Wojna domowa na Ukrainie 30.07.2015r.- 161 dzień od nowego rozejmu.


Protest mieszkańców Awdiejewki przeciwko obecności ukraińskich wojsk w tym mieście.

Zarządzona przez ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenko blokada ekonomiczna części Donbasu będącej pod kontrolą władz powstańczych pogłębia jego izolację od pozostałej części kraju- napisano w artykule amerykańskiej edycji dziennika „Wall Street Journal”.

Po tym jak ukraińskie władze zaostrzyły zakaz przewozu towarów na teren DRL i ŁRL siłą rzeczy zmusiło to władze tych republik, do przejścia na rozliczenia w rosyjskich rublach i importu produktów z Rosji, co potwierdza właściciel jednej z donieckich restauracji, Borys Bit-Geworgnizow, który powiedział, że dla niego nie jest to sprawa polityczna ale praktyczna, bo skąd obecnie może zaopatrzyć się w potrzebne mu do prowadzenia własnego biznesu produkty, jak tylko z terenu kontrolowanego przez powstańców oraz z Rosji:

„Musimy wytrwać. Ukraina zmusza nas do tego”– podsumował sytuację w Donbasie Borys Bit-Geworgnizow.

Wprowadzenie blokady, która ma zmniejszyć przepływ ludzi, pieniędzy i towarów, uzasadniane jest przez kijowski rząd w ten sposób, że jest to niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się separatyzmu, broni i fałszywych pieniędzy. Jednocześnie taka postawa ukraińskich władz, prowadząca do dalszej separacji części Donbasu, sprawia, że możliwości pokojowego współistnienia z pozostałą częścią Ukrainy oddalają się.

Jak zauważa autor artykułu opublikowanego w „WSJ”; na półkach sklepowych w DRL i ŁRL, znajdują się w większości produkty pochodzenia rosyjskiego. Nie dość tego niektóre z firm działających na terenie opanowanym przez powstańców, mimo że posiadają ulgi podatkowe zagwarantowane przez kijowski rząd, wolą płacić podatki władzom Donbasu.

I tak na przykład dyrektor fabryki maszyn z Jasinowataja- miejscowości leżącej na północnych obrzeżach Doniecka- powiedział, że na początku tego roku zaczął płacić podatki władzom DRL, po tym jak ukraińscy żołnierze zniszczyli w wyniku artyleryjskiego ostrzału jedną czwartą jego zakładu:

„Nie chcę płacić podatków państwu, które mnie bombarduje”– powiedział dyrektor Władymir Trubczanin.

Według jego słów, firma której jest dyrektorem, nie sprzedaje obecnie swoich produktów na rynek ukraiński, tylko rozprowadza je lokalnie i eksportuje do Rosji:

„To nie dlatego, że my nie chcemy (sprzedawać produkty Ukrainie– dopisek mój), ale dlatego, że nie możemy. W tym nie ma żadnej polityki, takie są wymogi biznesu”– wyjaśnił na czym polega ta sytuacja Władymir Trubczanin.

http://news.rin.ru/eng/news///122220/

Jak z powyższego artykułu zamieszczonego w „WSJ” wynika, nawet w prasie amerykańskiej zaczęto dostrzegać brak podstaw logiki w postępowaniu kijowskich władz wobec zbuntowanego Donbasu. Bo przecież deklaracje przedstawicieli najwyższych organów ukraińskiej władzy o utrzymaniu jedności terytorialnej państwa, fakty dokonane na poziomie ekonomicznym i gospodarczym- tym deklaracjom zaprzeczają.

Problem polega więc na tym, że pomimo deklarowanej jedności terytorialnej i administracyjnej, swoimi decyzjami politycznymi ukraińskie władze izolują części terytorium od pozostałej reszty kraju. Jednocześnie, w miarę upływu czasu, przepaść ta się pogłębia, bo w czasie blokady i działań wojennych ludzie muszą sobie jakoś radzić aby żyć, a więc gdy możliwości normalnego funkcjonowania zostały im odcięte od pozostałej części Ukrainy, kierunek współpracy jest tylko obecnie jeden- Wschód.

Dlatego też warto się zastanowić; czy ta izolacja jest celowym i świadomie przyjętym rozwiązaniem, które siłą rzeczy musi doprowadzić do odłączenia się Donbasu od reszty kraju, czy też wynika to po prostu z głupoty obecnie rządzącej ekipy politycznej w Kijowie?

Jak sądzę na dzisiejszy dzień na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale efekty działań kijowskich władz wobec Donbasu, prowadzą właśnie do takiego rozwiązania.

Może więc do jakiegoś wyjaśnienia tej postawy władzy centralnej posłuży praktyka rozmów pokojowych prowadzonych obecnie w komisjach dwustronnych w Mińsku, gdzie najwyraźniej widać, że kijowskim władzom nie zależy tak na prawdę na uregulowaniu problemów na drodze dialogu, tylko przy pomocy brutalnej siły. Czyli, że przedstawiciele ukraińskich władz nie chcą pójść na żadne ustępstwa, sądząc że w ten sposób utracą kontrolę nad częścią kraju przyznając mu szeroko idącą autonomię, jednocześnie nadal będą się starały utrzymać jedność terytorialną za pomocą siły swoich wojsk.

Tylko, że ta taktyka wobec słabości państwa, nie ma żadnych już szans powodzenia, a jednocześnie dokonane w Donbasie zbrodnie wojenne wobec tamtejszej ludności cywilnej i terror na terenach kontrolowanych przez ukraińskie wojsko spowodowały trwałe oddalenie się obu części ukraińskiej społeczności od siebie , wywołując miedzy nimi nie ukrywaną wrogość.

Czy w związku z tym wrogie sobie części narodu- nie tylko w odniesieniu do ludności Donbasu, bo problem jest szerszy i dotyczy również innych regionów- mogą w we wspólnych granicach państwa wzajemnie funkcjonować?

Otóż rozbudzenie skrajnego ukraińskiego nacjonalizmu przez zadekretowaną ideologię państwową i oparcie na niej jedności państwa, działa siłą rzeczy w kierunku odwrotnym, co właśnie widać na przykładzie zbuntowanej ludności Donbasu. Bo czy jakakolwiek mniejszość etniczna zamieszkująca teren danego państwa, pozwoli sobie na to aby być traktowana jako coś gorszego, pozbawionych swoich niezbywalnych praw- obywateli drugiej kategorii?

To jest właśnie ta zasadnicza sprzeczność, która z jednej strony gloryfikuje skrajny nacjonalizm pewnej grupy etnicznej, a z drugiej strony deklaruje zachowanie wszystkich praw państwa demokratycznego.

