Wojna domowa na Ukrainie 23.06.2017r. 848 dzień od nowego rozejmu.


Neobanderowcy z „Prawego Sektora” i batalionów ochotniczych ze swoim idolem w strefie ATO.

 

Niedawna wizyta ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki w Waszyngtonie koncentrowała się głownie na zagadnieniu „wsparcia pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy oraz na programie reform prezydenta Poroszenki i na jego wysiłkach antykorupcyjnych”.

 

 

W odniesieniu do kwestii uzyskania amerykańskiego wsparcia na drodze pokojowego rozwiązania konfliktu na południowo-wschodniej części Ukrainy, Poroszenko usiłował rozmawiać z amerykańskim prezydentem jak biznesmen z biznesmenem. I tak, w formule tak zaplanowanych przez niego rozmów, mieściła się sprawa zachęcenia USA do włączenia się w uregulowanie konfliktu na wschodzie kraju poprzez zagwarantowanie 90% kontraktów przy odbudowie infrastruktury w Donbasie amerykańskim firmom. A więc złożył ofertę dzielenia skóry na niedźwiedziu.

Konkretnie propozycja ta opierała się na koncepcji, że „Trump jest biznesmenem, dlatego my też przyjmiemy biznesowe podejście”.

Zaś istotą planu było to, że złożono ukraińskiemu prezydentowi następującą propozycję:

„Nasza oferta polega na tym, że 90% wszystkich kontraktów związanych z odbudową zniszczonej infrastruktury w Donbasie trafi do amerykańskich firm. Ale by tak się stało, oczywiście, Donbas musi wrócić pod kontrolę Ukrainy. A to nie dojdzie do skutku bez aktywnego zaangażowania w ten proces Waszyngtonu i bez wywierania ze strony administracji Trumpa dodatkowej presji na Moskwę„.

Jak widać plan jest bardzo interesujący, ale niestety Trump jako stary wyjadacz nie dał się skusić na tą przynętę. I to nie dlatego, że uważał iż jest ona nierealna do zrealizowania, tylko z powodu tego, że nie jest opłacalna.

A nie jest opłacalna ze względu na panujące obecnie na Ukrainie bezprawie, które przyjęło tam absurdalne rozmiary, co w żaden sposób nie daje gwarancji na prowadzenie jakiegokolwiek sensownego biznesu. I to właśnie prosto w oczy powiedział prezydent Donald Trump Petro Poroszence pozbawiając go w ten sposób złudzeń co do dalszego aktywnego angażowania się Stanów Zjednoczonych w procesie przywracania kontroli Kijowa nad zbuntowaną częścią Donbasu.

W temacie tym strona amerykańska poinformowała tylko oględnie, że „przywódcy obu państw omawiali m.in. kwestie polityczno-dyplomatycznego uregulowania konfliktu w Donbasie, a także walki z korupcją na Ukrainie”.

Dokładnie ten sam temat podniósł kilka dni przed wizytą Poroszenki w Stanach Zjednoczonych unijny komisarz w Kijowie Hugues Mingarelli , który skrytykował w zeszły czwartek (15 czerwca br.) deputowanych Wierchownej Rady  za celowe hamowanie reform. W jego ocenie są one wstrzymywane przez deputowanych kierujących się własnymi interesami, a nie dobrem państwa.

Dyplomata oświadczył również, że UE pozostaje w ciągłym kontakcie ukraińską Wierchowną Radą, przekazując jej rekomendacje dotyczące reform; zasugerował jednak, że nie są one brane pod uwagę przez prezydium Rady.

„Prócz strony technicznej istnieje także wola polityczna. I jeśli jej nie ma, ponieważ w Radzie są ludzie, którzy bronią osobistych interesów, to rządowi jest trudno realizować reformy” – ocenił unijny ambasador.

„Kiedy staramy się sprawdzić, na ile ukraińskie ustawodawstwo jest zharmonizowane z unijnym, widzimy projekty ustaw napisane przez ministerstwa i zarejestrowane w Radzie, ale widzimy też szefa komisji parlamentarnej, który ze względu na własne interesy blokuje rozpatrzenie tych projektów” – dodał ambasador Hygues Mingarelli.

