Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2015r.- 211 dzień od nowego rozejmu.


Igor Mosijczuk (pierwszy z prawej)- ukraińska rewolucja zaczyna pożerać własne dzieci.

Moskwa uzna dekret szefa rządu Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Zacharczenki o wyznaczeniu wyborów regionalnych na dzień 18 października.

Według słów rzecznik rosyjskiego resortu spraw zagranicznych, Marii Zacharowej Moskwa uzna dekret szefa DRL w sprawie terminu wyborów, co jest reakcją władz republiki na naruszenie przez Kijów porozumienia Mińsk-2, w odniesieniu do braku dwustronnego dialogi w tej sprawie:

„Rozumiemy ten krok, jako wymuszoną reakcję wywołaną na działania Kijowa nie trzymających się postanowień umowy podpisanej w Mińsku, a szczególnie w zakresie podejmowanych jednostronnych decyzji bez bezpośrednio prowadzonego dialogu pomiędzy Kijowem, Donieckiem i Ługańskiem”

W odpowiedzi na taką postawę Kijowa, w odniesieniu do jego stosunku wobec realizacji umowy podpisanej w Mińsku, wczoraj w Donbasie miał miejsce okrągły stół pod przewodnim tematem „W jaki sposób zintegrować Donbas z Rosją”. W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele władz DRL i ŁRL oraz rosyjscy eksperci.

Podczas spotkania głos zabrał szef delegacji na rozmowy w Mińsku, przewodniczący Rady Narodowej DRL Denis Puszilin, który stwierdził, że „polityka Kijowa doprowadziła Ukrainę do sytuacji bez wyjścia”.

„Ukraina praktycznie pozostawiona jest obecnie sama sobie. Każda opcja, jaka została przez nią wybrana, miała bolesny wpływ na państwo. Koncepcja rozwiązania militarnego, do którego od czasu do czasu powraca Poroszenko, zawsze kończy się niepowodzeniem”– ocenił Denis Puszilin.

Pomimo to, jak i również ze względu na fakt, że propozycje zmian w ukraińskiej konstytucji nie są zgodne z podpisaną wcześniej umową Mińsk-2, władze Donbasu „zrobią wszystko, co możliwe, aby porozumienie mińskie miało ciąg dalszy. Dla nas nadal jest to okazja, aby rozwiązać konflikt na drodze dyplomatycznej”– zapewnił ze swej strony Denis Puszilin.

O postępującym faktycznym podziale Ukrainy na dwie niezależne od siebie części, może być również dowodem proces polegający na tym, że- jak to wczoraj zauważył Aleksander Zacharczenko: „gospodarka DRL przystosowała się do warunków narzuconej przez Kijów blokady”.

Tak więc, cel jaki przyświecał władzom ukraińskim wzięcia Donbasu głodem, gdy podęli decyzję o blokadzie gospodarczej i finansowej zbuntowanej części Donbasu, nie dość, że nie został osiągnięty, ale wywołał reakcję, powodującą trwałe oddzielenie się tego rejonu od pozostałej części kraju i przystosowanie się do zaistniałej sytuacji.

Dlatego dziś liderzy polityczni tych republik zaczęli na poważnie brać pod uwagę integrację z Rosją, bo ze strony Kijowa nie mogą uzyskać obecnie żadnych konstruktywnych rozwiązań.

Jak sądzę, takie pomysły- jak integracja zbuntowanych republik z Rosją- jest brana w chwili obecnej jako opcja awaryjna, gdyby nie udało się porozumieć z władzą centralną z Kijowa.

Jest to również jasno przekazane ostrzeżenie, jaki skutek może wywołać dalsze unikanie bezpośredniego dialogu z władzami republik i utrzymywanie, czy też pogłębianie, blokady ekonomicznej i gospodarczej Donbasu.

Bo przecież życie nie znosi próżni. A więc w sytuacji, gdy rząd centralny boczy się na Donbas, odmawiając należnych mu praw, to ten Donbas będzie zmuszony znaleźć inne rozwiązanie, które będzie pozwalało mu przetrwać i realizować swoje zamierzenia polityczno-gospodarcze.

Czy Kijów dorósł do stawianej przed nim roli?

Otóż, jak dotychczas widać; Kijów żyje własnymi problemami, walącego się państwa, w którym dodatkowo wskrzeszono upiory z czasów haniebnej historii tego społeczeństwa.

Czy ze strony przedstawicieli władz centralnych dochodzą jakieś głosy pojednania, znalezienia wspólnego wyjścia z tego tragicznego położenia?

Otóż, nie!- i to jest istotą problemu, gdyż te władze zachowują się tak jakby nie chciały porozumieć się.

A przecież nikt będący przy zdrowych zmysłach, mając na uwadze to co się działo w Donbasie przez ponad rok prowadzonej tam przez rządowe siły zbrojne operacji antyterrorystycznej, nie zgodzi się na zawarcie porozumienia na warunkach ukraińskich.

Dlatego też władze zbuntowanych republik domagają się odpowiednich gwarancji, które zabezpieczą  należne prawa dla ludności Donbasu, bo bez tego żadne porozumienie nie będzie możliwe.

