Wojna domowa na Ukrainie 21.11.2015r.- 275 dzień od nowego rozejmu.


Kolejny „sukces” ukraińskich sił zbrojnych w wojnie z Rosją.

 

Jak się wdraża amerykańską „demokrację” na świecie?

Według słów jednego  z wysokich rangą urzędników Pentagonu robi się to w ten sposób: „dajemy potrzebnym nam politykom walizki pełne pieniędzy”.

Sposób jak widać jest bardzo prosty, oczywiście dokąd są jeszcze te „walizki pełne pieniędzy”.

Oczywiście wdrażanie amerykańskiego wzorca „demokracji” jest tylko pretekstem do walki o utrzymanie światowej hegemonii przez Stany Zjednoczone.

Podobnie rzecz się ma z walką prowadzoną pod pretekstem „wojny ze światowym terroryzmem”, w wyniku której przy okazji usunięto niewygodnych przywódców krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jak i również tuż przy naszych granicach, gdzie przy pomocy skorumpowanej junty w Kijowie prowadzi się zastępczą wojnę z Rosją.

Prawdziwym celem Waszyngtonu nie jest wprowadzenie demokracji w krajach jakie znalazły się na celowniku amerykańskich strategów, tylko hegemonia gospodarcza i polityczna w każdym kraju, który jest podłączony do zachodniego systemu finansowego, co wykorzystuje się przeciwko nim, stosując wojnę propagandową wspomaganą sankcjami, zamrażaniem i konfiskatą aktywów oraz wstrzymaniem współpracy gospodarczej.

A więc kraje, które nie chcą się podporządkować dyktatowi Stanów Zjednoczonych i jednocześnie posiadają aktywa na Zachodzie, są poddawane naciskowi w postaci szantażu zamrożenia lub nawet konfiskaty tych aktywów. Inną formą nacisku jest wymuszanie zgodności politycznej z interesem amerykańskim w postaci nakładania dotkliwych kar finansowych, jak to miało miejsce np. z Francją, na którą Waszyngton nałożył wielomiliardową karę za naruszanie warunków sankcji nałożonych wobec Iranu, czy też ostatnio wszczęcia podobnej procedury wobec Deutsche Banku za domniemane czyszczenie brudnej kasy z Rosji.

Na ale skoncentrujmy się w tym momencie na bieżącej sprawie, czyli prowadzonej obecnie ukraińskimi rękami zastępczej wojny przez USA z Rosją.

Wojna ta jest oczywistym skutkiem poczucia zagrożenia Waszyngtonu w obliczu spodziewanego krachu gospodarczego, ze strony swoich największych wrogów, a więc Rosji i Chin.

Jak na razie amerykańskie władze, zdając sobie sprawę, że jednoczesne prowadzenie wrogich działań wobec tych dwóch krajów na raz jest zdane na fiasko, a więc korzystając z okazji jaką wywołały napięcia społeczne na Ukrainie dwa lata temu, gdy urzędujący w tym czasie prezydent Wiktor Janukowycz odrzucił warunki stowarzyszenia z UE, podjęto działania destabilizujące tuż przy zachodnich granicach Rosji.

Oczywiście w tym momencie Waszyngtonowi nie przyświecał tylko ten jeden cel, bo było również wiele innych celów pobocznych, których pozytywna realizacja odcięłaby Rosję skutecznie od Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu.

Ten plan się nie powiódł, w związku z tym posłużono się szantażem, mając w swoich rękach mniejszość rosyjsko-języczną i rosyjską, polegającym na tym, że zaatakowano te mniejszości, licząc na ustępstwa ze strony Rosji, lub też w najgorszym razie, na wywołanie tam konfliktu o zasięgu międzynarodowym.

Ten plan również zakończył się fiaskiem.

