Wojna domowa na Ukrainie 28.07.2021r.- 2227 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 494.

Z inicjatywy ruchu społecznego „Wolny Donbas” 27 lipca odbył się okrągły stół na temat „Międzynarodowe roszczenia państwowe Federacji Rosyjskiej do ETPC. Implikacje prawne dla DRL”

 W okrągłym stole wzięli udział posłowie Rady Ludowej DRL, przedstawiciele Izby Społecznej DRL, przedstawiciele środowiska naukowego, działacze obywatelscy.

„Temat tego okrągłego stołu jest dla nas, mieszkańców Donieckiej Republiki Ludowej, bardzo istotny. Federacja Rosyjska domaga się od Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zobowiązania państwa ukraińskiego do przywrócenia naruszonych praw, w szczególności zaprzestania agresji zbrojnej na mieszkańców Donbasu, zaprzestania prześladowań obywateli rosyjskich i rosyjskojęzycznych na terytorium Ukrainy i Donbasu . Również w skardze Rosji do ETPC jest znacznie więcej punktów, które mają konsekwencje prawne i są bezpośrednio związane z mieszkańcami Donieckiej Republiki Ludowej.

Jako prawnik, po zapoznaniu się ze skargą Federacji Rosyjskiej do ETPC, mogę stwierdzić, że każde roszczenie jest uzasadnione i oparte na przepisach prawa międzynarodowego i Konstytucji Ukrainy. Jeśli mówimy o prawnym i obiektywnym rozpatrzeniu skargi, to oczywiście Europejski Trybunał Praw Człowieka będzie musiał spełnić wszystkie wymagania międzypaństwowego roszczenia Federacji Rosyjskiej”- powiedziała Elena Sziszkina, zastępca Rady Ludowej DRL .

Zaznaczyła jednocześnie, że nie należy zapominać o upolitycznieniu tej instancji sądowej. 

„Niestety ostatnio obserwujemy taką tendencję, że ETPC służy interesom zbiorowym Zachodu w toku prowadzonej przez Zachód polityki rusofobicznej wobec Federacji Rosyjskiej. Dlatego istnieją obawy, że można spodziewać się formalnego opóźnienia w rozpatrzeniu tej skargi lub też niezgodnej z prawem decyzji”– dodała Sziszkina.

W wyniku prac wczorajszego okrągłego stołu została przyjęta rezolucja, w której odzwierciedlono, że obywatele Donieckiej Republiki Ludowej ze szczerym zadowoleniem przyjmują taki krok Federacji Rosyjskiej. 

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Rosji za to, że jako potężne państwo prawne wystąpiła z pozwem w obronie nas– obywateli Donbasu. Wszyscy mamy wielką nadzieję, że Federacja Rosyjska będzie miała wystarczająco dużo narzędzi prawnych, politycznych i dyplomatycznych, aby podjąć sprawiedliwą, prawnie uzasadnioną decyzję. Sam fakt, że Europejski Trybunał Praw Człowieka podejmuje decyzję, będzie miał ogromne znaczenie. Mamy wielką nadzieję, że zostanie spełniony jeden z postulatów Federacji Rosyjskiej– czyli zaprzestanie przez Ukrainę zbrojnej agresji na ludność cywilną Donbasu. W zwykłym języku oznacza to koniec wojny”– podkreśliła Elena Sziszkina.

Jednym z punktów podjętej wczoraj rezolucji końcowej jest postanowienie, że działacze społeczni Donieckiej Republiki Ludowej są gotowi przekazać swoim rosyjskim kolegom wszystkie udokumentowania zbrodni dokonanych przez Ukrainę na obywatelach Donbasu. Według Eleny Sziszkiny, do tej pory tylko wstępnie oszacowana liczba szkód wyrządzonych przez Ukrainę w wyniku zbrojnej agresji na mieszkańców Donbasu wynosi około 4 miliardów rubli rosyjskich.

