Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2018r.- 1107 dzień od nowego rozejmu.


Wstyd żeby na całym świecie była informacja o tym przełomowym odkryciu, a w Polsce o tym milczano! Kieruję to do konkretnego pana, któremu życzę, aby zmienił swe postępowanie”– poskarżył się uczestnikom XIII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz. W ten sposób odniósł się do braku transmisji w TVP z prezentacji raportu technicznego.

Macierewicz dzięki zaproszeniu go na zjazd klubów „GP” przeżył chwile swojej chwały. Dlatego też powiedział uczestnikom zjazdu w Spale, że:

„Chciałbym zacząć od podziękowań całemu środowisku, wielkiemu potencjałowi polskiemu, który odegrał kluczową rolę w wygranej dobrej zmiany oraz w tym, że katastrofa smoleńska nie została zapomniana”.

Antoni Macierewicz stwierdził, że w kwietniu doszło do „najtrudniejszego momentu” w działaniach podkomisji smoleńskiej. Właśnie wtedy zaprezentowano raport techniczny, w którym stwierdzono, że TU-154M „uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji”.

Tak więc to dzięki nim, to propagandowe kłamstwo, jakim nas obecnie pasie Macierewicz i partyjne PiS-owskie media, o tym jakoby katastrofa polskiego samolotu rządowego TU-154M, która miała miejsce 10.04.2010r. na lotnisku pod Smoleńskiem, spowodowana była zamachem.

Pomimo obstrukcji w sprawie informacji o wynikach „Raportu Technicznego” jakim wykazały się polskie media publiczne, Macierewicz podziękował za informowanie o raporcie środowiskom „Gazety Polskiej”.

Twierdzi on, że:

„Doprowadziliście swoją akcją upowszechniania tego dokumentu do tego, że na całym świecie największe stacje telewizyjne o nim mówiły”. Wśród wymienionych przez niego mediów pojawiła się także stacja telewizyjna „Sky News”.

Oczywiście na poparcie swoich absurdalnych tez nie przedstawił, jak to u niego zwykle bywa, żadnego dowodu.

Podobnie z resztą jak w sprawie wyników prac podkomisji smoleńskiej, które zostały opublikowane w „Raporcie Technicznym”. Ten temat był tematem przewodnim wystąpienia Macierewicza na zjeździe w Spale.

Jak zaznaczył, istotą tego raportu było wskazanie, dlaczego i jak zginęli przywódcy kraju.

„W każdym postępowaniu związanym ze śmiercią najważniejsze jest stwierdzenie jej przyczyny i w zależności od tego cała reszta jest analizowana w sposób wychodzący od przyczyny śmierci. (…) Wskazaliśmy przyczyny śmierci i mogę raz jeszcze tu powtórzyć: przyczyną śmierci naszych przywódców, naszych bliskich, naszych liderów była eksplozja tego samolotu”– ogłosił Macierewicz.

Dodał, że dopiero teraz będzie można realizować kolejne etapy zmierzające do obiektywnej oceny tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. A więc, „także te, które sięgają nie tylko strony rosyjskiej, ale i ludzi odpowiedzialnych po stronie polskiej, bo przecież i tacy byli. Warto to sobie uświadomić”– dodał podczas swego wystąpienia Macierewicz.

Macierewicz poinformował także o tym, że analiza i przegląd elementów samolotu oraz próbek pobranych z ciał ofiar wykazały, że na ponad 107 fragmentach maszyny oraz na jednej próbce ciała ofiary wykryto obecność materiału wybuchowego. Dodał, że jest nim najprawdopodobniej materiał zwany RDX (ang. royal demolition explosive lub research department explosive).

„Znalezienie obecności materiałów wybuchowych na ciele osoby, która leciała do Smoleńska w sposób jednoznaczny wyklucza jakiekolwiek wątpliwości, co do pochodzenia materiałów wybuchowych w tym samolocie. To nie jest wynik przypadkowego dotknięcia się żołnierza, to nie jest wynik niewybuchów z II wojny światowej. To jest ślad, dowód, klucz, który pozwala nam stwierdzić, co naprawdę się stało. Dowód tego, że doszło do eksplozji i że samolot został zniszczony na jej skutek”– stwierdził przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

Wskazał, że na raport końcowy „musimy jeszcze poczekać, ale moment przełomowy jest już za nami”. Poinformował, że postępowanie podkomisji toczy się kilkoma torami – m.in. pod względem zaprezentowanego już aspektu technicznego oraz wątku związanego z wyjaśnieniem, jak doprowadzono do tej tragedii, a następnie „kłamstwa smoleńskiego”.

„Tyle podłości, tyle fałszu na całym świecie, nie tylko w Polsce całej aparatury propagandowej nastawionej na dezinformację w sprawie smoleńskiej nawet nie zostało uruchomione nawet w sprawie ludobójstwa katyńskiego”
– poskarżył się uczestnikom zjazdu Macierewicz.

Zastrzegając dalej, że „sprawa smoleńska nie jest częścią gry politycznej, lecz częścią polskiego bytu narodowego”. Dlatego, wg. twierdzenia Macierewicza, jest ona wzorcem dal prac prowadzonych przez podkomisję smoleńską, której przyświeca idea „racjonalności, pragmatyka, uczciwość i praworządność”.

W świetle kolejnych rewelacji Macierewicz, które dozuje jak w zgranym przedstawieniu, gdzie napięcie ma ciągle rosnąć aż do finału, warto się zastanowić co ma być tym pełnym fajerwerków zakończeniem spektaklu wyreżyserowanego nam przez środowiska wspierające pierwszego inkwizytora III RP.

