Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2017r.- 953 dzień od nowego rozejmu.


I znowu organ propagandowy MON wydał lakoniczny i mało mówiący komunikat.

Oto treść, tego tajemniczego komunikatu:

„Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdza stanowisko przedstawione 4 października 2017 r. przez sekretarza stanu w MON Michała Dworczyka w programie ,,Minęła Dwudziesta” w TVP Info.

Pragniemy przypomnieć, że gen. bryg. Krzysztof Motacki został mianowany na stopień generała brygady w 2009 roku przez Prezydenta RP śp Lecha Kaczyńskiego.

Równocześnie Ministerstwo Obrony Narodowej uważa, że niedopuszczalnym jest dalsze prowadzenie publicznej dyskusji mogącej podważyć wiarygodność Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Link do programu „Minęła Dwudziesta”

ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz
rzecznik prasowy MON”

*

I treści powyższego „komunikatu” trudno zorientować się o czym on pisze. Może to jakiś szyfr dla bardziej zaawansowanych w sprawę?

Pomimo to postaram i ja go deszyfrować.

A więc, ostatnio głośno zrobiło się głośno w niektórych mediach po tym gdy okazało się, że awansowany 8 kwietnia tego roku przez szefa MON na stanowisko dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu- gen. Krzysztof Motacki. To znaczy awans ten dotyczył najważniejszego stanowiska w strukturach NATO w Polsce. Czyli jak z tego wynika, jest ono bardzo odpowiedzialne i prestiżowe.

I wszystko było by ok! gdyby nie to, że mianowany na to stanowisko generał Krzysztof Motacki ukończył „wyższy kurs doskonalenia oficerów ZSRR w zakresie rozpoznania wojskowego”.

Chodzi o to, że takie kursy organizowało i nadzorowało radzieckie GRU, które łączy kompetencje zarówno rozpoznania, dywersji wojskowej, jak i „klasycznych” zadań wywiadu.

Gen. Motacki nie ukrywa, że skończył taki kurs. Przekonuje jednak, że nie był on organizowany przez GRU, lecz „okołowojskowy”:

„Zostałem wysłany przez dowódcę batalionu rozpoznawczego, w którym wówczas służyłem”– powiedział gen. Krzysztof Motacki.

Jednak jak twierdzą niektórzy oficerowie, którzy znali bardzo dobrze praktykę takich szkoleń: „Wszystko, co jest związane z rozpoznaniem wojskowym podlega w Rosji GRU”

Według znanego publicznie życiorysu gen. Motackiego nie ma żadnej wzmianki o tym, że w 1989 roku skończył on w Związku Radzieckim kurs organizowany przez wojskowy wywiad GRU.

http://sgwp.wp.mil.pl/plik/file/osoby/cv_gen_motacki.pdf

Okazuje się jednak, że o tym zatajonym publicznie fragmencie życiorysu Krzysztofa Motackiego doskonale wiedział szef MON Antoni Macierewicz, którzy przyznał się do tego w udzielonym w tym tygodniu portalowi „niezależna” wywiadzie, że:

„Dokumenty pana generała zostały bardzo dokładnie sprawdzone (…)On sam na własną prośbę poddał się również badaniu wariografem(…) Był wszechstronnie sprawdzony kontrwywiadowczo i mogę z całą stanowczością zapewnić, że żadnego kursu GRU nie przeszedł. Wszelkie informacje, jakoby tak miało się stać, są po prostu nieprawdziwe – oświadczył minister obrony.

http://niezalezna.pl/204936-onet-mija-sie-z-prawda-szef-mon-komentuje-doniesienia-ws-generala-motackiego

I w ten sposób, nie po raz pierwszy, okazało się, że ten zagorzały tropiciel komuchów ogarnięty przy tym szpiegomanią, jednak niektórych z nich po cichu, bez rozgłosu medialnego mianuje na najważniejsze stanowiska w wojsku.

Nie jest to zresztą jedyny taki kontrowersyjny przypadek związany mianowaniem na ważne stanowisko dowódcze w jednostce NATO w Elblągu przez Macierewicza.

Otóż, w lipcu br., że policjanci z Grudziądza zatrzymali wysokiego rangą oficera. Okazało się, że jest to pułkownik ze sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód, który również został wyznaczony na to stanowisko osobiście przez ministra Macierewicza. Oficer ten przez internet umówił się na spotkanie z czternastoletnią dziewczynką. Gdy przyszedł na miejsce spotkania, czekali na niego policjanci. Okazało się, że była to prowokacja przeprowadzona przez jednego z łowców pedofilów. W internecie podawał się za nastolatkę i umówił się z oficerem Wojska Polskiego. Pułkownika odwołano ze stanowiska i przeniesiono do rezerwy. Jednak służby wojskowe mając wiedzę o zboczonych skłonnościach szefa sztabu międzynarodowej dywizji z Elbląga, nie podejmowali w tej sprawie żadnych czynności. Ciekawe kto go i w jakim celu krył?

https://info.elblag.pl/40,48192,Plk-Robert-Orlowski-nowym-Zastepca-Dowodcy-16-PDZ.html,

http://gazetaolsztynska.pl/453391,Pulkownik-z-Wielonarodowej-Dywizji-w-Elblagu-zatrzymany-przez-policje-Umowil-sie-z-14-latka.html#axzz4ubvOeI71,

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/pukownik-chcial-seksu-od-14-latki_1009251.html,

https://www.wprost.pl/forum/10065673/Wielonarodowa-dywizja-NATO-bez-szefa-Pulkownik-Orlowski-zdymisjowany.html,

W tej sytuacji chciałoby się zapytać, wg. jakiego klucza Macierewicz dobiera oficerów na najwyższe stanowiska dowódcze?

