Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2016r.- 375 dzień od nowego rozejmu.


Jak napisał wczoraj podczas Twitter-konferencji  zorganizowanej  na terenie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej szef MON Antoni Macierewicz- za zły stan polskiego wojska odpowiada korupcja.

Dowody na ten temat zawarte mają być w audycie przeprowadzonym na polecenie obecnego szefostwa MON, ale jak dalej zastrzegł Antoni Macierewicz- pewne zawarte w nim informacje muszą pozostać w tajemnicy ze względu na bezpieczeństwo kraju: „nie widzimy powodów, żeby nawet ze względu na krytykę poprzedników udostępniać takie dane naszym przeciwnikom”– w ten sposób uzasadnił swoją decyzję.

Audyt, na który powołuje się Antoni Macierewicz: doprowadził do „wykrycia szerokiej, naprawdę olbrzymiej siatki skorumpowanych polityków, urzędników, wysokich funkcjonariuszy państwa polskiego, którzy doprowadzili wojsko do złego stanu”.

A więc, wg. obecnego szefa polskiego MON, sytuacja do jakiej doprowadzili jego poprzednicy podobna jest do tej jaka panuje na Ukrainie, gdzie wysoki poziom korupcji w tamtejszych strukturach państwa i armii, uniemożliwia osiągnięcie przez ukraińskie siły zbrojne, takiego poziomu bojowego, który pozwoliłby na właściwe wykonywanie przez nie swoich zadań.

Jak sądzę, wybieg zastosowany przez Antoniego Macierewicza ma na celu po pierwsze uderzenie w poprzednią ekipę polityczną, która rządziła w Polsce. Po drugie, zdyskredytowanie jej za pomocą oskarżenia o korupcję i wykorzystanie tego pretekstu do oczyszczenia struktur na szczeblu dowódczym i służb cywilnych z niewygodnych dla polityki PiS ludzi. Po trzecie zaś, stanowi to zabezpieczenie na przyszłość, gdy się okaże, że podczas kierowania MON-em Antoni Macierewicz nie doprowadził do zbudowania sprawnych, profesjonalnych i dobrze wyposażonych polskich sił zbrojnych, bo Polska po prostu nie ma na spełnienie tego odpowiednich środków finansowych, szczególnie w kontekście rozdętej polityki socjalnej tego rządu..

Na potwierdzenie tego dowodem mogą być użyte przez niego słowa: „można powiedzieć, że w tak złej sytuacji, w jakiej znajdowało się wojsko, nietrudno jest szybko coś zmienić, bo nawet małe kroki, niewielkie posunięcia tworzą wrażenie dużej różnicy”.

A więc przyznał w ten sposób, że zmiany przez niego przeprowadzone będą tylko zmianami czystko kosmetycznymi, ale za to mającymi duże oddziaływanie propagandowe, czym można się będzie przy każdej okazji chwalić i to eksponować w nieskończoność.

Oczywiście sam audyt nie został udostępniony przez Antoniego Macierewicza, bo nastąpić ma to dopiero po zapoznaniu się z nim premier rządu wraz z Radą Ministrów, ale nie przeszkadzało mu to już podczas konferencji przekazać informacji na temat tego, że „wiele z tych spraw zostało już oddanych do postępowania prokuratorskiego”– oczywiście nie podał ich liczby oraz dodał, iż „w wielu sprawach toczą się postępowania dochodzeniowe”.

W tej sytuacji pozostaje nam cierpliwie czekać, podobnie jak to ma miejsce w sprawie katastrofy smoleńskiej, na wynik „postępowań prokuratorskich” i „dochodzeń” w tej bulwersującej sprawie, która jak sądzę zakończy się czystką w wojsku i strukturach MON oraz szeroko nagłaśnianymi przez media sensacyjnymi informacjami, na temat tego którzy to z polityków poprzedniej koalicji rządowej (oraz osób z nimi powiązanych) umaczani byli w sieci powiązań korupcyjnych.

