Wojna domowa na Ukrainie 30.09.2015r.- 223 dzień od nowego rozejmu.


Po trwających kilka miesięcy negocjacjach podpisano wczoraj w Mińsku porozumienie o wycofaniu z linii frontu w Donbasie broni o kalibrze poniżej 100 mm.

Trójstronna grupa kontaktowa składająca się z przedstawicieli Rosji, Ukrainy i Ługańskiej oraz Donieckiej Republiki Ludowej podpisała wczoraj dokument o wycofaniu z linii walk na południowo-wschodniej Ukrainie czołgów, opancerzonych wozów bojowych i broni artyleryjskiej o kalibrze poniżej 100 mm:

„Dziś wieczorem Kuczma, ambasador Kulmuchametow i ja osobiście złożyliśmy podpisy pod szeregiem posunięć”– poinformował reprezentujący podczas mediacji misję OBWE Martin Sajdak.

Jak powiedział Martin Sajdak; czołgi, broń o kalibrze do 100 mm oraz moździerze do 120 mm będą wycofane na odległość 15 km od linii rozgraniczenia. Proces wycofywania tej broni będzie przebiegał w dwóch etapach:

Pierwszy etap ma objąć większą część odcinka frontu w ŁRL i rozpocznie się dwa dni po całkowitym przerwaniu ognia:

„Najpierw czołgi, potem broń artyleryjska i moździerze. Pierwszy etap potrwa piętnaście dni”– powiedział Martin Sajdak.

Drugi etap trwać będzie 24 dni i obejmie wycofaniem z broni kalibru poniżej 100 mm, pozostałe odcinki frontu.

Proces wycofania broni ze strefy frontu ma być monitorowany przez obserwatorów misji OBWE.

To tyle w części oficjalnej podpisanego wczoraj dokumentu.

A co na to przedstawiciele DRL i ŁRL?

Otóż przedstawiciele delegacji reprezentującej DRL i ŁRL, Denis Puszilin wraz Władysławem Dejnem z  potwierdzili fakt podpisania takiego dokumentu:

„W wyniku kompromisu (front– dopisek mój) został podzielony na dwie części, tzw. północną i południową. Proces wycofywania (broni o kalibrze poniżej 100 mm– dopisek mój) z linii frontu rozpocznie się od jego części północnej, a następnie południowej. Długość trwania całego okresu wycofania broni- 41 dni”– poinformował Denis Puszilin.

„Parafowano usunięcie (broni– dopisek mój). W pełni zostanie podpisane w najbliższej przyszłości”– potwierdził Władysław Dejno.

Dodam, że powyższy dokument musi być jeszcze parafowany przez przywódców DRL, Aleksandra Zacharczenkę oraz ŁRL, Igora Płotnickiego, ale jak wynika z informacji przekazanej przez Martina Sajdika; obiecali oni, że podpiszą ten dokument. Ten fakt również potwierdził Denis Puszilin, informując że zostanie on podpisany przez szefów władz D i ŁRL w dniu dzisiejszym.

Natomiast sam proces wycofania broni rozpocznie się nie wcześniej, niż po podpisaniu parafowaniu  porozumienia przez szefów władz republik.

Jak widać obie strony, tj. tak przedstawiciel misji OBWE jak i przedstawiciele DRL i ŁRL solidarnie potwierdzają fakt podpisania takiego dokumentu i jego niezwłocznego parafowania przez szefów rządów obu republik.

Tylko strona ukraińska, jak na razie, w tej samej sprawie nabrała wody w usta i milczy jak grób. Może się rozmyślą w ostatnim momencie przed parafowaniem tego dokumentu?

Pomimo to, czy dokument zostanie parafowany przez kijowskie władze, czy też nie; można już dziś powiedzieć, że jest to kolejny bardzo ważny krok na drodze normalizacji sytuacji w Donbasie i rozwiązania problemów na zasadzie politycznego dialogu.

Bez wątpienia jest to sukces zbuntowanych republik, bo zapewnia im w miarę normalne funkcjonowanie, krzepnięcie struktur władzy, sił zbrojnych oraz umożliwiającego odbudowę infrastruktury, gospodarki i stworzenia od podstaw finansowego aspektu funkcjonowania państwa.

Oczywiście zaś najważniejszym w tym wszystkim jest to, że już nie będą ginęli niewinni ludzie.

Zobaczymy jak będzie to wszystko toczyło się dalej, ale obecnie bardzo poważnym problemem są nieuznawane przez władze centralne wybory samorządowe jakie niebawem będą miały miejsce w DRL i ŁRL, które już uznały je za złamanie porozumień podpisanych w Mińsku.

