Wojna domowa na Ukrainie 19.06.2018r.- 1108 dzień od nowego rozejmu.


„Dlaczego Putin waha się przed atakiem na nasz kraj? Dlaczego nie poszedł dalej, kiedy w 2014 roku prawie nie mieliśmy armii?”– takie pytania zadał prezydent Ukrainy europejskiej opinii publicznej.

Otóż, na te pytania odpowiedź jest, wg. Poroszenki bardzo prosta, bo w następstwie rosyjskiej agresji w 2014 roku na Ukrainę „doszłoby do zatrzymania pracy systemu gazowego, w związku z czym Putin przestałby otrzymywać pieniądze za gaz, który płynie przez Ukrainę, a tylko w ubiegłym roku było to 30 mld dolarów. Rosja bez tych 30 mld nie przeżyje, a kiedy przełączy się na transport z ominięciem Ukrainy ten czynnik bezpieczeństwa przestanie działać. Dlatego jest to dla nas tak ważne”– oświadczył ukraiński prezydent.

Tak więc w jego mniemaniu „Nord Stream 2” jest rosyjskim projektem politycznym, wymierzonym przeciwko Ukrainie. „Jestem jednak przekonany, że wspólnym wysiłkiem możemy wstrzymać jego realizację. Właśnie dlatego tworzymy w UE grupę, która powinna powstrzymać ‚Nord Stream 2’. Właśnie dlatego prowadzimy aktywne rozmowy z Niemcami. Zapraszamy ich do międzynarodowego konsorcjum ds. zarządzania systemem transportu gazu na Ukrainie”– podkreślił Poroszenko.

Jak dodał składając niemieckim firmom jawną propozycję korupcyjną, że warunkiem ich w takim konsorcjum jest zatrzymanie budowy „Nord Stream 2”. Poroszenko zwrócił uwagę na czynnik bezpieczeństwa europejskiego, związany z budową gazociągu z Rosji, który po dnie Morza Bałtyckiego prowadzić ma do Niemiec.

No tak, ale lepsze interesy firmy te zrobią na bezpośredniej współpracy z „Gazpromem” niż ze skorumpowaną juntą w Kijowie.

Pomimo to, według Poroszenki, po uruchomieniu „Nord Stream 2” Ukraina będzie traciła 3 mld dolarów rocznie, co jest równowartością jej rocznego budżetu obronnego.

„Rozumiecie, po co jest on budowany? Nie po to, by doprowadzić do dywersyfikacji, lecz by pozostawić Ukrainę bez pieniędzy na obronę”

A więc, jak można z tego zrozumieć, bez tych rosyjskich pieniędzy, Ukraina nie będzie mogła dalej prowadzić obrony wschodnich rubieży Europy przed nawałą rosyjską 🙂

Idąc dalej w tym toku rozumowania, można przyjąć, że efekcie budowy drugiej nitki rury gazowej po dnie Bałtyku, Rosja przeżyje, zaś Ukraina nie będzie miała za co z nią walczyć broniąc cywilizowany świat przed najazdem współczesnych Hunów. No, ale przecież o to tylko tu chodzi, i nie jest to żadne odkrycie, bo każdy szanujący się kraj, przede wszystkim musi dbać o własne interesy. Oczywiście w granicach rozsądku i prawa międzynarodowego. Co w tym przypadku nie zostało przekroczone.

Dodam jeszcze na koniec, że w tym poroszenkowym „konsorcjum” firm, które mają zapobiec budowie „Nord Stream 2”, obok Ukrainy występuje drugi kraj aspirujący do zajęcia pozycji mocarstwowej w Europie, czyli polska oraz kraje byłych republik bałtyckich z czasów ZSRR. Jak widać, mamy tu do czynienia z samymi tuzami na arenie światowej o bardzo dużej sile rażenia.

Aby jednak ostudzić płonne nadzieje grupy z „konsorcjum”, w tym przyjaciół Ukrainy z Polski, to pomimo ich starań w Brukseli, aby UE przyśpieszyła prace nad zmianami w dyrektywie gazowej, to jak na razie efektu tych starań nie widać, a od kilku tygodni budowa na terenie Niemiec pierwszego odcinka „Nord Stream 2” trwa w najlepsze. Co jest dowodem na to jakie ma wpływy, kto się z nią liczy i co sobą reprezentuje Polska wobec zachodnich partnerów z UE.