Jak sądzę są to kolejne wybory, które dzięki kłamstwu smoleńskiemu, mają tym razem utorować drogę do władzy dla ludzi „dojnej zmiany” w samorządach. Tym sposobem PiS zdobędzie na naszym kraju pełnię władzy autorytarnej, co umożliwi tej formacji budowę swojej wizji państwa symbolicznie określanych jako IV RP (IV Rzesza).

Dlatego też można spodziewać się spektakularnych aresztowań, takich jak np. wobec Mateusza Piskorskiego, który drugi już rok osadzony jest w areszcie pod jakimiś absurdalnymi podejrzeniami.

Tym razem aresztowania nie będą dokonywane pod pretekstem „współpracy z wrogiem” (chociaż kto wie, może i ten patent nadal będzie wykorzystywany), ale przede wszystkim pod zarzutem dokonania i przygotowywania do zamachu na samolot TU-154M oraz mataczenia mającego na celu ukrycie tego faktu. W ten sposób dokona się spektakularnej egzekucji swoich własnych przeciwników politycznych, jednocześnie zastraszając pozostałą część społeczeństwa.

Nie jest to oczywiście jakieś nowatorskie, bo wielokroć metoda ta była od zawsze stosowana przez te siły, które dążyły do rządów dyktatorskich.

A takie zapędy ma prezes, dlatego też toleruje to wszystko co wokół podkomisji smoleńskiej obecnie się dzieje. Dotąd też bezkarnie Macierewicz będzie mógł, na grobach ofiar tej katastrofy, prowadzić bardzo brudną osobistą grę polityczną, umożliwiającą mu nadal funkcjonowanie wśród elit władzy, czyli przy sutym jej korycie.

http://niezalezna.pl/228083-na-107-fragmentach-samolotu-znaleziono-slady-materialu-wybuchowego-znamy-jego-nazwe,

https://web.facebook.com/macierewiczantoni/posts/688257168172895 (warto zapoznać się z komentarzami 🙂 ),

https://pl.wikipedia.org/wiki/Heksogen,

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23234681,kiedy-wybory-samorzadowe-az-trzy-mozliwe-terminy-ale-jeden.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu miała miejsce dalsza deeskalacja konfliktu. W efekcie ukraińscy żołnierze tylko 3 razy, w sposób bardzo mało intensywny i wyłącznie przy użyciu broni mało kalibrowej, ostrzeliwali terytorium DRL. Ostrzał prowadzony był w rejonie Dokuczajewska i Nowołaspy głównie przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, BMP-1 i BMP-2.

Podobnie sytuacja wyglądała na ługańskim odcinku frontu, gdzie również ukraińscy żołnierze 3 razy naruszyli warunki zawieszenia broni. Z tym, że ostrzał tam był bardziej intensywny. Prowadzono go w rejonie Łogwinowa i Donieckiego.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

4 min.

„Зведення станом на 7:00 18 червня 2018 року

Упродовж минулої доби, 17 червня, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою. Бойові дії тривали на окремих напрямках із застосуванням переважно стрілецької зброї.

Противник минулої доби 20 разів порушував режим припинення вогню, з них 6 разів із застосуванням мінометів. Підрозділи Об’єднаних сил ставали на заваді провокаційним діям ворога та давали йому адекватну відповідь.

Відмічається активізація російсько-окупаційних військ увечері та темної пори доби. На Луганському напрямку, близько 19-ї години та опівночі окупанти відкрили вогонь з мінометів по наших позиціях в районі населених пунктів Кримське і Новотошківське. Один наш захисник Кримського під час обстрілу отримав поранення.
Також заборонену Мінськими домовленостями зброю противник застосував на Донецькому напрямку, в районах населених пунктів Піски та Старогнатівка, що під Волновахою.

На Маріупольському напрямку упродовж минулої доби тривали бойові дії із застосуванням стрілецької зброї в районах населених пунктів Пищевик, Гнутове, Водяне, Широкине.

Належне інженерне обладнання наших позицій та адекватна відповідь Об’єднаних сил запобігли загибелі особового складу та не допустили більшої активізації противника.

За даними розвідки, минулої доби противнику нанесено втрат: 5 окупантів поранено.

Втрат наших військ поточної доби немає.

Більш докладну інформацію про події, які відбуваються в районі проведення операції об’єднаних буде оприлюднено під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.”
Zobacz tłumaczenie

***

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- finał rodzinnych rozgrywek „Tata, mama, ja- sportowa rodzina”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

54 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2018r.- 1107 dzień od nowego rozejmu.

  1. Ciąg dalszy sporów na linii Budapeszt – Kijów. Jak informują ukromedia szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó podczas swojego wystąpienia krytycznego wobec polityki migracyjnej prowadzonej przez UE oraz działania tzw. Komisji Weneckiej, miał zarzucić tej drugiej ze przejmuje sie losem migrantów których nie chcą do siebie wpuszczać Węgry, a jednocześnie nie chce zajmować się losem mniejszości węgierskiej na Ukrainie której prawa sa tam rażąco naruszane. Domagał się także, aby Rada Europy wywarła nacisk na Ukrainę oraz podkreślił, że ochrona praw mniejszości narodowych jest „głównym celem węgierskiej polityki zagranicznej”;
    https://korrespondent.net/world/3981759-budapesht-upreknul-es-yz-za-venhrov-zakarpatia

    Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.