Tego się po prostu nie da z sobą pogodzić. I ci, którzy nie rozumiejąc tego problemu usiłowali Ukrainę wprowadzić do grona państw europejskich, popełnili tragiczny błąd, bo okazało się, że kraj ten nie spełnia żadnych podstawowych wymogów jakie leżą u podstaw idei jedności europejskiej. Tak więc zamiast marzeń o wolnej i demokratycznej Ukrainie, mamy to co widać; a więc wojnę domową, rozpad terytorialny kraju, korupcję, przestępczość i bankructwo systemu tak w wymiarze politycznym jak i ekonomicznym. W ten sposób otwarto Puszkę Pandory, którą zamknąć będzie bardzo trudno.

Może właśnie o to chodziło globalnym planistom, wobec których przedstawiciele kijowskich władz są tylko biernymi wykonawcami  poleceń?

Dodam, że społeczeństwa krajów członkowskich UE coraz bardziej zaczynają rozumieć powagę problemu czego wyrazem są oddolne ruchy protestów przeciwko tak prowadzonej wobec Ukrainy polityki. I tak, między innymi obecnie w Holandii grupa działaczy „Komitetu Obywateli Europy” domaga się przeprowadzenia w tym kraju referendum narodowego w sprawie ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską uznając taką umowę za szkodzącą jedności państw europejskich.

Kończąc ten przydługi wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj wczesnym ranem około godziny 04:00 ukraińska artyleria ostrzeliwała północno-zachodnie obrzeża Doniecka, natomiast później było spokojnie. Jedynie odgłosy ostrzału artyleryjskiego dochodziły w późnych godzinach nocnych z kierunku miejscowości Staromichajłowki i Krasnogorowki oraz z dalekich obrzeży dzielnicy Piotrowskiej.

Intensywne walki toczyły się w rejonie miejscowości Marinka, gdzie od wczesnych godzin nocnych ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy prowadziło chaotyczny ostrzał obrzeży Doniecka, w tym celów cywilnych.

Podczas wczorajszego ostrzału przez ukraińskie wojsko miejscowości Gorłówka została zabita kobieta i ranne dziecko. Natomiast w czasie nocnej części ostrzału dodatkowo zostały ranne dwie kobiety (76 i 79 lat), dwaj mężczyźni (58 i 52 lat) oraz dwóch chłopców w wieku 7 i 14 lat.

Na zachodnich i północnych obrzeżach Gorłówki w rejonie kopalń Głubokaja, Jużna,  6/7 oraz miejscowości Szirokoj Balki, Izotowa i pomiędzy Kurganoj a Gagarina trwały w nocy intensywne walki podczas których ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii, czołgów i dział samobieżnych prowadziły ostrzał pozycji obronnych sił powstańczych oraz celów cywilnych i terenów mieszkalnych.

Nadal utrzymuje się bardzo napięta sytuacja militarna w rejonie frontu ługańskiego, gdzie ukraińskie wojsko korzystając z okazji jaką jest wycofanie przez powstańców ciężkiej broni ze strefy frontowej, prowadzą intensywny ostrzał ich pozycji obronnych. Jak na razie powstańcy unikając ognia ukraińskiej artylerii nie reagują na te prowokacje.

Powstańcze siły zbrojne dostały do przetestowania nowe ultranowoczesne drony obserwacyjne „Lotka-3 SW”, które umożliwią skuteczniejszą obserwację ruchów ukraińskich wojsk w strefie frontu:

Do Donbasu przybył kolejny transport 48 ciężarówek z pomocą humanitarną z Rosji. Łącznie dostarczono 550 ton żywności i leków:

W programie „Wolność Słowa” ukraińskiej stacji telewizyjnej „ICTV” zastępca szefa Sztabu Generalnego Centralnego Dowództwa, generał Aleksander Rozmazin powiedział, że zgodnie z zawartą wcześniej umową teren miejscowości Szirokino będą wspólnie patrolować ukraińscy żołnierze i powstańcy. Szirokino według tej umowy ma być strefą zdemilitaryzowaną, gdzie powrócić będą mogli mieszkańcy ale dopiero po usunięciu tam min:

W mieście Dubrowicze w okręgu równieńskim doszło wczoraj do ostrych starć pomiędzy mieszkańcami, którzy nielegalnie wydobywają bursztyn z okolicznych kopalni a milicją i żołnierzami Gwardii Narodowej. Starcia rozpoczęły się po tym jak milicjanci wkroczyli na teren gdzie wydobywa się nielegalnie bursztyn, nakazała tam przerwanie prac, a kilka osób stawiających opór aresztowano. Następnie dość liczna grupa mieszkańców Dubrowicz udała się w celu negocjacji dotyczących uwolnienia aresztowanych osób pod budynek administracji i posterunek milicji, gdzie doszło do starć:

Wczoraj na wiedeńskim lotnisku Schwechat austriacka policja zatrzymała grupę amerykańskich żołnierzy, którzy z bronią lecieli na Ukrainę, gdyż podczas kontroli bagażu okazało się, że żołnierze ci przewożą nielegalnie broń, w tym pistolety i karabiny M16. Po wyjaśnieniu incydentu z amerykańską ambasadą w Austrii żołnierze zostali cofnięci do Stanów Zjednoczonych, gdzie udali się najbliższym samolotem amerykańskich linii lotniczych lecącym do Waszyngtonu:

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj mieszkańcy Awdiejewki zorganizowali spontaniczny protest przeciwko obecności ukraińskich wojsk w tym mieście.

Nowy dron obserwacyjny powstańczych sił zbrojnych- „Lotka- 3 SW”

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

57 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.07.2015r.- 161 dzień od nowego rozejmu.

 1. Jako protest przeciwko niedostrzeganiu przez prokuraturę przejawów anty-polskiego banderyzmu oraz prowadzeniu przez organa państwa polityki popierającej rozwój nacjonalizmu ukraińskiego, nawet na terenie Polski czyli m.in.:

  „Polski konsulat wbrew przepisom nie odbiera Kart Polaka ukraińskim studentom za zdjęcia z flagą UPA”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polski-konsulat-wbrew-przepisom-nie-odbiera-kart-polaka-ukrainskim-studentom-za-zdjecia-z-flaga-upa

  środowiska kresowe reprezentowane przez Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich wystosowały w tej sprawie skargę do prokuratora generalnego RP Andrzeja Seremety

  http://www.zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2972:skarga-do-prokuratora-generalnego&catid=21:z-ycia-kresowian&Itemid=37

  w której podniesiono między innymi kwestię „rzetelności” biegłego powołanego w sprawie studentów ukraińskich Bogdana Huka:

  „Bogdan Huk na łamach pisma mniejszości ukraińskiej „Nasze Słowo” oburza się, że Polacy protestują przeciw symbolice OUN-UPA. Sprzeciw Polaków wobec niej porównuje do stalinizmu i hitleryzmu. Oburza go nawet sformułowanie Polski Przemyśl”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwedlug-pisma-mniejszosci-ukrainskiej-oun-bronila-polski-przez-sowietami

  — Mając na względzie prowadzoną przez władze polskie w tym tzw. głowę państwa politykę „zacieśniania” przyjaźni polsko-ukraińskiej nawet po trupach Polaków pomordowanych na Wołyniu trzeba być wyjątkowym optymistą żeby liczyć na odpowiedź na ten list…

