Wojna domowa na Ukrainie 27.06.2021r.- 2196 dzień od nowego rozejmu.


Niemy krzyk”– dzień 463.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat: „Rola Niemiec w świecie”, zorganizowanym przez Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa (MSC), podczas którego zwrócił się do kandydatów na stanowisko kanclerza federalnego Niemiec.

W przekazie wideo do uczestników dyskusji Zełenski podkreślił, że 26 września będzie ważnym dniem nie tylko dla nich, ale także dla Ukrainy.

„Wybory do Bundestagu są dla nas ważne, bo Niemcy są naszym kluczowym partnerem. To ważna strona formatu normandzkiego i nasz sojusznik na drodze do wspólnoty europejskiej”– powiedział Zełenski i dodał, że właśnie dlatego wizja przyszłego kanclerza federalnego polityki wobec Ukrainy jest dla niego osobiście niezwykle ważna.

W związku z tym, Wołodymyr Zełenski skierował do kandydatów szereg pytań.

„Czy zgadzacie się, że projekt europejski nie będzie kompletny i kompletny bez Ukrainy? Czy zgadzasz się, że droga Ukrainy do Europy powinna być dwukierunkowa? Od rewolucji godności minęło siedem lat, kiedy setki Ukraińców oddało życie za europejski wybór. Czy Europa nie jest zmęczona tak długim uchylaniem się przed kwestią członkostwa Ukrainy w UE? I czy nie nadszedł czas, aby przejść od unikania dyplomatycznego do jasnych odpowiedzi, warunków, kroków i terminów?”– zapytał ukraiński prezydent.

Wołodymyr Zełenskij przypomniał też, że obecnie około 100 tys. rosyjskich żołnierzy zostało ściągniętych do granic państwowych Ukrainy. W tej sytuacji wszyscy przywódcy europejscy popierają zapewnienie odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa Ukrainie, która jednocześnie nie jest członkiem NATO.

„Jeśli nie jesteśmy w NATO, o jakich gwarancjach mówimy?”–  zdał pytanie Zełenski.

Dodatkowo zapytał o opinię każdego z kandydatów na temat poparcia projektu Nord Stream 2, w szczególności o to, czy wzmacnia on bezpieczeństwo europejskie, czy przyczynia się do jedności kontynentu i czy projekt ten to pułapka dla Ukrainy i całej Europy.

„Jak myślicie, aneksja Krymu przez Rosję i wojna na wschodzie Ukrainy, ponad 14 tysięcy zabitych w wojnie w Donbasie i półtora miliona ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów– wszystko to są nie są wystarczające powody aby poważnie rozważyć pomysł niewznowienia szczytów UE-Rosja do czasu przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy?”– zapytał na zakończenie Zełenski i podziękował za szczere odpowiedzi.

W dyskusji udział wziął przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), premier kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet, wicekanclerz- Federalny Minister Finansów Niemiec (Partia Socjaldemokratyczna Niemiec, SPD) Olaf Scholz i współprzewodnicząca Unii 90 / Zieloni Annalena Berbock.

Uczestnicy wydarzenia udzielili odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące społeczności międzynarodowej: jaka powinna być rola Niemiec w świecie, jakich konsekwencji można się spodziewać dla ich polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa w kontekście relacji transatlantyckich i poza nimi.

https://www.president.gov.ua/ru/news/prezident-ukrayini-u-videozvernenni-postaviv-nizku-zapitan-k-69225

*

A w tym samym czasie, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, USZ ponownie rozmieściły pięć jednostek pojazdów opancerzonych w pobliżu mieszkań w czterech osiedlach w strefie tzw. Operacji Połączonych Sił („OPS”).

„Na obszarze odpowiedzialności 24 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych rozmieszczono transporter opancerzony MT-LB w pobliżu budynku mieszkalnego we wsi Popasnaja i bojowy wóz piechoty BMP-2 w pobliżu wsi Zołotoje-4”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Służba prasowa DML ŁRL uzupełniła, że ​​dodatkowo na obszarze odpowiedzialności 80 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych rozmieszczono „dwa transportery opancerzone BTR-80 w strefie mieszkalnej wsi Makarowo i transporter opancerzony BTR-70 we wsi Trechizbienka.”

