Wojna domowa na Ukrainie 21.01.2022r.- 2404 dzień od nowego rozejmu.


„Niemy krzyk”– dzień 670.

W przyszłym tygodniu rosyjska Duma Państwowa odbędzie konsultacje z szefami klubów partyjnych w celu przedyskutowania projektu rezolucji w sprawie uznania samozwańczych Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej. 

O tej inicjatywie parlamentarzystów Dumy Państwowej poinformował jej przewodniczący Wiaczesław Wołodin.

„Proponowana do rozważenia kwestia jest bardzo poważna i odpowiedzialna. W związku z tym dobrze byłoby przeprowadzić w przyszłym tygodniu konsultacje z przywódcami frakcji i omówić tę inicjatywę”– napisał Wołodin w Telegramie .

„Widzimy lekceważenie porozumień mińskich przez prezydenta Zełenskiego. NATO chce zająć Ukrainę. Zarówno jedno, jak i drugie może przerodzić się w tragedię. Nie możemy na to pozwolić. Jedno jest jasne: trzeba szukać rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo naszym obywatelom i rodakom w DRL i ŁRL”– napisał Wołodin w Telegramie.

Na podstawie wyników dyskusji sprawa zostanie rozpatrzona w Radzie Dumy Państwowej.

Wcześniej posłowie Komunistycznej Partii  Federacji Rosyjskiej złożyli projekt odpowiedniej uchwały do Dumy Państwowej, w której proponuje wystąpić z oficjalnym wystąpieniem do prezydenta Rosji z prośbą o uznanie niepodległości ŁRL i DRL.

„Deputowani do Dumy Państwowej uważają uznanie Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za uzasadnione i moralnie uzasadnione. W ciągu ostatnich lat, na podstawie woli ludu, w republikach zbudowano demokratyczne organy i państwa ze wszystkimi atrybutami prawowitej władzy”– czytamy w tekście dokumentu zamieszczonego w elektronicznej bazie danych Dumy.

Dokument stwierdza również, że takie uznanie „stworzy podstawy do zagwarantowania bezpieczeństwa i ochrony ich narodów przed zagrożeniami zewnętrznymi oraz do realizacji polityki ludobójstwa wobec mieszkańców republik”.

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział wcześniej, że wobec tego, że „uregulowanie konfliktu wewnątrzukraińskiego przeciąga się i znajduje się w ślepym zaułku, trudno jest prognozować perspektywy regionu”.

Władimir Putin także skomentował sytuację, w jakiej żyje ludność Donbasu.

Zauważył, że „ludzie mieszkający w dwóch dotychczas nieuznawanych republikach, ŁRL i DRL, są również stale zagrożeni przemieszczaniem się jednostek wojskowych w pobliżu ich terytoriów”.

*

A tym czasem, na froncie w Donbasie- na jego ługańskim odcinku, żołnierze USZ nadal zagłuszają drony SMM OBWE.

Ukraińskie formacje zbrojne zastosowały wojnę elektroniczną (EW), aby uniemożliwić działanie dronów SMM OBWE w pobliżu osiedla miejskiego Nowotoszkowskoje w obwodzie popasniańskim.

 „W rejonie osady Nowotoszkowskie mobilna grupa 20 batalionu EW, korzystając ze stacji ‚Bukowel-AD’, stłumiła sygnały kanałów kontrolnych UAV Misji OBWE, aby uniemożliwić obserwatorom zarejestrowanie sprzętu wojskowego Ukraińskich Sił Zbrojnych stacjonujący na tym obszarze”–  poinformowała służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL.

Natomiast, na donieckim odcinku frontu, według ostatniego raportu SMM OBWE obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu wojskowego USZ w strefie bezpieczeństwa:

-2 bojowe wozy piechoty (BMP-1, w tym 1 prawdopodobnie BMP) w pobliżu wsi Nikołajewka,
-1 transporter opancerzony (MT-LB-S) w pobliżu osady Nowoignatowka,
-1 bojowy wóz piechoty (BMP-1) w pobliżu wsi Starognatowka.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu w ciągu minionej doby USZ 4 razy naruszyły warunki rozejmu w wyniku czego na terytorium DRL spadło 59 pocisków.