Otóż, odpowiedź jest bardzo prosta, a więc takich, których przeszłość lub też nawyki nie są brane pod uwagę natomiast stanowią na nich silne haki w razie potrzeby, ale przede wszystkim całkowicie i bezrefleksyjnie podporządkowali się woli Macierewicza występującego tu jako pośrednik prezesa wszystkich prezesów, który wzorem Stalina mocno dzierży władzę z drugiego szeregu. Tak o to w „demokracji”, której w tym kraju takk naprawdę dotychczas jeszcze nie było, wyrósł nam bez rozgłosu nowy dyktator, otoczony wiankiem swoich zaufanych pachołków. Macierewicz jest jednym z nich, i do tego bardzo kluczowym.

https://oko.press/fabryki-oficerow-czyli-desant-macierewicza-wojsko-polskie-raport-oko-press-o-czystkach-armii/,

https://koduj24.pl/macierewicz-przegrywa-prestizowy-proces-z-byla-oficer-skw/.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej doby na donieckim odcinku frontu sytuacja nie zmieniła się.

I tak, wczoraj, około godziny 08:00 czasu lokalnego, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich dni ostrzeliwali stację pomp w miejscowości Wasilewka koło Jasinowatej.

Łącznie w ciągu poprzedniego dnia i minionej nocy na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: czołgów i moździerzy oraz granatników, a także broni maszynowej 40 ostrzeliwali terytorium DRL, a tam okolice 16 różnych miejscowości.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby, ukraińscy żołnierze przy użyciu różnego typu granatników oraz broni maszynowej, 8 razy ostrzeliwali terytorium ŁRL. A tam ostrzelano linie obronne sił Milicji Ludowej ŁRL w rejonie następujących miejscowości: Krasnyj Jar, Smiełoje, Frunze, Kalnowki i Kalinowa.

W dniu wczorajszym ukraińscy żołnierze, na kontrolowanym przez władze kijowskie terenie, zastrzelili cywila przechodzącego przez most nad rzeką Sewiernyj Donieck w pobliżu miejscowości Szczastie.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
13 godz.

#АТОподії #Donbas

„Зведення прес-центру штабу АТО станом на 18.00 4 жовтня 2017 року
У районі проведення АТО, після вчорашньої активізації, сьогодні кількість обстрілів з боку російсько-окупаційних угруповань дещо зменшилась.
Водночас, ворог й надалі не припиняє застосовувати міномети. Так, близько 3 ночі окупанти били з мінометів калібру 82 міліметри по наших позиціях у районі Гнутового, що на Приморському напрямку. Також під вогнем з гранатометів і стрілецької зброї противника, сьогодні вдень опинились укріплення української армії біля Красногорівки.
На Донецькому напрямку бойовики з озброєння БМП та великокаліберних кулеметів обстріляли наших захисників біля Зайцевого. А автоматичні гранатомети противник застосовував на підступах до Опитного.
У відповідь на майже кожну провокацію українські військові відкривали жорсткий вогонь на придушення збройної активності ворога. З опівночі втрат серед наших бійців немає”.
Zobacz tłumaczenie

1 godz.

#АТОподії

„Зведення прес-центру штабу АТО за 4.10.2017 року.
Наприкінці минулої доби обстановка у районі проведення АТО залишалась напруженою, проте повністю контрольованою силами АТО. Ввечері бойовики проявляли активність, здебільшого, на Донецькому напрямку.
Так, після 18 години ворог з гранатометів і стрілецької зброї двічі обстрілював наші позиції на підступах до Авдіївки. З цієї ж зброї проросійські найманці тричі били у районі Невельського. А близько 20 години, унаслідок ворожого гранатометного вогню неподалік Новоселівки Другої, отримав поранення один наш військовослужбовець.
На Луганському напрямку наприкінці доби окупанти двічі били з мінометів калібру 82 міліметри по українських укріпленнях біля Кримського. Поблизу цього ж селища противник активно застосовував гранатомети та великокаліберні кулемети.
На Маріупольському напрямку вчора вдень, у результаті бойового протистояння неподалік Красногорівки, отримав осколкове поранення один український воїн. Крім того, під ворожим вогнем з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї ввечері опинились наші опорні пункти біля Водяного.
Загалом за минулу добу незаконні збройні формування 19 разів порушили перемир’я. У відповідь сили АТО 12 разів відкривали вогонь на ураження противника. Унаслідок бойових дій двоє наших військовослужбовців отримали поранення”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa z miejscowości Krutaja Bałka (DRL):

I z Zajcewa koło Gorłówki:

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

88 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 5.10.2017r.- 953 dzień od nowego rozejmu.

  1. Tymczasem kolejny wysoki oficer ukraińskich sił zbrojnych OLAŁ „wolną i demokratyczną” Ukraine i przeszedł na stronę „separatystów” z Donbasu. Tym razem okazał się nim być podpułkownik wywiadu ukraińskiego (!) naczelnik jednostki zajmującej się szyfrowaniem (!!). ‚Wynurzenia’ pana podpułkownika na temat stanu w jakim znajduje się obecnie ukraiński wywiad w linku;
    https://rurik-l.livejournal.com/2612742.html

    Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.