Wojna domowa na Ukrainie 07.03.2020r.- 1732 dzień od nowego rozejmu.


Ukraińskie dowództwo wojskowe już wie jakimi siłami rosyjskie wojska mogą zaatakować Ukrainę w marszu na Kijów…. i Lizbonę.

Według informacji przekazanych dla gazety „Obozrewatel” przez Wadima Skibitskiego z Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Rosja jakoby ma tworzyć nowe zgrupowania wojskowe przy granicy z Ukrainą.

Są to siły w ilości dwóch armii i korpusu armii, które mają mieć swoje dowództwo w Woroneżu i Nowoczerkasku oraz na Krymie w Sewastopolu.

W Woroneżu znajduje się 20 Armia w ramach Zachodniego Okręgu Wojskowego, w Nowoczerkawsku natomiast 8 Armia w ramach Południowo-Wschodniego Okręgu Wojskowego i w Symferopolu na Krymie gdzie jakoby stacjonować ma 22 Korpus Armijny.

Wadim Skibitski wyjaśnił, że główne formacje bojowe 8 i 20 Armii oraz 22 Korpusu Armijnego z Krymu, są już utworzone i obecnie rozwijane są przede wszystkim niezbędne formacje wsparcia. Osiągnięcie pełnej zdolności operacyjnej nowych związków ma nastąpić przed końcem 2021 r. Proces budowy obecnych ugrupowań działających na kierunku ukraińskim miał rozpocząć się już na przełomie 2014 i 2015 roku.

O tej chwili Zachodni Okręg Wojskowy i Południowy Okręg Wojskowy mają być priorytetami dla strony rosyjskiej pod względem transferu najnowocześniejszego uzbrojenia oraz wyposażenia. Wzrost liczebności sił przesuwanych do wspomnianych okręgów, to był miał miejsce już w momencie rozpoczęcia się zamieszek na Krymie oraz w Donbasie na Ukrainie.

Jego zdaniem, Rosjanie mieli w tym czasie zgromadzić na granicy z Ukrainą oraz na terytorium Krymu, a także w objętym konfliktem Donbasie, siły liczące około 87-90 tys. żołnierzy. Tak więc na Krymie w latach 2014-19 Rosjanie zwiększyli swoją obecność wojskową z 10-12 tys. do 32 500 wojskowych. Przy czym, ukraiński wywiad wojskowy szacuje, że ta liczba może w przyszłości być zwiększona nawet do 40 000 żołnierzy.

Jeśli zaś chodzi o sprzęt i uzbrojenie, znajdujący się na wyposażeniu tych trzech nowych zgrupowań wojskowych rozlokowanych jakoby przy granicy z Ukrainą, to mają one wynosić w sumie 1100 czołgów, 2500 pojazdów opancerzonych, 1600 systemów artyleryjskich oraz rakietowych, 340 samolotów bojowych i 240 śmigłowców. Poza tym rosyjskie siły morskie miały przesunąć w strefę przy granicy morskiej z Ukrainą 50 okrętów nawodnych i innych jednostek pływających, a także 6 okrętów podwodnych. Potencjał rosyjskich sił we wspomnianym regionie ma zdaniem przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, ma nadal rosnąć.

Nie wyjaśnił tylko dlaczego?

Wzt. można się domyślać (i pewnie o takie domysły mu chodziło?), że te znaczne siły zbrojne zlokalizowane tuż obok granicy z Ukrainą, mają na celu dokonanie agresji zbrojnej na nią.

Dodam, że takie alarmistyczne informacje płynące ze strony ukraińskiego dowództwa wojskowego to żadna nowość, bo już wielokrotnie zapowiadali jego przedstawiciele, rozpoczęcie działań zbrojnych rosyjskich armii wobec Ukrainy. Do chwili obecnej ze strony ukraińskiej takich (dez-)informacji, kiedy to nawet podawano konkretne daty rosyjskiego ataku na Ukrainę, było już ponad trzydzieści. Np. obecnie podano kolejną, do którego ma dojść w święto zakończenia II WŚ, w dniu 9 maja br.

