Wojna domowa na Ukrainie 31.03.2016r.- 404 dzień od nowego rozejmu.


Rejon donieckiego lotniska: życie pod obstrzałem.

„Chcemy faktycznej obecności wojskowej NATO; by żołnierze przebywali na stałe w Europie Środkowej i Wschodniej”– powiedział w wywiadzie z dziennikarzami amerykańskimi prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych w związku z udziałem polskiej delegacji w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego.

Ta „faktyczna obecność wojskowa NATO”, wg. polskiego prezydenta miałaby polegać na tym, że na odcinku polskim „wschodniej flanki” paktu oraz w państwach bałtyckich miałby  powstać stałe bazy NATO, w których rozmieszczono by 2-3 ciężkie brygady amerykańskie.

Taka stała obecność wojsk amerykańskich (wspomaganych zapewne kontyngentem wojsk krajów europejskich- członków NATO) na terenie naszego kraju, dałyby polskim władzom poczucie bezpieczeństwa, w realizowanej przez nie polityce wobec Rosji.

Niestety, ale amerykańskie władze widząc do czego to wszystko zmierza, pod pretekstem łamania przez obecny polski rząd zasad demokracji, postanowiły się z tego typu pomysłów definitywnie wycofać.

Dlatego też polska delegacja, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy, spotkała się ze strony amerykańskiej administracji prezydenckiej z afrontem, polegającym na tym, że Barack Obama odmówił- nawet kilku minutowego spotkania- z przywódcą Polski.

Któremu wzt. nie pozostało nic innego jak skupienie się na sprawach trzecio- i czwartorzędnych, a więc na spotkaniu się w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie z grupą przedstawicieli Polonii.

Tam zaakcentował chęć poparcia przez polskie władze kultywowania polskiej tradycji i polskiego języka w Stanach Zjednoczonych.

Podziękował też Polonii za „budowanie prawdy historycznej” dotyczącej dziejów Polski i dbanie o jej dobre imię w Stanach Zjednoczonych:

„Wiemy wszyscy doskonale, że nie jest to łatwe zadanie. Nie chce mówić, że ktoś specjalnie przedstawi informację, które mają postawić Polskę w złym świetle. Chciałbym wierzyć w to, że wszelkie sytuacje, kiedy dochodzi do zakłamania historii, są po prostu efektem braku wiedzy”

Dodał,  polska Polonia  głosi „niestrudzenie prawdę o naszej historii”,  nie bojąc się „sprzeciwiać sytuacjom, kiedy w przestrzeni medialnej, publicznej w Stanach Zjednoczonych pojawiają się informację szkodzące Polsce”. Prezydent zapewnił, że Polonia będzie miała w tej działalności wsparcie ze strony prezydenta i polskiego rządu.

Podziękował też, za to, że Polonia „spokojnie i rzeczowo” przedstawia władzom USA i mediom „rzeczywisty obraz sytuacji, która ma miejsce obecnie w Polsce”:

„Pojawia się na ten temat wiele nieprawdziwych informacji. Te sprawy trzeba spokojnie wyjaśniać. Polska naprawdę ma się dobrze, demokracja w Polsce ma się dobrze, wolność słowa ma się dobrze. Oczywiście są spory polityczne, czasem bardzo ostre. Mam nadzieję, że uda się je wyciszyć, uda się znaleźć rozwiązania, które będą mogły być zaakceptowane, które umocnią demokratyczność ważnych instytucji życia państwowego i publicznego i będą dobrym krokiem, jeżeli chodzi o tworzenie w Polsce demokratycznego ustroju” – tymi słowy na zakończenie pocieszał Polonusów Andrzej  Duda.

A więc kolejny bardzo drogi wyjazd polskiej delegacji do Stanów Zjednoczonych, który nie przynosi naszemu krajowi nic co mogłoby mu dobrze służyć.

Na tym chyba będzie polegała rola tego prezydenta do końca jego kadencji? A więc dużo pustych i oderwanych od rzeczywistości obietnic, a w realu dalsza marginalizacja roli Polski na scenie międzynarodowej i jeszcze mocniejsze podporządkowanie się polityce zaoceanicznego hegemona.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniego tygodnia sytuacja w rejonie DRL wykazuje tendencję do pogarszania się, co wynika z tego, że strona ukraińska nadal eskaluje konflikt.