W efekcie UE dostała w spadku po amerykańskiej awanturze, biedne, niezdyscyplinowane i zdemoralizowane społeczeństwo, którego reakcje są w tech chwili nieprzewidywalne, zaś sytuacja w zanarchizowanym i skorumpowanym kraju może wymknąć się spod kontroli.

Podobne sytuacje były już widoczne w krajach, gdzie amerykańskie władze usiłowały zaszczepić swoje wzorce „demokracji”, co najjaskrawiej widoczne jest w Libii, Iraku i Afganistanie.

To właśnie wywodzący się z tych krajów islamscy fanatycy wojny religijnej zalewają Europę, przenosząc wojnę z Bliskiego Wschodu, Azji Środkowo-Wchodniej i Afryki Północnej do jej serca. Czego ostatnio doświadczyła stolica Francji.

Wyobraźmy sobie co będzie się działo, gdy podobne załamanie instytucji państwa nastąpi na Ukrainie. Czy wtedy cały ten kraj przypominać będzie Donbas, gdzie toczy się bezwzględna walka z ludźmi, którzy zbuntowali się przeciwko rządzącej juncie?

Taka ewentualność może być bardzo poważnie brana pod uwagę, bo nigdy prawdziwym celem Waszyngtonu na Ukrainie nie było wprowadzenie tam standardów prawdziwej demokracji, a tylko chodziło o to, aby stworzyć Moskwie poważne problemy w kwestii bezpieczeństwa oraz uzyskać pretekst do nałożenia sankcji gospodarczych, które mają podważyć jej potęgę wojskową, wywołać niepokoje społeczne wewnątrz kraju i osłabić jednocześnie więzi gospodarcze z Europą Zachodnią.

A więc pokój na Ukrainie nie jest Waszyngtonowi potrzebny, bo mu jest potrzebny w tym miejscu świata ciągle tlący się punkt zapalny, którym będzie można rozgrywać swoje globalne koncepcje.

Groźba tej sytuacji polega więc na tym, że ciągłe igranie z ogniem może w końcu doprowadzić do niekontrolowanego pożaru, który ogarnie już nie tylko Ukrainę, ale również kraje ościenne z możliwością przerzucenia się ognia na całą UE.

Tak oto wygląda ta nieodpowiedzialna polityka amerykańskich władz, od której nie ponosiliśmy bezpośrednich konsekwencji od ponad siedemdziesięciu sześciu lat, aby teraz znów stać się jej biernym narzędziem.

Wiedząc czym zakończył się 39 rok, musimy dzisiaj uniknąć podobnych konsekwencji, których tragicznych następstw, wiele żyjących nadal ludzi w tym kraju doświadczyło na własnej skórze.

Dlatego też ważne jest aby pamiętać o tym do czego mogą doprowadzić sprzedajni i zakłamani politycy, dla których własne urojone ambicje czy też „walizki pełne pieniędzy” są ważniejsze niż kraj i miliony ludzi, którzy im zaufali lub poddani są ich władzy.

 

 

 

http://www.paulcraigroberts.org/2015/07/17/greeces-lesson-russia-paul-craig-roberts/

***

Na tym kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym, w związku z tym, że do ukraińskich władz dotarła informacja, iż na terenie DRL przebywa delegacja niemieckich parlamentariuszy, sytuacja militarna drastycznie uspokoiła się.

Tylko w rejonie miejscowości Jasinowata ukraińskie wojsko prowadziło w nocy ostrzał przy użyciu moździerzy w kierunku linii obronnych sił powstańczych. Natomiast na zachód od Doniecka słychać było odległe odgłosy strzałów z ciężkiej i ręcznej broni maszynowej.

Oby częściej przebywały w Doniecku takie delegacje.

 

Donieck odwiedziła delegacja parlamentarzystów niemieckiego parlamentu. Niemieccy parlamentarzyści przywieźli ze sobą pomoc humanitarną o wartości 150 tysięcy euro dla szpitala dziecięcego w Gorłówce a następnie oglądali te miejsca w Gorłówce i Doniecku, w których toczyły się wcześniej najbardziej intensywne walki.