Przypomnijmy, że 22 lipca br. Federacja Rosyjska złożyła pierwszą w swojej historii skargę międzypaństwową do ETPC przeciwko Ukrainie. Moskwa oskarża Ukrainę o łamanie konwencji Rady Europy o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Skarga Federacji Rosyjskiej do ETPC dotyczy kilku głównych grup naruszeń: odpowiedzialności władz ukraińskich za śmierć cywilów, bezprawnego więzienia i złego traktowania ludzi, w tym tych, które miały miejsce na Placu Niepodległości w Kijowie (Majdan) oraz w domu związków zawodowych w Odessie w 2014 roku, a także w Donbasie podczas tzw. operacji antyterrorystycznej.

https://dnronline.su/v-donecke-obsudili-isk-rossii-v-evropejskij-sud-po-pravam-cheloveka/



*

A tymczasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, Ukraińskie Siły Zbrojne użyły wojny elektronicznej do ingerencji w działanie bezzałogowych statków powietrznych OBWE na terenie wsi Bołotiennoje.

„Aby zapobiec rejestracji naruszeń przez 24 i 79 brygadę, wróg na obszarach osiedli Zołotoje-4 i Bołotiennoje użył stacji walki elektronicznej Bukowel-AD z grupy mobilnej 20 samodzielnego batalionu walki elektronicznej, w wyniku czego w rejonie Bołotiennoje obserwatorzy SMM OBWE nie byli w stanie wykonać misji przez mini-UAV SMM OBWE”– poinformowała służba prasowa Dowództwa Milicji Ludowej ŁRL.

Poza tym, podczas trwania ukraińskiej operacji Dopmier przedstawicielstwo ŁRL w WCKiK odnotowało 359 ataków na terytorium republiki.

USZ w ciągu roku od wejścia w życie Dodatkowych Środków zapewniających zawieszenie broni i kontrolę nad jego przestrzeganiem wystrzeliły na terytorium ŁRL 359 razy. Poinformowała reprezentacja ŁRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni (WCKiK).

Zwrócono uwagę na fakt, że „minął dokładnie rok od daty wejścia w życie środków mających na celu wzmocnienie reżimu zawieszenia broni, ale strona ukraińska, pomimo oświadczenia Ministerstwa Obrony Ukrainy o ich przystąpieniu (do porozumień mińskich ) , narusza zobowiązania do przestrzegania reżimu zawieszenia broni i ignoruje mechanizm koordynacji uzgodniony przez Grupę Kontaktową w dniu 22 lipca 2020 r.”. 

„W tym okresie biuro ŁRL w WCKiK odnotowało 359 ataków na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej ze strony formacji zbrojnych Ukrainy” – podało biuro przedstawicielstwa ŁRL w WCKIK.

Najintensywniej w tym okresie USZ ostrzeliwały miejscowości Zołotoje-5, osiedle Donieckij, wieś Mołodieżnoje oraz Kalinówkę, Żełobok i Łozowo.

„19 lutego 2021 r. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podjęła tajną decyzję o zrewidowaniu scenariuszy działań w Donbasie w związku z zaostrzeniem się sytuacji, po czym gwałtownie wzrosła dynamika liczby ataków na republikę : od 23 zamachów w lutym br. do 92 w kwietniu i 78 w maju”– wyjaśniono w przedstawicielstwie ŁRL w WCKiK.

Poza tym, żołnierz armii ukraińskiej został ranny od zepsutego moździerza podczas szkolenia ogniowego na donieckiej linii frontu w Donbasie.

„Podczas treningów ogniowych ze strzelaniem praktycznym pękła lufa 120-mm moździerza, w wyniku czego żołnierz 8 Górskiego Batalionu Szturmowego 10 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych doznał urazu po wybuchowego wstrząśnienia mózgu”– poinformował wczoraj Departament Milicji Ludowej DRL.

Do incydentu doszło 26 lipca we wsi Zarja, położonej 12 km na północ od Mariupola. Według DML DRL dowództwo próbowało przedstawić ranę jako bojową.