I tak wczorajszy ostrzał rozpoczął się około godziny 16:00, gdy ukraińskie wojska przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, prowadziły przez co najmniej 8 minut ostrzał wsi Grigoriewka w rejonie Telmanowa- na południe od Doniecka.

Natomiast dziś rano, od godziny 07:30, ukraińskie wojsko prowadziło intensywny ostrzał przy użyciu rakiet „Grad” osiedli Zajcewo i Gołmowskij, w wyniku czego został ranny cywil. Poza tym, w wyniku nocnego ostrzału prowadzonego przez ukraińskie wojsko Zajcewa zostało uszkodzonych około 30 domów jednorodzinnych, w tym trzy spaliły się, a 2 zostały całkowicie zniszczone w wyniku bezpośredniego trafienia pociskami artyleryjskimi.

Poniżej film dokumentujący nocny i ranny ostrzał północnych przedmieść Gorłówki:

Ogółem, w przeciągu poprzedniej doby, ukraińskie wojsko 515 razy przeprowadziło ostrzał w kierunku terytorium kontrolowanego przez władze DRL. W tym wystrzelono 35 pocisków kaliber 152 i 122 mm, sześć pocisków czołgowych, 222 pociski moździerzowe kaliber 120 i 82 mm. Do ostrzału wykorzystywano również opancerzone wozy bojowe, granatniki oraz różne rodzaje broni maszynowej.

Najbardziej intensywny ostrzał ukraińskie wojsko przy użyciu broni ciężkiej prowadziło w rejonie miejscowości: Zajcewo, Jasinowataja, Spartakus, Wiesołoje, Dokuczajewska, Żabunki, Sachanki, Komiternowo i rejon donieckiego lotniska oraz dzielnicę Piotrowską w Doniecku.

Jakby tej ostatnio mającej miejsce eskalacji działań militarnych prowokowanych przez siły rządowe było mało, ukraiński prezydent przebywający obecnie z Stanach Zjednoczonych wezwał Zachód do udzielenia pomocy wojskowej dla Kijowa:

„Nigdy nie potrafię wyjaśnić jednej rzeczy sobie i moim rodakom- niechęci społeczności międzynarodowej dla dostaw broni ukraińskiemu rządowi i ukraińskiej regularnej  armii, która utrzymuje linię ataku na międzynarodowy porządek”

Pewnie w rozumieniu ukraińskiego prezydenta linia tego „ataku” przebiega wzdłuż linii rozgraniczenia w Donbasie wprowadzonej na mocy porozumienia pokojowego w Mińsku w lutym ubiegłego roku?

***

65-letni mężczyzna, który w ubiegłym roku dokonał detonacji bomby ukrytej w bańce z miodem, został wczoraj skazany przez ukraiński sąd rejonowy  Swatowie na 15 lat więzienia.

Dodatkowo został skonfiskowany cały majątek skazanego mężczyzny.

Przypomnę, że do incydentu, polegającego na zdetonowaniu bomby ukrytej w bańce z miodem doszło na jednym z punktów kontrolnych znajdujących się pomiędzy Stanicą Ługańską a Ługańskiem. W wyniku eksplozji ładunku wybuchowego zginął wtedy jeden ukraiński żołnierz a trzech innych zostało rannych.

Wczoraj w nocy w Kijowie nieznany sprawca, rzucił granat w kierunku sławnego już- jednego z wielu sotników pilnujących porządku- Władymira Parasiuka, który w lutym 2014 roku brał udział w proteście w czasie krwawych zajść na Majdanie Niepodległości.

Zajście miało miejsce około godziny 22:00 w pobliżu centrum biurowego „Guliwer” znajdującego się na bulwarze Lasy Ukrainy nr. 9. Wybuch granatu spowodował uszkodzenie czerech samochodów osobowych, w tym najbardziej został uszkodzony samochód terenowy marki „Jeep”, który przejął cały impet eksplozji. Natomiast ofiara zamachu nie odniosła żadnych obrażeń:

Na zakończenie kilka zdjęć:

Tak wygląda życie w Doniecku w okolicach lotniska.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

28 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 31.03.2016r.- 404 dzień od nowego rozejmu.

