Wojna domowa na Ukrainie 3.06.2017r.- 828 dzień od nowego rozejmu.


Ukronaziści.

 

Dziś w nocy świat wstrzymał na moment oddech, bo Polska została wybrana 190 głosami na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.

Po rezygnacji do kandydowania przez Bułgarię Polska była jedynym kandydatem z grupy państw Europy Wschodniej, ubiegającym się o to miejsce.

 

 

Po wyborze Polski na niestałego członka RB ONZ uczestniczący w głosowaniu Witold Waszczykowski zapytany w programie telewizyjnym TVP Info, o to jakie są szanse Polski na to, żeby w RB ONZ, w którym prawo weta posiada Rosja, na rozpoczęcie dyskusji o sprawach fundamentalnych dla naszego bezpieczeństwa, przekonywał, że „kiedy zestrzelono jakiś czas temu malezyjski samolot nad terytorium Ukrainy, to również w Radzie Bezpieczeństwa ONZ udało się przekonać Rosję do rezolucji, która potępiała to zestrzelenie”.

Co ma stanowić dowód na to jak wielki wpływ na decyzje podejmowane przez RB ONZ mają niestali członkowie tego gremium.

Zaś ze swojej strony ten optymizm uzasadnił tym, że„dzisiaj otrzymaliśmy gratulacje od ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i zaproszenie na szybkie konsultacje na poziomie wiceministrów (!!!) (…) Te gratulacje przyjmuję jako dobry sygnał. Będę starał się przeprowadzić te konsultacje, jeszcze zanim zaczniemy pracę w Radzie Bezpieczeństwa w styczniu 2018 roku. Być może uda się wiele spraw wyjaśnić, być może nawet Smoleńsk(!!!!)”.

„Wybór Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ to zwieńczenie kilkuletnich starań polskiego rządu (…) To duże zwycięstwo polskiej dyplomacji i ważny sukces w naszej polityce zagranicznej (…) To potwierdzenie, że podmiotowa polityka zagraniczna przynosi sukcesy. Zaczynamy działać globalnie, nie boimy się poważnych wyzwań”– dodał Witold Waszczykowski.

Tak więc wg. interpretacji szefa polskiego MSZ, niebywałym sukcesem jest to, że zostaliśmy wybrani na niestałego członka RB ONZ, którego skutkiem już jest to, że dostaliśmy gratulacje i zaproszenie wystosowane przez Siergieja Ławrowa na „szybkie konsultacje na poziomie wiceministrów”.

Jak z tego widać, obecnie rządząca w Polsce ekipa bardzo mało się szanuje i jednocześnie szuka jakichkolwiek dowodów potwierdzających jej skuteczność w sprawowaniu władzy, jednym z których ma być wybranie nas- w bardzo doborowym towarzystwie: Kuwejtu,  Wybrzeża Kości Słoniowej, Peru i Gwinei Równikowej czyli Papuasów na niestałego członka RB ONZ, a co za tym idzie- kurtuazyjnymi gratulacjami otrzymanymi od szefa rosyjskiej dyplomacji oraz zaproszenia na konsultacje do MSZ FR na poziomie wiceministrów. Tak więc i doborowe towarzystwo z jakim weszliśmy do RB ONZ jak i zaproszenie na konsultacje w randze wiceministrów SZ, ma być tym oszałamiającym sukcesem, którym zachwycił się tak mocno Witold Waszczykowski.
Sukces ten został też już na wstępnie skonsumowany przez tego ministra, słowami, że „być może uda się wiele spraw wyjaśnić, być może nawet Smoleńsk”.
No cóż: „lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu”.
Dodam, że kontrowersje w tej sprawie budzi również wpis jaki pojawił się na oficjalnej stronie PO w Twitterze, która to partia kwestionuje wyjątkowość zasługi rządu PiS:
Przypomnijmy fakty. Polska niestałym członkiem w to zasługa głównie i . Rząd PiS dokończył starania.