Oj, będzie się działo! Spodziewam się niezłego spektaklu podobnie jak to miało miejsce w ostatnich miesiącach poprzednich rządów PiS. A więc proszę uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na długi serial sensacyjny zaserwowany przez nasz MON i prokuraturę wojskową.

Na koniec konferencji minister Macierewicz przypomniał o zbliżającej się kolejnej rocznicy wstąpienia Polski do NATO, do czego doszło 12 marca 1999 roku, a więc 17 lat temu. Odniósł się przy tej okazji również do sprawy rozmieszczenia stałych magazynów sprzętu NATO na terenie naszego kraju co stanowić ma „skuteczne odstraszanie wroga od naszych granic”, ale za to pominął całkowitym milczeniem obecność pododdziałów wojsk sojuszniczych, zdając sobie chyba wreszcie sprawę z faktu, że pomysł ten od samego początku był nierealną mrzonką.

Dowodem na to może być wywiad z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim opublikowany na początku stycznia tego roku przez agencję informacyjną „Reuters”, w którym to wywiadzie zdeterminowany (lub też zmotywowany przez prezesa) w sprawie rozmieszczenia na terenie Polski stałych baz NATO, zaproponował Wielkiej Brytanii, że jeśli ona poprze ten pomysł polskie władze zgodzą się nawet na ograniczenie praw socjalnych imigrantów przebywających na terenie WB, co dotyczyłoby również naszych rodaków.

Oczywiście, nawet tak zachęcane brytyjskie władze nie skorzystały z propozycji ministra Waszczykowskiego, bo po prostu nie są władne w podjęciu takiej decyzji, gdyż należy ona do amerykańskiego hegemona.

Niemniej, w naszych mediach, po tym wywiadzie zamieszczonym w „Reutersie”, puszczono typową kaczkę dziennikarską, sugerując że na flance wschodniej NATO rozmieszczone zostaną znaczne siły wojsk brytyjskich.

Niestety, ale jak na razie amerykańskie władze są przeciwne budowie stałych baz NATO w Polsce i taki pomysł traktują one jako straszak przeciwko Rosji.

A więc baz NATO w Polsce jak nie było tak nie będzie, a nasze siły zbrojne w osamotnieniu będą zmuszone do „skutecznego odstraszania wroga od naszych granic”– czego państwu i sobie życzę 🙂

Ale oczywiście przedtem PiS będzie musiał podjąć się walki z korupcją w polskim wojsku, co jest piekielnie trudnym zadaniem, czego dowodzi sytuacja na Ukrainie.

Aha- byłbym zapomniał.

Na koniec tego wątku mam jeszcze dwa filmy z „ulubionym” przez znaczną część polskich wyborców aktorem i piosenkarzem, który ostatnio postanowił też zająć się profesjonalnie polityką:

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińskie wojsko nadal prowadziło ostrzał przy użyciu broni ciężkiej terenów znajdujących się pod kontrolą władz zbuntowanych obwodów.

I tak, już około godziny 17:00, ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm przeprowadził ostrzał obrzeży dzielnicy Oktjabrskiej w Doniecku. Następnie z kierunku miejscowości Piaski przeprowadzili ukraińscy żołnierze ostrzał przy użyciu broni maszynowej pozycji obronnych sił powstańczych w rejonie lotniska.

Po godzinie 18:00 w tym samym rejonie ponownie ukraińscy żołnierze ostrzelali przy użyciu różnego rodzaju broni lekkiej pozycje powstańców, po czym doszło do lokalnej wymiany ognia.

W wyniku tego ostrzału został uszkodzony pociskiem wystrzelonym z czołgu jeden dom jednorodzinny we wsi Wiesiełoje znajdujący się przy ulicy Kołchoznej.

Później, od godziny 19:20 z kierunku miejscowości Krasnogorowka ukraińscy żołnierze ostrzelali przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i granatników pozycje obronne sił powstańczych znajdujące się w rejonie Staromichaiłowki.