  Polubione przez 13 ludzi

   • Huk po części ma rację, OUN-UPA faktycznie broniła Polaków przed potencjalną eksterminacją ze strony „sowietów”, poprzez ich fizyczną eliminację. Po śmierci „sowieci”już faktycznie nie mogli owych Polaków drugi raz zabić. Tylko jak w ta narrację wpisuje się przyjmowanie wołyńskich Polaków, do „sowieckich” batalionów pomocniczych w 1944, formowanych przeciw „broniących Polaków upowcom”. A niestety, takie przypadki były, i trafiali tam również pojedynczy żołnierze podziemia niepodległościowego. ;(

    Polubione przez 4 ludzi

  • Mało kto wie, ale IPN banderowców z UPA uznaję za „osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych” takie dwa przykłady:

   Wasyl Brewka (ur. 8 VIII 1915), analfabeta, członek sotni „Hromenki” , Brał udział w atakach na jednostki WP w Uluczu i w lesie k. Dobrzanki. Wyrok śmierci wykonano 1 X 1947 r. W kwestionariuszu wymienia się nazwiska „osób represjonujących”, czyli w tym przypadku pracowników Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa w Rzeszowie i pionu sądowego w Grupie Operacyjnej „Wisła”

   Click to access Brewka_Wasyl.pdf

   Włodzimierz Szczygielski ps. „Burłaka”, jego sotnia UPA i jeszcze jedna we wsi Bartkówka zabiła 11 osób, a trzy doznały trwałego kalectwa,w tej jak i w innych wsiach spalił 145 gospodarstw rolnych i tą sprawę rzeszowski IPN w 2009 roku umorzył.

   Click to access Szczygielski_Wlodzimierz.pdf

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Oczywiście, że „właśnie o to chodziło globalnym planistom, wobec których przedstawiciele kijowskich władz są tylko biernymi wykonawcami poleceń”: atakowanie Rosji w przygotowaniu na decydującą rozgrywkę. Tych przygotowań musi być bardzo dużo, lecz niestety zbyt mało jest ich widocznych, jak ten incydent na na wiedeńskim lotnisku Schwechat. Teraz każdego Polaka powinno bardzo niepokoić, że Polską rządzą kanalie oligarchii USA, które z bezwzględnością najgorszych zbirów po wyniszczaniu Polaków środkami ekonomicznymi gotowi są ich wyniszczać w wojnie. Jaka to jest mentalność naszych władz pokazuje incydent we Wrocławiu z opluwaniem Kopacz, której reakcja była jak na deszcz – ciekawa reakcja, która wiele mówi.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Witam serdecznie za Wykład i Państwa wpisy…

  Odnośnie „odcięcia” Donbasu nasuwają mi się pewne refleksje. Wczoraj Rossija 24 pokazała dokument Pana Mamontowa o Beni Kołomojskim. Jak się pojawi w sieci to Państwu nie omieszkam zlinkować bo był NIEZWYKLE ciekawy!

  Interesującą ciekawostką była sprawa taka. Pan Benia sprzedaje z OGROMNYM zyskiem praktycznie 100% produkcji amoniaku jaki jest produkowany w Zakładach Chemicznych w Togliatti. Produkt ten idzie rurociągiem przez Donbas do Odessy skąd wysyłany jest specjalnymi statkami do USA. Pieniądze idą do kieszeni Beni z USA poprzez szwajcarską bodajże firmę. To znaczy firma kupuje od Beni prawie bez zysku i wtedy jest to wartość równa ok 40% wartości rynkowej a sprzedaje do USA ten amoniak za 100% wartości rynkowej. Zakłady w Togliatti mimo wojny cały czas pełną parą tłoczą w ten rurociąg amoniak dla Beni!
  Nie komentuję tylko daję linki:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obw%C3%B3d_samarski
  http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2014_08_15/Zatrute-zycie-2640/

  Znalazłem interesujący link z archiwum Pracowni. Przeczytałem z ogromnym zainteresowaniem i stwierdzam że lata lecą a nic się nie zmieniło. Jest jeszcze gorzej! https://pracownia4.wordpress.com/2009/04/17/laczenie-punktow-hejze-dalej-dolaczcie-do-nowego-porzadku-swiata-wesprzyjcie-plan-izraela-i-nie-zwazajcie-na-swiatla-na-niebie/

  Jeżeli chodzi o wspomniane przez Szefa zbierane podpisy pod referendum w Holandii, to dopowiem że potrzeba zebrać 200 tysięcy głosów by rozpoczęła się procedura referendalna. Osoby które zaczęły tę sprawę korzystają z nowego prawa unijnego dzięki któremu, w przypadku jak ruszy referendum – bez względu na wynik – na czas niezwykle długi odwlecze się w czasie możliwośc akcesji UPAdliny do Europy. A w przypadku pozytywnego wyniku referendum w jednym kraju (tutaj: Holandii), te UPAdlińskie marzenia o Jewropie się ostatecznie zakończą!

  PS
  Według mojej prywatnej opinii – odseparowanie przez Kijów całego Donbasu ma na celu tak naprawdę stworzenia drugiego Naddniestrza. O to chodzi Amerykanom – by „niezależny” Donbas stał się trwałym punktem zapalnym.
  A z punktu widzenia Rosji byłaby to katastrofa!
  Bo to nie jest tak że Rosja nie chce by Donbas był niezależny czy wprost przyłączony do Rosji!
  Rosja NIE MOŻE tego zrobić ze względu na swoje bezpieczeństwo (a także nas, Polaków!!!!). Bo jak kiedyś linkowałem jakiegoś mędrca który to tłumaczył, jedynie Donbas w ramach jednego państwa tzw. U’Krainy – daje gwarancje czy raczej szanse że UPAdlina nie stanie się jednoznacznie i w 100% faszystowsko-jankeskim krajem co w niedługiej perspektywie dało by wojnę światową!
  Odcinanie przez Kijów więzi z Donbasem jest taką próbą przyspieszenia procesu zmierzającego do III WŚ.

  A na Donbasie naprawdę ważą się losy świata!

