Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.03.2023r.- 2829 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 399).


„Niemy krzyk”– dzień 1019.

Tym razem nie będzie „okrągłego stołu”.

Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania i Francja nie mogą pretendować do roli mediatorów w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie, ponieważ są już uwikłane w konflikt z Rosją. 

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uzasadniło to tym, że kraje te dostarczają reżimowi w Kijowie broń i dane wywiadowcze, a także szkolą ukraiński personel wojskowy oraz wysyłają i finansują swoich najemników do strefy walk przeciwko siłom zbrojnych FR. 

Ponadto wspierają Władimira Zełenskiego oraz jego pseudopokojowe inicjatywy. Według rosyjskich dyplomatów sprawiedliwe i trwałe rozwiązanie konfliktu jest możliwe tylko przy całkowitym zaprzestaniu działań wojennych, wstrzymaniu dostaw zachodniej broni, a także uznaniu nowych terytoriów, demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy. No i oczywiście zagwarantowaniu jej neutralności.

MSZ Rosji skomentowało apel byłego szefa Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Wolfganga Ischingera o rozpoczęcie „procesu pokojowego” dla Ukrainy. W szczególności opowiada się on za utworzeniem grupy kontaktowej, w skład której wchodziłyby Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania i Niemcy, czyli kraje najbardziej zaangażowane w kwestii eskalacji konfliktu na Ukrainie.

„Pomysł Ischingera rodzi uzasadnione pytania. Przede wszystkim dlatego, że cztery wymienione kraje same są uczestnikami konfliktu z Rosją, który trwa na terytorium Ukrainy”– poinformowało MSZ w oświadczeniu.

Rosyjscy dyplomaci podkreślali, że państwa te zaopatrują kijowski reżim w broń, dane wywiadowcze, a także szkolą ukraińskich żołnierzy i wysyłają swoich najemników do strefy operacji specjalnej.

„Te kraje popierają pseudopokojowe inicjatywy Zełenskiego, które są oderwanymi od rzeczywistości żądaniami ultimatum kapitulacji naszego kraju”– podkreśliło rosyjskie MSZ, dodając, że „oni nie są zainteresowani rozwiązaniem kryzysu i robią wszystko, aby konfrontacja była jak najbardziej przedłużona”.

Na Placu Smoleńskim (tam się znajduje siedziba MSZ FR) podkreślono, że kompleksowe, sprawiedliwe i trwałe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie jest możliwe tylko przy zaprzestaniu działań wojennych i dostawach zachodniej broni, uznaniu nowych realiów terytorialnych, demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy, potwierdzeniu jej neutralności i nieblokowości, zniesienia sankcji, wycofania pozwów przeciwko FR, przywrócenia statusu języka rosyjskiego, praw mniejszości narodowych oraz przyjaznych stosunków z Rosją i innymi sąsiadami Ukrainy.

Wcześniej rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow zwrócił uwagę na brak jakichkolwiek przesłanek, aby sytuacja na Ukrainie zmierzała w kierunku pokojowym.

O wiarygodności Zachodu w kwestii pokoju na Ukrainie, dowodzi choćby to, że członek brytyjskiej Izby Lordów, brytyjska minister obrony Annabelle Goldie powiedziała, że ​​Londyn wyśle ​​do Kijowa „amunicję, w tym amunicję przeciwpancerną zawierającą zubożony uran”. Czyli, widać tu wyraźnie jakie jest prawdziwe podejście ewentualnych uczestników procesu pokojowego, które można określić jako: „WOJNA TO POKÓJ”.

Jak z tego wynika, to co obecnie dzieje się na Zachodzie, prawie już wiek temu przewidział obywatel WB, George Orwell. Widocznie miał bardzo dobre rozeznanie elit tego państwa?

W świetle tego nie powinien dziwić stosunek wysokiego przedstawiciela jednego z krajów zaproponowanych do udziału w procesie pokojowym, który wyraża się opinią w jakim celu potrzebne są dostawy dla USZ pocisków z rdzeniem uranowym. Otóż, „bardzo skutecznie radzą sobie z niszczeniem nowoczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych”.