Jednocześnie bardzo poważnie będą ciążyły dla dalszego zachowania pokoju, cztery problemy:

 1.   Przywrócenie przez Kijów kontroli nad częścią granicy państwowej, jaka przebiega przez kontrolowany przez zbuntowane republiki teren,
 2.   Problem sił zbrojnych jakie utworzono w czasie wojny domowej przez powstańców,
 3.   Naprawa zerwanego procesu integralności państwowej, co nastąpiło w wyniku tzw. operacji antyterrorystycznej i blokady gospodarczej oraz finansowej zbuntowanej części Donbasu,
 4.   Deklaracje składane przez władze centralne o przystąpieniu przez Ukrainę do sojuszu NATO, na co władze zbuntowanych republik się nie godzą, uznając że Ukraina ma pozostać państwem neutralnym.

Dodam, na potwierdzenie tego, że pomimo rozmów pokojowych ukraińskie władze zaostrzają restrykcje wobec Donbasu, jest złożony wczoraj w Wierchownej Radzie przez deputowanego z ramienia „Partii Radykalnej”, Dmitrija Linko projekt ustawy nr. 3192 o wprowadzeniu przez Ukrainę pełnej blokady Donbasu i Krymu. Ustawa ta ma doprowadzić do całkowitego wstrzymania ruchu samochodowego i kolejowego z wymienionymi wyżej Donbasem i Krymem.

Jak widać; podpisanie porozumienia o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm z linii frontu, jest sukcesem, ale jednocześnie na widnokręgu dalszych pertraktacji nadal widoczne są bardzo poważne przeszkody, które de facto mogą uniemożliwić zakończenie procesu federalizacji Ukrainy na drodze pokojowej.

***

Na tym kończąc ten wstęp przechodzę obecnie do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Pomimo wstrzymywania się- w wyniku zawartego 29 sierpnia br. porozumienia o ścisłym zawieszeniu broni- przez prokijowskie siły zbrojne ostrzału celów cywilnych, dochodzi nadal do licznych lokalnych prowokacji z ich strony.

Ostatnio nawet zauważa się wzrost liczby tych prowokacji, ich nasilenie i częstotliwość z jaką się powtarzają.

I tak w dniu wczorajszym, w nocy po godzinie 20:00,  ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Opytnoej przeprowadziło bardzo intensywny ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, ciężkich karabinów maszynowych i broni ręcznej, pozycji sił powstańczych rozmieszczonych na zachodnim i północnym obrzeżu Spartakusa. Ostrzelani tam również zostali cywile, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ponadto w okolicach dzielnicy Piotrowskiej dwukrotnie w ciągu nocy słychać było odgłosy toczących się walk w rejonie osiedla Aleksandrówka.

Z frontu ługańskiego, jak dotychczas nie ma żadnych informacji o jakiś poważniejszych incydentach militarnych.

Do Makiewiewki przybył 40 konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla ludności cywilnej Donbasu. Według oświadczenia przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia DRL: łącznie dotarło tam w 100 ciężarówkach ponad 600 ton żywności i leków.

***

Wczoraj w Kijowie podczas kontroli dokumentów został przypadkowo zatrzymany przez policję kierujący samochodem osobowym marki Porshe Cayenne poszukiwany od ośmiu lat przez Interpol pasierb ukraińskiego oligarchy Dmitrija Firtasza, 30-letni Siergiej Kalinowski.

Osoba ta jest podejrzana spowodowanie w 2007 roku wypadku samochodowego w wyniku, którego zginęły dwie osoby. Od tego też roku Kalinowski ukrywał się skutecznie dzięki protekcji Dmitrija Firtasza.

Władze ukraińskiej stolicy; Kijowa- zdecydowały o usunięciu z nazw wszystkich ulic, palców i innych obiektów znajdujących się na terenie miasta, które mają zawarte w sobie zawarte słowo „Moskwa”.

Jak widać kraj bankrutuje ale władze stolicy nic sobie z tego nie mają dodając co i raz jakiś nadzwyczajnych kosztów związanych ze zmianami ulic, placów i instytucji.

Ukraińskie władze przekazały rosyjskiemu MSZ oświadczenie, w którym domagają się uwolnienia i przekazania na Ukrainę oskarżonej przez służby śledcze FR o zbrodnie wojenne Nadieżdy Szewczenko:

„Domagamy się natychmiastowego przerwania farsy procesu sądowego i wypuszczenie na wolność Nadieżdy Szewczenko”– napisano w oświadczeniu.

Na koniec kilka zdjęć:

W Bukowinie przy granicy z Rumunią zatrzymano handlarzy bronią pochodzącej ze strefy ATO.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

155 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.09.2015r.- 223 dzień od nowego rozejmu.