Ambasador UE skrytykował parlament także za brak nowego prawa wyborczego i zwrócił uwagę na konieczność mianowania nowego składu Centralnej Komisji Wyborczej. „Musimy sprzyjać odnowie klasy politycznej. W tym celu potrzebujemy nowej ordynacji wyborczej oraz nowej Centralnej Komisji Wyborczej. Z przyczyn, które są dla mnie niezrozumiałe, reformy w tej dziedzinie są całkowicie wstrzymane” – podkreślił ambasador.

 

No i właśnie na tym polega problem, że przedstawiciele obecnie rządzącej junty z Kijowa, nie mają pojęcia o tym, że żeby być wiarygodnym partnerem dla Zachodu, to nie wystarcza się afiszować ze swoją rusofobią i składać przy tym deklaracje bez pokrycia, ale należy udowodnić, że się jest równorzędnym partnerem, z którym Zachód zechce współpracować, a bez tej właśnie współpracy Ukraina pochłaniać się będzie nadal w odmętach anarchii i bezprawia.

Oczywiście, obecna ekipa, która przejęła trzy lata temu władzę w Kijowie, nie sprosta temu zadaniu, bo to ona jest właśnie źródłem korupcji i rozpadu państwa.

Tak więc dalsze mamienie, obiecywanie i składanie deklaracji bez pokrycia przez przedstawicieli Kijowa wobec przywódców świata zachodniego mijają się obecnie z celem, gdyż oni domagają się już otwartym tekstem gwarancji prawnych od rządu ukraińskiego, że wyłożone na pomoc temu krajowi pieniądze nie będą nadal defraudowane. Zaś gwarancją na to ma być państwo prawa, którego istota jest sprzeczna z modelem prowadzenia biznesu, czy lepiej sposobu na bogacenie się przez kierownictwo państwa, wymiaru sprawiedliwości, armii, administracji państwowej i terenowej oraz w znacznej części deputowanych ukraińskiego parlamentu.

Niestety takie są owoce Majdanu i to właśnie Zachód dziś ponosi główną za to odpowiedzialność, a więc również za bezprawie, zbrodnie, wojnę, anarchię i rozpad tego kraju.

 

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatnie doby sytuacja wzdłuż linii frontu w Donbasie uspokoiła się, co wynikać może z faktu, że na dzień jutrzejszy zawarto porozumienie o ścisłym przestrzeganiu warunków zawieszenia broni.

I tak, korzystając z chwili spokoju na przebiegającej w pobliżu linii frontu, tuż po południu wznowiła działanie jużnodonbaska przepompownia wody w Wasilewce koło Doniecka , która wcześniej w wyniku ostrzału ukraińskiego pozbawiona została dopływu energii elektrycznej.

Później, tradycyjnie już od godzin wieczornych, uaktywnili się ukraińscy żołnierze, którzy rozpoczęli najpierw ostrzał z kierunku Marinki wsi Trudowski na zachodnich obrzeżach Doniecka. Tam też dochodziło do lokalnych walk, które ze strony ukraińskiej wspierane były ostrzałem prowadzonym w kierunku powstańczych pozycji obronnych, przy użyciu moździerzy.

Poza tym, jak co dzień, dochodziło do walk na północnych obrzeżach Gorłówki, a tam w rejonie Zajcewa i osiedla Gołmowski.

Na południowym odcinku frontu donieckiego ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał w rejonie wsi Sachanki i miejscowości Komiternowo. Tam też ostrzał trwał dziś rano w wyniku czego Komiternowo, Zaiczenko, Dzierżyńsk i Leninsk zostały pozbawione dopływu prądu.

Łącznie w ciągu poprzedniej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz opancerzonych wozów bojowych i granatników, a także broni maszynowej, 35 razy ostrzelali terytorium DRL w rejonie 17 miejscowości na całej długości frontu.

 

Poza tym, w ciągu ostatniej doby, na odcinku ługańskim frontu donbaskiego, ukraińscy żołnierze prowadzili cyklicznie ataki w rejonie trasy bahmudzkiej oraz w pobliżu wsi Kalinowo.

