Wojna domowa na Ukrainie 5.09.2015r.- 198 dzień od nowego rozejmu.


Kijów- protest przed biurem Prokuratury Generalnej.

Prezydent Władymir Putin uczestniczący w forum ekonomicznych we Władywostoku podczas zorganizowanej tam konferencji prasowej powiedział, że rozwój sytuacji na Ukrainie będzie zależał od tego jak długo ludzie „będą tolerować tą orgię”.

Kwestia zmian wprowadzonych do ukraińskiej konstytucji, jest wykorzystywana jako pretekst do walki o władzę w kraju:

„To co obserwujemy obecnie jest kolejną odsłoną konfrontacji politycznej na Ukrainie, a wnoszone zmiany do konstytucji są wyłącznie wykorzystywane jako pretekst do zaostrzenia walki o władzę”– ocenił rosyjski prezydent we Władywostoku.

Dowodem na to- wg. rosyjskiego prezydenta- ma być fakt, że zaproponowane i następnie przegłosowane w pierwszym czytaniu zmiany w ukraińskiej konstytucji, tak na prawdę nic nie zmieniły. Tak więc protesty zorganizowane przez liderów niektórych partii w czasie głosowania nad zmianami do konstytucji pod Wierchowną Radą w Kijowie, nie miały związku z samym głosowaniem, a były tylko pretekstem do zaostrzenia walki politycznej i zdestabilizowania sceny politycznej na Ukrainie:

„Jestem pewien, że to (rozruchy w Kijowie podczas głosowania nad zmianą konstytucji– dopisek mój) nie jest w żaden sposób związane ze zmianami konstytucji, bo wszystko to co tam zaproponowano jako zmiany, jest czysto deklaratywne i zasadniczo nie zmienia struktury władzy na Ukrainie”– wyjaśnił swoją opinię Władymir Putin.

Jednocześnie zwrócił uwagę na fakt, że zgodnie z umową podpisaną w Mińsku, poprawki do konstytucji powinny być omówione i uzgodnione z Donbasem:

„Nic takiego, niestety, nigdy się nie stało, aby obecne władze ukraińskie zaprosiły do negocjowania zmian w konstytucji. I to jest tą najważniejszym problemem”

Na zakończenie tego tematu rosyjski prezydent Władymir Putin dodał, że dalszy rozwój sytuacji na Ukrainie nie zależy od Rosji tylko narodu ukraińskiego:

„To nie zależy od nas, to zależy od Ukrainy, narodu ukraińskiego, a więc od tego taj długo naród ukraiński będzie tolerował tą orgię”.

Jak z powyższych słów wynika; sytuacja jest bardzo jasna i oczywista, bo po pierwsze- i najważniejsze- ukraińskie władze nie konsultowały i nie uzgadniały w żaden sposób w komisjach dwustronnych zmian w konstytucji z przedstawicielami zbuntowanych obwodów, do czego obligowała ich umowa podpisana w Mińsku. A więc zmiany te nie muszą być uznawane przez władze zbuntowanych republik.

Po drugie zaś, tak szumnie odtrąbione przez media zagraniczne, jak i samego prezydenta Poroszenkę przegłosowane zmiany konstytucji, mają wydźwięk wyłącznie deklaratywny i w zasadniczo nic w strukturze władzy lokalnej nie zmieniają.

Zaś sama zmiana tejże konstytucji, nie wnosząc żadnych nowych treści, daje pretekst do rozpoczęcia walki politycznej, mającej na celu zmianę ekipy rządzącej.

Celem rządzącej ekipy w Kijowie może być również celowe rozchwianie sceny politycznej, odwracając w ten sposób uwagę społeczną od rzeczy dla niego istotnych, a więc konsekwencji bankructwa państwa i biedy, która jest konsekwencją nieudolnych i skorumpowanych rządów.

Jednocześnie- jak sam przyznał ukraiński prezydent Petro Poroszenko; takie, a nie inne zmiany dokonane w konstytucji nie prowadzą do konfederacji Ukrainy, tylko do jej federalizacji. Dlatego też zmian tych nie konsultowano z przedstawicielami zbuntowanych obwodów, bo oni nigdy by ich nie zaakceptowali w przegłosowanej przez ukraiński parlament postaci.

Tak więc to kompromisowe rozwiązanie starające pogodzić dwie skrajne postawy, czyli; ukraińskich nacjonalistów i powstańców donieckich, w kwestii zaproponowanej przez prezydenta zmianie konstytucji, doprowadziło do tego, że zmiany te nie są uznawane przez jedną i drugą stronę. Wynika to z tego, że nacjonaliści ukraińscy uważają, że są za daleko idące, a więc są zdradą na rzecz Moskwy, zaś władze zbuntowanych obwodów, wyrażają opinię, że są na za bardzo powierzchowne, bo nie zagwarantowały im zachowania w pełni kontroli politycznej i gospodarczej nad  Donbasem. Nie dość tego, w ich opinii, zmiany te nie są zgodne z duchem porozumień mińskich, które to gwarantowały im udział w procesie zmian konstytucji, a tej konsultacji i dialogu podczas prac nad zmianami nie było.