Co zrobi w takiej sytuacji Kijów?

Otóż Kijów, ze swojego punktu widzenia ma tylko trzy wyjścia, które każde z nich są gorsze jedno od drugiego:

 1.  Kontynuować operację antyterrorystyczną, usiłując w ten sposób narzucić siłą w Donbasie swoją władzę,
 2.  Utrzymać obecny stan, ni to wojny, ni to pokoju. Co doprowadzi w końcu do trwałego oddzielenia się tych terenów od Ukrainy,
 3.  Usiąść wreszcie do stołu rokowań z przedstawicielami zbuntowanych republik, ale wtedy samodzielność tych terenów będzie tak duża jak niemalże suwerennego kraju, z czym środowiska skrajnie nacjonalistyczne nigdy się nie zgodzą.

Taki jest efekt ponad rok prowadzonej polityki represji wobec Donbasu. Nie dość tego problemy wewnętrzne, jakie już ze znaczną siłą dają o sobie znać w pozostałej części Ukrainy, mogą doprowadzić do upadku centralnych struktur państwa i do dalszego jego rozpadu.

Może właśnie o to chodzi?

***

Kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w Doniecku, pomimo zawartego w dniu 29 sierpnia ścisłego zawieszenia broni, doszło wczoraj do poważnej prowokacji militarnej ze strony wojska ukraińskiego.

Otóż, około godziny 14:00 (czasu lokalnego) z kierunku miejscowości Piaski został ostrzelany przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu ciężkiego karabinu maszynowego budynek szpitala miejskiego nr. 19 w dzielnicy Kujbyszewskiej Doniecka.

Natomiast na odcinku frontu ługańskiego w dalszym ciągu sytuacja jest bardzo napięta i nadal dochodzi tam do prowokacji ze strony ukraińskiej.

I tak, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko dwa razy naruszyło tam warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał około godziny 07:45 przy użyciu broni ciężkiej z kierunku Stanicy Ługańskiej na obrzeża wsi Kalinowka. Później ostrzał został powtórzony około godziny 03:30 w dniu dzisiejszym.

Nie odnotowano strat materialnych i ofiar wśród ludności cywilnej.

Przypomnę, że przedwczoraj na tym samym odcinku frontu, ukraińskie wojsko przy użyciu m.in. moździerzy kaliber 82 mm, ostrzeliwało rano z kierunku Starego Ajdara obrzeży wsi Rajewka:

***

Wczoraj Wierchowna Rada pozbawiła immunitetu deputowanego Igora Mosijczuka, który podejrzewany jest o wzięcie łapówki.

Po tym Mosijczuk odniósł się w swoim oświadczeniu do faktu jaki miał miejsce w dniu 31 sierpnia pod Wierchowną Radą, gdy jeden z członków ukraińskiego ochotniczego batalionu „Sicz” rzucił granat w stronę kordonu sił porządkowych osłaniających wejście do parlamentu. W wyniku tego spektakularnego zamachu zginęło dwóch milicjantów i kolejnych kilkunastu zostało rannych.

Otóż. Mosijczuk, w swoim oświadczeniu stwierdził, że wiadome mu jest, iż człowiek, który dokonał zamachu, dzień wcześniej odwiedził biuro administracji prezydenta Poroszenki.

Dlatego też domaga się on wyjaśnienia w jakim celu zamachowiec odwiedził biuro administracji prezydenckiej i przez kogo tam był zaproszony.

Oczywiście w dalszej części swojego oświadczenia Mosijczuk nie przyznaje się do wzięcia żadnej łapówki, a materiał filmowy jaki ten fakt dokumentuje, uznał za spreparowany prze ukraińską Służbę Bezpieczeństwa.

Jak można sądzić, biorąc pod uwagę wcześniejsze aresztowania, i tajemnicze zgony najbardziej aktywnych liderów środowisk skrajnie nacjonalistycznych; centralne władze w Kijowie postanowiły pozbyć się zbędnego balastu, uniemożliwiającego przeprowadzenie im dalszych „reform” oraz zabezpieczenia sobie w ten sposób sytuacji wewnętrznej w obliczu spodziewanego buntu społecznego.

Amerykański miliarder George Soros wezwał władze UE do zwiększenia pomocy finansowej dla Ukrainy. Według propozycji jaką on przedstawił, UE powinna przeznaczyć w tym roku 1% swojego budżetu, czyli około 14,1 mld euro na wsparcie dla Ukrainy, które będzie uzupełnieniem programu pomocy kredytowej MFW i pomocy makrofinansowej Brukseli.

Przypomnę, że MFW zapowiedział udzielenie Ukrainie pomocy w postaci kredytów na łączną kwotę 17,5 mld dolarów, zaś pomoc makrofinansowa z Brukseli wynosi jak do tej pory 3,4 mld euro.

Na koniec kilka zdjęć:

https://urs1798.files.wordpress.com/2014/06/fetter-igor-m.jpg?w=600&h=425

Deputowany ukraińskiego parlamentu i były zastępca dowódcy batalionu „Azow” Igor Mosijczuk.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

125 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2015r.- 211 dzień od nowego rozejmu.