Będąc więc całkowicie niewiarygodnymi, pytanie jest w jakim celu je ciągle z uporem maniaka rozpowszechniają?

Czyżby chodziło tu tylko o podtrzymanie napięcia, a w związku z tym danie pretekstu do utrzymania sankcji wobec Rosji.

Jeśli zaś tak jest, a jest to jednocześnie najbardziej wiarygodna przyczyna, to widać stąd wyraźnie, że Ukraina stała się bezwolnym narzędziem w rekach amerykańskiej administracji, której zależy na podsycaniu napięcia w pobliżu granic Rosji oraz usiłowania podkopania jej gospodarki.

Po prostu, Rosja taka jaką obecnie jest, a więc kraj który jest na tyle silny, że może psuć szyki amerykańskiej polityce globalnej, stanowi zagrożenie dla jej interesów. Przykładem jest chociażby Syria i to co się obecnie dzieje na Bliskim Wschodzie, czy też właśnie Krym i Donbas.

Dlatego też, aby zachować swoją pozycję światowego hegemona Stany Zjednoczone zmuszone zostały do podejmowania działań mających ja najbardziej zaszkodzić Rosji oraz coraz bardziej rosnącej w siłę potędze Chin. W tym celu otoczyły się gronem państw sojuszniczych, a tak naprawdę po prostu wasalnych, i przy ich pomocy usiłują przy każdej nadarzającej się okazji podszczypywać Rosję.

Czy jest to skuteczna metoda?

Sądząc po stanie w jakim znalazło się obecnie światowe imperium oraz po efektach jego szalonej polityki mocarstwowej, a także porównując go do tego co obecnie reprezentuje sobą Rosja i ChRL, to amerykańska polityka ostatniego trzydziestolecia legła w gruzach.

Reszta to są tylko poszczekiwania wiernych kundelków.

https://www.obozrevatel.com/crime/rossiya-sozdaet-dve-novyie-armii-v-gur-rasskazali-ob-ugroze-ukraine.htm,

https://www.obozrevatel.com/crime/rossiya-narastila-gruppirovku-razvedka-soobschila-chto-proishodit-u-granits-ukrainyi.htm,

https://www.obozrevatel.com/crime/v-razvedke-zayavili-chto-znayut-planyi-rossii-po-kryimu.htm.

***

Na tym kończąc ten wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (3 miny) i 82 mm (26 min), opancerzonych wozów bojowych BMP-1 i BMP-2 (60 wystrzałów) oraz przeciwpancernych granatników SPG-9 (12 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej (3 ostrzały), w sumie 10 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzeliwane były przez ukraińskich żołnierzy następujące punkty frontu: okolice Gorłówki (Zajcewo) oraz okolice i obrzeża Doniecka (Kasztanowoje i Staromichaiłowka oraz Żabiczewo i teren serwisu „Volvo-Center”), a także południowy odcinek frontu (Pietrowkoje i Nowołaspa).

Łącznie na ostrzeliwane przez ukraińskich żołnierzy terytorium DRL spadło 105 pocisków (wobec 38- w odniesieniu do dnia poprzedniego), nie powodując tym razem żadnych szkód i strat.

Poza tym, na ługańskim odcinku frontu w ciągu minionej doby, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerza kaliber 82 mm oraz automatycznego granatnika AGS-17 w kierunku wsi Kalinowki i Żiełtoje, 2 razy naruszyli warunki rozejmu.

Ostrzały te nie spowodowały żadnych szkód i strat.

Poniżej jeszcze raport za ostatnią dobę, sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez połączone siły (Операція об’єднаних сил / Joint forces operation- OOS/JFO) ukraińskich formacji zbrojnych w Donbasie, na temat aktualnej sytuacji wzdłuż linii frontu:

Операція об’єднаних силп / Joint forces operation

8 min.