 1. WItam po przeczytania Panstwa niezwykle interesujących informacji i wielce uciesznych memów 🙂 – choć niektóre a nawet większość informacji tez niezwykle uciesznych bo nic tak Polaka nie cieszy jak to że gdzieś, w jakims kraju jest jeszcze większy bajzel niz u nas…
  Mała to pociecha ale pewnie jakaś jednak…

  Uciekł mi link więc na wiarę podaję iż Pan Puszilin oświadczył iż podpisana umowa dotyczaca wycofania sprzetu o 15 km wstecz jest faktycznym i jednoznacznym zakończeniem wojny na Donbasie…
  Bardzo fajne, podnoszące na duchu optymistyczne – ale czy nie nazbyt optymistyczne?
  Czas pokaże!

  Odnośnie powyższego – polecam niezwykle interesujący tekst
  http://riafan.ru/422183-donbasskiy-tsugtsvang-pervyimi-poydut-tanki/
  Донбасский цугцванг: первыми пойдут танки

  Do Donbasu i Krainy jeszcze wrócę kilkoma linkami za chwilę – chyba że ktos wklei w międzyczasie, teraz Syria…

  Dziś, zgodnie z komunikatami strony Syryjskiej oraz Rosyjskiej które to potwierdzały, samoloty rosyjskie dokonały szeregu bombardowań pozycji IGIL.
  Oczywiście – prasa zachodnia od tygodni sie do tego przygotowywała i już jest zawodzenie i wycie o tym że giną dziesiatkami ludzie i DZIECI. Na dowód od razu pojawiły się odpowiednie filmy i setki zdjęć. Klasyczna wojna informacyjna.

  CNN było pierwsze!
  https://tvrain.ru/news/cnn_rossija_nanesla_pervyj_aviaudar_v_sirii-395398/
  Polecam fotki! 🙂
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16757%2Fall

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16771%2Fall
  Polecam doskonały, krótki tekst na ten temat w linku

  Link na dziesiątki filmów które się pojawiły na temat „Ruskich zwierząt” mordujących biednych opozycjonistów
  .https://www.youtube.com/user/talbisah/videos
  http://vk.com/photo833249_384450780

  W kolejnym linku cały zestaw filmów które własnie się pojawiły – jako rzekome zbrodnie wojenne – wojna informacyjna trwa! +18!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16783%2Fall

  При поддержке России сирийская армия развернула масштабное наступление
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=15518
  Lotnicze rajdy Rosjan wzbudzają ogromny entuzjazm ludności

  Сирия и Россия нанесли авиаудары по позициям ИГ, сообщают СМИ: http://ria.ru/world/20150930/1293970684.html

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16778%2Fall

  Francuzi twierdzą że nie zrezygnują z bombardowań w Syrii
  Мануэль Вальс: Франция будет бомбить позиции ИГ в Сирии столько, сколько будет необходимо
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120241

  Ministerstwo Obrony FR pokazało pierwsze zdjęcia
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16766%2Fall
  .http://cs629423.vk.me/v629423883/187a4/tvVAYySdpwc.jpg
  .http://cs629423.vk.me/v629423049/1ed54/kixzv8Ftyf4.jpg
  .https://youtu.be/hvipqxFoQiE

  Syria jest wdzięczna ROsji
  Глава МИД Сирии: Дамаск полностью доверяет позиции Москвы в вопросе борьбы с ИГ
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120264

  Odrobina humoru:
  СРОЧНО! Мечта украинцев сбылась! Путина арестовали в США, и.о. Президента назначен Сергей Лавров. ПЕРЕМОГА!!!
  .http://cs540103.vk.me/c7005/v7005485/25e5a/F_F3MxYAGh0.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Dzisiejszy Przewodniczący Ławrow podczas swego przemówienia którego nie oglądałem powiedział między innymi:

  Сергей Лавров: Борьба с ИГ должна стать главным приоритетом в противодействии террору
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120262

  Сергей Лавров: Эйфория ряда стран от «арабской весны» сменилась ужасом от терроризма
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120255

  Россия сегодня представит проект резолюции Совбеза ООН по Сирии
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120259

  Сергей Лавров: Останавливать надо не беженцев, а террористов на Ближнем Востоке
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120257

  Кадр дня
  В инете появилось видео, на котором предположительно снята атака российских самолетов по террористам. На арабском видео называется „Атака на штаб квартиру”. Штаб-квартиру чего не указывается. Судя по голосам, присутствующим на ролике, эта атака вызвала в рядах боевиков, мягко говоря, удивление на грани паники.
  .https://www.youtube.com/watch?v=VYPBSnhUJII

  PS
  To jest rewelka:
  РФ может сыграть «конструктивную роль» в Сирии против ИГ, заявил официальный представитель госдепа: http://ria.ru/world/20150930/1293878053.html

  Amerykański analityk:
  Американский аналитик: Владимир Путин в отличие от Барака Обамы победит ИГ
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120256

  Plus Cassad, też analityk:
  Путин, Обама, Асад, Порошенко и другие
  http://cassad.net/politika/analitika/18699-putin-obama-asad-poroshenko-i-drugie.html

  .http://cs629328.vk.me/v629328520/18160/B7oLIEAqfOs.jpg
  Сирия. Российские солдаты, в патруле вокруг военного аэропорта в Латакии.