W efekcie doprowadzono do sytuacji, że obecnie poza elitą władzy zmian konstytucji nikt nie akceptuje, bo z jednej strony są one za daleko idące, a z drugiej strony są pozorne.

Tak więc obecnie rządząca ekipa znalazła się między młotem a kowadłem, bo naciskana na zmiany jednocześnie zmian tych nie może w pełni dokonać, gdyż- jak twierdzą- pełna ich realizacja związałaby z Rosją południowo-wschodnie obwody.

Dlatego też obecne zmiany konstytucji są tylko i wyłącznie grą na czas oraz sposobem na zamydlenie oczu międzynarodowej opinii publicznej i zachodnim politykom nadzorującym dokonujący się tam proces przekształceń na drodze pokojowej Ukrainy.

Natomiast pierwszą poważną przeszkodą, która zweryfikuje pozorność tych zmian, będą wybory w Donbasie jakie zapowiedziały już na 18 października władze DRL.

Wybory te niezgodne z punktem widzenia władz kijowskich, przypieczętują- jeśli oczywiście do nich dojdzie- separację części opanowanej przez powstańców Donbasu od reszty kraju. A więc usankcjonują jego podział. Dlatego też Kijów zrobi wszystko aby do tych wyborów nie dopuścić, albo na tyle utrudnić je przeprowadzenie (w podobny sposób jak to miało miejsce na wiosnę ubiegłego roku), aby móc następnie kwestionować ich ważność.

Jedyną drogą, żeby osiągnąć pierwszy, bądź drugi, cel jest tylko ponowne rozpoczęcie przez stronę ukraińską działań wojennych na dużą skalę.

***

To tyle tytułem wstępu. Przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal trwa zawieszenie broni i nie dochodzi w związku z tym do poważniejszych starć i ostrzału celów cywilnych przez ukraińską artylerię.

Do groźnego incydentu doszło w osadzie Aleksandrówka, gdzie wczoraj wieczorem spadł  pocisk artyleryjski wystrzelony ze strony ukraińskiej. W wyniku jego eksplozji na ulicy Szkolnej nr. 126 znajdujący się w pobliżu mężczyzna został bardzo ciężko ranny; urwało mu rękę, a część odłamków przebiła klatkę piersiową. W wyniku odniesionych ran zmarł podczas reanimacji w szpitalu. Poza nim w wyniku tego samego ostrzału zostały ranne tam jeszcze dwie osoby cywilne.

Ponadto biuro burmistrza dzielnicy Piotrowskiej poinformowało o rannych kolejnych dwóch osobach, chłopcach w wieku 15  i 12 lat, którzy kopiąc w ogrodzie natrafili na minę, która eksplodowała raniąc ich.

Dziś w związku z tym, mają przybyć obserwatorzy misji OBWE, aby wyjaśnić przyczynę tego tragicznego incydentu.

Łącznie- jak podano w dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, na terenie republiki ukraińskie wojsko dopuściło się 13 razy do naruszenia warunków rozejmu. Łącznie spadło 21 pocisków moździerzowych o kalibrze 82 i 120 mm. Ostrzał przeprowadzono w trójkącie miejscowości: Marinka-Aleksandrowka-Trudowskaja oraz na zachodnie obrzeża dzielnicy Piotrowskiej.

Według zaś informacji przekazanych przez stronę ukraińską, w tym samym terenie miało dojść w nocy z piątku na sobotę, około godziny 01:00 do bezpośrednich walk, w wyniku czego jeden ukraiński żołnierz zginął, a czterech zostało rannych.

W rejonie frontu ługańskiego koło miejscowości Sławionoserbsk we wsi Christwo, dziś rano o godzinie 07:45 wszedł na minę 65-letni mężczyzna, który w wyniku tego odniósł bardzo poważne rany. Towarzyszącej mu kobiecie amputowano nogę.

W tym samym rejonie frontu wczoraj ukraińskie wojsko cztery razy złamało warunki zawieszenia broni i dopuściło się pięciu prowokacji.

I tak, około godziny 21:52 z kierunku punktu kontrolnego znajdującego się na obrzeżach Szczastie ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał z ręcznej broni maszynowej w kierunku miejscowości Wiesiełaja Gora.

Około godziny 21:40 w pobliżu wsi Sizoje ukraiński czołg wystrzelił w głąb własnych pozycji.