Niestety, ale to my jesteśmy petentami, a nie odwrotnie, bez względu na to jakie imperialne majaki rodziłyby się nadal w skołatanych „dojną zmianą” głowach oszołomów politycznych w naszym kraju. Co najwyżej, ich usilne starania spowodują, że staną się po raz kolejny pośmiewiskiem w świecie cywilizowanym. Czyli po Ukrainie drugim błaznem w europejskim cyrku.

Na koniec dodam, skąd wynika taka postawa w tej sprawie rządu PiS. Otóż, rząd ten uroił sobie, że chciałby aby Polska stała się lokalnym operatorem dostarczającym gaz dla krajów Europy Wschodniej i być może nawet części Europy Południowej (stąd nowa idea, tzw. trójmorza). W efekcie za wiele miliardów euro buduje się terminale odbioru LNG i już od prawie 10 lat usiłuje się zbudować Gazociąg Bałtycki. Jednak te zamiary nie są poparte żadnymi względami gospodarczymi. A oprócz tego ma miejsce duże uzależnienie od amerykańskich planów dostaw drogiego LNG. Przypomnę jeszcze, że pierwszy plan zakładający dostawy tego gazu z Kataru, już spalił na panewce. A co do USA? No, jeśli światowy hegemon przymusił nas do zerwania kontraktu na zakup francuskich helikopterów dla polskiej armii w ramach jej modernizacji, a zamiast tego do zakupu amerykańskich samolotów dla VIP, rakiet i systemów antyrakietowy, a w planach jeszcze sfinansowanie obecności amerykańskich wojsk w Polsce, to że będziemy przepłacali słono za amerykański gaz, chyba można już przyjąć za pewnik.

No, ale co tam, jesteśmy przecież potęgą gospodarczą i militarną, a więc stać nas jest na wyrzucanie kolejnych setek miliardów złotych w błoto.

https://web.facebook.com/petroporoshenko/?_rdc=1&_rdr,

http://gazownictwo.wnp.pl/petro-poroszenko-nord-stream-2-to-lapowka-za-lojalnosc,321075_1_0_0.html.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Z dużym poślizgiem, ale wojna w Donbasie się kończy.

W efekcie doszło w dniu wczorajszym na donieckim odcinku frontu do tylko jednego, i do tego sporadycznego i mało intensywnego ostrzału, który prowadzony był (od 19:25 do 19:50) z kierunku Żowanki w stronę Zajcewa, przy użyciu granatnika RPG-7 (2 granaty) oraz broni maszynowej, w tym ciężkiej. Typowa strzelanka sfrustrowanych od bezsensownego siedzenia w okopach ukraińskich bojców.

Łącznie, poza tym ostrzałem doszło jeszcze do trzech mało istotnych incydentów, co w sumie dało 4 naruszenia warunków rozejmu. Łącznie na terytorium DRL spadło 55 różnego rodzaju i kalibru pocisków, wobec 88 z dnia poprzedniego. Wyraźny spadek natężenia ostrzału i jego intensywności.

Natomiast na ługańskim odcinku frontu, w ciągu minionej doby, nadal sytuacja była stabilna, ale z tendencją spadkową. I tak, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzał przy użyciu opancerzonego wozu bojowego oraz granatnika RP-25 i ciężkich karabinów maszynowych, 2 razy naruszyli warunki rozejmu. Ostrzelano okolice wsi Krasnyj Jar i Christowoje.

Poniżej raport centrum prasowego ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) w Donbasie na temat sytuacji na linii frontu jaka miała miejsce w ciągu ostatniej doby:

Операція об’єднаних сил / Joint forces operation

3 min.

„Ранкове зведення на 7.00 19 червня 2018 року

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

Минулої доби, 18 червня, активні бойові дії тривали на Луганщині, де російсько-окупаційні війська вдалися до провокаційних дій в районі населеного пункту Новотошківське, а на Горлівському напрямку – в районі населеного пункту Верхньоторецьке.

На Донецькому напрямку, поблизу Авдіївки та Опитного під час бойових дій з використанням стрілецької зброї та гранатометів поранення отримали два українських військовослужбовця.

Не припиняються бойові дії на Маріупольському напрямку в районі селищ Старогнатівка, Чермалик та Лебединське, де застосування окупантами мінометів наражало на небезпеку мирне населення.