„06 березня збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Чотири обстріли було зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Схід”, а саме:
двічі поруч з Авдіївкою – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;
два рази поблизу Пісок – зі 120-мм міномету – 12 мін.
У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання „Північ” противник здійснив один обстрілів наших позицій, а саме:
неподалік населеного пункту Зайцеве – з міномету калібру 82 мм ворог випустив 6 мін, 4 постріли зі станкового протитанкового гранатомету, а також вів обстріл з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Вчора, 06 березня, внаслідок підриву БМП на невстановленому вибуховому пристрої один український захисник загинув, ще три військовослужбовця отримали бойове ураження. Також у результаті ворожих обстрілів один український захисник зазнав поранення.
З початком цієї доби російські окупаційні війська вогневої активності не проявляли.
За поточну добу втрат немає.”

https://www.facebook.com/pressjfo.news/

***

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

***

© Powyższy tekst jest chroniony prawem autorskim.

Wykorzystanie, jego części lub całości, tylko pod warunkiem podania linku do źródła.

54 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 07.03.2020r.- 1732 dzień od nowego rozejmu.

 1. OT z Płw. Arabskiego, czyli „Źle się dzieje w Królestwie Saudyjskim”;
  https://www.middleeastmonitor.com/20200307-mbs-orders-arrest-of-3-senior-saudi-princes-including-kings-brother/
  https://www.o2.pl/artykul/arabia-saudyjska-aresztowano-trzech-czlonkow-rodziny-krolewskiej-6486264012400769a
  I jeszcze jeden „njus” o „uderzeniu” w Saudów ze strony…Rosji która stwierdziła ze jest gotowa ‚zbić” cenę ropy, która i tak jest niska z powodu tego co się dzieje w światowej gospodarce w zwiazku z epidemią koronawirusa. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak to sie odbije na „skarbcu” Saudów, w artykule podano takze możliwe wyjaśnienie takich działań Rosji, czyli „The Kremlin’s budget is more resilient to low prices than its Middle Eastern allies. Russia also argued that cheap crude will help wipe out competition from U.S. shale and turn investors against companies that are already struggling, said a person familiar with the discussions”, czyli rosyjski budżet jest na taką obniżke odporny (wbrew temu co opowiadają różni „experdzi”), a tania ropa z „klasycznych” złoż, ma stać sie konkurencją dla tej „z łupków”;
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-06/opec-fails-to-reach-deal-as-russia-refuses-deeper-oil-cuts

  Polubione przez 3 ludzi

 2. I powrót na Ukrainę. W bramie jednego z budynków w Żytomierzu znaleziono zwłoki mężczyzny z raną postrzałową, jak sie okazało był to „weteran ATO” z ukraińskiej 95 Brygady, prawdopodobnie jeden z „kiborgów” z donieckiego lotniska. Według wstepnych informacji przekazanych przez policję meżczyna popełnił samobójstwo;
  https://korrespondent.net/ukraine/4201790-v-zhytomyre-veterana-ato-nashly-ubytym

  Polubione przez 3 ludzi

 3. OT z granicy UE z Turcją. Przed zapowiadaną na 9 marca wizyta „sułtana” Erdogana w Brukseli, gdzie ma rozmawiać z „eurastami” na temat kryzysu imigracyjnego (który „sułtan” sam wywołał) i prawdopodobnie zażąda (kolejnego) „haraczu” za powstrzymywanie tzw. uchodźców, Erdogan wykonał „gest dobrej woli” i nakazał tureckiej strazy przybrzeżnej zablokowanie migrantom mozliwości dostanie sie do UE (Grecji) poprzez Morze Egejski. Warto przy tym dodac ze do tej pory turecka straż przybrzeżne nie tylko że nie ‚przeszkadzała” tzw. uchodźcom, a le nawet ich „eskortowała” naruszajac greckie wody terytorialne;
  https://www.dailysabah.com/politics/turkey-to-stop-migrants-trying-to-reach-greece-via-aegean/news

