Wojna domowa na Ukrainie 14.07.2015r.- 145 dzień od nowego rozejmu.


Kijów.

„Jedynie państwo i jego instytucje posiadają wyłączne prawo do utrzymania porządku publicznego i użycia broni. UE oczekuje, że incydent  (w Mukaczewie– dopisek mój) zostanie przez władze dokładnie zbadany, a sprawcy bezprawnych czynów zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”– napisał na swojej stronie na Facebooku ambasador UE na Ukrainie, Janusz Tombiński.

W związku z incydentem w przygranicznym mieście Mukaczewo, władze Słowacji jak i Węgier podjęły odpowiednie decyzje zabezpieczające ich strefę graniczną.

I tak wg. informacji przekazanej przez rzecznika słowackiego MSZ, Petra Stano; na Słowacji zwiększono liczbę patroli oraz skierowano specjalistyczny sprzęt dla policji i straży granicznej:

„Mukaczewo jest tylko kilkadziesiąt kilometrów od słowackiej granicy, dlatego też natychmiast bezpośrednio po incydencie, podjęliśmy niezbędna środki bezpieczeństwa. Należą do nich szczególnie wzrost liczby patroli, lepszy sprzęt dla sił policyjnych i straży granicznej, a także inne środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywateli oraz ochronę Słowacji w rejonie strefy granicy słowacko-ukraińskiej”– ogłosił Petro Stano ze słowackiego MSZ.

Podobną decyzję podjęły ostatnio władze węgierskie wzmacniając bezpieczeństwo na granicy węgiersko-ukraińskiej, mając na celu uniemożliwienie nielegalnego jej przekraczania.

Na temat sytuacji w Mukaczewie zamieścił też swój wpis na Facebooku Anton Geraszczenko:

„Oni muszą pokazać i udowodnić swoją gotowość do negocjacji z pozostałą częścią dwunastoosobowej grupy, która została zablokowana przez siły jednostek MSW, w celu ich dobrowolnego poddania się i złożenia broni, co da możliwość przeprowadzenia jawnego i uczciwego śledztwa w sprawie wyjaśnienia okoliczności wczorajszej tragedii w Mukaczewie”.

Wczoraj też odbyło się w Kijowie przy udziale prezydenta Petro Poroszenki posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, które było poświęcone wydarzeniom w Mukaczewie.

Na posiedzeniu tym ukraiński prezydent zażądał rozbrojenia wszystkich nielegalnych grup zmilitaryzowanych:

„Żadna organizacja polityczne nie powinna i nie będzie miała  zbrojnych oddziałów”.

Na posiedzeniu tym szef sztabu sił operacji specjalnych Wiktor Mużenko zgłosił problem skomplikowanej sytuacji jaka występuje w wojskach biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, która polegać ma na udziale w niej różnych niepodporządkowanych dowództwu wojskowemu oddziałów zbrojnych.

Z kolei Poroszenko odniósł się do wydarzeń w Mukaczewie, które ujawniły „wiele palących kwestii, wymagających natychmiastowego rozwiązania”. Jednocześnie podkreślił, że takie próby destabilizacji w czasie prowadzonej wojny są potężnym ciosem dla obronności kraju:

„Rosnące napięcie na linii rozgraniczenia w Donbasie dziwnie jest zsynchronizowane z próbą destabilizacji sytuacji na tyłach, tysiące kilometrów od linii frontu, gdzie pojawili się ludzie z ciężką bronią (…) To dyskredytuje prawdziwych patriotów Ukrainy. Żadna siła polityczna nie powinna i nie będzie miała zbrojnych oddziałów. Żadna organizacja nie będzie miała prawa do organizowania zwykłych gangów. Musimy powrócić do starych problemów, które wymagają natychmiastowych rozwiązań”

Na koniec Poroszenko wezwał do likwidacji problemu przemytu za zachodniej granicy państwa zauważając przy tym, że przemyt nie dotyczy tylko rejonu Karpat.

1.   https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine/photos/a.145962402115063.26057.126879227356714/964440706933891/?type=1

2.   http://lb.ua/news/2015/07/13/310832_evrosoyuz_potreboval_tshchatelnogo.html

3.   http://society.lb.ua/accidents/2015/07/13/310823_slovakiya_usilila_ohranu_granitsi.html

4.   https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/886654634754718?pnref=story

5.   http://lb.ua/news/2015/07/13/310815_poroshenko_prizval_pravoohraniteley.html

6.   https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Tombi%C5%84ski

Jak z powyższego widać incydent w Mukaczewie odsłonił cały szereg problemów, które z całą mocą ujawniły się po ubiegłorocznym zamachu stanu w Kijowie.