Poza tym w rejonie Doniecka ostrzelane zostały obrzeża miejscowości Spartakus i wieś Trudowska w dzielnicy Piotrowskiej Doniecka.

Ogólnie rzecz biorąc, wczoraj było pomimo to spokojniej niż podczas poprzednich dwóch dni. Poza tym ukraińscy żołnierze zaprzestali używać do prowadzenia ostrzału armat i haubic o kalibrze powyżej 122 mm, co pozwoliło mieszkańcom na spokojne spędzenie nocy, nie budząc ich odgłosami wystrzałów ciężkiej artylerii.

Poza tym wczorajsze ostrzały cechowały się niespotykaną wcześniej punktualnością gdyż rozpoczynano je o pełnych godzinach z dokładnością co do sekundy. Oczywiście cel tych ostrzałów nie jest zrozumiały, bo generalnie pociski spadały w sposób chaotyczny daleko od linii i punktów obronnych sił powstańczych. Prawdopodobnie ukraińskim żołnierzom chodziło tylko o zaznaczenie swojej obecności.

Natomiast według komunikatu opublikowanego przez służby prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego tzw. operację antyterrorystyczną (ATO) w Donbasie, wczorajszy wieczór i noc nie były spokojne.

I tak, od godziny 18:00 rozpoczęto aktywne działania militarne ostrzeliwując pozycje ukraińskich sił ATO.

Najbardziej intensywny ostrzał miał być prowadzony przy użyciu moździerzy kaliber 82 i 120 mm w rejonie miejscowości Krasnogorowka, gdzie 40 razy ostrzelano linie obronne ukraińskich wojsk.

Poza tym przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych, granatników i broni ręcznej przeprowadzić miano ostrzał w rejonie następujących miejscowości: Ługańskoje, Zajcewa, Awdiejewki, Piasków, Opytnoje i Marinki.

W miejscowości Piaski prawie przez 3 godziny w nocy miał być ostrzeliwany przy użyciu granatników i broni ręcznej punkt obrony ukraińskich wojsk.

Ostrzelane też miały zostać ukraińskie pozycje obronne na linii miejscowości Majorsk-Troiczkowo.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- wczoraj z okazji 60 rocznicy powstania  Centrum Ekologiczno-Przyrodniczego odbyło się forum na temat rozwiązania problemów ochrony środowiska naturalnego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

 

Pozdrawiam.

Reklamy

100 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.02.2016r.- 375 dzień od nowego rozejmu.

 1. Została zakończona akcja ratunkowa w budynku, który się zawalił na ulicy Bohdana Chmielnickiego w Kijowie.
  Powiadomił o tym w eterze kanału „112” przedstawiciel Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
  Jak poinformowano w podsumowaniu operacji, spod fragmentów stropu uratowano sześcioro budowniczych i również wydostano ciała dwóch zabitych.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/4738-zakonczono-akcje-ratunkowa-w-budynku-ktory-zawalil-sie-w-centrum-kijowa.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Troling level 99
  Jak ośmieszyłem Marcina Reya – opowiada M. Skalski.

  Marcin Rey to twórca profilu na FB ” Rosyjska V kolumna w Polsce”
  https://www.facebook.com/Marcin-Rey-Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce-1041013072615611/info

  Trochę generalizując Rey to człowiek uważający, że KAŻDY kto nie popiera nowej po majdaniarskiej Ukrainy to ukryty agend Putina. A poniżej tekst jak tenże Pan dał się wkręcić 🙂
  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/jak-osmieszylem-marcina-reya-opowiada-m-skalski-czyli-historia-zwycieskiego-trollingu-zobacz-screeny

  Polubione przez 5 ludzi

  • A to jest ten Rey spod Krakowa, co ,, GW” miała sprawdzić, czy jak był we Francji , to nie miał wyroków za przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich poniżej lat 10??