 1. Takie jaja na mediomatołach.pl
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjscy-zolnierze-zwrocili-sie-do-dziennikarzy-nie-chcemy-tam-jechac-i-ginac/4q9r85
  A tam:
  „16 sierpnia w jednej z jednostek Wschodniego Okręgu Wojskowego…”
  „Miał oznajmić żołnierzom, że już następnego dnia na podstawie tajnego rozkazu popłyną statkiem do Syrii. Żołnierze, którzy nie chcieli wykonać rozkazu, poszli do prokuratury wojskowej, ale tam dyżurny odmówił przyjęcia zawiadomienia.”
  (..)
  „Do tej pory do Syrii nie dopłynął żaden statek z Rosji.” (?!)

  Najlepsze są komentarze 🙂

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Witam z wieczora…
  Przeczytałem wszystkie wpisy, zaglądnąłem jak zawsze przed wpisaniem cokolwiek do wszystkich linków by sie nie powtarzać i załadowałem magazynek z linkami…
  Z braku czasu linki są „jak leci”…

  Niemiecki dziennikarz odkrył że „IGIL to dzieło USA”. JAWOHL!
  .https://youtu.be/ce2f-4gRqW8

  Podczas gdy ukry jeżdżą po świecie i proszą jedynie „daj pane, daj pane groszi…” – Rosja robi interesy i handluje na potęgę. Sam Rosatom ma juz portfel zamówień na 300 mld USD na 30 bloków w 12 krajach a jeszcze trwaja rozmowy by zaklepać kontrakty na kolejne 10 takich fabryk energii…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15122%2Fall
  Informacja z międzynarodowej konferencji MEA

  Kraina tez ma sukcesy technologiczne i twierdzi że zaczyna produkcję pistoletu automatycznego „Maljuk” http://news.eizvestia.com/news_politics/full/364-ukraina-nachinaet-vypusk-avtomata-malyuk-kotoryj-pereplyunul-kalashnikova-foto

  Ale niektórzy twierdzą że to ściema i prace doszły do tego etapu jedynie:
  .http://cs623322.vk.me/v623322787/43578/qBOVxCE-f8c.jpg
  🙂 🙂 🙂

  Na swoim wystąpieniu w Wierchownej pan Jaceniuk poinformował że w związku z niewypełnieniem kontraktu gazowego Rosja podała do sądu Krainę. Chodzi o drobne 26 mld USD…
  http://dnr24.com/main/13330-rossiya-podala-isk-protiv-ukrainy-na-26-mlrd-dollarov-yacenyuk.html

  Tymczasem koloniści walą dalej. Media zauwazają że w przypadkach utarczek z policją na pierwszą linię z tłumu sa wywlekane kobiety z dziećmi bo sa bardziej fotogeniczne od umięśnionych chłopów
  Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/117402

  Dodam od siebie że widziałem reportaz w „ruskiej TV” o tym że dziesiątki osób już jest hospitalizowanych z powodu zatrucia muchomorem sromotnikowym (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0). Okazuje się że głodni ludzie jedzą grzyby a sromotnika biorą za pieczarki które znają z Syrii i Turcji. Ponoc sromotniki na terenach Azji Mniejszej nie występują?

  Słowenia skarzy się na Chorwację za to że ta ostatnia nie rejestruje „kolonistów”. Wiadomo że jak któryś kraj kogoś zarejestruje do jak kolonista nie spodoba się w Niemczech czy Szwecji dokąd podążają – musi byc odesłany i przyjety z honorami w kraju „pierwszej rejestracji”. Odnung musi być!
  Словения обвинила Хорватию в нарушении принципов ЕС из-за отказа регистрировать мигрантов
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117406

  Podobno Pan Kerry jest rozczarowany wynikami nauczania „syryjskiej opozycji”…
  Источник в Госдепе: Джон Керри разочарован программой обучения сирийской оппозиции
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117405

  Jednocześnie Pentagon pokornie „zgadza się na udział Rosji w walce z IGIL” oraz „nie chce mieć z Rosją problemów”. Bardzo chętnie idzie na wszelkie „konsultacje” w sprawie wspólnej walki z IGIL. Powiedział tak niejaki Peter Cook sekretarz prasowy pentagonu
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15111%2Fall

  Przy czym z drugiej strony docierają informacje o nowym planie Pentagonu polegającym na wysyłaniu przeszkolonych opozycjonistów do Syrii by namierzali cele dla bombardowań
  Американская программа обучения умеренных сирийских оппозиционеров началась с провала; США разрабатывают новый план: использовать подготовленных в Америке сирийцев как наземных корректировщиков при бомбардировках ИГИЛ.
  Пентагон и Белый дом боятся новых проблем с программой подготовки, и теперь собираются включать небольшие отряды подготовленных повстанцев в более крупные, давно воюющие в северной Сирии соединения — чтобы новички попадали под защиту более опытных и многочисленных бойцов…
  Новая стратегия США по использованию сирийских повстанцев против ИГИЛ (перевод из Foreign Policy) http://sputnikipogrom.com/greatermiddleeast/syria/43570/new-airstrike-plan/#.VfwJ1SCqqko