Tymi problemami są:

1. Jawna obecnie korupcja, w której uczestniczą w całkowitym poczuciu bezkarności funkcjonariusze państwa,

2.  Anarchizacja i chaos struktur państwowych,

3.  Upadek gospodarki i finansów prowadzące prostą drogą do bankructwa,

4.  Terytorialny rozpad państwa,

5.  Faszyzacja ideologii państwowej,

6.  Wojna na południowo-wschodnich rubieżach kraju,

7.  Rozkład sił zbrojnych i brak poparcia społecznego do dalszego prowadzenia działań wojennych,

8.  Rosnący sprzeciw społeczny przeciwko sytuacji wewnątrz kraju będącej skutkiem działań podejmowanych przez obecny obóz rządzący.

Wszystkie te problemy działają nie każdy z osobna tylko są ze sobą połączone, wzmacniając na wzajem ich siłę.

Tak więc obecne władze w Kijowie znalazły się w matni, którą same sobie przygotowały, i  z której już nie ma sensownego wyjścia.

Można na koniec zadać sobie pytanie: czy taka postawa obecnej ekipy rządowej jest przypadkowa czy też jest celowa i świadoma?

Otóż jak należy sądzić, śledząc wydarzenia rozgrywające się na Ukrainie od jesieni 2013 roku, działania ukraińskich władz nie są przypadkowe i prowadzone są w ściśle określonym celu, którym jest totalna wasalizacja tego kraju przez zachodnich mocodawców obecnej ekipy rządowej.

A chaos do jakiego tam doprowadzono właśnie takiemu celowi służy.

Dowodem choćby na to może być oparcie się na siłach skrajnie nacjonalistycznych, które m.in. reprezentuje organizacja „Prawy Sektor”. To właśnie ci ludzie byli najbardziej aktywni w końcowej fazie protestów na kijowskim Majdanie, dając w ten sposób pretekst do dokonania zamachu stanu. To dla tych środowisk tworzy się ideologię państwową odwołującą się do dziedzictwa zbrodniczych ideologii i formacji reprezentowanych przez spuściznę Bandery i OUN-UPA. To ci ludzie również byli najbardziej również aktywni w pierwszej fazie tzw. operacji antyterrorystycznej prowadzonej przeciwko mieszkańcom zbuntowanego Donbasu.

Dziś gdy zostali uzbrojeni, wyposażeni i dowartościowani państwową ideologią zbrodniczego nacjonalizmu, ci sami ludzie kierują swoją broń i nienawiść przeciwko strukturom państwa, które ich wcześniej dowartościowało i utwierdziło w swoich racjach.

Tak więc tworzono systematycznie od samego początku bardzo poważny problem w efekcie czego powstaje nowy front, tym razem daleko od wschodnich granic państwa uderzając w jego żywotne struktury.

Jak widać chaos ten ma służyć przejmowaniu najważniejszych składników majątku narodowego Ukrainy i jednocześnie tworzyć ciągle jątrzący się punkt zapalny na zachodnich granicach Rosji.

A trwać on będzie dotąd aż wszystkie założone wcześniej cele nie zostaną zrealizowane.

Na tym kończę ten wątek przechodząc do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na Ukrainie.

Ogólnie w rejonie Doniecka oraz Gorłówki wczoraj, jak i w nocy było spokojnie i nie doszło tam do poważniejszych incydentów zbrojnych.

Natomiast dziś rano około godziny 10:00 czasu lokalnego miał miejsce w centrum Doniecka zamach bombowy w samochodzie, którym jechała sekretarka szefa rządu DRL, Jelena Filippowa. Ofiara w bardzo ciężkim stanie została zawieziona do szpitala. Podejrzewa się, że celem zamachu miał być szef rządu DRL  Aleksander Zacharczenko. Obecnie trwają aresztowania osób podejrzanych o udział w przygotowaniu zamachu jaki i tych, którzy nie dopełnili obowiązków służbowych:

W nocy z niedzieli na poniedziałek ukraińska artyleria przeprowadziła bardzo intensywny ostrzał terenu donieckiego lotniska oraz obrzeży miejscowości Spartakus.

Ostrzelana przez ukraińskich żołnierzy dzielnica Kijowska w Doniecku:

Osiedle Wostoczne po wczorajszym ostrzale przez ukraińską artylerię:

Jak powiedział wczoraj zastępca ministra obrony DRL, Edward Basurin, obserwowane jest obecnie stanowisk bojowych przez oddziały „Prawego Sektora”, które przemieszczają się w kierunku Kijowa. Dzięki temu działania militarne i naruszanie warunków zawieszenia broni przez stronę ukraińską zmalało.

Na filmach poniżej punkty kontrolne zorganizowane przez „Prawy Sektor” pod Kijowem:

W rejonie frontu ługańskiego ukraińskie wojsko naruszyło wczoraj 31 razy warunki zawieszenia broni, gównie prowadząc ostrzał ciężką artylerią.