Ostrzały zostały przeprowadzone w następujących godzinach:


11:35, z kierunku Opytnoje w stronę Spartakusa- na północno-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (10 min) oraz ciężkiej broni maszynowej,

16:00, z kierunku Marinki w stronę osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na południowo-zachodnich obrzeżach Doniecka, przy użyciu ciężkiego granatnika przeciwpancernego SPG-9 (6 granatów) oraz automatycznego granatnika AGS-17 (10 granatów),

16:40, z kierunku Starognatowki w stronę Nowołaspy- na południowym odcinku frontu, przy użyciu automatycznego granatnika AGS-17 (4 granaty),

21:40, i ponownie z kierunku Marinki w stronę osiedla przy kopalni Trudowskaja, przy użyciu ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 (3 granaty) oraz granatnika automatycznego AGS-17 (26 granatów).

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 7:00 21 січня 2021 року.

Сала Україні!

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи.

Упродовж минулої доби, 20 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 5 порушень.

З них 4 порушення режиму припинення вогню, 2 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння, а також проліт ворожого безпілотного літального апарату з перетином лінії зіткнення.

У бік ОПИТНОГО збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь з мінометів калібру 120 мм.

В напрямку КАТЕРИНІВКИ ворог вів вогонь з протитанкових гранатометів.

Поблизу ЗОЛОТОГО-4 окупанти застосували міномети калібру 82 мм.

Неподалік МАР’ЇНКИ противник обстрілював позиції українських військ з ручних та станкових протитанкових гранатометів.

Крім того, на Луганщині зафіксовано проліт ворожого безпілотного літального апарату, ймовірно «Орлан-10», з перетином лінії зіткнення.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли.

Завдяки зусиллям наших воїнів, рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Станом на 7 годину ранку, 21 січня, порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Сала Україні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

Na zakończenie kilka aktualnych filmów:

***

***


©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. 

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

52 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 21.01.2022r.- 2404 dzień od nowego rozejmu.

 1. Może się mylę, ale Kremlowi nie na rękę jest teraz zajmowanie się uznaniem obu republik, bo tzw. „Zachód” oraz Ukraina odbiorą to jako rezygnację z porozumień mińskich i Rosja zostanie uznana winną tego stanu co da pretekst do nałożenia kolejnych sankcji, a być może całkowicie zamrozi stosunki dyplomatyczne jakiekolwiek by teraz nie były… Do tego NS2 jeszcze nie został uruchomiony, ale z drugiej strony 8 lat impasu, bandyckich i zbrodniczych działań Ukrainy wymierzonych w zwykłych ludzi, gdzie tysiące ofiar wołają o pomstę do…Rosji.
  Przed Kremlem ciężki orzech do zgryzienia. Moim zdaniem należałoby się wstrzymać na kilka lub może kilkanaście miesięcy z tą sprawą dopóki nie zostanie uruchomiony NS2 lub/i do kolejnych wyborów na Ukrainie lub spodziewanej ofensywy na donbaskie republiki. Wtedy łatwiej byłoby się uwolnić z odpowiedzialności za Mińsk-2.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Pułkownik Eduard Basurin, zastępca szefa Departamentu Milicji Ludowej DRL, poinformował, że odnotowuje się przygotowanie jednostek ukraińskich formacji zbrojnych do rozpętania aktywnych działań wojennych w Donbasie.
  https://novorosinform.org/pechalno-izvestnye-nacbatalony-kiev-gotovitsya-nastupat-na-donbass-87859.html

  Odnośnie uznania lub nie republik donbaskich to może się to stać przedmiotem negocjacji z USA.
  Zdaniem eksperta Stany Zjednoczone powinny być wyraźnie świadome, że jeśli Kijów nadal będzie ignorował porozumienia mińskie, Moskwa może zaaprobować ideę uznania republik ludowych.

  https://novorosinform.org/ideya-priznaniya-ldnr-stanet-dovodom-v-peregovorah-s-ssha—ekspert-87863.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. 💢💥❗❗❗

  😲😏 Wygląda na to, że ten facet jest zdecydowanie agentem Putina – FSB…

  Psaki: – Prorosyjscy terroryści odnoszą zwycięstwa dlatego, że wspiera ich Rosja.

  Dziennikarz: – A ukraińska armia ponosi klęski, bo wspierają ją USA I EU?