W godzinach 00:45 i 02:30 z ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej ukraińskie wojsko ostrzeliwało teren miejscowości Kalinowo.

Podobne prowokacje przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm i broni ręcznej miały miejsce w okolicy miejscowości Mołodzieżnoje, Krimskoje i Żiełoboku.

***

W ramach rosyjskiej pomocy humanitarnej DRL otrzymała już od Federacji Rosyjskiej w darze łącznie ponad 200 sztuk różnych maszyn rolniczych, w tym ostatnio 30 kombajnów, 20 ciągników i 100 sztuk innego sprzętu rolniczego.

Otrzymany sprzęt wykorzystany zostanie do prowadzonych obecnie prac polowych i jesiennych zasiewów.

Pod Mariupolem w poniedziałek, ukraińscy żołnierze podczas zakładania min, sami stali się ich ofiarami, wylatując w powietrze:

Wczoraj w Kijowie pod biurem Prokuratury Generalnej miał miejsce swoisty protest polegający na topieniu w kotłach podgrzewanych gazem czekoladowych figurek przedstawiających ukraińskich żołnierzy. Celem tego protestu była opieszałość prokuratury, która od ponad roku nie wyjaśniła sprawy odpowiedzialności osób z dowództwa ukraińskiej armii za klęskę i śmierć około 1000 ukraińskich żołnierzy i członków formacji ochotniczych organizacji „Prawy Sektor” w sierpniu ubiegłego roku w kotle pod Iłowajskiem:

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

148 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 5.09.2015r.- 198 dzień od nowego rozejmu.

  • Z doniesień prasowych UA, wpisów z FB, VK i innych wynika, ze nie weszli, tylko rozminowywali przedpole.
   Od dłuższego czasu interesowało moja skromna osobę zagadnienie jak bardzo trzeba być p!@#$%lnietym lub pijanym ,aby wejść na pole minowe. Wszak co chwila pojawiają się informacje, że któryś to z żołnierzy poderwał się na minie. A nawet głupcy czy pijacy rozumieją tyle ,że w niebezpieczne miejsca się nie zapuszcza.
   Wyjaśnienie tego fenomenu może być prostsze, żołnierzy UA dowództwo wysyła się rozminowywania przedpola, ci giną ,zagadka wyjaśniona.
   Tyle tylko, że takie wyjaśnienie przedstawiałoby UA w złym świetle. Miny to zapora którą ciężko przejść, miny rozgraniczają linie wojsk. Tylko osoby pragnące zdobyć teren przeciwnika starają się miny zneutralizować, aby móc dokonać ataku.

   Polubione przez 6 ludzi

 1. Kolejny artykuł o korupcji na Ukrainie. Tym razem „na tapetę” trafiła ukraińska prokuratura. Publikacja zwraca uwagę, że problem korupcji na Ukrainie w ciągu ostatnich 25 lat osiągnął monstrualne rozmiary W o największe skorumpowanie oskarżany jest były prokurator generalny Wiktor Pszonka, który opuścił kraj po wydarzeniach na Majdanie. Jednak także te osoby, które zajmowały stanowisko Prokuratora Generalnego po przewrocie – Witalij Jarema i Wiktor Szokin, prowadzą podległe sobie służby, jakby były bardziej przestępczym syndykatem, a nie częścią wymiaru sprawiedliwości;
  https://euobserver.com/foreign/130123

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Krótki dopad do klawiatury i znikam na kilka godzin…

  Pan Puszilin opowiedział o „głupim wpływie Aleksandrowa na Purgina”…
  http://www.nakanune.ru/news/2015/9/5/22413630/#sthash.SeMalAGS.dpuf
  .https://youtu.be/CZI5jreGB5g

  Wiec poparcia dla Purgina
  После громких кадровых перестановок в центре Донецка собрался стихийный митинг. Участники выступают в поддержку экс-главы парламента ДНР Андрея Пургина: http://ria.ru/world/20150905/1231037843.html

  W Mińsku Puszilina zmieni inny negocjator. Może o to chodziło w tym zamieszaniu? http://dnr-news.com/dnr/24927-pushilin-v-minske-purgina-smenit-drugoy-predstavitel-dnr.html

  Europa pomogła Afryce i Azji zlikwidować tyranów a teraz w podzięce mieszkańcy tych byłych tyranii biegną do Jewropy jej za to podziękować + .https://youtu.be/9c4Rvz5stHE

  Rozważania o tym że w sprawie imigracji został przekroczony punkt bez powrotu
  http://news-front.info/2015/09/05/nelegalnaya-migraciya-v-evropu-marshruty-dengi-perspektivy-aleksandr-zapolskis/