„Postanowiliśmy zorganizować w Niemczech zbiórkę darów, aby pomóc w ten sposób dzieciom z Donbasu i zebrać fundusze na szpital dziecięcy w Gorłówce. Zebranie 150 tysięcy euro to była bardzo ciężka praca, ale udała się i dzięki temu mamy niezbędne środki medyczne dla szpitali i innych placówek medycznych (…) W ciągu dwóch dni, kiedy przebywaliśmy w Gorłówce trwał tam ostrzał. Słyszałem to na własne uszy. Dlatego też zapraszamy tu wszystkich, aby przyjechali i zrobili co tylko możliwe żeby zatrzymać ostrzał. Chcemy, aby sytuacja znormalizowała się i żeby przestrzegano umowy mińskiej. Wierzymy, że realizacja umowy mińskiej jest jedyną drogą do osiągnięcia pokoju (…) Nie wyobrażałem sobie wcześniej, jak wygląda tu sytuacja. Po zwiedzeniu tych miejsc, trudno będzie mi spokojnie sopać”– powiedział jeden z parlamentarzystów niemieckiego Bundestagu, członek „Partii Lewicy” Andrew Gunko.

Inny z niemieckich parlamentarzystów, Wolfgang Gehrke powiedział, że:

„Nie sądziłem, że wojna wejdzie do Europy. Nie jest ona potrzebna i powinna zostać zatrzymana. Po powrocie do kraju, będziemy domagać się aby Niemcy wypłynęły na zakończenie tej wojny i promowały kontynuowanie stosunków z Rosją. Pracujemy nad tym aby sytuacja została jak najbardziej ujawniona, żeby ludzie mogli poznać prawdę, której obecnie mogą się tylko domyślać”.

Oczywiście wizyta w Donbasie parlamentarzystów z niemieckiego Bundestagu nie podobała się przedstawicielom ukraińskich władz. Na jej temat ukazał się komentarz ukraińskiego MSZ, w którym oskarża się ich o nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz promowanie „interesów rosyjskich klientów”. W związku z tym ukraińskie organa ścigania podejmą stosowne działania, które będą „właściwą odpowiedzią” na naruszenie norm ukraińskiego prawodawstwa i prawa międzynarodowego.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/comments/4584-komentar-mzs-ukrajini-shhodo-nezakonnogo-prijizdu-deputativ-frakciji-livi-nimecykogo-bundestagu-vgerke-ta-agunyka-na-teritoriju-timchasovo-okupovanoji-chastini-donecykoji-oblasti

Ciekawe co im zrobią? Postawią pod ścianą i rozstrzelają?

A tak obecnie wygląda Gorłówka po ponad roku prowadzenia przez ukraińskie siły zbrojne akcji pacyfikacyjnej w Donbasie, określanej przez władze w Kijowie jako „Operacja Antyterrorystyczna” ATO:

***

Rosyjskie MSZ wezwało ukraińskie władze do uzupełnienia braków w śledztwach dotyczącym tragedii w Odessie jaka miała miejsce na początku maja ubiegłego roku oraz dotyczącego przestępstw popełnionych podczas rewolty na Majdanie w Kijowie pod koniec lutego ubiegłego roku.

„Wzywamy ukraińskie władze do przestrzegania standardów Konwencji Praw Człowieka, w celu usunięcia braków w śledztwie. Osoby odpowiedzialne za podpalenie ludzi w Odessie i dopuszczające się przestępstw na majdanie powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej”– napisał na swoim mikroblogu na Twitterze rosyjski komisarz Praw Człowieka przy MSZ Konstantin Dołgow.

https://twitter.com/kkdolgov

Szefowa ukraińskiej policji Katia Dekanoidze chciałaby utworzenia na Ukrainie akademii policyjnej:

Pewnie wzorem dla niej będzie znana prawie wszystkim amerykańska „akademia policyjna”?