Загалом ворог 28 разів порушував режим припинення вогню, з них 6 разів вогонь вів з важкого озброєння. У результаті узгоджених дій підрозділів Об’єднаних сил, за даними розвідки, знищено 1 бойову броньовану машину противника та вантажівку ГАЗ-66, 5 окупантів поранено.

Ніч поточної доби минула без загострення обстановки – ворог 4 рази порушував режим припинення вогню без застосування важкого озброєння. Втрат серед українських захисників немає.

Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил”.
Zobacz tłumaczenie

Na zakończenie tego wątku jeszcze dwie krótkie relacje filmowe z Żełoboka (ŁRL):

I z Trudowskich na zachodnich obrzeżach Doniecka:

Oraz Zajcewa na północnych obrzeżach Gorłówki:

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.06.2018r.- 1108 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam szefa wszystkich szefów i całą ekipę 🙂
  W temacie wstępniaka, Prezydent Ukrainy poniekąd ma trochę racji w swych wywodach.
  Po pierwsze zmniejszenie przepustowości tranzytu gazu mocno zaboli ukraińskie finanse -to w końcu 2-3 mld $ ROCZNIE. Czyli tyle ile mniej więcej liczą wydatki na armię ( z budżetu na obronność ponad 40% wydatków idzie na policję SBU i gwardię narodową).
  Ma też rację mówiąc, że Rosja nie walczy z krajami z którymi ma ściśle powiązane interesy gospodarcze. Przykładem są Niemcy i pomimo tego, że Bundeswehra jest w rozkładzie FR nie ma zamiaru atakować Niemcy-wszak to im się nie opłaca.
  Pytanie które powinien sobie zadać rząd w Warszawie brzmi czy nie lepszym rozwiązaniem dla naszego kraju nie byłoby np zezwolenie na Jamal II (3?) otrzymywanie za to kasy (1 mld rocznie za sam Jamal II) 😀

  Polubione przez 4 ludzi

  • Poniekąd to on ma zawsze rację, ale ta jego racja psu na budę jest tylko potrzebna.

   Po pierwsze Rosja nie chciała zrywać relacji gospodarczych i współpracy politycznej, ani z Ukrainą, ani również z Polską. To my sami z tego zrezygnowaliśmy.

   Po drugie, Rosja nie prowadzi wojny z Ukrainą, ani też nie ma zamiaru napadać żadnego z krajów NATO bo to by było dla niej samobójstwo.

   Po trzecie zaś, biznes robi się z partnerami przewidywalnymi, a takim nie są Polska i Ukraina. Dlatego też każda ze stron współpracy na osi Wschód-Zachód obecnie usiłuje w jakiś sposób tą tamę jaka stoi na przegrodzie współpracy i wymiany gospodarczej.

   Reasumując: że jest jak jest sami sobie jesteśmy winni.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Tymczasem w Kijowie, centrum miasta zablokowali protestujacy weterani jeszcze z czasów ZSRR (m.in wojny w Afganistanie) którzy domagaja się zwiększenia wypłacanych im emerytur oraz rent;

  https://korrespondent.net/city/kiev/3981842-mytynhuuischye-perekryly-tsentr-kyeva
  Po dotarciu pod budynek ukraińskiego parlamentu protestujący starli sie z „ochraniającymi” go policjantami oraz funkcjonariuszami Gwardii Narodowej;
  https://www.unian.net/incidents/10157591-pod-radoy-proizoshli-stolknoveniya-mitinguyushchih-s-policiey-v-hod-poshli-dubinki-i-slezotochivyy-gaz-pryamaya-translyaciya.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. OT z Dalekiego Wschodu gdzie w zwiazku z ostatnim szczytem Waszyngton chce oficjalnie zakończyć wojnę na Płw. Koreańskim, dla przypomnienia do tej pory trwa tam tylko rozejm. Poinformował o tym Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo mówiąc że Prezydent USA jest gotów to zrobić w zamian za dotrzymanie umowy o denuklearyzacji przez Koreę Płn;
  http://thehill.com/policy/defense/392811-pompeo-trump-agreed-to-alter-korean-war-armistice
  Jako „gest dobrej woli” z tym powiązany trzeba określic decyzję Pentagonu o całkowitym wstrzymaniu zaplanowanych na sierpień wspólnych manewrów wojsk USA i Korei Płd, które były „kością niezgody” pomiędzy stronami konfliktu na Płw. Koreańskim m.in ze względu na to ze podczas nich miano ćwiczyć „atak” na stolice Korei Płn;
  https://www.reuters.com/article/us-northkorea-usa-southkorea-drills/u-s-south-korea-agree-to-suspend-joint-military-exercise-idUSKBN1JE2RM
  Z kolei „Mały Kim”, czyli lider Korei Płn tez nie próżnuje i zjawił się z oficjalną wizytą w stolicy Chin;
  http://www.interfax.ru/world/617489

