Wojna domowa na Ukrainie 05.03.2020r.- 1730 dzień od nowego rozejmu.


Po dymisji premiera Aleksieja Honczaruka, misję kierowania rządem prezydent Wołodymyr Zełenski przedłożył Wierchownej Radzie proponując Denisa Szmyhala.

Nie to jednak jedyna dymisja w rządzie „Sługi Narodu”, bo według Ołeksandra Kachora, członka prezydenckiej frakcji i wiceprzewodniczącego komitetu Wierchownej Rady ds. organizacji władzy państwowej, ze swojej funkcji ma zrezygnować prokurator generalny Rusłan Riaboszapka.

Zmiany wymuszane przez prezydenta Zełenskiego są spowodowane tym, że poziom zaufania dla ukraińskiego rządu spadł od września z 57% do 28% w lutym, czyli o ponad połowę. Dodatkowo z sondażu kijowskiego Centrum Razumkowa wynika, że ponad połowa Ukraińców uważa, że kraj „idzie w złym kierunku”.

Spory spadek w sondażach zanotował także prezydent Wołodymyr Zełenski. Od września do lutego zaufanie do zawodowego trefnisia spadło z 79 do 51%.

„Przez lata mieliśmy wiele rządów- rząd technokratów, rząd malwersantów, rząd zbawienia, rząd ‚silnych biznesmenów’, rząd zbawienia ‚silnych biznesmenów’ itp. Wierzę, że w końcu będziemy mieli rząd dla zwykłych ludzi”– powiedział na nadzwyczajnym posiedzeniu Wierchownej Rady, prezydent Wołodymyr Zełenski.

„Ten rząd ma osiągnięcia. Jest to spadek inflacji, stopy dyskontowej NBU, walka z szarą strefą, w szczególności z biznesem hazardowym i nielegalnymi stacjami benzynowymi. To początek prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, które zostały skradzione przez te wszystkie lata. Są to pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zmniejszenie roli państwa w gospodarce naszego kraju. Ale prawda jest taka, że ​​dziś to nie wystarczy dla Ukraińców”– podkreślił Zełenski.

Prezydent zauważył, że za rządów Alekseja Honczaruka tak naprawdę nie dochodziło do wielkiej korupcji, ale brak kradzieży to za mało.

„Ten rząd wie, co robić, ale aby wiedzieć, że to za mało, trzeba to zrobić. I nie możemy bać się prawdy, musimy przyznać się do błędów. Ponieważ w dniu, w którym zanurzymy się w ciepłej kąpieli złudzeń, cały kraj utonie”– powiedział prezydent.

Według Zełenskiego w ciągu dwóch miesięcy 2020 r. niedobór budżetu państwa wyniósł prawie 16 mld hrywien, z czego 13 mld hrywien to brak dochodów z ceł. Ponadto biznes nadal narzeka na przemyt.

Zełenski skoncentrował się także na zmniejszaniu się produkcji przemysłowej, która trwa czwarty miesiąc z rzędu. Według niego, rząd nie zapewnił odpowiednich narzędzi do stymulowania produkcji krajowej i tworzenia nowych zdolności produkcyjnych.

Przemysłowa chwała Ukrainy staje się wspomnieniem. Ryzykujemy, że wkrótce będzie się wspominać o naszym potencjale przemysłowym: ‚To było dawno i nie prawda'”– powiedział prezydent.

Wołodymyr Zełenski podkreślił również, że dzięki podjętym działaniom rząd był w stanie obniżyć cenę gazu dla ludności o 35% w porównaniu z rokiem ubiegłym, i jest to najniższa cena w ciągu ostatnich czterech lat. Jednocześnie ludzie mylili się z powodu chaosu związanego z płatnościami w styczniu i lutym tego roku.

„W rzeczywistości rząd przeprowadził kampanię informacyjną, komunikację i współpracę z lokalnymi władzami, aby ludzie we wszystkich regionach odczuli spadek płatności za ciepło”– powiedział Zełenski.

