Wojna domowa na Ukrainie 1.10.2015r.- 224 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szefowie rządów Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych, parafowali dokument porozumienia zawartego w Mińsku o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm.

Na temat tego porozumienia wypowiedział się przewodniczący Rady Narodowej DRL, Denis Puszilin, który ocenił, że porozumienie to może przyczynić się do zakończenia wojny domowej w Donbasie:

„Realnie, w mojej opinii, to może oznaczać koniec wojny co wynika z faktu, że wycofanie sprzętu na wymaganą odległość w rzeczywistości stworzy trzydziestokilometrową strefę buforową, bo każda ze stron musi wycofać go na odległość 15 km od linii rozgraniczenia. W takiej sytuacji nie ma możliwości do wymiany ognia oraz utrudni to możliwość prowokacji ze strony ukraińskiej w wyniku ostrzeliwania naszych żołnierzy”

Denis Puszilin odniósł się również do treści przemówienia ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki wygłoszonego na jubileuszowej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Otóż podczas swego przemówienia Poroszenko zarzucił władzom rosyjskim bezczynność w kwestii uregulowania konfliktu w Donbasie, co Denis Puszilin skomentował w następujący sposób:

„Słowa Poroszenki o braku działań ze strony rosyjskiej w celu pokojowego rozwiązania konfliktu i nieufność do Rosji wobec szczerości jej intencji w walce z terroryzmem są w najwyższym stopniu nietaktowne i cyniczne. To jest jawna i bardzo oburzająca hipokryzja”

Puszlin wskazał również, że Poroszenko wywołując wojnę domową na Ukrainie nie brał pod uwagę tragicznych konsekwencji do jakich ta decyzja w efekcie doprowadziła. Dodał również, że (Ukraińscy– dopisek mój) politycy, którzy doprowadzili do wojny domowej mając na swoich rękach krew co najmniej ośmiu tysięcy niewinnych ludzi, obecnie obwiniają za bezczynność (Rosję– dopisek mój) wobec pomocy Donbasowi”

Denis Puszilin wyraził przekonanie, że ludzi Donbasu, którzy doświadczyli w pełni gorę wojny, zdają sobie z tego sprawę, „kto był naprawdę szczery w słowach i czynach, i kto doprowadził miliony ludzi żyjących na Donieckiej Republice Ludowej na krawędź biologicznego przetrwania”.

Słowa te dowodzą, że żadne kłamstwa i zaklinanie rzeczywistości oraz przerzucanie odpowiedzialności na innych przez urzędującego obecnie ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki- a także innych polityków obecnej ekipy rządzącej w Kijowie- nie zmienią rzeczywistości, a więc i tego; kto faktycznie doprowadził- i z czyjego polecenia- do tej wojny, kto popełniał- i z czyich rozkazów- w czasie jej trwania zbrodnie oraz kto poniósł najbardziej konsekwencje takiej polityki.

Kończąc ten wątek absurdalnego oskarżania wszystkich o swoje własne błędy i decyzje podjęte przez Petro Poroszenkę, trzeba stwierdzić, że oczywiście Denis Puszilin ma również i rację w sprawie obecnej sytuacji jaka się zarysował po podpisaniu w Mińsku porozumienia o wycofaniu broni o kalibrze mniejszym niż 100 mm; mówiąc, że zakończy ono wojnę.

Zakończy w tym sensie, że obie strony zostaną pozbawione broni ciężkiej w strefie bezpośredniej styczności, ale kto zagwarantuje, że ta broń będzie tam wycofana wiecznie, i że strona ukraińska nagle- wykorzystując brak uzbrojenia po stronie powstańców- nie zaatakuje zdobywając strategiczne pozycje praktycznie bez możliwości podjęcia walki i stawienia odpowiedniego oporu?

Bo czyż zajęcie rozbrojonej Gorłówki, węzła debalczewskiego, wejście przez wojsko ukraińskie w gęsto zamieszkane obrzeża Doniecka i Ługańska stanowić będzie jakiś problem?

Otóż nie- i to właśnie jest to niebezpieczeństwo jakie pojawia się przy tego typu porozumieniu politycznym, gdzie racje pragmatyki wojskowej nie mają żadnego znaczenia.

Proszę teraz sobie wyobrazić, że strona ukraińska łamie porozumienie o zawieszeniu broni, i pod jakimś błahym- sprowokowanym przez siebie- pretekstem, przechodzi nagle do ofensywy zajmując całe- z takim trudem wcześniej obronione i wyzwolone spod okupacji- miasta oraz wchodząc z ciężkim sprzętem w dzielnice mieszkalne w celu prowadzenia tam wojny o charakterze miejskim.