Rosja będzie zmuszona zareagować, jeśli Zachód zacznie dostarczać Ukrainie broń z komponentem nuklearnym. Poinformował o tym prezydent Rosji Władimir Putin.

„Dzisiaj okazało się, że Wielka Brytania za pośrednictwem zastępcy szefa Ministerstwa Obrony tego kraju zapowiedziała nie tylko dostawę czołgów na Ukrainę, ale także pocisków ze zubożonym uranem. Wygląda na to, że Zachód naprawdę zdecydował się walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca, nie słowami, ale czynami” – powiedział Putin po rozmowach z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem.

„Jeśli to wszystko się stanie, to Rosja będzie zmuszona odpowiednio zareagować”– podkreślił szef państwa, dodając, „że Zachód już zaczyna używać broni z komponentem nuklearnym”.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że dostawy broni ze zubożonym uranem na Ukrainę skończyłyby się bardzo źle dla Londynu. A co to oznacza, można się już domyślać.

Rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa w słowach przesłanych do Telegrama podkreśliła niebezpieczne skutki zdrowotne zubożonego uranu dla wszystkich, gdy został wprowadzony na pole bitwy.

„Scenariusz jugosłowiański. Te pociski nie tylko zabijają, ale infekują środowisko i powodują raka u ludzi żyjących na tych terenach”– powiedziała, odnosząc się do raka i innych śmiertelnych dolegliwości.

„Nawiasem mówiąc, naiwnością jest sądzić, że tylko ci, przeciwko którym to wszystko zostanie użyte, staną się ofiarami. W Jugosławii żołnierze NATO, w szczególności Włosi, ucierpieli jako pierwsi . Potem przez długi czas starali się uzyskać odszkodowania od NATO za utratę zdrowia. Ale ich roszczenia zostały odrzucone”– wyjaśniła rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji.

Następnie Zacharowa dodała:

„Kiedy obudzą się na Ukrainie? (…)  Ich dobroczyńcy ich trują”

Podczas amerykańskiej okupacji Iraku użycie zubożonego uranu przez sojuszników z NATO wiązało się z rakiem i wadami wrodzonymi wśród ludności irackiej.

ONZ jest także zaniepokojona możliwością użycia amunicji ze zubożonym uranem w dowolnym miejscu, niezależnie od stron konfliktu. Poinformował o tym wczoraj, 21 marca, zastępca przedstawiciela sekretarza generalnego Światowej Organizacji Farhan Haq, komentując oświadczenie Wielkiej Brytanii o planach zaopatrzenia Sił Zbrojnych Ukrainy w amunicję ze zubożonym uranem.

„Wyjaśniliśmy, w tym za pośrednictwem Wysokiego Przedstawiciela ds. Rozbrojenia, nasze obawy dotyczące użycia amunicji ze zubożonym uranem w dowolnym miejscu. Od wielu lat wyrażamy zaniepokojenie stosowaniem zubożonego uranu ze względu na konsekwencje jego stosowania. Te obawy dotyczą wszystkich”–  powiedział Haq na odprawie.

Według podsumowania niebezpiecznej technologii broni w czasopiśmie Scientific American :

Używany jako amunicja, penetruje grubą stal otaczającą czołgi wroga; używany jako zbroja, chroni wojska przed atakiem. A kiedy był używany w wojnie w Zatoce Perskiej, a później podczas alianckich bombardowań Jugosławii i Kosowa, zubożony uran (DU) został okrzyknięty nową srebrną kulą, która rozwiąże większość problemów wojskowych.

Jednak po zakończeniu operacji Allied Force u kilku włoskich żołnierzy zdiagnozowano białaczkę . Politycy i media szybko odkryli związek między chorobą a stosowaniem zubożonego uranu. Następnie nakreślili paralelę z syndromem wojny w Zatoce Perskiej iw krótkim czasie zubożony uran stał się pomarańczowym agentem konfliktu na Bałkanach„.