Ukraińska organizacja paramilitarna wywodząca się z kręgów skrajnie nacjonalistycznych „Prawy Sektor” ogłosiła na stronie w Facebooku 7 samodzielnego batalionu, że ze względu na pogarszającą się sytuację w Donbasie wprowadza się mobilizację członków tego oddziału „Prawego Sektora”.

https://web.facebook.com/7-%D0%B9-%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B9%D0%BE%D0%BD-%D0%94%D0%A3%D0%9A-%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-410172035825292/

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- obchody Dnia Służby Celnej.

Donieck- uroczystość z okazji 25-lecia powstania Republikańskiego Wieloprofilowego Liceum przy Uniwersytecie Narodowym.

I jeszcze trochę aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

111 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.11.2015r.- 275 dzień od nowego rozejmu.

  • Ukraina i „kontrola nad handlem bronią”. BUAHAHA
   Taki mały remake…
   Dokument z 2002 z US Department of Justice – kiedy jankesi mieli jeszcze logiczne podejście do Ukrainy.

   Click to access 198321.pdf

   I tu cytat:
   Arms trafficking
   The illegal smuggling or transfer of arms is a problem that has plagued Ukraine since the
   end of the Soviet Union. Taras Kuzio (1 999) noted that the most active period for
   unregistered or outright illegal arms transfers was between the end of the Soviet Union
   and 1996. The trade during this period was quite active and involved large amounts of
   money. For example, between 1994 and 1947, the State Export Service Control of
   Ukraine registered 760 million USD of arms exports, while a Parliamentary Commission
   found that in 1994 alone military exports totaled 2.6 billion USD-an unaccounted for
   difference of 1.8 billion USD (Kuzio 1999).

   Polubione przez 2 ludzi

 1. Wróbelki ćwierkają, że strona ukraińska ma zastrzeżenia co do …pożyczki udzielonej przez Panią Kopacz. Strona ukraińska chce ,aby polskie przedsiębiorstwa, firmy,które będą pracować w ramach inwestycji granicznych , płaciły podatek na Ukrainie 🙂
  Urzędnikom z Ukrainy podsyłam link do umowy o współpracy granicznej ,a dokładnie treśc artykułu 24
  P.S Nomen Omen?
  „To połączenie jest niezaufane”

  Click to access UA_wspolpraca_w_sprawach_granicznych.pdf


  Click to access 20150909_Umowa_Ukraina_tekst_PL.pdf

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Jak zwykle najlepsze są komentarze pod artykułem z Łonetu 🙂
  Zachód stoi bezczynnie, podczas gdy prorosyjscy rebelianci znów atakują na wschodzie Ukrainy. Jeśli nie powstrzyma to Zachodu przed sojuszem z Rosją ws. Syrii, będzie to oznaczało tolerowanie agresji Władimira Putina – pisze w piątek „Washington Post
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wp-zachod-bezczynnie-przyglada-sie-nowym-atakom-rosji-na-ukrainie/t45mbr

  Polubione przez 5 ludzi

  • Jeden z komentarzy 🙂

   „~lol : cytat z innego forum

   Państwo – mutant, czyli dialog Europy z Rosją :

   Europa: No co wy, dlaczego nam 4 litery pokazujecie?
   Rosja: To nie nasze 4 litery . To ukraińskie 4 litery.
   Europa: A gdzie jest ukraińska głowa?
   Rosja: Ukraina nie ma głowy, tylko dwie 4 litery : jedna w naszą stronę, druga w waszą.
   Europa: To się nazywa demokracja, system równowagi.
   Rosja: To jest system równowagi między dwiema 4 literami .
   Europa: Ale jak to się stało?
   Rosja: Trzeba było wcześniej pomyśleć, gdyście stwarzali tego mutanta. Myśmy zatkali mu jedne 4 litery smród pójdzie na waszą stronę. Teraz albo go wąchajcie, albo spróbujcie zatkać drugie 4 litery. Ale zwróćcie uwagę: jeśli ją zatkniecie, mutanta rozerwie zwiń”

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Szanowni Państwo.