Prezydent poruszył także kwestię wynagrodzeń i premii wielu członków rad nadzorczych spółek państwowych.

„Kiedy ponad dziesięć milionów obywateli żyje na skraju ubóstwa, nie może być takich płatności dla osób, które, będąc w radach nadzorczych, lecą na Ukrainę dwa do trzech razy w roku. Dziś’„obserwowanie’ stało się bardziej opłacalne niż praca”– stwierdził ukraiński prezydent.

Głowa państwa podkreśliła również, że obywatele Ukrainy w radach nadzorczych ukraińskich przedsiębiorstw czują się już jak mniejszość narodowa.

Prezydent poruszył także problemy w przemyśle węglowym, w szczególności niepłacenie wynagrodzeń górnikom i sprzedaż ukraińskiego węgla. Zwrócił przy tym uwagę na to, że dopiero po jego wielokrotnej interwencji wobec górników w tym tygodniu spłaconych zostanie 650 milionów hrywien długów.

„Podkreślam raz jeszcze: zamknięcie kopalni nie oznacza zamknięcia pytania. Dlatego najpierw- szkolenie i przekwalifikowanie ludzi, tworzenie nowych miejsc pracy, zapewnianie podobnego wynagrodzenia, i dopiero wtedy możemy postawić kwestię zamknięcia jednej lub innej kopalni non-profit. Tylko w tej kolejności”– powiedział ukraiński prezydent.

Kolejnym nierozwiązanym problemem, zdaniem prezydenta Ukrainy, był brak programu podnoszenia emerytur:

„Większość emerytów otrzymuje mniej niż dwa tysiące hrywien. Nie przeprowadzono indeksacji emerytur. Program podnoszenia emerytur dla osób w wieku 80 lat nie został jeszcze wdrożony. Fundusz emerytalny pozostaje ogromną niewydajną maszyną, która na utrzymanie zużywa zaledwie pięć miliardów hrywien”– powiedział Wołodymyr Zełenski.

W zakresie sektora opieki zdrowotnej prezydent wezwał do uznania, że ​​wielu nie jest gotowych na drugą fazę reformy medycznej od 1 kwietnia.

„Niemal każdego dnia dochodzi do protestów w różnych instytucjach medycznych. Ludzie boją się zamykania szpitali, lekarze boją się zwolnień, lokalne władze czasami nie są gotowe do przejęcia władzy, nie ma wystarczających funduszy. Istnieją duże pytania dotyczące taryf, sprzętu medycznego i bardzo duże pytanie do personelu. Dlatego główne pytanie: gdzie się spieszymy? Dokąd idziemy Czy to nie wygląda na to, że reforma leci w ścianę przy takim podejściu?”– zwrócił uwagę Zełenski.

Przypomniał on także, że został prezydentem bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, ale z wiarą i wolą wprowadzenia niezbędnych zmian. Stwierdził, że w pracy wystąpiły błędy, ale podkreślił, że jest gotowy je ujawniać i poprawić.

Poza tym, podziękował on międzynarodowym partnerom Ukrainy za wsparcie i zapewnił, że ​​kurs Ukrainy nie zmienił się.

„Nasz kurs pozostaje niezmieniony, a nasze priorytety pozostają takie same. Wszyscy chcemy i robimy wszystko codziennie, aby zakończyć wojnę w Donbasie i odzyskać wszystkie nasze terytoria. Ponieważ to jest nasz kraj. Będziemy nadal podążać ścieżką reform we wszystkich obszarach. Kierunek jakim podąża Ukraina nie jest błędnym. Ale podczas drogi zeszliśmy z właściwego kursu popełniając pewne błędy”– zapewnił ukraiński prezydent.

Zauważył, że nie wstydzi się rządu Aleksieja Honczaruka, ale chciałby mieć gabinet, z którego mógłby być dumny, więc obecny skład powinien zrezygnować.