Najwyraźniej elity władzy na Wyspie, są pewne tego, że nadal będzie ratowało ich położenie tego kraju, jako podobno największego niezatapialnego lotniskowca na świecie. Tym razem, może się okazać, że nie pójdzie na dno, ale jego załoga wyparuje…….

*

Popołudniowa (21.03.2023r. 14:15) odprawa Ministerstwa Obrony Rosji, najważniejsze informacje:

Siły Zbrojne Rosji kontynuują prowadzenie specjalnej operacji wojskowej.

Ogień artyleryjski Zachodniej grupy sił zbrojnych FR na kierunku kupińskim trafił w siły i sprzęt przeciwnika w miejscowościach Dworczyna i Timkówka w obwodzie charkowskim oraz Nowosielskoje i Stelmachówka w Ługańskiej Republice Ludowej. Wyeliminowanych zostało do 80 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono trzy opancerzone wozy bojowe i haubicę D-20.

Na kierunku Krasno-Limańskim ogień artyleryjski i systemy ciężkich miotaczy ognia grupy sił Centrum uderzyły w jednostki ukraińskich sił zbrojnych w miejscowościach Newskoje w Ługańskiej Republice Ludowej oraz Jampołówka i Grigorówka w Donieckiej Republice Ludowej. W ciągu dnia na tym kierunku wyeliminowano do 95 ukraińskich mundurowych oraz zniszczono dwa opancerzone wozy bojowe, a także haubice D-20 i D-30.

Na kierunku donieckim, podczas aktywnych działań jednostek Południowego zgrupowania sił, uderzeń lotniczych i ostrzału artyleryjskiego, w ciągu dnia przeciwnik poniósł straty do 160 ukraińskich żołnierzy oraz w ilości trzech opancerzonych wozów bojowych, czterech pojazdów i haubicy D-20.

Na południe od Doniecka i w Zaporożu uderzenia samolotów operacyjnych i taktycznych oraz lotnictwa wojskowego i ogień artyleryjski grupy sił Wschód uderzyły w jednostki ukraińskich sił zbrojnych w rejonach Ugledara i Nowomichaiłowki w Donieckiej Republice Ludowej oraz Preobrażenka- obwód zaporoski. Przeciwnik poniósł straty w wysokości ponad 30 ukraińskich żołnierzy, dwóch pickupów i haubicy D-30.

Na kierunku chersońskim w wyniku ostrzału w ciągu dnia wyeliminowano ponad 40 ukraińskich żołnierzy oraz trzy pojazdy, dwie samobieżne haubice Akacja, a także system artyleryjski M777 produkcji amerykańskiej.

W ciągu dnia lotnictwo taktyczne i wojskowe, wojska rakietowe i artyleria grup wojsk Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej uderzyły na 95 jednostek artyleryjskich USZ na stanowiskach ogniowych, siłę roboczą i sprzęt w 107 rejonach. Ponadto zniszczono trzy wyprodukowane w USA stacje radarów przeciwpancernych AN/TPQ-37 w rejonach Szandrigołowo w Donieckiej Republice Ludowej, Oriechowa w obwodzie zaporoskim i Biełozierka w obwodzie chersońskim.

Samolot myśliwski rosyjskich sił powietrznych w okolicach osady Nikanorówka w Donieckiej Republice Ludowej zestrzelił w walce powietrznej samolot Su-25 ukraińskich sił powietrznych.

Środki obrony przeciwlotniczej zniszczyły w nocy 31 ukraińskich bezzałogowych statków powietrznych w rejonach Tokariewka, Krasnoreczeńskie, Czerwonopopowce, Nowowodianoje, Kremienna, Płoszczanka i Wojewódka w obwodzie charkowskim, Rubieżnoje i Baranikówka w Ługańskiej Republice Ludowej, Zielenyj Sian, Urożynoje, Błagodatnoje, Władimirowka, Jewgenowka, Staromlinowka w Donieckiej Republice Ludowej, Uljanka, Połogi w obwodzie zaporoskim, Nowaja Zburyjewka i Krynki w obwodzie chersońskim. Dodatkowo przechwycono trzy rakiety z systemu wielokrotnych wyrzutni rakietowych HIMARS.