   Polubione przez 1 osoba

  • Pan Skalski go „porobił” jak przedszkolaka. Najsmutniejsze jest to ze taki poziom reprezentują w większości „dziennikarze d/s wschodnich” z tzw. głównego ścieku, co nawet w chwili szczerości przyznał „wolontariusz” Maciejczuk, który opisał jak „polscy dziennikarze” co to „ani be, ani me, ani kukuryku” (cytując modnego ostatnio „klasyka”) po rosyjsku, czy tym bardziej po ukraińsku , „łykali jak pelikany, bez przełykania” wszystko co im Ukraińcy podsuwali…

   Polubione przez 3 ludzi

   • To tak jak z tym Wałęsą, dobrze wiedzą , że TW był, a robią wszystko ,by każdy myślał , że teczka sfałszowana. Ja tam myślę , że prawdziwa. 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Ołeksandr Zawhorodny, szef ukraińskiego giganta kolejowego „Ukrzaliznycia” twierdzi, że tzw. transkaspijski korytarz transportowy z Europy do Chin, w ramach projektu Nowego Jedwabnego Szlaku, zostanie w pełni uruchomiony już na wiosnę.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/ukraina-w-marcu-ukrainska-nitka-nowego-jedwabnego-szlaku-ruszy-na-pelna-skale
  Bataliony ochotnicze pod Iłowajskiem. Dotkliwa porażka Ukrainy
  http://www.defence24.pl/316758,bataliony-ochotnicze-pod-ilowajskiem-dotkliwa-porazka-ukrainy
  Ukraina zamierza zwrócić się do UNESCO w związku ze zburzeniem budynku w rosyjskim Orenburgu, w którym mieszkał Taras Szewczenko – oświadczył premier Arsenij Jaceniuk podczas posiedzenia rządu.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/4727-ukraina-zwroci-sie-do-unesco-w-zwiazku-z-wyburzeniem-domu-szewczenki-w-orenburgu.html
  Ukraińscy pogranicznicy zatrzymali samolot An-2 przy próbie przemytu papierosów do Polski
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/4694-ukrainscy-pogranicznicy-zatrzymali-samolot-an-2-przy-probie-przemytu-papierosow-do-polski.html
  Na Ukrainie wprowadzono dwa rodzaje obowiązkowego ubezpieczenia państwowego
  http://wschodnik.pl/biznes/item/4728-na-ukrainie-wprowadzono-dwa-rodzaje-obowiazkowego-ubezpieczenia-panstwowego.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • Cytat „Ukraina zamierza zwrócić się do UNESCO w związku ze zburzeniem budynku w rosyjskim Orenburgu, w którym mieszkał Taras Szewczenko”, a co z domem w Kijowie gdzie urodził się i mieszkał Igor Sikorski, słynny AMERYKAŃSKI konstruktor lotniczy pochodzenia ROSYJSKIEGO twórca pierwszych w pełni udanych śmigłowców, a który popadł w ruinę (o czym pisałem jakiś czas temu), co będzie jak USA i Rosja się upomną o to w UNESCO?

   Polubione przez 4 ludzi

   • Jakieś dziesięć lat temu załapałem „fuchę” dla Stołecznego Konserwatora Zabytków – dokumentacja i opis zabytkowych budynków w Warszawie (Śródmieście) – ja tylko robiłem zdjęcia. Wiele się wtedy nauczyłem.
    Przy ulicy Tamka niedaleko pałacu Ostrogskich była najstarsza zachowana kamienica w Warszawie (nie zniszczona po Powstaniu). Nie była specjalnie ładna. Nim została ponownie wpisana do rejestru, została wyburzona, a na jej miejscu powstał „apartamentowiec”.
    Zresztą zabytki w Warszawie to coś na osobny temat. Większość budynków jest powojennych lub odbudowanych, lecz są ściśle związane z Miastem i jego historią.