„Aby ukryć straty pozabojowe i uniknąć kary, dowódca brygady Wiaczesław Kotlik w porozumieniu z misją ukraińską w WCKiK przedstawił fakt w wyniku ostrzału”– dodano w komunikacie DML DRL.

Dodatkowo, grupa żołnierzy z Sił Operacji Specjalnych ukraińskiej grupy taktycznej „Wostok” przybyła w rejon Kurachowo na zachód od Doniecka.

„Otrzymano informację o przybyciu czteroosobowej grupy ze specjalnej grupy taktycznej ‚Wostok’ w rejon Kurachowo. Aby zapewnić ich pracę, wydano polecenie oddelegowania do grupy pary snajperskiej z kompanii rozpoznawczej 29 brygady” – poinformował DML DRL.

Według wywiadu ML DRL wróg jest uzbrojony w broń strzelecką z urządzeniami do cichego strzelania i ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi, wzt.  „nie wykluczamy działań sabotażowych na linii styku” – podkreślał DML DRL.

Natomiast, godnie z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu, podczas lotu UAV SMM OBWE nad obszarem w pobliżu kontrolowanej przez USZ osady Urzuf sygnał GPS zakłócił bezzałogowy statek powietrzny krótkiego zasięgu.

Obserwatorzy odnotowali również obecność sprzętu USZ w strefie bezpieczeństwa w pobliżu osiedli:

– ️ 3 opancerzone wozy bojowe w strefie mieszkalnej miejscowości Codema,
– ️ 1 BTR-70 koło miejscowości Nowobachmutowka,
– ️ 1 BTR-3 w pobliżu strefy mieszkalnej w miejscowości Pionerskoje.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby, USZ 2 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 20 pocisków.

Ostrzały prowadzone były na południowym odcinku frontu o godzinie 05:50, z kierunku Wodianoje w stronę wsi Wiesiełoje, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (5 min) oraz o godzinie 11:45, z kierunku Lebiedyńskoje w stronę Sachanki, przy użyciu automatycznego granatnika sztalugowego AGS-17 (15 granatów).

Nadto, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ 5 razy naruszyły warunki rozejmu..

 Ostrzeliwano tereny Zołotoje-5 oraz wsi Żełobok i Mołodieżnoje, przy użyciu ciężkich granatników przeciwpancernych SPG-9, ręcznych granatników przeciwpancernych RPG-7 i ciężkich karabinów maszynowych.


*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

6 min.


Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7.00 28 липня 2021 року.


Сала Україні!

Протягом минулої доби, 27 липня, зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню.

Поблизу ЗОЛОТОГО-4 та ВОДЯНОГО противник вів вогонь з мінометів 120-го калібру.

У районі населених пунктів КАТЕРИНІВКА та КАМ’ЯНКА російські окупанти здійснювали обстріли з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

Станом на 7 годину ранку, 28 липня, зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.

Неподалік селища ЗАЙЦЕВЕ російські окупанти обстріляли українські позиції з мінометів 82-го калібру, ручних протитанкових і автоматичних станкових гранатометів, а також великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Поблизу населених пунктів ПІСКИ та ВОДЯНЕ ворог відкрив вогонь з мінометів 120-го калібру.

На обстріли російсько-окупаційних військ наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Бойових втрат внаслідок ворожого вогню за минулу та поточну добу серед українських захисників немає.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК.

Українські військові контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Сала Україні!

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ.

У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.Впродовж доби підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4343 транспортних засоби, 4528 осіб, з яких 4416 по Інформаційному центру. До територіальних підрозділів на причетність до Збройних формувань Російської федерації та її найманців доставлялось 2 особи. Виявлено 52 адміністративних правопорушення.

За вказаний період поліцейськими розкрито 18 злочинів.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 1780 осіб, на підконтрольну Україні територію прибуло 1833 особи. А через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – 1 і 1 відповідно

Сала Україні! ᛋᛋ

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***


Na zakończenie kilka aktualnych filmów:





***








***















©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.07.2021r.- 2227 dzień od nowego rozejmu.