 1. Gratuluję powrotu Panie Adnovum

  A teraz komentarz do posta;
  „Ta „faktyczna obecność wojskowa NATO”, wg. polskiego prezydenta miałaby polegać na tym, że na odcinku polskim „wschodniej flanki” paktu oraz w państwach bałtyckich miałby powstać stałe bazy NATO, w których rozmieszczono by 2-3 ciężkie brygady amerykańskie.”
  Najlepiej cała armia amerykańska.

  „Dlatego też polska delegacja, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy, spotkała się ze strony amerykańskiej administracji prezydenckiej z afrontem, polegającym na tym, że Barack Obama odmówił- nawet kilku minutowego spotkania- z przywódcą Polski.”
  Przecież Polska jest strategicznym sojusznikiem USA. Ładnie to tak traktować strategicznych sojuszników?

  A. Duda
  ”Chciałbym wierzyć w to, że wszelkie sytuacje, kiedy dochodzi do zakłamania historii, są po prostu efektem braku wiedzy”
  Proszę mniej pić, Panie prezydencie.

  ”ukraiński prezydent przebywający obecnie z Stanach Zjednoczonych”
  Sytuacja nie jest wesoła skoro już zwiał.

  ”65-letni mężczyzna, który w ubiegłym roku dokonał detonacji bomby ukrytej w bańce z miodem, został wczoraj skazany przez ukraiński sąd rejonowy Swatowie na 15 lat więzienia.”
  A ja myślałem że tylko polskie sady są opieszale. Z drugiej strony to dość surowa kara za zniszczenie miodu, nawet przy trudnej sytuacji żywnościowej.

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Witam po przerwie. Brakowało mi tych codziennych relacji.
  „Niestety, ale amerykańskie władze widząc do czego to wszystko zmierza, pod pretekstem łamania przez obecny polski rząd zasad demokracji, postanowiły się z tego typu pomysłów definitywnie wycofać.”
  Ja bym powiedziała, że na szczęście, a nie niestety. Wcale mi się nie podobał pomysł stałych baz USA w Polsce. Może dawałyby poczucie bezpieczeństwa władzom, ale zwykłym ludziom niekoniecznie.

  Polubione przez 8 ludzi

  • Witam Również!

   „Niestety” to taki sarkazm w odniesieniu do tej grypy wyborców PiS, którzy otumanieni rosyjskim zagrożeniem, teraz, gdy amerykański „sojusznik” po raz kolejny pokazał Polsce środkowy palec, mogą się czuć zawiedzeni i przestraszeni tym, że teraz Rosja zrobi z nimi co tylko zechce, podobnie jak to ma miejsce na Ukrainie.

   Ad. 2

   „Wcale mi się nie podobał pomysł stałych baz USA w Polsce. Może dawałyby poczucie bezpieczeństwa władzom”- mnie też się ten pomysł nie podobał, bo to dawało zwodnicze poczucie bezpieczeństwa, zaś w rzeczywistości wystawiałoby Polskę do pierwszego odstrzału, w przypadku jakiejkolwiek próby zmiany równowagi sił w tej części świata, stając się de facto kolejnym teatrem wojny zastępczej prowadzonej przez USA z Rosją przy pomocy obcych rąk.

   A więc, czy chcemy pełnić przypisaną nam przez międzynarodowych geszefciarzy rolę użytecznych idiotów i samobójców zależy tylko od nas. Wybór w tym przypadku jest bardzo jasny.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

    • Na tym polega „demokracja”, która będąc wypadkową wielu wyborów, w jednostkowym przypadku daje poczucie tego, że w zasadnie każdy może powiedzieć, iż nic nie zależy od niego.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 1 osoba

     • Z całym szacunkiem, jaki dla Pana żywię, pozwalam sobie zauważyć, że obywatele wybierają tylko „dobrych i mądrych” którzy będą za nich podejmowali decyzję. Na same decyzję wyborcy nie mają wpływu.
      Wyborcy też nie mogą wybrać tego, kogo chcą, ale jedynie tych co kandydują. Obecnie możemy wybierać jedynie między partiami hiper proamerykańskimi, i takimi które progu wyborczego za Chiny Ludowe i Rosję putinowską nie przekroczą.