„Poprzedni rząd zrobił wszystko, co możliwe, ale dziś Ukraińcy potrzebują rządu, który zrobi to co jest niemożliwe. Mam nadzieję, że będzie to kolejny gabinet ministrów Ukrainy”– taką konkluzją zakończył swoje przemówienie prezydent Zełenski.

Wierchowna Rada poparła propozycję powołania nowego premiera, za czym głosowało 291 deputowanych, powołując zaproponowanego przez prezydenta, Denisa Szmyhala na premiera Ukrainy.

Plany jakie przedstawił na wczorajszym nadzwyczajnym posiedzeniu Wierchownej Rady, Wołodymyr Zełenski są bardzo ambitne, tylko że aby je w całości zrealizować trzeba by było jakiegoś cudu. A z tym, jak powszechnie wiadomo nie jest już tak prosto, bo cuda zdarzają się wyjątkowo rzadko. Czy w związku z tym miałby nastąpić jakiś cud na Ukrainie?

Jak sądzę, przez trzy dekady swej niezależności Ukraina i Ukraińcy udowodnili coś przeciwnego, że tak na prawdę nie kierują się interesem państwa, w które nie wierzą, a wyłącznie interesem własnym- co rozumieją.

Przełamanie tego typu postawy w społeczeństwie rozdartym wszerz i wzdłuż, jest praktycznie niemożliwe.

Tak więc, Ukraina w obecnym stanie rzeczy będzie tylko ciągłym kłopotem, nie tylko dla państw ościennych ale również dla całej Europy.

Ciekawe tylko jak taki stan rzeczy będzie tolerowany?

https://www.president.gov.ua/ru/news/nastupnij-kabinet-ministriv-maye-stati-uryadom-dlya-lyudej-p-60025,

https://www.president.gov.ua/ru/news/uryad-oleksiya-goncharuka-maye-zdobutki-ale-ukrayincyam-cogo-60021.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 82 mm (11 min), granatników AGS-17 (30 granatów) i SPG-9 (10 granatów) oraz wyrzutni kierowanych rakiet przeciwpancernych PTRK (1 rakieta), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej i snajperskiej (13 ostrzałów), w sumie 11 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były następujące punkty frontu: rejon Gorłówki (Gołmowskij, Zajcewo oraz osiedle mieszkaniowe przy kopalni im. Gagarina), okolice i obrzeża Doniecka (Krutaja Bałka i Aleksandrowka oraz teren lotniska), a także na południowym odcinku frontu okolice Dokuczajewska, gdzie doszło do tragicznego w skutkach incydentu.

Otóż, o godzinie 12:25, ukraiński żołnierz celowo wystrzelił z wyrzutni kierowanych rakiet przeciwpancernych (PTRKhttps://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_(%D0%9F%D0%A2%D0%A0%D0%9A) , pocisk rakietowy który trafił w samochód dostawczy , w wyniku czego jadące nim dwie osoby: 52-letnia kobieta i 56-letni mężczyzna odnieśli niegroźne rany i obrażenia.

Łącznie w wyniku ukraińskich wczorajszych ostrzałów na terytorium DRL spadły 52 pociski (wobec 58- w odniesieniu do dnia poprzedniego), nie powodując innych strat i szkód jak te opisane powyżej.

Poza tym, w ciągu minionej doby na ługańskim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 i 82 mm, opancerzonego wozu bojowego BMP-2 oraz przeciwpancernego granatnika SPG-9 i broni maszynowej, 4 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzelane zostały okolice i obrzeża Kaliowa, gdzie został zabity jeden żołnierz sił Milicji Ludowej ŁRL oraz wsi Frunze i Niżnieje Łozowoje.

Poniżej raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп / Joint forces operation

6 min.

„Зведення станом на 07:00 05 березня 2020 року.