Ostrzelane zostały pozycje obronne sił powstańczych w okolicach Bahmutki, w tym w rejonie miejscowości Smiełoje i Żiełobok oraz z kierunku Stanicy Ługańskiej w Nikołajewce i Bołotiennoje:

Ostrzelany również został wczoraj rano z kierunku miejscowości Popasnaja przez ukraińską artylerię pociskami kaliber 120 mm Pierwomajsk, a szczególnie dzielnica Mołodzieżnoja.

Jeden z samochodów jakimi posługiwała się bojówka prawosektorowców w czasie ich najazdu zbrojnego w Mukaczewie został kilka miesięcy temu ukradziony w Czechach.

Ciekawe jak on się przedostał przez kontrolę graniczną?

Może pomogli skorumpowani ukraińscy pogranicznicy z obwodu mukaczewskiego?

Natomiast my nadal nie wiemy co robił tam samochód z polską rejestracją GKS F 191 (samochód ten pochodzi z woj. Pomorskiego z miejscowości Kościerzyna), kto jest jego właścicielem i czy wśród członków „Prawego Sektora”, którzy dokonali najazdu zbrojnego na Mukaczewo, gdzie następnie zabili kilka, i kilkanaście innych osób zranili, nie było osób posiadających polskie obywatelstwo lub też czasowe prawo pobytu w naszym kraju.

Widocznie nasze służby nie zajmują  się takimi dyrdymałami?

Na koniec kilka zdjęć:

Ukraińskie dowództwo wojskowe kieruje w rejon frontu nowe posiłki.

Blokada Mukaczewa przez wojska ukraińskiego MSW.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

213 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.07.2015r.- 145 dzień od nowego rozejmu.

 1. Nie dawała mi spokoju wczorajsza dyskusja na temat dostarczenia pierwszej partii t-80 do UA. Brusek twierdził, ze to „fake” ,a zdjęcie było już wcześniej wykorzystywane przez ukraińską propagandę…niedowierzałem, ale dzisiaj znalazłem to:
  .http://r-scale-7d.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/aa486f25175cbdc3854151288a645c19/d09c5cdd-ca13-4911-9a70-4fc009553b75.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360
  jest to zdjęcie tych samych czołgów i link do artykułu z defence.24
  http://www.defence24.pl/238046,czolgi-t-80-dla-sil-zbrojnych-ukrainy
  tam tez widać te same czołgi.
  Ciekawym jest ,ze 10 lipca podano do wiadomości, że dostarczono UA pierwszy (jeden jedyny) czołg t-80BW. Nie było nic powiedziane o kolejnych 7 czołgach tymczasem już 13 lipca podano ,ze łącznie UA otrzymała 8 tych czołgów.. Zastanawia mnie czy pozostałe 7 czołgów jest w 100% sprawne (Adalbert wspominał o kłopotach z silnikami) i czy osiągi tych czołgów są odpowiednie ( skromnym zdaniem tankisty-amatora wydaje się ,że porównywalne do modelu t-64BW czyli podstawowego czołgu UA, a jedyną różnica jest silnik gazowy zamiast diesla )
  Adalbercie oświeć nas 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

  • Nie chcę wchodzić w kompetencję naszego eksperta, Pana Adalberta, ale wg mojej wiedzy (silnikowca) w tamtych warunkach lepsze się silniki diesla – prostsze w obsłudze, wojna praktycznie „stacjonarna”. Turbina gazowa ma zalety w ataku i wojnie manewrowej, czyli na innym teatrze działań.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Ostatnio nie czasowy jestem,ale spróbuję coś znaleźć.Faktem jest,że przystapiono do „regeneracji” pozostałych w Charkowie pierwszych wersji T-80(bez pancerza),co widać na zdjęciach.Nowsze w wersji T-80U przerobiono na UD i dawno sprzedano,są zewnętrznie zupelnie inne od tych ze zdjęć.Dino ma rację,turbinę wsadzono do T-80 bo niał gnać po niemieckich autostradach na Zachód.Do takiej wojny,jak ta na Donbasie absolutnie turbina odpada.

    Polubione przez 3 ludzi

 2. Dawid Hudziec
  Rozmowa dla Prisonplanet
  [audio src="http://www.prisonplanet.pl/files/654004086/file/dh3_re.mp3" /]

  Oryginał tego co dużo wyżej (o tunelu do Mukaczewa) było dowcipnie skomentowane .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008332/29b69/TTBrhVZR_O8.jpg

  A na powaznie – nie jest dobrze…
  .https://pp.vk.me/c629508/v629508011/58e9/ZW9EESKvvg8.jpg

  Takiego zmasowanego ataku od dawna nie było w DOniecku i okolicach!