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Nieoczekiwana „przygoda” dziennikarzy jednego z ukraińskich kanałów TV którzy pojawili sie w jednej z miejscowosci obwodu iwano – frankowskiego gdzie chcieli nakręcić materiały do reportażu o działajacym tam nielegalnym kamieniołomie. Dziennikarzy napadła grupa osób uzbrojona w siekiery, jak sie okazało członkowie niezarejstrowanej na Ukrainie sekty wywodzącej się z Kościoła Zielonoświatkowców tzw. kaszkietników. Na szczeście dla dziennikarzy interweniowała wezwana przez nich policja która zdołała ewakuować ich z miejscowosci. Co ciekawe „sekciarzom” znanym ze swoich surowych praktyk religijnych nie przeszkadza to ze czerpią zyski ze sprzedaży surowca który wydobywają w nielegalne działającym kamieniołomie (zreszta na terytorium rezerwatu przyrody)…
  https://strana.ua/news/253574-kashketniki-kak-zhivet-evanhelskaja-sekta-na-zapadnoj-ukraine.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Dla zainteresowanych, artykuł o ciekawych powiazaniach nowego premiera Ukrainy Denisa Szmyhala. Oprócz tego że jest on „człowiekiem Achmetowa” pełnił stanowisko kierownicze w jego kompani „DTEK” ma także powiązania z ukraińskimi biznesmenami z branży energetycznej działajacym na zachodniej Ukrainie (podobno inwestują oni obecnie w elektrownie słoneczne) Kozickimi (ojcem i synem), z których jeden (syn) jest obecnie gubernatorem obwodu lwowskiego, a ci mają mieć „mocne więzi” z samym…Nathanielem Rotschildem;
  https://strana.ua/news/253466-premera-denisa-shmyhalja-svjazyvajut-s-hubernatorom-lvovshchiny-maksimom-kozitskim.html

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Ot z naszego podwórka

  W styczniu żywność w Polsce podrożała najmocniej w całej Unii Europejskiej. W relacji rocznej ceny żywności w Polsce wzrosły w styczniu o 8,1 proc. Wzrost ten stawia nas na pierwszym miejscu w całej UE. Takie dane wynikają z wyliczeń analityków BNP Paribas.
  https://kresy.pl/wydarzenia/analitycy-bnp-paribas-polska-liderem-inflacji-najszybszy-w-ue-wzrost-cen-zywnosci/
  Komentarz: Wzrost inflacji to dobra wiadomość dla rządzących-zwiększy wpływy do budżetu. Dla szarych zjadaczy chleba to jednak katastrofa.

  Polubione przez 4 ludzi

  • „Dla szarych zjadaczy chleba to jednak katastrofa.”- a czy ten (nie-)rząd przejmuje się „szarym człowiekiem”?

   Dla nich wartością są tylko ci, którzy oddają na nich swój głos w wyborach. Reszta może iść do piachu.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 7. OT Światowe

  Izraelscy naukowcy są gotowi opracować w przeciągu kilku tygodni pierwszą szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Wszystko dlatego, że ostatnie cztery lata zespół naukowców MIGAL [The Galilee Research Institute] pracował nad, podobnym do ludzkiego, koronawirusem atakującym drób. O sprawie poinformował pod koniec lutego Jerusalem Post.
  https://kresy.pl/wydarzenia/izraelscy-naukowcy-od-czterech-lat-pracowali-nad-koronawirusem/
  Komentarz: Zapewne powstanie parę „teorii spiskowych”.

  Polubione przez 5 ludzi

 8. I coś śmieszniejszego.

  W wywiadzie dla brytyjskiej gazety Guardian prezydent Ukrainy ujawnił, że podczas rozmów z Putinem zagroził zerwaniem porozumień mińskich, jeśli w ciągu roku ten nie ustąpi w sprawie Donbasu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/zelenski-dalem-putinowi-rok-na-zakonczenie-wojny-w-donbasie/
  Komentarz: Nasz kochany Rednacz (zaskoczenia nie ma) znów miał racje. Zeleński nigdy nie chciał doprowadzić do wdrożenia postanowień Mińsk-2, tylko wprowadzić swój własny „plan”.
  Pytanie tylko jak ma zamiar to zrobić skoro najwięksi partnerzy NIE mają zamiaru wspomóc jego działań.