Departament Obrony ŁRL przypomniał, że rozmieszczenie broni i sprzętu wojskowego przez USZ w osiedlach stanowi naruszenie trzeciego paragrafu Dodatkowych Środków mających na celu zapewnienie reżimu zawieszenia broni i kontrolę jego przestrzegania.


Poza tym, żołnierze Ukraińskich Sił Zbrojnych przejmą pozycje w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskoje w rejonie Popasniańskim.

„Nasz zwiad odnotował prace nad modernizacją inżynieryjną stanowisk 15 batalionu 128 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie miejscowości Nowotoszkowskoje, gdzie dowódca brygady ( pułkownik Oleg ) Gonczaruk przeprowadził inżynieryjne wyposażenie stanowisk”– poinformowała służba prasowa DML ŁRL.

Resort obrony zaznaczył, że w ten sposób kijowskie siły bezpieczeństwa naruszają Dodatkowe Środki mające na celu zapewnienia zawieszenia broni i kontroli jego przestrzegania.

Dodatkowo wywiad DRL odnotował przybycie w strefę OPS ukraińskich załóg bezzałogowych statków powietrznych do Donbasu.

„Dowództwo OPS nadal podejmuje kroki w celu zaostrzenia sytuacji w Donbasie, o czym świadczy przybycie załóg UAV”- poinformował wczoraj wiceszef Departamentu Milicji Ludowej DRL Eduard Basurin, dodając, że „nasz rekonesans odnotował przybycie załóg UAV w 58 i 93 brygadzie w celu śledzenia i kontrolowania działań SMM OBWE, a także rozpoznania terenu w interesie centrum MTR Wostok.”

Basurin wyjaśnił, że pracę dronów odnotowano na stanowiskach 13 batalionu 58 brygady koło wsi Galitsynowka na zachód od Doniecka oraz 93 brygady na pozycjach 2.batalionu koło wsi Granitnoje, na północ od Mariupola.

„Zwracamy uwagę przedstawicieli OBWE na stronę ukraińską, ignorując mandat misji, a także możliwe nasilenie prowokacji ze strony ukraińskich żołnierzy”– powiedział wiceszef DML DRL.

Ponadto, według wczorajszego raportu SMM OBWE, USZ nadal ingerują w loty UAV Misji, zakłucając ich sygnał GPS w rejonach osiedli Stiepanowka, Konstantinowka, Starognatowka, Granitnoje.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ znajdującego się za liniami wycofania, ale poza wyznaczonymi obszarami składowania oraz w strefie bezpieczeństwa, w tym w obszarach mieszkalnych:

– ️ 1 samobieżne działo przeciwlotnicze (2K22 „Tunguska”) na terenie obiektu w miejscowości Oczeretino,
– ️ 1 zestaw rakiet przeciwlotniczych (9K33 „Osa”) na terenie obiektu w miejscowości Kalinowo,
– ️ 1 BBM i 1 BMP w pobliżu miejscowości Nowogródskoje,
– ️ 3 bojowe wozy piechoty w pobliżu wsi Troickoje,
– ️ 2 opancerzone wozy bojowe w części mieszkalnej wsi Taramczuk,
– ️ 1 BTR-80 w okolicy miejscowości Nowotrojskoje,
– ️ 1 BBM w pobliżu  wsi Bogdanowki,
– ️ 2 transportery opancerzone w części mieszkalnej we wsi Karłowka.

Poza tym, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ przeprowadziły następujące ostrzały:


05:30 i 16:05, z kierunku Pisków w stronę terenu serwisu „Volvo-Center” i wsi Wiesiełoje- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (20 min) i moździerza 82 mm (4 miny).

08:05, z kierunku wsi Talakowka w stronę wsi Zajczenko- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (12 min),

08:10 i 08:35, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- na zachód od Doniecka, przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm (2 użycia, 17 min),

15:40, z kierunku Nowomichjłowki w stronę Kriemieńca na południowy zachód od Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (2 granaty) i automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (2 granaty),

18:55, z kierunku Nowogorodskoje w stronę Szirokoj Bałki– na zachodnich obrzeżach Gorłówki, przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP (19 wystrzałów).

