Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2017r.- 980 dzień od nowego rozejmu.


Szef MSZ Witold Waszczykowski, zebrał się na odwagę i wygarnął w polskich mediach prawdę o relacjach ukraińsko-polskich. Chodzi o to, że zapytany w programie telewizji publicznej TVP1 o relacje Polski z Ukrainą, odparł, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”. „My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan”.

Szef MSZ ujawnił również w tym samym programie, że będzie się zastanawiał nad tym, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

Natomiast w odniesieniu do swojej wizyty w tym nieprzychylnym Polsce kraju, powiedział, że:

„Jeżeli moja (wizyta- dopisek mój) dojdzie do skutku, to będzie to wizyta czysto robocza i będzie to inspekcja naszego konsulatu i miejsc związanych z Polską; spotkanie z Polonią, na pewno nie wizyta polityczna, natomiast będę się zastanawiał, czy rekomendować prezydentowi polskiemu wizytę na Ukrainie w tej chwili”

Poza tym, innym rodzajem represji- w odpowiedzi na zakłamaną i wrogą politykę historyczną ukraińskich władz prowadzonej wobec Polski- ma być wg. szefa polskiej dyplomacji: uruchomienie procedur, „które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą”. Dodał, że „chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje”.

W tym momencie wypadałoby zadać pytanie, co do tej pory robiły polskie władze, w tym i MSZ, w sprawie wrogich i nieprzyjaznych działań podejmowanych przez Ukraińców wobec Polski od samego początku usamodzielnienia się tego kraju w 1991 roku?

Jak wiadomo, już od ponad dwóch lat rządzi PiS. A więc w jaki sposób ludzie tej formacji politycznej- wiedząc o tym jaki jest stosunek Ukraińców do historii w relacjach polsko-ukraińskich oraz wobec ruchów skrajnie nacjonalistycznych opartych o zbrodniczą ideologię banderyzmu- w tym czasie przewartościowali stosunek Polski do Ukrainy?

Bo jak na razie, m.in. Waszczykowski, popiskiwali tylko tchórzliwie jak myszy za miotły, i nic z tego poza tym cichym piskiem nie wynikało, utwierdzając w ten sposób Ukraińców w ich błędnych racjach.

A więc, przede wszystkim, dialog i pojednanie polsko-ukraińskie powinny być po pierwsze oparte na wyjaśnieniu wzajemnym ciemnych kart historii. Po drugie: ukorzenia się Ukraińców za ogrom popełnionych przez nich na Polakach zbrodni ludobójstwa. Następnie oczywiście należałoby uregulować kwestie zadośćuczynienia za rozgrabione przez nich majątki i zniszczone wsie oraz miasta, a także obiekty kultu religijnego i miejsc polskiej pamięci narodowej. Dopiero na tym gruncie, stałoby się możliwe przeprowadzenie przez polskich historyków wyczerpujących badań na temat zakresu zbrodni, a następnie upamiętnienie miejsc ich dokonywania. I rozpoczęcie dobrosąsiedzkich stosunków pomiędzy tymi dwoma krajami.

A co zamiast tego co mamy?

Histeryczną reakcję strony ukraińskiej na każde słowo domagające się prawdy i upamiętnienia godnego miejsc kaźni.
I nie inaczej było, po wczorajszych i wreszcie szczerych, ale mało skutecznych słowach Waszczykowskiego. Gdyż szef ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza , w tej sprawie miał tylko do powiedzenia, że „Polska chce pójść nawet dalej, niż Rosja”. Chodziło mu tu o to, że gdy na Ukrainie w 2008 roku zaczęto ujawniać archiwa ukraińskiego KGB, stał się jakoby w Rosji persona non grata. I to porównanie w tym kontekście nie tylko jest haniebne, ale głęboko obraźliwe wobec polskich przedstawicieli władz, a więc i naszego Narodu, który są one emanacją.

Wyjaśnił swoją opinię tym, że:

„Właśnie przeczytałem oświadczenie szefa MSZ zachodniej sąsiadki – Polski. W nim znajdują się groźby ogłoszenia personami non grata urzędników, związanych z tymczasowym wstrzymaniem poszukiwań polskich mogił na Ukrainie i bezprawnego wznoszenia na ukraińskich terenach polskich pomników. Czyli chcą w ten sposób karać osoby odpowiedzialne na Ukrainie za wymaganie od strony polskiej, by przestrzegała ukraińskiego prawodawstwa”.

