Wojna domowa na Ukrainie 29.07.2015r.- 160 dzień od nowego rozejmu.


Donieck- skutki poniedziałkowego ostrzału przez ukraińską artylerię.

„Stany Zjednoczone obawiają się, że niezależna polityka zagraniczna Rosji może pozbawić je międzynarodowego przywództwa”– powiedział amerykański politolog Paul Craig Roberts w wywiadzie dla telewizji „Press TV”.

Paul Craig twierdzi, że rząd USA w pełni świadomie podjął decyzję uznającą Rosję za wroga, co spowodowane jest jego obawą o dalsze utrzymanie statusu jako jedynego światowego supermocarstwa. Tak więc Rosja w tym przypadku stała się bardzo wygodnym pretekstem do koncentracji możliwości militarnych, politycznych i gospodarczych Stanów Zjednoczonych.

Bowiem rząd USA zadaje sobie bardzo dobrze sprawę z faktu, że każda próba przez jakiekolwiek państwo prowadzenia przez siebie niezależnej polityki pozbawia Stany Zjednoczone prawa do odgrywania roli światowego lidera i państwa o specjalnym statusie, narzucającym wzt. innym krajom swoje warunki prowadzonej gry. Jednocześnie taka niezależna postawa godzi w pozycję USA jako niekwestionowany autorytet i światowego policjanta. Dlatego też propaganda amerykańskich władz idzie obecnie w kierunku wskazania Rosji jako swoje największe zagrożenie, szczególnie z powodu jej potencjalnej możliwości dokonania ataku nuklearnego na terytorium USA.

Jednak wg. Paul Craiga, faktycznie to nie broń atomowa zagraża bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych, tylko niezależna i niepodporządkowująca się amerykańskiemu dyktatowi polityka rosyjskich władz. I to właśnie stanowi istotę zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych, dlatego że zagrożenie to nie mając podtekstu militarnego, a wyłącznie polityczne i prestiżowe, podważa w oczach zachodniego świata arbitralnie przyjętą przez USA rolę globalnego hegemona i gwaranta porządku, zaprowadzonego na swoją modłę.

Dalego też, jako najpotężniejsze państwo posiadające jednocześnie broń jądrową zdolną razić cele w Stanach Zjednoczonych, władze tego kraju wybrały na wroga numer jeden właśnie Rosję, bo wyimaginowane zagrożenie jakie on ma powodować, silnie oddziałując na świadomość tak krajowej jak i międzynarodowej opinii publicznej, daje wygodny pretekst do usprawiedliwienia ogromnych wydatków ponoszonych na cele militarne przez amerykańskie władze.

Dodam, że budżet obronny USA, wynosząc około 1 biliona dolarów rocznie, jest dwa i pół razy większy niż cały dochód narodowy Iranu, który przez Stany Zjednoczone jest również uznany za swego głównego wroga.

Co najciekawsze w tym wszystkim jest to, że paradoksalnie  domniemane poczucie zagrożenia przez Stany Zjednoczone polega na tym, że jednocześnie USA na swoje cele militarne wydaje więcej niż wszystkie kraje świata razem wzięte. A więc to nie USA są zagrożone militarną ekspansją przez jakikolwiek kraj tylko pozostała część świata musi się obawiać zagrożenia dokonaniem militarnej agresji przez amerykańskie siły zbrojne, które jednocześnie na potwierdzenie tego faktu posiadają swoje bazy wojskowe rozsiane na niemal całej powierzchni naszego globu. Nie licząc oczywiście lotniskowców i łodzi podwodnych z napędem atomowym, których siła rażenia- każdego z osobna- jest zdolna do zniszczenia jedną operacją każdego przeciętnego kraju.

I właśnie, aby ten kompleks militarny, i rozbudowana do granic absurdu amerykańska armia, aby mogła być nadal zasilana- w czasach wewnętrznego kryzysu jaki dotyka ten kraj- na tym samym wysokim poziomie, władze USA muszą przekonać o tym swoje własne społeczeństwo. Najlepszym zaś pretekstem do tego jest stworzenie propagandowego zagrożenia tegoż społeczeństwa- jak i również innych państw sojuszniczych- idącego ze strony agresywnej Rosji i Chin.