  Izraelska opozycja żąda otwarcia granic dla uciekinierów z Syrii Представитель оппозиции Израиля призвал правительство открыть границы для сирийских беженцев
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/113402

  Bez kropki z podpisem

  Потенциальный беженец из Африки в Европейский союз

  O tym co się dzieje w Europie link na tekst, kolejny link oraz dwa filmy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13474%2Fall

  Miasto po przejściu ścierw z IGIL! Europę czeka to samo!
  FILM!!!! http://vk.com/brusek?z=video-44171166_171210094%2F1abe6242eeda9c44a5

  Budapeszt. Kibole VS „imigranci” .https://youtu.be/6339B3sHSvg

  O tym co wyżej linkował Mania że w Mikołajewie hieroje poriezali ludzi .https://youtu.be/bJ1M-6z2TMM

  Gdzieś w Charkowie. Pan Ławrow ma na to fajne okreslenie
  http://vk.com/brusek?z=video-93777723_171551260%2F5445b6ad6eb6c5069f

  Sefek „Rybak” o tym że większość Amerykanów kocha Rosję .https://youtu.be/lQyLZvlMLyc

  Dziś w Grodzisku Mazowieckim miał koncertować „wcaleniebanderowski” zespół „enej”. Sądząc po plakatach nie wiadomo czy koncert będzie i czy będzie gorąco?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13459%2Fall
  .http://cs629321.vk.me/v629321678/f361/hGGoIcUz4lM.jpg
  .http://cs629321.vk.me/v629321261/123b8/Gx1H5PTQK4g.jpg
  .http://cs629321.vk.me/v629321574/db79/GZ-_KxZMz8w.jpg

  „Motorola uciekł z kochanka z DOniecka!!!!!. – oczywiście to z prasy kijowskiej!
  http://nahnews.org/342448-smi-vygnali-motorolu-iz-donecka-vmeste-s-novoj-passiej/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Tego nie jestem w stanie skomentować.
  .http://cs627420.vk.me/v627420607/16b3d/K7hWZh4D3rg.jpg
  Tam jest KONIECZNA NATYCHMIASTOWA pomoc!

  Miszka „jedzie” równo po kumplu czyli po Jaceniuku! .https://youtu.be/q3Bmsvv6OIM

  Brazylijski serial „Mistrale” trwa. Streszczenie obecnego odcinka. Jednego z blixniaków chce koniecznie Faraon a drugiego kilku Emiratów. Putin grający złego ducha intrygi sypie piasek w montowane na szybko ruskie helikoptery do tych Mistrali a francuska księzniczkę zalewa krew i imigranci http://russian.rt.com/inotv/2015-09-04/Defense-News-Rossijskie-Mistrali-dostanutsya

  Dla judeosceptyków do poogladania .https://youtu.be/8uUX7-kPknk

  Najważniejsze to – według Zacharczenki – zmusić Kijów do wypełnienia wszystkich munktów Mińska nr 2
  http://antifashist.com/item/zaharchenko-segodnya-samoe-razumnoe-vynuzhdat-ukrainu-polnostyu-vypolnyat-vse-punkty-minskih-soglashenij.html#ixzz3krLVEahR

  Powstał Związek Hakerski dla walki z propaganda IGIL . Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/113374

  Trwa mogilizacja Zaporoża .https://youtu.be/BXEX9E-QGPs

  OBWE przyjechało pooglądać „wyniki” bombardowania Aleksandrowki http://nahnews.org/342445-nablyudateli-obse-osmotreli-mesto-gibeli-grazhdanskogo-v-aleksandrovke/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Z cyklu przestępstwa wojenne banderowców z Kijowa .https://youtu.be/1Rq4ZO0_Asc

  Tymczasem w Ługańsku – subotnik!
  http://lug-info.com/news/one/obschegorodskoi-subbotnik-sostoyalsya-v-luganske-v-preddverii-prazdnovaniya-220-letiya-stolitsy-lnr-6397

  Taka sobie Mucha… Bez kropki!

  A III WŚ trwa w najlepsze!
  Экономическая война под видом санкций
  США и Европа ведут огонь строго по секторам — нефти и оружия
  http://svpressa.ru/politic/article/130905/
  DO tego komentarz graficzny .http://cs624121.vk.me/v624121101/44a41/ot39GW8CCvk.jpg

  Po co Ameryce potrzebna jest II WŚ .https://youtu.be/if0eXbIprnw

  Kroniki kryzysu czyli wojny ekonomicznej
  http://jpgazeta.ru/mirovoy-ekonomicheskiy-krizis-itogi-vtoroy-nedeli/
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13485%2Fall

