Wojna domowa na Ukrainie 12.06.2017r.- 837 dzień od nowego rozejmu.


Nigdy niepokonana ukraińska armia.

 

W ramach odpowiedzi na zagrożenie z kierunku wrogiego mocarstwa ze Wschodu na Bałtyku trwa obecnie 45 edycja sojuszniczych ćwiczeń w ramach sił NATO- BALTOPS’2017.

 

 

Ćwiczenia BALTOPS’2017 odbywają się w tym roku w dniach od 1 do 18 czerwca i biorą w nich udział różnego rodzaju wojska: morskie, lotnicze i służby naziemne z 14 krajów: Belgii, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, USA oraz kraje partnerskie NATO: Finlandia i Szwecja.

W ćwiczeniach uczestniczy 50 okrętów i łodzi podwodnych z 4000 marynarzy oraz ponad 50 samolotów, które mają wspólnie wypracować zwiększenie elastyczności i interoperacyjności oraz wzmocnienie połączonych zdolności reagowania, a także wykazania sojusznikom z basenu Morza Bałtyckiego determinacji i możliwości obrony w tym rejonie.

Jak już wspomniałem, ćwiczenia potrwają do 18 czerwca i zakończą się w niemieckiej Kilonii.

http://www.c6f.navy.mil/forces-efforts/baltops,

Nie obyło się przy tej okazji z różnego typu incydentami, z których najgłośniejszym była sprawa przechwycenia przez rosyjski samolot myśliwski Su-27 grupy amerykańskich samolotów, w tym: dwóch bombowców B-1B „Lancers” oraz bombowca B-52H i samolotu cysterny KC-135R. Samoloty te leciały wzdłuż rosyjskiej granicy morskiej na Bałtyku.

Rosjanie poinformowali o incydencie, jako pierwsi, jeszcze tego samego dnia: „po oddaleniu się bombowców od granic Rosji myśliwiec powrócił do swej bazy” – przekazali w oświadczeniu.

Natomiast dowództwo sił powietrznych USA w Europie wyjaśniło, że samoloty przygotowywały się do ćwiczeń BALTOPS.

Jednocześnie w ramach pokojowych stosunków z Rosją USA Army w Europie prowadzi w tym samym czasie (od 28 maja do 24 czerwca) zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia lądowe z częścią krajów nadbałtyckich: Estonią, Łotwą, Litwą, Polską wraz z krajami sprzymierzonymi i partnerskimi- SABER STRIKE 17.

W ćwiczeniach tych, które mają na celu również zwiększyć zdolności interoperacyjne wojsk w nich uczestniczących, a także poprawę zdolności operacyjnych w różnych misjach, uczestniczy 11 tysięcy żołnierzy. Natomiast teren ich prowadzenia obejmuje: Estonię, Łotwę i Polskę.

Tegoroczna edycja ćwiczeń obejmuje m.in. przerzut grupy wojsk z okolic Orzysza na południową część obszaru Litwy, morskie zaopatrzenie w zapasy i sprzęt wojskowy na wybrzeża Łotwy oraz dwa ostrze strzelania- jedno w Polsce i drugie na Litwie, a także przeprowadzenie ataku przez marynarki wojenne oraz wojska desantowe z Wielkiej Brytanii i Polski na łotewskie wybrzeże morskie oraz forsowanie przeszkody wodnej na jednej z okolicznych rzek.

http://www.eur.army.mil/SaberStrike/,

W trakcie tych ćwiczeń również doszło, jak na razie, do jednego poważnego incydentu.

Otóż, grupa niemieckich żołnierzy będących po służbie została zaatakowana na Litwie. Czterech z nich zostało rannych. Jak dotychczas nie są znane przyczyny tego incydentu. Wiadomo, że do napaści doszło w sobotę 3 czerwca nad ranem, gdy niemieccy żołnierze nie byli na służbie i czekali na taksówkę przed jednym z lokali w Jonavie.

Przypomnę, że zgodnie z postanowieniami zeszłorocznego Szczytu NATO w Warszawie, na Litwie stacjonuje m.in. ok. 600 żołnierzy z Niemiec. Wyposażenie niemieckiego kontyngentu stanowią czołgi Leopard 2 oraz bojowe wozy piechoty Marder. Obecnie na Litwie, jak już wcześniej wspomniałem,  trwają ćwiczenia SABER STIKE 17, w których bierze udział ponad 5 tys. żołnierzy z 10 państw (w tym z Polski, Niemiec, i USA).

