Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2019r.- 1491 dzień od nowego rozejmu.


Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski ma bardzo pracowitą końcówkę weekendu.

Dziś-w niedzielę 7 lipca prezydent Zełenski odwiedzi dwa regiony; Odessy i Ługański- oczywiście tylko w tej części, która znajduje się pod kontrolą ukraińskich wojsk prowadzących w Donbasie Operację Połączonych Sił.

W Odessie szef Zełenski weźmie udział w wydarzeniach z okazji Dnia Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy oraz dokona wizytacji w dowództwie ukraińsko-amerykańskim i spotka się uczestnikami ćwiczeń wojskowych „Sea Breeze 2019”.

Następnie szef państwa wyruszy na roboczą wizytę w obwodzie ługańskim, w czasie której towarzyszyć mu będzie prominentny lider PO, obecnie pełniący funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, Donald Tusk.

Zełenski wraz Tuskiem odwiedzą Stanicę Ługańską gdziezłożony im zostanie m.in. raport dowództwa o sytuacji w obszarze Operacji Połączonych Sił.

Prezydent Ukrainy przedstawi także nowego szefa Ługańskiej Regionalnej Administracji Państwowej.

Wczoraj podobna tura wizyt miała miejsce we Lwowie i na Zakarpaciu.

We Lwowie Zełenski spotkał się z lokalnymi liderami politycznymi i samorządowymi a następnie uczestniczył w prezentacji nowo mianowanego przewodniczącego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Markijan Małskogo.

Markijan Małski powiedział, że propozycja kierowania administracją regionalną była dla niego nieoczekiwana.

„Ale wszyscy musimy pracować, aby zapewnić, żeby Ukraina jest silnym i potężnym państwem”– podkreślił Małski. Według nowo mianowanego szefa regionalnej administracji państwowej, w tak ważnych dziedzinach usług społecznych państwa, jak; medycyna, edukacja, nauka, drogownictwo, będą pracować na wyższym poziomie tylko wtedy, gdy Ukraina stanie się mocna ekonomicznie.

Markijan Małski dodał, że w celu zrealizowania tych ambitnych planów, ma nadzieję na wsparcie ich po przez skuteczną współpracę z wolontariuszami, działaczami społecznymi, lokalnymi liderami.

„Region ma wszelkie szanse i jest najbardziej gotowy do wprowadzenia najlepszych praktyk europejskich. Możemy być platformą dla różnych projektów”– zapewnił Markijan Małski.

Ze swej strony Zełenski pytał zgromadzoną na uroczystości publiczność o główne problemy i wyzwania stojące przed regionem lwowskim, w szczególności o rozwiązanie problemu wywozu śmieci oraz przetwarzania ich we Lwowie, a także o migracji zarobkowej Ukraińców za granicę.

Nowo mianowany przewodniczący administracji regionalnej zapewnił, że podjęto już szereg środków w celu powstrzymania odpływu ludności w wieku produkcyjnym. Szczególnie w zakresie poprawy warunków pracy i godnej płacy.

„Musimy pracować nad przyciągnięciem inwestorów, którzy uznają Ukrainę nie tylko za kraj z tanią siłą roboczą”– powiedział Markijan Małski.

Według niego, aby zahamować odpływ pracowników, w szczególności biznes musi podnosić ich zarobki. Ze swej strony władze lokalne powinny skupić się na sferze społecznej, medycynie, aby ludzie nie szukali lepszych warunków życia.

Szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej zwrócił również uwagę na znaczenie tworzenia warunków dla biznesu:

„Ci, którzy wracają z pieniędzmi, najczęściej napotykają na opór biurokracji. A potem jesteśmy zaskoczeni, że ich nie ma. W związku z tym wskazujemy na potrzebę pracy nad deregulacją i decentralizacją „– podkreślił Małski.

Natomiast będąc na Zakarpaciu Zełenski obiecał niespokojne czasy dla przemytników i tym, którzy „ich chronią”.