Od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono łącznie:

403 samolotów, 223 śmigłowców, 3 502 bezzałogowych statków powietrznych, 414 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 8 363 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 1 070 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 4 403 polowych dział artyleryjskich i moździerzy oraz 9 039 specjalnych pojazdów wojskowych.

Aktualna sytuacja na froncie rano 22 marzec.

Na kierunku chersońskim rosyjskie Siły Zbrojne skoncentrowały ogień artyleryjski na prawym brzegu Dniepru naprzeciw kontrolowanego miasta Goła Pristan. Możliwe, że ukraińskie siły zbrojne formują w tym rejonie siły uderzeniowe do ewentualnej próby przekroczenia rzeki przez wyspy Białogrudy i Bolszoj Potjomkin. Uderzono na Bieriegowoje, Jantarnoje, Biełoziernoje, Dniprowskie i Błagowieszczeńskie. Artyleria uderzyła także na Kozackoje, Krasnaja Majak i Dudczany.

Na froncie donieckim siły rosyjskie ponownie zaatakowały w okolicach Nowomichajłówki. Od strony Piasków kontynuowały ofensywę w kierunku Pierwomajska. Natomiast z rejonu Wodianego, na Siewiernoje także przeprowadzono skuteczny atak. Wspierane przez artylerię rosyjskie siły zbrojne próbowały posuwać się w kierunku południowych obrzeży Awdiejewki. Na północny zachód od tej twierdzy nastąpił atak lądowy na Berdyczów. Rosyjska artyleria ostrzeliwała Ostrom, Krasnogorówkę, Tonenkę, Orłowkę, Łastoczek, Kamienkę i Nowy Jork. Wojska ukraińskie ostrzeliwały z broni cięzkiej Donieck i Nowobachmutówkę.

Na południowy zachód od Bachtmutu PMC Wagner wznowił natarcie w kierunku Predteczina. Jest to już próba posunięcia się w kierunku Konstantynówki. Wspierani przez artylerię „Muzykanci” atakują w pobliżu Iwanowskoje i oczywiście w samym Bachmucie. W południowej części Bachmutu udało im się posunąć z kierunku Opytnoje. A na północny zachód od Bachtmuta „Muzycy” odnieśli pewien sukces pod Chromowoje i Bogdanowką. Pod ciężkim ostrzałem artyleryjskim znalazło się strategiczne centrum logistyczne USZ w Czasowym Jarze. Pod ostrzałem znalazły się także Aleksandro-Szultino, Grigorowka, Minkówka, Prywolje, Oriechowo-Wasiljewka i Wasjukowka. Ukraińskie siły zbrojne uderzyły na Jagodne i Żeleźnjańsk.

Na kierunku ługańskim wojska rosyjskie zaatakowały z powodzeniem w kierunku Makiejewki i w Nowosielsku.

Oficjalne podsumowanie misji DRL w WCKiK za okres od godziny 00:00 21.03.2023 do godziny 00:00 22.03.2023r.

❗️W ciągu ostatnich 24 godzin misja odnotowała 30 przypadków ostrzału terytorium DRL przez USZ.

Na kierunku Doniecka przeciwnik przeprowadził 25 ostrzałów z MLRS oraz artylerii 155 mm i 152 mm.
Na kierunku Gorłówki 5 ostrzałów z artylerii 155 mm i 152 mm.

W sumie, w wyniku wczorajszych ukraińskich ostrzałów na terytorium republiki spadło 161 sztuk różnego typu pocisków.

Pod ogniem wroga znalazło się sześć miejscowości republiki:

Gołmowski, Gorłówka (okręg Nikitowski), Pantelejmonówka, Donieck (okręgi Kijowski, Kujbyszewski, Kirowski i Piotrowski), Makiejewka (okręgi Czerwonogwardyjski i Sowiecki) oraz Aleksandrówka.