W tym samym czasie na Białorusi prowadzone są wojskowe manewry „Słowiańskie braterstwo-2017”, w których bierze udział około 800 żołnierzy z Białorusi, Rosji i Serbii oraz ponad 100 jednostek różnego typu sprzętu wojskowego.

Są to już trzecie ćwiczenia tego typu. Poprzednie, w 2016 roku, odbyły się w Serbii, a dwa lata temu żołnierze ćwiczyli w Rosji na poligonie pod Noworosyjskiem.

Jeśli porównamy ze sobą skalę i rozmach obu tych ćwiczeń, to zwrócimy uwagę na ich skromny zasięg w porównaniu z ćwiczeniami NATO na flance wschodniej. Dodam, że w ćwiczeniach tych, które prowadzone są na poligonie koło Brześcia, biorą udział oddziały białoruskich Sił Operacji Specjalnych, rosyjskich wojsk powietrzno-desantowych i serbskiej Brygady Specjalnej.

Podczas manewrów, prowadzonych w dwóch etapach, oddziały z trzech krajów będą wykonywać zadania związane z walką z terroryzmem. Kieruje ćwiczeniami generał Wadzim Dzianisienka, dowódca białoruskich Sił Operacji Specjalnych. Miejscem manewrów jest poligon „Brzeski” i rzeka Muchawiec w rejonie brzeskim.

Następnie we wrześniu, również na Białorusi, odbędą się wspólne ćwiczenia wojsk białoruskich i rosyjskich pod nazwą „Zachód 2017”, które już dziś zostały okrzyknięte, m.in. przez polityków obecnie rządzącej formacji PiS, wielkim zagrożeniem dla naszego kraju. Tak więc, bardzo liczne i rozbudowane na różne rodzaje wojsk, ćwiczenia NATO nie stanowią dla nikogo zagrożenia i mają jedynie charakter obronny. Podobnie zresztą jak ekspansja sojuszu północnoatlantyckiego na Wschód, czy też pozakonstytucyjne pozbawienie władzy prawowitego prezydenta Ukrainy w 2014 roku. Natomiast wszelakie ćwiczenia prowadzone przez rosyjskie siły zbrojne, nawet te bardzo nieliczne i oddalone od granic krajów UE i NATO, są traktowane jako bardzo agresywne i jednocześnie stanowiące, nie wiadomo z jakiej przyczyny, zagrożenie dla integralności terytorialnej krajów flanki wschodniej.

Oczywiście obrona własnych granic przez rosyjskie lotnictwo wojskowe, również jest przejawem agresji, ale przelot amerykańskich bombowców strategicznych zdolnych przenosić bomby jądrowe, jest tylko pokojową demonstracją.

W tym wszystkim zaś najbardziej niepokojące jest to: czemu to wszystko ma służyć?

Bo przecież miało być tak dobrze. Świat po doprowadzeniu do upadku obozu krajów demoludów i ZSRR, miał zaznać odwiecznego pokoju. A okazuje się teraz, że ani niebezpieczeństwo wojny nie oddaliło się, ani też nie zapanował odwieczny pokój. Niema już obozu krajów demoludu, nie ma również ZSRR, ale pozostały Stany Zjednoczone ze swoim planem narzucenia władzy światu. I to jest rzeczywisty, a nie urojony problem, który przekłada się na obecne napięcia międzynarodowe i może nawet doprowadzić do wybuchu wojny jądrowej na dużą skalę. Dowodem na to może być odkurzenie przez Amerykanów ich arsenałów głowic jądrowych oraz  ostatnio prowadzone ćwiczenia z udziałem rakiet je przenoszących oraz doskonalenie samych bomb i lotnictwa strategicznego, z czym właśnie był problem podczas manewrów BALTOPS-2017.

http://jagiellonia.org/rosyjskie-dywizje-jada-na-zapad-2017-czy-na-wojne/,

http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H13/8/2068/powazne-zagrozenie-na-wschodniej-granicy.html.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby sytuacja wzdłuż linii styku w Donbasie nie uległa radykalnej zmianie i dostrzega się obecnie jej stabilizacji.

I tak, już w godzinach rannych, około 09:30, ukraińscy żołnierze otworzyli ogień w stronę przedstawicieli Wspólnego centrum Koordynacji i Kontroli Zawieszenia Broni, którzy wizytowali w tym czasie doniecką stację uzdatniania wody.