Poza tym, w Użgorodzie prezydent Zełenski przedstawił nowego przewodniczącego Zakarpackiej Regionalnej Administracji Państwowej (ZRAP) Igora Bondarenkę. Prezentacja odbyła się na terenie Zakarpackiego Urzędu Celnego. W czasie oficjalnej prezentacji nowego przewodniczącego Zakarpackiej Regionalnej Administracji Państwowej, Zełenski podkreślił, że jego zespół poważnie myśli o walce z przemytem:

„Nie bój się, my będziemy ciebie wspierali. Bać się tera będą, jak sądzę, ludzie, którzy zajmują się przemytem, jak i ci, którzy ich wspierają. To jest główna przyczyna dlaczego my tu przybyliśmy w takim składzie”– zwrócił się tymi słowy Zełenski do nowo mianowanego ZRAP, Igora Bondarenki.

W tym miejscu wyjaśnię, że Zełenskiemu podczas wizyty na Zakarpaciu towarzyszyła bardzo mocna ekipa, a więc: szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Andriej Bogdan oraz jego zastępcy Andriej Gonczaruk i Rusłan Riaboszapka, a także nowy szef Państwowej Służby Celnej, Maksymilian Niefedow i p.o. szefa Urzędu Skarbowego, Aleksander Własow (czyżby wnuk albo powinowaty niesławnego generała Własowa?).

Zełenski dodał, że od teraz skład towarzyszących mu osób jest dowodem na to, że odwoływanie się do „góry” niczego nie da.

Prezydent wezwał również obecnych do współpracy z Igorem Bondarenką i dodał, że kierownictwo celne, straż graniczna i prokuratura Zakarpacia powinny zostać oczyszczone. Doradził także szefom celnym Wołynia, Zakarpacia, Czerniowiec i Lwowa, by samodzielnie składali wnioski o zwolnienie w ciągu dwóch najbliższych dni. „Jeśli tego nie zrobią, to zostaną zwolnieni w inny sposób”– zagroził Zełenski.

„Kraj będzie inny. Sugeruję, żebyście wszyscy zaczęli pracować jak normalni ludzie. Nie mówcie o niskich pensjach, nie narzekajcie. Po prostu bądźcie profesjonalistami i pracujcie”– podkreślił Zełenski, poinformował on również o tym, że w poniedziałek podpisze dekret o zwalczaniu przemytu.

Ze swej strony Aleksiej Gonczaruk, który zajmuje się kwestiami gospodarczymi, podczas spotkania w sprawie organizacji granicznej służby celnej i infrastruktury drogowej podkreślił, że Ukraina stała się „światowym centrum” dostaw przemycanych papierosów do Europy. Przemyt towarów markowych również kwitnie, mimo że funkcjonariusze straży granicznej i celnicy deklarują coraz skuteczniejszą pracę.

Czy europejscy koledzy mogą nas w związku z tym szanować i czy możemy liczyć na normalną rozmowę?” Pytanie jest retoryczne” powiedział Aleksiej Gonczaruk.

Podkreślił również, że walka z przemytem pomoże Ukrainie spłacić długi wobec zagranicznych wierzycieli.

Zwrócił również uwagę na to, że przed spotkaniem Wołodymyr Zełenski odwiedził punkt kontroli granicznej „Użhorod”, gdzie zwrócił uwagę na niedopuszczalność opóźnienia z uruchomieniem kompleksu skaningowego, który zapewni przejrzyste działania w zakresie odprawy celnej i towarowej oraz walkę z przemytem.

Plany ambitne, przynajmniej w deklaracjach, które nic nie kosztują. Ale pytanie jest, czy są realne?

Czy państwo przeżarte na wskroś korupcją i bezprawiem, gdzie demoralizacja ludzi i funkcjonariuszy państwa trwa od pokoleń, jest w stanie podnieść się z UPA-dku?

Ja w to nie wierzę, ale może wydarzy się jakiś cud:

„поживём – увидим” jak mówią starzy Rosjanie, którzy w swoim życiu doświadczyli niejednego.