  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8464%2Fall
  .https://youtu.be/8oJzHBzocvY
  .https://youtu.be/P-1uoyYZbC4

  .https://pp.vk.me/c627225/v627225178/a2cd/o9IOqGWg4zU.jpg
  Zaczał się atak od strony Swietłodaru na Debalczewo. Bitwa od dwóch godzin. Opołczeńcy ściagają technike i GRADy!

  Bombardowana Gorłówka oraz DOnieck https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8459%2Fall

  Ukry próbują znów zdobyć lotniskowiec i przedrzeć się w kierunku Spartaka gdzie juz trwaja walki. Mieszkańcy informują o dobrze słyszalnych odgłosach bitwy w Piaskach https://vk.com/feed?w=wall-57424472_66692

  Polubione przez 7 ludzi

  • Właśnie widzę na MM , kanonada trwa w najlepsze, oby tylko opołoczeńcy dali odpór. To nie może być przypadek, ukry chcą zerwać rozejm, to raczej na pewno kolejna faza operacji.
   Dzisiejsza wizyta Jaceniuka w Waszyngtonie raczej potwierdza, że dostali ,, zielone światło „.
   Trzymajcie się opołoczeńcy!!!

   Polubione przez 9 ludzi

  • Rozwalil mnie humor pelen sarkazmu na tym drugim 40-to sekundowym filmiku z Garlowki 🙂 Najwazniejsze to nie dac sie ukrainskim scierwom wpedzic w mentalna zapasc. Pozdrawiam goraca bohatera pierwszego planu 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

 3. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ekspert-iran-wiele-zyskal-zgadzajac-sie-na-warunki-mocarstw/zsf0z9

  Ekspert: Iran wiele zyskał zgadzając się na warunki mocarstw

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/iran-chamenei-podziekowal-negocjatorom-na-ulicach-wybuchy-radosci/92bzgf

  Iran: Chamenei podziękował negocjatorom, na ulicach wybuchy radości

  Może to faktycznie dobre porozumienie, a na ile okaże się trwałe i czy w pełni zostanie zrealizowane – czas pokaże.
  ——————————————————————————————————————–
  Ostrzał przedmieść Gorłówki się wzmógł , w okolicach Krasnogórowki toczy się bój.
  Albo prawosektorowcy i inni naziści chcą sprowokować opołoczeńców do ataku i tym samym oskarżyć o zerwanie rozejmu, albo rząd w Kijowie podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnej fazy operacji w Donbasie , by przykryć to co się dzieje na zachodniej Ukrainie.
  A jak sytuacja we Lwowie , potwierdzają się informację o tym , że prawy sektor kontroluje miasto??

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Niezależna.pl pisze o decyzji parlamentu o przewalutowaniu kredytów w walucie obcej po kursie w dniu brania kredytu. Wiadomość linkowałem blisko tydzień temu, ponadto podałem, że ustawa nie została jeszcze podpisana przez Poroszenkę (brak podpisu-ustawa nieważna)
  http://niezalezna.pl/68956-ukraina-pomogla-frankowiczom
  Kilka artykułów
  Ostatnia bitwa Ukrainy. Autor prognozuje kolejne starcia rządu (oligarchów) i prawego sektora. Konflikt ma być nieunikniony i najpewniej spowoduje dalszy podział kraju.
  http://tragediadonbasu.net/ostatnia-bitwa-ukrainy/
  O zagrożeniu jakie wynika z dalszych walk na Ukrainie dla Polski.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33552

  Polubione przez 5 ludzi

  • Doskonały wpis kopiuję z Obserwatora:

   Kamczatka
   14 lipca 2015
   07:41

   Postaram się krótko, jeśli się uda. W jednym małym i przytulnym ukraińskim miasteczku, dobra połowa mieszkańców którego składała się z żydów, mieszkał ruskij chłopiec Wania. W miasteczku była głównie русская речь, trochę jidysz, przedmieścia i okoliczne wioski mówili na dziwnej mieszance. Українську мову doskonale znał tylko nauczyciel literatury Петро Семенович. Chłopiec Wania ukończył średnią szkołę i wyjechał z ulubionego miasteczka na Daleki Wschód w poszukiwaniu przygod, no i za „długim” rublem. …Minęły lata Przygody i „długi” rubel się skończyły. Rozpoczęła się ПЕРЕСТРОЙКА. Wania (z żoną i dwójką dzieci) wrócił na „stare podwórko”. Ale, mój boże, co on widzi, co sie stało z jego ukochanym miasteczkiem!? Gdzie się podziali ci biedni żydzi, i skąd wzięły się te, przypominające młodych byków, chłopcy w sportowych spodniach? Kolega uspokoił: „Żydzi odleciały przez Wiedeń w ciepłe kraje, w zasadzie na Brighton beach, a w miasteczko z różnych kierunków, w sposób zorganizowany weszły okoliczne wioski. Spełniło się marzenie bolszewików – miasto połączyłem się z wsią” Wkrótce okazało się, że już całe miasteczko mówi na tej samej dziwnej mieszance, ale teraz to się nazywa українська мова. A jeszcze okazało się, że Wania mówi, uwaga, на русском с РУССКИМ АКЦЕНТОМ. O tym Iwanu powiedział były kolega, który wcześniej też dobrze znał РУССКИЙ ЯЗЫК, ale teraz całkowicie zapomniał, nagle znalazł w sobie ukraińskie korzenie i zaczął rozmawiać wyłącznie w „ojczystym” języku. Wania wyraźnie zrozumiał, że nadszedł czas aby pakować walizki. Орэст Субтельный już opublikował NOWĄ HISTORIĘ UKRAINY. Poroszenko sprzedał swoje pierwsze ziarna kakao. 1 września przyszłe bojownicy „prawego sektora” usiedli za szkolne biurka.