  PS2
  Rosja planuje wysyłać konwoje humanitarne co tydzień do końca tego roku
  http://vognebroda.net/vladimir-puchkov-mchs-rf-planiruet-otpravlyat-kolonny-v-donbass-kazhduyu-nedelyu-do-kontsa-goda

  mem z Dudą
  .http://cs628716.vk.me/v628716925/19c57/RTpIdUZhGR4.jpg

  mapa Syrii na dzisiaj
  .http://cs629328.vk.me/v629328520/18126/Ru9ZtFCf23g.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Minister energetyki Rosji Aleksander Miedwiediew poinformował, że przedstawiciele jego kraju i Komisji Europejskiej podpisali protokół do umowy gazowej Ukraina-Rosja zwany zimowym pakietem. Ma on zapewnić stabilne dostawy rosyjskiego surowca zimą, a co za tym idzie bezpieczny tranzyt do klientów europejskich.
  – Teraz, jak to mówią, piłka jest po stronie ukraińskich kolegów, którzy mogą spokojnie działać – powiedział. Dodał, że Ukraina może już zapłacić za pierwsze dostawy. Tymczasem Kijów czeka jeszcze na decyzję Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju o przyznaniu 500 mln dolarów uzgodnionej w rozmowach KE-Ukraina-Rosja. Kiedy trafią na specjalne subkonto, Naftogaz będzie mógł kupić za nie 2 mld m3 od Gazpromu.
  http://biznesalert.pl/ukraina-czeka-z-zakupami-u-gazpromu-na-pieniadze/
  Przystąpienia gminy miejskiej Włodawa do współpracy z rejonem szackim obwodu wołyńskiego na Ukrainie było jednym z ważniejszych punktów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej we Włodawie.
  http://moje.radio.lublin.pl/wlodawa-bedzie-wspolpracowac-z-ukraina.html

  Polubione przez 4 ludzi

   • Na tyle właśnie liczą 🙂
    Przy czym na razie otrzymali „tylko” 500 mln z UE. Problem jest złożony, aby pokryć deficyt gazowy Ukraina wypompowywała zbiorniki z gazem. Latem ocknęli się ,ze przy takim stanie podziemnych zbiorników kraje UE nie otrzymają gazu z FR (zbyt niskie ciśnienie). Zaczęli wiec wtłaczać gaz do zbiorników, ale jednocześnie brakuje im $$$ na pokrycie wzmożonego zapotrzebowania na gaz w okresie chłodów. Poszukują więc kredytów, FR już zapowiedziała ,że hrywien nie przyjmuje same $$$.

    Polubione przez 3 ludzi

 4. Według aktualnych danych ukraińskich – globalne zadłużenie tego kraju, obejmujące długi rządowe, bankowe i podmiotów gospodarczych – sięga blisko 130 mld dolarów. Kwota niewiarygodnie wysoka, wręcz horrendalna.
  Tekst ciekawy, aczkolwiek chyba w tabeli są błędy (muszę zweryfikować wielkość PKB).
  P.S „zadłużenie globalne” zadłużenie u podmiotów zagranicznych innych krajów, zadłużenie TYLKO w walucie obcej. Ergo w przypadku spadku wartości hrywny wartość długu skoczy gwałtownie.
  http://gf24.pl/ukraina-tonie-w-dlugach/

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Walka z IGIL – film rosyjskie
  http://vk.com/video-103440248_171583222
  .https://youtu.be/hiA0JUdWR6M

  DONBAS i okolice:

  O czekającym Krainę totalnym kollapsie. Przestrzegaja Rosjanie. Ale kto by Moskalom wierzył?
  Источник: http://antimaidan.ru/article/2887
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16799%2Fall

  Zawody o tytuł „najlepszego czołgisty” – czyli biatlon trwa! .https://youtu.be/csGm_tvAfI4
  В ДНР определили лучших танкистов

  W linku link na interesujące rozważania o tym że wprowadzić wojska do Syrii sie „dało” a na Donbas nie…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16796%2Fall
  Oryginał chyba tu http://4pera.ru/news/feysbuchnye_truth/esli_donbass_vernut_ukraine_nalitso_budet_predatelstvo_kotoroe_nikakimi_uspekhami_v_sirii_ne_otmoesh/