https://www.president.gov.ua/ru/news/volodimir-zelenskij-vidbuv-z-robochoyu-poyizdkoyu-do-odeskoy-56241,

https://www.president.gov.ua/ru/news/6-lipnya-glava-derzhavi-vidvidaye-lvivsku-ta-zakarpatsku-obl-56229,

https://www.president.gov.ua/ru/news/prezident-u-lvovi-predstaviv-novogo-golovu-lvivskoyi-oda-mar-56233,

https://www.president.gov.ua/ru/news/na-zakarpatti-prezident-poobicyav-nespokijni-chasi-kontraban-56237.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze Operacji Połączonych Sił w Donbasie, prowadząc z przerwami w godzinach pomiędzy 08:20 a 21:40, ostrzał terytorium DRL przy użyciu: ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (23 pociski), moździerzy kaliber 120 (25 min) i 82 mm (75 min), opancerzonych wozów bojowych BMP-1 (7 wystrzałów), wyrzutni kierowanych rakiet przeciwpancernych PTUR-1 (1 rakieta) oraz granatników: AGS-17 (59 granatów), SPG-9 (23 granaty) i RPG-7 (2 granaty), 18 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były następujące punkty frontu: rejon Gorłówki (osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina i Zajcewo), okolice i obrzeża Doniecka (osiedle przy kopalni Trudowskaja i teren wokół serwisu „Volvo-Center” oraz lotnisko, a także Jasinowata), poza tym południowy odcinek frontu (Oktiabr, Sosnowskoje, Komiternowo i Sachanka).

Łącznie na ostrzeliwane przez ukraińskich żołnierzy terytorium DRL spadło 226 pocisków (wobec 460 z dnia poprzedniego), w wyniku czego została ranna 39-letnia kobieta, mieszkanka Mospina ul. Kommuny nr. 2. Do incydentu doszło w rejonie punktu kontrolnego Majorsk, poza tym na osiedlu przy kopalni im. Gagarina zostały ostrzelane domy przy ulicy Czerkasowa nr. 8, 9, 10 i 16.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

6 min.

„Зведення станом на 07:00 7 липня 2019 року.

6 липня збройні формування Російської Федерації 26 разів порушили режим припинення вогню. З них 8 разів – із застосуванням заборонених Мінськими угодами артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм. Противник відкривав вогонь по наших захисниках з гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” противник 16 разів обстріляв позиції Об’єднаних сил:
два рази поблизу ШИРОКИНОГО – зі стрілецької зброї;
поряд ЛЕБЕДИНСЬКОГО – з мінометів калібру 120 та 82 мм;
двічі неподалік МАР’ЇНКИ – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
три рази околиці ПАВЛОПІЛЯ – з гранатометів різних систем;
двічі в районі населеного пункту БОГДАНІВКА – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
поблизу ВОДЯНОГО – з озброєння БМП та стрілецької зброї;
два рази поряд ГНУТОВОГО – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
неподалік СТАРОГНАТІВКИ – з великокаліберного кулемету та стрілецької зброї;
околиці ПІЩЕВИКА – з протитанкового гранатомету та стрілецької зброї;
в районі населеного пункту КРАСНОГОРІВКА – з великокаліберного кулемету.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” позиції наших захисників були обстріляні 10 разів:
поблизу ХУТОРА ВІЛЬНОГО – з мінометів калібру 82 мм та гранатометів різних систем;
поряд НОВОТОШКІВСЬКОГО – з мінометів калібру 120 та 82 мм;
двічі неподалік НОВОЛУГАНСЬКОГО – з мінометів калібру 82 мм та великокаліберних кулеметів;
околиці ЗАЙЦЕВОГО – з гранатометів різних систем;
поблизу НОВГОРОДСЬКЕ – з гранатометів різних систем, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї;
два рази поряд ПІВДЕННОГО – з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм, автоматичних гранатометів, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
неподалік СВІТЛОДАРСЬКА – з міномету калібру 120 мм;
околиці населеного пункту ШУМИ – з протитанкового гранатомету, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї.
В результаті ворожих обстрілів один український військовослужбовець отримав поранення, ще чотири – бойове травмування. На кожен обстріл противник отримав адекватну відповідь з озброєння, що не суперечить Мінським домовленостям.
За даними розвідки 6 липня трьох окупантів знищено.
Від початку поточної доби ворог п’ять разів обстріляв позиції Об’єднаних сил.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „СХІД” ворог здійснив два обстріли позицій українських захисників:
двічі поблизу населеного пункту ШИРОКИНЕ – з протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „ПІВНІЧ” позиції наших захисників були обстріляні три рази:
неподалік населеного пункту НОВОЛУГАНСЬКЕ – з міномету калібру 82 мм;
поряд НОВООЛЕКСАНДРІВКИ – з міномету калібру 120 мм;
околиці ЗОЛОТОГО-4 – з міномету калібру 120 мм.
Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.”