  Polubione przez 12 ludzi

  • PS
   O rurociągu Togliatti – Odessa pisałem już tak: https://adnovumteam.wordpress.com/2015/05/01/b-%E2%99%AB-01-05-2015-dochodzi-polnoc/

   Jak donoszą informatorzy “Ruswiesny” przed 9 maja ma nastąpić akt terroryzmu polegający na wysadzeniu w powietrze rurociągu transportującego amoniak z zakładów w Togliatti (Rosja) do Odessy. Transportowany amoniak ma ciśnienie 35 atmosfer. Planowany akt terroru ma być powodem do wprowadzenia stanu wyjatowego na terenie UPAdliny oraz – oczywiście – kolejnej ofensywy na Donbas
   http://rusvesna.su/news/1430506521

   Polubione przez 8 ludzi

  • Problem polega na tym że Donbas nie posiadający jakiejś trwałej, autonomii pozostanie nie mniej ni więcej buforem, a jego mieszkańcy „żywymi tarczami” przed potencjalną „rosyjską inwazją”, ale ten bufor nie będzie chronił w druga stronę. Autonomiczna „Noworosja” (czy jak to się będzie nazywało) lub stowarzyszona z Ukrainą (pierwotne propozycje Rosji), zapewniają tę ochronę.
   Osobiście uważam, że aktualne ukraińskie władze raczej kroczą drogą niejakiego Hejdara Alijewa, z 1-szej połowy lat 90-tych, uważając podobnie jak „inteligentni inaczej” na różnych polskich forach, że miejscowa ludność pod wpływem blokady pogoni separatystów (protesty przeciw władzom republik ludowych) i poprosi prawosektorowców i „żołnierzy” batalionów ochotniczych MSW(U) oraz „pana prezydenta Poroszenkę” o ratunek „złą Rosją”. To jedno, a drugie – radykałów rząd kijowski, chce trzymać jak najdalej od Kijowa, i dlatego wynajduje dla nich różne zajęcia; zaś trzecie przeciągający się konflikt jest potrzebny władzom kijowskim by mieć pretekst do zaniechania reform społeczno-polityczno-administracyjnych, na których realizację zaczyna naciskać Europa, by wyjść z konfliktu ukraińskiego z twarzą. Krótko mówiąc inne cele ma Europa (jako taka), inne „Ukr”, a inne USA/NATO, ale USA/NATO-wskie są zbieżne w znacznym stopniu z ukryjskimi.

   Polubione przez 6 ludzi

 4. Nie wiem czy czasem już nie było np. u szacownego Bruska

  „Podczas wiecu w Odessie zorganizowanego przez Zgromadzenie Ludowe Besarabii wybrano gubernatora ludowego…Jak powiedział po wyborze, za swoje zadanie uznaje ochronę interesów mieszkańców Besarabii przed działaniami władz lokalnych i rządu w Kijowie”

  http://xportal.pl/?p=21876

  Długo zapewne chłop nie pożyje no chyba, że maczał w tym swoje paluszki pan Kołomojski

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Kilka linków przy popołudniowej kawie dopadniętych:

  Szarij:
  .https://www.youtube.com/watch?v=EHEsxl5KqE0 Позднее зажигание и флаг России

  Подавись таким достоинством .https://www.youtube.com/watch?v=LBNm_kwMBxc

  Starikow przez 51 minut .https://youtu.be/VOGwGIyBMns
  Творческая встреча с Николаем Стариковым в с.Отрадное Воронежской области

  Jeszcze raz linkuję informację o rzekomej rozmowie dyspozytora lotu MH17 z pilotem myśliwca – z rozmowy wynika że MH17 rozleciał sie w powietrzu od wybuchu na pokładzie ?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10162%2Fall
  .https://youtu.be/l7JX5m5GfjU
  http://lifenews.ru/news/158220

  Politolodzy o MH17 http://nahnews.org/300544-politolog-sbit-boeing-dogovorilis-nalivajchenko-kolomojskij-i-geletej/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  ukraińskie podarunki | Украинские „подарки”
  .https://youtu.be/6MBrbe2Iz50

  Pan Płotnicki tłumaczy dlaczego nie zdobywa się Mariupola – dlatego że wcześniej należy oswobodzić Słowiańsk .https://youtu.be/psuGzI9tONM

  Россия и Новороссия терпят полное поражение в информационной войне радиоэфира… .https://youtu.be/qS44ocrsTQE
  Czyli co udaje się słyszeć na falach radiowych w Charkowie. Eksperyment…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10179%2Fall <<info +linki

  .https://youtu.be/FvtwZZEyBeg O bombardowanych szkołach Donbasu

  O Pierwomajsku bez wody od kilku miesięcy .https://youtu.be/0_sKBOHJlhk

  O tym co można sobie przywieźć jako pamiatke ze Lwowa:
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/3777b/9jjt9TM6INI.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/37784/49VxB0gwdW4.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/3778d/QGYtcbmkVPA.jpg

  O strzelaninie w wyniku której są ranni – o czym pisał Szef we wstępniaku http://nahnews.org/300552-miting-v-rovenskoj-oblasti-zakonchilsya-strelboj-siloviki-primenili-granaty-est-ranenye/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  A po za tym nic na działkach sie nie dzieje tylko ukraińcy staroukraińskim zwyczajem kradną… Opis kradzieży której dokonał jego Magnificencja Rektor http://nahnews.org/300555-rektor-zaporozhskogo-vuza-ukral-dissertaciyu-uchenoj-iz-buryatii/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Nie na temat, niemniej chciałem się podzielić. W Holenderskiej TV przez „przypadek” zrobiono eksperyment socjologiczny. Czy zastanawialiście się państwo jak wyglądałaby cywilizacja składająca się tylko z kobiet lub tylko z mężczyzn? W jednej z serii „Survival”, program rozrywkowy gdzie mieszczuchów zostawia się na bezludnej wyspie podzielono początkowe zespoły wg płci. Mężczyźni bardzo szybko podnieśli standardy swego życia. Zbudowali domy, bar na plaży, zajęli się polowania etc itd. Tymczasem kobiety cóż im nie poszło tak dobrze…
  http://www.wykop.pl/ramka/1947210/holenderskie-reality-show-przypadkowo-pokazalo-wyzszosc-mezczyzn-nad-kobietami/

  Polubione przez 8 ludzi

 7. Witam popołudniową porą.

  Właśnie odpaliłem Łoneta (trzeba wiedzieć co się dzieje na świecie 🙂 ), a tam:
  Pentagon nie odda Ukrainy, USA dozbroją Kijów
  http://swiat.newsweek.pl/wojna-na-ukrainie-pentagon-nie-odda-ukrainy-usa-dozbroja-kijow,artykuly,367743,1.html
  a z tekstu wynika, że ukry dostaną nowe radary, dzięki którym będą wiedzieli dokładnie skąd ich wraża separatystyczna artyleria ostrzeliwuje.
  Poprzednie popsuli im lub zabrali te wstrętne separatysty 😦

  Nasze wadze są bardzo zaniepokojone, że Rosyjsko – Polskie Centrum Dialogu i Porozumienia chce nagrodzić dzieci wycieczką na krym.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosjanie-chca-dzieciom-z-polski-pokazac-krym/87e3by
  W tekście bardzo rozbawiło mnie taki fragment”
  „Krym, zgodnie z prawem międzynarodowym uznawany jest za terytorium okupowane i objęte sankcjami. Obcokrajowcy wjeżdżający na półwysep naruszają prawo Ukrainy i mogą być ścigani za nielegalne przekroczenie granicy.”
  Pilnie słucham i oglądam wszystko i jakoś nic takiego nie znalazłem w oficjalnych dokumentach (nie mówię o bełkocie ukrów)

  I kilka co ciekawszych komentarzy:

  ~wkurzony : Tydzień temu francuska delegacja przyjechała z wizytą na Krym. Parlamentarzyści odwiedzili Jałtę, Symferopol i Sewastopol, gdzie spotkali się z lokalnymi władzami.Czy oni poprosili władze Ukrainy o zgodę? Czy Francuzi są w czymś lepsi od naszych dzieci?
  Przypomnę,że na Krym greckimi statkami od dawna przypływają turyści z Niemiec.Mniemam,że ukraińskiej zgody też nie musieli mieć.
  Czy zatem Polska już jest podległa Ukrainie,że jej zgoda jest potrzebna.Czy polskie władze mają rodowód ukraiński?Czy nasz prezydent stoi na bacznośc kiedy grają w ich Parlamencie ukraiński hymn.Zwłaszcza przy zwrotce – „Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,
  Panować w domu ojców nie damy nikomu.”