    Polubione przez 3 ludzi

 4. Działania Narodowego Banku Ukrainy są skierowane na złagodzenie nadmiernych wahań kursu hrywny-stwierdził zastępcy szefa Narodowego Banku Ukrainy Ołeh Czurija
  W tym celu od początku roku NBU przeprowadził trzy aukcje kupna waluty, podczas których nabył 65,7 mln dolarów, i dziesięć przetargów na sprzedaż waluty obcej, podczas których sprzedał walutę na kwotę 238,5 mln dolarów. Ogólnie czysta sprzedaż walut wyniosła 172,8 mln dolarów w bieżącym roku, a w lutym – 98,5 mln dolarów.
  NBU zauważa, że posiada wystarczająco dużo środków finansowych w celu dalszego prowadzenia interwencji walutowych w razie potrzeby. Według stanu na początek lutego międzynarodowe rezerwy wyniosły 13,4 mld dolarów.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/4670-hrywna-tanieje-z-powodu-braku-transzy-od-mfw.html
  Małe ukraińskie banki będą zmuszone znaleźć kapitał w wysokości 10 mld hrywien do końca 2016 roku
  Małe banki będą zmuszone do zwiększenia swojego kapitału w związku z wymogiem Narodowego Banku Ukrainy. W tym celu będą musiały pozyskać środki w wysokości ponad 10 mld hrywien do końca bieżącego roku.
  http://wschodnik.pl/biznes/item/4627-male-ukrainskie-banki-beda-zmuszone-znalezc-kapital-w-wysokosci-10-mld-hrywien-do-konca-2016-roku.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Powoli następuje otrzeźwienie?
  tekst o wymownym tytule:
  Ukraina wciąż lata świetlne od Europy. Prezydent z premierem się kłócą, a miastem wielkości Warszawy rządzi gangster
  http://natemat.pl/172247,ukraina-lata-swietlne-od-europy-prezydent-z-premierem-sie-kloca-a-miastem-wielkosci-warszawy-rzadzi-gangster
  Ukraina wciąż nie jest pogodzona z utratą Półwyspu Krymskiego, który w 2014 roku został przyłączony do Rosji. Minister Spraw Wewnętrznych Arsen Awakow wyjawił, że powstaje właśnie specjalna jednostka Gwardii Narodowej, której głównym celem będzie odbicie Krymu.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraina-tworzy-nowa-jednostke-gwardii-narodowej-ktora-odzyska-krym
  I na koniec głos rozsądku.

  Władze Ukrainy stopniowo tracą poparcie, ale prezydent Petro Poroszenko i premier Arsenij Jaceniuk nadal totalnie ignorują narodowe interesy państwa, co może doprowadzić kijowski reżim do klęski, uważa były przewodniczący gabinetu ministrów Ukrainy Mykoła Azarow. O tym napisał na swoim koncie na Facebooku.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160228/2169549/Ukraina-Petlurowszczyzna-Azarow.html#ixzz41UaqXn00

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Łączna kwota roszczeń Kijowa w pozwach do europejskich sądów arbitrażowych wynosi 63,57 mld dolarów. Takiej kwoty Ukraina domaga się od Rosji. Większa część odszkodowania jest związana ze stratami, jakie ukraińska strona poniosła w wyniku rosyjskiej aneksji Krymu. „Rachunek” za okupowany od 2014 r. półwysep wyniósł 32 mld. Dodatkowo 2 mld dol. Kijów chce uzyskać od Gazpromu za tranzyt gazu od 2009 roku.
  http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/ukraina-chce-odszkodowania-od-rosji-za-okupowanie-krymu-az-32-mld-dolarow-video,9437694/
  – Na chwilę obecną Państwowa Inspekcja Regulacji Jądrowych Ukrainy jest w trakcie wdrażania w elektrowni jądrowej paliwa Westinghouse od strony technicznej. Efektem będzie otrzymanie decyzji organu regulującego na dostarczenie elementów paliwowych Westinghouse do aktywnej strefy bloku energetycznego nr 5, które planowane jest na maj 2016 roku – czytamy w komunikacie Energoatomu – czytamy w BiznesAlert.pl.
  http://www.cire.pl/item,125349,1,0,0,0,0,0,ukraina-odebrala-pierwsze-paliwo-jadrowe-od-westinghouse.html