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Artykuł z defence24
  O dość ponurym tytule :”Porozumienia gazowe Rosji i Ukrainy: remis czy odłożona porażka?”

  Autor przestudiował wszystkie zapisy porozumienia gazowego jakie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Wnioski nie napawają optymizmem. Zmarginalizowanie tranzytu gazu przez Ukrainę staje się faktem. Auto przypuszcza, że w najbliższych latach FR dokończy inwestycje i Ukraina nie będzie mała argumentów by uzyskać satysfakcjonujące warunki przedłużenia umowy tranzytowej.
  https://energetyka24.com/porozumienia-gazowe-rosji-i-ukrainy-remis-czy-odlozona-porazka-analiza

  Polubione przez 4 ludzi

  • Tranzyt przez Ukrainę będzie potrzebny dopóki „NS 2” nie ruszy a „TS” nie osiągnie „pełnej przepustowosci” i nie zostaną podłączone do niego kolejne „nitki”. Ewentualnie może zostać zachowany jeżeli gdy zostanie „sprywatyzowany” i „zaopiekuje się” nim ktoś z „partnerów zachodnich” Ukrainy („obstawiam w ciemno” Niemców)

   Polubione przez 5 ludzi

 10. Ilość drewna pozyskanego nielegalnie w 2019 r. wzrosła do 118 tys. metrów sześciennych, czyli prawie siedem razy więcej niż w 2018 roku (17,7 tys. metrów sześciennych). Poinformował o tym prezes Państwowej Agencji Zasobów Leśnych Andriej Zabłocki podczas prezentacji publicznego sprawozdania z działalności agencji za rok 2019.
  https://kresy24.pl/w-ubieglym-roku-na-ukrainie-siedmiokrotnie-zwiekszyl-sie-nielegalny-wyreb-lasow/

  Polubione przez 4 ludzi

 11. Operatorzy systemów przesyłowych Polski i Ukrainy, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System oraz LLC “Gas TSO of Ukraine” zamierzają zawrzeć porozumienie międzyoperatorskie dotyczące połączenia między systemami gazowymi obu krajów.
  https://www.wnp.pl/gazownictwo/polska-i-ukraina-dyskutuja-o-intekonektorze-gazowym,376949.html
  Komentarz: Oj naciski „Białego Domu” jednak przyniosły rezultaty i rząd w Kijowie postanowił kupować surowiec made in USA

  Polubione przez 4 ludzi

 12. A za Oceanem trwa zaniepokojenie „rekonstrukcją” rzadu w Kijowie, tym razem ‚alarmistyczny” artykuł w tej sprawie ukazał się w „Bloombergu”, czyli „prozachodni” politycy (zwani na Ukrainie złośliwie „SOROSiętami”) „w odstawce”, a w zamian „recydywa” z czasów „reżimu Janukowycza” to znaczy politycy i biznesmeni powiazani z „tyranem”;
  https://strana.ua/news/253599-zelenskij-rasskazal-pochemu-podderzhal-otstavki.html
  Źródło;
  >https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-07/ukrainian-leader-backs-calamitous-reshuffle-to-deliver-results

  Polubione przez 4 ludzi

 13. Ukraińska armia otrzymała kolejną partię zmodernizowanych T-72.

  Siły zbrojne Ukrainy odebrały 4 marca ostatnią transzę – liczącą sześć maszyn – wyremontowanych i częściowo zmodernizowanych czołgów podstawowych T-72AMT. Tym samym liczba pojazdów pancernych oddanych przez kijowskie czołgowe zakłady remontowe (Kijewskij bronietankowyj zawod) wzrosła do trzydziestu jeden.

  O dostawie poprzedniej partii informowano w połowie lutego. Wówczas Kijów odebrał dziesięć maszyn. Pod koniec stycznia Dowództwo Logistyczne Sił Zbrojnych Ukrainy podało do wiadomości publicznej wiadomość o dostawie piętnastu czołgów.
  https://defence-blog.com/army/ukrainian-army-receives-final-batch-of-upgraded-t-72-tanks.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Dopełnienie wpisu z początku, czyli o tym co się dzieje w Arabii Saudyjskiej;
  https://eurokurier24.pl/index.php/world/item/568-walka-o-tron-w-arabii-saudyjskiej-aresztowano-brata-krola
  Cytat „Książę koronny Mohammed bin Salman – jak donosi Reuters – „oskarżył ich o prowadzenie kontaktów z obcymi mocarstwami, w tym z Amerykanami [!!!] i innymi, w celu przeprowadzenia zamachu stanu” czyżby sie szykowało kolejne „odwrócenie przymierzy”?