🆘 W ciągu ostatniej doby odnotowano 5 rannych cywilów w dzielnicach Kijowskiej i Kujbyszewskiej w Doniecku oraz dzielnicy Sowieckiej w Makiejewce.

🏠 W donieckich dzielnicach Kujbyszewskiej i Piotrowskiej oraz w Sowieckiej dzielnicy Makiejewki i Aleksandrówce uszkodzono 5 domów, a także 2 obiekty infrastruktury cywilnej.

❗️ ⚡️ Dodatkowe informacje o ofiarach cywilnych w miejscowościach DRL otrzymano z linii operacyjnych misji DRL w WCKiK w nocy 21 marca:

Miasteczko Aleksandrówka:

 • Przy ulicy Gorkiego nr. 189 została ranna kobieta urodzona w 1944 roku.

Tym samym łączna liczba rannych cywilów na 21 marca wynosi 6 osób.

 • Ulica Gorkiego nr. 189 – prywatny dom mieszkalny.

❗️ Na liniach operacyjnych przedstawicielstwa DRL w WCKiK za 22 marca otrzymano informację o szkodach spowodowanych ostrzałem miejscowości w republice przez USZ:

Aleksandrówka:

 • Ulica Kirowa nr. 216 – prywatny dom mieszkalny.

W dalszym ciągu napływają informacje o skutkach ostrzału.

❗️ Raport misji Ługańskiej Republiki Ludowej w WCKiK w ciągu ostatnich 24 godzin, 21 marca.

Ukraińskie formacje zbrojne odnotowały jeden ostrzał w Niżnym Dunajcu z użyciem artylerii 155 mm (3 pociski).


W wyniku ostrzału zniszczony został budynek Państwowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych ŁRL.

*

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп/Joint forces operation.

2 min.

„Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 07:00 22 березень 2023 року.

Сала У’країні!

Banderowcy zaniemówili, a ja nadal niecierpliwie czekam na kolejne bajania o nieustających zwycięstwach, chwale i domniemanej potędze ich u’krainy.

Oficjalna strona biura prasowego Operacji Połączonych Sił USZ znikła z Facebooka!!!!!

Разом до перемоги!

Сала У’країні! ᛋᛋ”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

*

Na koniec kilka aktualnych filmów:

*

*

©Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.
Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

182 uwagi do wpisu “Wojna już nie domowa na Ukrainie 22.03.2023r.- 2829 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 399).

 1. „Kobieta roku” według „USA Today”…Cytat „USA Today przyznaje tytuł „Kobiety Roku” transpłciowej stanowej legislatorce”…
  https://www.foxnews.com/media/usa-today-gives-woman-year-honor-transgender-state-lawmaker
  Uwaga tylko dla ludzi z mocnymi nerwami „kobieta roku” w pełnej krasie 😉
  .https://a57.foxnews.com/static.foxnews.com/foxnews.com/content/uploads/2022/11/720/405/Leigh-Finke.png?ve=1&tl=1

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Konsolidacja Rosji i Chin.

  Jak powiedział wujek Lenin (wyrażenie używane przez rosyjskie dzieci w czasach ZSRR),”wojna jest akceleratorem historii”.

  Kiedy Kaligula został następcą Tyberiusza, popadł niemal w obłęd, ponieważ w tak młodym wieku zdał sobie sprawę, że zakres jego władzy nie ma granic.
  Łatwo więc zrozumieć gorycz, jaka ogarnia tych, którzy rządzili światem przez 33 lata, gdy widzą, jak grunt kruszy się pod ich stopami, podczas gdy byli przekonani, że żyją w wiecznej ekstazie…

  Polubione przez 4 ludzi

 3. Ukraińskie załogi czołgów na poligonie dla przekazywanych Polsce czołgów PT-91 Twardy. Siły Zbrojne RP posiadały w służbie 232 czołgi tego typu, które są mniej więcej na tym samym poziomie co T-72B polska zmodernizowana wersja licencjonowanego czołgu T-72M1. W sumie Polska przekaże Ukrainie 30 czołgów PT-91 Twardy w ramach pomocy wojskowej.

  https://t.me/ChDambiev/22864

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Kierunek: Orekhovo
  Sytuacja do końca 22 marca 2023 r.