A przecież wiadome jest jak długo trwało wyzwolenie samego lotniska donieckiego, w jakim stanie są osiedla i miejscowości go bezpośrednio otaczające. To jest obecnie teren martwy, opuszczony przez ludzi, na którym nie da się żyć. Tak samo wyglądały by osiedla w Doniecku i Ługańsku, gdyby ukraińskie wojska zdołały wejść tam z ciężkim sprzętem i umocnić swoje na tym terenie swoje pozycje.

Kto wtedy zdecydowałby się na podjęcie walki w miastach, które w wyniku tego zostałyby totalnie zniszczone, a ludność ginęłaby masowo?

Prawdopodobnie jedynym słuszną decyzją- i to podjętą na samym początku- byłoby poddanie się.

Oczywiście w takim przypadku warunki atmosferyczne nie odgrywają podobnej roli jak podczas walk w terenie, tak więc tego typu ofensywę na miasta można przeprowadzić o dowolnej porze roku i przy dowolnej pogodzie.

To wg. mnie jest to najpoważniejsze zagrożenie wynikające z obecnie podpisanego porozumienia o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm na 15 km od linii rozgraniczenia.

Tym bardziej, że ukraińskie władze na temat tegoż porozumienia jakoś podejrzanie są ciche, nie dość tego; nie odtrąbiły go jako sukcesu, a więc traktują go jako wymuszoną przez czynniki zewnętrzne porażkę, z którą trudno im jest się obecnie pogodzić.

Dodatkowym dowodem na niechęć do zawierania jakichkolwiek kompromisów przez ekipę kijowską jest jej brak aktywności i współpracy dwustronnej przy rozwiązywaniu problemów i dalszym popychaniu do przodu procesu pokojowego.

Świadczy to jasno o tym, że z obecną sytuacją Kijów się nie godzi traktując ją jako tymczasowe zło konieczne, a więc będzie starał się ją rozwiązać swoimi metodami, które już są znane, a więc siłowo.

Jak więc wyraźnie widać, po podpisaniu porozumienia o wycofaniu z frontu broni o kalibrze poniżej 100 mm, sytuacja tylko z pozoru jest korzystna i pozytywna. Oczywiście z punktu widzenia mieszkańców wolnego Donbasu, jest to sukces, ale trzeba pamiętać również o tym, że doraźny sukces może zakończyć się kompletną klęską.

Jak tym razem będzie, czas pokaże, a więc nie pozostaje nic innego jak tylko czekać.

***

Na tym kończąc ten przydługi i mało optymistyczny wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Donbasie nadal jest w miarę spokojnie i sytuacja ustabilizowała się, ale pomimo to daje się zauważyć w ciągu ostatnich dni obecnego tygodnia wzrost napięcia wywołanego coraz częściej dającymi o osobie znać ukraińskimi prowokacjami zbrojnymi.

I tak, w ciągu ostatnich dwóch dób, szczególnie w godzinach późnowieczornych i nocnych, ze strony zachodnich obrzeży Doniecka ukraińscy żołnierze zaczęli prowadzić ostrzał z broni ręcznej w kierunku ludności cywilnej. Wczoraj około godziny 22:00 miał miejsce kolejny tego typu incydent, który tym razem zakończył się tragicznie. Otóż ukraińscy żołnierze ostrzelali z karabinów maszynowych wioskę Trudowską, w wyniku czego został bardzo poważnie ranny w klatkę piersiową 22-letni mężczyzna. Ofiara została przewieziona do szpitala nr. 14.

„Odnosi się wrażenie, że jest to jakaś forma rozrywki- strzelać do oświetlonych okien. Zdarza się to obecnie każdej nocy. O zmierzchu wychodzenie na zewnątrz jest po prostu niebezpieczne”– powiedział zastępca przewodniczącego dzielnicy Piotrowskiej, Siergiej Czub.

Poza tym incydentem w rejonie miejscowości Piaski również wczorajszej nocy nie było spokojnie, gdzie ukraińscy żołnierze zajmujący tam swoje pozycje bojowe ostrzelali z moździerzy około godziny 22:15 stanowiska obronne sił powstańczych. Wybuchły również walki w pobliżu miejscowości Spartakus, gdzie około 21:50 ukraińscy żołnierze przeprowadzili ostrzał z ciężkich karabinów maszynowych w stronę linii obronnych sił powstańczych. Doszło również do walk przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych i automatycznych granatników na linii miejscowości Marinka-Aleksandrowka.