 1. Grupa deputowanych ukraińskiej Rady Najwyższej przedstawiła projekt ustawy, która ma automatycznie pozbawić obywatelstwa Ukrainy tych, który dobrowolnie przyjęli „obywatelstwo państwa-agresora”, czyli Rosji, informuje Biełsat.
  https://kresy24.pl/ukrainscy-deputowani-za-pozbawianiem-obywatelstwa-tych-ktorzy-przyjeli-obywatelstwo-rosyjskie/
  Komentarz: Pewnie połowa posłów ukraińskiego parlamentu ma takie paszporty.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ukraińska codzienność. Cytat „W Krzemieńczuku budowlańcy na placu zabaw ułożyli swastykę z płytek…Mieszkańcy twierdzą, że złożyli już skargi do różnych władz…Burmistrz miasta Witalij Małecki już wie, co się stało: nakazał budowniczym jak najszybsze rozebranie płytek”;
  https://www.unian.net/incidents/v-kremenchuge-stroiteli-vylozhili-plitkoy-svastiku-na-detskoy-ploshchadke-foto-novosti-ukraina-11495566.html
  W Kijowie zatrzymano członków (kolejnej) grupy przestepczej która zajmowała się m.in fałszowaniem tzw. paszportów covidowych oraz zaświadczeń o testach na koronawirusa i dokonaniu szczepień przeciwko koronawirusowi;
  https://strana.ua/news/345991-v-kieve-razoblachili-bandu-kotoraja-zanimalas-poddelnymi-kovid-pasportami.html
  I coś weselszego, czyli „W Kijowie kierowca śmieciarki twórczo udzielił lekcji [anty]bohaterowi parkowania”;
  https://kiev.strana.ua/345978-voditel-musorovoza-v-kieve-nakazal-narushitelja-pravil-parkovki.html

  Polubione przez 3 ludzi

 3. OT sportowe, czyli dla porównania zdobywczyni brązowego medalu dla Ukrainy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Daria Bełoded, która „płakała że złości z powodu tego ze zdobyła TYLKO brąz”;
  https://strana.ua/articles/interview/345940-darja-beloded-rasskazala-o-svoem-uchastii-v-olimpijskikh-ihrakh-2020-.html
  I polska reprezentantka Klaudia Zwolińska która zajęła piąte miejsce, a żali się na…polskich kibiców którzy maja ją „linczować”…
  https://sport.onet.pl/tokio-2020/kajakarstwo/tokio-2020-kajakarstwo-klaudia-zwolinska-mocno-o-hejcie-przestancie/j1w77dr

  Polubione przez 4 ludzi

 4. OT z FR, gdzie za szpiegostwo na rzecz Ukrainy skazano obywatela FR (dostał 9 lat i 6 miesiecy) oraz obywatela Armenii (10 lat i 5 miesiecy). Obaj mieli zbierać informacje oraz próbki podzespołów wykorzystywanych przez rosyjskie siły zbrojne systemów rakietowych S-300, które nastepnie mieli przekazywać przedstawicielom ukraińskiego koncernu „Ukroboronprom”;
  https://strana.ua/news/345993-v-rossii-prisudili-k-tjuremnomu-zakljucheniju-dvukh-shpionov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem „mikromocarstwa” 🙂 z tzw. trójkatą lubelskiego, czyli Polska, Litwa i Ukraina ogłosiły że są gotowe do „wspólnej obrony przed agresywnymi sąsiadami”;
  https://korrespondent.net/ukraine/4381390-v-luiblynskom-treuholnyke-zaiavyly-chto-hotovy-k-zaschyte-ot-ahressorov
  Dla przypomnienia, dlaczego użyłem zwrotu „mikromocarstwa”;
  https://myslpolska.info/2021/07/27/crash-test-dla-mikromocarstwa/