Tym sposobem, w ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, USZ 7 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 76 pocisków.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

7 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 27 червня 2021 року.


„Сала Україні!

З метою подальшого звинувачення підрозділів Об’єднаних сил у порушенні режиму припинення вогню, російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи.

Протягом минулої доби, 26 червня, зафіксовано 15 порушень режиму припинення вогню.

Поблизу населеного пункту ПІСКИ противник тричі вів вогонь з мінометів 120-го та 82-го калібрів і станкових протитанкових гранатометів.

Внаслідок обстрілу один український військовий отримав осколкове поранення несумісне з життям.Командування операції Об’єднаних сил висловлює щирі та глибокі співчуття родині загиблого.

Неподалік ГНУТОВОГО ворог двічі обстрілював українських захисників з мінометів 120-го та 82-го калібрів.У районі населеного пункту ТАЛАКІВКА противник відкривав вогонь із мінометів 120-го калібру.

Біля КРАСНОГОРІВКИ російські окупанти тричі обстрілювали наші позиції з артилерії калібру 122 мм, мінометів 120-го калібру і станкових протитанкових гранатометів.

У напрямку НОВОМИХАЙЛІВКИ збройні формування Російської Федерації вели вогонь зі станкових і ручних протитанкових гранатометів, а біля СТАРОГНАТІВКИ – зі стрілецької зброї.

Поблизу НОВГОРОДСЬКОГО ворог обстрілював українських захисників із озброєння БМП-1.

Неподалік ЗОЛОТОГО-4 російські найманці здійснили дистанційне мінування території мінами ПОМ-2.Біля ШИРОКИНОГО російські окупанти обстрілювали наших військових з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У районі КРАСНОГОРІВКИ був зафіксований проліт ворожого безпілотного літального апарату типу «Орлан-10» із перетином лінії розмежування. БПЛА противника був вчасно подавлений засобами РЕБ.

На обстріли противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь.Станом на 7 годину ранку, 27 червня зафіксоване 1 порушення режиму припинення вогню.

Поблизу селища ШУМИ ворог відкрив вогонь з мінометів 120-го та 82-го калібрів.Бойових втрат серед військових Об’єднаних сил немає.

Про всі дії збройних формувань Російської Федерації та її найманців Українська сторона СЦКК повідомила представників СММ ОБСЄ через встановлений координаційний механізм.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил повністю контрольована українськими військовими.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4105 транспортних засобів, 5247 осіб, з яких 4817 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялась 1 особа. Виявлено 70 адміністративних правопорушень.

За вказаний період поліцейськими розкрито 16 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1594 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1369 осіб. Через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 2 і 2 відповідно. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Мар’їнка» на підконтрольну Україні територію прибула 1 особа.

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:******

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

30 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.06.2021r.- 2196 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejny „njus” z „juesej”, czyli „haniebna zdrada” Donalda Trumpa. Podczas swojego występu na wielotysięcznym wiecu swoich zwolenników w Ohio…
  https://www.reuters.com/world/us/trump-revenge-tour-kicks-off-with-saturday-rally-ohio-2021-06-26/
  …miedzy innymi skrytykował ostatnie wybory prezydenckie w USA jako nieuczciwe i sfałszowane przyrównujac je do tych jakie odbywają się…na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/340696-tramp-sravnil-proihrannye-im-prezidentskie-vybory-v-ssha-s-ukrainskimi.html

  Polubione przez 3 ludzi

 2. W „ultrademokratycznym i megapraworządnym” Germanistanie (dawniej Niemcy) policja obiła pałkami dwójkę dziennikarzy „DPA” którzy relacjonowali demonstrację, zorganizowaną przez organizacje lewicowe ze wsparciem kibiców piłkarskich, przeciwko forsowanej przez władze ustawie ograniczajacej prawo do zgromadzeń;
  https://www.dpa-international.com/topic/journalists-attacked-police-officers-rally-dusseldorf-urn%3Anewsml%3Adpa.com%3A20090101%3A210626-99-156341