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) swoje, a Waszyngton swoje. PO tym jak ICAO w swoim raporcie zaprzeczyło jakoby Białoruś wymusiła lądowanie w Mińsku samolotu RyanAir z Romanem Protasiewiczem na pokładzie…
  https://strana.today/news/372296-ikao-obnarodovala-otchet-po-intsidentu-s-samoletom-ryanair-v-kotorom-letel-protasevich.html
  …Amerykanie i tak stwierdzili ze był to „akt piractwa lotniczego”. Cytat „Stany Zjednoczone Ameryki oskarżyły czterech urzędników z Białorusi o piractwo lotnicze w związku z przymusowym lądowaniem irlandzkiego samolotu Ryanair, w wyniku czego aresztowano Romana Protasewicza, byłego redaktora naczelnego kanału NEXTA”. Według nich był to „spisek dotyczacy piractwa lotniczego, który nie tylko naruszył międzynarodowe normy i amerykańskie prawo karne, ale także potencjalnie zagroził życiu czterech obywateli USA i wielu innych pasażerów na pokładzie”;
  https://strana.today/news/372657-ssha-obvinili-belorusskikh-chinovnikov-v-aviatsionnom-piratstve-iz-za-posadki-rejsa-ryanair.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem „Sleepy Joe” Biden zdradził kto może dokonać „wtargnięcia” (zapewne tego „mniejszego”) na Ukrainę ze strony FR. Według niego mogą tego dokonać „maleńkie ludziki w zielonych mundurkach” 🙂
  Cytat „Dodał, że USA muszą być gotowe do reagowania na wyzwania, które „mogą pochodzić z Rosji”. „Dotyczy to również małych ludzi w zielonych mundurach, a także cyberataków” – powiedział prezydent USA”;
  https://ria.ru/20220120/bayden-1768815911.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. OT światowe, czyli rozpoczną sie rozmowy w sprawie mozliwości budowy rosyjskich baz wojskowych w Wenezueli? MSZ Wenezueli poinformowało o tym ze Prezydent Wenezueli został oficjalnie zaproszony do złożenia wizyty w Moskwie. Cytat „Prezydenci Rosji i Wenezueli Władimir Putin i Nicolas Maduro odbyli rozmowę telefoniczną, w której potwierdzili swoje zaangażowanie w dalszą ścisłą koordynację w sprawach międzynarodowych. Ponadto Maduro otrzymał od Putina zaproszenie do odwiedzenia Federacji Rosyjskiej”;
  https://strana.today/news/372637-maduro-poluchil-prihlashenie-putina-posetit-rossiju.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Chyba jednak „Benia” Kołomojski nie wyłga się od kary ze strony amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości za swoje „niecne geszefty” na terytorium USA. Pojawiła się bowiem informacja ze Departament Skarbu USA chce skonfiskować 6 mln dolarów jakie Kołomojski uzyskał ze sprzedaży budynku biurowego w USA a który nabył wcześniej za pieniądze wyprowadzone nielegalnie z ukraińskiego „PrivatBanku” (którego był właścicielem);
  https://strana.today/news/372676-minjust-ssha-snova-podal-isk-ob-areste-imushchestva-ihorja-kolomojskoho-i-boholjubova.html

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem na Ukrainie. Wbrew temu co opowiada szef Biura Prezydenta Ukrainy Jermak czyli ze „90% Ukrainców stawi opór inwazji FR”, jego „kolega” z „ekipy” Zełenskiego to znaczy minister obrony Reznikow straszy w wywiadzie dla BBC „milionami Ukraińców którzy zbiegną na Zachód”. Cytat „Według ministra obrony Ukrainy, jeśli Federacja Rosyjska dokona inwazji na Ukrainę, na granicy z Polską i być może innymi krajami pojawią się miliony migrantów.
  „I tak, to będzie katastrofa nie tylko dla Ukrainy, będzie to katastrofa dla Europy, bo prawdopodobnie kilka milionów migrantów lub uchodźców stanie na granicy Ukrainy z Polską lub być może między Niemcami a Polską” – powiedział Ołeksij Reznikow”;
  https://strana.today/news/372597-aleksej-reznikov-nazval-prichinu-katastrofy-dlja-evropy-v-sluchae-vtorzhenija-rf-v-ukrainu.html

