzi

   • Wdakra ( Adnovum namówił mnie żebym przestał używać zwrotu Pan/i 🙂 ) tego najstarsi górale nie wiedzą. W Polsce dzieją się rzeczy które jak mawia Ferdynand Kiepski „fizjologom się nie śniły” min słyszałaś może o tym ,że istnieje rada nadzorcza spółki polski atom. W której to zarabia się (podobno) 100 tysięcy zł miesięcznie. Co prawda elektrownia nie powstanie do 2025 ,ale…
    skoro jesteśmy wokół tematu „nie powstanie” kwestia gazoportu w Świnoujściu. Zakontraktowany gaz już już wypływa, zgodnie z kontraktem gaz jest dostarczany w formule take or pay. Innymi słowy MUSIMY gaz przyjąć, jeśli tego nie zrobimy statek zaopatrzeniowy z ŁADUNKIEM zawróci do portu macierzystego. Jest tylko problem tego cholernego gazoportu-budowa jakoś się przeciąga, jest podobno droższa niż zakładano etc itd.
    Także odpowiadając w końcu na pytanie nie mam zielonego pojęcia jaką logika posługuje się obecny Rząd, nie mam pojęcia jak stosunki polsko-ukraińskie będą wyglądały w przyszłości, mam tylko nadzieję ,że jacyś w miarę normalni i fachowi ludzie dostana się do polskiego parlamentu w nadchodzących wyborach.
    Pozdrawiam

    Polubione przez 4 ludzi

 14. „Wynika to z prostej przyczyny, że obie strony musiałyby pójść na niekorzystny dla siebie kompromis, dlatego też porozumienie to jest i będzie tylko bezwartościowym kawałkiem papieru, którego przede wszystkim strona kijowska nie będzie przestrzegała usiłując nadal uzyskać rozwiązanie konfliktu na drodze siłowej.”

  Swietnie napisane, niestety nic dodac nic ujac… Kwintesencja sytuacji !

  Jest szansa, ze UA sie zajedzie ekonomicznie i „wajny” dluzej nie pociagnie.
  Albo ze jakas nowa katastrofa naturalna zakonczy to ludzkie szalenstwo.
  Bo obie strony zdeterminowane i przekonane o swych racjach.

  Nawiasem mowiac, najlatwiej robic rozpier…wojne, chaos, nienawisc, niestety.
  Do porzadku i pokoju trza sie bardziej postarac.

  Polubione przez 7 ludzi

 15. Z Łoneta
  „W Doniecku wybierano najpiękniejsze separatystki ”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-doniecku-wybierano-najpiekniejsze-separatystki/zcz8jh
  Wszystko opada, a ręce przed wszystkim.

  I kilka komentarzy:

  baz : W Doniecku wybierano najpiękniejsze separatystki – rozwaliło mnie to nazewnictwo 🙂 – kobiety ,kobiety ! W Doniecku wybierano najpiękniejsze kobiety !

  ~kij na banderowski ryj : To w Doniecku już niema kobiet są tylko separatystki . Ciąg dalszy propagandy tworzonej przez Polsko języczne prostytutki medialne.

  ~proszę wsiadać drzwi zamykać : Najpiękniejszą dziewczyną, z okopów banderowskich, uznano ‚naszą posłankę”, żonę zapasionego Przemka, dyżurnego ruchu z Włoszczowy.