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Witam i dziękując za wstępniak oraz Państwa interesujące wpisy dorzucam parę linków których chyba nie było:

  Cyberberkut działa i tropi. W linku informacje i zdjęcia!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31322%2Fall
  КиберБеркут взломал электронные ресурсы Руслана Левиева
  http://www.cyber-berkut.org/

  .https://youtu.be/o9CVabc4kUw
  O Krymie i jego powrocie do Macierzy – wspomnienia

  O biznesach Moskala
  Как москаль и его опг в Луганской области „бизнесом” занималось!
  .https://youtu.be/1d2x_jwvc_A

  O kolonistach juz było wyżej – teraz wersja filmowa:
  .https://youtu.be/zolC9L9iQH8

  Jak widać wyżej Kraina przyjmie chlebem i solą „kolonistów”! Z kolei „swoich” uchodźców traktuje zgoła inaczej! Tych co uciekli od wojny z Donbasu SBU chce pozbawić wszelkich praw i kasy!
  http://nahnews.org/587367-soczashhita-po-navodke-sbu-lishaet-pereselencev-bessrochnoj-spravki-bezhenca/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  Ukraina „wisi” mieszkańcom DNR 1,8 mld rubli
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31314%2Fall

  Była informacja teraz mem! 🙂
  .http://cs630119.vk.me/v630119865/1d79d/EaXY01BYPO4.jpg

  Dzisiejszej nocy na Krym popłynie energia elektryczna z „trzeciej nitki” czyli kolejnego kabelka podmorskiego!
  http://voicesevas.ru/news/21048-krym-dosrochno-podklyuchat-k-tretey-linii-energomosta.html

  Nie wiem czy było o policjancie co zabił cztery osoby w spowodowanym przez siebie wypadku?
  http://amdn.news/sotrudnik-ukrainskoi-politsii-na-bmw-ustroil-dtp-s-chietyr-mia-poghibshimi
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31310%2Fall

  LNR
  ЛНР. 6-й мотострелковый полк Народной милиции на передовой [18+]
  .https://youtu.be/HlyS8Oc_oH4

  W związku z trwającymi blokadami rosyjskich ciężarówek, Pan Jaceniuk poradził rosyjskim kierowcom by korzystali ze „starych partyzanckich tras”
  http://antifashist.com/item/yacenyuk-posovetoval-rossijskim-furam-obezzhat-blokady-po-partizanskim-tropam.html#ixzz41SxIoYRu

  Do parszywokektorowców blukujących trasy „ruskim ciężarówkom” dołącza się „Swoboda” – czyli „wolność”
  http://amdn.news/svoboda-poobieshchala-prodolzhat-blokirovat-rossiiskiie-ghruzoviki-na-ukrainie
  http://riafan.ru/505695-nacionalisty-obeshchayut-usilit-blokadu-rossiiskih-fur-na-ukraine

  Zablokowana Zytomierszczyzna!
  http://ria.ru/world/20160228/1381539716.html

  Dodatkowe informacje dotyczące k\trasy kolejowej omijającej zapowietrzoną Krainę!
  Зачем нам железная дорога в обход Украины?
  http://xn—-8sbeyckrgcbzinq9j.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0%D0%BC-%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B2-%D0%BE%D0%B1%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B/

  Tekst niezły o „ukraińskim osle i unijnej marchewce”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31297%2Fall
  .http://cs633230.vk.me/v633230839/17664/woERZKGl-mM.jpg

  Znów obywatele Stanicy Ługańskiej wpadli w zasadzkę ukrów. Jeden zginał. Ludzie poszli do lasu po drewno a tam ukraińskie pułapki…
  http://nahnews.org/591463-tuka-v-stanice-luganskoj-na-rastyazhke-podorvalis-mirnye-zhiteli/

  Kolena skrytka dywersantów znaleziona w DNR
  .https://youtu.be/b5Ej5lNW7z8

  GRADy jadą na front. Skąd do diaska oni to ściagają?
  http://riafan.ru/505687-kiev-styagivaet-grady-k-granicam-lnr