  ~figa do ~wkurzony: „Paryskie okno na Krym”, „Na Krymie zobaczyliśmy szczęśliwych ludzi”, „Wizyta, która zapoczątkuje szereg innych” – to tytuły i podtytuły relacji z wizyty francuskich deputowanych na Krymie.
  Głupio co?
  Zabraniamy naszym dzieciom tego czego nie zabrania się europejskim parlamentarzystom.
  Chyba naprawdę jesteśmy kondominium ukraińsko-amerykańskie.

  ~Jasiu Kochanowski do ~wkurzony: Tak na marginesie to po wprowadzeniu sankcji dyplomaci z USA,Francji,Włoch,Grecji,Węgier,Czech odwiedzili już Putina.Coś z tą zinicjowaną przez nasz rząd izolacją Rosji nie wychodzi.Wychodzi jednak na to,że ten cytat jest jak Lenin – wiecznie żywy
  „Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie. Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Nową przypowieść Polak sobie kupi. Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi” zwiń

  Polubione przez 8 ludzi

 8. Artykuł o Kulczyku cytat:
  Rosyjskie media poświęciły mało uwagi śmierci polskiego przedsiębiorcy, w przeciwieństwie do ukraińskich. Podkreślają one, że polski miliarder wspierał Ukrainę. Zresztą sam Kulczyk powtarzał, że Ukraina jest mu szczególnie bliska, dlatego chciał jej pomóc nie tylko dobrym słowem. W szczególności chciał on importować tani polski gaz i węgiel na Ukrainę, a z Ukrainy eksportować do Europy energię elektryczną z ukraińskich elektrowni atomowych, co pozwoliłoby stabilizować europejski rynek energetyczny i obniżyć ceny energii. Natomiast Ukraina, zdaniem Kulczyka, mogłaby w taki sposób zbliżyć się do Europy.
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/62099-ukrainskie-media-pisza-o-zwiazkach-kulczyka-z-ukraina
  Zachód nie wyda Ukrainy na pastwę Putina, bo potrzebuje stabilnej strefy buforowej. Dlatego Waszyngton planuje wyposażyć Kijów w nowoczesny sprzęt wojskowy i rozszerzyć szkolenia żołnierzy.
  http://swiat.newsweek.pl/wojna-na-ukrainie-pentagon-nie-odda-ukrainy-usa-dozbroja-kijow,artykuly,367743,1.html

  Petro Poroszenko obiecał bliskim ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu ukaranie winnych. Deklaracja prezydenta Ukrainy padła po tym, jak Rosja zawetowała projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. powołania międzynarodowego trybunału do zbadania tej zbrodni.
  http://telewizjarepublika.pl/poroszenko-po-glosowaniu-w-rb-onz-ukraina-sie-nie-zatrzyma-winni-musza-zostac-ukarani,22120.html

  Polubione przez 7 ludzi

 9. O możliwym krachu ukraińskiej gospodarki. Autor wymienia powody dla którego gospodarka Ukrainy „siada”.
  http://www.strefabiznesu.polskatimes.pl/artykul/ukraina-coraz-blizej-krachu-finansowego-i-gospodarczego
  Szefowa MFW Christine Lagarde wyraziła uznanie dla Ukrainy za determinację w realizacji reform i zapowiedziała, że kraj ten może liczyć na dalszą pomoc z Funduszu. Tymczasem władze w Kijowie chcą także pożyczyć miliard dolarów na rynku korzystając w tym celu z gwarancji USA. Lagarde pochwaliła w środę władze Ukrainy i obiecała, że nawet gdyby Kijowowi nie udało się osiągnąć porozumienia z prywatnymi wierzycielami w sprawie restrukturyzacji długu, to MFW w dalszym ciągu będzie pomagał Ukrainie.
  http://www.euractiv.pl/rozszerzenie/artykul/ukraina-moe-liczy-na-pomoc-mfw-007111
  Bardzo ciekawy artykuł o relacjach polsko-kozackich w XVII wieku. Autor próbuje udowodnić, że dzięki ustępstwom wobec Zaporożan Rzeczpospolita zdobyłaby oddanych obywateli. Posiłkuje się również lekką dezinformacją wspomina bitwę pod Chocimiem gdzie Kozactwo „Oddawszy wielkie i niezaprzeczalne usługi Rzeczypospolitej w zatrzymaniu nawały tureckiej” zapomina wspomnieć ,ze nawała turecka była odpowiedzią na ataki Kozaków na miasta Turcji.
  http://niezalezna.pl/69443-ulubiony-grzech-szatana-rozwazania-z-dziejow-polski-i-ukrainy

  Polubione przez 8 ludzi

  • „……zapomina wspomnieć ,ze nawała turecka była odpowiedzią na ataki Kozaków na miasta Turcji.”- czyżby pomroczność jasna?

   A poza tym, autor chyba chce nam zasugerować, że jeśli będziemy ustępliwi wobec obecnych mieszkańców u’krainy to zdobędziemy oddanych sobie przyjaciół?

   Nie za darmo red-nacz dostał wysokie odznaczenie od SBU.

   Pozdrawiam.

   Ps.

   A oto tytuł pracy habilitacyjnej autora tekstu zamieszczonego na „niezależnej”:

   „Wschodnia część pola bezpieczeństwa Polski jako przedmiot i podmiot gry międzynarodowej w latach 1991-2012”

   Polubione przez 6 ludzi

  • ” „Oddawszy wielkie i niezaprzeczalne usługi Rzeczypospolitej w zatrzymaniu nawały tureckiej” zapomina wspomnieć ,ze nawała turecka była odpowiedzią na ataki Kozaków na miasta Turcji.”

   Z drugiej strony Imperium Osmańskie nie miało w tamtym okresie problemu z tolerowaniem regularnych najazdów Tatarów Krymskich ( nominalnie lenników tureckich ) na Rzeczypospolitą. Wyprawy Kozaków na Morzu Czarnym i napaści na miasta to były drobne pstryczki, kiedy pasowało to Turcy wyciągali to jako jeden z wielu pretekstów do wojny. Taka specyfika okresu, Turcy w tamtych czasach nie zdążyli skończyć z jednym państwem wojny a już zaczynali z następnym.