Później, około godziny 22:30 ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Piaski dwukrotnie ostrzelało z moździerzy kaliber 120 mm okolice wsi Adminpłoszczadki.

Pewnie jeszcze przed wycofaniem broni o kalibrze poniżej 100 mm ukraińscy bojcy chcą sobie postrzelać?

Wczoraj w okolicy Gorłówki dwóch ukraińskich żołnierzy przeszło na stronę sił powstańczych.

Po ich przesłuchaniu okazało się, że dowództwo wojskowe jednostki, w której służyli,  na przełomie lipca i sierpnia br. wielokrotnie wydawało rozkaz do ataku, ale były one sabotowane z powodu bardzo niskiego morale wśród żołnierzy i braku poparcia dla dalszego prowadzenia wojny.

Wczoraj też miał miejsce jeszcze inny incydent polegający na tym, że samochód ciężarowy marki „ZIŁ” należący od ukraińskiego 17 batalionu Obrony Terytorialnej w pobliżu Gorłówki wjechał na minę. W wyniku tego samochód uległ całkowitemu zniszczeniu, a dwaj jadący nim żołnierze odnieśli poważne, ale nie zagrażające życiu, obrażenia. Trzeci z żołnierzy jadących tym samochodem nie odniósł żadnych ran.

Na odcinku frontu ługańskiego panuje spokój.

***

Na Ukrainie rozpoczął się jesienny pobór do wojska. W wyniku tego ma zostać powołanych około 11 tysięcy młodych mężczyzn, z tego 5206 do ukraińskich sił zbrojnych, 5000 do Gwardii Narodowej i do jednostek transportowych 800.

W celu uspokojenia rodziców i rodzin powoływanych obecnie do służby mężczyzn, ukraiński prezydent oświadczył, że żołnierze ci nie będą skierowani i zaangażowani do działań w strefie konfliktu w Donbasie.

Nie wiadomo tylko, czy tym razem mówi prawdę?

Wczoraj minister Obrony Narodowej Ukrainy, Stefan Półtorak odwołał ze służby czynnej dwóch wysokiej rangą oficerów ukraińskich sił zbrojnych: płk. Konstantina Gorło i generała broni Mikołaja Petruszenkę. Przyczyną odwołania ich jest to, że płk. Gorło prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu, zaś generał Petruszenko- również będąc pod wpływem wody ognistej- jechał razem z nim jako pasażer.

Na koniec kilka zdjęć:

Szef rządu Ługańskiej Republiki Ludowej Igor Płotnicki parafował wczoraj porozumienie o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm z linii frontu.

Zdjęcia dokumentujące moment zatrzymania przez policję w Odessie płk Konstanitan Gorło, kóry kierował samochodem  będąc pod wpływem alkoholu. A swoją drogą nieźle powodzi się ukraińskim oficerom, jeśli ich stać na takie samochody i alkohol.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Ps.

Mapa przedstawiająca aktualną sytuację w Syrii:

Reklamy

123 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.10.2015r.- 224 dzień od nowego rozejmu.

 1. Teraz informacje ze swiata – aktualne na godzine ok 15-tą

  Pana Putina zaproszono do Europarlamantu!
  Евродепутат Надин Морано пригласила президента РФ Владимира Путина выступить с речью в Европарламенте: http://ria.ru/world/20151001/1294477023.html

  .https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16913%2Fall&z=video-103440248_171584214%2F60f2c1d831be09a1fb
  Film z Syrii i o Syrii

  Tekst krótki tak że nie daję linku ale wklejam całość
  А ВОТ И ОБОЗНАЧИЛИСЬ ГЛАВНЫЕ СПОНСОРЫ ИГИЛ – САУДИТЫ И США

  Как из рога изобилия, посыпалось осуждение российских бомбежек ИГИЛ – от «главного борца с терроризмом» США и главного борца за денежные знаки на Ближнем Востоке, Саудовской Аравии:
  http://vz.ru/news/2015/10/1/769785.html
  http://vz.ru/news/2015/10/1/769847.html
  Ай-яй-яй, накрылся медным тазиком катарский газопровод через Сирию в Европу! Ай-яй-яй, 60 тысяч боевиков «умеренной оппозиции», вскормленной и вооруженной США, перешли на сторону ИГИЛ, вместе со всем вооружением и техникой. Это случайно не их вчера разбомбили русские по договоренности с сирийцами?
  Вой и плач стоит по всему американо-израило-саудитскому лагерю. Странно, но все эти страны молчали, когда уничтожали мирное население на Донбассе, когда настоящие олигархические террористы захватили власть в Киеве. Ах да, это ж были проамериканские террористы, то есть, свои. Как и ИГИЛ.
  Делаем простой вывод: ИГИЛ создали и содержат, используя в своих целях, США и Саудовская Аравия. Ну, и тихий проамериканский Катар, как без него.
  Link
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16908%2Fall
  REszta za chwile

