Wojna domowa na Ukrainie 30.01.2021r. 2050 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 320.

„Kwestia wejścia Donbasu do Rosji, ani bezpośrednio, ani pośrednio- nie jest omawiana”- odpowiedział sekretarz prasowy rosyjskiego przywódcy- Dmitrij Pieskow, informuje RIA Nowosti.⁣

Dziennikarze zwrócili się do przedstawiciela Kremla o skomentowanie słów w Doniecku na forum „Rosyjski Donbas”, wypowiedzianych przez redaktora naczelnego MIA Rossija Siegodnia i stacji telewizyjnej RT Margarity Simonian z apelem do „matki Rosji” o „zabranie Donbasu do domu”.

Pieskow zaznaczył, że Simonian jest menadżerem mediów i dziennikarzem i nie wyraża oficjalnego stanowiska Moskwy w tej sprawie.⁣

„Wiecie, że Rosja zajmuje bardzo odpowiedzialne stanowisko w wysiłkach na rzecz pomocy Ukrainie w rozwiązaniu wewnętrznego kryzysu ukraińskiego. Rosja zajmuje również konsekwentne i odpowiedzialne stanowisko w ochronie interesów rosyjskojęzycznej ludności Donbasu i będzie nadal chronić Rosjan”– powiedział Pieskow.⁣

Na pytanie, czy są jakieś sprzeczności w nazwie rosyjskiego forum Donbasu, na którym Simonian wygłosiła oświadczenie, sekretarz prasowy prezydenta odpowiedziała, że ​​nazwa ta nie trafia w próżnię, ponieważ mieszka w nim zdecydowana większość Rosjan i osób rosyjskojęzycznych.

https://ria.ru/20210129/donbass-1595109590.html

*

A na froncie w Donbasie, na jego ługańskim odcinku, ukraińskie formacje zbrojne rozmieściły pojazdy opancerzone w prywatnym sektorze osady miejskiej Troitskoye.

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W minionym dniu podczas naszego rozpoznania w rejonie odpowiedzialności 59 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych odnotowaliśmy obecność jednego bojowego wozu piechoty i dwóch bojowych wozów opancerzonych w sektorze prywatnym na obrzeżach osady Troickoje”.  

Natomiast według wczorajszego raportu SMM OBWE na donieckim odcinku frontu, obserwatorzy odnotowali naruszenie przez USZ:

– ️ poza terenem rozgraniczenia w rejonie osady Pietrowskoje UAV krótkiego zasięgu należący do SMM OBWE wykrył 3 miny przeciwpancerne USZ.

Poza tym, formacje zbrojne Ukrainy cztery razy ingerowały w sygnał GPS w kierunku UAV Misji OBWE:

– ️ w pobliżu miejscowości Marinka i  Iwanowki, dronowi dalekiego zasięgu SMM OBWE zakłócano sygnał GPS,

– ️ przelatując nad terenem w pobliżu miejscowości Krasnogorowka, UAV krótkiego zasięgu SMM OBWE został zakłócony sygnał GPS,

– ️ przelatując nad terenami w pobliżu miejscowości Awdiejewka i Nowogrigorowki, 2 drony krótkiego zasięgu SMM OBWE sporadycznie zakłócano sygnał GPS .

Należy zauważyć, że strony zostały z wyprzedzeniem powiadomione o ww. przelotach UAV przez SMM OBWE . Na tej podstawie należy stwierdzić, że USZ celowo próbowały zablokować bezzałogowe samoloty SMM OBWE, zapobiegające ostrzału i likwidacji naruszeń warunków rozejmu i Dodatkowych Środków.

Ponadto SMM OBWE wykryła obecność sprzętu USZ za liniami wycofania, a także w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osad i obszarów mieszkalnych:

– ️ zestaw rakiet przeciwlotniczych (9K35 „Strela-10”) na stacji kolejowej w osadzie Krasnoarmejsk,

– ️ 1 bojowy pojazd opancerzony (BMP-2) w pobliżu miejscowości Marinka,

– ️ 3 szt. transporterów opancerzonych (MTLB, MTLB-M), plus  1 działo przeciwlotnicze (ZU-23, 23 mm.)oraz 1 bojowy wóz piechoty (BMP-1), a także 1 bojowy pojazd opancerzony w pobliżu n. Taramczuk,

– ️ 1 bojowy wóz piechoty (BMP-1) w pobliżu miejscowości Nowobachmutowka,

– ️ 2 bojowe wozy piechoty (BMP-1) w części mieszkalnej osady Bogdanowka.

Poza tym USZ prowadziły także w dniu wczorajszym ostrzał terytorium DRL: o godzinie 09:47 z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu przeciwpancernych rakiet kierowanych PTUR (1 rakieta), o godzinie 09:55, z kierunku Awdiejewki w stronę Spartakusa- w rejonie Doniecka, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (6 granatów)i przeciwpancernych rakiet sterowanych PTUR (1 rakieta), o godzinie 11:23, 14:30 i 15:15, z kierunku Wodianoje w stronę Leninskoje (2 razy) i Komiternowa, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (1 granat), ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (1 granat) oraz dwukrotnie z broni maszynowej, i wreszcie ostatni ostrzał o godzinie 17:15, z kierunku Marinki w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja, przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-1 (10 wystrzałów), ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (2 granaty), automatycznego granatnika AGS-17 (5 granatów) oraz broni snajperskiej.

Tym sposobem, USZ prowadząc ostrzały minionej doby w stronę terytorium DRL, 6 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego spadło tam 30 pocisków.