04 березня збройні формування Російської Федерації 6 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм і 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Усі обстріли було зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ”, а саме:
поруч з Кримським – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;
двічі неподалік Оріхового – з мінометів калібру 120 мм противник випустив 11 мін та 8 мін з мінометів калібру 82 мм, а також 3 постріли ворог здійснив зі станкового протитанкового гранатомету;
поблизу Миронівського – з 82-мм міномету – 4 міни;
в районі населеного пункту Шуми – зі станкового протитанкового гранатомету – 6 пострілів;
поруч з Травневим – з міномету калібру 82 мм – 3 міни, а також вівся вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Окрім цього, упродовж минулої доби противник двічі здійснив провокаційний обстріл ділянки розведення №3, застосувавши стрілецьку зброю. Постраждалих осіб немає. Вогонь у відповідь українські захисники не відкривали – з нашого боку режим тиші було дотримано.
Вчора, 04 березня, внаслідок ворожих обстрілів чотири військовослужбовця Об’єднаних сил отримали поранення.
З початком цієї доби російські окупаційні війська вогневої активності не проявляли.
За поточну добу втрат немає.”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

41 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 05.03.2020r.- 1730 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zeleński musi mieć dobrego pisarza, który tak ładnie mu redaguje te wszystkie teksty. Gdybym nie wiedział jakim kłamcą i oszustem jest ten kabareciarz to chyba bym uronił łzę ze wzruszenia pod tymi wszystkimi deklaracjami.

  Z drugiej strony są tacy, którzy mniej mówią, a więcej robią:

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Ukraińska codziennosć. W nocy policyjny „specnaz” obezwłądnił „pacjenta” który w centrum Kijowa demolował klatkę schodową w jednym z budynków mieszkalnych grożąc zdetonowaniem granatu;
  https://korrespondent.net/city/kiev/4200834-v-kyeve-spetsnaz-zaderzhal-muzhchynu-kotoryi-hromyl-podezd
  W obwodzie połtawskim cytat ‚pijany traktorzysta pobił policjanta” 🙂
  https://korrespondent.net/ukraine/4200830-v-poltavskoi-oblasty-pianyi-traktoryst-yzbyl-polytseiskoho

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Koniec „kwarantanny” dla „ewakuowanych” z Chin w Nowych Sanżarach, u zadnego z nich nie stwierdzono zachorowania ani nosicielstwa dlatego tez wszyscy mogą opuścić ośrodek zdrowia w którym przebywali;
  https://strana.ua/news/253189-evakuirovannykh-v-novye-sanzhary-vypustili-iz-sanatrija.html
  Z kolei mieszkańcy Nowych Sanzar tera zsię tłumaczą ze to nie oni rzucali kamieniami w „ewakuowanych z Chin”, a „tituszki” nasłane przez…szefa MSW Ukrainy Awakowa;
  https://strana.ua/news/253183-zhiteli-novykh-sanzhar-rasskazali-o-provokatorakh-avakova-brosavshikh-kamni-v-avtobus.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Dla zainteresowanych, czyli o tym jak „na afisz’ zza Oceanem powraca afera UKRAINAGATE w zwiazku z „powrotem” do politycznego wyścigu o stanowisko kandydata Demokratów na urzad Prezydenta USA Joe Bidena;
  https://strana.ua/news/253138-tramp-rasskazal-kak-ukrainahejt-povlijaet-na-vybory-v-ssha-video.html
  Co ciekawe ukraiński portal ‚Strana.ua” zauważa że to co co się obecnie dzieje zza Oceanem ma bezpośredni wpływ m.in na to cy zachowa swoje stanowisko Prokurator Generalny Ukrainy Riaboszapka. Według autorki artykułu Riboszapka ma być „eksponentem” Demokratów na Ukrainie, który do tej pory m.in sabotował działania Republikanów w celu zebrania „haków” na Bidenów. Teraz w zwiazku z tym że republikanie znowu zaczną „grać” korupcją Bidennów, Riaboszapka może znaleźc się „na celowniku” Białego Domu;
  https://strana.ua/articles/253105-kurator-ukrainy-bajden-vernulsja-kakovy-itohi-prajmeriz-na-vyborakh-v-ssha.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. OT z granicy UE (Grecji) z Turcja. Turecka policja zwozi z całego terytorium Turcji różnorakich „uchodźców” w celu przerzucenia ich przez granicę, dodatkowo w proceder mają być takze zaangażowani tureccy wojskowi, którzy mają „eskortować” łodzie z „uchodźcami’;
  https://t.me/boris_rozhin/11311
  na granicę z UE przerzucany jest takze turecki ‚specnaz” w celu…nie dopuszczenia do tego by tzw. uchodźcy odgonienie przez Greków wracali na terytorium Turcji;
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-szef-msw-turcji-rozmieszczamy-tysiac-policjantow-na-granicy-,nId,4363960
  W Moskwie, gdzie zgodnie z zapowiedziami pojawił się „sułtan” Erdogan, zaczęło się spotkanie Prezydentów Rosji i Turcji;
  https://ria.ru/20200305/1568193354.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Ot światowe