   Polubione przez 5 ludzi

 10. Wkleję przyłączając się do życzeń z okazji narodzin syna dla.A. Zacharczenki, który został poczwórnym już tatą.
  Miło być posłem dobrych wiadomości 🙂

  Aппарат Народного Совета Донецкой Народной Республики сердечно поздравляет Вас с радостным событием – рождением сына!
  Пусть Ваш малыш растет здоровым, умным, мужественным, справедливым и добрым.
  Уверены, что Ваш наследник по примеру отца станет настоящим мужчиной чести и преданным защитником Родины!
  Искренне желаем всей Вашей семье долгой и счастливой жизни!

  С Уважением,
  Аппарат Народного Совета
  Донецкой Народной Республики

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Witam z doskoku do klawiatury…

  Warto poczytać!

  Pani Zofia pisze o tym o czym sygnalizowaliśmy a potem temat podjał Krakauer:
  http://sophico21.blogspot.com/2015/07/wolna-europa-nadaje-z-moskwy_30.html
  „Wolna Europa” nadaje z Moskwy

  Ciekawy wywiad z Panem Andrzejem Szczęśniakiem:
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150729/744260.html
  Czy w Polsce będzie łupkowe Eldorado?

  Wywiad powtórzył tez na swym blogu dodakowo zaopatrując tekst mapką i cytatami:
  http://www.szczesniak.pl/2919 Teraz czas na łupkową cierpliwość

  Wracając do światów równoległych – Pastor Krwaworęki Turczynow żąda reformowania ONZ!
  http://dnr-news.com/dnr/23518-turchinov-potreboval-reformirovat-oon.html

  Polecam interesujący niezmiernie tekst o „Kalifacie” http://www.novayagazeta.ru/inquests/69364.html?utm_source=see_also&utm_medium=click&utm_content=relap&utm_campaign=relap_vs_nextclick

  A tymczasem wbrew Waszym podejrzeniom że „separatyści i rosyjscy żołnierze oczekują na pociąg z cysternami ze spirytem” – to do „cyborgów” dojechał spirt na front. Spiryt nie był całkiem dobry. Nie wszystkich cyborgów udało się uratować http://www.novorosinform.org/news/id/33689

  W Moskwie odbędzie się pierwsze ogólnośwoatowe spotkanie wszystkich „separatystów”. Będą zarówno ci z Katalonii jak i z Teksasu!
  http://izvestia.ru/news/589056#ixzz3hK2br900
  .http://cs7010.vk.me/v7010324/3cf7/zSxYpufqa_8.jpg

  Po Lwowie, Sumach, Kirowogradzie – teraz w Czerkasach SBU znalazła „separatystów”…
  http://rusnext.ru/news/1438239890

  Francuzi którzy odwiedzili Krym i przeciwko którym ukraińska prokuratura wszczęła postępowanie komentują że „ukraińcy maja specyficzne poczucie humoru” http://dnr24.com/main/11573-gpu-zavela-delo-protiv-posetivshih-krym-francuzskih-parlamentariev-original-novosti-rt-na-russkom-https-russianrtcom-article-106232.html

  Z kolei mniej poczucia humoru maja parlamentarzyści włoscy którzy w związku z powyższym walą z grubej rury, że zakaz wjazdu na Krym to zaprzeczenie demokracji http://russian.rt.com/article/106170

  Dlaczego Turcja bombarduje Irak i Syrię .https://youtu.be/8mu7pZjggWo

  Informacje ze Stanisławowa ilustrowane filmem
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_259357

  Война. Ополчение: Мы не ангелы, но у нас нет выбора. Мы защищаем свой дом и свою семью! .https://youtu.be/cdak5eRFbhI

  Dla „lotników” film znaleziony jako przerywnik .https://youtu.be/Xmg5Cl0HcL8

  O protestach w USA w których wzięli udział „agenci WWP” http://antimaidan.ru/post/2413

  .http://cs621521.vk.me/v621521129/12c08/UgEUB-B4S0c.jpg
  Paralelna rzeczywistośc w której żyją „Małe Johny” i w która wierzą jak w ukraińską prasę albo pomysły SBU 🙂

  🙂 🙂 .http://cs621724.vk.me/v621724178/32781/OIbWzO5XwlU.jpg 🙂 🙂
  Kolejne trofeum! 🙂

  Dodatkowe informacje o mozliwości uzyskania rosyjskich paszportów od Pana Płotnickiego .https://youtu.be/_G-c1XpWKjs

  .http://cs628216.vk.me/v628216731/ea3e/NlVxn7-og8c.jpg
  bez komentarza! 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 12. Witam jeszcze raz! Jeszcze jeden „ciekawy news”.

  „Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wygrał przed sądem arbitrażowym w obwodzie lipieckim sprawę przeciwko rosyjskiej Federalnej Inspekcji Podatkowej.

  Sąd uznał za niezgodne z prawem naliczenie od należącej do niego firmy Roshen dodatkowych podatków za czwarty kwartał ubiegłego roku oraz nakaz zapłaty podatku VAT za ten okres na ogólną sumę równowartości około 1 560 tys. dolarów. Informacja ta nie była eksponowana w polskich mediach – w odróżnieniu od ukraińskich i rosyjskich – gdyż podważałaby tezę o podporządkowaniu rosyjskich sądów dyktatom Kremla.

  Poroszenko nadal jest właścicielem Roshenu – koncernu produkcji czekolady, choć podczas kampanii prezydenckiej zapowiedział jego sprzedaż. W ubiegłym roku Roshen pomnożył czysty zysk prawie dziewięciokrotnie do równowartości 1,4 miliona USD. Corocznie wytwarza około 450 tys. ton wyrobów czekoladowych i posiada kilka zakładów produkcyjnych na Ukrainie, w Rosji i na Litwie. Prezydent-biznesmen zamierza także zadomowić się na polskim rynku. Jak informuje Puls Biznesu, spółka córka Roshen Confectionery Corporation już została w Polsce zarejestrowana.”

  http://strajk.eu/poroszenko-wygral-w-rosyjskim-sadzie-i-wkracza-na-polski-rynek/

  Polubione przez 3 ludzi

 13. Linki wieczorne, przeróżne i bez jakiegos porządku! 😦
  Kolejny, chyba 34-ty konwój z pomocą humanitarną przywiózł znów tylko żywność i medykamenty – co potwierdzają z niejakim żalem ukraińscy pogranicznicy i celnicy którzy jak zawsze wszystko dokładnie sprawdzili! http://dnr24.com/main/11603-ukrainskie-pogranichniki-obnaruzhili-v-rossiyskom-gumkonvoe-produkty-medikamenty-i-kanctovary.html