 Ponadto, USZ prowadząc prace inżynieryjne na swoich stanowiskach bojowych o godzinie 09:50 (rejon Opytnoje- na obrzeżach Doniecka) i o godzinie 13:05 (rejon Wodianoje), przy użyciu ładunków okopowych (4 eksplozje), 2 razy naruszyli warunki Dodatkowych Środków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 30 січня 2021 року.
Сала Україні!
Протягом минулої доби, 29 січня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», неподалік населеного пункту Водяне, що на Приазов’ї, російсько-окупаційні війська застосували безпілотний літальний апарат типу «квадрокоптер» та скинули два постріли ВОГ-17 над позиціями Об’єднаних сил. Внаслідок цього двоє українських воїнів отримали осколкові поранення. Військових оперативно доставлено до лікувального закладу, де їм надано належну медичну допомогу.
Поблизу Опитного збройні формування Російської Федерації здійснили кілька пострілів в бік українських позицій з підствольного гранатомета та стрілецької зброї, а біля Авдіївки – з підствольного та ручного протитанкового гранатометів.
В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» спостерігалася тиша.
Про факти порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ.
Від початку поточної доби, 30 січня, вздовж всієї лінії розмежування порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил і надалі контрольована українськими воїнами.


Сала Україні!


ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.


У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.
Так, минулої доби, 29 січня, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 89 адміністративних правопорушень. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4856 транспортних засобів та 4746 осіб. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялись дві особи.
Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 662 особи, на підконтрольну Україні територію прибуло 423 особи. Через КПВВ «Новотроїцьке» – 59 та 83 особи відповідно.


Сала Україні!

https://www.facebook.com/pressjfo.news/


***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:
***


© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

26 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.01.2021r. 2050 dzień od nowego rozejmu.

 1. Tymczasem prawnik byłego prezydenta Ukrainy Janukowycza podsumował ostatnia informację o tym ze ukraińskie PBŚ prowadzi śledztwo w sprawie ‚zdrady państwowej” Janukowycza jakiej miał się dopuścić podpisując w 2010 roku tzw. porozumienia charkowskie w sprawie przedłużenia pobytu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie w zamian za zniżki na gaz. Cytat „Według Sierdiuka to nie pierwszy raz, kiedy ukraińskie organy śledcze próbują ukryć swoją bezczynność w sprawach na Majdanie od 6 lat, w których nie dokonały żadnego postępu. Śledztwo od lat ukrywa przed opinią publiczną liczne dowody, a także zeznania tzw. „Gruzińskich snajperów”, które bezpośrednio wskazują na innych uczestników strzelaniny i ich organizatorów. Tymczasem prawdziwi zabójcy zarówno funkcjonariuszy organów ścigania, jak i przedstawicieli Majdanu nie zostali ukarani, zbrodnie nie zostały wyjaśnione’.
  Stwierdził takze że nie otrzymał żadnego oficjalnego dokumentu w sprawie śledztwa PBŚ;
  https://strana.ua/news/314836-advokat-janukovicha-zajavil-chto-emu-ne-vruchali-podozrenie-v-hosizmene-.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. OT z Rosji, czyli „straszliwe represje reżimu”, zatrzymani bliscy współpracownicy Nawalnego, w tym jego ‚braciszek”, otrzymali wyrok 2 miesięcy aresztu…domowego;
  https://strana.ua/news/314796-v-moskve-otpravili-pod-domashnij-arest-soratnikov-navalnoho-i-uchastnitsu-pussy-riot.html
  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wysłał miedzynarodowy list gończy za biznesmenem Aleksandrem Chomienko, który ma być jednym ze sponsorów organizacji Nawalnego („Fundusz walki z korupcją”), a który oskarżony został o wyłudzenie z budżetu miejskiego Moskwy około 30 mln rubli w latach 2017 – 2019. Chomienko ma się obecnie ukrywać na terytorium Ukrainy;
  https://strana.ua/news/314853-aleksej-navalnyj-skr-ishchet-sponsora-fbk-v-ukraine.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Dla zainteresowanych, jak faktycznie wygląda ‚wolny rynek” w USA, czyli „Zamieszanie na rynkach finansowych w USA: po tym, jak drobni inwestorzy za pomocą mediów społecznościowych i poręcznej aplikacji do inwestowania na giełdzie ograli wielkie fundusze hedgingowe, odebrano im możliwość kupowania najbardziej „gorących” papierów. Sprawa stała się głośna w USA, głos zabrał nawet Biały Dom”;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/wall-street-drobni-inwestorzy-ograli-finansowych-potentatow-w-odpowiedzi-ograniczono-ich-prawa/
  „Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton zajął się sprawą, która rozgrzała ostatnio do czerwoności amerykańską giełdę”;
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/prokurator-generalny-teksasu-wszczal-dochodzenie-w-sprawie-gamestop/
  „Facebook zamyka grupę handlującą akcjami GameStop”;
  >https://twitter.com/rafalhubert/status/1355290273618800643
  Ps. Jak widać „niewidzialna ręka rynku” (z Wall Street) zadusi każdego kto będzie próbował uszczknąć coś z tego co tradycyjnie trzyma w garści :-)))

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Tymczasem na Ukrainie. Szefowie ukraińskich Sił Powietrznych oraz Sztabu Generalnego złożyli pozew przeciwko…Ministerstwu Obrony Ukrainy za to ze zostali ukarani naganami przez ministra Andrija Tarana. W pozwie tym maja się domagać uznania nagan za „nielegalne” i ich anulowania. Nie poinformowano niestety za co owe nagany otrzymali;
  https://ukranews.com/news/753198-drozdov-i-kornijchuk-podali-v-sud-na-minoborony-iz-za-surovogo-vygovora-tarana

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.