  Z kropką choc powinno być bez!
  .http://cs629124.vk.me/v629124433/140f1/iegl-yOpUt0.jpg

  Info z frontu – czyli wracamy na DOnbas – pokój po kijowsku bo to ich nagranie!
  .https://youtu.be/Zb7pOxDU0iA

  Banderowcy wciąż dostaja nowe wyposażenie! Najnowsze zdjęcie z najnowszej dostawy:
  Сватово. Всу получили новейшее вооружение.
  Крайние два Максима – выпуск до 1940 года.
  Это уже последнее что еще не продали!!! А гооврят в совке плохо было. Вон уже с 1991 года продают, продают, продают да все еще есть после СССР! .http://cs623721.vk.me/v623721710/51bc6/Am3GcsIyX8A.jpg

  Szef WikiLeaks skarży się na Hollanda i mówi cos o ciosie w plecy
  Джулиан Ассанж рассказал об «ударе ножом в спину» со стороны Франсуа Олланда
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117410

  Prawa ręka Beni twierdzi że aresztowanie Mosijczuka to jest dymna zasłona dla uznania przez Kijów Noworosji
  http://nahnews.org/358223-korban-arest-mosijchuka-eto-dymovaya-zavesa-dlya-tixoj-legalizacii-dnr-i-lnr/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Natomiast Liaszka /pan/pani – niepotrzebne skreślić – twierdzi że „sprawa Mosiejczuka” to „ręka Moskwy”…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15108%2Fall
  Ляшко: „Взятка Мосийчуку – это провокация Кремля”.

  Cała Kraina w jednym zdjęciu. Alegoria
  .http://cs629312.vk.me/v629312256/fba1/nya_hYUFrm8.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Coś dla naszych „speców od remontów dróg”. Można połączyć „patriotyzm” z „naprawą” nawierzchni i jeszcze jej faktycznie nie naprawić? Ukraina daje „przykład”;
  .http://i2.wp.com/shpola.in.ua/wp-content/uploads/2015/09/IMG_0306.jpg?resize=640%2C480
  Link do artykułu skąd pochodzi zdjęcie;
  http://shpola.in.ua/2015/09/15/4193-pid-nosom-u-vlady-nebezpechnyj-proval-u-shpoli-vyrishyly-prykryty-klumboyu

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Dalsze linki…

  Jedna z byłych szef ONZ-tu twierdzi że informacje Amerykanów o „pieknym i spokojnym, dostatnim zyciu w Iraku” to bajka i ściema
  Экс-помощник генсека ООН: Заявления США о прогрессе в Ираке — только «мечтания»
  Улучшения условий жизни в Ираке, о чём утверждает Вашингтон, далеко не очевидны. Об этом в интервью RT заявил бывший помощник генерального секретаря ООН Ханс-Кристоф фон Шпонек. По его мнению, верить в то, что сейчас Ирак находится в лучшем положении, чем несколько лет назад, могут только «шизофреники».
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117409

  Tu są te wspaniałe dane kwitnącej ekonomii Iraku…
  http://www.ereport.ru/stat.php?razdel=country&count=iraq

  Pan Dawid w studiu TV! 🙂
  .http://cs625430.vk.me/v625430400/4670b/8KqroEWdl10.jpg
  Czekamy na film relacjonujący te rozmowę! 🙂

  Z cyklu – „odkrycia wiekopomne ukraińskich uczonych”
  .http://cs627321.vk.me/v627321403/13622/9t33EN2wOJU.jpg

  OT dla dywersantów. Jak robić zasadzki i miny. Może głupie, ale takie rzeczy tez są w internecie. Warto wiedzieć bo granatów na ukrainie dostatek a Polacy tam jeżdżą i jak pooglądają film to może jak cos takiego spotkają to szerokim łukiem ominą?
  .https://youtu.be/uuzYA2XPwBo

  Jeden z terrorystów – liderów IGIL – był w Południowej Osetii „gwiazdą” oddziału który był przeszkolony przez USA…
  Один из лидеров ИГ во время вооруженного конфликта в Южной Осетии был «звездой» подразделения, которое обучалось под руководством США, пишет McClatchy: http://ria.ru/world/20150918/1260694547.html

  Interesujący artykuł – gdyby „pod ręką” był Adalbert to by wyjasnił… Nie podejmuję się tego – chodzi o amerykańskie pociski kierowane…
  http://ria.ru/politics/20150918/1260189507.html
  МИД: США до сих пор не дали разъяснений по установкам Мк-41 в Европе

  USA w otwarty sposób oficjalnie przyznało się do udziału ich wojsk w wojnie w Syrii!!!!
  .https://youtu.be/zx5ukVmKSfA
  Американцы признали свое военное присутствие в Сирии. Американский генерал Ллойд Остин заявил, что спецназ США воюет на стороне вооруженных курдов из Отрядов народной самообороны.