Na tenże wpis, niemal natychmiast odpowiedział obecny szef polskiej dyplomacji- Witold Waszczykowski:

„Przypomnę, że Radek Sikorski wycofał Polskę z Rady Bezpieczeństwa, ponieważ Polska ubiegała się o niestałe miejsce w latach 2010-2011. Wtedy Sikorski zrezygnował z tego miejsca, oddał je dobrowolnie innemu państwu europejskiemu. My, przypomnę, do jeszcze grudnia ubiegłego roku rywalizowaliśmy o to niestałe miejsce z Bułgarią. To myśmy doprowadzili do porozumienia z Bułgarią (…) To jest nasza zasługa, naszej dyplomacji, iż to poparcie jest tak lawinowe. Polska otrzymała przypomnę 190 głosów – praktycznie cały ONZ głosował za nami. To jest rekordowy wynik, wygraliśmy ze wszystkimi państwami i nikt nie może nam odebrać zasług za to zwycięstwo”

Jak z tego widać Witold Waszczykowski dzielnie broni racji PiS posuwając się nawet przy tym do naginania faktów, tak aby ten wątpliwy sukces miał tylko jednego ojca 🙂

Jakby tam nie było, to i tak reprezentujemy w RB ONZ tylko region, a więc dokładnie tak samo jak inni wybrani we wczorajszym głosowaniu, a więc: Wybrzeże Kości Słoniowej, Peru, Kuwejt, Gwinei Równikowa, bo nikt inny z Europy Wschodniej nie ubiegał się poza Polską o miejsce w RB ONZ. Można by wręcz przy tym powiedzieć, że razem z innymi niestałymi członkami będziemy kwiatkiem do kożucha, który ma stwarzać wrażenie że ONZ reprezentuje interesy świata, a nie interesy zwycięzców II Wojny Światowej. Dodam jeszcze, lejąc kubeł zimnej wody, na rozgrzane tym niebywałym „sukcesem” zakute łby tych co obecnie w Polsce dorwali się do władzy, że nawet i te 190 głosów jakie uzyskała w głosowaniu na niestałego członka RB ONZ Polska, nie jest tak naprawdę żadnym sukcesem, bo pozostali kandydaci dostali tych głosów niewiele mniej, a więc na Wybrzeże Kości Słoniowej zagłosowało 189 państw, na Gwineę Równikową – 185, na Kuwejt – 188, a na Peru – 186. Co więcej, żadne z tych krajów nie ośmieszyło się tym, aby z tego faktu robić propagandę wielkiego sukcesu. No, ale żadne z nich nie ma ambicji wielkomocarstwowych 🙂 🙂 🙂

Dodam, że w tym przypadku Ukrainę jeszcze można było zrozumieć, gdy 2 lata temu postarała się o akces do RB ONZ, bo dzięki niemu wyobrażała sobie, że w ten sposób będzie mogła skutecznie zwalczać kremlowską propagandę odnośnie Krymu i wojny domowej w Donbasie. Co oczywiście zakończyło się jednym wielkim blamażem.

Co zaś chce osiągnąć na stanowisku niestałego przedstawiciela w RB ONZ polska dyplomacja i władze RP, jest wielką niewiadomą. Oby tylko nie zakończyło się to kolejną kompromitacją naszej Ojczyzny.

Najlepszy w historii polskiej dyplomacji od czasów Mieszka I- minister Witold Waszczykowski. Tym samym, po największym w historii naszej Ojczyzny prezydencie wywodzącym się z tej formacji, ponownie mamy kolejną tuzę polityczną „światowej miary” (oczywiście nie licząc prezesa PiS i szefa MON, Antoniego Macierewicza :-). No cóż, czy nie za wiele tego szczęścia ostatnimi laty?

 

https://wpolityce.pl/swiat/342611-polska-niestalym-czlonkiem-rady-bezpieczenstwa-onz-uzyskalismy-az-190-glosow-dwa-panstwa-wstrzymaly-sie-od-glosu,

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1707406,1,polska-zostala-niestalym-czlonkiem-rady-bezpieczenstwa-onz-czy-to-dety-sukces.read.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Od wczoraj sytuacja wzdłuż linii styku zaczyna powoli powracać do normy, a więc do okresu przed jednodniowym zawieszeniem broni na Dzień Dziecka 1 czerwca br.