  Polubione przez 4 ludzi

 4. I z powrotem na Ukraine, gdzie znowu przypomnieli o sobie złodzieje okradający siec kolejową. Pod Dnieprem w wyniku rozkradzenia trakcji wykoleił sie pociąg towarowy (11 wagonów w tym 2 cysterny). Na szczęście nikomu nic sie nie stało, nie doszło takze do wycieku paliwa przewożonego w cysternach;
  https://strana.ua/news/147379-v-dnepre-tovarnyj-poezd-soshel-s-relsov-iz-za-krazhi-haek-i-kreplenij-puti.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Tymczasem w Kijowie, jak informują media, trwa „fala napadów” na studiujacych na ukraińskich uczelniach Chińczyków. Tylko w ostatnim czasie miało dojsć do napadu połączonego z brutalnym pobiciem oraz kradzieżą na jednego z nich, a dwóch innych chińskich studentów miano uprowadzić wprost z ulicy;
  https://strana.ua/news/147314-nalety-na-kitajtsev-studentov-v-kieve-ohrabili-i-otnjali-kljuchi-ot-kvartiry.html

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Ciag dalszy sprawy pobicia (złamano mu szczękę) podpułkownika ukraińskiej strazy granicznej w „wyzwolonym” Mariupolu (obwód doniecki pod kontrola Kijowa). Poszkodowany opowiadał ze pobito go ponieważ mówił w restauracji po ukraińsku. Z kolei ochrona lokalu poinformował że oficer pojawił sie w nim wieczorem wraz z grupą przyjaciół, wszyscy ZNAJDOWALI SIE JUŻ POD WPŁYWEM ALKOHOLU, i nie chciał się poddać rutynowej „kontroli bezpieczeństwa” jaka obowiązuje w miejskich lokalach, a nastepnie urzadził awanturę bo nie otrzymał menu w języku ukraińskim. Po tym został „wyproszony” z lokalu i już na zewnątrz miał jako pierwszy zaatakować jednego z ochroniarzy;
  https://strana.ua/news/147345-v-kafe-mariupolja-rasskazali-svoju-versiju-o-drake-okhrany-i-pohranichnikov.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Skandal w ukraińskim parlamencie, gdzie parlamentarzysta z frakcji „Partia Radykalna” (Ołeha Laszki) Ihor Mosijczuk oskarżył ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch o to że niszczy „tradycyjne ukraińskie wartości” poniewaz w niedziele szła w tzw. paradzie równości, którą Mosijczuk nazwał „kolumną zboczeńców”;
  https://www.politnavigator.net/shla-v-kolonne-izvrashhencev-v-rade-skandal-vokrug-posla-ssha.html
  Ps. Pikanterii wypowiedzi Mosijczuka dodaje fakt że na Ukrainie „tajemnicą poliszynela” jest ze jego szef, czyli przewodniczący „Partii Radykalnej” Ołeh Laszko, znany jest z tego że „kocha inaczej”…

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Tymczasem znany ukraiński dziennikarz śledczy Ołeksandr Dubinskij poinformował że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko chce przywrócic tytuł prezydenta Ukrainy…Wiktorowi Janukowyczowi! Powodem takiej decyzji ma być wyrok ukraińskiego Trybunału Konstytucyjnego który uznał decyzje ówczesnego ukraińskiego parlamentu o pozbawieniu Janukowycza funkcji prezydenta Ukrainy za bezprawną i naruszającą konstytucję. Co ciekawe Dubinskij przypomniał że Poroszenko podpisał dokument o pozbawieniu Janukowycza stanowiska prezydenta, ale jednocześnie to Poroszenko przekazał ją do ‚zbadania” Trybunałowi Konstytucyjnemu;
  https://korrespondent.net/ukraine/politics/3981616-poroshenko-khochet-vernut-yanukovychu-status-prezydenta-zhurnalyst