Zobacz tłumaczenie

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

36 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.07.2019r.- 1491 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Libii, czyli…
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/libia-aresztowano-podejrzanych-o-prace-w-rosyjskiej-fabryce-trolli/4h46h3j
  Cytat „Libijskie siły bezpieczeństwa aresztowały dwóch mężczyzn oskarżonych o pracę w rosyjskiej „fabryce trolli”. Mieli oni wpływać na wybory w krajach afrykańskich”
  Większej BZDURY w mediomatołach dawno nie widziałem. Każdy kto am choć „krztynę oleju w głowie”, wie doskonale ze obecna Libia to obszar kompletnej anarchii w której „wybory” wygrywa kto ma WIĘKSZĄ I LEPIEJ UZBROJONĄ BANDĘ. A co do „krajów afrykańskich” to powszechnie wiadomo że są one do cna skorumpowane i żadne „trolle” tam nie sa potrzebne, a SOLIDNA ŁAPÓWA W TWARDEJ WALUCIE…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Krajowy Związek Dziennikarzy Ukrainy zauważa, że ​​fizyczną agresję przeciwko dziennikarzom można powstrzymać tylko poprzez skuteczne karanie napastników.
  Organizacja poinformowała o tym w swoim comiesięcznym raporcie „Indeks bezpieczeństwa dziennikarzy Ukrainy”. Od początku roku, na Ukrainie, zanotowano 36 ataków na dziennikarzy.
  https://kresy24.pl/w-tym-roku-doszlo-juz-na-ukrainie-do-36-atakow-na-dziennikarzy/

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Tymczasem na Ukrainie, „nadprezydent” Kołomojski „dobrał się” do tego co jeszcze pozostało z lasów w ukraińskich Karpatach. Jak informuje szwajcarski „Neue Zürcher Zeitung” oligarcha Kołomojski zamierza wybudowac w ukraińskich Karpatach gigantyczny kompleks narciarski który bedzie składał się z 230 tras narciarskich, 390 pensjonatów, 120 restauracji i 60 hoteli. Jak się jednak okazuje kompleks ma powstać na terenie jednego z ostatnich „dziewiczych obszarów” w ukraińskich Karpatach;
  https://inosmi.ru/economic/20190703/245400919.html
  Ukromedia o tym ze na Ukrainę, objętej rosyjskimi kontrsankcjami m.in na dostawy ropy naftowej, dotarła pierwsza partia tego surowca z USA. Jak sie jednak okazuje trafi on do surowiec zamówiła spółka ‚Ukrtatnafta’ należąca do oligarchy Kołomojskiego i trafi ona do należacej do niego rafinerii;
  https://strana.ua/news/210141-v-odesskij-port-zashel-tanker-s-pervoj-postavkoj-nefti-iz-ssha.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Metropolita Epifaniusz, zwierzchnik Prawosławnego Kościoła Ukrainy odprawił liturgię przy symbolicznym grobie członków UPA w Bodakach k. Wiśniowca. Wyraził też wdzięczność wszystkim, którzy „przywracają prawdę historyczną” i odnawiają takie „święte dla każdego ukraińskiego obywatela i patrioty miejsca”.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zwierzchnik-prawoslawnego-kosciola-ukrainy-uczcil-pamiec-czlonkow-upa-2019-07

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Co to się dzieje 🙂 W wywiadzie dla „Głosu Ameryki” specjalny wysłannik USA d/s Ukrainy, czyli „dobry wujcio z USA” Kurt Volker stwierdził ze „koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą”, o czym alarmują ukromedia za sztabem Generalnym Ukrainy…
  https://24tv.ua/ru/rf_uvelichivaet_kolichestvo_vojsk_vblizi_ukrainskoj_granicy__oos_n1175115
  …to…najnormalniejsza w świecie rzecz która zachodzi już od wielu lat i ma zwiazek z rotacją rosyjskich jednostek wojskowych;
  https://strana.ua/news/210143-narashchivanie-vojsk-rossii-na-hranitse-s-ukrainoj-chast-rotatsii-zajavil-kurt-volker.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Źródło „wyborcza” a dziennkarze tego medium mają tendencję do nieaktualizowani wpisów gdy są niewygodne dla nich