   Mechanizm został uruchomiony.

   Polubione przez 6 ludzi

 5. Trochę historii…

  Долг платежом красен: Пуэрто-Рико, Греция, США

  27 февраля 1953 года в Лондоне будущий легендарный глава Deutshe Bank Герман Йозеф Абс подписал соглашение, согласно которому страны-кредиторы простили молодой Федеративной Республике Германии половину военных долгов. Это соглашение стало главной причиной немецкого экономического чуда. Среди 21 страны, которые согласились тогда простить Германии долги, была и Греция.
  Streszczenie https://vk.com/feed?w=wall-92739722_29559
  Tekst http://politrussia.com/world/dolg-platezhom-krasen-337/

  Za to stali na majdanie .https://youtu.be/m40duSQoisM
  За это стояли сука на майдане?? ПОЗОР БЛ@ть народ БЫДЛО!!!
  Народное объединение „Укроп” коломойского раздает бесплатные продуктовые наборы…
  Нищее быдло готово убить друг друга!! ЕВРОПА!!!!!

  Doniecki biatlon wygląda tak: .https://pp.vk.me/c629127/v629127287/4e1b/kzPyL8an0gY.jpg

  Oświadczenie Panów Denisa Puszylina i Władysława Dejnego o tym że Ukry sabotuja Mińsk z kolejnymi numerami http://novorus.info/news/policy/37545-srochno-zayavlenie-denisa-pushilina-i-vladislava-deynego.html

  tzw „państwo islamskie” yruchomiło rosyjskojęzyczny kanał tv http://novorus.info/news/vmire/37571-igil-zapustil-russkoyazychnyy-telekanal.html

  Z Mariupola dzwoniąc na telefon alarmowy ludzie się dodzwaniają na policję w Doniecku ! http://novorus.info/news/policy/37577-mariupol-eto-dnr-dokazano-sluzhboy-102.html

  Juz było linkowane że Kijów rzekomo miał wezwać „niezwłocznie” częśc batalionów oraz kadry oficerskiej do Kijowa. http://novorus.info/news/vlast/37573-srochnye-novosti-kievskiy-rezhim-otzyvaet-s-donbassa-vernye-emu-voinskie-chasti-i-komandirov.html
  Ale wydaje mi sie to podpuchą – jak widzę doniesienia z frontu

  Takie OT na temat wypadków lotniczych. O serii tych wypadków wypowiada się inzynier http://novorus.info/news/policy/37572-mnenie-aviacionnogo-inzhenera.html

  Najnowszy komunikat z frontu:
  http://www.novorosinform.org/news/id/32618
  To samo co juz linkowałem…

  Tablica pamięci poświęcona Panu Buzinie a chyba wczoraj zamontowana okazała się „niezgodna z prawem”. Buzinopad? Czekam z niecierpliwością jak własnymi rękami będą ukraińcy te bandery pazurami na pył rozwalać http://www.novorosinform.org/news/id/32614

  Polubione przez 4 ludzi

 6. .https://youtu.be/5agkD_bPgXA
  На Украине нарастает паника начала гражданской войны

  . Жуткое и страшное видео, т.к. полностью вживаешься на место оператора.
  .https://youtu.be/qP9Ha5XgWqM
  От оператора: Дорогие Соратники! Сразу поясню – меня взяли с собой в виде большого исключения, в знак признательности за регулярную помощь. Через три минуты после окончания этого ролика меня все же ранили в шею… Сам момент ранения выкладывать нельзя, а начальную часть – как мы только заходили в зелёнку и услышали выстрелы, можно. Если вы хотите прочувствовать атмосферу, ощутить, как меняется лес, где каждая сухая ветка – твой враг, а каждая зелёная – друг и спаситель, посмотрите это видео.

  Film od Prizraka .https://youtu.be/mSMyapGVL9o

  Kolejne video zabronione na UPAdlinie .https://youtu.be/BaOBnre_GlU

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Na dobranoc takie OT.