  W Makiejewce pożar na kopalni. Z płonącej kopalni ewakuowano 103 górników http://dnr24.com/main/11596-v-makeevke-s-goryaschey-shahty-podnyali-103-gornyaka-mchs.html

  Pożar został opanowany i zlikwidowany! http://www.novorosinform.org/news/id/33712

  Szirokino – ukry na pozycjach film ukrów .https://youtu.be/huIJWXNnYxk

  Gorłówka mordowana dzień i noc .https://youtu.be/9punG5kKBpw

  Kolejny film z Gorłówki http://vk.com/brusek?z=video-97981627_171085413%2F5e1bac38726dec8f3e

  I jeszcze jeden .https://youtu.be/nX9y4KDOaK4

  I kolejny .https://youtu.be/LYJUe_kataI

  Życie w piwnicach…
  Съемки Настасьи Ивановой и Дмитрия Панина из атомного бомбоубежища на заводе РМЗ города Первомайска (ЛНР)
  На видео подробное интервью с обитателями подвала – гражданским населением Первомайска, которое живет теперь в бомбоубежище, потому что их дома и квартиры разрушены или повреждены. Или же они просто боятся вернуться туда (линия фронта под Первомайском проходит местами ближе километра к городу и город часто обстреливают, несмотря на перемирие).
  .https://youtu.be/ueqtLScfjIE

  Ломать – не строить!
  24 года независимости государства дали понять всем гражданам Украины, что социальные, материальные и прочие блага населения волнуют народных избранников ровно в той степени, пока они могут продолжать разграбливать страну в свою пользу! Тем логичнее выглядит образование республик, население которых, на разрушенных Украиной регионах, пытается построить НАРОДНОЕ государство! И это несомненно тяжело, ведь ломать – не строить!
  .https://www.youtube.com/watch?v=kJt2eeWMk9M

  Пока армия ДНР отводит технику, ВСУ укрепляют свои позиции и не прекращают обстрелы .https://youtu.be/dIWKJ_7LYUs

  26 minut z poligonu. Batalion „Chan”! .https://youtu.be/TzfUeVO3eUs

  Der Spiegel: «От преступника до героя и наоборот»: бойцы добровольческих батальонов Украины, обвиняемые в пытках, ожидают судебного процесса в тюрьмах Киева, пишет издание Der Spiegel: http://ria.ru/world/20150730/1154437468.html

  Tekst niezły i zdjęcia dla takich jak wczorajszy „Mały Dżon” o zatrzymaniu „majora wojska rosyjskiego” 🙂 http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10245%2Fall Stawka rośnie, czekamy teraz na zatrzymanego pułkownika a może generała! Oczywiście o ile będzie posiadał przy sobie wszystkie stosowne dokumenty, łącznie z paszportem, kartami Sberbanku, prawem jazdy waznym w ZSRR, książeczką wojskową (ważną!) i odręcznym roskazem WW Putina! Aha, czekamy na zdjęcie a może wywiad z „sierżantem” – kierowcą tej ciężarówki która ominęła pozycje wojsk LNR, przejechała szczęsliwie przez pola minowe i trafiła z tą amunicją wprost do lokalnej komendy SBU!!!! 🙂

  Amerykanie mają w … nosie „sankcje”. Już 18 turystycznych jachtów odwiedziło Krym…
  http://rg.ru/2015/07/30/reg-kfo/yahti-anons.html

  O angolach, ich wywiadzie i nie tylko… ciekawe… http://xn—-8sbeybxdibygm.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%B1%D1%8B-%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%8E-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%83-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B3-%D0%B1%D1%8B-%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D1%81-%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B8/

  Angole zrobili obławę na obywateli tzw. Krainy na U. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10251%2Fall
  Cytat:
  „Облаву продолжалась, как на бешеных псов, рассказывают очевидцы событий. Схваченные украинцы были разделены на две группы: те, которые приехали с украинскими паспортами будут депортированы за их собственный счет из ЕС, а вот те, что приобрели себе литовские, румынские и молдавские паспорта будут осуждены за подделку документов и переданы украинским властям для дальнейшего отбывания наказаний в колониях Великой демократической Украины.”

  Angole zaszokowani ukraińskimi uciekinierami. Chyba wolą „allachowców”? http://www.pravda-tv.ru/2015/07/29/166569

  Podobno Polska oficjalnie odmawia Krainie przyjmowania jej obywateli jako uchodźców!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10227%2Fall

  Szturm Eurotunelu! .https://youtu.be/5QPUHnjjQqs I my w Polsce mamy „zagospodarować” = odziać, nakarmić, szkolić, dac pracę i domy takim jak tam?

  От Евромайдана – к Евротоннелю. Voilà comment nous allons gagner!
  .http://cs622918.vk.me/v622918335/45042/kJI1Povwrrc.jpg

  Turcja pod pozorem walki z „państwem islamskim” nadal bombarduje Kurów którzy z tym „islamskim państwem” faktycznie walczą http://warsonline.info/turtsiya/turtsiya-prodolzhaet-bombit-kurdov-pod-vidom-operatsii-protiv-igil.html

  Jeden z odcinków cyklu filmowego o pieniądzach. Jak się spodoba to poszukam i podlinkuje cały komplet… .https://youtu.be/8RlKqlXT8tQ

  „Policyjna demokracja” Dobre! .https://youtu.be/XxAR03YWVtM

  Dzisiejszy napad w Moskwie. Moskwa nie może być gorsza od „Zapadu”! .https://youtu.be/hh8GvHH-VFU

  Finlandia podobno chce zdobyć i przechwycić Wyspy Alandzkie! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10243%2Fall

  Przerywnik graficzny: .http://cs628418.vk.me/v628418341/cde5/MEpbynfzEyw.jpg
  Grzybowska pociesza Poroszenkę: „Ja tez byłam prostytutką. To jest trudne tylko na początku!”

  Przerywnik filmowy. Ługańsk sprzed 4 dni. Terroryści zmuszają obywateli do kąpieli i zabawy… http://vk.com/brusek?z=video-58213846_171285742%2F04cf70cf21cdd37e72

  Nowości filmowe .https://youtu.be/ZI3jFDJXQxw
  Кадры с передовой,ВСУ беспорядочная война. Новости Украины,России Сегодня 30 07 2015

  Marjinka dzisiaj.
  Военнослужащие ДНР обрабатывают украинских оккупантов в Марьинке из минометов. Это особые минометы, улучшенной конструкции с удлиненными стволами, которые были произведены промышленностью Новороссии. Ополченцы работают неторопливо, не тратят зря мины и восстанавливают наводку после каждого выстрела, для того, чтобы каждый снаряд метко находил свою цель.
  .https://www.youtube.com/watch?v=qs5Obc0v3_0

  Психология добровольца .https://youtu.be/-4w9dg_ZaWs

  International Airport Донецк. Военный блог: САМУМ .https://youtu.be/v8DEixc39Vs

  Kontrakt zerwany! Rozmowy zakończone a za Mistrale Francja zapłaci. Ile – tego dżentelmeni nie mówią! Ogólnie to Francja – elegancja! http://russian.rt.com/article/106340