W ten oto sposób amerykańskie- i krajów sojuszniczych- społeczeństwa, pomimo uciążliwego kryzysu gospodarczego są wstanie zaakceptować utrzymanie wydatków na cele militarne na absurdalnie wysokim poziomie.

W tym świetle bardzo istotnym problemem jest to, w jakim celu rozpętano ukraińską hucpę, w wyniku czego doprowadzono ten kraj do bankructwa, a społeczeństwo zostało potraktowane jako zakładnicy- ze wszystkimi płynącymi dla niego negatywnymi konsekwencjami- globalnej polityki Stanów Zjednoczonych?

Zresztą nie tylko społeczeństwo ukraińskie czy też amerykańskie płaci obecnie wysoką cenę za utrzymanie przez Stany Zjednoczone pozycji światowego hegemona, bo płacą również za to ze swoich kieszeni obywatele tych krajów, które w ramach solidarności zmuszone zostały do podjętej wobec Rosji wojny ekonomicznej i potrzymania narzuconych im bardzo wysokich kosztów zbrojeń, z których zyski oczywiście trafiają głównie do firm amerykańskiego kompleksu zbrojeniowego. Tak więc m.in. taki biedny karaj jakim jest Polska zmuszony jest wydawać dodatkowo miliardy dolarów na zabawki dla jej sił zbrojnych, które nota bene nie zapewnią żadnego poczucia bezpieczeństwa i temu celowi nie służą, a tylko są formą wymuszonej pomocy dla gospodarki amerykańskiej, będąc ukrytym w ten sposób haraczem pobieranym na ten cel przez amerykańską administrację od krajów wasalnych.

Podobnego zdania jest kandydat na amerykańskiego prezydenta- gubernator stanowy z Wisconsin Scott Walker, który w wywiadzie dla amerykańskiej edycji pisma „The National Interest” powiedział, że obecnie główne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych stanowi islamski terroryzm, do którego powstania USA same się przyczyniły wspierając go w walce z niewygodnymi reżymami państw Bliskiego Wschodu.

Według Scotta Walkera to islamski radykalizm religijny jest obecnie największym zagrożeniem w skali globalnej, a nie wyimaginowane państwa wrogie.

Zresztą podobna polityka prowadzona poprzez swoje działania na Ukrainie przez obecne władze USA w Europie Środkowo-Wschodniej stworzyła nowe zagrożenia dla pokoju w tym regionie, wywołując dalsze nieprzewidywalne konsekwencje w przyszłości.

Tak właśnie wygląda w praktyce prowadzona przez USA polityka w skali globalnej, gdzie wszystkie kraje traktowane są jak pionki w grze, ponosząc z tego tytułu poważne koszty, zaś wygranym zawsze mają być Stany Zjednoczone.

Na koniec wstępu chciałbym przedstawić jeszcze mapę dokumentującą na przykładzie Iranu na czym polega amerykańskie poczucie zagrożenia, które jest spowodowane tym, że granice tego państwa są za blisko amerykańskich baz wojskowych, a więc jedynie co można w tej sytuacji zrobić- z punktu widzenia amerykańskiej polityki- to oddalić granice irańskie od baz wojskowych US Army:

Na tym kończę ten przydługi wstęp przechodząc do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, która jest wypadkową amerykańskiej polityki mającej na celu utrzymanie i wzmocnienie swojej pozycji światowego hegemona.

W Doniecku było wczoraj względnie spokojnie i front walk koncentrował się głównie na północ i zachód od tego miasta.

I tak ukraińskie wojsko dokonało intensywnego ostrzału na obrzeża miejscowości Jasinowataja, gdzie został zniszczony dom prywatny przy ulicy Gogola nr. 7 oraz ciężkie walki od późnego wieczora toczyły się przy użyciu broni pancernej w pasie miejscowości Marinka-Aleksandrowka-Trudowskaja.