  Krym: Notuje się zwiększoną ilośc naruszeń granicy ze strony u’Krainy
  http://ria.ru/defense_safety/20160228/1381491137.html

  OT samochodowe:
  .http://cs629523.vk.me/v629523215/370d5/D-K5uxiCIc4.jpg
  Ten kto sobie tak pomalował przód auta twierdzi, że teraz jak podjeżdża do skrzyzowania to nikt nie próbuje przechodzić! Dobre! 😀

  Na ubój do ATO teraz gonia studentów! Czy będą tam sciągać studentów z Polksi – jeszcze na to chyba nie wpadli. Ale może przy 8-mej „fali mogilizacji”? Kto wie?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31274%2Fall

  Dwóch żołnierzy ukraińskich zgineło w czasie strzelaniny z „ajdarowcami”
  http://dnr-news.com/dnr/30388-dvoe-voennosluzhaschih-vsu-pogibli-v-perestrelke-s-boevikami-aydara-razvedka.html

  Odessę a ściślej „Kulikowe Pole” opanowali dzis faszyści których nie ma!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31270%2Fall

  Polic-ukr!
  .http://cs629513.vk.me/v629513272/3eb11/Lb-SACZpQK4.jpg

  COraz więcej głosów o tym, że ukry jada do ATO nie wojowac ale dla celów merkantylnych czyli tym chata bogata co przywiezie z ATO tata!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31263%2Fall
  .http://cs629401.vk.me/v629401918/43084/47CuNIryInE.jpg

  O grabieżach w Odessie i okolicach
  .https://youtu.be/eNHFYVUsM7o

  O prostytucji w ATO – chyba linkowałem?
  .https://youtu.be/p-wHcdthYGA

  „Hierojów ATO” wyrzucaja z domów za niespłacone kredyty
  http://dnr24.com/main/19580-geroev-ato-vykidyvayut-na-ulicu-za-neuplatu-bankovskih-dolgov.html

  Ukraińskię „sądy”
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31244%2Fall
  .https://youtu.be/FphMqbQ2D1g

  Partyzanci Chersonia deklarują!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31241%2Fall
  http://vk.com/brusek?z=video-57424472_171881431%2F0e7fcb68da7638b0d7%2Fpl_post_-57424472_92913

  Poroszenka nakazał „wzmocnić działaplność wojskową” na granicy z Krymem
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_31240%2Fall

  Chyba nie było?
  .https://youtu.be/qihOZPevcC4
  Глава МГБ ЛНР об усилиях США по срыву Минских соглашений и дискредитации ФРГ и Франции

  Troja i koń trojański
  .https://youtu.be/V7FiwmMWPm4

  Nie wiem czy to prawda ale… Warto wiedzieć że takie rzeczy się pojawiają – może fałszywka SBU? O tym, ze Surkow i Jaceniuk maja wspólne biznesy. A posrednikiem jest Achmetow?
  http://dezibal.livejournal.com/3711.html

  Polubione przez 4 ludzi

 8. Na dobranoc takie OT nawiązujące do dzisiejszej dyskusji o produkcji w Polsce
  Coś dla Pana Luka
  http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/flaris-lar-1-maly-polski-samolot-w-ktorym-drzemie-ogromny-potencjal/myenlr

  Artykuł hurra optymistyczny, z cyklu Polak potrafi.. Natomiast, ponieważ przeżyłem już trochę lat, mam kilka podstawowych pytań.
  1. Kto zaprojektował aerodynamikę i gdzie przeprowadzono badania (tunele aerodynamiczne)
  2. Kto policzył wytrzymałość i gdzie przeprowadzono badania (laboratoria zmęczeniowe).
  3. Jak płatowiec przy takim układzie ma być:
  a) łatwy w pilotażu (jeden silnik o dużym momencie obrotowym i praktycznie brak większych powierzchni pionowych)
  b) w jaki sposób będzie latać na 14 tysiącach (chyba, że załoga w kombinezonach jak w U2).
  3. Jak toto ma wystartować z krótkiego trawiastego lotniska przy tej mocy silnika? (chyba, że będzie miał dopalacze)
  4. Skąd ta doskonałość 18?