Później, bo od godziny 14:30, strona ukraińska zaczęła ostrzał wsi Zajcewo na północnych obrzeżach Gorłówki, gdzie w wyniku tego uległy zniszczeniu trzy domy jednorodzinne znajdujące się przy ulicy Obruczewa.

Natomiast już wieczorem działania zbrojne ukraińskich sił ATO nabrały większego rozmachu.

Tak więc, nadal kontynuowany był ostrzał Zajcewa, ale także rozpoczęto również ostrzał z kierunku Marinki zachodnich obrzeży dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku, ze szczególnym uporem zaś, tradycyjnie już- wieś Trudowski.

Poza tym, ostrzał celów cywilnych prowadzony był w  rejonie miejscowości Dokuczajewsk oraz Komiternowo i Sachanka, na południowym odcinku frontu donieckiego.

Walki zaś trwały na linii następujących punktów: donieckie lotnisko-Spartakus-dzielnica przemysłowa w Jasinowatej.

Łącznie w ciągu minionej doby ukraińscy żołnierze przy użyciu, ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych, a także granatników i broni maszynowej, 60 razy przeprowadzili ostrzał terytorium DRL. Ostrzał ten kierowany był w stronę 19 miejscowości lub ich okolic.

 

Ponadto, na ługańskim odcinku frontu również nie było spokojne, bo ukraińscy żołnierze przy użyciu dział samobieżnych oraz czołgów i moździerzy prowadzili bardzo intensywny ostrzał celów w okolicy wsi Donieckij oraz w rejonie trasy bahmudzkiej.

Łącznie w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu ukraińscy żołnierze 13 razy przeprowadzili przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych oraz granatników i broni maszynowej, 13 razy ostrzał terytorium ŁRL. Tam też spadło w rejonie następujących miejscowości: Frunze, Donieckij, Żiełobok, Łozowoje, Wiesiełogorowki, Kalinowki i Kalinowa oraz Pierwomajska, około 120 pocisków kaliber 120 i 82 mm.

 

Poniżej raport za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie przeciwko zamieszkującej tam mniejszości rosyjskojęzycznej tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО за день станом на 18.00 годину 11 червня 2017 року

Ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою, однак контрольованою силами операції. Російсько-терористичні бандформування не припиняють порушувати домовленості про незастосування зброї вздовж усієї лінії фронту. З початку доби бойовики 28 разів відкривали вогонь по підрозділах ЗС України, час від часу застосовуючи й важке артилерійське озброєння, заборонене Мінськими угодами. До слова, окремі ворожі обстріли знову пошкодили помешкання місцевих жителів та важливий об’єкт інфраструктури регіону.

Приморський напрямок. Тут противник ще на світанку з систем ствольної артилерії калібру 122 мм бив по наших укріпленнях в районі Павлополя, а біля Гнутового використовував міномети калібру 120 мм. Окрім того, бандформування обстрілювали позиції українських захисників в районі Талаківки та Водяного зі стрілецької зброї, гранатометів та озброєння БМП.

Донецький напрямок. На цій ділянці незаконні збройні формування ще на початку доби здійснили декілька обстрілів позицій у південному та східному передмісті Авдіївки з 82-мм мінометів та піхотного озброєння. А вранці бойовики випустили понад десяток мін зі 120-мм мінометів по опорних пунктах українських воїнів неподалік Верхньоторецького. Не минулось без руйнувань інфраструктури регіону. Так, близько 7.00 години НЗФ обстріляли з гранатометів та вивели з ладу насосну станцію першого підйому Південно-донбаського водоводу. Постраждалих серед персоналу станції немає. Втім, сотні тисяч людей знову на невизначений термін залишились без води. Пізніше, близько 11.00 години, обстрілюючи наші позиції в районі Зайцевого, окупанти вкотре поцілили з гранатомету у житловий будинок місцевих мешканців. На щастя, ніхто з цивільних не постраждав.

Луганський напрямок. На цій частині фронту сьогодні ситуація найнапруженіша. Під вогнем противника знову опинились наші позиції, розташовані в районі Бахмутської траси. Зокрема, поблизу Кримського та Новотошківського загарбники неодноразово обстрілювали військовослужбовців ЗС України зі 120-мм мінометів, ствольної артилерії калібру 152 мм та гранатометів. З великокаліберних кулеметів та гранатометів проросійські озброєні банди також вели вогонь в районі Троїцького, Новоолександрівки та Попасної.