  A W Dzuszanbe dalej niespokojnie
  МВД: Группа неизвестных совершила вооружённое нападение на блокпост на въезде в Душанбе, есть жертвы
  По данным источника в МВД Таджикистана, группа неизвестных вооружённых людей совершила нападение на один из блокпостов силовых структур на въезде в Душанбе. По предварительным данным, есть жертвы среди сотрудников правоохранительных органов.
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/113424

  Grafiki świetne!
  .http://cs627420.vk.me/v627420607/16b36/LXIwd8C9GAA.jpg

  .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008977/537c0/K03bUYJIS6M.jpg
  <<tutaj zamienić "watnika" na "kacapa" i jest git! 🙂

  http://www.anc.org.za/docs/umrabulo/2015/ngc_disc_docsy.pdf
  http://ria.ru/world/20150905/1231083737.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13483%2Fall

  <<<powyższe linki mówią o tym że Zachód jest rozczarowany stosunkiem krajów afrykańskich do U'Krainy (a szczególnie pewnym na poczatku zlinkowanym dokumentem z RPA)

  Policzono że na terytorium Rosji jest już 2,6 miliona "imigrantów" z Krainy
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13484%2Fall

  Polubione przez 8 ludzi

    • Panie Dawidzie, dziękuję serdecznie za wszystkie dotychczasowe relacje, a za dzisiejszą dodatkowo jeszcze serdeczniej – gdyż utwierdził mnie Pan w przekonaniu, że moje zdanie nie jest tylko moją fanaberią czy zbyt romantycznym i w związku z tym – krytycznym podejściem do sytuacji.
     Od początku konfliktu na Ukrainie całym sercem jestem po stronie mieszkańców Donbasu i życzę im zwycięstwa.

     Sprawa Purgina ma niewątpliwie bardziej lub mniej subiektywne tło. Dla mnie sprawa jest przede wszystkim taka: jeżeli państwo, którego przedstawiciele kilka razy dziennie mówią o wartościach, ideałach itd., w trybie natychmiastowym, w nocy pozbawia funkcji przewodniczącego parlamentu, to nie wróży niczego dobrego na przyszłość.
     Rozumiem taki tryb w przypadku szczególnego zagrożenia , ale – tłumaczenie decyzji „wpływem” innej osoby to może mieć miejsce w przypadku rodziców w stosunku do własnych dzieci, ale nie w przypadku państwa.
     Absolutnie nie chodzi mi konkretnie o Purgina, ale o sposób pozbycia się szefa parlamentu państwa, które pretenduje do uznania na arenie międzynarodowej .
     Czy nie jest tak, że gdy nieco umilkły działa, budzą się upiory?
     Jasne od początku konfliktu na Ukrainie było, że Donbas to obiekt geopolityki. Ale dochodzi do tego jeszcze wewnętrzna walka o władzę o podłożu głównie ekonomicznym.
     I oby nie było tak, że zarówno obywatele Ukrainy jak i mieszkańcy Donbasu, będą tęsknić za czasami sprzed Majdanu. Szkoda tylko ofiar tej wojny.

     Pana relacja z dzisiejszego mityngu w Doniecku jest jedyną w sieci, która zawiera wypowiedzi mieszkańców Doniecka! Czyżby już cenzura lub autocenzura, zawitały do DRL? W jednym z ogólnikowych reportaży na portalu noworosyjskim wyrażono opinię, że uczestników było tak niewielu, ponieważ ludność Donbasu nie przepada za politykami a część osób i tak przybyła z innymi postulatami.

     Bardzo, bardzo podziwiam i szanuję mieszkańców Donbasu. Walka z wrogiem to jest bohaterstwo, ale wcale nie mniejszym bohaterstwem jest życie codzienne w warunkach wojny. Jeszcze większą Tragedią Donbasu byłoby, gdyby na skutek działań polityków okazało się, że poniesione ofiary były nadaremne.

     Polubione przez 6 ludzi

 3. Witam wieczorową porą.

  Ale mi się dzisiaj dostało.
  Trafiłem przypadkiem na spotkanie „naprawiaczy świata”. Kiedy pojawiło się hasło „Wolny Tybet”, zapytałem, a czemu nie „Wolny Donbas”. W końcu historycznie jest to podobna sytuacja.
  Oj co się działo :((( „agent Putina” to była najłagodniejsza inwektywa.

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Witam wieczorową porą!
  Już było ale to warto powtórzyć:
  .https://youtu.be/6VC1Wfrt8EQ
  Komentarz:
  Гитлер просит денег у Черчилля, чтобы купить газ у Сталина. Примерно так).
  Czyli: Hitler prosi Churchila o kasę by kupic u Stalina gazu…

  Hit chwili obecnej – może fejk?

  http://vk.com/power_bear?w=wall-15007644_1271110
  Pięć chińskich okretów wojennych weszło na wody terytorialne USA koło Aleutów.
  Pekin komentuje wydarzenie że „pojawienie się chińskich okretów w tym rejonie nie jest wymierzone w jakikolwiek kraj”.