      Polubione przez 2 ludzi

     • „…obywatele wybierają tylko „dobrych i mądrych” którzy będą za nich podejmowali decyzję.”- otóż problem w tym, że tej prawidłowości nie zauważyłem.

      Może jestem za mało spostrzegawczy i stąd bierze się ten mój problem?

      Z resztą Pana komentarza zgadzam się w całej rozciągłości:)
      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Nie wiem jak ten mój post zostanie wyświetlony, bo z jakiegoś powodu nie mogę napisać odpowiedzi na post Pana Adnovum z dnia bieżącego z godziny 16.20

      „„…obywatele wybierają tylko „dobrych i mądrych” którzy będą za nich podejmowali decyzję.”- otóż problem w tym, że tej prawidłowości nie zauważyłem”
      Nie bardzo rozumiem o jakiej prawidłowości Pan mówi. Po prostu w demokracji obywatele wybierają ludzi, którzy będą decydowali za nich. Czyli tych którzy są mądrzejsi od większości obywateli i lepiej od nich wiedzą, co jest dla nich dobre, a co nie. Przynajmniej taka jest teoria. Jedynie w referendum obywatele mają szanse wypowiedzieć się bezpośrednio. Oczywiście w granicach wyznaczonych przez władzę, czyli w zakresie opcji do wyboru, czyli wstawiania bądź nie wstawiania iksików czy krzyżyków.

      Polubienie

     • „Nie bardzo rozumiem o jakiej prawidłowości Pan mówi”- ano o takiej, że jedni „dobrzy i mądrzy” wybierają jeszcze „mądrzejszych i lepszych” od siebie.

      Otóż Szanowny Panie- wszyscy wybierają tylko takich, którzy im z jakiś względów pasują.

      A więc, złodziej nie wybierze uczciwego, bo go będzie ścigał usiłując posadzić do paki.

      Oszust wybierze tylko takiego jakiemu sam ufa, i którego rozumie- a więc podobnego mu oszusta.

      Nierób, wybierze innego nieroba, który obieca swoim wyborcom gruszki na wierzbie.

      Zaś podstarzałe panny z dzieckiem (dziećmi) zagłosują na kogoś kto im wydawałby się dobrym materiałem na partnera i wychowawcą ich dzieci.

      Tak, to m.w. wygląda.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

     • „wszyscy wybierają tylko takich, którzy im z jakiś względów pasują”
      Zawsze i wszędzie, proszę Pana. Pracodawcę, przyjaciół, żonę… zawsze, kiedy tylko mamy wybór, wybieramy to co nam odpowiada. W tym leży cały sens wyborów, i chyba nie spodziewa się Pan że się to zmieni.

      „Oszust wybierze tylko takiego jakiemu sam ufa, i którego rozumie- a więc podobnego mu oszusta”
      Ale pod warunkiem, że takowi startują w wyborach.
      Nawiasem mówiąc, w Polsce to chyba tylko tacy właśnie startują.

      „Nierób, wybierze innego nieroba, który obieca swoim wyborcom gruszki na wierzbie”
      Jeśli po dwudziestu pięciu latach demokracji chyba już nikt nie wierzy w obietnice wyborcze.
      Wie Pan, gdybym miał w perspektywie dopchanie się do żłobu, to bym Panu jako wyborcy wszystko obiecał. Zwłaszcza że wiem, iż nikt nie każe mi potem spełniać obietnic, ani nikt mnie z ich spełnienia nie rozliczy.
      A nawet gdyby próbował mnie Pan rozliczyć, to będąc dajmy na to posłem, odpowiem Panu, że sam niewiele mogę zrobić, bo jestem jeden, a posłów czterystu sześćdziesięciu, poza tym muszę głosować jak mi partia każę, bo inaczej mnie wyrzucą, więc gdybym rzeczywiście chciał spełnić obietnice, to i tak system mi to praktycznie uniemożliwia.

      Polubienie

     • „Wie Pan, gdybym miał w perspektywie dopchanie się do żłobu, to bym Panu jako wyborcy wszystko obiecał”- a ja nie chciałbym nigdy przy żłobie brylować, bo to nie jest miejsce dla ludzi!