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Jeszcze jakaś „haniebna zdrada” dla „mikromocarstw” z tzw. trójkąta lubelskiego sie szykuje? Cytat „USA i Rosja prowadzą zamknięte rozmowy w Genewie…Spotkanie dyplomatów zajmie większość dnia. Przedstawiciele mediów nie zostali wpuszczeni na salę z negocjatorami…W Genewie rozpoczęły się negocjacje między Stanami Zjednoczonymi a Rosją w sprawie strategicznej stabilności. Odbywają się one za zamkniętymi drzwiami i są rozwinięciem porozumień osiągniętych na spotkaniu prezydenta USA Joe Bidena z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, poinformował Le Figaro w środę, 28 lipca”. Rozmowy maja prowadzić wiceszefowie resortów spraw zewnetrznych FR i USA, czyli Sergiej Rjabkow i Wendy Sherman;
  https://korrespondent.net/world/4381408-ssha-y-rossyia-provodiat-zakrytye-perehovory-v-zheneve

  Polubione przez 5 ludzi

 7. W temacie „NS2”, pojawiła sie oficjalna informacja o tym że gazociąg jest już gotów w 99%, cytat „Statek do układania rur Akademik Czerski w pełni zakończył pierwotnie zaplanowany zakres prac dla gazociągu Nord Stream 2. Tym samym gazociąg jest już gotowy w 99%. Barka układająca Fortuna kontynuuje prace na ostatnim odcinku projektu”;
  https://korrespondent.net/world/russia/4381431-operator-severnyi-potok-2-hotov-na-99

  Polubione przez 4 ludzi

 8. ,,NIEBIESKA PLATFORMA”

  Pułkownik Cassad
  Dzisiaj 13:27 10 1250

  Fala poniżania Ukrainy przez Stany Zjednoczone nie słabnie. Po demonstracyjnych okrzykach i odroczeniu spotkań z Zełenskim nastąpiło bardzo odkrywcze posunięcie w stosunku do popieranej przez Zełenskiego „platformy krymskiej”, gdzie Ukraina „musiała głośno zadeklarować całemu światu, że nadal walczy o Krym”. Początkowo zakładano, że uda się zwabić przywódców państw NATO, w tym prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ale w końcu reprezentatywność wydarzenia zaczęła się kurczyć, a Stany Zjednoczone postawiły ostatni punkt, wysyłając zamiast Bidena, Harrisa, a przynajmniej Blinkena, amerykańskiego sekretarza transportu Pete’a Buttidzica, który jest otwarcie gejem, który był zatrudniony do zespołu Bidena tylko po to, by przyciągnąć głosy gejów w wyborach 2020 roku. Sam Buttidzic nie był sobą, szybko wypadł z biegu w prawyborach Partii Demokratycznej,

  Oczywiście Stany Zjednoczone nie mogły nie zrozumieć możliwej reakcji na takiego „gościa” na Ukrainie. Dlatego ten ruch ma dwa wyjaśnienia. Z jednej strony może to wyglądać na kolejne demonstracyjne lekceważenie Zełenskiego – mówią, że chciałeś, aby Biden do Ciebie przyszedł, a zamiast tego wyślemy Ci geja, aby razem grał na pianinie.
  .https://cont.ws/uploads/messages/c5/f8/83/9b/331d4a1ed7604c146b6774d4.jpg

  Pozostaje tylko podejść do granicy z Krymem, trzymać się za rękę z Buttidziciem
  .https://cdn.trinixy.ru/pics6/20210204/207690_2_trinixy_ru.jpg
  .https://media0.giphy.com/media/gjuQZC8nxmUYo/giphy.gif
  i spojrzeć głęboko w stronę Krymu w stylu Brokeback Mountain.

  Czytaj całość:
  https://cont.ws/@colonel-cassad/2048897

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Muzyka w tle polityki…

  – Cóż tam, panie, w polityce?
  Chińcyki trzymają się mocno!?

  – Ano tęgo bębnią nam…

  Japońcyki tyz tęgo…
  w bebny walą tam.