Łącznie na tym odcinku frontu minionej doby ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych, a także wyrzutni pocisków przeciwpancernych, granatników  i broni maszynowej, 8 razy przeprowadzili ostrzał w rejonie następujących miejscowości: Kalinowa, Sokolników, Pierwomajsak i Kalinowki.

Na ostrzeliwany teren spadło około 34 pocisków moździerzowych, co dowodzi tego, że natężenie walki i ostrzału na tym odcinku frontu było stosunkowo słabe.

 

Poniżej, jak co dzień z rana, raport za ostatnią dobę udostępniony przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego w Donbasie przeciwko tamtejszej ludności rosyjskojęzycznej akcję pacyfikacyjną pod nazwą operacja antyterrorystyczna (ATO):

Зведення прес-центру штабу АТО за день станом на 18.00 годину 22 червня 2017 року

Ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою. Сьогодні російсько-терористичні бандформування 10 разів обстрілювали позиції ЗС України, зокрема один раз – із заборонених Мінськими угодами мінометів. Також окупанти вкотре обстріляли житлові квартали прифронтового населеного пункту, внаслідок чого постраждала місцева мешканка.

Приморський напрямок. Саме на цій ділянці лінії зіткнення близько 10.30 години проросійські незаконні збройні формування грубо порушили домовленості про незастосування зброї, обстрілявши з 82-мм мінометів житловий сектор населеного пункту Мар’їнка. Одна з мін влучила у дах будинку в той час, коли по сусідству на подвір’ї поралася 43-річна місцева жителька. Постраждалу було доставлено до Курахівської лікарні з осколковими пораненнями передпліччя та лівої ноги.
Також на даному напрямку загарбники ще до світанку обстріляли позиції сил АТО в районі Широкиного з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. А поблизу Лебединського бандити били з озброєння БМП та зенітної установки. Окрім того, вже у другій половині дня противник знову здійснив обстріл по оборонцях Широкиного з мінометів калібру 120 мм.

Донецький напрямок. На цій частині фронту бойовики сьогодні зосередили свій вогонь північно-східніше Авдіївки – біля селища Кам’янка. Окупанти, зокрема, неодноразово відкривали вогонь з гранатометів, стрілецької зброї різних калібрів та БМП. Там же українських воїнів декілька разів намагався поцілити ворожий снайпер.

Луганський напрямок. Тут озброєні банди найбільше разів порушували „режим тиші”. Ще на світанку противник випустив декілька 82-мм мін по наших опорних пунктах поблизу Щастя. Там же, а також в районі Кримського та Лобачевого, найманці застосовували проти українських воїнів великокаліберні кулемети та гранатомети різних модифікацій. Окрім того, біля н.п. Жовте лунали ворожі постріли зі стрілецької зброї.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець ЗС України сьогодні отримав поранення”.

„Зведення прес-центру штабу АТО за минулу добу станом на 06.00 годину 23 червня 2017 року

Оперативна обстановка в районі проведення АТО залишається без різких змін. Минулої доби організовані російською владою бандформування на сході України продовжували застосовувати зброю проти українських захисників, котрі тримають оборону вздовж усієї лінії зіткнення. Так, минулої доби противник 29 разів відкривав вогонь по наших опорних пунктах і один раз – по житлових кварталах прифронтового населеного пункту. Тричі окупанти здійснювали обстріли, застосовуючи заборонені пунктами Мінських угод міномети. Традиційно, ворог більш активно вдається до збройних провокацій за темної пори доби.

Приморський напрямок. На цій частині фронту зафіксовано 13 порушень незаконними збройними формуваннями умов припинення вогню. Найгарячіше вчора було в районі Широкиного, де окупанти двічі відкривали вогонь по наших оборонних укріпленнях зі 120-мм мінометів, а також декілька разів методично накривали українських воїнів вогнем з гранатометів та стрілецької зброї різних калібрів. Також ввечері окупанти здійснили обстріл наших опорних пунктів на підступах до Мар’їнки та поблизу Павлополя з мінометів калібру 82 мм та широкого спектру зразків піхотного озброєння. Ще раніше противник порушував „режим тиші” в районі Гнутового та Лебединського.
Окрім того, саме на цьому напрямку вчора, ще у першій половині дня, загарбники вчергове обстріляли з мінометів житлові квартали населеного пункту Мар’їнка, внаслідок чого була поранена місцева мешканка.