  Dzięki banderowskim ścierwom dzieci Donbasu mają się czym bawić i wspominać będą wspaniałe dzieciństwo…
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/378bb/WEslEC0LplA.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008032/378c2/4wuZNTTqD90.jpg

  Zabójczy pył.
  Смертельная пыль – всем «НАТОпатриотам» посвящается (перевод синхронный) .https://youtu.be/AwGz1n45ngY 2006. Фрагмент из фильма немецких журналистов, рассказывающий о последствиях применения боеприпасов с обеднённым ураном. Военные Альянса охотно применяли такие боеприпасы в первой и второй войне в Ираке, а также в военном конфликте в Косово. На эту тему есть документальный фильм первого российского телеканала, отчасти основанного на материалах из этого фильма. Ссылка на фильм: .https://www.youtube.com/watch?v=XXHGYi8qrZM Оригинал фильма на немецком: .https://www.youtube.com/watch?v=-HztabrfIO4

  Ukrom znów bije w dekiel – jak mówi młodzież! Czego oni nie wymyslą? Przyznaję że co dzień ich kreatywnośc mnie zadziwia – w końcu jak matka Polka, ojciec Rosjanin a jeszcze domieszka wszelkich mozliwych nacji… Zauwazyli i bardzo się oburzają że flaga DNR to flaga BMW!!!! 🙂
  http://www.novorosinform.org/news/id/33715
  .http://cs627127.vk.me/v627127741/11da5/YMy-0W7vKYw.jpg

  Krótki tekst o banderowskich ścierwach http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10222%2Fall
  .http://cs621822.vk.me/v621822888/33a7d/AMUkXcw8LGE.jpg

  To mi się spodobało! W Dumie wymyslili by nie niszczyć tego co próbuje się przemycać do Rosji ale by obdarowywać tym wszystkim domy dziecka na Donbasie! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10221%2Fall

  Об изоляции России не может быть и речи, так как в Армейских международных играх — 2015 («АрМИ») принимают участие представители всех регионов мира. Такое заявление сделал заместитель министра обороны Российской Федерации Анатолий Антонов. .https://youtu.be/z7leY4p663E Czyli jak wygląda „izolacja” ROsji! 🙂

  Pan Iszczenko prorokuje że na oswobodzonej Krainie będzie biednie. I długo tak będzie… http://www.politnavigator.net/rostislav-ishhenko-v-osvobozhdjonnojj-ukraine-budet-khuzhe-chem-v-krymu.html

  Szarij na wieczór! 🙂 .https://youtu.be/-SjooOuG1vA „Воюешь ты, падла, в Киеве?”

  .https://www.youtube.com/watch?v=OQzVX24TArg Внук Кучмы. Логическая задача от украинского СМИ

  .https://www.youtube.com/watch?v=OAEYg4RNX5c Порошенко – биоробот?

  Informacje ze Szwecji. Gejparadenmarsch w dzielnicy allahistów .https://youtu.be/0rnBov873tc

  Film dokumentalny http://vk.com/brusek?z=video70293520_171355640%2F37eb360c3b2e2bc823
  Документальный фильм о „Луганской Гвардии”, общественной организации которая подняла народные массы на противостояние нелегитимному, профашистскому украинскому правительству в 2014 году на луганщине. В фильме описываются основные события, В том числе и предшествовавшие появлению Гвардии, неизвестные факты, анализируется ее роль в становлении ЛНР, используется архивный фото и видеоматериал. Репост приветствуется.

  Оперативная,30.07.2015, 21:00.
  „Курение” укронацистов.
  Первое фото – вид с Ясиноватой, второе – из Донецка.
  Местоположение возгораний предлагаем определить самостоятельно. ))
  .http://cs540102.vk.me/c7004/v7004374/b6ef/Z-V8Sot-w1w.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7004/v7004480/bd7c/Qq8fH-X8bEo.jpg

  Tekst o diable wcielonym czyli Szeptyckim
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10213%2Fall
  .http://cs625218.vk.me/v625218432/42483/18rveOmrHXA.jpg
  .http://cs625218.vk.me/v625218432/42494/o_5jGL0jTcE.jpg
  .http://cs625218.vk.me/v625218432/4249c/wJuYxdWVTaA.jpg

  Ukraińcy zaczeli mobilizowac psy! 🙂
  .http://cs629519.vk.me/v629519911/b2db/aaFl4uK4oj8.jpg

  Bez komentarza .http://cs629519.vk.me/v629519911/b2db/aaFl4uK4oj8.jpg

  Bez kropki

  Polubione przez 4 ludzi

 14. Jak dobrze teraz jest na Ruinie! Statystyka oficjalna Kijowa!
  http://naspravdi.info/analitic/1939

  Przerywnik! 🙂 .http://cs625524.vk.me/v625524813/38a04/8q5s5xz0AoU.jpg

  Finowie z jednej strony szykują się na Wyspy Alandzkie a z drugiej strony pluja na amerykańskie sankcje http://rg.ru/2015/07/30/finlyandiya-site-anons.html

  Skrót dnia Anna-news http://rutube.ru/video/48f80b7d122422f84fcce9c8467bfaa3/?ref=logo

  Ukry chca zmienić nazwę „ukrainy” na „Ukraina-Ruś” Powaga!
  http://www.novorosinform.org/news/id/33716

  Słowaccy pogranicznicy zostali doposażeni i musza nosić cały czas automaty! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10191%2Fall
  .http://cs627829.vk.me/v627829962/952a/gYI4DCgNqJc.jpg

  Zdjęcie nietypowe z mojej kochanej Wenecji .http://cs543103.vk.me/v543103803/f000/Jfc0pr2MwwY.jpg

  Dobranoc!

  Polubione przez 1 osoba

 15. Witam z rana wątkiem historycznym…

  .https://youtu.be/_k97crlKPVs В.В. Путин рассекретил архивы древней Тартарии

  http://www.tamtainimirax.com/2014/03/2014_29.html
  .https://youtu.be/GFHJsDvIrDQ

  .https://youtu.be/JpTyT-HiepY В Англии ещё в седьмом веке писали на Русском языке

  Wracając do czasów współczesnych – banderowskie ścierwa kontynują mordowanie obywateli Krainy .https://youtu.be/Ycb9YIlxIlo <<++18!!

  Colonek o powyższym http://colonelcassad.livejournal.com/2313562.html

  Colonel z rana o niedocenianym przeciwniku – grozie islamizmu http://colonelcassad.livejournal.com/2313883.html

  Obserwator z rana:

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33915 Możliwa jest wojna „z Ukrainą”, „o Ukrainę” i „na Ukrainie” – którą wybierze Zachód?

  Dlaczego przyjmując uchodźców robimy sami z siebie hipokrytów? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33900

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.