„Ukraińskiego prawa”– a czy coś takiego, w tym kraju totalnego bezprawia i anarchii, jeszcze jest?

Tak właśnie wygląda w praktyce ta polityka, wykuta przez elity władzy w Polsce po 1989 roku, w temacie polsko-ukraińskiego pojednania. Pojednanie, którego chciano dokonać ze zbrodniarzami dokonanego na naszym Narodzie. Tego w historii świata jeszcze nie było. I nie będzie. Bo tak to się kończy, gdy prawdę historyczną usiłuje się zastąpić wątpliwym interesem politycznym.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ostatnią dobę, na donieckim odcinku frontu sytuacja względnie się uspokoiła.

I tak, w ciągu poprzedniego dnia i nocy, na tym odcinku frontu, ukraińscy żołnierze przy użyciu: ciężkiej artylerii, czołgów, moździerzy oraz pojazdów opancerzonych i granatników, a także broni maszynowej, 33 razy ostrzeliwali terytorium DRL, a tam okolice 17 miejscowości na całej długości linii frontu.

Natomiast w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu, sytuacja od kilku już dni wygląda podobnie, bo tak jak poprzednio również w dnień i w nocy, ukraińscy żołnierze przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz różnego typu granatników i wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a także broni maszynowej, osiem razy przeprowadzili ostrzał w rejonie następujących miejscowości: Kalinowa, Sokolników, Wiesiełogorowki, Prisziba, Znamienki i Łogwinowa.

Poniżej raporty za ostatnią dobę udostępnione przez centrum prasowe sztabu ukraińskiego dowództwa wojskowego prowadzącego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie tzw. operację antyterrorystyczną (ATO):

Прес-центр штабу АТО
14 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18.00 2 листопада 2017 року

Від опівночі у районі проведення АТО бойовики дещо зменшили кількість обстрілів позицій української армії. Водночас повного дотримання режиму тиші на Донбасі все ж не було.

Так, неподалік Кримського окупанти двічі били по наших позиціях із великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Із цієї ж зброї, уночі, на Донецькому напрямку проросійські найманці обстріляли оборонців Кам’янки. Наші воїни жорстко відповіли ворогу з піхотного озброєння. У результаті цього протистояння отримав поранення один боєць АТО. Зараз постраждалий перебуває у військово-медичному закладі і стан його здоров’я оцінюється як задовільний.

На Приморському напрямку противник вчергове нехтуючи мирними домовленостями застосовував міномети калібру 120 міліметрів на підступах до Старогнатівки.

Загалом від початку доби російсько-окупаційні угруповання 4 рази порушили перемир’я. Збройні Сили України тричі застосовували зброю на ураження противника”.
Zobacz tłumaczenie

2 godz.

#АТОподії #АТОречник #Donbas #spokesperson #statement

„Зведення прес-центру штабу АТО за 2.11.2017 року

Наприкінці минулої доби у районі проведення АТО обстановка залишалась неспокійною. Російсько-окупаційні угруповання продовжували обстріли позицій сил АТО на всіх напрямках, застосовуючи переважно піхотне озброєння.

Так, на Луганському напрямку, після 18 години противник тричі бив із гранатометів і великокаліберних кулеметів по оборонцях Кримського.

Під вогонь із цієї ж зброї потрапив наш опорний пункт неподалік Лебединського, що на Приморському напрямку.
На Донецькому напрямку наприкінці доби ворог застосовував гранатомети різних видів та стрілецьку зброю біля Луганського, Кам’янки та Бутівки. А з кулеметів окупанти обстрілювали підступи до Авдіївки та Зайцевого.

Загалом за минулу добу бойовики 16 разів порушили перемир’я. Наші захисники 13 разів вогнем із озброєння, що не заборонене мирними домовленостями, примушували найманців до миру.

Унаслідок бойових дій один військовослужбовець Збройних Сил України отримав поранення”.
Zobacz tłumaczenie

Na koniec tego wątku krótka relacja filmowa z Komiternowa na południowym odcinku frontu donieckiego:

I z Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

Na koniec kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

53 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.11.2017r.- 980 dzień od nowego rozejmu.