W rejonie miejscowości Awdijewka została ostrzelana baza techniczna ukraińskich wojsk w wyniku czego jeden pojazd został całkowicie spalony:

W nocy z poniedziałku na wtorek ukraińskie wojsko dokonało ostrzału miejscowości Gorłówka, gdzie pod gruzami zburzonego budynku znaleziono ciało 64-letniej kobiety. W dzielnicy Nikitowce oraz w pobliżu centrum Gorłówki ostrzał spowodował liczne zniszczenia w sieci gazowej i energetycznej. W Golmie uszkodzone zostały domy przy ulicy Zagorodnej nr. 19, 21 i 23, natomiast na ulicy Armii Radzieckiej pod obstrzałem znalazła się szkoła. Poza tym w centrum miasta uszkodzone zostały domy przy ulicy nr. 27 i 29.

Skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię Gorłówki:

W rejonie frontu ługańskiego w dniu wczorajszym sytuacja uległa drastycznemu pogorszeniu. Walki toczyły się w okolicach drogi koło miejscowości Bachmutka, Szczastie, Sławianoserbska i Stanicy Ługańskiej. Pozycje obronne sił powstańczych zostały tam zaatakowane w rejonie Żiełtoje, Łobaczewa i koło mostu na rzece Sewierskij Donieck na przeciwko Stanicy Ługańskiej. Ostrzelana została również przez ukraińską artylerię miejscowość Sławianoserbsk. Ogółem w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 48 razy naruszyło warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał za pomocą ciężkiej artylerii, moździerzy, czołgów i opancerzonych wozów bojowych. W odpowiedzi na to powstańcy odpowiedzieli 17 razy ogniem ostrzeliwując pozycje ogniowe i atakujące wojsko ukraińskie. Walki doprowadziły do znacznych strat w sile żywej oraz sprzęcie po obu stronach konfliktu.

Władze wojskowe DRL podjęły decyzję o scaleniu w strukturach armii Gwardii Republikańskiej, która od tej pory ma być częścią składową regularnych sił zbrojnych DRL podlegających dowództwu Ministerstwa Obrony DRL.

Władze DRL poparły inicjatywę społeczną budowy pomnika poświęconego pamięci zabitych cywilów podczas prowadzonej przez ukraińskie wojska tzw. operacji antyterrorystycznej. Do pomnika w kształcie łuku będzie przymocowana tablica upamiętniająca wszystkie ofiary ukraińskiej agresji. Przypomnę, że wg. aktualnych danych ONZ, tylko w zeszłym roku w Donbasie zostało zabitych prawie 7 tys cywilów i ponad 17 tys rannych

Powyżej projekt pomnika.

Władze DRL obniżyły o 50% ceny warzyw i owoców. Program „Warzywa Spoełczne” został uruchomiony podczas targów produktów rolno-spożywczych jakie miały miejsce w dniu 24 lipca w Doniecku, kiedy to podjęto decyzję o obniżeniu nawet o 60% cen warzyw i owoców dla mieszkańców Doniecka.

Poniżej tablice pokazujące spadek cen na warzywa i owoce w ciągu ostatniego tygodnia:

W dniu 3 sierpnia br. w Mińsku ma dojść do podpisania porozumienia w sprawie wycofania broni o kalibrze mniejszym niż 100 mm poza linię rozgraniczenia frontu. Pomimo tego ukraińskie wojsko nadal koncentruje ciężką broń w rejonie frontu, szczególnie na jego odcinkach w pobliżu miejscowości: Szirokino, Majorsk, Kirowo, Granitnoje i Swietłodarska.

Na swojej stronie na Facebooku znany ukraiński polityk i deputowany Wierchownej Rady, Oleg Liaszko zamieścił wpis, w którym oskarżył prezydenta Petro Poroszenkę o to, że pomiędzy nim, a prezydentem Rosji zostało zawarte jakieś tajne porozumienie:

„Niezależny Sąd Administracyjny Ukrainy anulował decyzję sądu w sprawie uznania słusznych roszczeń w wysokości 261 mln hrywien nałożonych wobec rosyjskiego ,,Areoflotu,, za nieautoryzowane loty na Krym. Jednocześnie sąd w Rosji uchylił decyzję nakładającą grzywnę na fabrykę ,,Roshen”. Oczywiste jest, że takie decyzje nie są przypadkowe. Wstydzę się, za naszego prezydenta, dla którego własny biznes jest ważniejszy niż interesy Ukrainy”.