  Pan Wasserman przez 11 minut: .https://youtu.be/cFTCSHg4pJg

  Pan Wasserman na celowniku SBU – za „separatyzm”
  http://dnr-news.com/dnr/25409-sbu-zavela-delo-na-anatoliya-vassermana-za-separtizm.html

  Może mało wazne ale uważam że informacja doniosła – Rosja otwarcie staje przeciwko GMO
  http://russian.rt.com/article/117374

  Pani Szyłowa .https://youtu.be/i7FBZ7Lgp4Y Opowiada że kłamliwych dziennikarzy czeka los przestępców wojennych! Jestem za!

  FIlm o Motoroli .https://youtu.be/la78n7aSg68

  Lekcja dla u’Krainy – Libia za Muamara czyli za co go zamordowano?
  .https://youtu.be/moYxLw2VqcE

  „Prawda o Debalczewie”. Kolejne informacje…
  http://dnr24.com/main/13324-soldatskaya-pravda-debalcevo.html
  film cz. I http://vk.com/brusek?z=video51595925_171938013%2F1cf4737ff82d4670f9

  część II .https://youtu.be/-j6iuYY_v8Y

  Zgodnie z przypuszczeniami że sprawę się ukręci załatwiono „wypadki w Mukaczewie”. Tyle że w sposób zaskakujący bo winnymi wszystkiego są… pracownicy MSW – czyli milicja broniąca miasta przed bandą banderowców!
  Комиссия Верховной рады возложила вину за события в Мукачеве на сотрудников правопорядка
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117418

  Pojawiła się informacja że „koloniści” szturmują „szlak ukraiński”. Poniewaz zamyka się granice przez Węgry – próbują się dostawac na Ukrainę. Czyli lada dzień będą pierwsi u nas!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15084%2Fall

  Odnośnie wczoraj linkowanej informacji że w Niemczech policja zastrzeliła Irakijczyka który rzucił się z nożem na policjanta…
  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=9Aqb8GklTrQ
  W Niemczech poinformowano że kogoś policja zastrzeliła ale nie podano że był to kolonista itd… Zwykła zachodnia poprawność polityczna. Jakby zastrzelono Polskiego bandytę – to by trabili na cały świat!

  „Dwa Mistrale” – odcinek n+pierwszy!
  Podobno Rosja na tym interesie zarobiła dwukrotnie! To znaczy dostała dwa razy więcej kasy jak zrobiła przedpłatę! 🙂
  Минпромторг: Россия получила двойные выплаты по «Мистралям»
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117419
  Россия вернула за «Мистрали» вдвое больше, чем платила, заявил глава Минпромторга РФ Денис Мантуров: http://ria.ru/economy/20150918/1260954217.html

  Mozaika prawdy – polecam .https://youtu.be/pYH1Cm97otQ

  Europa zaminowana faszyzmem .https://youtu.be/sOtmNJkDRxw

  Skrót dnia z Syrii
  http://sana.sy/ru/?p=49874

  DNR apeluje do Holandii o zabranie resztek MH17
  ДНР просит Нидерланды забрать оставшиеся обломки малайзийского Boeing
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/117420
  Widziałem w tej sprawie reportaż o tym że po polach kręcą się jacyś osobnicy podający się za OBWE i zbierają / podrzucają coś…

  Francuski minister rolnictwa jedzie do Rosji by dało się odkręcić sankcje…
  http://russian.rt.com/inotv/2015-09-18/Francuzskij-ministr-edet-v-Rossiyu

  Konferencja prasowa sędziego który wybrał stronę Dobra!
  http://dnr-news.com/video/25418-press-konferenciya-eks-sudi-ukrainy-pereshedshego-v-dnr.html
  .https://youtu.be/ZfveTU6uBrc

  Polubione przez 6 ludzi

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/burmistrz-duisburga-wezme-dwa-razy-tyle-syryjczykow-a-odesle-imigrantow-z-europy-wschodniej-

  Burmistrz Duisburga: wezmę dwa razy tyle Syryjczyków, a odeślę imigrantów z Europy Wschodniej

  Proponował bym panie burmistrzu, zacząć szukać pracy młodym niemieckim obywatelom, a obiboków i nierobów zarówno z Bułgarii , Rumunii i in. krajów odesłać tam skąd przyjechali.

  cytat z tekstu.
  W półmilionowym Duisburgu 10 proc. ludności to muzułmanie. W niektórych dzielnicach stanowią nawet 80 proc. mieszkańców. W mieście żyje ok. 13 tys. imigrantów z Europy Środkowej.
  🙂 Sam już nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale zaczynam żałować moich niemieckich rówieśników z Duisburga, których pan burmistrz ma w dupie( przepraszam za wyrażenie).