  Angielski sąd zamroził 145 mln dol. dywidend z gazociągu Nord Stream dla Gazpromu na poczet spłaty przez rosyjski koncern 2,6 mld dol. długu wobec ukraińskiego Naftohazu.
  http://wyborcza.pl/7,155287,24967732,angielski-sa-zamrozil-gazpromowi-dywidende-z-nord-stream-skuteczna.html
  Komentarz: Ciekawe czy środki rzeczywiście zostaną wpłacone na konta ukraińskiej spółki, zapewne nie tylko na chwile dywidenda zostanie odroczona. O sukcesie można byłoby mowic gdyby jakieś środki TRAFIŁY na Ukrainę.
  I w temacie sukcesów Ukrainy w walce z rosyjską gospodarka 🙂

  Niemieckie inwestycje w Rosji są największe od czasu światowego kryzysu gospodarczego z końca zeszłej dekady. Większe niż od wprowadzenia unijnych sankcji na Rosję za agresję na Ukrainę.
  http://wyborcza.pl/7,155287,24965520,rekordowe-inwestycje-niemiec-w-rosji-sankcje-tylko-na-papierze.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska Ukraina zorganizowało zbiórkę środków dla dzieci osieroconych przez Wasyla Czorneja, którego szefowa porzuciła w lesie. Do tej pory udało się zebrać ponad 400 tys. zł!
  https://kobieta.onet.pl/smierc-ukrainca-w-wielkopolsce-zebrano-kolosalna-kwote-dla-rodziny/0gexe30
  Komentarz: Polacy mają naprawdę dobre serce i chcą pomóc rodzinie tragicznie zmarłego Wasyla, jednak obawiam się, że przekazanie W CAŁOŚCI tak dużych środków może zaszkodzić rodzinie Ukraińca.
  Już nawet KTO powinien otrzymać środki budzi kontrowersje. Wasyl był w separacji ze swoją żoną, trwała rozprawa rozwodowa, dziećmi opiekowała się głównie babcia-tak twierdzą siostry zmarłego.
  Ponadto blisko pół miliona złotych przekazanych na konto ukraińskiej rodzinie sprawiłoby, że masa kryminalistów wzięłoby na celownik rodziny (okup/kradzież/porwanie/wymuszenia).
  Jestem jak najbardziej za tym, by wspierać ową rodzinę, wolałbym jednak, by pomoc była zorganizowana z głową. Może miesięczne wpłaty podzielone na raty dopóki najmłodsze dziecko nie ukończyłoby pełnoletności nie byłoby lepszym rozwiązaniem?

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Ukraińska codziennośc, „draka” w Kijowie zakonczona strzelaniną w wyniku której ranny, w nogę, został jeden z jej uczestników;
  https://strana.ua/news/210161-v-kieve-muzhchina-nachal-streljat-po-svoikh-znakomym-posle-zastolja-est-ranenye.html
  W Odessie policja odbiła dwie zakładniczki, pracownice jednej z ukraińskich „chwilówek”, które sterroryzował nożem mężczyzna. Nastepnie domagał sie on „miliona dolarów” oraz „helikoptera”, ale skutecznie „wybili mu to z głowy policjanci;
  https://korrespondent.net/city/odessa/4115523-polytsyia-so-shturmom-osvobodyla-dvukh-zalozhnyts-v-odesse
  https://dumskaya.net/news/na-odesskoy-peresypi-zahvatili-v-zalozhnitcy-sot-100518/

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Po tym jak w ukromediach pojawiły sie krytyczne uwagi na temat kandydatów do parlamentu startujacych z listy proprezydenckiego ugrupowania „Sługa Narodu”, a sondaże „poszły w dół”, w ugrupowaniu zaczęła się „czystka”. Jak informują ukromedia „na tajnym zjeździe” ugrupowania „Sługa Narodu” z list wykreślono (pierwszą?) siódemkę osób które miały niezbyt „medialne życiorysy”;
  https://strana.ua/news/210167-spisok-sluhi-naroda-kto-iz-neho-vyletel.html

  Polubione przez 5 ludzi

   • A czy zbrodnia ludobójstwa dokonana przez Ukraińców, na Polakach i innych mniejszościach etnicznych, wzbudza u nich jakieś kontrowersje, wyrzuty sumienia, czy też jakieś inne ludzkie odruchy, choćby skruchy?