Statystycznie wygląda to jak na przestawionych poniżej wykresach:

 

I tak, w ciągu ostatniej doby ukraińscy żołnierze intensywny ostrzał terytorium DRL rozpoczęli już około godziny 07:00 czasu lokalnego w rejonie wsi Aleksandrowka na zachodnich obrzeżach Doniecka, gdzie przy użyciu pocisków przeciwpancernych prowadzono tam ostrzał tzw. szarej strefy, czyli terenu rozdzielającego linie obrony przeciwnych stron konfliktu. Ostrzał trwał tam około 3 godzin.

Później, bo w godzinach wieczornych i nocnych, ukraińscy żołnierze rozpoczęli prowokować walki w rejonie miejscowości Dokuczajewsk na południe od Doniecka oraz w okolicy wsi Zajcewa i osiedla Gołmoski na północnych przedmieściach Gorłówki. Ostrzeliwane były również przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy i broni maszynowej stanowiska obronne sił powstańczych w okolicy wsi Trudowski, zaś z okolic ruin serwisu „Volvo-Center” dochodziły odgłosy prowadzonej tam walki.

Walki w godzinach nocnych trwały też na linii: donieckie lotnisko-Spartakus- strefa przemysłowa w Jasinowatej i w rejonie osiedla Donieck-Siewiernyj. W wyniku ostrzału ze strony ukraińskich sił ATO towarzyszącego walkom, została ranna w Jasinowatej przy ulicy lesiczestwa nr. 1, 72-letnia kobieta. Ponownie też, przy użyciu czołgów i moździerzy, została ostrzelana doniecka stacja uzdatniania wody znajdująca się na południowych obrzeżach dzielnicy przemysłowej w Jasinowatej, w wyniku czego od godziny 20:30, do rana dnia dzisiejszego jej praca została wstrzymana z powodu ewakuacji personelu i obsługi.

Łącznie w ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: wyrzutni rakiet „Grad”, ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych, wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a także granatników i broni maszynowej, 54 razy naruszyli warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał w rejonie 22 miejscowości znajdujących się na terytorium DRL.

Poza tym, w ciągu minionej doby, na ługańskim odcinku frontu donbaskiego, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz granatników i broni maszynowej, sześć razy przeprowadzili ostrzał terenu będącego pod kontrolą władz ŁRL. W tym czasie ostrzelane zostały okolice następujących miejscowości: Kalinowa, Frunze, Sokolników i Krasnego Jara. Łącznie na ostrzeliwany rejon spadło 128 pocisków z różnego typu broni ciężkiej i granatników.

 

Poniżej raport za ostatnią dobę dotyczący sytuacji wzdłuż linii styku w Donbasie udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko mniejszości rosyjsko języcznej tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

„Зведення прес-центру штабу АТО за день станом на 18.00 годину 2 червня 2017 року

Російсько-терористичні бандформування продовжують вдаватись до збройних провокацій проти сил АТО. Однак ситуація перебуває під контролем українських захисників. З початку доби бойовики 15 разів відкривали вогонь по опорних пунктах ЗС України. Неодноразово застосовували й озброєння, заборонене Мінськими угодами.

Приморський напрямок. На цій ділянці лінії зіткнення ситуація найнапруженіша. Тут зафіксовано найбільше фактів застосування проросійськими НЗФ зброї. Впродовж дня бандити чотири рази відкривали вогонь з 120-мм мінометів по наших позиціях в районі Чермалика. Там же, а також біля Новотроїцького, противник вів вогонь з гранатометів. Північніше, неподалік Мар’їнки, бойовики двічі обстрілювали оборонні укріплення сил АТО з мінометів калібру 82 мм.
Зокрема, близько 17.00 години під час обстрілу позицій сил АТО в районі цього населеного пункту під вогонь противника потрапили житлові квартали. Одна з мін калібру 82 мм влучила у житловий будинок по вулиці Прокоф’єва, внаслідок чого 20-річна дівчина та 71-річний чоловік зазнали осколкових поранень. Обох постраждалих доправили до Курахівської лікарні. Їхній стан лікарі характеризують як задовільний.