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Dla zainteresowanych, artykuł o nowym skandalu na Ukrainie, czyli ujawnieniu dzięki wewnętrznemu audytowi faktu prawdopodobnego zdefraudowania 30 mld hrywien z państwowego Funduszu do walki z COVID-19 (całość środków wydzielonych z budżetu dla funduszu wynosiła 78,4 mld hrywien). Cytat „Przedstawiony niedawno raport Państwowej Służby Kontroli na temat wykorzystania pieniędzy z funduszu do walki z COVID-19 potwierdził jedynie to, co od dawna mówią eksperci – miliardy hrywien były niewłaściwie wykorzystywane, a nawet po prostu skradzione…Do funduszu walki z COVID-19 trafiła rekordowa kwota 78,4 mld hrywien (67,9 mld wydano). 60 miliardów znalazło się pod kontrolą audytu i, jak się okazało, 30,1 miliarda – czyli połowa całkowitej kwoty – jest „problematyczna”. Mówimy o „nieefektywnym wykorzystaniu środków”, ale jasne jest, że tym sformułowaniem podlegają również schematy korupcyjne”;
  https://strana.today/articles/analysis/372572-30-milliardov-ushlo-po-skhemam-kak-razvorovali-kovidnyj-fond-i-pridetsja-li-ukraintsam-vozvrashchat-po-8-tysjach.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • Plus popularny ukraiński program śledczy ‚Schematy” ujawnił nagranie rozmowy urzędników państwowej spółki „Energoatam” podczas której dyskutowali o tym, jak ukryć zniknięcie części środków na budowę Centralnego Składowiska Zużytego Paliwa Jądrowego w Czarnobylu. Cytat „Według śledztwa kierownictwo „Energoatomu”, powołanego za prezydentury Wołodymyra Zełenskiego, publicznie ogłosiło w grudniu 2020 r., że obiekt jest „prawie w 100% gotowy”. Jednocześnie jednak, aby dokończyć budowę, podpisało kontrakt niepubliczny na 422 mln hrywien z nowym prywatnym wykonawcą, firmą KBR, pozyskanym bez przetargu…”Schematy” odkryły, że w ciągu ostatniego roku „Energoatom” niepublicznie przekazał tej prywatnej firmie ponad 1 mld hrywien na dokończenie budowy składowiska, które jednak nie zostało oddane do tej pory użytku”;
   https://inforesist.org/dengi-ushli-spzheny-smi-obnarodovali-audiozapis-o-sryve-zapuska-strategicheskogo-obekta-energoatoma-v-chernobyle/

   Polubione przez 4 ludzi

   • Sami wykańczają swój kraj. Nie trzeba wojny, rosyjskiej inwazji czy polskiej okupacji 🙂
    Ukraińcy sami niszczą to co przez dziesięciolecia budowali „okupanci”. Żadna pomoc z zewnątrz nie będzie skuteczna, dopóki nie wypleni się korupcji, a jedynym realnym sposobem na wyplenienie tej zarazy jest nadzór przez …urzędnika „okupanta” i brak możliwości decydowania o przepływie środków przez Ukraińców-innego wyjścia nie widzę.

    Polubione przez 3 ludzi

 10. OT z Kazachstanu, gdzie po „niedomajdanie” następuje odchodzenie od „westernizacji”. Prezydent Kazachstanu Tokajew ogłosił że teraz najzdolniejsi studenci z Kazachtsnu korzystajacy z międzynarodowego programu „Bołaszak” bedą wysyłani na stypendia do FR. Cytat „Ogólnie rzecz biorąc, chcę zreformować edukację w naszym kraju. Produkujemy zbyt wielu ekonomistów, prawników, menedżerów i tak dalej. Musimy teraz skierować edukację na ścieżkę techniczną. Zmienimy orientację programu Bołaszak. Wyślemy naszych młodych ludzi na studia, w tym i do Rosji. A może przede wszystkim do Rosji, na znane uczelnie techniczne” – powiedział Tokajew”;
  https://ru.sputnik.kz/education/20220121/19192146/Kazakhi-dolzhny-byt-tekhnaryami-Tokaev-zayavil-o-pereorientatsii-programmy-Bolashak.html