 1. Cytat za „wstępniakiem”, „Szef MSZ Witold Waszczykowski, zebrał się na odwagę i wygarnął dla polskich mediów”, a następnie wygarnął z kieszeni polskiego podatnika kolejną „pożyczkę” dla „państwa upadłego” zwanego ‚Ukrainą”…

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Tymczasem w ‚wyzwolonym” Sewierodoniecku, „stolica” obwodu ługańskiego pod kontrolą Kijowa, rozpoczęły sie chyba bandyckie porachunki w tamtejszej prokijowskiej administracji. Na początek znaleziono tam zwłoki radnego miejskiego lidera frakcji ‚Blok Poroszenki” i jednocześnie „doradcę” burmistrza miasta. Według relacji ukromediów powołujących sie na świadków oraz policje, został on zamordowany;
  https://112.ua/obshchestvo/v-severodonecke-nashli-ubitym-deputata-gorsoveta-418846.html

  Polubione przez 4 ludzi

 3. A UKROSZAJBA trwa i ma się coraz lepiej. Ukrobezpieka (SBU) chwali się zatrzymaniem dwóch „obywateli Rosji”, z których jeden ma „czasowo mieszkać” w ukraińskim Dnieprze (!). Według SBU jeden z zatrzymanych miał wjechac do Kijowa „przebrany w mundur jednego z oddziałów specjalnych ukraińskiej policji” oraz „posiadać przy sobie granaty i butelki z płynem zapalajacym”, z kolei drugi (UWAGA!) miał próbować „zbudować fałszywe miasteczko namiotowe” pod siedziba ukraińskiego Ministerstwa Nauki…
  http://korrespondent.net/ukraine/3902775-sbu-zaiavyla-chto-razoblachyla-dvukh-rossyian-v-antyukraynskoi-deiatelnosty

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Ciąg dalszy sprowokowanej przez Kijów „dyplomatycznej wojny” z Serbią. Dla przypomnienia, ambasador Ukrainy pouczał władze Serbii że są zbyt „pobłażliwe” dla własnych obywateli którzy walczyli na Donbasie po stronie „separatystów”. Podczas wystąpienia w parlamencie, lider serbskich nacjonalistów Vojislav Šešelj nazwał ambasadora Ukrainy „gównem” i domagał sie jego „wygnania z Serbii”;
  >https://www.youtube.com/watch?v=MKrYBACPm04

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Tymczasem na Ukrainie narasta skandal, po tym jak wczoraj okazało się że sąd nakazał Narodowemu Antykorupcyjnemu Biuru Ukrainy (NABU) wszczęcie śledztwa w sprawie nieprawidłowości (zawyżenia cen) przy zakupie pojazdów opancerzonych dla ukraińskiej straży granicznej. Pojazdy owe bowiem wyprodukowały należące do Poroszenki zakłady ‚Kuźnia na Rybałskiej”;
  https://strana.ua/news/102637-leninskaja-kuznja-zavod-poroshenko-vtridoroha-prodal-broneviki-dlja-pohrantsov-reaktsija-sotssetej.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ukraińska codzienność. W miejscowości Bojarka pod Kijowem motłoch z neonazistowskiej grupy „C14′ wziął ‚szturmem” zajezdnię autobusowa i rozpoczeli jej „okupację”. Jak poinformowali „okupacja” będzie trwała tak długo, az firma do której nalezy zajezdnia nie przeprosi i zadośćuczyni za to ze jeden z jej kierowców odmówił bezpłatnego przejazdu „matce poległego bojca ATO”;
  http://www.politnavigator.net/pod-kievom-nacisty-vzyali-shturmom-avtobusnyjj-park.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Międzynarodowy Fundusz walutowy (MFW) „przypomniał” wladzom w Kijowie cztery „wymogi” od których spełnienia uzależnia dalsze udzielanie im „pomocy finansowej” (czyli ich kredytowanie). Po pierwsze jest to przyjęcie „ustawy o prywatyzacji”, po drugie powołanie „sądu antykorupcyjnego” oraz „uregulowanie cen gazu dla ludnosci Ukrainy’ (czyli dalsze podwyżki przed czym wzbrania sie Kijów). Przypomniano także o czwartym „wymogu”, który „tylko odłożono” do 2018 roku, czyli „reformie gruntowej” (uwolnieniu obrotu gruntami na Ukrainie);
  https://strana.ua/news/102649-mvf-vydvinul-novye-trebovanija-k-ukraine-dlja-poluchenija-ocherednoho-transha.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. W temacie ministra Waszczykowskiego, no w końcu człowiek się obudził i zorientował się że Ukraińcy zwyczajnie grają na fobiach polskich polityków. Mówiąc wprost: TAK: dla ukraińskich polityków, polscy politycy to idioci z wizją świata na poziomie gimnazjality któremu wydaje się że wszystko rozumie bo zapamiętał (ale nie zrozumiał) jeden akapit z książki. Dla Ukraińców polscy politycy to przysłowiowe wiejskie głupki które nie dość, że wykonają za kogoś brudną robotę to jeszcze za to zapłacą i wystawią się do kolejnego posuwania…
  No jak to jest obudzić się z ręką w nocniku?