  W odpowiedzi na nieludzkie traktowanie osób ubiegających się o azyl na terenie Europy, po wstrzymaniu procesów relokacyjnych i w obliczu braku chęci oraz pomysłu na realnie rozwiązanie tzw. kryzysu migracyjnego – aktywiści przejdą szlak migracyjny od Grecji, przez Macedonię, Serbię, Chorwację i Słowenię aż do Włoch. – To co dzieje się teraz na granicy Grecji z Turcją przechodzi ludzkie pojęcie – mówi w rozmowie z Onetem stojąca za pomysłem marszu Anna Alboth – Gdybym nie robiła marszu, chyba bym oszalała z bezradności.
  Marsz Wstydu wyruszy 9 kwietnia z Grecji, finał planowany jest na 9 maja we Włoszech. 9 maja to Dzień Europy. W ten sposób uczestnicy chcą zwrócić uwagę na problem uchodźców, liczą też na nagłośnienie finału akcji
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/marsz-wstydu-chca-zrehumanizowac-europe/pk0kd22
  Komentarz: Pani Anna jest czlonkiem organizacji non profit o nazwie Minority Rights Group
  https://minorityrights.org/about-us/
  Organizacja jest tak dobrze finansowana, że poszukuje menadżerów na pełny etat(!).

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Na Wołyniu „ukropatrioty” zidentyfikowały wyjątkowo „groźnego agenta Putina”, czyli 12 – letniego chłopca wychowywanego przez dziadków, który podpadł im wygraniem konkursu piosenki w Londynie. Jego „zdradą” było to ze śpiewał tam pieśni wojskowe z czasów ZSRR i nie „ratuje” go, w oczach „ukropatriotów”, nawet to ze śpiewa także pieśni UPA…
  https://strana.ua/news/253274-na-volyni-zhestko-raskritikovali-repertuar-12-letneho-zemljaka-pobedivsheho-v-pesennom-konkurse-v-londone.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Od 2 marca Biuro Poznań Kontakt udziela informacji również w języku ukraińskim. Dziś biuro odwiedził Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy, a oprowadzał go prezydent Jacek Jaśkowiak.
  Od tej pory po dodzwonieniu się na standardowy numer 61 646 33 44 każdy klient słyszy pytanie o wybór języka. Jeśli wybierze ukraiński – zostanie połączony z ukraińskojęzycznym operatorem. Z infolinii mogą skorzystać również Ukraińcy zamieszkujący gminy powiatu poznańskiego. Aby lepiej orientować się w pytaniach dotyczących tych terenów, Biuro Poznań Kontakt podjęło współpracę ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu.
  Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w 2017 r. przedsiębiorcy z obszaru województwa wielkopolskiego zgłosili ok. 170 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom (90 proc. z nich to Ukraińcy). W 2019 r. 11 tys. Ukraińców złożyło w Poznaniu PIT, a do poznańskich szkół trafiło prawie 1000 ukraińskich dzieci.
  https://tenpoznan.pl/poznan-infolinia-po-ukrainsku-i-wizyta-ambasadora-ukrainy/