  Parę dni temu został zbezczeszczony nowo wybudowany meczet w Warszawie. Meczet został wybudowany m.in. za pieniądze Saudów, Nie dziwi mnie więc, że budzi to kontrowersję.

  Pamiętaj my jednak, że oprócz napływowych roszczeniowych muzułmańskich arabskich imigrantów są tu polscy muzułmanie – np. Tatarzy Polscy, którzy mieszkają tu od kilkuset lat i oddawali krew za Ojczyznę i modlą się w przepięknych starych meczetach.

  Też w Warszawie w Wilanowie jest muzułmański dom modlitewny i nikomu nie przeszkadza.

  Polubione przez 8 ludzi

  • I jeszcze ciekawostka.
   Mniej więcej 10 lat temu robiłem dokumentację zdjęciową zabytków w Centrum Warszawy na zlecenie Konserwatora. Miałem odpowiedni „glejt”
   Tylko w dwóch przypadkach musiałem go użyć (dla ponad 3000 obiektów), okolice ambasady amerykańskiej i Synagoga na Twardej.
   To chyba o czymś świadczy.

   Polubione przez 8 ludzi

 8. Dzień dobry,

  W związku z wczorajszymi wydarzeniami w Doniecku odnoszę wrażenie, że nie tylko w ukropii, ale również w DRL jakieś siły przyspieszyły działanie poprzez rozgrywanie spraw wewnętrznych.

  11 lipca A. Purgin złożył oświadczenie, w którym odnosi się do wypowiedzi gen. Siergieja Pietrowskiego („Chmurnyj”) o zmianie przywództwa Republiki. Purgin mówi m.in. : „Publiczne oświadczenia, że rzekomo planuję zająć miejsce Aleksandra Zacharczenki z pominięciem prawa to żałosne próby podzielenia naszych szeregów”.
  http://dnr-online.ru/news/predsedatel-narodnogo-soveta-sdelal-zayavlenie-dlya-smi/

  Komentując wczorajsze zamachy w Doniecku gen. S.Pietrowskij mówi, że to nie ostatnie. Wg niego, prawdopodobieństwo, że to nie ukry przekracza 90% a przyczyny mogą być różne.
  Podobno sekretarka Zacharczenki miała wielu wrogów we władzach.
  http://dnr24.su/extra-news/5441-general-petrovskiy-prokommentiroval-dvoynoe-pokushenie-na-vlasti-dnr.html
  Generał mówi również, że w DRL praktycznie zlikwidowano ministerstwo obrony, nastąpiła wymiana dowództwa Korpusu i wszystko dopiero się zacznie.
  Oczywiście absolutnie nie wiem, jaką rolę pełni aktualnie Chmurnyj i czy w ogóle jakąś pełni. Przytaczam jego komentarze, gdyż na razie tylko on się wypowiada na temat wczorajszych wydarzeń. A były jeszcze aresztowania oficerów.

  W grze o wielką stawkę nie ma przypadków. Czy jest więc przypadkiem zbieżność w czasie wydarzeń w Doniecku i na Ukrainie dot. PS?
  Wydaje mi się, że komuś bardzo zależy aby całe terytorium pogrążyło się w wielkim chaosie a potem…

  Polubione przez 9 ludzi

 9. Uzupełniam informację o likwidacji min. obrony DRL.
  Ministerstwo obrony zostało zlikwidowane z dniem wczorajszym, ponieważ takie były ustalenia Porozumienia Mińskiego.
  „Согласно Минским договоренностям 14 июля 2015 года было полностью упразднено министерство обороны ДНР, остался только корпус Народной Милиции (НМ). Республиканскую гвардию полностью переподчинили корпусу. Произошла замена полностью всего руководства Корпуса НМ.”
  http://www.planetoday.ru/mo-dnr-rasformirovano-obstrely-donetska-prodolzhayutsya/

  Polubione przez 6 ludzi

 10. Moja opinia, małego, szarego człowieka w temacie dokonań „nowych władz” RL,
  pozostaje niezmienna,w kontekst wpisują się zamachy na cenionych
  dowódców polowych, niestety ostatnim z taką charyzmą był A. Mozgowoj.
  Jeśli prawdą jest info. dotyczące samolikwidacji tak newralgicznego ministerstwa (obrony)
  (brak koordynacji) pachnie jeśli nie zdradą to totalną fuszerką,.
  Jednocześnie p.O’bama, nie ma słów uznania pod adresem Rosji, w kwestii irańskiej! 🙂
  Nie napiszę że brzydko ‚pachnie’ – to normalnie śmierdzi – na kilometr!
  A może to tylko moje czarnowidztwo?