Вищий адмінсуд України скасував рішення судів про визнання законним 261 мільйона гривень штрафів російському „Аэрофлоту” за несанкціоновані польоти до Криму. А в Росії суд скасував рішення про нарахування штрафів за несплату податків порошенківській фабриці „Рошен”. Зрозуміло, що випадковими такі рішення не бувають. Мені соромно за нашого Президента, для якого власний бізнес важливіший за інтереси України.

https://www.facebook.com/O.Liashko?fref=nf

W części obwodu ługańskiego będącego pod kontrolą ukraińskiej armii trwa przymusowy pobór mężczyzn do wojska. Wezwania doręczane są przez patrole batalionu „Ajdar” w miejscach publicznych, a więc przy wejściu do fabryk, sklepów, w środkach komunikacji publicznej i przystankach, na ulicach i punktach kontrolnych. Za odmowę przyjęcia wezwania grozi się takim osobom osadzeniem w areszcie. Dodam, że w wyniku tej akcji, tylko w ciągu kilku godzin w jednym z miast znajdujących się pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych wręczono 30 osobom w wieku od 20 do 40 lat wezwania do wojska i pod przymusem umieszczono je w specjalnie przygotowanym autobusie.

Kijowska junta zakazała francuskiemu aktorowi Gerard Depardieu wjazdu przez pięć lat na teren Ukrainy. Decyzja ukraińskiej SB motywowana jest poparciem Gerarda Depardieu dla Rosji:

„W odniesieniu do obywatela Francji i Rosji Gerarda Depardieu podjęliśmy uchwałę, o zakazie wjazdu na Ukrainę przez okres pięciu lat, w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa. W chwili obecnej dokumenty przekazywane są Państwowej Straży Granicznej”– napisano w komunikacie ukraińskiej SB.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- ukraińscy demokracji przywracają demokrację w Donbasie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

126 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.07.2015r.- 160 dzień od nowego rozejmu.

 1. Nie tylko Polak
  głupi na nauki
  dziobią wszędzie
  jankeskie Kruki
  Teraz ruskiego
  chcą oskubać
  lecz muszą
  dobrze fruwać
  Lecz ruski
  chytra sztuka
  możne ukatrupić
  chciwego Kruka.
  Orzeł krukowi
  nie pomoże
  bo sam , ledwie
  marnie orze .
  Taka z niego
  jest chudzina
  że ledwie się na
  nogach trzyma.
  Kruk mu zażarł
  całe żarcie
  Dawno skazał
  na wymarcie
  To dla wszystkich
  jest nauka
  Kopnij w kuper
  oszusta kruka.

  Polubione przez 6 ludzi

 2. Jak docierać do ludzi z wypranym mózgiem : cytat tłumaczenia i link do oryginału
  ,,One-uniwersalne Wszystko odpowiedzi

  Nie obchodzi mnie, jak banalnie to może brzmieć, ale dobry sposób, żeby dotrzeć do pranie mózgu, to po prostu je kocham.

  Ich kochać oznacza, że trzeba się nad potrzebą, aby wygrać, aby udowodnić sobie prawo. Pobierz jasne na faktach: Jeśli promowanie wolności osobistej , prawdziwą wolną wolę, prawdziwą wolność słowa, i tak dalej, już jesteś w prawo . Nie musisz niczego udowadniać. Podczas próby „udowodnić” swoją słuszność, można się wciągnąć w ich „zwycięskiego” gry, a do ich jamy przesunąć.

  Ludzie, którzy was zwalczają starają się zachować swoje światy mentalne wolne od sprzeczności. Nie mają odwagi, aby zobaczyć obok ich ogrodzeń; ich obronie ich dogmatów z herezji.

  Twoim zadaniem jest mówić prawdę, by zabrać ich strzały i się uśmiechnąć. Nie ma znaczenia, że ​​są one całkowicie błędne; więc byłeś w jednym czasie.

  Kocham ich. Pomóż im zobaczyć. Ich nie spieszyć. Niech przyjdzie do was.

  A kiedy loudmouth gra swoją grę, powiedz mu, że jest artystą ataku, zastępując dominacji stylu dla goryla ludzkiego zrozumienia. Potem uśmiech i odejść.

  Kiedy mówisz do ludzi z miłością – w szczerej troski o ich dobro – jesteś bezpośrednio tworzenia lepszego świata, teraz, słowo po słowie.