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Epidemia koronawirusa na Ukrainie. Cytat „Burmistrz Kijowa Kliczko, który zaraził się koronawirusem, chodzi do restauracji i siedzi tam bez maseczki…17 stycznia Witalij Kliczko ogłosił, że mimo szczepień ponownie zachorował na COVID-19 . Burmistrz stolicy napisał na swoich portalach społecznościowych, że czuje się dobrze, ale jest w izolacji i pracuje w domu…Jednak w piątek, 21 stycznia rano, dziennikarze Strany zobaczyli burmistrza z ochroniarzami w miejscu publicznym. Przyszedł na śniadanie do swojej ulubionej restauracji „Avalon”, która znajduje się obok jego mieszkania w domu na ulicy Bohdana Chmielnickiego”;
  https://strana.today/news/372678-zabolevshij-koronavirusom-mer-kieva-klichko-khodit-po-restoranam-i-sidit-tam-bez-maski-video.html

  Polubione przez 3 ludzi

  • A tu co chce przekazać Ukrainie Estonia, cytat „Estonia już wcześniej zadeklarowała, że może dostarczyć zagrożonej Ukrainie dziesiątki pocisków przeciwpancernych Javelin i około 122 mm haubic. Haubice pochodziły z NRD, później należały do ​​Republiki Federalnej i zostały początkowo sprzedane do Finlandii w latach 90. XX wieku, jednak nigdy się tam nie znalazły. Finlandia i Niemcy muszą zatem zgodzić się na dostawę broni na Ukrainę…Haubice 122 mm zostały wyprodukowane w roku 1938 w Związku Radzieckim. Były jednym z podstawowych dział Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, ale także po wojnie trafiły do militarnego wyposażenia wielu armii bloku wschodniego. Używane były też w Wojsku Polskim”;
   https://wiadomosci.wp.pl/estonia-chce-wesprzec-ukraine-ale-musi-poprosic-niemcow-o-zgode-6728734003931776a

   Polubione przez 3 ludzi

 12. OT w sprawie „kryzysu ukraińskiego”, czyli szef rosyjskiej dyplomacji Sergiej Ławrow podsumował rozmowy jakie przeprowadził w Genewie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem sekretarzem stanu Blinken’em. Cytat „„Podczas spotkania w Genewie Rosja usłyszała wstępną ustną reakcję na jej propozycje dotyczące gwarancji bezpieczeństwa” – powiedział Ławrow…Powiedział także, że USA zobowiązały się do przedstawienia w przyszłym tygodniu pisemnych odpowiedzi na rosyjskie propozycje dotyczące stabilności strategicznej. Powiedział też, że „dokumenty przygotowane przez Departament Stanu na dzisiejsze posiedzenie były nieczytelne”…Szef rosyjskiego MSZ stwierdził też, że państwa powtórzyły argumenty, które padły już wcześniej. Ponadto, według niego, Amerykanie podnieśli temat „inwazji” na Ukrainę. Ale według Ławrowa Rosja nie zamierza zaatakować Ukrainy, a Moskwa [nigdy] nie miała takich planów…Podnosząc temat „rosyjskiej inwazji” w zachodnich mediach, według Ławrowa, próbują zatuszować „sabotaż porozumień mińskich przez Kijów”. Jednocześnie rosyjski minister dodał, że Blinken obiecał przyczynić się do realizacji porozumień mińskich [przez Kijów]”;
  https://strana.today/news/372711-v-zheneve-zavershilas-vstrecha-blinkena-i-lavrova.html

  Polubione przez 4 ludzi

 13. „Zdrada” czyli niemiecki „Spiegel” poinformował o tym ze kanclerz Niemiec Olaf Scholz odmówił prezydentowi USA Biden’owi propozycji zorganizowanie w najbliższym czasie spotkania na którym miała by zostać sprawa „kryzysu ukraińskiego”. Scholz miał odmówić tłumacząc się (cytat) „wyjazdem do Madrytu, a także licznymi zaplanowanymi spotkaniami i chęcią obecności w Niemczech w związku z pogarszającą się sytuacją z pandemią koronawirusa”;
  https://strana.today/news/372737-olaf-sholts-otkazal-dzho-bajdenu-vo-vstreche-.html

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Były „dowódca” Pułku MSW Ukrainy ‚Azow”, a obecnie „fuhrerk” neonazistowskiego ‚Korpusu Narodowego” Andrij Biłeckij w wywiadzie dla ukromediów ogłosił że ukraińskie siły zbrojne borykają się z katastrofalnym brakiem amunicji. Według niego na chwilę obecną juz brakuje amunicji do wielkokalibrowych karabinów maszynowych w szczególności kalibru 12,7 mm, amunicji pistoletowej, a także amunicji kalibru 7,62 mm. Według Biłeckiego w zwiazku z tym „Ukraina krytycznie potrzebuje fabryki amunicji”. Warto przy tym przypomnieć że budowę takiej fabryki kolejne „pomajdanowe” władze w Kijowie zapowiadają już od 8 lat, a jej budowa miał sie m.in zająć…Kołomojski;
  https://www.politnavigator.net/bileckijj-vsu-ne-khvataet-patronov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Newsy z Yuseej

  POTUS Sleepy Joe Biden w akcji
  .