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ciekawostka z telegazety TVP.
  Konwój humanitarny zorganizowany przez fundację imienia Kulczyka dotarł (podobno) do Donbasu. Pomoc humanitarna rozdano starszym mieszkańcom zamieszkałym w w strefie przyfrontowej.
  Poniżej podaję linki zwiazane z akcją.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/daj-nadzieje-starszym-ludziom-jedna-paczka-to-dla-nich-caly-swiat/slhhzh
  http://natemat.pl/91903,ile-z-rodzinnej-fortuny-rozda-dominika-kulczyk

  Polubione przez 6 ludzi

 3. cd..
  Co można się dowiedzieć o rosyjskiej technice w Syrii
  http://putininfo.com/8332780-vks-rf-gospodstvo-v-nebe-nad-siriej/

  Pan WWP będzie rozmawiał z Hollandem o Syrii
  Источник: Владимир Путин обсудит в Париже с Франсуа Олландом ситуацию в Сирии
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120453

  Przy okazji WWP zaproszono do kolejnej wielkiej mowy! W Europarlamencie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/38333

  Евродепутат Надин Морано пригласила президента РФ Владимира Путина выступить с речью в Европарламенте: http://ria.ru/world/20151001/1294477023.html

  Mufti Rosji popiera działania Rosji
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2670201

  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2306397
  Могерини: пришло время объединить усилия в борьбе с терроризмом

  Pani Le Pen krytykuje S-SZ-A
  Марин Ле Пен обвинила США в пропаганде с целью дискредитировать операцию РФ в Сирии
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120458

  УСКОРЯЕМСЯ ! США ЗАЯВИЛИ О ГОТОВНОСТИ К СРОЧНЫМ ПЕРЕГОВОРАМ С РОССИЕЙ ПО БОРЬБЕ С ИГИЛ.
  http://cont.ws/post/127974

  Mem słuszny!
  .https://pp.vk.me/c543100/v543100550/75df/Cj8DspJUidA.jpg

  Mem zaskakujący
  .https://cs7056.vk.me/c7001/v7001198/141bd/fsKsVLefrTY.jpg

  Mem o koloniście 🙂
  .https://pp.vk.me/c627317/v627317351/154ca/Vz4AkDzmWGg.jpg

  Mem wiadomy .https://pp.vk.me/c628420/v628420150/17246/GPAlv1DulM8.jpg

  Kurganin: USA to „Kartagina” – która powinna byc zburzona – jak wiemy
  http://eot.su/node/20254

  Rosyjscy piloci będą współpracować z amerykańskimi
  http://rueconomics.ru/105120-figuryi-vyisshego-pilotazha-vvs-rossii-i-ssha-podruzhit-nebo-sirii/

  Uskrzydlona armia Syrii w natarciu
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16889%2Fall

  Stieszin bardzo ciekawie!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16853%2Fall

  Авиация РФ уничтожила в Сирии завод, где боевики ИГ начиняли взрывчаткой машины
  Lotnictwo rosyjskie zbombardowało zakład który budował samochody-pułaki
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120469

  https://vk.com/brusek?z=video-103440248_171584299%2F37d89093584b2d0b3a
  01.10.2015. ВВС России наносит Удар по позициям боевиков

  Film z nocy bez kropki

  i z kropką
  https://vk.com/brusek?z=video177741520_171460583%2Fbc783df644001f0c0a

  Co nalezy wiedziec o dotychczasowych bombardowaniach
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16875%2Fall
  Dwie fotki
  +
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=15544

  Co należy wiedziec o SU-35
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=k8UFEtNB9Zw

  Co należy wiedziec o wojnie informacyjnej
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=uj77MrzlP1Q

  РОССИЯ В СИРИИ: ИСТЕРИКА РУСОФОБОВ.
  http://russkiy-malchik.livejournal.com/664561.html

  Советник Башара Асада: Убеждена, что в отличие от Запада Россия достигнет успеха в Сирии
  Россия добьётся успеха в Сирии — в отличие от Запада, которому следует пересмотреть свою политику по отношению к этой стране. Об этом в эксклюзивном интервью RT сказала советник президента Сирии по политическим вопросам и связям со СМИ Бусейна Шаабан.
  ➡ Смотреть видео: http://russian.rt.com/article/120456