  Zrób to.

  http://www.freemansperspective.com/speak-to-the-brainwashed/

  Polubione przez 1 osoba

  • Na co rząd USA od 25 lat wydaje w Polsce pieniądze? (W postaci podręczników szkolnych na przykład…)…
   Bo społeczeństwo dalej ciemne jak kiedyś i pisze pod tym idiotycznym dla mnie tekstem:

   zet2 2 godziny i 43 minut temu
   Co za hipokryzja. Jacy to bojownicy? Toż to zwykłe bandziory………

   Maleniak 3 godziny i 29 minut temu
   Większych bredni dawno nie czytałem a to czytam stenogramy z konferencji E. Kopacz! Rosja ma ogromny interes w tym żeby mu IS zdestabilizował Kaukaz, mniej więcej taki jaki ma młody mąż w tym żeby mu żonę zgwałcili.

   MP38II 1 godzinę i 7 minut temu
   No proszę Rosjanie pomagają Kalifatowi. Nie Turcy których lotnictwo właśnie bombarduje Kurdów walczących z wojownikami IS. Nie Arabia Saudyjska i Katar dające miliardy $ i broń na walkę z Asadem, każdemu chętnemu z wojownikami IS włącznie. Kalifat wspierają Rosjanie, którzy Zaopatrują Asada w broń i udzielający mu pożyczek. Ludzie Wiadomo że Ruscy niejedno mają na sumieniu, ale przecież nawet oni nie są tak głupi by stracić miliardy które zainwestowali w Asada.

   krzys 1 godzinę i 8 minut temu
   czekam na sensacyjne ustalenia o tym jak Rosja zdestabilizowała północna Afrykę i Irak

   Realista 1 godzinę i 17 minut temu
   Cóż za kłamliwy tytuł! Nie o Rosję chodzi, tylko o państewka stowarzyszone w ramach WNP. Jak najbardziej muzułmańskie. Gdzie do ekstremistów muzułmańskich strzelają bardziej skutecznie niż na Bliskim Wschodzie, porządek utrzymując. Inaczej na Kaukazie już od dawna by było to, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. Dlatego fanatycy stamtąd uciekają.

   Pi… 49 minut temu
   Nie wiem kto i na czuje zamówienie pisał ten artykuł…Ale większych bredni i ciemnoty redaktorskiej to nie chyba dziś nie czytałem na polskich portalach…

   adad 26 minut temu
   Te podpuszczanie na Rosję już staje się upierdliwe , media kontrolowane przez rząd który jest sponsorowany przez cia . Nie udało im się przewrót w Białorusi kombinowali tam parę lat , nie udało im się w Gruzji , jednak udało im się w Ukrainie dzięki nacjonalistom banderowcom i teraz jadą na całego . Wszyscy mają znienawidzić Rosję i się jej bać . Paskudna propaganda , masz nienawidzić bo rząd ci karze .

   antyklerykał 54 minut temu
   w Polsce katolickiej „watykańczyk głupi wszystko kupi” , przecież to „państwo chrześcijańskie NATO” czarnej małpy USA napadło na irak, libię, syrie i inne kraje biliskiego wschodu i ,afryki o faszystowskiej ukrainie nie wspomnę !!!!!! polecam artykuł „The Guardian”: USA dążą do wojny z Rosją ” Rola Waszyngtonu w kryzysie ukraińskim może mieć ogromne konsekwencje dla całego świata. Według Johna Pilgera, publicysty „The Guardian”, Stany Zjednoczone dążą do wojny z Rosją. „Po raz pierwszy od czasów Reagana USA prą do światowego konfliktu. Ukraina, ostatni bufor przed Rosją, jest rozdzierana przez faszystowskie siły wspierane przez USA i UE” – czytamy w serwisie internetowym gazety……..”

   i tak dalej…. 🙂

   Polubione przez 9 ludzi

 3. Zrodlo- Nowaja Gazjeta. Posilkujacy sie tym zrodlem- WP. Biblia nazywa takich slepymi przewodnikami slepych (Mt).Z kolei niepotrzebna jest znajomosc Biblii aby odgadnac gdzie obaj zwykle koncza.

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.