Донецький напрямок. Тут ситуація відносно стабільна. Втім, в першій половині дня під ворожі обстріли з крупнокаліберних кулеметів потрапили бійці ЗС України, котрі тримають оборону в районі Зайцевого та Опитного.

Луганський напрямок. На цій частині фронту противник з гранатометів різних модифікацій та стрілецької зброї вів вогонь по опорних пунктах сил АТО поблизу Новозванівки та Кримського. А наші позиції біля Новоолександрівки бойовики обстріляли із зенітної установки.

В результаті бойових дій сьогодні один український військовослужбовець загинув, ще троє зазнали поранень”.

 

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 годину 3 червня 2017 року

Ситуація у районі проведення АТО залишається складною, з частковими ознаками її погіршення на окремих напрямках. Російсько-терористичні бандформування продовжують застосовувати зброю проти українських підрозділів, все частіше використовуючи й заборонені Мінськими угодами артилерійські системи. Так, впродовж минулої доби противник 53 рази відкривав вогонь вздовж усієї лінії зіткнення.

Приморський напрямок. Майже половина фактів порушення бойовиками домовленостей про припинення вогню припадає саме на цю ділянку фронту. 25 разів тут бандити били по наших позиціях. Зокрема, зі 120-мм мінометів противник вчора неодноразового обстрілював українські укріплення в районі Чермалика. А із західних околиць тимчасово окупованого Донецька бойовики декілька разів з мінометів калібру 82 мм відкривали вогонь по опорних пунктах сил АТО біля Мар’їнки. Під час одного з таких обстрілів, близько 17.00 години, декілька ворожих мін влучили по житловому кварталу цього населеного пункту. В результаті таких підступних дій з боку НЗФ двоє місцевих мешканців зазнали поранень.
Було вчора неспокійно й на інших ділянках даного напрямку. Зокрема, в районі Водяного, Гнутового, Талаківки, Павлополя, Богданівки та Новотроїцького бандити неодноразово вели вогонь з гранатометів та стрілецької зброї різного калібру. Біля Богданівки українських воїнів також активно обстрілював ворожий снайпер.

Донецький напрямок. Там впродовж минулої доби ситуація знову ускладнилась. Зокрема, знову неспокійно у південному та східному передмістях Авдіївки, де противник вчора декілька разів відкривав вогонь по наших опорних пунктах з 120-мм та 82-мм мінометів, також із засобів ураження меншої потужності. Окрім того, з мінометів калібру 120 мм й гранатометів бойовики обстрілювали українських воїнів, котрі тримають оборону поблизу Пісків. З великокаліберних кулеметів окупанти били неподалік Опитного. А з околиць тимчасово окупованої Горлівки проросійські озброєні банди, використовуючи гранатомети різних модифікацій та озброєння БМП, здійснювали обстріли наших опорних пунктів в районі Зайцевого та Майорська.

Луганський напрямок. На цій частині лінії зіткнення минулої доби зафіксовано 14 фактів використання російсько-терористичними угрупованнями зброї. Більшість з них припадає на темну пору доби. Так, знову під ворожими обстрілами опинились укріплення ЗС України неподалік Новоолександрівки, Новозванівки, Кримського та Станиці Луганської, де бойовики били з гранатометів та стрілецької зброї. Окрім того, біля Кримського противник відкривав вогонь з озброєння БМП. А поблизу станції Донець загарбники застосовували проти українських воїнів 82-мм міномети.

Внаслідок бойових дій минулої доби двоє українських воїнів загинули. Ще п’ятеро бійців сил АТО зазнали поранень”.

 

 

 

***

 

 

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku otwarto wystawę pt. „Życie i twórczość A.K.Tołstoja. W 200-lecie urodzin”.

 

 

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

43 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.06.2017r.- 828 dzień od nowego rozejmu.