  I tym żegnam się z Państwem życząc dobrej nocy.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Ten artykuł pojawia się na różnych portalach średnio raz w tygodniu. To jest taka próba pokazania , że coś znaczymy w przemyśle lotniczym, a prawda jest taka , że przemysłu lotniczego u nas prawie nie ma. Cena tego samolotu jak dla mnie trochę za dużo, znam tańsze i lepsze samoloty. 🙂
   Ten samolot do niczego się nie nadaje, bardziej praktyczne są czeskie samoloty ultralekkie, nie dość , że tańsze i wystartować łatwiej. O kosztach eksploatacji nie wspominając.
   Jak się nie ma dobrego konia tylko osła , to się daleko nie zajedzie, jak mawiał Gen. Czaban.
   Pozdrawiam 😦

   Polubione przez 2 ludzi

 9. Kolejny „agent Putina” zdemaskowany? SBU zatrzymała „lidera” tzw. Obywatelskiego Korpusu „Azow-Krym” (czyli polityczno-paramilitarnej „przybudówki” Sonderkommando „Azov”) oraz „bojca” tzw. batalionu OUN (odpowiedzialnego za ostatnie „demolki” w Kijowie) Stanisława (jakże piekne „ukraińskie” imię) Krasnowa pod zarzutem, nielegalnego posiadania broni. Sprawa ma zwiazek z gromadzeniem uzbrojenia dla tzw. batalionu krymskotatarskiego „Krym” organizowanego prze ztzw. Medżlis, czyli „dziadzię Mustafę” Dżemilewa i jego kolesi, a który to „batalion” w dalszym ciągu nie został zalegalizowany przez władze w Kijowie, czyli jest „nielegalną formacją zbrojną” wg prawa ukraińskiego;
  http://vesti-ukr.com/krym/137921-sbu-zaderzhala-glavu-grazhdanskogo-korpusa-azov-krym-stanislava-krasnova

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Kolejny „zbok” i dewiant wychodzi na wolność na Ukrainie dzięki tzw. prawa Sawczenki, uchwalonej na złość Putinowi amnestii dla przestępców (w tym najohydniejszych pedofilii, gwałcicieli oraz morderców) na Ukrainie. Więzienie opuści miedzy innymi zabójca Łozinskij, były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy (2007—2009 z frakcji Julii Tymoszenko (!?);
  http://podrobnosti.ua/2092397-zakon-savchenko-deputat-ubijtsa-i-nasilnik-iz-vasilkova-vyhodjat-na-svobodu.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • A dlaczego niby SBU miałoby się zajmować ukraińskimi patriotami? Ukraina jest państwem szczególnego rodzaju – wiernym kontynuatorem myśli bolszewickiej – czyli rozwoju przez samozniszczenie. Jeśli chcą w tym kierunku się rozwijać to nie należy im w tym przeszkadzać. I idzie im całkiem dobrze. To prawo Szewczenki, w tym jest głęboki sens. Nie udało się zamknąc całego narodu do obozów jak to zrobili np Czerwoni Khmerzy, to wypuścili morderców. Dzięki temu nikt na Ukrainie nie będzie znał ani dnia ani godziny. Oby tak dalej, tylko że na granicy Polsko-Ukraińskiej to faktycznie mur należy postawić.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Niewinnych obywateli tego kraju szkoda. Nie wszyscy mieszkańcy Ukrainy popierają banderowców lub oligarchów. Część z nich to uczciwi acz biedni ludzie, którzy mieli tego życiowego pecha ,że urodzili się w tym kraju „cudów”.
    Ale trzeba przyznać, że głowni gracze na Ukrainie potrafią pięknie zniszczyć swa gospodarkę i przyszłość narodu. TYlko czerwoni Khmerzy w mym przekonaniu potrafili ich „przebić w ich osiągnięciach.

    Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.