Втрат серед воїнів сил АТО сьогодні не було”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 годину 12 червня 2017 року

У зв’язку з тим, що російсько-терористичні банди продовжують застосовувати зброю проти українських воїнів, оперативна обстановка в районі проведення АТО залишається складною. 67 разів бойовики відкривали вогонь по підрозділах ЗС України минулої доби. Неодноразово застосовував противник і артилерійське озброєння, яке згідно Мінських угод, повинно бути відведеним на визначені відстані від лінії зіткнення. Втім, підконтрольні Росії озброєні банди на сході України не лише нехтують дотриманням будь-яких домовленостей про деескалацію конфлікту, але й продовжують час від часу бити по житлових кварталах прифронтових населених пунктів та завдавати шкоди важливим об’єктам інфраструктури.

Приморський напрямок. Тут противник із артилерії калібру 122 мм бив по наших укріпленнях в районі Павлополя та Новогригорівки, а біля Гнутового використовував міномети калібру 120 мм. Там же, а також в районі Новомихайлівки та Красногорівки, бойовики відкривали вогонь з 82-мм мінометів. Окрім того, поблизу Павлополя бандити застосовували протитанкові ракетні комплекси. Впродовж минулої доби бандформування неодноразово обстрілювали зі стрілецької зброї, гранатометів та озброєння БМП позиції українських захисників в районі Талаківки, Лебединського та Водяного.

Донецький напрямок. На цій ділянці ворожі обстріли майже не вщухають на підступах до Авдіївки. Зокрема, вчора найманці неодноразово здійснювали щільні обстріли з мінометів та менш потужного озброєння у південному передмісті цього населеного пункту та північно-східніше, біля Кам’янки. Вчора ввечері, близько 18.00 години, бойовики били по наших укріпленнях на тій ділянці з танків. Один з ворожих снарядів вкотре влучив у частину міста, де мешкають цивільні. На щастя, ніхто з місцевих жителів не постраждав.
Нагадаємо, ще раніше окупанти обстріляли та вивели з ладу насосну станцію Південно-донбаського водоводу, а також поцілили з гранатомету в житловий будинок у Зайцевому.
На цьому ж напрямку порушення НЗФ режиму невикористання зброї вчора зафіксовані в районі Пісків та Верхньоторецького, де ворог бив з мінометів різних калібрів та піхотного озброєння, а також поблизу Зайцевого. Там бандити систематично відкривали вогонь з гранатометів різних модифікацій та озброєння БМП.

Луганський напрямок. На цій частині фронту під інтенсивним мінометним вогнем противника вчора знову опинились наші позиції, розташовані в районі Кримського, Новотошківського та Катеринівки, де загарбники неодноразово обстрілювали військовослужбовців ЗС України зі 120-мм мінометів. Окрім того, біля Новотошківського бандформування вели вогонь з гаубиць калібру 152 мм. З артилерійських систем меншого калібру, а саме 82-мм мінометів, озброєні злочинці, яких підтримує Росія, били поблизу Троїцького та Попасної. Там же, а також в районі Новозванівки та Новоолександрівки, бандити вели вогонь з великокаліберних кулеметів та гранатометів.

В результаті ворожих обстрілів минулої доби загинули двоє військовослужбовців ЗС України. Окрім того, четверо наших воїнів зазнали поранень та бойових травмувань”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa na temat sytuacji we wsi Staromichajłowce:

I jeszcze z Zajcewa:

I jeszcze relacja Grahama Phillipsa ze wsi Doneickij na ługańskim odcinku frontu:

 

***

 

 

Na koniec kilka zdjęć:

Przywódca DRL Aleksander Zacharczenko wręczył wczoraj dyplom honorowy rosyjskiej piosenkarce Juli Cziczerinie.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

 

55 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.06.2017r.- 837 dzień od nowego rozejmu.