  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=jyXNu4PLdC4
  Яков Кедми: Американцы делают из Асада козла отпущения (ч-1)

  Pan Ramzan gotów do działania
  Кадыров: Если в Сирии понадобится пехота, мы будем в первых рядах
  Вооруженные силы РФ, расположенные в Чечне, полностью готовы к боевым действиям на территории Сирии.
  — Жаль, что это будет только воздушная операция российских сил. Но, если понадобится пехота для борьбы с ИГИЛ в Сирии, мы встанем в первых рядах. У нас боевая готовность номер один, — подчеркнул он, добавив, что к боевым действиям в Сирии может быть привлечено до нескольких тысяч чеченских военных.
  Будь в курсе последних событий!
  .http://m.youtube.com/watch?v=ThXIShmgMC8

  Islamiści obiecują pienieżne nagrody za schwytanych Rosjan
  http://nahnews.org/369042-sirijskie-boeviki-obyavili-nagradu-za-plennyx-rossijskix-voennyx/

  Rosja gotowa pomóc Europie w rozwiązaniu problemu kolonistów
  ФМС России готова поделиться с Европой опытом по приёму беженцев
  ➡ Читать далее: http://russian.rt.com/article/120452

  Natomiast D. Trump jak wygra to wysle kolonistów z Ameryki do Syrii
  http://nahnews.org/369040-tramp-poobeshhal-vystavit-iz-ssha-vsex-sirijskix-bezhencev/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Trump. Cd…
  Оказывая поддержку другим странам, США не знают, кого на самом деле поддерживают, стороны любого конфликта, получающие оружие от США, всегда обращают его против самих американцев, заявил претендент на кресло президента миллиардер Дональд Трамп: http://ria.ru/world/20151001/1294318753.html

  PS
  Prawda czy fałsz? USA dadza 7,5 mln usd dla mieszkańców Donbasu?
  http://nahnews.org/368989-dojdut-li-ssha-vydelili-75-mln-doll-dlya-zhitelej-donbassa/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  PS2
  W Afganistanie dalej ciezkie walki dochodza z Kunduz który aktualnie został odbity od talibów
  http://www.regnum.ru/news/polit/1982317.html
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16844%2Fall

  PS3
  Juz linkowalem o jakichs przepychankach na dworze króla Sudów
  http://rtr.md/novosti/v-mire/smi-princy-saudovskoj-aravii-obvinili-korolya-v-slaboumii-prizvali-k-myatezhu

  PS4
  O tym jak Pan Ławrow złapał za język… 🙂
  http://www.ridus.ru/news/199337

  PS5
  От границы Сирии и Ирака до РФ меньше, чем от Москвы до Питера. А креаклы не понимают, „зачем Россия борется с ИГИЛ” (с)

  .https://pp.vk.me/c625423/v625423325/48658/Bs95Yw-2APg.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Film z Latakii
  https://vk.com/video-103440248_171582766

  Władze Iraku prosza Rosje by rosyjskie samoloty bombardowały IGIL na terenie Iraku tak jak to sie dzieje w Syrii!
  РИА Новости http://ria.ru/world/20151001/1294658803.html#ixzz3nL2..
  http://ria.ru/world/20151001/1294658803.html

  Syryjscy zołnierze zapobiegli tragedii zatrzymując pikapa z tona materiałów wybuchowych na pkładzie
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16914%2Fall

  Воздушно-космические силы РФ нанесли точечные удары по восьми объектам боевиков ИГИЛ
  https://vk.com/brusek?z=video-103440248_171584214%2F60f2c1d831be09a1fb

  Syryjska armia przygotowuje sie do wielkiej ofensywy na północy kraju
  https://vk.com/feed?w=wall-35276355_1081444

  Syryjska armia zajeła miasto chrześcijan na wschodzie Syrii
  https://vk.com/feed?w=wall-80358406_26699

  Samoloty w Syrii
  https://vk.com/feed?z=video-103440248_171582766%2F5e4dd98df0ae8035e7

  Podobno nowa partia ok. 50 szt. samolotów i helikopterów dotarła do Syrii
  https://vk.com/feed?w=wall-967744_77065

  TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!’
  Według Mc Caina Rosja zbombardowała szkolonych przez USA „opozycjonistów”
  http://www.gazeta.ru/politics/news/2015/10/01/n_7656395.shtml

  Piekne… Prawie poezja….
  1. Россия продолжает уничтожать в Сирии объекты американских террористов «игил»
  2. Россия начала поставки оружия курдам, сражающихся с «игил»
  3. Россия может расширить спецоперацию против «игил» на территорию Ирака и других стран Ближнего Востока.
  p.s. Слышите тишину в Киеву? Это „укропы” офигевают от реальной мощи Российской Федерации.