  Reporter: „Dlaczego spodziewasz się, że Putin wykona pierwszy ruch?”
  Biden: „Co za głupie pytanie!”

  https://t.me/coolnews1/1056
  .

  Biden wyzywająco odwraca się od reporterów i unika pytań.
  Za nim wołają do ogólnego śmiechu:
  „Wróć, aby opowiedzieć nam o Rosji, kiedy będziesz mógł”.

  https://t.me/coolnews1/1061

  *********.

  Podążając za niedawnym podejściem prasy do dziennikarzy, Partia Republikańska opublikowała propagandową kompilację pokazującą słabość Bidena.

  Towarzyszy mu komentarz: „A ten człowiek negocjuje z Putinem”

  Biden: „Chodzi o to… że… z charakterem nie wtedy… kiedy polityczny reportaż…, w skrócie… jakiś gracze polityczni… i niektórzy… czy mogę ponownie odpowiedzieć na twoje pytanie?
  umm, nie, nie odpowiem…”

  https://t.me/coolnews1/1062
  .

  Polubione przez 4 ludzi

 16. W temacie „kryzysu ukraińskiego”, czyli „sprytna inaczej” rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki (będąca „źródłem” dość „niepewnym”) potwierdziła, że Departament Stanu planuje ewakuację obywateli USA z Ukrainy. Powołała sie przy tym na „procedery awaryjne” które sa stosowane „w przypadku pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa w jakimkolwiek kraju na świecie”;
  https://strana.today/news/372792-hosdep-planiruet-vozmozhnost-evakuirovat-hrazhdan-ssha-iz-ukrainy-psaki.html

  Polubione przez 3 ludzi

 17. I powrót na Ukrainę, gdzie „naczelny Klaun” państwa w wywiadzie dla „The Washington Post” stwierdził że ​​w razie inwazji FR może zająć Charków…
  https://strana.today/news/372683-zelenskij-schitaet-chto-rossija-mozhet-okkupirovat-kharkov.html
  …co wywołało bardzo negatywne reakcje wśród samych „zainteresowanych”, czyli mieszkańców Charkowa. Cytat „Oświadczenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o ewentualnym zajęciu Charkowa przez Rosję wywołało negatywną reakcję wśród mieszczan…Mieszkańcy Charkowa oskarżają Zełenskiego o wzniecanie paniki (pomimo tego, że sam Ze przedwczoraj prosił, by jej nie wyolbrzymiać)…W szczególności dziennikarka Julia Koltak tak napisała o tej sytuacji:
  „Charków – pomimo wszystkiemu, nie dzięki, ale pomimo wszystkiemu – dziś jest najbardziej rozwiniętym miastem Ukrainy. Od 8 lat, mimo bliskości frontu i granicy, ludzie tu budują, tworzą, otwierają, odnawiają, rozwijają się…Starali się jak najlepiej przyciągnąć inwestorów i często im się to udawało. Dzięki miejscowym i w przeciwieństwie do Kijowa…A teraz wyobraźcie sobie, jak jeden klaun, swoim pochopnym stwierdzeniem, zmniejsza zapał setek tysięcy ludzi do zera i odstrasza inwestorów. Charków, siła tobie!”
  https://strana.today/news/372771-v-kharkove-vozmushcheny-zajavleniem-ze-pro-vozmozhnuju-okkupatsiju.html

  Polubione przez 3 ludzi

 18. W temacie gazowym czyli obecny kanclerz Austrii Karl Nehammer kontynuuje politykę swojego poprzednika w sprawie „NS2”. Cytat „Kanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział, że rosyjski gazociąg Nord Stream 2 jest niezbędny dla niezawodnych dostaw energii do Europy. W związku z tym niewłaściwe jest traktowanie gazociagu jako zagrożenia [dla Europy]. Polityk powiedział o tym w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Spiegel”;
  https://strana.today/news/372781-v-avstrii-poschitali-neumestnym-schitat-uhrozoj-severnyj-potok-2.html