  Czy Jewrosujuz porzuca Azerbejdżan?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16795%2Fall

  Władze Krymu zaprosiły Pana Poroszenkę w odwiedziny!
  http://dnr-news.com/dnr/25885-vlasti-kryma-priglasili-poroshenko-posetit-poluostrov.html

  Pan Putin wzywa Jewropę by sypnęła kasa na gaz dla Krainy!
  http://dnr-news.com/dnr/25887-putin-evropa-dolzhna-pomoch-ukraine-s-oplatoy-rossiyskogo-gaza.html

  MEM .http://cs624631.vk.me/v624631750/3f7cd/PYqTM5bLk8g.jpg

  Władze DNR przekazały holenderskim ekspertom sporo pozostałości po MH17
  http://dnr-news.com/dnr/25888-dnr-peredala-gollandskim-ekspertam-bolee-500-oblomkov-malayziyskogo-boinga.html

  Donick wspomina i płacze po śmierci dziewczynki zabitej w zamachu na poligonie
  http://riafan.ru/421786-donetsk-skorbit-po-devochke-pogibshey-pri-terakte-v-toreze/

  To pewnie Szef wytłumaczy?
  .http://cs624523.vk.me/v624523363/46e0c/mqsmFECZlBI.jpg
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16780%2Fall
  ПОРОШЕНКО ОТДАЛ ЛЕВОЧКИНУ ЮГО-ВОСТОК УКРАИНЫ

  ПОЛИТИЧЕСКИЕ ПОХОРОНЫ «СВОБОДЫ» – chyba o przetasowaniach politycznych jak i wyżej…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_16777%2Fall
  http://focus.ua/country/337917/

  Akcja protestu przeciw Poroszence była linkowana chyba dwa razy – więc nie wiem czy to było?
  .https://youtu.be/nbpx2NAb5PM

  .http://cs622122.vk.me/v622122166/4ed62/bWKhe4jw-tA.jpg
  Grafitti z Kijowa: „lepiej byc dezerterem niż trupem”

  Bez komentarza. Banderowskie ścierwo Korczyński
  .https://youtu.be/CMlzFGHuvms

  Pojawiła się informacja o przybyciu do Iraku rosyjskich wojskowych:
  Российские военные спецы прибыли в Ирак для борьбы с ИГИЛ
  В Багдад прибыли офицеры российской разведки для работы в информцентре по борьбе с ИГИЛ*, которые будет заниматься сбором разведданных.
  Об этом сообщает сирийское информагентство SANA.
  В пресс-службе министерства обороны Ирака заявили, что подготовительная работа по созданию информцентра почти закончилась, между союзниками существует координация действий и взаимодействие. Центр начнет свою деятельность, когда полностью завершится подготовительная работа.

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Prawda to ili podpucha wredna, wklejam bez kropki o tym że ukry poprosili oficjalnie Rosje by łaskawie nie wchodzili z wojskiem na teren Krainy

  Jeśli to prawda to z kim Kijów walczy?

  W DNR proklamowano zakończenie wojny na Donbasie!
  http://www.gazeta.ru/social/news/2015/09/30/n_7652519.shtml

  Pojazd jej marzeń
  .http://cs616327.vk.me/v616327238/19313/LmoajdSaMCo.jpg 🙂

  hehehehe… podobno parszywosektorowców do blokady Krymu wynajęli Dżamilew z Czubarowem…. A teraz najlepsze – i … nie zapłacili!!!!
  To będzie dym! .Экстренное включение с Сергеем Веселовским. Правосеков кинули Джамилев и Чубаровым и не заплатили за работу по блокаде Крыма!
  http://vk.com/feed?z=video-83526610_171227222%2Fdef451db6c3404f3ac

  Samoloty koalicji syryjsko-rosyjskiej zlikwidowały sztab IGIL
  Авиация РФ уничтожила командный пункт и штаб ИГ в горах Сирии

  Минобороны РФ опубликовало кадры ударов по штабу «Исламского государства» в Сирии на своём официальном сайте. В ведомстве отметили, что в результате серии вылетов российских ВКС и бомбардировки восьми объектов террористов, были поражены все запланированные цели.
  ➡ Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/120316
  Rosjanie informują że do tej pory wykonano ok 20 nalotów bojowych

  Schetynienko nagle zmienił front!!!!!
  📌МИД Польши: решение об использовании ВВС РФ в Сирии дает шанс на выход из кризиса

  „Без выхода из этой ситуации не будет шансов на восстановление порядка в этом регионе и в целом во всем мире”, – заявил глава ведомства

  ВАРШАВА, 30 сентября. /Корр. ТАСС Ирина Полина/. Решение Совета Федерации РФ об использовании в Сирии российских ВВС дает шанс на выход кризиса в регионе. Об этом заявил глава МИД Польши Гжегож Схетина.
  По его словам, это решение „дает возможность говорить, что мы все вместе хотим решить сирийскую проблему”. „Без выхода из этой ситуации не будет шансов на восстановление порядка в этом регионе и в целом во всем мире”, – констатировал Схетина.