  Polubione przez 2 ludzi

 3. W wywiadzie dla ukromediów Ambasador Niemiec w Kijowie Anka Feldhusen tłumaczyła m.in dlaczego Ukraina nie zostanie przyjęta do NATO. Według niej powodem tego jest obawa państwa członkowskich przed „bezpośrednim konfliktem z Rosja”, który mogłoby wywołać przyjecie Ukrainy do sojuszu. Nazwała także „spekulacjami” snute przez władze w Kijowie „teorie” jakoby po uruchomieniu „Nord stream 2” Rosja miała zaatakować Ukrainę;
  https://zn.ua/international/posol-hermanii-v-ukraine-anka-feldhuzen-vse-bojatsja-byt-s-rossiej-v-prjamoj-vojne.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Ukraińska codzienność. W miejscowości Liman (obwód doniecki pod kontrola Kijowa) „ukronaziole” z ‚Korpusu Narodowego” napadli na jeden z kompleksów plażowych. Powodem napaści miała być według nich chęć zmuszenia właściciela kompleksu by udostepnił go wszystkim chętnym;
  https://vesti.ua/strana/natskorpus-atakoval-plyazhnyj-kompleks-v-donetskoj-oblasti
  Cytat „W Czerniowcach ojciec studentki medycyny, od której próbowano wyłudzić łapówkę w wysokości 300 euro, wylał na wykładowczynię [która stała za wyłudzeniem] wiaderko fekali”;
  >https://twitter.com/SergUA63/status/1408936158835445761

  Polubione przez 2 ludzi

  • Powiem to tak:

   Paradoks sytuacji polega na tym, że z jednej strony Ukraińcy byli strażnikami osadzonych w Obozach Zagłady i Obozach Koncentracyjnych, a z drugiej strony w szeregach Armii Czerwonej, te same obozy wyzwalali.

   Czyż, nie jest to jakaś schizofenia?

   Ale, jednocześnie, czy w czasach zaborów, Polacy nie walczyli ze sobą będąc po przeciwnej stronie frontu?

   To też jest sytuacja schizofeniczna…….co prowadzi do tego, że jednym Polakom odmawia się prawa do prawdy historycznej polegającej na tym, że to oni wyzwolili swoją Ojczyznę, natomiast innych Polaków, którzy stali z „bronią u nogi”, robi się bohaterów godnych naśladowania. Podobnie to widzą na Ukrainie, wobec problemu swojego wyzwolenia.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 5. W temacie ostatniego incydentu na Morzu Czarnym z udziałem brytyjskiego niszczyciele ‚Defender”. „BBC” informuje że (cytat) „Na przystanku autobusowym w hrabstwie Kent znaleziono tajne dokumenty Ministerstwa Obrony zawierające szczegóły dotyczące HMS Defender i brytyjskiego wojsk…Jeden zestaw dokumentów omawia prawdopodobną reakcję Rosji na przepłynięcie w środę statku przez wody ukraińskie u wybrzeży Krymu…Kolejny szczegółowy plan ewentualnej obecności wojskowej Wielkiej Brytanii w Afganistanie po zakończeniu prowadzonej tam przez USA operacji NATO…Rząd poinformował, że wszczęto śledztwo”;
  https://www.bbc.com/news/uk-57624942

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat „Ceny rynkowe węgla energetycznego wzrosły do ​​najwyższego poziomu od 10 lat dzięki zobowiązaniom rządów na całym świecie do ograniczenia emisji CO2.
   Poinformował o tym „The Wall Street Journal”.
   Według dziennikarzy wzrost cen węgla spowodowany jest wzrostem zapotrzebowania na ten surowiec, który jest wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej w elektrociepłowniach, w warunkach niedoboru gazu ziemnego, wzrostu zużycia energii elektrycznej i niesprzyjających warunków pogodowych w Chinach. Do wzrostu cen węgla przyczyniło się również zamknięcie kopalni węgla w Kolumbii, powodzie w Indonezji i Australii oraz ograniczenie dostaw do Chin”;
   https://strana.ua/finance/340731-tseny-na-uhol-vyrosli-do-desjatiletneho-maksimuma.html

   Polubione przez 3 ludzi

 6. ⭐🟥

  Chińska agencja kosmiczna opublikowała nagranie swojego łazika Zhurong toczącego się po powierzchni Marsa.