 1. A w ukromediach trwa nowy ‚serial”, czyli problemy ze „znacjonalizowanym’, a należącym wcześniej do oligarchy Kołomojskiego, największym bankiem komercyjnym na Ukrainie, czyli „PrivatBankiem”. Okazuje się że byli właściciele, z Kołomojskim na czele, zostawili po sobie gigantyczne długi (idące w miliardy dolarów) do których teraz nie chcą się przyznać, a co dopiero je spłacać. Z kolei pojawiła się informacja przekazana przez jednego z deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy że „PrivatBank” chciano juz „znacjonalizować” w 2014 roku, a ukraińska bezpieka (SBU) zbierała na Kołomojskiego cały czas „haki”. I tak latem 2015 roku SBU domagała się umożliwienia założenia podsłuchów na telefonach należących do oligarchy w zwiazku z tym że miał być podejrzewany o „działanie na szkodę systemu finansowego Ukrainy” oraz o „współprace oraz finansowani z nielegalnych ugrupowan zbrojnych”, czyli Republiki Donieckiej (!!!)
  https://strana.ua/articles/analysis/75249-zhenevskie-soglasheniya-kolomojskogo.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • Tak się zastanawiam, czy Czytelnicy widzą, że cała ta „nacjonalizacja” Privatbanka to był czysto żydowski „full kosher gesheft”.

   Benito Kołomojski to arcy parch z Ukrainy. Walcman (pseudonim: Poroszenko) także parch jakich mało. W wierchuszce junty kijowskiej parchów w ogóle jak szczurów w kanałach.

   Jak to więc wyglądało? Ano tak, że pieniądze Ukraińców i nie tylko ich zgromadzone na kontach tego koszernego banku zostały rozkradzione już dawno temu.

   Żidek Benito dogadał się z żidkiem Petro (kłócą się na pokaz dla gawiedzi, tak jak polskojęzyczne żidki w knessejmie), że Privatbank zostanie znacjonalizowany, co pozwoli zalegalizować żydowski rabunek tego banku.
   Po nacjonalizacji żidek Benito może odpowiadać okradzionym:
   – Ja nicz nie mogie. Mnie bank znacjonaliżowala władza UKRAIŃSKA. Do nich wy idźcie po swoje pieniondze!

   A władza ukraińska (żydo-banderowska junta kijowska) drze koszerne ryje wniebogłosy (na pokaz):
   – To Kołomojski nas wszystkich oszukał! My chcieliśmy dla was dobrze, ale UKRAIŃSKI oligarcha Kołomojski wasze pieniondze zabrał.

   Tak więc – jak to zwykle jest w bandyckim żydo-kapitalizmie (innego kapitalizmu NIE MA) – zyski zostały „sprywatyzowane”, czyli rozkradzione przez ścierwa parchate, a z długami został prosty tubylczy ludek (Goje), których dodatkowo ze względu na długi, których sami nie narobili ograbi się z reszty tego co im zostało: ziemi, lasów, mieszkań, domów. Ze wszystkiego.

   To samo mamy w Polin. Tylko Polacy nie zauważają tego, bo u nas parchy kradną stosunkowo powoli, od 30 lat.
   Na UPAdlinie jest to widoczne, bo tam parchacizna zawszona nadgania „stracony” czas, i to co polskojęzyczne żidki robią od ponad ćwierćwiecza, to oni próbują w kilka lat!

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Gdy na Ukrainie nastał „Świety Bezwiz”. Ukromedia informują ze w dniu wczorajszym na podkijowskim lotnisku Boryspol nie chciano sprzedawać obywatelom Ukrainy biletów lotniczych tylko w jedna stronę, gdy chcieli lecieć do UE. Pracownicy lotniska tłumaczyli to wymogami stawianymi przez UE, jak jednak odkryli dziennikarze „wymyśliły” to same linie lotnicze chcąc się zabezpieczyć przed ewentualnym cofnięciem pasażerów znad granicy (koszty powrotu ponosza linie lotnicze z których usług „cofany’ korzystał);
  https://strana.ua/news/75507-v-borispole-bezvizovym-passazhiram-ne-hotyat-prodavat-bilety-v-odin-konec.html

  Polubione przez 1 osoba

 3. Tymczasem szef MSZ Ukrainy Klimkin wezwał swoich rodaków do ‚opamiętania” w kwestii wyjazdów do UE i szukania tam (nielegalnie) pracy, gdyż wzrost ilości migrantów z Ukrainy może stać się powodem do rozważenia przez władze UE anulowania wprowadzonego walśnie ruchu bezwizowego dla Ukraińców;
  https://ru.tsn.ua/ukrayina/ne-polzuytes-bezvizom-dlya-raboty-ukraincev-prizvali-soblyudat-pravila-es-876093.html

  Polubione przez 2 ludzi

  • To Klimkin taki bystrzacha?