  Polubione przez 3 ludzi

  • Myślę , że trochę się mylisz. „Nasi politycy” dobrze wiedzą kogo reprezentuje obecna władza w Kijowie. Jednak z powodów politycznych ( rusofobia) przymykają na to oko. Gotowi są też poświęcić naszą Polonię na kresach w imię dokopania „ruskim”. Waszczykowski jest na wylocie-niedługo rekonstrukcja rządu-więc teraz popiskuje, bo chce sobie zabezpieczyć swą pozycję polityczną (przypodobać się wyborcom). na później. Teraz będzie mógł kłamać , że chciał coś zmienić ,ale… odwołano go z ministerstwa.

   Polubione przez 3 ludzi

  • To nie jest nasza gra tylko amerykańska. Tak więc jest to opinia amerykańskiej administracji wypowiedziana ustami naszego ministra. W innym przypadku on by się nigdy nie odważył na coś takiego.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 9. Tymczasem w „wyzwolonym” Sewierodoniecku, gdzie w nocy zamordowano radnego miejskiego z frakcji ‚Blok Poroszenki” niedaleko od miejsca zabójstwa odnaleziono jeszcze jedne zwłoki. Na razie policja nie chce komentowac czy odnalezione zwłoki mają jakikolwiek związek z zabójstwem radnego…
  http://korrespondent.net/ukraine/3903009-ubyistvo-deputata-prokuratura-nashla-esche-odyn-trup
  Ps. Trup ściele się gęsto, jak w najlepszym thrillerze…

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Mieszkańcowi Krymu który powrócił na ‚wolna i demokratyczną” Ukraine z „okupowanego” Krymu, gdzie miał być więziony za to że „nie chciał przyjąć rosyjskiego obywatelstwa”, w „nagrodę” należący do ukraińskiego państwa „PrivatBank” zablokował kartę płatniczą przez co praktycznie został pozbawiony środków do życia. Jak się okazało w rozmowie z przedstawicielem ‚PrivatBanku” „wychodźcy z terytoriów nie znajdujacych sie pod kontrolą Kijowa, czyli obwodów donieckiego, ługańskiego oraz Krymu” nie mogą zakładac i korzystac z kont w tym banku, co z kolei jest sprzeczne z rozporzadzeniem ukraińskiego banku centralnego które nakazuje ich traktowac jak pozostałych obywateli Ukrainy;
  https://crimeahrg.org/kryimchaninu-kotoryiy-v-rossiyskoy-tyurme-otkazalsya-ot-rossiyskogo-grazhdanstva-privatbank-zablokiroval-platezhi-na-kartu/

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Ukromedia w swoim „najlepszy stylu”, czyli 27 października w „okupowanym’ Doniecku „terrorysci z DNR” mieli w „bestialski sposób zabić” rosyjskiego politologa, który „miał wiedzieć kto naprawdę zabił Motorolę”. Podobno nawet znaleziono i zidentyfikowano jego zwłoki ze śladami nieludzkich tortur;
  https://www.dialog.ua/crime/134955_1509116262
  Z kolei 2 listopada w internecie wystąpił sam „zamordowany w bestialski sposób” politolog i zdementował „njusy” z ukromediów o swojej śmierci 🙂
  >https://www.youtube.com/watch?v=YDRYB9-F2G4
  Ps. Wstyd o tym pisać, ale ten „njus” rozprzestrzeniały także „źródła’ powiązane z Igorem Grikinem (Striełkowem)…