  Polubione przez 14 ludzi

 16. Naszym polskojęzycznym rusofobom zdrowo wali w dekiel:
  http://swiat.newsweek.pl/papiez-franciszek-spotkal-sie-z-putinem-,artykuly,364798,1.html
  Proszę zwrócic uwagę nie tyle na tekst ( standardowe plucie na Putina) co na fotkę umieszczoną jaka główną:
  .http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/720/0/newsweek/635696274026093210.jpg
  świetny komentarz pod ww artykułem:
  popularnenajnowszewątki
  ~Polak Patriota :
  Wielkie Brawa Panie Prezydencie Putin! Najwyższe uznanie Panu się należy! Jest Pan Wielkim Człowiekiem, Patriotą i Mężem Stanu dla swojego Narodu! Rozgrywa Pan tych zachodnich politycznych błaznów niczym największy arcymistrz w szachach Podźwignął Pan kraj po rządach alkoholika Jelcyna, co było szokiem dla USAralskiego państewka. Nie udała im się intryga w Syrii i bombardowanie kraju przez ich brudne żołdactwo tak jak w Iraku, Afganistanie i Libii gdzie śmierć poniosły setki tysięcy cywilnych ofiar tamtych wojen. Pogrążając te kraje w całkowitej anarchii i bezprawiu. Nie udała im się aneksja rosyjskich surowców. Dlatego tego Panu darować nie mogą że słusznie przyłączył Pan rosyjski Krym do swojego kraju. Polska dzisiaj odbiera rosyjską ropę i gaz za miliardy dolarów i przez nieodpowiedzialnych polskich polityków każdy normalny Polak w kraju płaci za to wyższą cenę niż bogate kraje w UE, Polska ma przez nieodpowiedzialnych polskich polityków zablokowany eksport mięsa i innych wyrobów w tym warzyw i owoców nie tylko do Rosji ale do Ukrainy, Białorusi i Chin przez co kraj traci dziesiątki milionów zł dziennie, a rynki zajatyckie dalekowschodnie nie są żadną alternatywą ze względu na koszty transportu. Do końca roku w kraju pracę straci kilkadziesiat tysięcy Polaków przez to. W Polsce nie potrzeba było żadnej wojny żeby wygnać za chlebem i z przymusu ekonomicznego kilka milionów młodych pracowitych i zdolnych Polaków do bogaczy w UE jako gastarbeiterów wraz z dziećmi i rodzinami, większość z nich już nie wróci przyczyniając się do i tak dramatycznej sytuacji demograficznej w Naszym kraju, Zachód Europy robi z Rosją interesy na pełną skalę, mimo propagandy polskojęzycznych mediów głównego ścieku w Polsce. Do tego przez Polskę codziennie jedzie kilka tysięcy wyładowanych Tirów z niemieckimi i zachodnimii towarami za miliardy euro z adnotacją na unijnych świadectwach z wyłączeniem Polski mimo medialnych sankcji, łączne obroty Niemiec i Rosji to ponad 70 miliardów € rocznie i ponad 400 tysiecy miejsc pracy w Niemczech. Zachód nie patrzy na interes bankruta ekonomicznego, militarnego i politycznego a także demograficznego i społecznego jakim jest dzisiaj niestety Polska, dlatego większosć Polaków gardzi swoim państwem. Ja stanowczo protestuję przeciwko takiej retoryce wojennej nawiedzonych krajowych pseudo militarystów i leśnych mundurowych pasożytów, tacy pierwsi uciekali w 1939r. Macie przykład byłego premiera Donalda Tuska jak błyskawicznie ewakuował się z zadłużonego, skłóconego i podzielonego kraju. zwiń
  9 minut temu | ocena:100% | odpowiedzi: 2

  Polubione przez 13 ludzi

 17. I jeszcze jeden kwiatek:

  Andrzej Duda postanowił zorganizować konferencję prasową, na której odniósł się do tematu dymisji w rządzie i bieżącej polityki premier Ewy Kopacz. Skontaktował się z nami dr Janusz Sibora, specjalista ds. protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego, który zauważył pewien zaskakujący szczegół.

  !!! Za przemawiającym prezydentem elektem zabrakło flagi Unii Europejskiej. !!!!

  dr Janusz Sibora, specjalista ds. protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego. Ekspert skomentował wypowiedzi Andrzeja Dudy i zauważył, że za prezydentem elektem nie była widoczna flaga Unii Europejskiej, która zawsze pojawia się podczas wystąpień najważniejszych osób w państwie.
  Prezydent elekt przemawiał na tle sześciu polskich flag. Dlaczego zabrakło flagi Unii Europejskiej? Od 1 maja 2004 roku stanowi ona tło dla wystąpień najważniejszych osób w państwie. To pomyłka czy celowe działanie? – mówi w rozmowie z fakt.pl dr Janusz Sibora

  Zaskakujący jest również brak komentarza o sytuacji w rządzie ze strony wciąż urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wyraźnie usunął się w cień.
  link:
  http://www.fakt.pl/polityka/z-palacyku-andrzeja-dudy-zniknela-flaga-ue,artykuly,551384.html

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.