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Ale białasy tyż się do gry tęgo nadymajo

  Tak se powolutku, po cichutku zaczynajo…
  a jak się w końcu zepną, w sobie napną,\
  to i tyż na bebnach tęgo grają, tęęgo grają

  Polubione przez 4 ludzi

 11. 💥 Dla Ukraińców z moralnością wszystko jest proste, pisze autor.

  Po prostu żądają pieniędzy od swoich „zachodnich partnerów”, a w przypadku odmowy grożą, że staną się dla Europy dużym problemem.
  Ale w Europie mają już tego dość i rozumieją, że Ukraina stała się nieodpowiedzialna.
  Jej los widać teraz bardzo wyraźnie.

  DennikN (Słowacja):
  Jak Ukraina stała się problemem dla wszystkich
  28.07.20216219191
  Marek Danko

  Wszystko, co działo się na Ukrainie w ostatnich latach, przypomina anegdotę.
  To prawda, nie zawsze śmieszne, ale zawsze absurdalne.
  Logicznym zwieńczeniem tego, co się dzieje, był wybór komika Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta kraju. A jeśli przed wyborami Zełenski grał rolę „człowieka ludu”, zmęczonego polityką ukraińskich nacjonalistów, to po wyborach tak przyzwyczaił się do roli ukraińskiego nacjonalisty, że czasami nawet „gra” jego poprzednik Petro Poroszenko.

  Gaz w ukraińskiej polityce to święty problem. Tuż po zerwaniu stosunków z Rosją i uzyskaniu „niepodległości” tranzyt stał się ulubionym tematem negocjacji. Jeśli Ukraińcom coś się nie spodobało, natychmiast zagrozili odcięciem rurociągu prowadzącego z Rosji do Europy.

  Utrzymujące się problemy w tej branży doprowadziły do ​​naturalnego rezultatu: Rosja rozpoczęła budowę alternatywnych gazociągów. Powód jest bardzo prosty: ciągły szantaż i nierzetelność ukraińskich partnerów. Logika jest prosta i niezaprzeczalna. Unia Europejska potrzebuje rosyjskiego gazu i jesteśmy gotowi go kupić. Wszystkie strony są zadowolone z warunków, co oznacza konieczność zapewnienia nieprzerwanych i niezawodnych dostaw.

  Kto był niezadowolony z jedynego odpowiedniego wyjścia z obecnej sytuacji, w której chcemy kupować, a Rosja jest gotowa do sprzedaży? Amerykanie, którzy też chcą sprzedawać, ale po innych, znacznie wyższych cenach, oraz Ukraińcy, którzy nie chcą nic robić i nawet nie inwestują w obsługę systemu przesyłu gazu na swoim terytorium. Sytuacja jest absurdalna. Ale absurd to drugie imię Ukrainy.

  Jak Ukraina próbuje wpłynąć na swoich, jak mówią, „zachodnich partnerów”?
  Jeśli nazwiesz rzeczy po imieniu, to Ukraińcy przede wszystkim wywierają presję na litość.
  Na przykład, zaufaliśmy ci, „odłożyliśmy naszą młodość”, a teraz musisz nas wspierać.
  Groź Rosji, żądaj od niej ustępstw dla nas i tak dalej.

  Jednak jak zawsze nasi ukraińscy sąsiedzi zapomnieli o najważniejszym. Interesem europejskiego cywilizowanego świata w stosunku do Ukrainy było tylko i nic więcej jak oddzielenie jej od Rosji.

  Stosowanie formatu normandzkiego do negocjacji w sprawie gazu jest całkowicie absurdalne. Gdzie jest wojna w Donbasie, a gdzie kontrakty gazowe?

  To prawda, istnieje podejrzenie, że Kijów ostatecznie wszystko porzuci.
  Zachód prowadziłby negocjacje dla Ukrainy, a potem ona odmawiałby ich przeprowadzenia, jak to już miało miejsce w przypadku porozumień mińskich.