  Bo najwazniejsze to się nie poddawać!
  .http://cs7062.vk.me/c7010/v7010443/31514/5KUnxJ5IRKo.jpg

  Tymczasem w Chinach seria wybuchów rozwaliła całe miasto
  http://nahnews.org/368773-volna-vzryvov-v-kitae-razrushila-celyj-gorod/#more-368773

  bez kropki i komentarza

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Wszystkie filmy jakie się dziś nagle pojawiły na YT w dniu dzisiejszym są przemontowanymi filmami z roku 2011
  Wojna trwa a wszystko było i jest zorganizowane
  http://vk.com/feed?w=wall-4743070_110573
  .http://cs627620.vk.me/v627620796/1876c/azckJ4plRhY.jpg
  .http://cs627620.vk.me/v627620796/18773/Y6zXyVEIJRA.jpg

  Rosja zauwazyła i podkreśla że zanim samoloty rosyjskie wystartowały to w sieci pojawiły się zdjęcia i filmy na temat „ofiar bombardowań”
  http://rusnext.ru/news/1443630621

  Pan Płotnicki tak jak i Pan Zacharczenko podpisał dokument!
  http://nahnews.org/368944-plotnickij-odpisal-dokument-ob-otvode-vooruzhenij-kalibra-menee-100-mm/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Nie mniej jednak Pan Płotnicki twierdzi że LNR jest przygotowana na ewentualny atak!
  http://vk.com/feed?z=video-66621324_171206361%2F63b89941fe765bf86f

  Uciekinierzy z armii ukraińskiej na strone Opołczenia:
  Перебежчики ВСУ: Рядовые саботировали приказы Киева о наступлении
  http://riafan.ru/422474-perebezhchiki-vsu-ryadovyie-sabotirovali-prikazyi-kieva-o-nastuplenii/

  Saudyjczycy bombardują Sanę w Jemenie
  http://vk.com/feed?z=video277246583_171704508%2Fdd27e13e438de1a221

  Ławrow: ROsja gotowa jest pomóc Libanowi w podwyższeniu gotowości bojowej jego armii w celu walki z IGIL
  http://vk.com/feed?w=wall-80358406_26573

  Koc i Stieszyn nadaja z Syrii
  http://www.russiapost.su/archives/58003

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Szwajcarski „cios w plecy”, czyli Instytut Badań szwajcarskiej grupy finansowej Credit Suisse opublikował ranking najsilniejszych armii świata, w którym rej wodzą, USA, Rosja i Chiny. Są jeszcze armie Japonii, Indii, Francji, Korei Południowej, Włoch, Wielkiej Brytanii,Turcji, a także Pakistanu, Egiptu, Tajwanu, Izraela, Australii, Tajlandii, Niemiec, Indonezji i Kanady, a nawet Polski. Ukraina się nie załapała…
  http://korrespondent.net/world/3570271-shveitsarskye-eksperty-nazvaly-sylneishye-armyy-myra#1

  Polubione przez 6 ludzi

 9. I chyba „njus nad njusy”, czyli Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy stwierdziło, że oczekuje od Federacji Rosyjskiej publicznego zapewnienia o braku zamiaru wykorzystania SIŁ ZBROJNYCH ROSJI PRZECIWKO UKRAINIE…
  http://mignews.com.ua/sobitiya/inukraine/6959643.html
  „O braku zamiaru wykorzystania SIŁ ZBROJNYCH ROSJI PRZECIWKO UKRAINIE” 🙂 NO to były Siły Zbrojne Rosji na Ukrainie, czy nie były?