Донецький напрямок. Всі п’ять обстрілів позицій сил АТО, які окупанти здійснили на цій ділянці лінії зіткнення, відбулись у південному та північно-східному передмістях Авдіївки. Так, впродовж дня в районі селища Кам’янка бойовики декілька разів відкривали вогонь з гранатометів, стрілецької зброї різних калібрів, БМП та зенітної установки. Там же українських воїнів намагався поцілити ворожий снайпер. А вже пізно ввечері злочинці здійснили щільний обстріл одного з наших опорних пунктів біля самої Авдіївки з 82-мм мінометів, гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Луганський напрямок. Ввечері російсько-окупаційні угруповання били з мінометів калібру 120 мм та менш потужного озброєння по українських воїнах, котрі тримають оборону неподалік Кримського. Також після настання сутінок неспокійно було в районі Новоолександрівки, Донця та Троїцького. Там противник здебільшого бив по наших укріпленнях з піхотного озброєння. Ще зранку під ворожі обстріли потрапляли укріплення сил АТО неподалік Щастя, Жовтого та Лобачевого.

Вчора в ході бойових дій двоє українських воїнів зазнали поранень”.

 

Na koniec tego wątku jeszcze krótka relacja filmowa ze Spartakusa:

Oraz z Komiternowa:

 

 

***

Jak poinformował Leonid Kuczma, po spotkaniu grupy kontaktowej ds. humanitarnych w Mińsku w ramach prowadzonych rozmów w sprawie wdrażania porozumień pokojowego uregulowania konfliktu w Donbasie, które zostało podpisane w Mińsku w lutym 2015 roku, proces wymiany więźniów rozpocznie się 5 lipca br.:

„Są jeszcze różnice w listach, ale proces ich weryfikacji został zakończony i wszystko jest już uzgodnione”

Według innego przedstawiciela strony ukraińskiej biorącej udział w spotkaniu grupy kontaktowej ds. humanitarnych Iriny Geraszczenko,  w niewoli na okupowanych terytoriach znajduje się jeszcze 132 obywateli Ukrainy.

Natomiast strona kijowska przetrzymuje w swoich więzieniach około 600, z których wg. Kijowa, 30 osób nie ma nic wspólnego z konfliktem, a około 60 innych popełniło poważne przestępstwa i nie może podlegać amnestii.

Jeśli by dajmy na to do niewoli ukraińskiej trafiłby wcześniej Motorola czy też Giwi, to oni właśnie potraktowani by zostali przez ukraińskie władze jako przestępcy, którzy popełnili na tyle poważne przestępstwa, że nie podlegaliby amnestii, a więc i wymianie.

 

***

 

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w  donieckim teatrze opery i baletu „Donbas Opera” miał miejsce uroczysty koncert-requiem z okazji Dni Pamięci i Smutku 1941-1945.

 

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

 

***

 

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Reklamy

59 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 23.06.2017r. 848 dzień od nowego rozejmu.

 1. „„Nasza oferta polega na tym, że 90% wszystkich kontraktów związanych z odbudową zniszczonej infrastruktury w Donbasie trafi do amerykańskich firm. ” – nieprawdopodobna buta i bezczelność. Pomijam już fakt, że jak to Szef napisał jest to przysłowiowe dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale taka deklaracja to jawne szczanie na swoich obywateli, Jakim to prawem poroch deklaruje oddanie kontraktów i miejsc pracy amerykańcom zamiast rodzimym firmom ?