  Tymczasem…
  Pod europejskim Kijowem znaleziono materiały wybuchowe! W cholere tego było!
  http://nahnews.org/369938-pirotexniki-gschs-obnaruzhili-vzryvoopasnye-predmety-v-lesu-pod-kievom/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  O zwyczajnej, codziennej antyrosyjskiej propagandzie
  .https://www.youtube.com/watch?v=IHX-8bY_Hb0

  A tymczasem znów banderowskie ścierwa bombardują Spartak
  Донецк. Район Спартака периодически каратели бьют из АГС по позициям партизан, ответный огонь пока не ведется.

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Kilka linków różnych…
  Donbas i okolice:
  Rinat A. obiecał odbudowac jedna dzielnicę
  По информации нардепа, олигарх пообещал за свои деньги восстановить микрорайон.
  Больше читайте здесь: https://ru.tsn.ua/ato/ahmetov-vtiharya-sezdil-v-okkupirovannyy-doneck-tymchuk-497289.html
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16917%2Fall

  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=-ngHhLp3RrY
  Film stary ale mam wrazenie że nie było?
  Бой в Марьинке. 19.07.15

  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=YItHVv1nq-s
  Кубанские казаки не забывают бригаду „Призрак”

  W Dniepropietrowsku bunt?
  В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ ЗРЕЕТ БУНТ – ПАРТИЯ «ВІДРОДЖЕННЯ» ПРИВЕЛА РАДИКАЛОВ – Корбан угрожал физической расправой главе Днепропетровской избирательной комиссии 30.09.15
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=fz_CIYvvN1g

  Jaceniuk odleciał!
  http://dnr-news.com/dnr/25942-yacenyuk-zayavil-chto-opolchency-yakoby-ne-puskayut-gumpomosch-v-donbass.html
  Яценюк заявил, что ополченцы якобы не пускают гумпомощь в Донбасс

  Naryszkin: OBWE ma dość ukrów!
  http://vognebroda.net/naryshkin-v-pa-obse-nachali-ustavat-ot-ukrainskih-deputatov-630580

  .https://www.youtube.com/watch?t=7&v=wVKB2KEffwM
  01.10.15 Брюссельские договоренности по газу помогут Украине пройти зиму
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16924%2Fall
  Европа подкинула Украине недостаточно денег на газ
  Europa daje Krainie za mało kasy na gaz? W końcu dotarło do Brukseli?

  Syria i okolice:
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=15581
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16936%2Fall
  Według informacji rosyjskich w ciagu dzisiejszego dnia rosyjskie samoloty przeprowadziły 8 nalotów na pozycje IGIL. Zaatakowano 5 „obiektów” IGIL. W nalotach udział wzieły SU-24 oraz SU-25. Według generał-majora Igora Konaszniekowa zgodnie z danymi satelitarnymi samolotom rosyjskim udało sie zlikwidować punkt dowodzenia IGIL w okolicach Dżisr-Esz-Szutr.
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16923%2Fall

  Do Syrii przyjechał Irański specnaz (dane Reutersa)
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16934%2Fall

  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=xtiSIt9Neok
  Россия выходит на первый план: реакция Запада на бомбардировки в Сирии
  Reakcje Zachodu…

  Świat:
  Po wczorajszej serii zamachów w Chinach nalezy wzmóc czujność!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16930%2Fall
  ВНИМАНИЕ ВСЕМ!!!
  За двое суток в Китае произошло уже 18 взрывов-терактов. Поэтому, обращаемся ко всем гражданам России – будьте бдительны!

  Polska i okolice:
  http://antifashist.com/item/net-proshhenya-prestupleniyam-upa-na-volyni-polyaki-organizovali-antibanderovskuyu-akciyu-v-chikago.html#ixzz3nKtbPoJj
  Нет прощенья преступлениям УПА на Волыни: поляки организовали антибандеровскую акцию в Чикаго

  Koloniści / kolonizatorzy
  http://www.fronda.pl/a/kolejne-polskie-miasta-mowia-nie-przyjmowaniu-imigrantow,57832.html

  Cytat dnia:
  Что касается всяких информаций в СМИ по поводу того, что страдает гражданское население, мы к этим информационным атакам готовы. Обращаю ваше внимание на то, что первая информация о том, что есть жертвы среди гражданского населения, появилась до того, как в небо поднялись наши самолеты.
  © Владимир Путин