      Pozdrawiam.

      Polubienie

     • Demokracja polega na tym, że rządzący realizują wolę społeczeństwa. A wyborcy kupują kota w worku, bo startujący w wyborach nie są w żaden sposób związani programem głoszonym w czasie kampanii wyborczej. Obowiązują takie same zasady jak dla reklamy – nie musi być prawdziwa, tylko skuteczna. Między kapitalizmem, a demokracją jest nieusuwalna sprzeczność, a wybory, to tylko atrapa, za którą ukrywa się dyktaturę.

      Polubione przez 1 osoba

 3. “Droga życia”- będziesz mieć szczęście to przejedziesz, nie poszczęści się- jesteś martwy. “Droga życia” wiedzie wzdłuż zewnętrznej flanki Oktiabryjska, prosto na Piaski. Przez większość swojej trasy jest to teren odkryty, gdzie po lewej ręce mamy pas zniszczonej ziemi, a pustota po prawej sprawia, że jesteśmy jak na dłoni dla ukraińskich snajperów. Z drugiej strony- trafić w pędzący samochód nie jest tak prosto- przynajmniej, jako pasażer,mam taką nadzieję. Droga kończy się wraz z ostatnim okopem, ostatnim punktem strzeleckim DRL zaraz za Volvo- Center. Teraz to droga śmierci. Kilkuset metrowej trasy zdecydowanie nie polecam nikomu przemierzać, to nie ten format turystyki. Pas ziemi niczyjej, za którą znajduje się delikatne wzniesienie- Piaski, wieś kontrolowana przez stronę ukraińską, a raczej to co ze wsi zostało…(cd. tutaj) http://novorossia.today/reportaz-linii-frontu-droga-zycia/

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Witam ze szczególną radością Szefa!
  😀
  Melduję że trolli nie było a jak znalazłem czas to po odpowiednich ponagleniach przywracałem do życia zabłakane w spamowym koszu posty! 🙂

  Kilka linków zaległych…
  Pan Tuka czyli gubernator terenu okupowanego LNR ma otworzyc z pompa nowe przejście graniczne „Zołotoje”. Wywiad Opołczenia donosi, że od tego przejścia w głab Krainy została dokładnie zaminowana przez ukraińców / z małej litery/ w celach prowokacyjnych
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34655%2Fall
  .https://youtu.be/XO1HZ6QrvPk

  W Czernichowskiej Obłasti kolejne zwycięstwo! Wyryto około 100 km „rowu przeciwczołgowego” na granizy z Rosją. Problem jest taki że wykopane rowy i transzeje zalewa woda, bo tak sie podniosły wody gruntowe…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34653%2Fall
  .https://pp.vk.me/c633929/v633929796/1ddfa/LnZeWVXjQKw.jpg
  .https://pp.vk.me/c633929/v633929796/1de01/vYQW8jMLJy4.jpg

  Jutro prima aprilis a więc w związku z tą pierwszokwietniową tradycją dla kawału władze kijowskie podnosza ceny! Gaz idzie do góry o 53% a ogrzewanie o 80%!
  Ahahahahahahahaha!
  🙂
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34650%2Fall
  .https://pp.vk.me/c543109/v543109907/be96/SLIH70PQEtQ.jpg

  Według Poroszenki ukry jednak giną i straty są! Według niego, zgineło ponad 10 000 ludzi, w tym 2700 zołnierzy ukraińskich. Podał te nane podczas forum ukraińskiego jakie sie odbyło w budynku Kongresu w USA
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34649%2Fall
  http://vognebroda.net/poroshenko-ozvuchil-poteri-na-yugo-vostoke-ukrainy

  Trofiejne wideo z Czernuchino 19.02.2015 – uwaga +21! Dla przypomnienia…
  .https://youtu.be/cbAGUwV8Vjg

  Iszczenko o wyjeździe Poroszenki do USA
  http://news-front.info/2016/03/31/poroshenko-petlya-zatyagivaetsya-rostislav-ishhenko/