   Nie wygląda na takiego, co by do trzech potrafił zliczyć 🙂

   No, ale widząc również Waszczykowskiego- widocznie taka jakaś prawidłowość zapanowała w naszej części Europy.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Policja obwodu zakarpackiego, jak można sie było spodziewać, zdementowała informacje podana w części ukromediów ze po Użohorodem konwój limuzyn rzadowych wiozący „generalissimusa” Poroszenkę potrącił motocyklistę. Według wydanego przez nia komunikatu to motocyklista sam się wywrócił gdyż zagapił się na jadący konwój rządowy;
  https://strana.ua/news/75630-v-policii-zayavili-chto-kortezh-poroshenko-ne-sbival-motociklista.html
  ps. I tak miał szczęście że nie aresztowali go jako „terrorystę” który chciał dokonać „ataku terrorystycznego” na „generalissimusa’…

  Polubione przez 2 ludzi

 5. ‚Standardzik”, czyli w jednej z miejscowosci obwodu dniepropietrowskiego doszło do domowej kłótni, w trakcie której syn zagroził matce ze wysadzi ją za pomoca posiadanego przez siebie granatu. Przybyły na miejsce patrol policji na szczęście rozbroił 22-letniego „grenadiera”, który jak sie okazało był także „weteranem ATO”…
  http://dnepr24.com.ua/news/na-dnepropetrovschine-syn-ugrozhal-materi-granatoj

  Polubione przez 2 ludzi

 6. O ostatnich walkach pod Żełobokiem i o tym o czym nie mówi się oficjalnie w ukromediach, pisze ukraiński portal „Strana.ua”. Jak się okazuje oficjalnie zginąć miał jeden „bojec ATO” z 93 Brygady, jednak nieoficjalnie tylko 7 czerwca zginąć miało, minimum!, 4 „bojców ATO” oraz siedmiu miało zostać rannymi, z czego część z nich, jak napisano w artykule, powołując się na opisy świadków ‚miała wyglądać na martwych gdy ich zabierano do szpitala polowego”. Okazuje się także że 7 czerwca zlikwidowany został, w pobliskiej tzw. neutralnej strefie także „bojec ATO” z Sił Specjalnych Ukrainy, ktorego oficjalnie powinno tam być. Autor artykułu podejrzewa ze mógł on zostać wysłany NA POSZUKIWANIE „ZAGINIONEGO” W TYM REJONIE 4 CZERWCA DOWÓDCY ZWIADU 50 PUŁKU GWARDII NARODOWEJ UKRAINY, KTÓRY DOKONYWAŁ TAM ‚REKONESANSU”. Dodatkowo są nie potwierdzone informację ze w ręce „bojców ATO” dostał się ciężko ranny, który na chwilę obecna przebywa w ukraińskim szpitalu wojskowym;
  https://strana.ua/articles/analysis/75694-boi-za-selo-zhelobok-o-chem-ne-govoryat-oficialno.html

  Polubione przez 2 ludzi

 7. I ujawnił sie kolejny ‚smrodek” pozostały po tegorocznym finale EUROWIZJI jaki odbywał sie w Kijowie. Po tym jak okazało sie że do tej pory nie wypłacono naleznych pieniędzy firmom – podwykonawcom zajmujacym sie przygotowaniem oraz obsługa imprezy, na to ze nie dostała należnych jej pieniędzy za występ, pożaliła sie ukraińska piosenkarka Rusłana. Podczas wywiadu udzielonego w jednej z ukraińskich stacji tv Rusłana żaliła się że wciąż nie dostała zakontraktowanych za wystep podczas EUROWIZJI 400.000 hrywien;
  https://tsn.ua/glamur/ruslana-ne-otrimala-chimaliy-gonorar-za-vistup-u-finali-yevrobachennya-2017-943660.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. I jeszcze odnośnie „bezwizu”, według oficjalnych danych ukraińskich służb państwowych od czasu jego wprowadzenia, liczba obywateli Ukrainy przekraczających granice zwiększyła sie o 7% i wyniosła 53 428 osoby. Oczywiście większość osób przekroczyła granicę od strony obwodów wołyńskiego, zakarpackiego, lwowskiego, iwano-frankowskiego i czerniowieckiego, czyli wyjechała do UE…
  https://strana.ua/news/75696-posle-bezviza-tamozhnya-fiksiruet-rost-peresecheniya-granicy-na-7.html