  Polubione przez 7 ludzi

 6. „Polityczna mapa świata”. Interesujący artykuł i ciekawe mapy.
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=14909
  Dodam od siebie że będąc w jednym z krajów na zielono zaznaczonych
  .http://vegchel.ru/uploads/posts/2015-09/1442563600_01.jpg
  raz Tubylcy pokazali mi mapę świata wielką która była cała w kolorach zieleni o róznych odcieniach. Najbielsza była Polska. To była mapa % muzułmańskich społeczności. STwierdzili że za 20 lat cała mapa będzie w kolorze ciemnozielonym jak Arabia czy Iran… Niedługo będzie te 20 lat jak tam byłem…

  Bez komentarza!
  .http://cs622127.vk.me/v622127322/45d84/72a5k04SKJE.jpg

  Odessa 2-maja. To powinien wiedzieć każdy. Kilkaset zdjęć w linku!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15098%2Fall
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15098%2Fall&z=album-92388082_220640175

  Dla historyków gospodarki. Czyli sukcesy stalinizmu – polecam!
  .https://youtu.be/mKkrsJ8BD6U

  W bonusie do powyższego znalazłem
  .http://cs623716.vk.me/v623716330/4a170/TR3WpqB-84s.jpg

  plus o pierwszych latach po wojnie w ZSRR
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15066%2Fall
  .http://cs629124.vk.me/v629124084/12b44/_hWXWnNNtMc.jpg
  .https://youtu.be/UZ5144IHyeI

  Tymczasem o współczesnym cudzie gospodarczym Krainy na podstawie Charkowa i okolic
  http://nahnews.org/358286-xarkovskij-eksport-v-evropu-upal-pochti-na-50/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Mosijczuk twierdzi że wcześniej wiedział o aresztowaniu bo mu doniesiono i radzono by wyjechał. Ale ten bohatersko dał się aresztowac http://nahnews.org/358512-tretij-glaz-mosijchuka-radikal-predvidel-svoj-arest-v-zdanii-rady/

  Gieraszczenko twierdzi że w kolejce do takiego losu jak wyżej wspomniany delikwent czeka wielu posłów Rady
  http://dnr-news.com/dnr/25428-geraschenko-rada-mozhet-lishit-neprikosnovennosti-esche-ryad-deputatov.html

  Kolejne informacje o weglu a raczej o jego braku http://nahnews.org/358469-proizvodstvo-uglya-na-ukraine-sokratilos-v-dva-raza/

  Informacje na temat Privatbaku który należy do beni wskazują na rychłe bankructwo. Ale o tym pisze się od prawie roku!
  http://nahnews.org/358455-rejting-privatbanka-opustilsya-do-urovnya-ogranichennogo-defolta/

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Trwa walka z „rosyjską propagandą” w ukraińskiej telewizji. Na razie, głównym „celem” stał się popularny w ukraińskiej telewizji ‚talk – show” prowadzony przez ukraińskiego dziennikarza Sawika Szustera program „Shuster Live”, nadawany przez należący do „Benii” Kołomojskiego kanał „1 + 1”. Dziennikarz oskarżył znajdujące się pod kontrolą administracji prezydenta Ukrainy instytucje kontrolne o cenzurowanie jego programu po tym jak okazało się że jego ostatni „talk – show” został nadany z ponad dwu minutowym opóźnieniem;
  http://lenta.ru/news/2015/09/18/shuster/

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Sycz donosi:
  http://vk.com/feed?w=wall277289962_25551
  Trwa „cisza” ale nie w okolicach bachmutki. banderowcy stale ostrzeliwują posterunki opołczenia. Wojsko LNR w końcu odpowiedziało i to tak celnie że wyleciał w powietzre skład amunicji ukrów. Podobno spore straty. Tak podaje Sycz, walczący w armii Noworosji a do tego „wojskowy analityk”:

  «Ситуация в ЛНР, теперь стала более активной чем в ДНР. Конечно же обстрелов больше чем говорят официально. И мы отвечаем, на огонь противника.На Бахмутке как обычно обстрелам подвергаются населенные пункты Сокольники и Желобок. Огонь ведется со стороны 29го блокпоста и высоты 175, 9. Активизировалась работы ДРГ в нашем тылу. Усиленно работают БПЛА. Противник продолжает проводить переброску и перестановку войск. Впрочем, как и мы. Сегодня в ответ на обстрелы противника наших позиций в районе 31го блокпоста, огонь веля из БМП и танка, наши минометы провели обстрел укреп района противника. В результате противник понес потери в живой силе и технике, а именно уничтожен БТР и 3 бойца 200-х, а также около 20 раненых.
  Такова краткая ситуация на фронте».

  Tymczasem w Kijowie: .https://youtu.be/SkZ99WGwUvw

  OBWE w Gorłówce: .https://youtu.be/Q67n_xCUSc0
  ОБСЕ в Горловке: ВСУ – препятствие для мирной жизни граждан ДНР
  Niesamowite!

  Артобстрел первомайской ЦГБ – преступление против народа! .https://youtu.be/MkOG4IJ_Usw

  .РУССКИЕ ЛЕТЧИКИ ВСПОМИНАЮТ, КАК МОЖНО И НУЖНО ВОЕВАТЬ .https://youtu.be/iHzNrXomlLU Z ćwiczeń armii FR

  Liaszko u Szustera .https://youtu.be/j6-4vmiAVSE
  Олег Ляшко. Шустер LIVE. 18.09.2015

  Idiotyzmy tygodnia według Szarija: .https://www.youtube.com/watch?v=8t8TLeipU-w

  Dodatkowo nówki:
  .https://www.youtube.com/watch?v=CPJaJgE74uU МВД увидело 80-летних террористов

  Покращення .https://www.youtube.com/watch?v=0-vaMzyoS1E

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Panowie , mam takie pytanie , nietypowe na koniec dnia.