  Drugi hit!
  Pani ambasador Polski w Moskwie Prosi Rosję o pomoc Europie by rozwiązać sprawę „imigrantów”. Czujecie czaczę?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13514%2Fall
  Powiedziała:
  Мне кажется, это не только проблема Евросоюза, это тоже проблема России. То, что происходит в Северной Африке, то, что люди из-за конфликтов убегают и стремятся в другие страны, это наша общая проблема. Важна готовность на диалог и взаимопонимание. Я думаю, что в Россию тоже, может не столько людей, но тоже приезжают беженцы из Сирии. Россия является тоже страной, которая могла бы таких беженцев принимать, – заявила полячка.

  При этом Пелчиньска-Наленч подчеркнула, что, и для России, и для Европы „будет лучше эту проблему считать общей”.

  Szef MSZ Wegier żąda by przywrócić normalne stosunki z Rosją!
  Film http://vk.com/brusek?z=video-67413007_171467772%2Faa39bf9b5443e61183

  Kroniki ginących Niemiec część 2
  http://od-novorossia.livejournal.com/1172468.html

  Tymczasem na Donbasie banderowskie wojska rozpoczeły jakieś zabawy, polegające na wycofywaniu artylerii z okolic Doniecka i podciaganiu jej pod Ługańsk. I chyba na odwrót. Myslą że Powstańcy nie mają oczu i uszu?
  http://rusvesna.su/news/1441465755

  Nowi ochotnicy w armii DNR .https://youtu.be/ItF1v3ZMW1o

  Kolejne filmy:
  1.Едем на передовые позиции „викингов” .https://youtu.be/OYqEAmtF4m0

  2.Donezk in Der Blockade .https://www.youtube.com/watch?v=flV8H-AiNo8 (było tłumaczenie ale własnie zostało usunięte z sieci)

  3.Доброволец Чуваш: „У ВСУ нет желания воевать” .https://youtu.be/1xRtkD27SVQ

  4.Александровка подверглась обстрелам зажигательными снарядами, есть погибшие и раненные. Новости .https://youtu.be/BLQELKqdl8E

  „Sprawa Kacaby” – specjalny reportaż .https://youtu.be/X77iWz8ess8

  OT!
  20 minut rybactwa wedkowego dla miłośników! 🙂
  Podobno dla ludzi o silnych nerwach 🙂
  .https://youtu.be/Za1yA-ZfdZc

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Kolejne interesujące linki:
  Nie wiem czy był ten film z cyklu rozmów z Opołczeńcami prowadzonymi przez korespondenta Dubawowo (chyba tak się to odmienia?)
  Третья публикация из цикла публикаций о российских добровольцах от военкора Геннадия Дубового специально для Движения „Новороссия” Игоря Стрелкова. .https://youtu.be/sMAby4mXOWs

  I kolejny film .https://youtu.be/JWSUWsl4_mI

  Trochę humoru?
  .https://youtu.be/Ph2jBdeciR0
  MOUNT SHOW (вып. 15) – Мордор и братство шоколадного Эльфа.

  Oraz:
  Mega!
  МЕГА-РЖАЧ!!! ВСТРЕЧА ПУТИНА, МЕРКЕЛЬ И ЦИПРАСА В КРЫМУ!!!
  .https://youtu.be/iC7718hJjxw

  A tymczasem na Donbas znów przyjeżdżają holenderscy eksperci…? szukać BUKów?
  Голландские эксперты в очередной раз посетят Украину для исследования вещей с места крушения MH17
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/113451

  OT ponowne dla miłosników fotografii. Zdjęcie wykonane w 1903 roku specjalnie skonstruowanym na te okazję sprzetem. Na zdjęciu ponad 1000 osób słynnego pułku…
  Tekst http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13503%2Fall
  Fotka: .http://cs624121.vk.me/v624121593/3e879/PDz3WFDsNGQ.jpg

  Poroszenka dziś ma same odloty – ten jest też doskonały!
  http://rusnext.ru/news/1441441658
  Według niego jak ONZ się „skończy” (co w domysle niebawem nastąpi) – jego rolę przejmie… NATO!