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Ukraiński parlament ratyfikował umowę z Francją na zakup flotylli małych kutrów. Okręciki zostaną dostarczone BEZ UZBROJENIA. Koszt to 136 milionów euro, z czego 15% ma zapłacić Ukraina, a 85% będzie pokryte dzięki specjalnej pożyczce rządu francuskiego na bardzo dogodnym oprocentowaniu.
  https://kresy24.pl/rada-najwyzsza-ukrainy-ratyfikowala-umowe-z-francja-o-zakupie-20-kutrow-patrolowych/
  Więcej o tych kutrach można przeczytać poniżej
  https://www.ocea-ssm.com/fpb-98
  https://www.defence24.pl/francja-zbuduje-flote-ukrainskich-patrolowcow
  Komentarz: Francja aktywnie wspiera swoje przedsiębiorstwa. Na początek śmigłowce, teraz statki. Tak czy siak Ukraina zapewne zapłaci całą kwotę (85% to POŻYCZKA nie darowizna) niemniej bez wsparcia Francji budowa okręcików byłaby niemożliwa.
  Same kutry będą przekazane BEZ uzbrojenia więc dojdą koszty dozbrojenia/przebudowy etc.
  Ciekawe co z ukraińskimi stoczniami? Zapewne zakończą one budowę i dostarczanie własnych konstrukcji.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Gyurza-M-class_artillery_boat
  Kolejnym ważnym pytaniem jest czy decyzja władz w Kijowie nie spowoduje bankructwa ukraińskich podmiotów. Przypominam, ze decyzja o zakupie Francuskich helikopterów sprawiła, ze Motor-Sicz stracił płynność finansową.

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Złożyliśmy stosowny wniosek i postaramy się w tym roku uzyskać certyfikat dla śmigłowca MSB-2 – oświadczył prezes ukraińskich zakładów Motor Sicz, Wiaczesław Bogusłajew. Lekki śmigłowiec, nad którym firma pracuje od kilku lat, ma mieć nowy, w pełni kompozytowy kadłub. Maszyna powstała jako następca popularnych na świecie lekkich dwusilnikowych wiropłatów Mi-2.
  https://www.defence24.pl/motor-sicz-certyfikuje-nastepce-mi-2-msb-2-nadia-foto
  Komentarz: Większość osób wypowiadających się na forum pod artykułem twierdzi, że ów wynalazek jest taką rozwojową wersją MI-2. Wielu wskazuje ,że kompozytowy kadłub nie przeszedł wystarczających prób i może być zawodny.
  Czekam na dalsze wieści-jednak bez nowych kontraktów ukraińska firma nie będzie miała środków na nowe badania i projekt może upaść.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Wygląda to na bardzo sensowną modyfikację. Kadłub, co prawda tylko częściowo kompozytowy, jest w polskich modyfikacjach i Sokole. Stara przekładnia główna ma tą wadę, że jest potwornie ciężka.W polskich modyfikacjach też zastępowano silniki GTD np. Alisonami

   Polubione przez 5 ludzi

 11. Odnośnie pełnej ‚rekonstrukcji” rzadu w Kijowie, „haniebna zdrada” ze strony „Morgan Stanley & Co.” jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie. Jego analitycy wezwali inwestorów do sprzedawania ukrainskich obligacji państwowych z obawy przed tym ze nowe władze Ukrainy zahamują dalsze prowadzenie „reform” na Ukrainie i nie „dogadają się” z MFW. Jak zauważono w artykule taki komunikat może doprowadzić do kolejnych „perturbacji” z kursem ukraińskiej waluty;
  https://strana.ua/finance/253325-dollar-upal-no-zajavlenie-morgan-stanley-plokho-vlijaet-na-kurs-hrivni.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.