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Zdrada! Sąd w Kijowie odmówił ukraińskim służbom państwowym prawa do zajęcia 84 milionów hrywien dywidend należących do ukraińskiej firmy ‚Gaztranzit” w poczet „kary” w wysokości 172 miliardów hrywien nałożonej przez ukraiński Komitet Antymonopolowy na rosyjski ‚Gazprom”. Jako uzasadnienie sąd podał ze nie została załatwiona do tej pory sprawa wypłacenia dywidend akcjonariuszom ‚Gaztranzita’ za 2016 rok;
  http://korrespondent.net/business/economics/3861015-sud-otkazal-v-peredache-prybyly-hazproma-v-shtraf

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Szef delegacji UE na Ukrainie Hugues Mingarelli w wywiadzie dla „Deutsche Welle” poradził władzom w Kijowie „by zeszły na ziemie” i przestały na razie myśleć o członkostwie w UE, a skoncentrowały się na dalszych reformach. Mingarelli stwierdził m.in ze ewentualne członkostwo Ukrainy w UE to kwestia wielu lat „ciężkich i poważnych reform” na których Kijów powinien sie obecnie skupić, a wszelkie obecne rozważanie o członkostwie w UE to ‚rozsiewanie iluzji”;
  http://korrespondent.net/world/3861023-v-es-sovetuuit-ukrayne-poka-ne-dumat-o-chlenstve

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Ukraińska bezpieka (SBU) poinformowała że w miejscowości Korosteń (obwód żytomierski) banda w skład której wchodził m.in były instruktor wojsk specjalnych Ukrainy oraz miejscowy kryminalny „autorytet”, szykowała sie do napadu na największy sklep jubilerski w mieście. Jednocześnie bandyci by odwrócić uwagę policji szykowali dywersje w postaci wysadzenia znajdującego się w pobliżu „obiektu o znaczeniu strategicznym” (!)
  https://strana.ua/news/75751-sbu-zaderzhala-diversantov-planirovavshih-ograblenie-i-podryv-v-zhitomirskoj-oblasti.html

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Tymczasem dzisiaj w Moskwie, do miasta wkroczyła ‚Armia Czerwona’ i „zabrała się” za zwolenników Nawal(o)nego, podobno pojawili sie także Waregowie oraz żołnierze z Epoki Napoleońskiej…

  Na poważnie, podobno doszło do starć pomiędzy uczestnikami grup rekonstrukcyjnych którzy zebrali sie by świętować Dzień Rosji, a próbującymi wejść na ich „teren” uczestnikami demonstracji „rosyjskich liberastów”. Dlatego właśnie tez interweniowała policja ponieważ władze miasta uznały działania „liberastów” za prowokację, gdyz próbowali przenieść swoją demonstracje poza wyznaczony im obszar;
  https://strana.ua/news/75738-vo-vremya-akcii-navalnogo-na-tverskoj-zaderzhali-670-chelovek-i-rezinovuyu-utku.html

  Polubione przez 1 osoba

 13. W maju ceny konsumpcyjne na Ukrainie w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 1,3 proc., a od początku roku – o 6,2 proc.
  Według danych Państwowej Służby Statystycznej ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 2,3 proc. Najbardziej wzrosły ceny warzyw i owoców – o 16,7 proc. i 12,8 proc., odpowiednio. Mięso zdrożało o 2,9 %.
  http://zik.ua/pl/news/2017/06/12/na_ukrainie_wzrosy_ceny_warzyw_i_owocw_1112777

  Polubienie

 14. Większość Ukraińców nie pochwala specjalnych uposażeń emerytalnych dla urzędników.
  Według sondażu Centrum Razumkowa obywatele Ukrainy rozumieją jednak, że wyższe uposażenie należy się osobom pracującym w szkodliwych warunkach i wojskowym.
  https://zn.ua/UKRAINE/okolo-90-ukraincev-nedovolny-specpensiyami-vlast-imuschih-250771_.html
  Komentarz: Sondaż nie jest przypadkowy, już niedługo mają rozpocząć się prace nad reformą emerytalna. Jedną z koncepcji jest zniesienie specjalnych dodatków do emerytury. Tyle tylko, ze owe zmiany nie dotkną prokuratorów czy sędziów ( nawet jeśli to je zaskarżą i uznają za nieważne 🙂 ), a … właśnie służby mundurowe, wojskowych i osoby pracujące w szkodliwych warunkach.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.