  Jest sobota wieczór i czas na trochę muzyki. Ponoć nawet w najcięższych chwilach muzyka przynosi ukojenie.
  Dawno już nic nie proponowałem „dyskoteki”, ale sądzę, że można wrócić do „tradycji”.
  Czy pamiętacie Państwo stary polski film „Zakazane piosenki”?
  Tu mam kilka propozycji do „remeika” w wersji jedynie politycznie słusznej amerykańsko europejskiej.

  Prześladowanie Afroamerykanów.

  .https://www.youtube.com/watch?v=hRu7Pt42x6Y

  .https://www.youtube.com/watch?v=LW5vsmZCR1o

  .https://www.youtube.com/watch?v=2bV0UxhODFk

  Gardzenie narodowością Romską

  .https://www.youtube.com/watch?v=6xDGhI6M8ZE

  I najgorsze, nie dość, że rasistowskie to jeszcze propagujące narkotyki (i dlatego bez kropki)

  Polubione przez 5 ludzi

  • Jak zaczął pieprzyć o tym jak to amerykanie przynieśli demokrację do Afganistanu czy Iraku, jak to „3000 amerykańskich żołnierzy zginęło żeby ten dupek (mówił o jakimś uchodźcy w Niemczech) miał demokrację i wolność” wyłączyłem. Zryty łeb! Nic więcej nie mam do dodania.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Kolonko zawsze robi kontrowersyjne wrzutki, żeby była większa oglądalność jego kanału. On generalnie ma tę amerykańską manierę showmana-anchormana, który nawet najbardziej skomplikowane zjawisko stara się rozwałkować w trakcie wejścia pomiędzy reklamami, tak by jego widz się broń boże nie znudził przekazem. To jest równie głębokie naukowo, jak poradniki typu „Fizyka kwantowa w 15 minut”. Nie odbieram mu tego, że czasami ma racje, ale strasznie upraszcza pewne problemy. Dziś wrzucił nowy film i znowu w paru momentach kompletnie odleciał. Sorry, ale jeśli ktoś mówi, że Bush zaprowadził demokrację w Iraku i Afganistanie albo to, że należy walczyć ze wszystkimi Muzułmanami to znaczy, że nie do końca zna obraz całej sytuacji albo ma interes w głoszeniu takich haseł. To równie głupie jak teksty osób, które atakuje za to, że głoszą iż terroryzm nie ma żadnego związku z falą uchodźców z krajów islamskich. I w jednym jak i drugim przypadku to zakłamywanie obrazu rzeczywistości.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Podobno w Krzywym Rogu „ukraińscy patrioci” (protestujący przeciwko nieodpowiadającym im wynikom wyborów samorządowych) podpalili jeden z budynków tamtejszej administracji. Taką „dobra nowinę” miał przekazac „ukraińskim patriotom” znajdującym sie na kijowskim Majdanie dowódca tzw, Batalionu OUN, Kochanowskij;
  http://www.politnavigator.net/na-majjdane-obyavili-khoroshuyu-novost-povstancy-podozhgli-nalogovuyu.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Rosja wstrzymała dostawy węgla na Ukrainę w związku z groźbami ze strony „ukraińskich patriotów” ze przerwą dostawy energii elektrycznej z Ukrainy na półwysep. „Samozwańczy chan Tatarów Krymskich” „dziadzia Mustafa” Dżemilew, po rozmowie z Poroszenką stwierdził że grozi to paraliżem SIEDMIU ELEKTROWNI NA UKRAINIE;
  http://economics.lb.ua/state/2015/11/21/321558_rossiya_prekratila_otgruzku_uglya.html

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.