  Polubione przez 2 ludzi

 12. ‚Kroniki Mogilizacji” ciag dalszy, czyli „straty bojowe” ukraińskiej armii w tzw. strefie ATO (13 zabitych oraz 47 rannych) opublikowane przez jeden z portali ukraińskich;
  https://novynarnia.com/2017/11/01/boyovi-vtrati-zhovtnya-13-oblich-zagiblih-geroyiv/
  W linku znajdują się także spisy poległych „bojców ATO” z poprzednich miesięcy. Plus, w szpitalu zmarł „bojec ATO” który 1 listopada w pobliżu Mariuopola „wszedł na minę”;
  https://inforesist.org/podorvannyiy-na-mine-v-zone-ato-natsgvardeets-umer-v-bolnitse/

  Polubione przez 2 ludzi

 13. ‚Tonący brzytwy się chwyta’, czyli zbankrutowane ukraińskie przedsiębiorstwo ‚Antonow” zajmujące sie produkcją samolotów wymyśliło jak spróbować wyjść „na prostą”. Owym pomysłem ma być…ponowne nawiązanie współpracy z kooperantami z Rosji, choc jeszcze we wrzesniu 2017 prezes ‚Antonowa” zarzekał się że do końca 2017 roku współpraca z Rosja zostanie całkowicie zawieszona;
  http://korrespondent.net/business/companies/3903076-antonov-vernetsia-v-rf-an-124-ne-letyt-bez-ukrayny
  „Ukropatrioci” wszelkiej maści w szoku, jeden z nich znany ‚wolontariusz ATO” Mirosław Gaj bez ogródek określił to jako „zdradę”, „naruszenie zasad bezpieczeństwa narodowego” oraz stwierdził ze moze to skończyć sie nałożeniem sankcji obejmujacych przedsiębiorstwa rosyjskie, także na przedsiębiorstwa ukraińskie;
  >https://www.facebook.com/miroslavgai/posts/10154797640927163

  Polubione przez 2 ludzi

 14. Prawdopodobnie dojdzie do zapowiadanego spotkania Prezydentów USA i Rosji podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) który ma odbyć sie w Wietnamie. Poinformował o tym prezydent Donald Trump podczas wywiadu dla „Fox News”, tematem rozmów ma być sytuacja w Syrii, na Płw. Koreańskim oraz na Ukrainie;
  https://newsone.ua/ru/nuzhno-pogovorit-ob-ukraine-tramp-rasskazal-o-vozmozhnoj-vstreche-s-putinym/
  Ps. Komentarz pod artykułem:
  „ДАВАЙ Я ПОВЕРНУ ТОБІ УКРАЇНУ!” – Скаже Трамп Путіну.
  „Нє-нє-нє, чувак! – скаже Путін. – Нахера мені ці срані рагулі, які під чуйним керівництвом твого Госдєпа вже повністю знищили свою країну?! Їбись з цим бидлом сам!”
  („Zwrócę ci Ukrainę!” – rzekł Trump Putinowi
  „Nie nie nie koleś! – rzeknie Putin – Na co mi te zasrane ragule [pogardliwie o Ukraincach] które pod czujnym kierownictwem twojego Departamentu Stanu całkowicie zniszczyły własne państwo?! J.b się z tym bydłem sam!”)

  Polubione przez 2 ludzi

 15. I kolejna odsłona dyplomatycznej wojny” pomiędzy Ukrainą, a Serbią. Jak poinformował szef MSZ Ukrainy Klimkin wezwał on ambasadora Ukrainy w Serbii na „pilne konsultacje” do Kijowa w sprawie „przestrzegania prawa międzynarodowego oraz unikania nazywania obywateli serbskich najemnikami”;
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3903095-posla-vyzvaly-v-myd-yz-za-zaiavlenyi-po-serbyy
  Ps. No i proszę nawet Serbowie potrafią tak huknąć pięścią w stół, że sie w Kijowie w galoty pos.ali 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 16. Tymczasem w sprawie aresztowania syna szefa MSW Ukrainy Awakowa pod zarzutem sprzedania podległemu jego ojcu plecaków po zawyżonych cenach, kolejny zwrot akcji. Jak informują ukromedia ukrobezpieka (SBU) miała zniszczyć oryginalne nagranie z ukrytej kamery na którym był zapis rozmowy Awakowa z jego partnerem biznesowym dotyczącej własnie „przekrętu na plecakach”. Jak zauważają „źródła’ z otoczenia Awakowa, na które powołano się w artykule, bez oryginalnego nagrania teraz będzie prawie niemożliwe by udowodnić winę jego synowi;
  http://www.pravda.com.ua/rus/news/2017/11/3/7160595/