  Dzisiaj oddziały ukraińskie działające w rejonie Orekhova weszły do wsi Nowodaniłówka na południe od miasta. Osada znajdowała się w szarej strefie: nie było tam właściwie ani jednostek rosyjskich, ani formacji wroga.

  Obecnie ukraińskie siły zbrojne kontrolują połowę Nowodanilówki i okopują się na zajętych pozycjach. Jednocześnie w najbliższych dniach spodziewane jest wznowienie prób ataków na rosyjskie pozycje.

  Drony FPV są przerzucane na placówki w Orekhovie i Polohovie. Ponadto w pobliżu Orekhova gromadzone są ciężkie zachodnie pojazdy pancerne.

  Według niektórych doniesień ukraińskie dowództwo zamierza jednocześnie rozmieścić dużą liczbę różnych UAV, aby przeciążyć rosyjską obronę przeciwlotniczą.

  Taktyka „roju dronów” stanowi istotne zagrożenie dla rosyjskiej armii, ponieważ do jej przeciwdziałania potrzebna jest znaczna liczba środków walki elektronicznej, które pozwolą na stłumienie kanałów komunikacyjnych. Nie są one jeszcze dostępne w wystarczającej liczbie na froncie.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Cytat „Po sieci krąży plotka o jakichś piekielnych bitwach na froncie zaporoskim pod Oriechowem – to nieprawda.Nie ma walk i włamów w obronę, nasi żołnierze są na swoich pozycjach, wróg na swoich…Chłopaki z miejsca dementują pogłoski o jakimś wdarciu się w naszą obronę i ciężkich bojach, na froncie pod Orekchowem panuje cisza, czasem huczy artyleria…Ponadto atakowanie w nocy jest niewygodne, w praktyce wszystkie realne ataki wroga przeprowadzane są w ciągu dnia”
   https://t.me/RVvoenkor/41147
   Cytat „Dowiadujemy się, że w Nowodaniłowce, rejon połogowski (kierunek zaporoski) panuje spokój, nie ma wdarcia się Sił Zbrojnych Ukrainy, a nawet walki, taka próba była kilka dni temu”
   https://t.me/mig41/25298

   Polubienie

 5. Ciekawe dane :
  91% zachodnich firm pozostaje w Rosji i rozsądnie czeka, zawiera ryzyko i chroni aktywa – poinformował o tym szef austriackiego MSZ.

  „Bądźmy realistami, 91 proc. zachodnich firm pozostaje w Rosji i robi to, co jest rozsądne: czeka, zawiera ryzyko, chroni aktywa” powiedział austriacki dyplomata Alexander Schallenberg.

  Dotyczy to także austriackiego Raiffeisenbanku, który nadal działa w FR i faktycznie rosyjska jednostka jest dla tej grupy finansowej najbardziej dochodowa. Zabawne, że Raiffeisen jest pod presją: amerykańska agencja ds. sankcji zażądała informacji o biznesie związanym z Rosją. I tu austriacki minister nie omieszkał przypomnieć: Bank of America również nadal działa w Rosji.

  https://tass.ru/ekonomika/17337463

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Po wizycie Xi Jinpinga w Moskwie, Chiny oficjalnie wezwały Stany Zjednoczone do ponownego rozważenia swojej linii w kwestii ukraińskiej i zaprzestania dolewania paliwa do ognia eskalacji wojny.

  Chiny zawsze wzywały do pojednania i negocjacji. Stany Zjednoczone twierdzą, że stanowiska Chin nie można nazwać sprawiedliwym. Czy uczciwe jest ciągłe dostarczanie broni na pole walki? Czy uczciwe jest ciągłe eskalowanie konfliktu? Czy nie jest uczciwe pozwolić, aby kryzys ogarnął świat? Zalecamy stronie amerykańskiej ponowne rozważenie własnej roli w kwestii Ukrainy, odwrócenie się od błędnej ścieżki dodawania paliwa do ognia i zaprzestanie obwiniania Chin.