  Polubione przez 7 ludzi

 10. Ile będa kosztowac mundury dla „nowej europejskiej policji” na Ukrainie? Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow powiedział, że koszt nowych mundurów dla 150.000 policjantów będzie wynosić 890-900 mln hrywien (ok. 40 mln dolarów);
  http://ria.ru/world/20150930/1293672471.html#ixzz3nFkSAZZc
  Tak mają wygladac nowe mundury;
  http://korrespondent.net/ukraine/3570026-avakov-pokazal-novuui-formu-polytsyy
  I ciekawostka, USA postanowiło przekazać Ukrainie „na obronę” 21 milionów dolarów…
  http://www.rbc.ru/rbcfreenews/560b81339a7947e398d5a98e

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Reportaz Pana Poddubnego z Syrii. Chyba nówka
  http://vk.com/video-62241455_171286530

  Oficjalne oświadczenie
  http://vk.com/feed?z=video261789801_171407848%2F19447c6f3afc7c0a64

  FAszyzmu nie ma i nie było!
  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=2mofvA6ZhHU
  30.09.15 В вермахте и СС была масса достойных людей, – украинский активист

  Chyba Mania pisał wyżej o tym? Przepraszam jeżeli pomyliłem?
  .http://cs622820.vk.me/v622820510/3b653/Zrk1okqKw4M.jpg

  Szok! W ONZ, po raz pierwszy w historii zawisła flaga Państwa Palestyna!
  http://www.imperiyanews.ru/details/c0327758-7c9c-47f2-9b54-b5eb95b2ae4f

  Pan Carter stwierdził że od „jego czasów” system się rozpadł, ze to nie demokracja a oligarcha. Zależność od biznesu nie pozwala na kierowanie Stanami. Brak w kraju moralnych i etycznych norm.
  Экс президент США заявил, что вся система страны деградировала
  .https://youtu.be/bbnfeX6ASac

  mem aktualny:
  .http://cs623620.vk.me/v623620330/49c15/1UbcaMxNPP4.jpg
  Za 15 minut zrobił to czego USA nie mogły uczynić przez 3 lata…

  W Chersoniu nieznani sprawcy wysadzili biuro „przedstawiciela Przezydenta na Krymie”
  http://antifashist.com/item/herson-neizvestnye-vzorvali-predstavitelstvo-prezidenta-ukrainy-v-krymu-gorod-blokirovan-gruzovikami.html#ixzz3nFlsZPUC

  Film z zatrzymania (porwania) Greków
  В сети появилось видео захвата «Правым сектором» граждан Греции
  http://vk.com/feed?z=video-92739722_171354313%2F10b66dae9750f04b09

  Podobno Węgry chca poprzez międzynarodowe sady odebrać swoje ziemie które są teraz we władaniu Kijowa
  http://actuallno.com/blog/43976264607/Vengriya-cherez-Mezhdunarodnyiy-sud-hochet-zabrat-u-Ukrayinyi-ze?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_7&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

  Szarij o fejkach z Syrii: .https://www.youtube.com/watch?v=LPkeBOSK6-0

  + Снег на голову хозяину Бонифация .https://youtu.be/PokjqrOfPRM

  .https://www.youtube.com/watch?v=JAvBezpXmL0 Невеселое Веселое

  Портупея и трупный смрад .https://www.youtube.com/watch?v=iU-jnX3XNe4

  hehehehe – w czasie przemowy Poroszenki siadały na nim muchy… Kawały leca równo!
  .https://www.youtube.com/watch?v=wD1oEDSe65A

  media zachodnie obwiniaja ROsję o śmierć juz 65 dzieci. Do rana pewnie będzie 165 albo 1650 a może 16500? http://topwar.ru/83494-gebbels-detekted-rossiyu-obvinili-v-smertyah-65-mirnyh-zhiteley-posle-aviaudarov-v-sirii.html

  Bardzo interesujący opis i analiza wydarzeń w Syrii
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=15496

  The New York Post: Polityka Obamy skierowała Putina na samą górę!
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_311781
  .http://cs543100.vk.me/v543100485/1d835/_gqGxUfkvys.jpg

  Swietna opinia! Cytuję
  За 1 день!!!!!
  Сотни фотографий с результатами авиаударов ВВС РФ по позициям ИГ. Собственно, на все ушло полдня.
  У руководства Украины, всяких тымчуков и пятых каналов был год, а вторжение РФ из их воспаленного воображения они могут „доказать” только фотками камазов с российской гуманитаркой.
  Что же такое, а? Кого же вы, в таком случае, больше года утюжите на Донбассе?

  P.S. Кстати, говорят, что в украинском Гугл сейчас самая популярная фраза „ОК, Гугл, де знаходиться Сирія” ))

  Inna gazeta pisze nagle i odkrywczo:

  Plus
  Добро пожаловать в ЕС. О том как украинцы зарабатывают в Польше
  http://vladbard.blogspot.ru/2015/09/blog-post_201.html?_utl_t=vk

  .http://cs623722.vk.me/v623722710/46e68/5zxGtix9Rvg.jpg 🙂 🙂 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 12. .http://cs627620.vk.me/v627620796/18781/v_AxbWZYNo4.jpg
  Twoja twarz gdy Putin wysyła wojska gdzie może, ale nie na U’Krainę!