  Polubione przez 4 ludzi

 19. Ukraińska codzienność. W Krzywym Rogu („rodowe gniazdo” Zełenskiego) miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne zamówiło w 2022 roku m.in…15 trumien z aksamitną i satynową podszewką, a takze 15 drewnianych krzyży. Co ciekawe podobne zamówienie przedsiębiorstwo złożyło takze w 2021 roku, wtedy było to m.in 17 trumien i 17 drewnianych krzyży…
  https://strana.today/news/372783-v-krivom-rohe-tramvajnaja-kompanija-zakupit-pokhoronnye-prinadlezhnosti.html

  Polubione przez 3 ludzi

 20. Prezydent USA Joe Biden, który otrzymał sporo krytyki za swoje stwierdzenia, że ​​„głęboka rosyjska inwazja na Ukrainę doprowadzi do poważnych konsekwencji”, postanowił doprecyzować swoje słowa. Zapisał dokładnie, jakie działania zamierza rozważyć inwazją.

  Według Joe Bidena będzie to nie tylko przemieszczenie wojsk rosyjskich przez terytorium Ukrainy, ale także cyberataki na Ukrainę.

  Biden:
  Rozważymy atak na Ukrainę i działania tam, w tym „szarą strefę”, rosyjskich żołnierzy nie ubranych w rosyjskie mundury wojskowe.

  Według 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Stany Zjednoczone są gotowe odpowiedzieć na to wszystko, „wykorzystując cały arsenał dostępnych możliwości”. Jednocześnie obecny właściciel Białego Domu powtórzył swoje oświadczenie wygłoszone podczas briefingu, że „rosyjskim bankom zabroni się jakichkolwiek operacji na dolarach”.

  Słowa Bidena, że ​​Waszyngton ma zamiar uznać za „atak na Ukrainę”, zawierają realną wskazówkę, że zachodni „partnerzy” Ukrainy lub (i) kontrolowane przez nich ukraińskie służby wywiadowcze są w stanie dokonać prowokacji, aby później uchodzić za rzekomo działania Federacji Rosyjskiej. Słowa o uznaniu cyberataku za inwazję brzmią niemal wprost charakterystycznie dla faktu, że głównym przesłaniem są sankcje antyrosyjskie, a powód znajdą za granicą.
  A jeśli tego nie znajdą, zainscenizują to.

  https://topwar.ru/191390-prezident-ssha-my-budem-schitat-napadeniem-na-ukrainu-i-dejstvija-tam-rossijskih-voennosluzhaschih-ne-odetyh-v-rossijskuju-voennuju-formu.html

  Komentarz:
  Zwróćcie Uwage nate słowa Bidena:
  ,,Rozważymy atak na Ukrainę i działania tam, w tym „szarą strefę”, rosyjskich żołnierzy nie ubranych w rosyjskie mundury wojskowe.”

  Czytać należy te słowa tak:
  Uznajemy broniących się separatystów za ,,rosyjskich żołnierzy nie ubranych w rosyjskie mundury”

  Co to oświadczenie Bidena oznaczą:
  Ano nic innego jak wojnę na Donbasie.
  Najpierw ,,Separatyści” wzorem ,,Polaków” w 1939 robić będą ,,prowokacje gliwickie” co zmusi armię ukraińską do interwencji , by przerwać spiralę terroru na Donbasie.
  Broniących sie Separatystów Amerykanie uznają za ,,rosyjskich żołnierzy nie ubranych w rosyjskie mundury” , co oznacza agresję Rosji na Ukrainę.

  W tej sytuacji cokolwiek Rosja zrobi , czy nie zrobi, i tak zostanie uwikłana w wojnę na Donbasie jako agresor i obrywa ,,porażającymi sankcjami”, bo Amerykanie do niej teraz dążą, by ukarać Rosję za gwarancję bezpieczeństwa jakie teraz od nich zażądała.

  Ciekaw jestem jak z tego jankeskiego ,,szachu” wybrnie teraz Putin.

  Czy Ukraińcy pójdą na konfrontację z Rosją?

  Zełenski jest w nieciekawej sytuacji po powrocie Poroszenki na Ukrainę
  i w tej sytuacji zdolny jest na wszystko, by odwrócić uwagę od swej porażki.

  .

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.