  Polubione przez 2 ludzi

 17. Ukraiński portal „Strana’ o ostatnim skandalu związanym ze sprzedażą po zawyżonych cenach straży granicznej, pojazdów opancerzonych wyprodukowanych przez zakłady należące do Poroszenki czym „zajęło się” Nardowoe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU) które wczesniej zatrzymało syna szefa MSW Ukrainy Awakowa w związku z prowadzonym przeciwko niemu sledztwem o sprzedawanie MSW Ukrainy po zawyżonych cenach plecaków. Autorzy artykułu stawiają teze, powołujac się na opinie ukraińskich ekspertów, że za działaniami NABU, które „wali” zarówno po Awakowie jaki i Poroszence może stać „trzecia siła’ spoza ukraińskiej sceny politycznej, czyli „Lordowie – Protektorzy zza Oceanu”;
  https://strana.ua/articles/analysis/102779-stena-jatsenjuka-upala-na-poroshenko-delo-tritonov.html

  Polubione przez 2 ludzi

 18. Czyżby zdrada? Specjalny wysłannik departamentu USA d/s Ukrainy Kurt Volker poinformował ze USA ‚zaproponowały” władzom Ukrainy by nie przedstawiały w ONZ „konkurencyjnej” wobec rosyjskiej propozycji dotyczącej wprowadzenia ‚sił pokojowych” na Donbas, co zapowiadano w Kijowie. Dla przypomnienia, pierwotnie strona rosyjska proponowała by ‚siły pokojowe” ochraniały misje OBWE oraz rozmieszczono je na „styku” stron konfliktu , z kolei strona ukraińska domagała się by rozmieszczono je na całym terytorium konfliktu na Donbasie, a takze na dawnej granicy ukraińsko – rosyjskiej;
  https://ria.ru/world/20171103/1508182229.html
  Dodatkowo Volker potwierdził że spotka się 13 listopada w Belgradzie z ‚doradcą’ Prezydenta Rosji Władisławem Surkowem oraz stwierdził ze ma nadzieję że podczas spotkania dojdzie do porozumienia w kwestii rozmieszczenia „sił pokojowych” na Donbasie;
  https://ria.ru/world/20171103/1508180538.html
  Ukraińscy eksperci w ciężkim szoku…
  >https://pbs.twimg.com/media/DNuUE7KXcAIAC-M.jpg

  Polubione przez 1 osoba

 19. Tymczasem Departament Stanu USA tłumaczy na swojej oficjalnej stronie jak bedą wyglądały nowe sankcje które maja „uderzać” w rosyjski sektor energetyczny. Okazuje się ze nie będą one miały wpływu na projekty i inwestycje rozpoczete do dnia 2 sierpnia 2017 roku, czyli trzy największe budowane przez Rosję gazociągi („Nord Stream 2′, „Turecki Potok” oraz „Siła Syberii’) nie zostaną nimi objete. Dodatkowo wprowadzenie sankcji bedzie koordynowane przez Sekretarzy Stanu i Skarbu USA oraz „sojuszników USA’ (chodzi o państwa UE);
  https://www.state.gov/e/enr/275195.htm
  Ps. Wygląda na to ze niemieckie pogróżki, które otwarcie wyraził Berlin wobec nowych antyrosyjskich sankcji forsowanych przez USA, stwierdzając że je po prostu zbojkotuje, jednak zadziałały…

  Polubione przez 1 osoba

 20. Takie rzeczy tylko na Ukrainie. jak informują ukromedia Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU) dokonywało zakupów (m.in odzieży) u producenta przeciwko któremu jednoczesnie prowadzi dochodzenie (!) Dodatkowo pikanterii całej sprawie dodaje fakt ze jest to jeden z „figurantów” sprawy jaka NABU prowadzi przeciwko synowi szefa MSW Ukrainy, o sprzedanie MSW plecaków po zawyżonych cenach…
  https://strana.ua/news/102666-nabu-kupilo-rubashki-pod-bronezhilety-u-tovarishcha-syna-avakova.html

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.