  Polubione przez 2 ludzi

  • krzyk58 też odczuwam pewnego rodzaju zaniepokojenie linia jaką idą republiki. I o ile rozumiem rozbrajanie przy udziale sił FR kozaków i lokalnej bandyterki która lansowała się na separatystów to dziwią przypadki, gdy giną/ są odsuwani bohaterowie rewolucji.
   Czekam na wiadomość jak potoczą się losy Giwiego i Motoroli. Obaj dowódcy to twarze powstania. Zarówno jeden jak i drugi dowodzili oddziałami w najtrudniejszych momentach dla republik. Podobno pomimo ich zasług ich oddziały nie zostaną rozbudowane do brygad i de facto zostaną rozformowane/przejęte ,a oni dostana mało znaczące stanowiska.
   Rozumiem ,że w ramach wspólnej armii ( a do tego zapewne dążą władze DNR i LNR- stworzenia z partyzantów armii). Rozumiem, że armia jest jedynym sposobem na ofensywę (wielu separatystów zostawiło swoje rodzinne miejscowości po stronie ukraińskiej) i pokonanie wojsk Kijowa.
   Pozdrawiam Jan

   Polubione przez 3 ludzi

  • Kilka dni temu, w związku z „Mukaczewem”, na jednym z noworosyjskich portali (nie znajdę w tej chwili linka) czytałam rozważania, kto odniósłby korzyści, gdyby władzę na Ukr. przejęli radykałowie. Autor artykułu twierdzi, że USA i UE, gdyż taki przewrót przyspieszyłby rozpad państwa, nieodwracalne bankructwo itd. Wobec takiego niebezpieczeństwa USA i UE miałyby świetny powód do natychmiastowego wycofania się z interesu.
   Ponieważ jednak ktoś musiałby zapanować nad tym krajem a może to być jedynie Rosja, której polityka jednak nie wskazuje na takie zamiary, należy więc (zdaniem Zachodu) doprowadzić do takiej sytuacji aby Rosja nie miała innego wyjścia.
   Taka wersja wydarzeń moim zdaniem mogłaby być prawdopodobna, gdyby nie dążenia USA do osłabienia Rosji za wszelką cenę i cel, jakiemu miał służyć zorganizowany przewrót na Ukrainie. Chyba, że gra idzie obecnie o coś ważniejszego.

   Polubione przez 4 ludzi

 11. WItam z rana…
  Udało mi się chyba po długich walkach z materia przynajmniej jeden z kilku komputerów zmusic do współpracy… Ten sprzęt jest po prostu niewdzięczny – za nic ma moje zasługi dla komputeryzacji kraju! 🙂
  Ale zanim Szef coś zapoda z rana a ja nie będę zmuszony oglądać na „pomiziańcu” – i przez to nie dam plam jak wczoraj – wrzucam kilka linków do kawy…

  Ministerstwo Obrony DNR informuje że posiadaja informacje z „drugiej strony” dotyczące przestepstw na terytoriach okupowanych. Prokuratura kijowska w ciągu ostatniego półrocza zwiększyła ilość spraw prowadzonych przeciwko „siłowikom” o 30% (to określenie dotyczy struktur siłowych i przedtsawicieli armii, nacgwardii i batalionów ochotniczych jak parszywosektorowcy. «Количество криминальных правонарушений представителей силового блока всех областей Украины в 2014 году составило 14 854. Количество преступлений за аналогичный период текущего года составило 20 216», — сообщил представитель Минобороны.
  Например, в Киеве на долю «Правого Сектора» приходится более 30% совершаемых силовиками преступлений, в Харьковской области – 57%, в Закарпатской области – более 45%. http://nahnews.org/281903-razvedka-dnr-uroven-prestupnosti-sredi-silovikov-na-ukraine-za-polgoda-vyros-na-tret/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  СПЕЦИАЛЬНЫЙ КОРРЕСПОНДЕНТ
  Stare ale jare, dotyczy także Polski http://russia.tv/video/show/brand_id/3957/episode_id/1197570

  Posłowie Wierchownej przegłosowali prawo o wyborach zabraniając takowych wyborów na Donbasie. Jeżeli ktos cos z tego rozumie i jak się to ma do Misków Obu – to proszę jasno i łopatologicznie wytłumaczyć, ale bez opinii lekarza psychiatry chyba sie nie obejdzie http://lenta.ru/news/2015/07/14/election/

  Pisza także że zaczyna panować opinia że Arszenik Jot stanał po stronie parszywosektorowców w sprawie Mukaczewa. Opinia taka bierze się stąd że winą za zajścia jest „przestępcza milicja” – dla mnie to szok w ustach było nie było premiera – o ile to prawda https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8506%2Fall

  W Odessie łapanki na ulicach. Biorą do mogilizacji bez wręczania wezwań mogilizacyjnych (papiery się potem dorobi). Zabroniono zmieniac miejsce zakwaterowania i wyjeżdżać z miasta mężczyznom w wieku 20-60 lat. https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8505%2Fall
  DO tego ładna grafika .https://pp.vk.me/c627829/v627829962/9538/wvyJn2kgZss.jpg