  Wróble ćwierkają że Litwa i u’Kraina potajemnie się zgadywują czyli lobbują by zerwać „Mińsk” http://naspravdi.info/analitic/2469

  PS
  KLIP:
  .https://www.youtube.com/watch?v=3a2VGwiQMHA
  Велеслава – Поднимайтесь с колен, люди русские

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Pod Mariupolem pojawił się czeczeński batalion szejka Mansura
  http://rusnext.ru/news/1441435822

  Z historii – Polacy w Persji .https://youtu.be/HpJvDQVX_Dc

  Nowa flaga u’Krainy bez kropki

  Szarij: .https://www.youtube.com/watch?v=gpvPJKqDGhY
  Беженцы за социалом и рэпер

  .https://youtu.be/jhzKOoaDUFs Козак Гаврилюк – это тебе не бабушка

  Kraina idzie na dno, Jewropa ma inne problemy. Psy się gryzą pod stołem:
  Сеня, зачем списдил 100 миллиардов и не поделился ?
  .http://cs623422.vk.me/v623422638/2f0cf/mXO0quK-lsA.jpg

  Więc dlatego Krwawa Lulka też chce coś z tego mieć i żąda albo teczki premiera lub krzesła – albo rozwali całą koalicję
  http://aloxov.net/novosty/ultimatum-timoshenko/

  Juz ktoś ukradł z funduszy przelewanych Krainie 7,5 mld USD
  .https://youtu.be/h-ip2g3YHRM

  Tymczasem Indonezja postanowiła że zamieni amerykańskie samoloty na SU-35. http://vk.com/feed?w=wall-40914752_33156
  Czyli jak rozumiem Polska mogła by kupic trochę latającego złomu?

  Kącik humoru .https://youtu.be/rsAww8TmfUo
  🙂

  Rząd brytyjski też dziś zacpał równo bo żądają od Rosji stanowczo by wycofała swe wojska z Donbasu! Jeszcze to nie jest ultimatum… Ale może jutro zażądają by Rosja przeszła na ruch lewostronny albo by zdemontowała rakiety z… jeszcze nie wiemy skąd…
  http://nahnews.org/342732-velikobritaniya-prizvala-rf-vyvesti-vojska-iz-donbassa/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Ukry z kolei pisza że Rosjanie mają ogromne problemy z budowanym mostem Kerczeńskim bo co wbija pal to go ziemia zaraz wsysa. Poważnie. Rozin pisze że jak to przeczytał to wpadł pod stół!
  http://colonelcassad.livejournal.com/2371107.html

  O wczorajszych i dzisiejszych wydarzeniach związanych z p. Purginem ciekawie pisze opołczeniec Żuczkowski
  http://vk.com/feed?w=wall-57424472_73423

  Nie wiem czy ten film był? Część I linkowałem…
  Патриот уничтожает Правый сектор Часть 2
  http://vk.com/feed?z=video-57424472_171532765%2F141c0381c797eb75ed

  Islamiści podbijaja Wiedeń .https://youtu.be/SIxcXgVkoiI

  Angela M. uprzedza o wzroście zagrożenia terrorystycznego związanego z fala „uchodźców”. Jak widze te filmy to dostrzegam to co Mania zauwazył. Tam jest bardzo mało rodzin i matek z dziećmi. To są w większości młode, dobrze odzywione „byczki” w wieku poborowym – może dostali przepustke z frontu z PI?
  Ангела Меркель предупредила о растущей террористической опасности в связи с наплывом беженцев в Германию: http://ria.ru/world/20150905/1231768915.html

  Z historii – jak doszło do I WŚ?
  http://nashagazeta.ch/news/culture/20171

  Polubione przez 7 ludzi

  • Ukry z kolei pisza że Rosjanie mają ogromne problemy z budowanym mostem Kerczeńskim bo co wbija pal to go ziemia zaraz wsysa. – może kurzawka albo insze niestabilne podłoże. Ale to problem inżynieryjny a nie z zakresu „magii” :))))))

   Polubione przez 2 ludzi

  • @Brusek
   „Angela M. uprzedza o wzroście zagrożenia terrorystycznego związanego z fala „uchodźców”.
   A jednocześnie drze mordę o ich przyjmowanie. Jeszcze raz – przypomnij sobie (byle nie z MSM) przygotowania do i akcje przeprowadzane pod egidą operacji „Gladio”.

   „Jak widze te filmy to dostrzegam to co Mania zauwazył. Tam jest bardzo mało rodzin i matek z dziećmi. To są w większości młode, dobrze odzywione „byczki” w wieku poborowym – może dostali przepustke z frontu z PI?”
   To źle widzisz. Równie dobrze ktoś mógłby zmontować w jeden ładny film burdy wywoływane przez opłacanych frajerów podczas warszawskich manifestacji 11 listopada.
   Kużwa, ale niektórymi z Was łatwo manipulować!

   Polubione przez 1 osoba

  • Bawaria – będąca autonomicznym państwem w składzie Niemiec jest niezwykle wk..urzona na Angelę w szczególności a na „Ossi” w ogólności. Tam tkwia tak wielkie pokłady podskórnej wrogości ze to kiedyś może eksplodować!