 1. Do jakich „tradycji” nawiazuje obecna „wolna, demokratyczna, proeuropejska” Ukraina? W linku porównanie obecnych ukraińskich odznaczeń przyznawanych za „zasługi wojenne” oraz emblematu używanego przez „żołnierzy” z tzw. batalionu policyjnego 201 Batalion Schutzmannschaft, czyli jednostki złożonej z ukraińskich kolaborantów (głównie działaczy OUN) używanej przez Niemców głównie do pacyfikacji miejscowości podejrzanych o sprzyjanie partyzantom lub ukrywanie Żydów;
  http://peremogi.livejournal.com/29302774.html
  https://pl.wikipedia.org/wiki/201_Batalion_Schutzmannschaft

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Tymczasem w jednej z jednostek wojskowych w obwodzie iwano-frankowskim SBU zatrzymało kolejnego oficera ukraińskiej Gwardii Narodowej, w stopniu kapitana, który pobierał od swoich podkomendnych „haracz’ w zamian na „przymknięcie oczu” na popełnione przez nich przestępstwa i wykroczenia;
  https://strana.ua/news/74207-siloviki-zaderzhali-komandira-roty-nacgvardii-kotoryj-postavil-vymogatelstvo-vzyatok-u-soldat-na-sistemu.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. W Kijowie zatrzymano naczelnika ukraińskiej policji, „weterana ATO”, który również „udzielał się” politycznie, a który jak sie okazało był członkiem bandy, która planowała porwać i wymusić okup od rosyjskiego biznesmena (byłego rosyjskiego parlamentarzystę) z ukraińskim obywatelstwem, mieszkającego od kilkunastu lat na Ukrainie;
  https://strana.ua/articles/analysis/74085-kidnepping-po-obuhovski-6-otvetov-na-glavnye-voprosy-o-popytke-pohisheniya-eks-deputata-gosdumy-pod-kievom.html

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Pojawiły sie informacje kim jest niedoszły ‚zamachowiec”, ktory chciał w Kijowie „zlikwidować” czeczeńskiego terrorystę i „weterana ATO” Adama Osmajewa. Okazał się być nim również Czeczen poszukiwany w Rosji oraz Austrii za popełnienie szeregu przestępstw kryminalnych, niejaki Denisułtanow, który „zalegalizował” swój pobyt na Ukrainie poprzez małżeństwo z obywatelką Ukrainy oraz przekupienie ukraińskich urzędników;
  https://strana.ua/news/74183-amina-okueva-opoznala-killera-kotoryj-pokushalsya-na-zhizn-ee-muzha-v-centre-kieva.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. W internecie pojawiły sie informacje o tym że żona postrzelonego w Kijowie czeczeńskiego terrorysty, który walczył na Donbasie po stronie Kijowa Adama Osmajewa, która przedstawia sie jako „czeczeńska bojowniczka Amina Okujewa” to w rzeczywistości niejaka Natasza Wiktorowna Nikiforowna z Odessy. I jeszcze taka ciekawostka z życia prywatnego „czeczeńskich bojowników” bedących na śłużbie Kijowa, owa ‚Amina” (a właściwie Natasza) była wpierw żoną innego czeczeńskiego terrorysty Isy Munajewa, który jak wiadomo „był ubit” pod Debalcewem, następnie „w spadku” dostał ją własnie Adam Osmajew. I jeszcze jedno owa „czeczeńska bojowniczka”, często pokazywana przez ukromedia i goszczona na salonach politycznych w Kijowie, ni w ząb nie rozumie języka czeczeńskiego, na co zwracali uwagę m.in Czeczeńcy przebywający na Ukrainie…
  >https://www.facebook.com/photo.php?fbid=638136426384920&set=a.109073115957923.1073741827.100005657052342&type=3&theater
  Ps. ‚Semen Semnczenko” płci żeńskiej…