  + WWP jeszcze raz
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_16915%2Fall

  ПЯТАЯ КОЛОННА. ФРАКЦИЯ „СПРАВЕДЛИВАЯ РОССИЯ”. Вносит в Госдуму законопроекты,подготовленные в США,на прямую!
  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=vG90dAIVATk

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Chiny – seria ataków terrorystycznych
  https://vk.com/feed?w=wall121471350_143358&z=video-60932039_171475163%2F0b9e01fe2b431111cd
  https://vk.com/feed?w=wall121471350_143358
  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2306657
  http://www.novorosinform.org/news/id/38313

  Mem: modlitwa
  .https://cs7056.vk.me/c540105/v540105549/25b98/ODmObpBtO0o.jpg

  Нарушение режима тишины со стороны ВСУ п. Спартак, промзона 2015-09-30
  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=pDdk5OIlNbk

  .https://www.youtube.com/watch?v=oXFkEINaeTs
  The UAF ceasefire violation. 30.09.2015. /Нарушение режима тишины со стороны ВСУ.

  .https://www.youtube.com/watch?v=pDdk5OIlNbk
  Нарушение режима тишины со стороны ВСУ п. Спартак, промзона 2015-09-30

  http://lifenews.ru/news/162820 В Пентагоне опровергли данные об ударах ВКС РФ по оппозиции в Сирии

  Ukraińcy oczekuja wojny… ale w Kijowie…
  http://nahnews.org/370119-portnikov-ukraincy-zhdut-prodolzhenie-vojny-no-uzhe-v-kieve/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Время вперёд, это еженедельный обзор значимых и позитивных достижений России. То, чего не показывают по телевизору и в СМИ, поскольку СМИ для „рейтинга” показывают только аварии, убийства и прочий негатив.
  .https://youtu.be/CGXS4ho67jI

  Rosja rozpoczeła druga nocną falę nalotów w Syrii
  http://politpuzzle.ru/6755-ssha-spasayut-v-sirii-al-kaidu-ot-rossijskih-vvs/
  США спасают в Сирии «Аль-Каиду» от российских ВВС

  http://vegchel.ru/index.php?newsid=15574
  Сирийская группировка «Джейш аль-Ислам» («Армия ислама»), спонсируемая Саудовской Аравией, несколько дней назад объявила войну российским войскам в Сирии, сообщает The New York Times.

  http://www.vestifinance.ru/articles/62944
  Iran jest juz przygotowany do rozpoczecia naziemnej operacji przeciwko IGIL

  Tymczasem dziennikarze wykryli że krwawa Julka latała na konsultacje do USa w wielkiej tajemnicy
  http://nahnews.org/370110-timoshenko-tajkom-ot-poroshenko-letala-v-ssha/

  Chicago. Chyba było?
  https://vk.com/feed?w=wall-56604830_52196

  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=PFJ8PRdctk0
  Авиация ВКС РФ в Сирии / Russian AirForce in SYRIA

  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=I9xkxwSwJBs
  Николай Анисимов – Где-то в небесах (Syrii)

  Podobno zestrzelono pierwszy rosyjski samolot.
  .https://www.youtube.com/watch?t=13&v=jzOf9p08HK0
  Film linkowałem więc nie dotyczy tematu i informacji…
  http://haqqin.az/news/54129

  O rocznicy związanej z Cg=hodkiewiczem
  https://vk.com/feed?w=wall274493429_16939
  Film długi https://vk.com/feed?z=video-213744_166574098%2Fe9779812758bca798c

  .https://www.youtube.com/watch?t=2&v=iOcLdr6N1NU
  Ветеранов АТО не хотят брать на работу – Чрезвычайные новости, 30.09

  DOBRANOIC!

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Artykuł o grupie zajmującej się ochrona zabytków, cmentarzy, cerkwi przy granicy z Polską
  Cytat z artykułu
  „Ratują zdewastowane nagrobki na opuszczonych cmentarzach przy granicy z Ukrainą. Opowiadają miejscowym, jak przed latami żyły obok siebie różne społeczności. Żeby pokazywać, że dobre sąsiedztwo nie jest czymś trudnym.”
  Najlepsza jest odpowiedź czytelnika
  „A co się stało z miejscami pochówku zarżniętych bestialsko Polaków na Wołyniu??? Nie ma i nikt nigdy ich nie znajdzie.Kilkadziesiąt tysięcy miejsc pochówków zostało startych z powierzchni ziemi by ogłosić światu że tam nigdy Polaków nie było….. Szkoda gadać.”
  http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/n,1000168321,ratuja-nagrobki-na-cmentarzach-przy-granicy-z-ukraina.html