  Jakie są warunki otrzymania obywatelstwa Federacji Rosyjskiej lub Chińskiej Republiki Ludowej??

  🙂 Mam nadzieję, że ktoś z was będzie wiedział, jednoczenie dementuje informacje, jakobym miał wkrótce zmienić obywatelstwo Polskie, na Rosyjskie, lub Chińskie.Tak pytam z
  ciekawości. 🙂

  Życzę słonecznej lub deszczowej soboty, jak komu pasuje i oczywiście spokojnej nocy.

  Dobranoc.

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Nie wiem czy to prawda?
  Украина заявила о возобновлении боевых действий — участвуют тысячи солдат и сотни единиц военной техники

  18.09.2015 – 19:28
  СРОЧНО: Украина заявила о возобновлении боевых действий — участвуют тысячи солдат и сотни единиц военной техники | Русская весна
  Украина заявила о возобновлении боевых действий. В операции участвуют тысячи солдат и сотни единиц военной техники, заявил советник президента Украины Юрий Бирюков.

  «Официально: в зоне проведения военной операции началась армейская операция по поиску и уничтожению диверсионно-разведывательных групп противника. По всей зоне боевых действий, не ищите «дыры», — написал он на своей странице в Фейсбуке.

  Он подчеркнул, что в данной операции принимают участие «Лучшие силы ВСУ».

  Остается только догадываться, какие очередные преступление оправдает Киев, прикрываясь красивыми словами о проведении антидиверсионной операции.

  http://vk.com/feed?w=wall-86745671_65433

  Kusturica prorokuje że III WŚ zacznie się od bombardowania przez USA rosyjskich nadajników radiowych i tv
  http://russia-insider.com/ru/ostorozhno-smi/emir-kusturica-tretya-mirovaya-nachnetsya-s-amerikanskih-bombardirovok-rossiyskogo

  FIlm reklamowy wojsk NATO .https://youtu.be/bpkJaD09Dhk

  Przypomnienie jak to było w Jugosławii oraz ile jest w tym winy Jelcyna
  http://voenternet.livejournal.com/253784.html

  Film z zycia z Donbasu http://vk.com/brusek?z=video-57424472_171551557%2Fb891dd8006f4a028d3
  ДРГ сил ДНР ведут огонь по блокпосту ВСУ СПГ-9

  Podobno Arszenik J. kazał przygotowywac się do zimy bez ciepła i światła
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15131%2Fall

  Podobno banderowcy pokradli z Piasków wszystko – nawet muszle klozetowe! .https://youtu.be/mKqLUqrHudk

  Wiesiły mie się rosyjskie strony więc na razie kończe nadawanie…

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Kończe nadawanie kilkoma chyba istotnymi informacjami…

  Polskie media podkreślają wypowiedzi Jaceniuka który twierdzi że przyłączenie części Polski przedwojennej do USRR było „nieprawne”
  http://russian.rt.com/article/117457#ixzz3m7iMHRvk

  .https://youtu.be/wnBFWhAA-mY
  Командир 1-го взвода «Жора» показывает позиции ВСУ [18+]

  Potwierdza się że Kijów ogłosił wznowienie działań bojowych. na razie nic się nie dzieje, wszyscy spodziewają się krup dywersyjnych wroga!
  http://www.novorosinform.org/news/id/37398

  Министр обороны ДНР о бригаде Республиканской гвардии
  .https://youtu.be/KP0tbD6209U

  Ważne! Minister Spraw Zagranicznych Wegier oświadczył że w kierunku Europy zmierza fala ok 35 MILIONÓW „uchodźców”. W związku z tym apeluje do wszystkich krajów Europy o wzmocnienie granic – bo ma to kluczowe znaczenie!

  Sztab Generalny Armii FR po raz kolejny oznajmił że „bierze się pod uwagę stworzenie bazy wojskowej w Syrii”. Chodzi o bazę wojsk lotniczych.
  : http://vegchel.ru/index.php?newsid=14885

  Syria dzisiaj. Latakia. Ma ktoś jeszcze pytania??????????????????????????
  http://vk.com/brusek?z=video277246583_171685079%2F251f6db6f732ae8aab

  Skrót wydarzeń dnia z Syrii Сирийский фронт. Сводка за 17 сентября 2015 года
  http://lytkin-pavel.livejournal.com/456857.html

  http://ria.ru/world/20150918/1261881730.html
  Pentagon wyciągnął z lamusa scenariusze wojny z FR
  Foreign Policy: Пентагон будет готовиться отвоевывать у РФ территории

  ROn Paul o tym że USA tracą setki miliardów dolarów na bezsensowne i krwawe wojny
  http://www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/july/12/greece-today-america-tomorrow/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_15139%2Fall

  Rosja gotowa do wojny .https://youtu.be/fGXmwniRxYc

  Na niebie Kostaryki dziwy na niebie…
  ВИДЕО. Жители Коста-Рики стали свидетелями уникального небесного феномена. Светящееся облако вызвало удивление и восторг, а некоторые пользователи назвали его знаком свыше: http://ria.ru/videoclub/20150918/1260526517.html