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Trzeba dodać że Donbas ma być odbudowany za pieniądze UE. Czyli, USA razem z UE pomogą Ukrainie odzyskać Donbas czy nawet Władywostok albo Przemyśl. Potem UE zasponsoruje odbudowę, Amerykanie odbudują a nad wszystkim zawisną niebisko – żółte flagi. Potem nastanie okres kiedy załopoczą flagi malinowo-czarne i będzie się riezać obcych. Oto mechanim dzięki któremu sicz kozacka rozrosła się do największego państwa w Europie. Tyle, że wtedy na miejscu Trumpa był Lenin i Stalin, a na miejscu UE sekretarze i urzędnicy KPZR. Historia jednak jest nauczycielką życia.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Grubo przesadzasz. Dla mnie starożytna sicz kozacka miała jakąś ideę, może i prostą, ale elementarną. Pany i szlachta won! Sami poradzimy. Potem wzięli pod siebie ci i owi, na koniec austrowęgry i prusy… Teraz UsiA.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Kolejny raz ukraiński dziennikarz i niegdys czołowy „euromajdaniarz’ Dmytro Gordon pożalił sie w ukromediach jak ‚obrzydliwie ” czuje się że w Kijowie pojawiła się ulica hauptmanna Romana Szuchewycza ‚dowódcy” band tzw. UPA, obecnego „heroja nad heroje’ Ukrainy;
  >https://www.youtube.com/watch?v=OU7icYRRKBg
  ps. Gordon niech ‚jape” lepiej przymknie bo może czasami skończyć jak Buzyna, albo Szeremet…

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Wczoraj w kijowskiej radzie obwodowej (samorząd regionalny) przegłosowano decyzję o zwróceniu sie z apelem do Rady Najwyższej Ukrainy (parlamentu) o wszczęcie procedury pozbawienia urzędu prezydenta Petra Poroszenki (czyli tzw. impeachment). Deputowani samorządu stwierdzili m.in że działania Poroszenki noszą znamiona przestępstw przeciwko suwerenności Ukrainy oraz przeciwko własnemu narodowi. Naruszają takze prawa obywatelskie, bezpieczeństwo narodowe oraz noszą również znamiona zbrodni wojennych. jak podkreślono „impeachment” jest jedyna możliwoscią by pociagnąć Poroszenkę do odpowiedzialności konstytucyjnej oraz by poniósł następnie konsekwencje prawne swoich działań;
  https://comments.ua/politics/586482-kievskiy-oblsovet-progolosoval.html
  Tekst apelu z oficjalnej strony kijowskiej rady obwodowej;
  https://kor.gov.ua/pres-tsentr/novyny/zvernennia_shchodo_deiakykh_pytan_pravovoho_urehuliuvannia_protsedury_usunennia_z_posta_prezydenta_ukrainy_v_poriadku_impichmentu.html

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Tymczasem trwa „rozprawa’ władz w Kijowie z jednym z najpopularniejszych ukraińskich portali internetowych, starających się zachować niezależnosc i obiektywizm. Po wczorajszym wtargnieciu przez policje do biura portalu w Kijowie, oficjalnie w celu ‚rewizji”, w nocy aresztowano głównego redaktora portalu. Według informacji przekazanych przez Prokuraturę Generalna Ukrainy szykowane jest przeciwko niemu oskarżenie o próbę wymuszenia;
  https://strana.ua/news/77818-genprokuratura-gotovit-podozrenie-zaderzhannomu-nochyu-glavredu-strana-ua-igoryu-guzhve.html
  Dla przypomnienia, wczoraj sam redaktor naczelny ‚Strany.ua” poinformowął ze próbowął go przekupić za 20.000 $ jeden z parlamentarzystów z frakcji ‚Partia Radykalna” Ołeha Laszki, w zamian za to żeby „zniknął” jeden z opublikowanych przez portal materiałów
  Większość ukraińskich ekspertów oraz dziennikarzy wyraziła głębokie oburzenie oraz sprzeciw wobec działań władz w Kijowie podjętych wobec portalu;
  https://strana.ua/news/77742-chto-govoryat-v-socsetyah-pro-zahvat-internet-gazety-strana-ua.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Tymczasem w Kijowie ‚rozpracowano” i „wykryto” nowych ‚agentów Kremla’ tym razem w otoczeniu ‚generalissimusa” Poroszenki, o czym poinformował były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy ukraiński generał Małomuż. Według niego są to wszyscy ludzie zaangażowani w robienie interesów z Rosja, w tym takze w nielegalny przemyt broni;
  https://apostrophe.ua/news/politics/government/2017-06-23/daje-v-okrujenii-poroshenko-general-ozvuchil-ujasayuschie-dannyie-o-storonnikah-rf-v-ukrainskoy-vlasti/99531