  Podsumujmy.
  Dla Ukraińców, jak zawsze, z moralnością wszystko jest proste: „Daj nam pieniądze tylko dlatego, że istniejemy i ich potrzebujemy. A jeśli tego nie zrobisz, nadal będziemy stanowić problem dla Ciebie i dla wszystkich w ogóle ”. Ale nawet teraz Europa ma tego dość, co jest dobre. Im dalej idziemy, tym lepiej rozumiemy: ukraińscy „partnerzy” stali się nieadekwatni, co oznacza, że ​​wniosek jest prosty. Powinniśmy mniej się z nimi angażować. Tak więc los Ukrainy widać dość wyraźnie: po sfermentowaniu w Europie wróci do Rosji.

  https://dennikn.sk/blog/2482001/ako-sa-ukrajina-stala-problemom-pre-vsetkych/

  Polubione przez 5 ludzi

  • Amerykański gaz wolności, za który My-Polacy zapłacimy, nie da im wymrzeć……..a to w nagrodę za dokonaną przez Ukraińców zbrodnię ludobójstwa na naszych Rodakach.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

 12. tragikomedia-ukraińska pomoc humanitarna 🙂

  – Zdecydowaliśmy dziś o przekazaniu Litwie drutu kolczastego, by pomóc jej we wzmocnieniu swej granicy – przekazał szef MSZ Ukrainy. Drut kolczasty będzie przekazany Litwie jako pomoc humanitarna. Powodem decyzji jest rosnąca liczba migrantów przedostających się na terytorium Litwy z Białorusi.

  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-ukraina-pomoze-litwie-w-kryzysie-migracyjnym-przekaze-drut-k,nId,5385997#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubione przez 4 ludzi

  • 🤔 Chyba, że ze Ściany Jaceniuka zdemontują 😁

   W księgach na stanie, to oni setki ton tego drutu mają.
   Drut jest niepalny , niewybuchowy, myszy go ni gryzą…
   Problem – jak to manko rozchodować ? – Podarować !
   Ktoś ma tam łeb na karku … i smykałkę do przewałki.

   Polubione przez 4 ludzi

 13. Zdrada?

  Pamięć Polaków, Ukraińców i Czechów, którzy podczas II wojny światowej ratowali prześladowanych przez niemieckich nazistów Żydów, postanowiły utrwalić na Ukrainie zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W Samborze koło Lwowa zorganizowały Salę Spotkań i Pamięci, która ma być miejscem modlitwy, dialogu i edukacji.
  https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2021-07/ukraina-pamiec-o-tych-ktorzy-podczas-ii-wojny-ratowali-zydow.html
  Komentarz: Siostrzyczki nie wymieniły w swoim zestawieniu Ukraińców którzy ratowali Żydów.

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Jest sukces?
  Szef „Ukrspirytu” konsorcjum skupiające destylarnie państwowe ogłosił, że w ciągu jednego roku sprzedano/zlikwidowano 25 zakładów(!) obecna liczba destylarni państwowych to 16 zakładów.
  Sprzedaż zakładów pozwoliła na spłatę długów wobec pracowników i podmiotów prywatnych. Jednak z wypowiedzi prezesa wynika, że w efekcie reform wielu pracowników „Ukrspirytu” straciło pracę.

  https://uazmi.com/news/post/dsyM9CqPEjz2PpXlQNU5w6

  Polubione przez 3 ludzi

 15. Czołgi Abrams są najdroższe ze wszystkich czołgów na świecie jeśli chodzi o eksploatację. Nie ma droższych czołgów, jeśli chodzi o eksploatację. Polska i Polacy muszą się przygotować na to, że wydatki, które będą kierowane na eksploatację i utrzymanie tych czołgów, będą kosmiczne – podkreślił generał Waldemar Skrzypczak, generał broni i były dowódca wojsk lądowych, w rozmowie na kanale Kresy TV.
  https://kresy.pl/wydarzenia/gen-skrzypczak-koszty-eksploatacji-abramsow-beda-kosmiczne-video/

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.