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Jeszcze kilka linków

  .https://www.youtube.com/watch?t=3&v=uuMjnKl73XY
  О чем молчат СМИ. Интервью с Еленой Бондаренко

  США дружит с ИГИЛ? (Часть 2)
  http://judgesuhov.livejournal.com/100963.html

  Info z Syrii
  https://vk.com/feed?z=video175141255_171253209%2Fd1c0966b4fef7b41b9

  Afganistan. Kunduz z zanim Tadżyskistan a dalej Rosja…
  http://lytkin-pavel.livejournal.com/460346.html

  z kropką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  .https://pp.vk.me/c622130/v622130742/43d07/pQJE4xGs5XA.jpg

  Niezłe!
  .https://pp.vk.me/c629400/v629400503/193ad/7J-DAlzEnNM.jpg

  .https://www.youtube.com/watch?t=1&v=WxbpGOaki2U
  Российские истребители в Сирии

  USA w swoim tymczasowym budżecie zarezerwowali kasę na dostawę broni dla banderowców!
  Палата представителей конгресса США приняла проект военного бюджета, который предполагает возможность поставок оружия на Украину: http://ria.ru/world/20151001/1294907444.html

  Z cyklu „koloniści”

  Blokada Krymu: Террористы „игил” под видом „правого сектора” грабят украинцев https://vk.com/feed?z=video39906330_171300249%2F5c10a4ef5faad70fd0

  Nie wiem czy było?
  .https://www.youtube.com/watch?v=pDdk5OIlNbk
  Нарушение режима тишины со стороны ВСУ п. Спартак, промзона 2015-09-30

  Rosja wprowadziła zakaz używania wagonów ukraińskich
  http://www.novorosinform.org/news/id/38369
  РЖД вводят запрет на эксплуатацию украинских вагонов с 30 октября

  Polubione przez 5 ludzi

 9. WItam z rana polskojęzycznymi linkami…

  Chris Hedges: Wojna, propaganda i wewnętrzny wróg
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/10/02/chris-hedges-wojna-propaganda-i-wewnetrzny-wrog/

  Co musiałoby się stać żeby ludzie zrozumieli że sankcje przeciwko Rosji to idiotyzm?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35420

  Czy repatriant znaczy mniej dla rządu pani Kopacz niż nielegalny imigrant?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35415

  Czy Niemcy będą konfiskować nieruchomości dla imigrantów?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35405

  Korytarz Północ–Południe https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35423

  Na 2016 rok rząd przewiduje prawie 55 mld zł deficytu budżetu państwa!
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35410

  http://sophico21.blogspot.com/2015/10/gambit-putina.html
  ONZ-owski gambit Putina

  Polubione przez 3 ludzi

 10. I jeszcze w związku z „aferą medialną” wokół „wypowiedzi” Ambasadora Rosji w Polsce;
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Rosja-zada-przeprosin-od-dziennikarki-TVN24-Brygidy-Grysiak-za-wywiad-z-ambasadorem-Andriejewem,wid,17884528,wiadomosc.html?ticaid=115b01
  Cóż napisać? Cytat „Rzeczniczka [Ambasady] utrzymuje, że z 45-minutowej rozmowy pozostawiono ledwie kilka minut, a zapowiadając wywiad użyto sformułowań, które nigdy z ust ambasadora nie padły. Jego wypowiedzi zaś zniekształcono tak, by pasowały do całości, „przyciągały widownię i wyglądały skandalicznie”. I to jest niestety prawda bo sam wtedy widziałem jak Grysiak przyznała się na antenie TVN24 że wywiad był dłuższy, ale został skrócony ze względu „na czas antenowy” (o czym wtedy tutaj napisałem). Teraz Grysiak będzie „robiła” zapewne za „ofiarę imperializmu sowieckiego”, WSTYD i ŻENADA, „pani dziennikarko”…

  Polubione przez 7 ludzi

  • A jaki wysyp rusofobów pod artykułem!
   Do tego Pani Autorka „dziennikarka” Agnieszka Kazimierczuk i Redakcja – jak zwykle do szkół jak widać nie chodzili i ustawy o języku polskim nie znają!
   Rzeczniczka ambasady nazywa się Валерия Пержинская czyli powinno być po polsku Waleria Pierżyńska lub Pierżyńskaja a nie „Valeria Perzhinskaya”

   Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.