  Poroszenko obiecał Ameryce, że w ciagu tygodnia „unormalizuje” sytuacje na Donbasie i wyciagnie Kraine z kryzysu. Tylko kto ja tam wpychał i po jaka cholerę?
  Порошенко пообещал американцам за неделю вывести Украину из кризиса
  Президент Украины Пётр Порошенко во время своего визита в Вашингтон заявил, что надеется вывести страну из кризиса в течение недели.
  Об этом заявил его пресс-секретарь Святослав Цеголко.
  — Уже на этой неделе, вероятно, будет найден выход из политического кризиса. Об этом сообщил президент в Вашингтоне, — написал Цеголко на своей странице в «Твиттере».
  .https://pp.vk.me/c633929/v633929796/1df49/PPmef1m89vQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c633929/v633929796/1df51/p95vTK3Q4-E.jpg

  W Rosji FSB zatrzymała podpułkownika SBU
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34648%2Fall
  .https://youtu.be/TOkT3NWmsG0
  .https://youtu.be/myA3ZOKKdso
  http://rusvesna.su/news/1459424418
  .https://youtu.be/0eWN8sb48S4
  .https://youtu.be/lLv0JJyHFco
  .http://tass.ru/proisshestviya/3165985
  Так же СБУ-шник на скрытую камеру признался, что:
  „- Шестое управление сделали недавно. Туда набрали всех желающих, кто проводит совместные операции с американцами по уничтожению и воровству людей на Донбассе. Воруют, допрашивают. Вплоть до того, что поймали одного местного, кололи иголки ему в пятки, в виски. Оказывается, это очень больно. Человек умер”.

  Powstał już mem udany!
  .https://pp.vk.me/c631219/v631219330/1bcbb/w7862HuKpao.jpg

  Francuz który walczy w Opołczeniu
  .https://www.youtube.com/watch?v=O99rgYd98T0

  .https://www.youtube.com/watch?v=AfrxmAkx21o
  Ani kroku w tył!

  Obóz treningowy ukrów. Komendy sa wydawane po angielsku
  .https://youtu.be/JOWzXaCz0Yw
  31.03.16 Украинским карателям отдают приказ на английском. Тренировочный лагерь ВСУ.
  Тренировочный лагерь находится в Мелитополе, который расположен недалеко от границы Херсонской области.
  Если внимательно посмотреть съёмку, можно заметить, что ВСУ тренируют наемники и НАТОвские специалисты.
  По мнению Александра Журавко, в Херсоне тренируют ВСУ так называемые батальоны Ислямова — турецкие наемники из группировки «Серые волки».

  Bez komentarza krótki tekst i fotki
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34616%2Fall
  .https://pp.vk.me/c627618/v627618104/5292b/iZRc9d4rtqs.jpg
  .https://pp.vk.me/c627618/v627618104/52933/xYJGFaQYgFs.jpg

  Na ukraińsko-polskiej granicy ogromne korki!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34643%2Fall

  Z kolei na granicy ukrainy z Krymem ukraińcy wznowili transfer energii na Krym. To znaczy jest teraz w końcu taka techniczna możliwość, ale Krym nie chce tej energii brać…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34639%2Fall

  Na chersońszczyźnie pustki na rynkach tradycyjnie zawsze pełnych ludzi. Powód – blokada Krymu…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34615%2Fall
  .https://youtu.be/tDbX22jIDWA

  Dla „lotników” znalezisko
  О большой авиационной перемоге над Крымом: взбунтовались европейские пилоты | Блог Дмитрия Лекуха
  https://cont.ws/post/235472

  Zdrada! W Mariupolu nie sprzedali chleba obywatelowi co nie znał rosyjskiego tylko mówił w jakims narzeczu!
  .https://pp.vk.me/c633427/v633427160/25bb9/haxO2biSMtk.jpg

  O CIA
  ЦРУ свидетельствует: обнищание на Украине набирает обороты
  http://www.novorosinform.org/articles/id/4931

  Rocznica!
  .https://pp.vk.me/c626525/v626525787/17a/d4cGqrOevsU.jpg
  http://rusplt.ru/society/chetvert-veka-ocherednogo-predatelstva-22907.html

  Absolutne OT – na ratunek zwierzakowi. Chyba Alaska?
  https://vk.com/video-106879986_456239118?list=5d6aa9550f808b9a35