  Polubione przez 4 ludzi

 9. A w Rosji kolejny most sie chyba już całkiem realnie szykuje, czyli zapowiadane połączenie wyspy Sachalin z terytorium Federacji Rosyjskiej;
  https://todaykhv.ru/news/economics-and-business/13683/
  Warto przy tym przypomnieć że jakis czas temu pojawiały się także „njusy” o możliwości budowy mostu pomiędzy rosyjską wyspą Sachalin, a japońską Hokkaido, co miało Japonię „podłączyć” do kolei transsyberyjskiej, czyli do „nowego jedwabnego szlaku” i wtedy staje sie bardziej zrozumiała dziwna skłonność premiera Japonii Shinzo Abe do składania wizyt w FR…

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Wieści z ukraińskiego parlamentu gdzie ukraiński parlamentarzysta Jurij Bereza, był „dowódca’ jednego z tzw. ukraińskich baonów ochotniczych, zgłosił wniosek by „inspirować Ukraińców do zwycięstwa” przypominając im zwycięstwa odniesione nad Polakami w czasie powstania Chmielnickiego…
  https://www.politnavigator.net/v-rade-provozglasili-pobedu-nad-polshejj.html
  Ps. Gdyby w polskim sejmie mieli jaja to przypomnieli by Ukroincom od razu o wielkim POLSKIM WODZU, Rusinie z krwi i kości, potomku wielkiego Ruryka i zwanym „Młotem na Kozaków”, czyli księciu Jeremim Wiśniowieckim…

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Michał Boni opublikował felieton na stronie internetowej ukraińskiego portalu „Europejska Prawda”. Już w tytule zadaje pytanie „dlaczego nie zadziałała formuła przepraszamy i prosimy o wybaczenie”.
  Europoseł PO uważa retorykę PiS z jednej, i renesans kultu UPA z drugiej strony, za winnych kryzysu w relacjach pomiędzy Kijowem a Warszawą.
  https://dorzeczy.pl/kraj/67724/Boni-radzi-jak-porozumiec-sie-z-Ukraina.html
  Komentarz: Coś jednak internauci nie są zachwyceni wypowiedzią europosła, albo…zagnieździło się całe mrowie agentów Putina, bo na forum pod artykułem same krytyczne wpisy.

  Polubione przez 4 ludzi

 12. OT religijne

  Podczas Boskiej Liturgii odprawionej w Stambule w święto św. Bartłomieja, patriarcha stwierdził, że „istnienie schizmy nie jest argumentem za pozostawieniem, z czystym sumieniem, całego narodu poza ramami prawdy i kanoniczności Kościoła”, lecz raczej jest „zachętą do znalezienia zbawczych i jednoczących rozwiązań”.
  Do Świętego Synodu Patriarchatu Konstantynopola wpłynęły prośby o przyznanie autokefalii ze strony dwóch spośród trzech Kościołów prawosławnych na Ukrainie (UKP Patriarchatu Kijowskiego i Autokefalicznego UKP) .
  Prośby poparły władze państwowe. Sprzeciwiają się im natomiast odpowiednio: Patriarchat Moskiewski (któremu podlega trzeci, kanoniczny UKP)
  https://wiadomosci.onet.pl/religia/bartlomiej-ukraine-i-macedonie-trzeba-przywrocic-do-kosciola/9w7px48

  Polubione przez 3 ludzi

 13. 15 czerwca Narodowy Bank Ukrainy uchylił rejestrację i anulował licencję międzynarodowego systemu płatniczego TYME, który w zeszłym roku stał się największym graczem na rynku systemów płatniczych Ukrainy – przeprowadzono przez niego przelewów na sumę 1,36 mld dolarów, a jej partnerem był największy pozarządowy pocztowo-logistyczny operator „Nowa Poszta”.
  Powodem zakazu działania systemu stały się nie problemy finansowe, a naruszenie przepisów prawa w pracy z systemami znajdującymi się pod sankcjami. „Powodem decyzji było uzyskanie przez Narodowy Bank Ukrainy potwierdzonych informacji od Służby Bezpieczeństwa Ukrainy o tym, że międzynarodowy system płatności »TYME« realizuje przelewy w ramach współpracy z zakazanym na Ukrainie rosyjskim systemem płatności, w wyniku czego występuje ryzyko wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa narodowego Ukrainy”, – podkreślono w oficjalnym komunikacie Narodowego Banku Ukrainy w tej sprawie.
  https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=71600437&cat_id=55838
  Komentarz: odkrycie „ruskiego śladu” pokrywa się z czasem, gdy ukraińska poczta państwowa ma problemy finansowe.