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraińskiego dziennikarza, niegdyś „gorącego euromajdaniarza” Dmitrija Gordona, który zaczyna mieć już chyba dość tego co dzieje sie na Ukrainie i „wybuchnął” po nadaniu ulicy w Kijowie imienia upowskiego watażki Szuchewycza, proponując by następne ulice „ochrzcić” m.in na cześć Hitlera, „podziękowali” „szczerzy ukropatrioci” „mianując” go „oficerem NKWD” i nadając „tytuł” „P.dała roku”…
  >https://pbs.twimg.com/media/DBYzi2vWAAARmmC.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Kolejne instytucje demokratyczne budą się i stwierdzają, że na Ukrainie trwa złodziejstwo/korupcja i nepotyzm.
  Tym razem krytycznie o walce z korupcją na Ukrainie wypowiedział się szef Transparency International Pan Jose Ugaz
  „Ogólnie rzecz biorąc, na Ukrainie trwa atmosfera bezkarności. Nie widzimy ważnych i głośnych śledztw w odniesieniu do urzędników wysokiej rangi lub wpływowych i bogatych ludzi, zaangażowanych w korupcję. Dotychczas aresztowano i zaraz zwolniono za kaucją dwóch urzędników wysokiego szczebla w ciągu kilku ostatnich tygodni”
  http://www.pravda.com.ua/articles/2017/06/2/7145765/

  Polubione przez 1 osoba

  • Powiedział to już kilka dni temu, o czym informował w komentarzach maniaprzepraszania.

   No, ale pomijając ten szczegół, to facet ma trochę racji.
   Otóż chodzi o to, że jako Moskwy się im nie uda nigdy zdobyć, to wojna może trwać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej 🙂

   Oczywiście takim jak on jest to jak najbardziej na rękę, bo w tym czasie można bezkarnie kraść, kraść i jeszcze raz kraść….

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 2 ludzi

 8. Dotyczące wstępniaka szefa 🙂
  Dr Zapałowski wypowiedział się na temat dostania się Polski do grona RB ONZ.
  Moim zdaniem jest to tylko sukces prestiżowy, nie jakiś realny. Wątpi też, czy Polska będzie miała realny wpływ ws. konfliktu na Ukrainie. A same wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji skwitował słowami : „żałosną sprawą”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/dr-hab-andrzej-zapalowski-dla-kresow-pl-polska-rb-onz-sukces-prestizowy-a-realny/
  Komentarz: Szef ma podkładkę jakby co ,że trafnie wszystko przekazał we wstępniaku 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Piękne podsumowanie polskiej polityki wschodniej (wobec Ukrainy).

  To, że poza granicami Polski znajdują się niepogrzebane szczątki ponad 100 tys. obywateli tego państwa jest zaniedbaniem na skalę globalną. Jeżeli przez ponad 25 lat kupczyło się pamięcią, to ktoś z zewnątrz może spekulować na tych sprawach – komentuje sprawę blokowania przez ukraińskie władze poszukiwań szczątków polskich ofiar prof. Włodzimierz Osadczy z KUL.
  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-dla-kresow-pl-czynienia-zenujaca-kondycja-panstwa-spoleczenstwa/

  Polubione przez 2 ludzi

 10. Jakiś czas temu Pan Jan Kot podał na stronie jak to strona ukraińska urządziła akcję propagandową w której to podburzała górników z Donbasu do protestów twierdząc ,że koledzy po fachu po stronie kontrolowanej przez „Kijów” nie mają zaległości płacowych, zarabiają lepiej itd. itp
  https://informnapalm.org/pl/zwiad-lotniczy-zrzucil-tysiace-ulotek-nad-okupowana-gorlowka/
  .https://informnapalm.org/wp-content/uploads/2016/11/list-1.png
  ..https://informnapalm.org/wp-content/uploads/2016/11/Shahtynew4.png
  Dzisiaj zaś publikowana na stronie ukraińskiej jest informacja, że górnicy z okolic Lwowa grożą strajkiem, bo zaległości płacowe za KWIECIEŃ nie zostały wypłacone (pomimo obietnic rządu).
  http://zik.ua/pl/news/2017/06/02/grnicy_gro_zablokowaniem_drogi_krajowej_i_przejcia_w_rawie_ruskiej_przez_1108157

  Polubione przez 2 ludzi

 11. Dla zainteresowanych, wywiad z serbskim snajperem „Dekim” który walczył w szeregach sił noworosyjskich praktycznie od początku konfliktu na Donbasie. Deki” opowiada m.in skąd w rękach ówczesnego „opołczenia” pojawił się sprzęt wojskowy, ZOSTAŁ ON KUPIONY OD JEDNOSTEK ARMII UKRAIŃSKIEJ;

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.