  Jak widać, Stany Zjednoczone przed wizytą Xi próbowały wymusić na Chinach, aby w jakiś sposób obwinić Rosję, a przynajmniej się od niej zdystansować. W praktyce okazało się, że jest dokładnie odwrotnie. Chiny obwiniają USA i wykazują chęć wzmocnienia partnerstwa z Rosją.

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Dla ekonomistów a nie ekonomopropagandystów od początku było jasne, że sankcje bardziej uderzą w UE niż w Rosję.
  Sankcje wobec Rosji narzucone przez USA i podjęte przez KE mają jeszcze jeden pomijany w analizach strategiczny cel USA.

  W rzeczywistości pozycja hegemonistyczna USA jest nie do utrzymania wobec nowo kształtujących się światowych relacji gospodarczych i politycznych.
  Chociaż trzeba mieć świadomość, że USA są gotowe wywołać wiele konfliktów w świecie mając na celu podtrzymanie pozycji dominatora.

  Obserwowana jest konsolidacja grupy państw rozwijających się Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Południowej Afryki, w skrócie BRICS – wokół głównego celu jakim jest stworzenie nowego systemu walutowego.
  Państwa skupione w BRICS podważają rolę dolara jako pieniądza światowego.

  Coraz więcej krajów dotychczas zdominowanych przez USA zaczynają się uwalniać od strachu przed sankcjami lub zbrojnymi interwencjami dominatora.

  Paradoksalnie, prowadzeniem proxywar na Ukrainie – USA pogorszyło swoją globalną pozycję, wywołując efekt konsolidacji relacji rosyjsko-chińskich i umacniając pozycje Rosji w Azji…

  .https://myslpolska.info/2023/03/21/zmierzch-hegemona/

  Polubione przez 6 ludzi

 8. USA, które – jak powiedział Blinken – „są nastawione na bardziej kompleksowe podejście do regionu Morza Czarnego”, zamierzają do czerwca przygotować strategię czarnomorską.

  Biały Dom przypomniał jednocześnie, że trzy z sześciu krajów mających dostęp do Morza Czarnego są członkami NATO, a Ukraina jest dla Waszyngtonu „ważnym przyjacielem”.

  Sama strategia, według Blinkena, „będzie obejmować nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale także plany dotyczące współpracy politycznej, gospodarczej i energetycznej”.

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Sytuacja na frontach w ciągu ostatniej doby:

  Kierunek Artemowski (Bachmut)
  „Orkiestra” posuwa się w kierunku Orekhovo-Vasilyevka, Bogdanovka i Grigorovka. Zacięte walki trwają w centrum Artemowska, terytorium strefy przemysłowej jest całkowicie oczyszczone z bojowników. Trwają ciężkie walki na ulicy Korsuńskiej i w pobliżu skrzyżowania ulic Mariupol i Sadowaja. Na południu miasta walki trwają w Krasnym.

  Kierunek Donieck
  Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nadal szturmują Awdijiwkę, zarówno od północy, jak i od południa. Od południa nasze wojska nacierają na Pierwomajsk od strony Piasku, a na północy od Wodyń. Również pod osłoną artylerii rosyjscy żołnierze próbują posuwać się na południowe obrzeża Awdijiwki.

  Kierunek Zaporoże
  Ukraińskie wojska zdobyły oparcie w części wsi Nowodaniłowka, położonej w szarej strefie na południe od Orekhova. Ukraińcy mogą wykorzystać wieś jako odskocznię do ofensywy przeciwko pozycjom armii rosyjskiej. Pod Ugledarem spadochroniarze ze 155 Brygady nadal wykonują misje bojowe, konsekwentnie atakując jednostki bojowników.
  Od południa nasze wojska nacierają na Pierwomajsk od strony Piasku, a na północy od Wodyń. Również pod osłoną artylerii rosyjscy żołnierze próbują posuwać się na południowe obrzeża Awdijiwki.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.