  Polubione przez 4 ludzi

 14. OT rolnicze
  Trwa Susza na Ukrainie.
  W niektórych częściach kraju od końca zimy deszcz spadł tylko raz. Rolnicy szacują, że w tym roku zbiory mogą być o kilkadziesiąt procent mniejsze.
  Najgorsza sytuacja jest w centralnej, wschodniej i południowej Ukrainie, nieco lepsza bliżej granic z Polską. Zakres oczekiwanych strat sięga nawet 50 proc. W większości obwodów od końca zimy deszcz spadł najwyżej kilka razy, a w obwodzie chmielnickim tylko raz.
  http://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/ukraina-mniej-zboza-z-powodu-suszy,79203.html
  https://kresy24.pl/susza-na-ukrainie/
  Komentarz: Susza mocno uderzy w gospodarkę Ukrainy w 2019 roku. Wtedy to zacznie się sprzedaż tegorocznych zbiorów. pszenica z powodu suszy będzie gorszej jakości co również wpłynie na jej cenę.
  Straty poniosły również FR (mniejsze % niż Ukraina)
  http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rosja-mniejsze-zbiory-zboz-z-powodu-suszy,78823.html
  Oraz Polska
  http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/susza-sie-poglebia-nowy-raport-iung,79138.html

  Polubione przez 4 ludzi

 15. Ukromedia w szoku, bo kapitan statku „Nord” może „uciec na okupowany Krym z powodu błedu prokuratury”. Okazało sie bowiem że sąd w Chersoniu wydał „skandaliczne”, wg ukromediów, postanowienie o tym ze nie przedłuży kapitanowi „Norda” zakazu wyjazdu z terytorium Ukrainy. Powodem takiej decyzji ukraińskich sędziów były faktyczne błedy proceduralne popełnione przez prowadzacego sprawę prokuratora i jak stwierdzono w ukromediach „najstraszniejsze jest to ze od decyzji sądu nie ma już odwołania’ 🙂
  https://politeka.net/news/society/670117-reshenie-obzhalovaniju-ne-podlezhit-kapitan-norda-sbezhit-v-krym-iz-za-oshibki-prokurora/

  Polubione przez 4 ludzi

 16. Podczas gdy „nasze” władze PODLIZUJĄ SIE BEZ PAMIĘCI szmaciarzom z Kijowa, jeden z głownych KIJOWSKICH SZMACIARZY, czyli przewodniczący ukroparlamentu Parubij (znany ukronaziol i tzw. kurator snajperów z kijowskiego majdanu) pojechał do Wlk. Brytanii i tam ogłosił że własnie to państwo jest NAJWIĘKSZYM SOJUSZNIKIEM UKRAINY W EUROPIE…
  https://24tv.ua/ru/parubij_nazval_glavnogo_sojuznika_ukrainy_v_evrope_n985876

  Polubione przez 5 ludzi

 17. Dla zainteresowanych, znany ukraiński ekonomista Aleksandr Ochrimenko tym razem ze ulubionym przez ukraińskich oligarchów „rajem podatkowym” (z rosyj. ofszorem) przestał w tym roku być Cypr, a stała się Holandia. Według Ochrimenki w pierwszym kwartale tego roku ‚zainwestowali” oni bowiem na Cyprze „tylko” 280 mln dolarów, natomiast w Holandii 350 mln dolarów;
  https://strana.ua/opinions/147426-kipr-uzhe-ne-modnyj-ofshor-druhoe-delo-hollandija.html

  Polubione przez 5 ludzi

 18. Tymczasem w ukraińskim parlamencie ultraradykalni deputowani z żoną byłego szefa banderowskiego UNA – UNSO Dmytro Korczyńskiego, Oksaną na czele zrobili konferencję z „pobitymi przez policję podczas parady równości w Kijowie młodymi nacjonalistami” i odgrażali się że w rewanżu za to zrobia „nowy majdan”;
  https://www.politnavigator.net/v-rade-prigrozili-vtorym-majjdanom-za-izbienie-nacikov-na-gejj-parade.html

  Polubione przez 4 ludzi

 19. Ciekawostka na gorąco…
  Kibice Senegalu sprzątają swój sektor na stadionie w Moskwie po meczu z tzw Orłami niepokonanymi jak zazwyczaj moralnie… Zachowanie zapewne niezrozumiałe dla kiboli… A swoją drogą czy to czasem nie wina Putina, że orły okazały się wróblami?

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.