  Wywiad ukrów zakradł się na Krym i pobrał próbki mięsa jakie jedzą mieszkańcy Krymu. Podobno – sama konina! 🙂
  .https://pp.vk.me/c627930/v627930416/51cab/L-hLLSErKw0.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34596%2Fall

  Z kolei tenże wywiad tak daleko nie dotarrł, więc za nich informuje że w Samarze, w tamtejszych sklepach sa konserwy mięsne i to bez dodatku koniny „made in DNR”
  „Магнит” в Самаре: Каша гречневая с говядиной 500гр, производство ДНР. Цена: 68 рублей.
  .https://pp.vk.me/c631825/v631825124/1ec92/XQy5I7MKq98.jpg
  .https://pp.vk.me/c631825/v631825124/1ec9c/JSObk_q0RcI.jpg

  Co jeszcze wymysla Kijowianie?
  http://fapnews.ru/250710-zvezdnyie-voynyi-i-agent-007-chego-eshhe-zhdat-ot-kieva/

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Tak to się wszystko zaczynało – gołymi rękami!
  .https://pp.vk.me/c7008/v7008946/4358c/CFD30Ey86dc.jpg

  Artyści z Krainy Dziwów proszą Wierchowną by nie zakazywać języka „moskalskiego” bo inaczej trza zwijać interes!
  http://ria.ru/world/20160330/1400106090.html

  .https://youtu.be/3Ix4aOpb0ys
  Mieszkańcy Donbasu nie interesują się tym co sie dzieje na tzw. „ukrainie”. Nie mają zdania czy należy wyzwolic tylko Donbas czy reszte kraju także…

  Droga życia – materiał z frontu z wczoraj…
  .https://youtu.be/XCJdFiyzRl4

  Zwyczajny faszyzm…
  Polecam
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34561%2Fall
  http://kalmius-info.ru/s-fronta/prestupleniya-hunti/obyknovennyj-fashizm-voennye-prestupleniya-ukrainskih-silovikov-2014-2016.html

  To też warte przeczytania
  http://x-true.info/35209-gebbels-obzavidovalsya-azarov-rasskazal-chi-kosti-drobit-sbu.html
  Геббельс обзавидовался: Азаров рассказал, чьи кости дробит СБУ

  PS
  Co do informacji o skazaniu tego emeryta co w w zostawionej bańce z miodem przekazał ukrom mała bombkę…
  Podobno wpadł idiotycznie, bo poszedł jeszcze raz na ten sam posterunek z kolejnym miodem z „wkładką”
  + info
  http://john-connor85.livejournal.com/60313.html

  Zwyciestwo!
  .https://pp.vk.me/c631217/v631217600/1b7b0/-wbNnZmnV6k.jpg
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_34557%2Fall

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Dobranoc z tekstem jak z „Metra ileśtam”
  „Шёл 2035 год…. после Минска – 135,миссия ОБСЕ на Донбассе запретила использовать камни диаметром более пяти сантиметров. На Песках шел рукопашный бой”.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Witam gospodarza i załogę wątku ukraińskiego. Również, bardzo się cieszę, że znowu pojawił się wstępniak, bo od miesięcy kawa i lektura Ad novum i forum Bruska jest dla mnie porannym rytuałem. Taka psychiczna toaleta, nim wpadnę pod prysznic głównego ścieku. Cóż, „przyzwyczajenie drugą natura człowieka” 🙂

  Pozdrawiam

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Adnovum, dzieki Twoim codziennym (tu zamieszczanym) relacjom, moglam byc na biezaco w dramatycznym zyciu mieszkancow Donbasu.
  Twoj kazdego dnia inny, aktualny, powazny wstep poprzedzajacy relacje „z frontu”, powodowal u mnie niemalze uzaleznienie od tej pisanej przez Ciebie, mojej codziennej lektury – chwala Ci za to!
  Komentarze sa rowniez nieocenione!
  Ciesze sie, ze juz znowu jestes i ze w dalszym ciagu bede mogla Cie czytac.
  Pozdrowienia dla Ciebie, wszystkich czytelnikow i komentatorow Twojej pracy, oraz (oczywiscie!) rownie doskonalego Manii!

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.