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ukromedia alarmują, „nielegalnie granice Ukrainy’, czyli odwiedzić republiki noworosyjskie na Donbasie, zamierza grupa francuskich samorządowców z Prowansji. Co jeszcze dziwniejsze, jak podały ukromedia w skład delegacji, nie wchodza żadni komuniści, a członkowie partii Republikanów oraz Unii Demokratów i Niezależnych, czyli ugrupowań centroprawicowych;
  http://news.bigmir.net/ukraine/1083935-Francyzskie-politiki-edyt-v-Doneck-podderjat-rossiiskyu-armiu

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W Kijowie w nocy w pobliżu muzeum „Złota Brama” doszło do awantury która zakończyła się użyciem noża przez jednego z jej uczestników. Jak sie okazało w wyniku zadanych tym nożem ran, zmarł jeden z uczestników bójki;
  https://strana.ua/news/77730-v-kieve-na-zolotyh-vorotah-nozhom-ubili-muzhchinu.html
  Później okazało się że zabity mężczyzna to naczelnik zwiadu 1 Batalionu 54 Brygady ukraińskiej armii. Komentując to wydarzenie „ukropatrioty” piszę że była to ‚zaplanowana napaść’;
  https://strana.ua/news/77756-zashishaya-syna-v-kieve-ubit-nachalnik-razvedki-1-batalona-54j-ombr.html

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Tymczasem trwa zapychanie „dziury” w „znacjonalizowanym” w zeszłym roku przez władze w Kijowie największym komercyjnym banku Ukrainy „PrivatBanku”, który wcześniej należał do oligarchy Kołomojskiego. Minister Finansów Ukrainy Ołeksandr Danyluk poinformował ze państwo kolejny raz „dokapitalizuje” bank wypuszczajac obligacje o wartości 22,5 miliarda hrywien, czyli około 865 milionów dolarów;
  http://banki.news/minfin-ukrainy-vlozhit-privatbank-estce-865-mln-dollarov-17062317470057.htm

  Polubione przez 3 ludzi

 10. „Szczere ukropatrioty” nie mogą „dobrać sie” do mieszkańców Doniecka i Ługańska, z wiadomych względów, ponieważ stawiają zbrojny opór, to postanowili wyżyć sie na przesiedleńcach z Donbasu, czyli mieszkańcach tego regionu, którzy opowiedzieli sie za Ukrainą i przenieśli sie na jej terytorium. Na drzwiach i bramach zamieszkiwanych przez nich mieszkań oraz domów pojawiły sie ulotki, określające ich w obelżywy sposób oraz nawołujące do wygnania ich z ukraińskiej ziemi;
  https://apostrophe.ua/news/society/accidents/2017-06-23/set-porazili-provokatsionnyie-listovki-na-dome-byivshih-jiteley-donetska-opublikovanyi-foto/99682

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Tego się mozna było spodziewać. „Tęczowy lider” Partii Radykalnej Ukrainy Ołeh Laszko oskarżył aresztowanego wczoraj redaktora naczelnego ukraińskiego portalu ‚Strana.ua” że prowadził „kampanię jego dyskredytacji na polecenie Kremla”;
  http://korrespondent.net/ukraine/3864627-liashko-vse-zaschytnyky-huzhvy-kremlevskaia-ahentura
  Dla przypomnienia, aresztowany redaktor „Strany.ua” tłumaczył ze jakiś czas temu kontaktował się z nim jeden z parlamentarzystów z frakcji „Partia radykalna” oferujac 20.000 $ za usunięcie „pewnych materiałów” z portalu.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.