  Jak wspominaliśmy parę dni temu – część kredytodawców chce zerwać umowę o restrukturyzacji długi Krainy
  .https://youtu.be/Hqq4VW4HLmw

  Zapraszam na film. Chyba premiera – pełna wersja!!!!!!!!!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=DnTremT0JYI
  Donbass Under Fire. Film 10th: „UNBOWED”
  Opublikowany 17.09.2015
  Max Fadeev and News Front agency presents: Donetsk, the DPR. Summer 2015. Shelling of Donetsk and combat actions in Maryinka and Airport. The film shows many legendary subdivisions – Givi and his „Somali”, Motorolla and his „Sparta”, „Pyatnashka” brigade and others.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Syria dzisiaj. Latakia. Ma ktoś jeszcze pytania??????????????????????????
   // na co chciałeś nam zwrócić uwagę, brusku? Że osoba komentująca film wstawiła tekst po rosyjsku? Że operator kamery mówi po rosyjsku? Że są tam instruktorzy rosyjscy? czy że są tam żołnierze rosyjscy?

   Polubione przez 3 ludzi

   • Tak, chcę zwrócić uwage nie na rozyjskojęzycznych ochotników – bo wszyscy wiedzą że tam są nie tylko rosyjscy dziennikarze / natomiast jak do tej pory NIEMA wojsk rosyjskich – ale o tym zaraz coś interesującego dorzucę w dniu dzisiejszym 🙂 / – ale chcę zwrócić Waszą uwagę na sprzet!
    To nie są czołgi jakie Syria kupiła i kupowała w Rosji!
    To są nówki bez stosownego kamuflazu itd…
    Liczę na Wasza spostrzegawczość… 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

   • Może w ten sposób chcą się przyłączyć do UE?

    Taką teorię (oczywiście jako żart) wypowiedziałem już ponad rok temu, odpowiadając na komentarz.

    Bo przecież przyłączenie się Ukrainy do Polski umożliwi im wejście drogą na skróty do UE:)

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Osobiście odebrałbym to jako podlizywanie się na zasadzie – spadkobiercy ZSRR (czyli Rosja) to nasz wspólny wróg. Aczkolwiek, z takiej wypowiedzi można by wywodzić – to oddajcie nam dobrowolnie te ziemie….

     Polubione przez 4 ludzi

     • To, że oni twierdzą, że „Rosja to nasz wspólny wróg” to żadna- ani dla ich elit politycznych, ani dla naszych aktualnie sprawujących władzę, czy też szykujących się do jej przejęcia- to żadna nowość. To jest aksjomat!!!!

      Tak więc on nie musiał się nikomu „podlizywać”.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

 12. Może to mało ważna informacja, ale w nawiązaniu do wiadomości podanej w jednym z komentarzy:

  Wycofanie programu S.Szustera z kanału Kołomojskiego to podobno zagrywka Kołomojskiego przeciwko Poroszence. Kołomojski nie wypowiedział umowy Szusterowi.
  http://www.politnavigator.net/otklyuchenie-shustera-lovushka-kolomojjskogo-kuda-ugodil-poroshenko.html

  Program Szustera z 18 września na kanale TV112.
  http://112.ua/obshchestvo/tok-shou-shuster-live-onlayn-translyaciya-259332.html

  Opinie mieszkańców Noworosji nigdy nie były pozytywne nt. Szustera i jego programu – przynajmniej te, które czytałam.

  Polubione przez 5 ludzi

 13. Parę informacji z kresów 🙂
  Funkcjonariusze chorwaccy bez poinformowania władz węgierskich przekroczyli granice Węgier. Jako obstawa pociągu z migrantami, których Zagrzeb zdecydował się cofnąć do sąsiedniego kraju.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wegierscy-policjanci-aresztowali-chorwackich-
  Ukraińska komisja parlamentarna: strzelaninę w Mukaczewie sprowokowali milicjanci
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainska-komisja-parlamentarna-strzelanine-w-mukaczewie-sprowokowali-milicjanci
  Bony żywnościowe i bilet powrotny zamiast zasiłków. Niemcy chcą zaostrzyć prawo azylowe
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bony-zywnosciowe-i-bilet-powrotny-zamiast-zasilkow-niemcy-chca-zaostrzyc-prawo-azylowe
  Czeski prezydent powiedział, że jego zdaniem do tzw. kwot uchodźców powinni być wliczani również Ukraińcy, którzy w Czechach stanowią większość wśród osób ubiegających się o azyl. Dodał również, że migrantów w jego kraju nie można trzymać siłą i jeśli tego chcą, powinno się pozwolić im udać się do Niemiec.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zeman-wliczac-ukraincow-do-kwot-uchodzcow

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Dodał również, że migrantów w jego kraju nie można trzymać siłą i jeśli tego chcą, powinno się pozwolić im udać się do Niemiec.”- oczywiście, bo to jest ewidentne, i nie zgodne z prawem, ograniczenie możliwości podróżowania i wyboru miejsca zamieszkania.

   Pozdrawiam;)

   Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.