  Jeszcze jedna, naprawdę ładna grafika i zupełnie nie związana z tematem bloga!
  .https://pp.vk.me/c543103/v543103803/cb9f/qKrSLdtsSCA.jpg

  Niejaki Moskal miał chyba coś więcej czasu bo zrobił sobie prasówkę z prasy „europejskiej” i stwierdził ze zdumieniem że Polacy i Rumuni NIENAWIDZĄ ukraińców! Ależ tak jest i było od kiedy pojawili się na ziemi ukraińcy! Polacy i Rumuni lubia i kochaja Rusinów ale ukraińców czyli banderowców wysłali by na Madagaskar albo raczej w jakieś mniej dogodne miejsce! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8503%2Fall

  Według doniesień z północy agencji TASS na które to doniesienia powołują się inni – parszywosektorowcy mimo jakichś strat w Mukaczewie dalej stanowią uzbrojona grupę która „przesuwa się w kierunku granicy z Polską”. Kurcze nie słysze zapuszczanych silników naszych Rosomaków ani latających nad głową helikopterów! A może oni jada odebrać od sojuszników z USA dostarczony tam sprzet który kilka dni temu był sfilmowany na stacji Citroena w Kraczkowej (trasa Rzeszów Łańcut)… http://vognebroda.net/smi-pravyy-sektor-prodvigaetsya-ot-mukacheva-k-granice-s-pol-shey-528993

  Podobno 23 bataliony ochotnicze czyli do tej pory dobrowolnie i z ochotą mordujące obywateli Krainy na U, mających przyjemnośc lub nie mieszkać na DOnbasie – opowiedziało sie przeciwko parszywosektorowcom. http://dnr24.com/main/10978-23-ukrainskih-batalona-vystupili-protiv-pravogo-sektora.html

  Na terenie DOniecka uaktywniły się grupy dywersyjne .https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8499%2Fall
  http://www.novorosinform.org/news/id/32621

  Odnośnie Mukaczewa – to jest doskonałe – czyli jak wyglądają powiązanie rodzinne…
  .https://pp.vk.me/c622821/v622821511/40f6e/cTNMM_bQ23s.jpg

  Organizacja charytatywna Pani Katarzyny Gubariewej dsotarczyła dla dzieciaków w Debalczewie słodycze…
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8496%2Fall
  .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008032/36c93/tIMRQDckceg.jpg
  .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008032/36c9c/LcezegprBl4.jpg
  .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008032/36ca5/HYYe6de1cgY.jpg

  9 szt artystycznych zdjęć czołgów z poligonu Opołczenia. https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8495%2Fall

  Parszywosektorowcy opanowują miasta krainskie na rozkaz wodza Jarosza http://www.novorosinform.org/news/id/32624

  Jak to jest naprawdę? Nie dowiemy sie ale takie badania socjologiczne sie przydadzą by jakoś ogarnąć całokształt. Jedna z grup VK w tej chwili prowadzi głosowanie wydarzeniami w Mukaczewie i PS. W ciagu kilku godzin zagłosowało 27 tysięcy ludzi. 15 tysięcy popierwa parszywosektorowców. Głowsowanie odzwierciedla poglądy hałyczyńców bo rzecz się dzieje we lwowie
  http://kozak-pravdorub.livejournal.com/
  Także tutaj https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8494%2Fall

  Tam też więcej takich cudeniek:
  .https://pp.vk.me/c623219/v623219536/393f8/Hj9JkSjj0JY.jpg

  Plus polecam http://putnik1.livejournal.com/4427929.html
  Просто интересно. Хотелось бы добавить, что непослушная часть „Правого сектора” отныне в глазах Хозяина „фашистские боевики”, естественно, – это определено на высшем уровне, – засланные, естественно, Путиным и обслуживающие Кремль, в связи с чем, дабы Европа не волновалась, будет уничтожена и разогнана беспощадно. Зато послушные, все правильно понимающие, в обмен на лояльность, получат поощрения и, вполне вероятно, какие-то зоны в кормление
  .https://youtu.be/RE8Zj59Evc8

  W bonusie tekst Polaka który posłował wielokrotnie do Rosji a zył w latach 1580-1632 i opisuje w swoich memuarach jak nieprzyzwoicie Rosja jest trzeźwa. Podobnie inny człowiek ale Liwin – tzn z Wlk. K. Litewskiego https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8493%2Fall
  .http://cs627621.vk.me/v627621824/af99/988Fyosy3RI.jpg

  Zginał szef zwiadu wojsk rakietowych junty. Niestety dzięki temu nie będzie sądzony jako przestepca wojenny http://naspravdi.info/lastnews/1635

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.