  Bardzo spodobało mi sie to – aktualne przed wszystkimi wyborami!
  .http://cs627924.vk.me/v627924600/15259/HLS_WJqnilc.jpg

  USA nie potwierdzają rzekomej śmierci cywili w Syrii spowodowanej nalotami
  http://ria.ru/world/20150930/1294163885.html

  Natomiast prasa ukrainska i inne tamtejsze media:
  .http://cs7062.vk.me/c543100/v543100485/1d8db/OyjBPf7rU8U.jpg

  Tymczasem długotrwałe badania ukraińskich uczonych dowiodły że Amerykę odkrył ukrainiec spod Stanisławowa, który jak wiemy w tych czasach był czysto polski… 🙂
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_311816

  Polubione przez 4 ludzi

 13. W Kijowie histeria!
  http://vk.com/feed?w=wall510_182476
  Na posiedzenie OBWE jakie odbywa się w Polsce przyjechał wicepremier Krymu!
  Истерика в Киеве: На заседание ОБСЕ в Польше пропустили вице-премьера российского Крыма

  Вице-премьеру Крыма Дмитрию Полонскому удалось прибыть в Польшу на заседание ОБСЕ и выступить там с речью, где Запад обвиняется в лжи относительно происходящего на полуострове, его блокады и санкций, а также событий Русской весны.

  МИД Украины мгновенно отреагировал и обнародовал заявление, в котором осуждается «участие в мероприятиях ОБСЕ представителей оккупационной власти».

  Украинские чиновники настаивают, что Полонскому удалось прибыть в Польшу благодаря «манипуляциям по регистрации на Варшавском совещании».

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Coś zaczyna się zmieniać?
  http://www.politnavigator.net/ukrainskogo-polkovnika-razzhalovali-do-ryadovogo-za-pytki-storonnika-dnr.html
  Zdegradowano ukraińskiego pułkownika za bestialstwa! Według dziennikarzy były pułkownik wypełnił rozkaz dowódcy 51 brygady i podejrzewanego o „terroryzm” przykuł do beczki z wodą…
  «Там были задержаны вещественные доказательства, охотничий автомат «Форт», патроны к нему калибра 7.62, карта Украины с непонятными маршрутами. Вечером меня вызвал комбриг, приказал выполнить охрану данного гражданина. Я сказал, что нам негде его содержать, а мне сказали приковать его к бочке с водой, чтобы он не убежал и не причинил нашим вреда. Никаких противоправных действий я не делал, а выполнил приказ непосредственного командира», — уверяет Стрелец.

  Сейчас он намерен подавать в суд на Минобороны Украины и требовать восстановления в звании.

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Zacharczenko ostrzega że każde złamanie podpisanej umowy spowoduje „natychmiastową i adekwatna reakcję” Opołczenia
  http://antifashist.com/item/zayavlenie-glavy-dnr-po-povodu-podpisaniya-soglasheniya-ob-otvode-vooruzheniya-dnr-budut-otslezhivat-kazhdyj-shag-vsu-doveriya-k-kievu-net.html

  Jak linkowałem, zołnierze armii ukraińskiej którzy przeszli na stronę DNR pod Gorłówka zeznają że ci którzy sabotowali wciąż powtarzające się rozkazy nakazujące atak dostawali się na listy SBU „zaginionych bez wieści”
  http://antifashist.com/item/voennosluzhashhie-vsu-sabotirovavshie-prikazy-komandovaniya-o-nastuplenii-popolnyali-soboj-spiski-propavshih-bez-vesti.html

  Armia syryjska atakuje pod miastem Homs. Zabito 107 „nusrytowców”
  http://ria.ru/arab_riot/20151001/1294221063.html

  plus znalazłem wcześniej linkowany film w lepszej jakości
  .https://youtu.be/hiA0JUdWR6M

  W USA przyjęto tymczasowy budżet
  http://ria.ru/world/20151001/1294220866.html

  Rozmowy Kerry-Ławrow w ONZ bardzo się wydłuzyły. Jutro będą informacje na ten temat
  http://ria.ru/politics/20151001/1294217342.html

  Żegnam Państwa typowym ukraińskim zazombieniem by uśmiech i zadumę po chwili wywołać!
  .http://cs629310.vk.me/v629310071/1a228/a5hlamnl9G4.jpg

  + to też jest niezłe!
  .http://cs629105.vk.me/v629105800/1dbee/0lKjpyM0qx4.jpg

  oraz… .http://cs624429.vk.me/v624429676/3db1e/9MoUxt90IDw.jpg

  i to też! Prawdziwy wysyp! .http://cs623219.vk.me/v623219501/4a04a/It8NNSF1cWY.jpg

  Dobranoc!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.