  Polubione przez 3 ludzi

   • W temacie-bankructwa nie będzie, ale już teraz pojawiają się problemy z dopięciem budżetu państwa. Z powodu koronawirusa przychody z urzędów celnych drastycznie zmalały. Przychody z akcyzy też spadają ( ropa potaniała), przedsiębiorców coraz mniej, wiele firm nie deklaruje dochodów, a połowa obywateli nie płaci podatków (pracują na czarno lub w ościennych krajach). Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, ze jest coraz mniej chętnych do pożyczania kasy.
    Budżet Ukrainy trzeba będzie skorygować-zastanawiam się tylko jak bardzo i które pozycje w budżecie zostaną okrojone

    Polubione przez 3 ludzi

     • Oczywiście, ale to było zagranie bardziej pod publiczkę i element przetargowy z MFW. Chodziło o pokazanie alternatywy dla Ukrainy, że kraj może sobie poradzić bez środków z MFW. W rzeczywistości jednak odpowiedni moment na ogłoszenie bankructwa minął. Gdyby to zrobiono w 2015 roku byłby to dobry krok. W tym czasie jeszcze „zachodni” partnerzy życzliwie patrzyli na Ukrainę i gotowi byli dać nisko-oprocentowane pożyczki (łącznie 17,5 MLD),również negatywne efekty nie byłyby tak straszne (i tak w tym czasie doszło do załamania się gospodarki)..
      Obecnie bankructwo mija się z celem-kurs hrywny poleciałby na łeb i szyje, a cały handel stanął w na kilka miesięcy. Wykończyłoby to całkowicie zarówno rolników (brak podpisanych kontraktów) jak i przedsiębiorców.
      Na chwilę obecną widzę tylko kilka rozwiązań, które mogłyby uratować ten kraj. Jednak polowa z tych propozycji jest nie do przyjęcia dla Ukropatriotów (zakończenie walk w Donbasie, porozumienie z Rosja w sprawie Krymu w zamian za jakieś finansowe wsparcie, zmniejszenie liczby gwardii narodowej i wojska), kolejna część dla oligarchów (walka z korupcja, ochrona średniego i małego biznesu, większa odpowiedzialność notariuszy), a ostatni fragment przeszkadza „zachodnim” partnerom ( rozwinięcie wlanego przemysłu meblarskiego/ większy eksport do UE towarów wysoko przetworzonych).
      Istny cyrk -nawet gdyby były osoby mające szczere chęci i wiedzę by uratować ten kraj to i tak sytuacja jest na tyle zła, jest tyle różnych ośrodków władzy że … możliwe iż jest to niewykonalne.
      Najgorsze jednak dla Ukrainy jest to, że sami mieszkańcy nie wierzą w ratunek dla swego kraju. Populacja kurczy się w zastraszającym tempie i będzie się kurczyć nadal-młodzi wyjechali za granicę, ci którzy zostali nie chcą mieć dzieci.

      Polubione przez 2 ludzi

 15. Ukraińska codziennosć. W Odessie trójak policjantów podejrzana jest o porwanie kobiety i próbę wymuszenia od niej pieniędzy;
  https://korrespondent.net/city/odessa/4201847-v-odesse-proveriauit-prychastnost-kopov-k-pokhyschenyui-zhenschyny
  W jednej z miejscowosci obwodu ługańskiego pod kontrola Kijowa zatrzymano „kolekcjonera” granatów bojowych i ładunków wybuchowych;
  https://korrespondent.net/ukraine/4201863-u-zhytelia-luhanskoi-oblasty-yzialy-13-hranat

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.