   Polubione przez 5 ludzi

   • A Bawaria ma takie same prawa jak każdy z krajów związkowych ( czyli landów), czy większe?? Bo wie pan , jak oni tacy wkurzeni na Angele, to może skorzystamy z okazji i zaproponujemy jej przyłączenie się do Polski, na zasadzie Autonomii. Ładne góry mają, dobry przemysł, drogi, koleje. 🙂

    Polubione przez 6 ludzi

 7. Gdzieś na u-krainie…

  Podpisał ktoś: A bez mózgów jeszcze lepiej!

  Gdzieś w Europie .https://youtu.be/AZsSfN5RO7s

  Gdzieś na Wegrzech .https://youtu.be/-zKylXlpit8

  W linku film +18 – gdzieś w północnym Iraku. Walka z ISIS
  http://www.liveleak.com/view?i=c0c_1434568805

  mem po polsku w nawiązaniu do powyższego
  .http://cs628231.vk.me/v628231123/1612f/bEnnbu5LQRw.jpg

  Gdzieś w Kijowie Europejskim .https://youtu.be/pt8c7x3m5IE

  Gdzieś na poligonie LNR .https://youtu.be/g6q4zjWL98o <<dobre!

  OT. Gdzieś… .https://youtu.be/tVEGOjqvfPM
  Бездомный погиб, пытаясь спасти заложницу на ступенях собора в Сан-Паулу.
  События, разворачивавшиеся у собора Se Cathedral в Сан-Паулу, попали в объективы камер мобильных телефонов многочисленных очевидцев.

  Mem taki że nie da się skomentowac. Info z prasy krainy schizofrenii. Pisza ze wszystkiemu jest winien Putin. Nie jest to nowość. Nowością jest to że teraz Putin winny jest napływowi "uchodźców" do Europy
  .http://cs627922.vk.me/v627922794/14100/ujScAw2UP9E.jpg

  Informacją o tym że Poncjusz Piłat był ukraińcem żegnam się z Państwem!
  .http://cs629101.vk.me/v629101914/f74c/KpDyH4OSceM.jpg

  PS
  Taka nówka!
  Мобильная группа укурков под Счастьем была уничтожена украинским подразделением
  Мобильная группа, которая занималась расследованием связей с коррупцией одного из украинских подразделений, находящегося на территории Счастья, была расстреляна, причём сделали это не войска самопровозглашённой ЛНР.
  Об этом в эфире телеканала «112 Украина» заявил глава Луганской областной военно–гражданской администрации Георгий Тука.
  Grupa śledcza która miała wyjaśnic związki korupcyjne jednego z ukraińskich oddziałów została rozstrzelana przez ukrów gdzieś pod Szczastiem
  .https://youtu.be/UJtuWg3tjig

  PS2
  Tym co wygrywaja na loterii w USA nie wypłaca się wygranej ale obiecuje że to nastapi gdy minie obecny kryzys!
  http://russkievesti.ru/novosti/ekonomika/ssha-ne-smogli-vyiplatit-vyiigryish-v-lotereyu-net-deneg.html

  DOBRANOC!

  Polubione przez 5 ludzi

 8. A to nie moje ale puszczam z 1 IX ….W ostatnich tygodniach Chiny masowo wyprzedaja amerykanskie obligacje. Nazwano to Quantitive Tightening (QT), poniewaz cofa efekty tego, co FED osiagnal przez Quantitive Easing (QE).

  Wyglada to na regularna wojne ekonomiczna.

  Bloomberg: Deutsche Bank: It’s Chinese ‚Quantitative Tightening’ That’s Been Slamming Markets Around the World

  Reuters: Brace for QT, quantitative tightening, as China leads FX reserves purge

  Wlasnymi slowami:
  Chiny w obronie wlasnej waluty wydaly wojne Stanom, ktore dla stworzenia pozorow wlasnego rozwoju gospodarczego zrzucaly dolary z helikoptera (QE).

  Prawdopodobnie spodziewane jest dalsze QT ze strony Chin i dlatego wszyscy trzesa d*pami (jak japonski minister, ktory sugeruje spotkanie G20 w tej sprawie)
  Jesli w najblizszych dniach nastapia spadki na swiatowych gieldach, to warto pamietac, ze Chiny celowo uruchomily QT w obronie swojej waluty, bo juz nasze media zrzucaja wine na slabosc gospodarki Chin.

  Wczoraj w Shandong nastapila kolejna eksplozja chemiczna. To juz sa 3 eksplozje w ciagu 2 tygodni. Ciekawe jakie sa statystyczne szanse, ze to tylko przypadek.

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.