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 2 ludzi

 10. W temacie wzrostu zadłużenia Ukrainy.

  Szefowie „Naftohazu” chcą wyemitować obligacje (zaciągnąć dług) na zakup gazu i wypłacenie Skarbowi państwa należnych dywidend.
  https://www.unian.info/economics/10608339-naftogaz-may-issue-notes-to-get-funds-for-pumping-gas-into-storage-facilities-pay-dividends-to-budget.html
  Jednocześnie NBU potwierdził, ze rezerwy w walucie obcej zwiększyły się…dzięki emisji obligacji skarbowych.
  https://www.unian.info/economics/10608387-ukraine-s-int-l-reserves-top-us-20-6-bln.html
  Komentarz: Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku całkowity koszt spłaty zadłużenia spadnie na barki ukraińskich podatników. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, ze wszystkie sygnały wskazują na to, ze w kraju przekroczono pewną subtelną ekonomiczną granice.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera
  Podatki, szczególnie te dla małych i średnich przedsiębiorców są na już na tak wysokim poziomie, że zwiększanie kolejnych danin NIE przyniesie się zwiększenie wolumenu pieniędzy dostarczanych do budżetu.
  Obecnie mówi się o kolejnej walce z „szarą strefa” zwalczaniem kontrabandy, jednocześnie informacje jakie napływają z Ukrainy sugerują, że mieszkańcy tego kraju MUSZĄ się liczyć z kolejną fazą podwyżek-szczególnie cen energii elektrycznej (efektem będzie wzrost inflacji).

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Kolejna nominacja prezydenta Zelenskiego na stanowisko gubernatora, która wywołuje „konsternację” (szczególnie u „ukropatriotów”) na Ukrainie. Na stanowisko gubernatora obwodu ługańskiego (terytorium pod kontrola Kijowa) powołany został Witalij Komarnickij który za „tyranii” Janukowycza był deputowanym rady obwodu ługańskiego (samorząd regionalny) z frakcji ‚Partii Regionów”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4115550-zelenskyi-naznachyl-predsedatelia-luhanskoi-oha
  Ps. DEMAJDANIZACJA postępuje 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 12. Tymczasem popularny ukraiński dziennikarz Dmytro Gordon domaga sie miliona hrywien „zadośćuczynienia” od swojej „koleżanki po fachu” dziennikarki ukraińskiego ‚5 kanału” (własność Poroszenki) która podczas przeprowadzania wywiadu z liderem jednego z ukraińskich ugrupowań politycznych miała go obwinić o „powiązania” z prorosyjskim politykiem Wiktorem Miedwiedczukiem oraz „działanie na korzysć Władimira Putina”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4115552-hordon-podal-v-sud-na-zhurnalystku-trebuet-myllyon

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukromedia informują o włamaniu do domu znanego ukraińskiego adwokata Ołeksandra Szadrina, w Irpeniu w obwodzie kijowskim. Szadrin „specjalizuje się” w „trudnych sprawach” obecnie m.in reprezentuje Nadię Sawczenko, Nellę Sztepe (była pierwsza burmistrz Słowiańska po powołaniu DRL) oraz Władisława Manhera oskrażanego o zlecenie napadu na „aktywistkę” z Chersonia Katerinę Handziuk. adwokat poinformował że z domu zniknęły laptop, tablet, karty pamięci oraz dokumenty;
  https://strana.ua/news/210188-pod-kievom-ohrabili-dom-izvestnoho-advokata-shadrina.html

  Polubione przez 3 ludzi

 14. OT światowe, czyli koniec ‚Oceanii” (tzn. symbiozy USA – Wlk. Brytania)?
  https://www.rp.pl/Prezydent–USA/190709517-Brytyjski-ambasador-w-USA-Administracja-Trumpa-jest-dysfunkcyjna.html
  Źródło;
  >https://www.dailymail.co.uk/news/article-7220335/Britains-man-says-Trump-inept-Cables-ambassador-say-dysfunctional.html
  Ps. Jak zwykle trzymam kciuki, i za to i za wybranie IDIOTY Borisa Johnsona na stanowisko premiera rządu Jej Królewskiej Mości, które to zresztą „królewskie moście” się „pospolitują” z „biedotą z [amerykańskich] przyczep” 🙂
  https://kobieta.onet.pl/bbc-zazartowalo-z-ksieznej-meghan-widzowie-oburzeni/d8y3630

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.