  Zdjęcia zostały pobrane przez bezprzewodową kamerę, którą robot umieścił na ziemi.

  Nowa informacja prasowa zawiera również sekwencje z majowego lądowania Zhuronga, pokazujące rozłożenie jego systemu spadochronowego i moment przyziemienia.

  https://www.bbc.com/news/science-environment-57628653

  Polubione przez 3 ludzi

 7. UKRAINA OFIARA CHIN:

  Departament Stanu USA powiedział, dlaczego Pekin odwołał dostawy szczepionek na Ukrainę
  25 czerwca 2021, 22:59

  Chińskie władze anulowały wcześniej uzgodnione dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi na Ukrainę po wynikach głosowania za rezolucją ONZ w sprawie Sinkiangu.
  O tym stwierdziła zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland.

  Według niej Ukraina stała się „ofiarą Chin” po tym, jak przedstawiciel Kijowa przy ONZ zagłosował za rezolucją w sprawie Sinkiangu.

  „Dostawa 500 tysięcy szczepionek na koronawirusa z Chin została odwołana.
  To jest użycie szczepionek jako broni.

  💥 My, jako demokracja, chcemy się temu oprzeć ”- powiedział Nuland.

  *******

  Chiny odpowiedziały na oskarżenia o polityczny szantaż Ukrainy:
  To tylko zbieg okoliczności.

  💥 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej zdementowało amerykańskie oskarżenia o szantaż polityczny Ukrainy.

  Chińscy dyplomaci powiedzieli, że nie zamierzają czerpać korzyści politycznych z tej sytuacji, a dostawy szczepionek są kontynuowane bez żadnych problemów i awarii.

  „Dostarczanie przez Chiny szczepionek i materiałów przeciwepidemicznych do innych krajów nie ma na celu czerpania korzyści z innych krajów i nie ma tu żadnego celu geopolitycznego ani żadnych dodatkowych warunków politycznych” – powiedział chiński minister spraw zagranicznych w oświadczeniu.

  💥 Ale… Chiny oczywiście z zadowoleniem przyjmują decyzję Ukrainy o 🔸 wycofaniu podpisu pod rezolucją o prawach człowieka w chińskim regionie Xinjiang, dodali w jezuickim tonie dyplomaci.

  Zapewne Ukraińcy w zamian za obszczekiwanie Chin na darmowe szczepionki z USA liczyli…
  No i się nie doczekali, wyrazy współczucia jeno usłyszeli , zatem trzeba było jako pies pod stół wejść i te rezolucję o Sinkiangu odszczekać.

  Tak to już jest, że Hegemon nigdy nie szanuje nadgorliwych wasali.

  Polubione przez 4 ludzi

 8. OT z naszego nieszczęsnego kraju, czyli czyżby otwarty konflikt z „bezcennym” Izraelem umiłowanym do tej pory przez „rząd warszawski”?
  https://www.tvp.info/54554903/spor-o-ustawe-reprywatyzacyjna-izraelska-dyplomatka-wezwana-do-msz
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ambasador-rp-wezwany-do-izraelskiego-msz/l2dzrz4,79cfc278
  Ps. Ciekawe co na to „rezydent d/s POLIN” Izraela w RP „sierżant” Jonny Daniels 🙂
  >https://narodowcy.net/wp-content/uploads/2020/01/1-1.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 9. W temacie „planety małp” która rozciąga się za zachodnim Atlantykiem. Cytaty „Witamy w San Francisco. Drobna kradzież została zdekryminalizowana”…
  >https://twitter.com/stillgray/status/1404587563801743362
  …”Tymczasem na dzielni”…
  >https://twitter.com/tendies_nuggets/status/1407464801652064263
  …”Portorykańska para obrabowana i zastrzelona w Chicago”…
  >https://twitter.com/LMFireSystems1/status/1406831821405425664

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.